Was moordenaar ook valse-munter r uii eigen gemeente Moeder V BURGERLIJKE STAM RAADSELS RONDOM DE DOOD VAN 2 INGENIEURS Jubileum concert „Onvermoeid Vooruit met medewerking van Reeuwijks gemengd koor was van hoog muzikaal gehalte Eichmann gaat getuigen over Hitlers geheime wapen ^BABYDERMo^M Russische en Ameri- Weet Eichmann er meer van Hoogtepunt Wat gebeurde Naar Oostenrijk 4? Een cadeau bij het afscheid kaanse geheime diensten ivaren op de hoogte In het Toplitzmeer er WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 14 APRIL 1961 k 8 PAGINA 3 r, Predikbeurten ik I Zie MEER in uw vrije tijd door een GRIT prismokijker 90 □zo' .EN OPTICI EN -x k-Ajf GOUDA J UMUiDEN^ ZWIJNDRECHT „W.S.E7’ Weekagenda V. A.V. „WADDINXVEEN" Baby-huidje (Van onze correspondent) heeft ver- i en ingesloten, in afwachting van zijn berechting. uur van .W Aangiften van 6 tot 12 april 1961. heden en K. WIE IS DE GELUKKIGE? I EDDY MIJN ZOON. Ons volkslied sportflitsen zon (vervolg op pagina 4) ALS. ige: aa De ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2979. Sperber Dr. Beek Zeiss De autoriteiten stelden vast, dat de beide heren op een gewelddadige wij ze van het leven werden beroofd. Van de dader(s) ontbrak elk spoor. Aan het Het bestuur van bovengenoemde ver eniging zaj volgende week in jaarver gadering bijeenkomen, waar dit feit herdacht zal worden. Ds L. Vroegin- de weij uit Delft zal een herdenkings- woord spreken. HERV. CHR. SCHOOLVERENIGING BESTAAT 25 JAAR. GROENE KRUIS-COLLEKTE. De inwoners onzer gemeente worden er aan herinnerd dat de collecte voor deze vereniging zal plaats hebben in de week van 17-24 april a.s. OPENING NIEUWE PEDICURE PRAKTIJK JEANNE WILLEMSE. tot 21 april in het r.k. verenigingsge bouw, Burg. Trooststraat 4. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Vermey, Ringvaartsingel; G. Wesseling, Café ’t Sluisje; Disselldorp, Zuidkade; en aan de zaal, Burg. Trooststraat 4. Zaterdag 22 april nam. 7.30 uur Film avond Teenager Melody, in vereen, gebouw, Stationsstraat. Las id. gr- Duitse merkkijkers: 8 x 30 163,25 8 x 32 179,50 6 x 30 v.a, 435.00 I Kaltenbrunner in de rotsachtige bo dem bü Alt-Aussee begraven. Na de Duitse capitulatie togen schat gravers naar de Toplitzsee om te zien of er ook voor hen nog wat van hun gading te vinden was. Onder hen be vond zich een tweetal Oostenrijkse in genieurs, afkomstig uit Linz, oud-ex- perts van „Unternehmen Bernhard”. Ook zij zochten, doch niet zozeer naar de valse of vervalste munt- en bank biljetten, doch naar het kistje inhou dende de tekeningen, de matrijzen en andere bescheiden, dat zij op last van Kaltenbrunner zelf bij het bergmeer hadden begraven. Zij keerden van hun tocht niet meer terug en op een goe de dag in maart 1946, 'bij het vallen van de avond, vonden boswachters op een patrouille de verminkte stoffelij ke resten van de beide ondernemende ingenieurs Richter en Mayer. Ik was wel wat verbouwereerd toen ik ons volkslied zag En tot mijn spijt geconstateerd wat ik niet zeggen mag. Ik had van ’t volkslied nooit gehoord ook nimmer van de wijs Maar nu, door middel van de Prins stel ik het wel op prijs De Burgervader vraagt beleefd hier iets aan toe te doen. Nu niet van Trompen of Piet Hein of zo een man van toen Maar nu van ’t echte Waddinxveen een lied vol moed en kracht Waar alle Waddinxveners toch al lang op hebben gewacht Wie zingt er nu ons volkslied mee het is gecomponeerd, maar wat de dichter-knobbel doet moet eerst nog wel geleerd Gedichten maken voor een krant dat kan toch iedereen Maar ’t moet ook wei een hobby zijn en niet zo algemeen Nu gaat het om een volkslied dat heeft wel een bezwaar als men van voor beginnen mocht was dat wel vlugger klaar. Maar nu bij het bestaande lied coupletten bij te doen. Ik voel mij toch voor deze taak in ’t dichten nog te groen nu ben ik blij dat Waddinxveen nog al wat dichters heeft En dat er dan een volkslied komt waar ieder ook naar streeft Kom op dan luitjes, doe je best en breng een vrolijk lied ■al was het nog maar één couplet welnu dat hindert niet. Het geeft mij niet hoe ’t einde is of hoe het ook begint Ik hoop dat op de eerste mei een ieder het ook zingt. klonken hierna de stemmen van het dameskoor in Salvum fac regem van A. Sachini, evenals in het daarna vol gende prachtig uitgevoerde Wiegenlied van Joh. Brahms. licht kwam wél, dat Richter en Mayer destijds in de rang van officier der voormalige Duitse Wehrmacht werden ingedeeld bij de operatie „Unterneh men Bernhard” en eveneens betrokken waren bij het tot zinken brengen van de kisten met vals geld in het berg meer van Alt-Aussee. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. In Gouda gevestigd: Korte Tiendeweg 12 Telefoon 01820-3033 7 huizen vanaf de Markt. Kleiweg 108 - Telef. 6033 naast Kleiwegbrug JERUZALEM - Op 11 april is het proces begonnen tegen Karl Adolf Eichmann. De ten laste gelegde feiten zijn van een dusdanige ernstige aard en omvang gebleken, dat de verdachte zich ten opzichte van de op te leggen straf geen enkele illusie behoeft te maken. De massa moordenaar doet zulks al lang niet meer en hij heeft alle hoop op een verder leven laten varen. Het onderzoek in deze zaak - verricht door agenten van het bureau 06 van de Israëlische geheime dienst, de „Scherut Bitschon” scheidene interessante feiten aan het licht gebracht. Zoals bekend werd Eichmann - die onder een valse naam leefde - op 11 mei 1960, te op of omstreeks 20.00 uur, in San Martin - een voor stadje van Buenos Aires - door leden van de Israëlische geheime dienst, tevens oudverzetslieden van de Joodse verzetsbeweging „Haganah”, aan gehouden, overmeesterd en daarna gevankelijk naar Israël overgebracht Gevonden: fietspomp; kinderportemon- naie; zwarte dameshandschoen; blauw wantje; regenjas; meisjesmanteltje; 1 paar beige glacé herenhandschoenen; l paar handschoenen; vulpen; Verloren: gouden dameshorloge; sluit- klepje van capuchon; blauwe hand schoen; uitlaatpijp van Fiat. Het hoogtepunt van deze Jubileumuit- voering bestond ongetwijfeld in het gezamenlijk optreden van de beide uitvoerende koren uit Waddinxveen en Reeuwijk, welke zich lieten horen in „Die Himmel erzahlen” uit Die Schop fung van Jos. Haydn en het bekende „Halleluja” koor uit „Der Messias” v. G. F. Handel. Alleen reeds de massale uitvoering hiervan gaf er een indrukwekkend ka rakter aan. Alle medewerkenden ga ven zich ten volle. De dirigent wist met zijn duidelijke en strakke direc tie alles in goede banen te leiden. Glansrijk klonken de stemmen der so pranen vooral in de hoge gedeelten van het Hallelujakoor, raak en over tuigend waren de vele inzetten der overige partijen. Dergelijke werken vragen om vele stemmen, welke re serves in zich sluiten om dergelijke werken op te voeren tot een climax, zoals ook hier gebeurde, en welke niet naliet grote indruk na te laten bij een aandachtig luisterend publiek. De heer Hoek dankte na afloop voor de aan dacht waarmede het programma werd gevolgd, en wekte de aanwezigen op zich aan te Sluiten bij het koor O.V., bij welke wens wij ons gaarne aanslui ten. De heer Geukes trompettist, bleek zijn instrument volkomen te beheer sen. Een jubileumconcert, waarop zo wel uitvoerenden als belangstellenden met genoegen zullen terugzien. Degene die op de bazar van Concor dia een lot gekocht heeft voor de pop, en die de naam „Walter Mak” er op heeft staan, is de gelukkige winnaar. Deze pop kan afgehaald worden bij de heer C. Hoogendoorn, Zuidkade 63, binnen 14 dagen, daar de prijs anders aan de vereniging vervalt. Door de rust van WSE 1 en het af keuren van de wedstrijd WSE 2 Zwervers 2 was eh geen programma, alleen zaterdagmiddag epeelde WSE c tegen Moordrecht c en wonnen maar liefst met 10-1. Zondag gaat WSE 1 op bezoek bij Moerkapëlle 2. De thuis wedstrijd werd gewonnen met flinke cijfers maar of dat weer zal gaan zal een zware opgave ween, het zal een moeilijke wedstrijd worden. Dus er zal hard gewerkt moeten worden om papier werd in beslag genomen en pas op een later tijdstip bleek, dat deze biljetten vals en of vervalst wa ren. zeer belangrijk. Waddinxveen Z moet naar Bodegraven en als deze lastige klip omzeild kan worden, zijn de vooruitzichten zeer goed te noemen, Waddinxveen Z 2 kan thuis tegen Spirit 4 de punten behouden. Wad dinxveen 1 krijgt een laatste kans in een thuiswedstrijd tegen SFC, de mo gelijkheid voor winst is zeker aanwe zig maar dan moeten alle elf spelers tot aan de laatste minuut spelen voor wat zij waard zijn. a.s. Woensdag wordt de pedicure praktijk van Jeanne Willems geopend op Oranjelaan 30. De voormalige boek handel is omgezet in een keurig inge richte behandeflings-salon. Verder kan men er terecht voor allerhande ban dages, corsetten, steunzolen, elastieken kousen, etc. Woensdagavond 8 uur zal burgemees ter van der Hooft deze salon openen. Ter gelegenheid van dit afscheid, een afscheid voor eeuwig tevens, ontving elk der prominente nazi’s uit handen van de gestapochef, een cassette in houdende 15.000 gouden munten, echt en onvervalst, benevens een drietal kisten mej valse Engelse ponden. Ook Eichmann ontving zijn deel. Een kist, inhoudende aantekeningen, matrijzen en andere kleine werktuigen en in strumenten, benodigd voor het ver vaardigen, samenstellen en of ver valsen van munt- en bankbiljetten en van muntspecie, werd in opdracht van In de aanvang van 1945, kort voor de inéénstorting van het derde rijk, ont vingen enkele detachementen Duitse militairen, versterkt door manschap pen van de SS, bijgestaan door en kele experts en allen behorende tot het „Unternehmen Bernhard”, van een hooggeplaatst SS-officier (zoals later bleek de gestapochef dr Kaltenbrun ner), het bevel om een groot aantal kisten inhoudende even zo grote hoe veelheden vals geld, in de Toplitzsee, een bergmeer in de omgeving van Alt- Aussee en van Salzburg, tot zinken te brengen. Zij allen werden voor dit doel onder de leiding gesteld van de SS-Ober- sturmbahnführer Otto Skorzeny, die eens een belangrijke rol speelde bij de bevrijding van Mussolini en op het laatst van de tweede wereldoorlog werd belast met de beveiliging van de Alpenfestung. Otto Skorzeny is thans ondermeer als adviseur van Nasser in Egypte werkzaam. De planken, waarvan de bedoelde kis ten werden vervaardigd, bleken echter van een dusdanige slechte kwaliteit hout te zijn gemaakt, dart zij - na slechts enkele weken in het water en op de 'bodem van de Toplitzsee te hebben gelegen - los raakten, hetgeen tot gevolg had, dat de valse bankbil jetten bij grote aantallen tegelijk op het water kwamen drijven en werden opgemerkt door de bewoners van de streek, die de biljetten en andere be scheiden schielijk op visten, waarna ze hoe kon het anders in de zwarte handel verdwenen. Een en ander ver oorzaakte een enorme financiële scha de voor Engeland, zo ernstig dat de Bank van Engeland zich ten slotte ge noodzaakt zag, om alle bankbiljetten van 5 tot en met 50 pond sterling uit het normale geldverkeer te nemen. Vastgesteld is inmiddels, dat juist in die tijd maart 1946 - Eichmann met vrouw en kinderen onder een valse naam in de directe omgeving woonde van de plek, waar de boswachters de Ijjken vonden van de beide ingenieurs. Woensdag 19 april Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Lunchroom van de Water. Federatie Vluchtelin genhulp, lezing met dia’s, mevr. S. H. Goossens-Steenlink, nam. 8 uur. PROGRESS—WADDINXVEEN 6-2. Voor de rust een aantrekkelijke en spannende wedstrijd al leek Waddinx veen spoedig tegen een 0-1 achter stand aan toen links binnen Schake laars een afstand schot loste dat in het doel verdween, niet ontmoedigd door deze tegenslag, speelden de Geel zwarten moedig door en na een half uur was het Scheurwater die uit een hoekschop de gelijkmaker scoorde 1-1. Met deze stand werd het rusten. In de 7e minuut van de tweede helft was het Schouten die Waddinxveen een voorsprong gaf 1-2, maar binnen de 4 minuten had Progress, door grove fouten in de Waddinxveen achterhoede de stand op 3-2 gebracht. De koek was nog niet op want ook het vierde doel punt kregen zij ook cadeau de vecht lust verdween bij de Geel-Zwarten en de eindstand werd 6-2. Door deze ne derlaag zijn de Geel-Zwarten op de onderste plaats van de ranglijst geko men. De in het weekeind vastgestelde wed strijden zijn voor onze plaatsgenoten Op veelvuldig verzoek presenteert de Waddinxveense toneelgroep K.T.W. nogmaals onherroepelijk de laatste maal op vrijdag 21 april het veelbe sproken stuk Eddy mijn zoon. Een stuk niet afgezaagd of waar verbeelding voor nodig is, maar zo uit het leven van tegenwoordig. Dit mag U niet missen. Laat uw televisie een avond staan. De prijs kan u niet tegenhou den. De entree bedraagt slechts 1, en is toegangkelijk voor iedereen. Dus Kort voor de Capitulatie van nazi- Duitsland, in mei 1945, werd de gehele valsemunterij - Hitlers laatste gehei me wapen - van het kamp Oraniën- burg overgebracht naar Alt-Aussee in Oostenrijk, met de opzet te worden verstopt achter de nieuwe Duitse ver dedigingswerken in dat land, bekend geworden onder de naam .Alpenfes tung”. Het geheel van plannen en operaties, betrekking hebbend op de verdediging van zuid-iDuitsland en van heit aangrenzende Oostenrijk, noemde men „Unternehmen Bemhard” Van een laatste verdediging dier bol werken door edelgermanen kwam gelukkig, dank zij het snelle en ononderbroken oprukken van Ameri kaanse gemotoriseerde legereenheden in de buurt van Salzburg, niets te recht. De restanten van de Duitse legers, versterkt door onderdelen der SS en nog vermeerderd met een aantal ver beten nazi-groten, waaronder Kalten- brunner, Skorzeny en Eichmann, wer den als het ware overlopen en volko men verrast door de bliksemsnelle Amerikanen, die een plotseling einde maakten aan de „Blitzkrieg” der ger- manen. Bij verkenningen vonden Amerikaan se stoottroepen in Redl-Zifpf, in de omgeving van Salzburg, een Duitse militaire vrachtauto, die geladen was met vijf en twintig kisten, inhoudende plm. 25 miljoen pond sterling, in bank biljetten van 5, 10 en 20 pond. Deze grote hoeveelheid aan Engels bank in Alt-Aussee verbleven in die tijd, dus kort voor de inéénstorting van nazi-Duitsland, de gestapochef dr ErnSj Kaltenbrunner, Otto Skorzeny, de bevrijder van Mussolini en ook Adolf Eichmann, de massamoordenaar. Deze laatste dook daar onder en nie mand kon hem vinden, ook de Ameri kaanse geheime dienst niet. Zo na derde de 7de mei 1945 en op die dag nam Kaltenbrunner afscheid van zijn vrienden, waartoe Eichmann behoorde. Vrijdag 21 april K.T.W. toneelstuk Eddy mijn zoon in r.k. verenigings gebouw, Burg. Trooststraat, nam. 8 uur. Werd enkele maanden geleden reeds in beperkte kring aandacht gegeven aan het 40-jarig bestaan van Waddinx- veens Gemengd koor „Onvermoeid Vooruit”, waarbij enkele leden Ko ninklijk werden onderscheiden, woens dagavond jl. trad dit koor naar buiten toe door het geven van een Jubileum concert in het Gereformeerd kerkge bouw. De voorzitter, de heer H. Hoek riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de wnd. gemeen- te-secretaris, de heer Koopman, als mede de beide wethouders, Ds J. Snoey en mevr. Kalkman. Burgemees ter van der Hooft had bericht van verhindering gestuurd. De voorzitter wilde geen lange opsomming geven van de geschiedenis van het koor, maar memoreerde alleen dat enige maanden geleden een jubileum-concert niet mogelijk was i.v.b. met enkele wijzigingen welke ten aanzien van de koren genomen waren. Kende „On vermoeid Vooruit” tot voor enkele maanden een dames- en Mannenkoor, nu waren beide afdelingen samenge- smoQiten tot een Gemengd koor. Ook had een dirigentenwisseling plaats ge had. De heer v. d. Beek, die 2 jaren de leiding van het koor had gehad, en ook dit jubileumconcert bijwoonde, was genoodzaakt geweest wegens een benoeming elders de dirigeerstok voor „Onvermoeid Vooruit” neer te leggen. De heer Klip uit Gouda werd als nieu we dirigent aan het publiek voorge steld. Van de organist Piet van Eg- mond was een gelukstelegram binnen gekomen. Helaas was deze orgel-vir- tuoos door ziekte verhinderd zijn me dewerking aan dit concert te verle nen. Zijn plaats werd ingenomen door de heer L. Ramp uit Boskoop, die zich vooral wat de koorbegeleiding betreft een bekwaam organist toonde. Het concert waaraan tevens medewer king werd verleend door Reeuwijks Gemengd Koor, en de trompettist de heer G. Geukes uit Gouda, werd ge opend door het Gem. Koor „Onver moeid Vooruit” met „Gloria” van Th. van Zutphen. Waarlijk geen gemakke lijk werk om een concert mee te ope nen. Bij dit lastige fugatische werk moesten de verschillende partijen nog los komen. In het 2e werk van deze avond het bekende „Die Ehre Gottes” van L. van Beethoven, dat helaas niet in de oorspronkelijke taaj werd gezon gen ging het veel beter, Hebben de meeste gemengde koren te kampen met een tekort aan herenleden bij „Onvermoeid Vooruit” is dit zeer ze ker niet het geval. Tegenover een 20- tal damesleden staat een bijna even- groot aantal tenoren en bassen. Dit komt de klankverhouding onderling zeer ten goede. Na een liedbew. over Psalm 75 van de organist was de beurt aan Reeuwijks Gemengd koor. Dit koor beschikt over vele goede krach ten, het zingt enthousiast, de uitspraak is zeer goed en ondanks de grote van dit koor pm. 70 leden, kan men spre ken van een gediciplineerd optreden, een precies volgen van de intenties van de dirigent, en een beschaafde koorfclank. Dit koor liet zich deze avond voornamelijk horen in een 6- tal koralen uit Bach’s Joh. Passion. Door de zetting hiervan zeer beslist geen gemakkelijke werken voor een koor. Door het brede temfo dat hier aan terecht gegeven werd is het ook vermoeiend zingen, maar dit koor gaf er een prachtige vertolking van, zeer bijzonder kwam dit tot uiting in het met voordracht gezongen „Er nahm alles wohl in acht”. Hierna traden de heren- en damesleden van O.V. elk afzonderlijk op. Als het als wedstrijd was bedoeld dan moeten we zeggen, dat de dames het ditmaal ’glansrijk ge wonnen hebben. Het mannenkoor ver tolkte „Zondagmorgen” van Ed. Flip- se. Helaas wisten de tenoren hierin hun partij niet vast te houden, zelfs niet met steun van het orgel. Sommi ge tenoren hadden toch de neiging al te solistisch op te treden, in tegen stelling met de bassen, waar de stem men prachtig op elkaar zijn afge stemd. Avondkoor van Kreutzer kreeg een betere vertolking, al blijft het ’n moeilijke opgave om met een klein aantal leden, in een acoustisch minder geschikt gebouw a capella dit lied te vertolken. Glashelder en doorzichtig Eichmann zal nu over deze vreemde zaak nader word'en ondervraagd en het vermoeden is gerechtvaardigd, dat de massa-moordenaar méér weet over de vreemde en plotselinge dood van de twee kerngezonde schatgravers. Ook zal hij wel weten, waar ’t kistje met matrijzen en wat dies .meer zij, moet worden gezocht. In hoeverre Eichmann mede aansprakeijk gesteld kan worden voor de gewelddadige dood van deze twee oud-medewerkers van „Unternehmen Bernhard”, zal zee„ zeker ter zitting van de strafsenaat van het Israëlische gerechtshof in Je ruzalem ter sprake worden gebracht door de procureur-generaal dr Gabriël Bach. Teneinde de oorlog en de daaruit voortvloeiende kosten (mede) te be strijden, besloten de machthebbers van het derde rijk, een valse-munterij van gigantische omvang in het leven te roepen. Met de organisatie werden Himmler en Kaltenbrunner belast. De centrale werd om verschillende rede nen in het thans voormalige concen tratiekamp Oranienburg gevestigd. Uit 'allerlei gevangenissen werden een aantal personen, die reeds verscheiden veroordelingen achter de rug hadden op het gebied van valsheid in ge schrifte, namaken van zegels en mer ken of valsemunterij, werden tezamen belast met het namaken van in hoofd zaak Engels geld, bank- en muntbil jetten en andere waardepapieren. De opzet van de nazzi’s was, de eco nomie en de financiën en de nationale ■betalingsbalans van dat land in wan orde te brengen. En passant betaalde Duitsland voor meer dan 75% met het aldus vervaardigde geld allerlei spio- nage-werkzaamheden in de bezette gebieden, in vijandelijk land en in neutrale staten. Ook kochten de lei ders met dit geld kunstvoorwerpen en schilderijen op in het bevriende neu trale en of in het bezette buitenland. Met de directe leiding van deze vals- geld-centraie werd 'belast de (Duitse) ingenieur Friedrisch Schwendt, afkom stig uit Regensburg/Beieren en thans verblijvende in Callao in Peru. Van zijn arrestatie waren - zoals eerst thans bekend werd - de geheime dien sten van de Verenigde Staten en van Rusland (Majoor Max Tandler, des tijds verblijvende in Wenen-Oostenrijk) op de hoogte. Dezer dagen vernamen wij, dat Eich mann niet alleen zal worden onder vraagd over de voornaamste aanklacht, betrekking hebbende op het ombren gen en vernietigen van Joodse men sen in zijn hoedanigheid van chef van het bureau „Joodse zaken” van de Ge stapo (geheime staatspolitie), doch ook als getuige zal worden gehoord over het nog steeds niet in zijn voll§ uit gebreidheid tot klaarheid gebrachte geheime wapen van Hitler, de zoge naamde „valsgeld-centrale”, welke in het jaar 1942 op persoonlijk bevel van Hitler door Heinrich Himmler, Reichs fuhrer S.S.”, en door dr Ernst Kalten brunner, eens „S.S.-Brigadeführer und General der Bolizei”, in het voorma lige concentratiekamp Oranienburg werd gesticht. Bij het opmaken van de dossiers is aan het licht gekomen, dat ook Adolf Eichmann, zij het dan misschien min of meer zijdelings, bij deze „valsgeld- cenitrale” betrokken was. Japanse prismakijkers Coated inclusief etui: 7 x 35 7 x 50 8 x 40 8 x 50 10 x 50 12 x 60 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds H. Stolfc, Scheveningen Nederlands Hervormd WI]kgebot»w. V.m. 9.30 uur Eerw. heer D. J. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds J. R. Cuperus Herv. Kring „Wet en Evangelie", Verenigingsgebouw, Stationsstraat. V.m. 9.30 uur Ds W. Goedhart, Veenendaal. Nam. 7 uur Ds J. A. Peters, Den Haag Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds Snoey Remonstrantse Kerk. Geen dienst. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds A. P. Verloop Woensdag 19 april, nam. 7 uur Ds A. P. Verloop KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P van Drunen. Telefoon 24 52 Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis. Zaterdag- en zondagavond 7 lof. Biechtgelegenheid zaterdags 5 tot 8 uur. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. Zondag 18.30 uur Wachttorenstudie. Donderdag 19.30 uur Bedieningsschool. Donderdag 20.30 uur Dienstvergadering Geboren: Sara Dina, d.v. J. J. Raha- jaan en J. Koldenhof, J. W. Frisoweg 40; Willeminia Mathilde, d.v. W. D. den Hartog en E. Rijnsburger, Kleikade 38; Catharina Pia, d.v, G. P. Lammers en A J. Braber, Noordeinde 70; Apoionia, d.v. J. Hoogendoorn en H. G. van den Akerboom, Zuidkade 96; A. E. VERGADERING KRINGRAAD BESCHERMING BEVOLKING IN GOUDA. Onder voorzitterschap van de bur gemeester van Gouda is dezer dagen de kringraad van burgemeesters van de kring Z.H. 4 bescherming bevolking in vergadering bijeen ge weest. Aan de heer G. Maan werd op diens verzoek per 1 januari 1961 eervol ontslag verleend als kring- commandant politie. Met ingang van dezelfde datum werden herbenoemd de aftredende leden van het dagelijks bestuur. Zonder hoofdelijke stemming werd voorlopig vastgesteld de rekening voor de dienst 1960. In verband met de bij Koninklijk besluit gewijzigde kringindeling werd besloten tot liquidatie van de kring, waarna door de burgemees ters van de bij de (nieuwe) B-kring Zuid-Holland d. ingedeelde gemeen ten een gemeenschappelijke rege ling werd getroffen met betrekking tot de bescherming van de bevol king. Van de nieuwe kring maken deel uit 28 gemeenten. De tot de voormalige kring behorende ge meenten Capelle aan den IJssel, Kamerik en Zegveld, zijn bij andere kringen ingedeeld. In het dagelijks bestuur van de kring Z.-H. d. werden gekozen de burgemeesters van Bodegraven, Krimpen aan den IJssel, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Oudewater, Reeuwijk, Schoonhoven, Waddinx veen en Woerden. De burgemeester van Gouda is als voorzitter van de kringraad tevens lid en voorzitter van het dagelijks bestuur. Voorts werden enige huishoudelijke zaken, verband houdende met de instelling van de kring Z.-H. d., af gehandeld. Jolanda, d.v. G. Hofman, en Groenheide, Dorpsstraat 52; Ondertrouwd: C. J. J. M. Gerritse en J. C. Hageman; A. Brouwer en A. B. Hofman; Gehuwd: S. A. in ’t Hout en P. G. Plomp; Overleden: geen. 87,00 108,00 99,75 118,50 120,00 195,00 A. KWAAK t In de ouderdom van 81 jaar overleed deze week te Arnhem, de heer A. Kwaak, een bekend oud-ingezetene onzer gemeente. De heer Kwaak was in- onze gemeente een goede bekende. De ouderen onder ons herinneren zich nog wel het café- restaurant aan de Zuidkade, bij de aanlegsteiger van de stoomboten, het nu bij de fa Verbakel in gebruik zijn de pand Woninginrichting. Na de op heffing van de bootverbindingen ver huisde de heer Kwaak naar de Oran jelaan, waar hij de belangen van Van Gend Loos behartigde. Na het overlijden van zijn echtgenote, vestigde hij zich in Arnhem. De teraardebestelling heeft vrijdagmiddag plaats. SPAARCIJFERS. Gedurende de maand maart werd bij de Rijkspostspaarbank ingelegd 49.506.79 en opgenomen 49.281.59.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 5