DAMESKAPSALON DOELEMAN Abnormaal rustig, regenachtige Paasweek De avonturen van Freddy Fox VEILIG VERKEER s HET KEETMEISJE IN DE EUROPOORT SALON DOELEMAN Regeling van aftrek wegens studie-uitgaven is nog altijd onvoldoende maar verbeterde „SPIEGEL VAN DE WEEK” regeling is in zicht De strijd om de radio Weet U wel voldoende van Uw kapsel WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 8 APRIL 1961 PAGINA 2 PARFUMERIE COSMETICS weet U te verzorgen Langer T.V. na VAN 'N BIJZONDER KAPSEL TOT VERRUKKELIJKE ZEEP vervolgverhaal door Jac. Booy, belastingconsulent te Boskoop. Vaardige handen helpen U om in aanzien te stijgen want elke vrouw is het aanzien waard! in de nieuwe Passage van Waddinxveen. ER ZIT MEER ACHTER (U) DAN U DENKT. Van verre komen de beroemde merken naar onze rustige plaats en speciaal naar onze Salon, waar Gala of London, Milopa en Lancome, en U, op hun plaats zijn PRINS BERNHARD NAAR KENNEDY? Weinig toeristen met de Paasdagen; Prins Bernhard naar Kennedy Korter werken bij N.S.; 1 oktober a.s.; „RUBRIEK VOOR DE VROUW" ZET ONMIDDELLIJK DAT DING AF” ti, O (Vervolg op pagina 3) BEGRIPPEN. o door H.A.N.S. HOOFDSTUK 6, No. 22. (Wordt vervolgd) Het N.T.S.-journaal is altijd een aantrekkelijke opening van het te levisieprogramma, maar in t.v.-krin- Voor exclusieve Sportcolberts naar BROUWER Het eerder aanvangen van de tele- visie-uitzendingen is de belangrijk ste konsekwentie van de vier uur zendtijduitbreiding, die de Neder landse televisie per 1 oktober krijgt toegewezen. De vraag blijft thans 49. Er gaven zich veel meer op, ■dan nodig waren, zodat er dus enkelen uitgezocht moesten worden. De drie vrienden zagen, dat de vier, die uit gekozen waren, met de officieren naar binnen gingen, waarschijnlijk voor een 'bespreking met Koning Winter. Freddy zuchtte eens. Die vier zouden maar fijne avonturen beleven. Wie weet, wat ze zouden meemaken! En dan kwamen ze terug met maarschalk Oostenwind en werden ze natuurlijk de helden van het land. Opeens kwam een gedachte in hem op, Koning Winter vermoedde, waar de maarschalk was. Natuurlijk in het land van Prinses Lente over de zee, vanwaar Freddy gekomen was. En dan was het vanzelfsprekend heel gemak kelijk om het spoor te volgen, men behoefde immers maar te vragen naar de storm en de kou, die voorbijge trokken waren. om een betere KORTER WERKEN BIJ N.S. Wanneer het college van Rijksbe- middelaars zich met het voorstel van de Stichting van de arbeid betreffende verkorting van de ar beidstijd kan verenigen gaat een deel van het personeel van de Ne derlandse Spoorwegen op 28 mei reeds korter werken. gen vreest men, dat half acht voor vele kijkers te vroeg zal zijn en men stelt zich voor, dat de omroep verenigingen zelf een half uur durend programma zullen brengen, voordat het journaal op het scherm verschijnt. Ook de radio houdt het oog op deze tijd gericht, want wanneer de N.T. S. tot vroegere uitzending van het journaal zou besluiten, dienen de radioprogramma’s te worden gewij zigd. Ik ben onderweg naar hem toe, ver klaarde Christa blozend. Met handge- zwaai nam ze afscheid. Het deed haar goed, dat de mannen haar zo vrien delijk gezind waren en dat niemand haar verweet, dat ze him de vorige dag de schrik van hun leven had be zorgd. Na wat manoeuvreren met de auto was ze op een nieuwe weg aan geland, die hoog over een dijk liep, waarvan men aannam, dat deze de grens tussen industrie en recreatieter rein trok. Rechts van haar lag het water te glinsteren in de zon. Het water, dat door de onverbeterlijke op timisten, nog steeds het Brielse Meer werd genoemd, maar waaraan hogere instanties, wegens de veranderde plan nen krampachtig weer de oude naam van Brielse Maas gaven. Er was méér grond en méér water nodig. De strijd van hen, die op het aambeeld van de recreatie bleven hameren en zij, die Zusje durfde niets te zeggen, maar zij was het hartroerend met broer Wim eens. Waarom mocht die radio nu niet aan? Wat gaf dat nou? Voor tafel hadden ze hem ook altijd aan als ze hun huiswerk maakten en moeder Zei er nooit wat van. Dat was natuurlijk alleen maar, omdat vader die brief moest schrij ven. De hele dag op school moest je al stil zijn en als je dan thuis nog niet eens een beetje muziek mocht hebben Een echt dooie boel hoor Er mocht hier ook nooit wat Wim en Zus voelden zich verschrik kelijk tekort gedaan. Met boze on tevreden gezichten zaten ze over hun boeken gebogen. De stemming was finaal bedorven. In heel veel gezinnen met school gaande kinderen woedt de strijd om de radio en vaak ook om de tele visie. Wanneer de kinderen hun huiswerk maken in het vertrek waar ook de anderen verblijven en waar de radio staat, ontstaat een dergelijk probleem. Dit speelt voor al in de winter een belangrijke rol, omdat er dan veelal slechts één vertrek is waar gestookt wordt en waar het warm en gezellig is. de huiskamer, ’s Zomers ligt dat iets anders en kunnen de kinderen op hun eigen kamertje studeren. In onze vorige artikelen is o.m. het fiscale begrip „kosten van verwer ving” in zijn algemeenheid ter sprake gekomen. Thans willen wij één aspect van de verwervingskos ten nader onder de loupe nemen: de studiekosten. De thans geldende zienswijze van de hoogste rechter in belastingzaken, de Hoge Raad, voldoet allerminst en vormt dan ook één van de meest voorkomende geschillen tussen Inspecteur en de (kleine) belastingbetaler. William Feather zei (niet helemaal ten on rechte): „De beloning voor energie en doorzettingsvermogen is belasting of na 1 oktober het N.T.S.-journaal reeds om half acht op het scherm zal komen, of zijn plaats om acht uur - welke uitstekend blijkt te voldoen - zal behouden. Aan het begin van deze bijdrage moeten wij u eerst de omschrijving van enkele begrippen voorzetten. Allereerst: wat zijn „kosten van verwerving Dat zijn: de kosten tot verwerving, inning en behoud van de inkomsten en de op de inkomsten rustende lasten. De kos ten van verwerving van de op brengst uit dienstbetrekking (loon, salaris) zijn als volgt te preciseren: uitgaven, welke de werknemer re delijkerwijs voor de behoorlijke vervulling van zijn dienstbetrek king nodig heeft kunnen achten. Let u op de woorden: „redelijker wijs” en „voor de behoorlijke ver vulling Nu kunnen studiekosten in principe niet tot deze kosten van verwer ving worden gerekend, omdat de 50. Dadelijk vertelde Freddy zijn ver moeden aan zijn vrienden, die min stens even enthousiast waren als 'hij. Zij zouden de maarschalk vinden en dan waren zij degenen, die als helden vereerd zouden worden! Maar hoe kwamen ze over de zee? Geld voor de bootreis hadden ze niet. Goede raad was duur. Verschillende plannen werden voorgesteld, maar het ene zowel als het andere bleek ón mogelijk te zijn. Het gaat niet, jon gens, zei Dikkie tenslotte moedeloos. We zullen maar rustig thuisblijven en afwachten, wat die vier soldaten er van terechtbrengen. Maar hiertegen protesteerden Freddy en Rein zeer heftig. We moeten een middel vinden om over de zee te ko men, zei Freddy. Midden in hun ge sprek werden ze opgeschrikt door het geluid van een zware motor. Even la ter kwam er uit de laaghangende wolken een vliegmachine te voorschijn die langzaam daalde. de plannen voor de industrie maakten, kon nog jaren duren en steeds op nieuw zou de industrie als winnaar uit de bus komen. Als derde partij keek de agrariër, met angst in het hart toe. Het vredig kabbelende wa ter, waarvoor de ranke zeilbootjes zacht voortgleden en aan de oever nog wat late vacantiegangers pick nickten, was allerminst een afspiege ling van de felle debatten in verga deringen en op papier, die de streek in voortdurende onrust hielden. Nog lag het zilverblinderige duinbegroei- ing, als een schilderij van rust en ontspanning. Bijna niet te geloven, dat ook tot hier het daverende gejaag van de industrie kon doordringen. Lang zaam toerde Christa langs de groene strook, waar enkele jaren geleden nog sierstruiken en boompjes waren aan geplant, die zich reeds ontwikkelden tot aardige bosohages. Er waren vele Mannen zijn - althans dat zéggen ze - er niet voor te vinden om van tijd tot tijd een blik in de spiegel te werpen. Misschien omdat ze vrezen dat eenzelfde 'lot hen zal treffen als de Griekse god Narcis sus. Die immers zóveel naar z’n eigen spiegelbeeld in de vijver zat te turen dat hij prompt versteende en nu nog altijd zit te turen. Dat moge dan een verdiende straf zijn geweest, wij vinden dat de auto mobilist van vandaag niet genoeg in zijn (auto) spiegel kan kijken. Vóór en tijdens het inhalen is dat een absolute noodzaak. Wie gaat inhalen moet er zich tijdig van overtuigen en blijven overtuigen, dat hij het achteropkomende ver keer niet in gevaar brengt. Daar ontbreekt het nogal eens aan. Floep. Pijltje uit en nog net er langs terwijl de achter opkomer door bruusk (en dus gevaarlijk) remmen nog net een botsing weet te vermijden. Die automobilisten zijn er en ze doen dat zonder blik ken (in de spiegel) of blozen. Maar óók als men helemaal niets van plan is om te gaan inhalen doet men er goed aan om het voor beeld van Narcissus te volgen en zeker ieder 10 a 15 seconden een blik in de achteruitkijkspiegel te slaan. Wie zich daartoe dwingt zal merken dat het spoedig een auto- belanghebbende deze kosten in de regel maakt in zijn persoonlijk be lang, ten behoeve van zijn opleiding of zijn carrière, zelfs indien hem de verplichting tot studeren is opge legd. Wèl zijn als kosten van ver- In goedingelichte kringen te Was hington acht men het mogelijk, dat prins Bernhard omstreeks eind mei een bezoek zal brengen aan presi dent Kennedy. Een ontmoeting is nog niet voorbe reid, maar de Prins zal op of om streeks 28 mei, na afloop van de Bildenberg-conferentie in Ottawa, in de V.S. zijn. Kennedy zal dan nog niet paar Parijs zijn vertrokken waar hij jp 31 mei moet zijn. Tijdens- net bezoek dat de Neder landse Minister van buitenlandse zaken- op 10 en 11 april aan Was- JhlRgton zal brengen, zal mr. Luns waarschijnlijk de gelegenheid heb ben met president Kennedy ver scheidene kwesties te bespreken. Mén noemt in dit verband: de lan dingsrechten voor de K.L.M. in Californië; de situatie in het verre oosten, vooral in betrekking tot Niëuw-Guinea; de N.A.T.O. en de economische blokvorming in Euro pa. Amsterdam bleek ongeveer 65% van het bezoek van vorige jaren te hebben geregistreerd. Het viel wel op, dat er dit jaar meer Fransen waren dan anders. Toch heeft men in de grote steden, zoals gebruikelijk de provinciale V.V.V.’s en de particuliere logies- dienst in moeten schakelen, want tenslotte waren de hotels niet bij machte de gasten op te nemen. Zo waren in Rotterdam reeds voor de Pasen alle hotels volledig bezet. Ook onze Waddeneilanden kregen hun deel van de paasdrukte. Zo zag Texel een stroom van omstreeks 4000 gasten binnenkomen, Vlieland nam er 1300 voor zijn rekening, Terschelling 3300, Ameland zo’n 3000 en zelfs het kleine Schiermon nikoog zag ruim 1000 toeristen komen. Gezien het slechte weer mocht men over het bezoek zeker nog niet kla gen, maar het lag toch aanmerkelijk lager dan in vorige jaren. Resumerend kunnen we de volgen de mogelijkheden onderscheiden: a. studiekosten, gemaakt om nieuwe kennis te vergaren - niet aftrek baar; b. studiekosten, gemaakt i betere betrekking, eeh positie te verkrijgen - niet af trekbaar; Anders wordt het, wanneer we be merken, dat het met de studie van onze kinderen niet zo best gaat. Dan zouden we eens kunnen kijken welke resultaten er worden bereikt, wanneer ze zonder radio studeren. Blijkt, dat ze dan vooruitgaan, dan moet het kind in zijn eigen belang beschermd worden tegen de aflei dende invloed van de tijdens de studie aanstaande radio. ELLY MARTINS. 1 OKTOBER LANGER T.V. De Nederlandse televisiekijkers zullen na 1 oktober reeds om half acht Nederlandse programma’s op hun beeldscherm kunen zien. „POPJELief klein popje galmde een stem uit de hoek bij het raam. Vader keek geërgerd op van de brief, die hij aan het schrij ven was. „Zet dat ding afge bood hij wrevelig, „ik kan zo mijn gedachten niet houden bij wat ik schrijf Wim zat gebogen over zijn algebra. Zusje prevelde Engelse woordjes. Moeder was verdiept in het feuille ton van de krant. Niemand rea geerde. „Willem, hoor je niet wat ik zeg?” dreigde vader. Onwillig stond Wim op. Hij wist heel goed, dat wanneer vader Willem zei, je beter meteen kon gehoorzamen. Hij zette de radio op heel zacht. Vader keek op. „Hoeveel maal heb ik al gezegd dat ik dat ding niet aan wil hebben, als jullie je huiswerk maakt? Niemand kan zich concen treren met zo’n lawaai 1” „Popje, lief klein popje”, zong de zoete stem uit de erker zachtjes door. Vader sloeg nu met de vlakke hand op tafel. „Is het nou uit Haastig zette Wim de radio af. „We kunnen best werken met een beet je muziek, dat gaat juist lekker.” pruttelde hij. „Spreek niet tegen gebood vader. „Ik zal je straks eens overhoren en dan zullen we zien of dat zo best gaat.” nier bezig een kleine dreg over de bodem van het kanaaltje te halen. Ver- moedelijk dus geen drenkeling, maar een voorwerp, waarnaar men viste. Een koppel tamme eenden stond aan de kant diepzinnig dit mensenspelletje gade te slaan en hoopte waarschijnlijk dat het water straks weer voor hen alleen zou zijn. De commandant stak onmiddellijk zijn hand uit en verwelkomde Christa met een vergenoegde grijns. „Goed gesla pen juffrouw? prachtig. Nu wij ook, al was het van korte duur. De heren rovers hebben ons nog uren werk -ge kost, maar we hadden het er gsaag voor over. Ze blijven ontkennen, na tuurlijk, maar het bewijsmateriaal is sterk genoeg, om hen rustig enige maanden te laten nadenken over de manier waarop zij dachten rijk te worden. Intussen zoeken we verder, zoals u ziet. Hier hebben we vannacht de hoofddader te pakken gekregen en daarom dachten we zo, dat hij zich - misschien nog vlug van een of ander had ontdaan.” Christa boog haar hoofd diep over het water en hoopte, dat Lin-tvorde haar glooiend gezicht niet zou opmerken. Ze had de afgelopen nacht immers de plons gehoord en direct begrepen, dat Vonst zijn revolver in het water had gegooid. Natuurlijk had ze dat moeten zeggen, maar haar vrouwelijke aard had de overhand gekregen en daardoor had ze medelijden met de zwakste par tij, ook al had hij haar enige tijd een verschrikkelijke angst bezorgd. Ze had gemonteerd is dat het uitzicht naar voren er zo min mogelijk door belemmerd wordt; laat de buitenspiegel monteren op hoogstens 70 a 80 cm af stand van de bestuurdersplaats en niet meer dan 20 cm bene den ooghoogte; zorg dat de spiegels niet door trillen van stand veranderen; zorg dat de binnenspiegel ook werkelijk iets te zien geeft, dus dat de achterruit niet beslagen of volgeplakt is of schuil gaat achter bagage, hoeden, wilde dieren enz.; zorg voor een antiverblindings- kapje op uw binnenspiegel; zorg dat de binnenspiegel geen scherpe hoeken vertoont en uit veiligheidsglas bestaat; en niet op de laatste plaats: sta niet toe dat er aan de spie gel wordt gedraaid om neusjes te poederen Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer matisme wordt, een vaste gewoonte en een goede gewoonte. Op die manier bespaart men zich de plot selinge schrik van een op een „haarbreedte” voorbij zoevende au to op een moment dat men zelf niet uiterst rechts rijdt. In het verkeer is datgene wat achter ons gebeurt (of niet ge beurt heel belangrijk. We zouden ogen in onze rug moeten hebben. Zolang we die missen is het goed dat er achteruitspiegels zijn. Een binnenspiegel alleen is daarbij niet genoeg. Ieder automobilist kent de beruchte „dode hoek”, dat is dat gedeelte wat door de carosserie of door het lichaam van de bestuurder is afgedekt. Met behulp van een buitenspiegel kan die dode hoek niet opgeheven maar wél aanzien lijk verkleind worden. De buiten spiegel verklapt ons vrijwel direct de komst van een inhaler op het moment dat deze z’n manoevre be gint en in de dode hoek van onze binnenspiegel verdwijnt. En om dit spiegelverhaal te besluiten nog een paar practische wenken: let op dat uw binnenspiegel zo welving aftrekbaar de studiekosten, welke de werknemer, reeds toege rust met een voor het vervullen van zijn diensbetrekking voldoende vakkennis, de studie heeft nodig geacht, om, met het oog op de be hoorlijke vervulling van de hem opgedragen taak, zijn kennis op peil te houden. Let u op die laatste zinsnede: op peil houden. Onder dat „op peil houden” van kennis valt niet alleen te verstaan het opfrissen van reeds vroeger verworven kennis, maar ook de aanvulling van die kennis, welke door de ontwikkeling van het vak of beroep geboden is om de vakbekwaamheid niet te laten ver minderen. Deze kosten van „op peil houden” mogen uitsluitend als aftrekbare kosten aangemerkt wor den, andere niet. Maakt u dus stu diekosten om uw maatschappelijke positie (hopelijk) te kunnen ver sterken, dan is er voor u geen fiscaal perspectief. Dat is dus meest al het geval, als u een nieuwe stu die aanvat met het voornemen t.z.t. het daaraan verbonden diploma te behalen. De situatie was zo, dat de vakbon den de arbeidstijdverkorting met de zomerdienstregeling wilden zien ingaan, terwijl de directie deze wilde laten ingaan met de winter- dienst 1961-’62. Thans heeft de Stichting van de arbeid zich ver enigd met een tussenvoorstel waar bij voor een deel van het personeel de arbeidstijd met ingang van 28 mei op 46 Va uur wordt gebracht. Het rijdend personeel en anderen, die onmiddelijk bij de exploitatie betrokken zijn, behouden voorlopig de 48-urige werkweek, met com pensatie in een andere vorm, waar bij de vakbonden aan vrije dagen denken. Op 1 oktober wordt dan ypor het gehele personeel de 45- urige werkweek ingevoerd, mits het college van Rijksbemiddelaars en de minister van verkeer en water staat, zich met het advies kunnen verenigen. De traditionele Paasdrukte is dit jaar wel tegengevallen. Over het algemeen was er nog niet de helft van het aantal vreemdelingen dat in vorige jaren ons land bezocht. De oorzaak hiervan is gelegen in twee factoren, namelijk de zeer vroege datum waarop dit jaar Pa sen viel en het wel bizonder slechte weer. Vader behoorde tot die mensen, die zich slechts goed kunnen concentre ren, wanneer er geen hinderlijke geluiden om hen heen zijn. Voor hem was het aanstaan van radio of televisie beslist een hinderpaal om zich te concentreren op dat wat hij in zijn brief wilde schrijven. de namen van het Koninklijk Huis kwamen met bewonderingswaardige snelheid gereed. Christa betrapte zich zelf op het feit, dat iedere keer, wan neer ze van dichtbij kennis maakte met al deze machtige objecten, ze een bepaalde trots ever de prestaties van haar eigen kleine land, niet kon on derdrukken. De naam „Europoort” vond weerklank over de gehele we reld en Nederland had zich hiermee een voorname plaats veroverd. Toch wist ze, dat ze bij alle vreugde, om de toenemende welvaart van het land de ondertoon van droefheid niet zou kwijtraken. De politiemannen waren nog steeds actief. Elke plaats, die een mogelijk heid bood, om iets te verbergen werd onderzocht. Grote riethopen en zelfs de schuilhokjes van de werkmensen werden nagekeken. Het zoeken was niet tevergeefs, want reeds waren eni ge zo goed als nieuwe rijwielen ont dekt, die kort tevoren in het dorp wa ren vermist. Het humeur van de man nen liet dan ook niets te wensen over, toen Christa weer afscheid nam. De commandant bood haar 'gul een baan tje bij de politie aan, omdat ze zich zo flink had gedragen, maar Christa be dankte lachend en zei met een ernsti ge klank in haar stem, dat zo momen teel op een ander baantje uit was. Hij zou achterover slaan, dacht ze met zelfspot, als hij wist, dat ik in één dag ■twee mannen op hun liefde voor mij wil testen. ■variaties aangebracht in alle tinten groen, waartussen bessen en wilde roosjes hun tere rose kleurtjes voor delig uitkamen. Op verschillende klei ne inhammen van het meer spartelde de jeugd in het water, zich niet be kommerend om de strijdvraag, of het water zout of zoet moest blijven. Wat begrepen zij van de zorgen van de ■agrariërs, wier dagelijks brood nauw verwant was aan de voorwaarde, de beschikking te hebben over voldoende zoet water voor hun gewassen. Mis schien zouden deze kinderen eenmaal ■de fabrieken bevolken en hopen, dat de orderportefeuille van de direc tie gevuld bleef, omdat dit hun dage lijks bestaan zou uitmaken. De moder ne grasdrogerij, die links van haar op doemde en die tot voor enige jaren de trots van Rozenburg uitmaakte, stond nu in rust, stil en gelaten op de ver nietiging te wachten, om plaats te ma ken voor heel wat gigantischer bouw werken. Haar auto maakte een zwen king en ze naderde de brug waar ze de afgelopen nacht op zo’n sensatio nele wijze de arrestatie van Vonst meemaakte. Op de brug stond een groepje mensen, die zich allen vol aandacht over de brugleuning 'bogen en in het water keken. Een welbeken de auto stond vlakbij en Christa zag lin-tvorde, die eveneens geïnteresseerd naar beneden keek. Enkele manschap pen waren aan het dreggen en Christa stopte onmiddellijk met de gedachte, dat er een ongeluk was gebeurd. Men was evenwel op een heel kalme ma- er wel over nagedacht, maar de po litie was al zo verheugd met hun goe de vangst, dat ze door haar opmer king de toestand van Vonst niet wilde verergeren. Ze had evenwel moeten begrijpen, dat men meer ervaring had in dergelijke zaken, gezien nu hun op- sporingspogingen. Ze had het net zo goed ineens kunnen vertellen. Juist opende ze haar mond, om haar bevin gen mede te delen toen er een kreet van voldoening opsteeg. Aan een der haken was de revolver blijven hangen. Voorzichtig werd het instrument in een doek gerold. Terwijl ze 'allen om het gevonden voorwerp samendromden, beklom Christa een van de nieuwe op hogingen, om de grote veranderingen op dat punt in ziöh op te nemen. Uit grote buizen gulpt modder en water in de ingedijkte polders. Het was een Imposant en -tegelijk troosteloos ge zicht, die eindeloze moddervlakten, precies verdeeld in grote, grijze, vier kanten ruimten. Een blauwe reiger wiekte onwennig over de eentonige moddervelden, zoekend naar de aan trekkelijke groene weiden, die in de gore substantie ten onder waren -ge gaan. Haar blikken dwaalden verder weg, naar de plaatsen waar nog kort geleden een bos was aangelegd en waar nu grote borden kenbaar maak ten, dat de Shell daar zijn domein had gekozen. Er was animo genoeg om Ro zenburg te bezetten. Ook Ketjen Car bon had een plaats gereserveerd. Ver- olme breidde steeds meer uit. De ge weldige nieuwe dokken, gesierd met Vader kon zich niet indenken, dat er mensen zijn, die anders ingesteld zijn en dat is hem te vergeven, want hoe zou hij dit moeten kun nen begrijpen, daar waar zijn eigen ervaring zo anders is? Er is niets zo gecompliceerd als de menselijke geest en we zijn allemaal anders. We zien het in vele fabrie ken, waar gewerkt wordt terwijl de radio aanstaat. Toch zijn er heel wat arbeiders, die zich ook op hun werk moeten concentreren, er hun gedachten moeten bijhouden wil het goed gaan. Wanneer de muziek een funeste invloed zou hebben, staat het wel vast, dat de werk gevers onherroepelijk de luidspre kers zouden verwijderen uit hun hallen of ateliers. Neen, het is een vaststaand feit - misschien onbe grijpelijk voor mensen die anders zijn - dat er vele werkers zijn, die juist de beste prestaties leveren, wanneer op de achtergrond pretti ge ontspanningsmuziek opklinkt. Tenslotte is slechts het resultaat van belang. Wanneer wij zien dat onze kinderen inderdaad hun lessen leren, op school goede repetities maken en redelijke rapporten thuisbrengen, waarom moet dan de radio af

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2