Weekblad voor Waddinxveen an b Bezoekt de weekmarkt Gemeenteraad in sneltreintempo door lange raadsagenda UdpiHELPEN Kunstregen, hoogbouw, bruggen en wachtverboden in discussie Wachtverbod Kanaalstraat K.A.V. hield moederavond Polderlasten Bloemendaal en Achterof en Putte verhoogd Dobbelmann N.V. verplaatst bedrijf naar Drachten Raad ging akkoord met tal van voorstellen Gemeentesecretaris H. Jenné weer in functie Nr. 831 VRIJDAG 2 JUNI 1961 17e JAARGANG Adres redaktle en administratie Oranjelaan 9 Waddinxveen, Telef. 2238 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.tn. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Met een sneltreinvaart is de Waddinxveense gemeenteraad woens dagavond door de 25 punten tellende agenda van de gemeente raadsvergadering gestoven. Op een na werden alle voorstellen van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het was het voorstel inzake de aanschaffing van een zogenaamde berege- ningsinstallatie ten behoeve van de sportvelden, dat de nodige kritiek kréég en dat in stemming moest worden gebracht, waarbij de stemmen met zes voor en een gelijk aan tegen staakten. Ver der hadden de voorstellen met betrekking tot een wachtverbod in de Kanaalstraat, het uitbreidingsplan Putte Noord, de toe- gangsbrug tot dit plan en de aanleg van brugjes in het Warnaar- plantsoen discussies tot gevolg. Gebleken is, dat op marktdagen bet van de Kerkweg omgeleide verkeer ernstig hindier ondervindt van de aan weerszijden in KanaaOstraaat gepar keerde voertuigen. B. en W. stelden daarom voor op die daigen tussen elf uur 's odhtenkis en elf uur 's avonds een wachtverbod in tie stellen voor de westzijde van de Kanaalstraat tus sen Kerikweg en Stationsstraat. Op suggesties uit de raad zegden B. en W. toe te zullen nagaan in hoeverre het mogelijk lis het parkeren te dicht bij de hoek van de Kerkweg op markt dagen geheel tegen te gaan, mede in het daar staande voorrangskruisings- bond goed zichtbaar te houden. De raad kon zich met het voorstel ver enigen. De behandeling van dit punt was voor mevrouw F. T. van der Tor- ren-Veendorp (WD) aanleiding te in formeren waar het gevraagde ANWB- rapport bleef over de eventueel te nemen verkeersmaatregelen 'in deze gemeente. De voorzitter antwaorde hierop, dat de ANWB van mening is, dat er in Waddinxveen zo imdn moge lijk beperkende maatregelen moeten worden doorgevoerd. Overigens is uit de rapporten van de politie gebleken, dat de gevaarlijkste punten liggen bij de op_ en afritten van de brug over de Gouwe. Van de vijftien ongeluk ken de afgelopen maand gebeurden er twaalf rorüd de brug. Hoogbouw in Putte Noord Bij de vaststelling van het ontwerp plan met de daarbij behorende bébou- wdngsvoorschriften voor het uitbrei- dangsplain. Putte Noor<i zeide de heer H. C. Kooijman (SGP), dat de bouw commissie de bouw in vier woonlagen niet kan bewonderen. De commissie suggereerde die bouw eventueel langs de daar lopende wetering te realise ren, in plaats van de bouwblokken centraal te plaatsen. Hij vond het jammer, dat door deze bouw de dorp se sfeer geweld werd aangedaan. Verder brak, hij een lans voor de nodige voorzieningen ten behoe ve van de bewoners, zoals bood- schappenlift, spreekbuis, enz., mede ook in het belang van de leveranciers. Ook zou de bouw- bommissie willen verzoeken de nodige aandacht te geven aan de geluiddemping bv. door mid del van de zwevende vloeren. Verwijzend naaT een ander voorstel tot aanleg van een toegangsbrug met rioolduiker naar Putte Noord vestig de de heer Kooijman de aandacht op de wenselijkheid dit gebied door meerdere wegen te ontsluiten, z0 no dig ook met een verbinding via Bos koop Van enkele zijden werd gevraagd bij de aanleg van verbindingswegen zo mogelijk rekening te houden met het feit, dat percelen weidegrond, niet onnodig door deze wegen zouden worden versnipperd. In zijn antwoord merkte burgemees ter Van der Hooft op, dat ook de gemeente node overgaat tot deze hoog bouw. „Maar we moeten wei" zo zei- de hij, daarbij wijzend o.a. op de ho ge grondprijzen. Ten aanzien van de voorzieningen voor bewoners en le veranciers zeide hij, dat deze punten de nodige aandacht zullen krijgen, te meer daar ook van die zijde van de damesadwitescommissie hieromtrent verzoeken zijn binnengekomen. De mogelijkheid tot inbouw van vuil- stortkokers zal nog worden bezien. V erbindingswegen Aangaande de verbindingswegen noemde de voorzitter de nieuwe weg van het Nooildeinde naar Putte Noord, (parallel aan de Willem de Zwijger laan) de verbinding over de aan te leggen toegangsbrug, de toekomstige doorverbinding via een tunnel onder de spoorlijn met 'Groenswaard Noord, terwijl uit zijn woorden verder bleek, dat een uitvalsweg in de richting Bos koop niet tot de onmogelijkheden zou behoren. De heer T. Ververs i(PvdA) zag aan leiding in dit verband te vragen of Groenswaard zou moeten wachten tot Putte Noord geheel klaar ós. Hoewel volgens de burgemeester de hogere instanties nog niet helemaal zijn door drongen van de noodzaak, kan naar zijn mening Groenswaard niet wach ten, gezien de openbare gehouwen, die daar beslist op korte termijn moeten komen. Nog geen kunstregen op de voetbalvelden Dat de nieuwe voetbalvelden aan de Kanaaldijk behoefte zouden hebben aan „kunstregen" wilde er bij de raad niet erg in met als gevolg, dat met zes tegen zes stemmen een voorstel tot aanschaf van een beregeningsin- stailatie ten bedrage van 6.800 werd aangehouden. Zowel in de financiële- als fn de bouwcommissie was dit voorstel op bezwaren gestuit. Verschillende raads leden 'betwijfelden het nut van deze installatie in de diepste polder van ons zo regenachtig lamd. De voorzitter repliceerde, dat zowed van de zijde van de Grontmij als door de KNVB op aanschaffing was aangedrongen, wil men het nieuwe veld niet laten verzanden en hard worden. Door de goede drainage ver dwijnt het op deze terreinen geval len water snel, waardoor de velden steeds goed bespeelbaar zijn. Ander zijds vraagt het gras, om in goede conditie te blijven, toch veel water. Bovendien merkte de burgemeester op dat ook de bedde anklere velden aan de Kanaaldijk in die toekomst zou den worden gedraineerd, terwijl in de Puttepolder nog drie velden in aan leg komen, waardoor deze installatie voor zeven velden dienstbaar zou kunnen worden gemaakt. Kom over de brug Het laatste punt, waarover uitvoerig werd gesproken betrof de aanleg van bruggetjes in het Wannaaiplantsoen en-een stuwt je voor de regeling van de grondwaterstand, waarvoor de to tale kosten worden geraamd op 43.500. Noch de financiële-, noch de bouw commissie hadden een goed woord over voor diit voorstel, omdat naar de mening van de leden igeen "rekening wordt gehouden met de omgeving. Zij achtten de voorgestelde betonnen bruggen te zwaar en Mier niet op hun plaats. Rustieke bruggetjes hadden meer genade gevonden. HET BESTUUR VAN DE RING ROTTERDAM VAN DE BROEDERSCHAP DER NOTARISSEN IN NEDERLAND maakt bekend, dat de kantoren van zijn leden, gevestigd binnen de Kantons Rotterdam, Schiedam, Gouda, Brielle en Sommelsdijk, met ingang van de maand juni 1961: 's ZATERDAGS VOOR HET PUBLIEK GESLOTEN ZULLEN ZIJN Van de zijde van het college werd er op gewezen, dat een der bruggen ze ker stevig moet zijn, omdat deze aan de zijde van de Kanaaldijk tegenover het zwembad de hoofdingang naar het sportveldencomplex gaat worden. Er zullen veel mensen overgaan en bo vendien moet er een afsluithek op ko men. Een tweede brug, nabij de spoor lijn zal leiden naar de toekomstige tennisbanen met 'bijbehorend parkeer terrein, zodat ook deze van stevige constructie moet zijn. Wat 'betreft de beide anldere bruggetjes zegde de voorzitter toe de plannen hiervoor opnieuw in de geest van de raad te zullen laten bezien. Zonder hoofdelij ke stemming verklaarde de raad zich daarna met het voorstel akkoord, waarbij tevens de toezegging werd ge daan te trachten ook zo spoedig moge lijk enkele banken in het Wamaar- plantsoen te .plaatsen Waar blijft de ziekenauto Bij de rondvraag kwamen o m. het Dorpshuis, het 'bejaardentehuis en die /aanschaf van een eigen ziekenauto ter sprake. De heer P. Noordam (AR) wilde graag weten hoe het thans staat (met het dorpshuis. Hierop kon de heer Ververs antwoorden, dat be sprekingen gaande zijn. De heer A. Noorlander (Herv. groep) vond het wel treurig, dat er met be trekking tot het bejaardentehuis zo wordt gesold met de belangen van de bejaarden. Het college zegde toe de betrokkenen opnieuw tot spoed te zullen manen. Verder wees de heer Noorlander weer op de dringende noodzaak van een eigen ziekenauto. De voorzitter deelde mee, dat reeds meerdere malen hierover in het college is gesproken. Zowel de rentabiliteit als het beschikbaar zijn van een verpleegster zijn problemen. Op voorstel van de voorzitter werd een commissie ingesteld van drie raadsleden onder voorzitterschap van de heer Noorlander, om het vraag stuk te bestuderen en uiterlijk in sep tember een rapport uit te brengen. Aan het begin van de vergadering werd met grote meerderheid van stemmen mevrouw L. Kingma-de Vreeze (KVP) gekozen tot lid van de commissie van bijstand dn het beheer der gemeentebedrijven, teneinde te voorzien in de vacature die was ont staan door het overlijden van de heer C. E. G. Okkerse. PHILIPSTV Meubel 59 cm f 1095,- Kranenburg Jaarlijkse collecte Rode Kruis Is hert nodig de belangrijkheid van het bestaan van het Rode Kruis dn en voor Nederland te onderstrepen? Is het nodig U te vertellen, hoeveel tientallen taken het Rode Kruis op zich heeft genomen en met de daad ten uitvoer brengt? Is het nodig het 'Rode Kruis 'bij u te introduceren als DE organisatie die de lijdende mensheid ten zege strekt? Er zouden talrijke vragen gesteld kunnen worden, waarop u met een duidelijk NEEN zoudt kunnen ant woorden. En toch willen wij de actie van deze wereldorganisatie, te komen tot ver meerdering van haar kasmiddelen, hier nog eens extra onder uw aan dacht brengen. Zaterdag 27 mei werd op de Markt van Gouda, als de centrale plaats in de afdeling Gouda en Omstreken van •het Nederlandse Rode Kruis, weer de jaarlijkse inzamelingsactie door de burgemeester van Gouda, mr. dr. K. F. O. James geopend. Gedurende veertien dagen zult U xn de gelegenheid gesteld worden Uw bijdrage te geven aan het Rode Kruis. Het Rode Kruis helpt zonder onder scheid des persoons een ieder die hulp behoeft. Bij het vervullen va®, deze menslievende taak is het Rode Kruis onafhankelijk gebleven van de over heid. Dat het Rode Kruis haar meer dan 60 taken op juiste en op grootse wijze heeft kunnen vervullen en in de toe komst hoopt te blijven vervullen, is te daniken aan Uw steun. U was het, die Uw plicht in het ver leden verstond en die ook nu weer en in de toekomst die plicht zult ver staan. Deze plicht is het uiten van menslievendheid en het 'geven van bescherming en hulp aan de onbe kende naaste in nood, wat door Uw bijdrage slechts mogelijk is. Het Rode Kruis heeft zich in Wad dinxveen altijd .mogen verheugen in een grote .belangstelling van U allen. Deze belangstelling was oorzaak, dat de jaarlijkse inzamelingsactie steeds een groot suoces is geworden. Mede door Uw gaven is het mogelijk geworden, dat het Rode Kruis, afde ling Gouda en Omstreken nu over 'n korps geoefend, hier staan de mate rialen opgeslagen en van hieruit kan op ieder tijdstip hulp geboden wor den. Wij vertrouwen er op, dat in de pe riode van 27 mei tot en met 10 juni allen weer hun bijdrage zullen willen geven, opdat het mooie werk in de toekomst kan worden voortgezet. >P. Jacobs, Voorzitter van het Gamipagne- Comité van het Ned. Rode Kruis, afld. Gouda en omstr. RODE KRUIS. De slagzin „Helpt het Rode Kruis helpen", staat in de periode van 29 mei tot 10 juni in het middelpunt der belangstelling door de geldinzameling die wordt gehouden. Ook de Welfare werksters van het Rode Kruis zijn deze week paraat, zij nodigen u allen uit tot een 'bezoek aan de stand op idle weekmarkt van heden 2 juni. Daar is een kraam in gericht waar handwerken enz. te koop worden aangeboden, door zieke inge zetenen gemaakt. De opbrengst hier van komt ook deze zieken weer ten goede. Wij bevelen het' kopen van deze goe deren van harte 'bij u aan. Helpt het Rode Kruis helpen. Dinsdag jjl. hield de 'K.A.V. afd, Waddinxveen in het r.k, verenigings gebouw aan de Burg. Trooststraat, haar jaarlijkse moederavond. Op deze bijeenkomst werd zowel hulde ge bracht aan de hemelse- als aan de aardse moeder. De presidente van de vereniging, Mevr. L. Kingma-De Vreeze, heette de aanwezigen, in het bijzonder de geestelijk adviseur, de zeereerwaarde heer pastoor H. C. A, P. van Drunen, hartelijk welkom, en gaf vervolgens een korte Indeling van de avond Allereerst word door de dames,on der leiding van de heer A. Boer, het bekende Marialïed „O, Sterre der Zee" gezongen. Mevr. v. d. Dool zorg. de op de piano voor de muzikale be geleiding. Ook werd voor de eerste maal het bondslied van de K.A.V. ge zongen. Door enkele leden werd voorts aardig toneelstukje voor het voetlicht gebracht, getiteld „Het lampje van vertrouwen", dat in die smaak viel. Na de pauze vertoonde ide weleerwaarde heer kapelaan A. E. Cramers uit Gouda een fraaie serie lichtbeelden. Ook ontvingen de moeders, die in het afgelopen jaar eten baby hadden ge kregen een aardige attentie. In het afgelopen jaar vergden bij de polder Bloemendaal de kosten van bemaling een uitgaaf van 5209,—. Voor het onderhoud van de wateren en bruggen moest 4300,worden uitgegeven en voor het onderhoud van de wegen 2800,—. Het batig sallo van 10.900 verminderde met ruim 2000,—. Voor het bestuur is dit aan leiding geweest om de polderlasten voor 1961 met 2,te verhogen en te brengen op 19,— per ha. Dit be tekent een verhoging van de inkom sten met ruim 2400. Deze verhoging was o.m. nodig in verband met de verwachte grote uitgaven voor het onderhoud van de bemalingswerktud- gen, waarvoor 3400,— moest wor den geraamd en de gestegen kosten van het bijwerken van het gaarder- boek die ruim 1600 meer zullen be dragen in 1961. In een vergadering van de stemge rechtigde ingelanden van die polders Achterof en De Putte zijn de lasten verhoogd om een sluitend budget te krijgen. De omslag van aedeT der pol ders afzonderlijk kon worden gehand haafd op 5,— per ha., doch de ge zamenlijke omslag moest worden ver hoogd van 20,— tot 22,— per ha, hetgeen een hogere opbrengst bete kent van bijna 2000,—. Het waren vooral de grotere bemahngskosten, die tot deze verhoging noopten. Voor 1961 moest de bemaling '10.000 wor den geraamd. Louis Dobbelmann N.V. gaat haar ta- baksverwerkende industrie van Wad dinxveen in haar geheel overplaatsen naar Drachten, aldus heeft de direc- texir, de heer M. D. 'Hoogerland dins dag medegedeeld, nadat hij op het industrieterrein te Drachten de eerste paal had geheid voor de nieuw te bouwen fabriek van die N.V.. Men verwacht dat de eerste produktie- en en opslaghalilen in het begin van het volgend jaar voltooid zullen zijn. Ze beslaan een oppervlakte van 4100 vierkante meter. Het aantal werkne mers zal tegen die tijd waarschijn lijk 150 a 200 bedragen. De nieuwe fabriek zal zich, net als in Waddinx veen, met de verwerking van shag, rook- en pruimtabak bezighouden. De N.V. is haar werkzaamheden in Drach ten reeds begonnen met ongeveer 32 werknemers. Er wordt gewerkt in een trainingshal vrijwel alleen voor ver- pakkingswerkzaamheden. Officiële mededeling Het hoofd ran bet gemeentebestuur van Waddinxveen brengt ter algemene kennis, dat vanaf 5 juni, gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeente secretarie ter inzage is nedergelegd het door de raad dier gemeente in zijn openbare vergadering van 31 mei 1961 vastgestelde plan van uitbreiding regelende de bestemming in onderde len van de 'gronden, gelegen in het noordelijk gedeelte van de Puttepol der met de daarbij behorende bebou wingsvoorschriften. Binnen zes weken na afloop van die termijn kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad heb ben gewend, bij 'gedeputeerde staten van de provincie Zuid-Holland bezwa ren tegen het plan indienen. Waddinxveen, 1 juni 1961. BANDEN IN BRAND. Langs de zuidelijke oprit van de rijks weg Den Haag-Utrecht raakte dezer dagen een stapel oude autobanden in brand. Met het oc,g °P de grote rook ontwikkeling en brandgevaar voor het drukke wegverkeer, rukte de Wad dinxveense brandweer uit en bluste het vuur. De politie heeft naar de brandstichters een onderzoek inge steld. OPBRENGST COLLECTE. De collecte welke gehouden werd ten bate van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Waddinxveen, heeft opgebracht 465,46. Onze dank voor die milde gevers. OPENBARE BEKENDMAKING. De burgemeester van Waddinx veen maakt bekend, dat hij op de dinsdagen 6 en 13 juni a.s. geen spreekuur houdt. De burgemeester van Wadldiinxveen, C. A. van der Hooft. Tjjdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering verklaarde de ge meenteraad zich zonder enige discus sie en zonder hoofdelijke stemming akkoord met een veertiental voorstel len van het college van B. en W. na dat de voorstellen reeds door de finan ciele commissie en in een aantal ge vallen ook door de bouwcommissie akkoord waren bevonden. Het betrof hier de volgende voorstellen Het aanbrengen van opschriften in ge- anlodds eerde aluminium letters op de scholen aan de Oranjelaan en Prin ses Beatrixliaan ten bedrage van r'esp. 918 en 755 de benoeming van de heer M. G, Trommelen tot onderwij zer bij het openbaar gewoonlager on derwijs salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel (verhoging AOW- coirupensatie, correctie in de salaris schalen en beperking van de zg. standplaiatsaftrek) wijzigingen in de (telefiooninstallaties iin de gemeente lijke kantoren 10.600) aanvaarding en verlenen van bouw- en grondvoor- scbotten aan de woningbouwvereni ging Waddinxveen en St. Joseph voor de bouw van respectievelijk bejaar denwoningen en woningwetwoningen in de Oranjewijkde aankoop van gronden van de heer A. L. Oudijk in be>t plan Putte Noord, waarvoor een minnelijke schikking kon worden ge trokken zodat het voorlopig besluit tot onteigening kan worden ingetrok ken (overname van de Kanaalweg van het R.K. kerkbestuurwijziging van de verordening op het marktwe zen aankoop van rollend materiaal ter waarde van 150.000 (straatveeg auto, koikenzudger, kipper-vrachtauto, (tweede vuilnisauto en kraan met grijper) aanleg riolering vanaf Sta tionsstraat tot aan de Zuidkade en doortrekking van de Stationsstraat tot aan de Zuidkade bijdrage van 400 aan dte speeltuinvereniging „Zonnig Zuid" voorstel tot aanleg ran speeltuin aan de Jan Willem Frisoweg 25.000) voorstel tot vast stelling van een saiarisverordening voor vakonderwijzers lichamelijke oe fening begrotingswijziging 1961. Bij het voorstel tot aanleg van de rio lering vanaf de Stationsstraat naar de Zuidkade verklaarde de heer H. ran Egdom (PvdA) dat de financiële com missie zeer verheugd was over dit voorstel. „Het is zeer noodzakelijk de vuile boel d!aar op te ruimen" zo zei de hij, daarbij de hoop uitsprekende, dat er spoedig nog meerdere vein der gelijke voorstellen o.a. voter het „Ou de 'Dorp" zouden volgen. De bouw commissie had volgens de.heer H. C. Kooijman (SGP) slechts twee woorden voor dit voorstel „Urgentie en ak koord". Huidgenezing j 'luidzulverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder De gemeentesecretaris, de heer H. Jenné heeft gisteren, na een gedwon gen afwezigheid wegens ziekte van veertien maanden, zijn werkzaamhe den ten gemeentehuize hervat. Tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering, die reeds voor een deel door de heer Jeniné, zij het als toehoorder, werd bijgewoond, deed de burgemeester mededeling van de terugkeer van de heer Jenné. De nestor van de raad, de heer H. C. Kooijman gaf mede namens de raad uiting aan zijn vreugde over de terug keer van de heer Jenné. Tevens sprak hij zijn erkentelijkheid uit voor de voortreffelijke wijze waarop de heer J. L. Koopman gedurende die periode de fimetie van secretaris had waarge nomen. Hij deed zijn woorden verge zeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering. De heer Koopman zeide deize taak ge durende de afwezigheid van de heer Jenné met grote vreugde te hebben vervuld en hij dankte de raad voor het in hem gestelde vertrouwen. De heer Jenné dankte de raadsleden voor de grote belangstelling die hij ook van hen tijdens zijn ziekte, zowel in het ziekenhuis als thuis had mogen

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1