Het hoge woord kwam er niet nit DAMESKAPSALON DOELEf De vrouw aan 't stuur /FotoDeRooy „SPIEGEL VAN DE WEEK" SALON DOELEMAN Bronchi letten VEILIG VERKEER hield iustcutn-watodetitohi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 2 JUNI 1961, PAGINA 2 Compromis over de kinderbijslagwet Zal het kabinet De Quay andermaal gespietst worden op de pieken der oppositie? Deze vraag tekent zich, nu de debatten over de algemene kin derbijslagverzekering na in het ver schiet liggen, dreigend aan onze poli tieke hemel af. In Haagse kringen is men nochtans de mening toegedaan, dat het kabinet een redelijke kans maakt deze laatste parlementaire hin dernis voor het zomerrecès te nemen. Men verwacht, dat de partijen die het kabinet De Quay steunen, tot een aanvaardbaar compromis over de kin derbijslag zullen komen. Algemeen wordt verwacht, dat de heren Oud en TUlamus reeds een com promis-voorstel ter tafel hebben ge bracht nadat zij daartoe met de heer Andriessen overleg hadden gepleegd. Dit voorstel zou voor de fractie van de KVP wel aanvaardbaar zijn, het geen dus impliceert, dat het verzet van de PvdA tegen het ontwerp zal afstuiten op een parlementaire meer derheid. (Het 5s zelfs helemaal niet uitgesloten dat het voorstel, zoals dat door de fractieleiders van de GHU en de VVD is uitgewerkt, ook voor de socialistische fractie aanvaardbaar is. Wanneer de PvdA er toch 'bij voor baat zeker van is, dat de meerderheid voor het ontwerp zal stemmen, is het zelfs niet uitgesloten, dat oofe de so cialisten voor zullen stemmen. Zou er een sterke verdeeldheid tussen de re geringspartijen bestaan, dan was het stellig niet uitgesloten, dat de PvdA zich hij de tegenstemmers zou aan sluiten, oo(k al zou het wetsontwerp op zich voor haar wel aanvaardbaar zijn. Mr. Burger en de zijnen er im mers zo van overtuigd, dat het huidi ge 1 kabinet schadelijk voor 'het land is, dat zij geneigd zijn tegen te stem men louter en alleen om het kabinet te doen vallen. 'Nu die kans daarop vrij gering moet worden geacht, is de mo gelijkheid niet Uitgesloten dat de so cialistische fractie straks bij de de batten over de algemene kinderbij- slagverzékering een gematigd stand punt" zal innemen. NOGMAALS LANDINGS RECHTEN K.L.M. De onderhandelingen tussen staats secretaris Stijkel en de Amerikaanse regering over de Nederlandse landings rechten aan de Amerikaanse westkust hebben tot nog toe weinig resultaten opgeleverd. Weliswaar hebben de Amerikaanse autoriteiten het Neder landse standpunt welwillend aange hoord, en hebben zij evenals de heer Stijkel zich gehaast te verklaren dat er van een impasse in de luchlvaart- onderhandelingen geen sprake was, doch onderwijl is er nog steeds niet positiefs uit de bus gekomen. De onderhavige kwestie stelt nog eens pijnlijk dn het licht, hoe weinig Ne derland internationaal te vertellen heeft. Nederland is voor de Verenigde Staten geen evenwaardige partner. Op het State Departement beseft men zeer wel, dat Nederland uit de hou ding van de Amerikaanse regering geen enkele politieke konsekwentie kan trekken. Wanneer 'Zuid-Vietnam, Irak, Brazilië of Bolivia landingsrech ten voor hun luchtvaartmaatschappij en zouden opeisen, dan zou de Ame rikaanse regering stellig anders rea geren. Zulks in de wetenschap, dat de ze landen anders wellicht zich van de VS zouden afwenden en een neutralis- tische koers zouden gaan varen. Het is triest te moeten constateren, dat regeringen die oost en wesit handig tegen elkaar uit weten te spelen (vooral in het midden-oosten is men daar uitmuntend in) vaak meer resul taten in Washington weten te boeken dan regeringen wier trouw aan het westers blok boven alle twijfel ver heven is. Niet alleen in het Krem lin, maar in het Witte Huis schijnen politieke maatstaven belangrijker te zijn dan morele criteria. Wij kunnen kwalijk verwachten, dat de Ameri kaanse regering zich opzij laat schui ven door kleinere landen. Krachtens zijn plaats in het wereldbestel moet Amerika en Ceasar zijn, die geen meester boven zich verdraagt. Maar to.v. ons land heeft Amerika zich ge dragen als Pomp ejus, die geen gelij ken naast zich duldde. LICHTE EN ZWARE KOST IN T.V. In de uitzending „De Froloog" van KRO heeft vorige week- een priester zich gekeerd tegen hen, die menen dat er tijdens de weekends geen ern- Nogmaals: landingsrechten K.L.M.; Ir Lichte en zware kost in T.V.; Enquête over vijfdaagse schoolweek; Congres maatschappelijk werk; stige televisie-programma's moeten worden gegeven doch uitsluitend lich te kost. In een onzer ochtendbladen was kort daarvoor ernstig kritiek ge uit op de uitzendingen van de KRO en de NCRV, die op zondagavond veelal een programma van een min of meer ernstig karakter plegen uit te zenden. Een 'groot deel van het kijkerspubliek prefereert inderdaad tijdens de week ends „lichte kost". Maar wat is „lich te kost"? Geven al Idie quizzes, Show en eabaretprogramma's enz. ons nu werkelijk wel de zozeer begeerde ont spanning, of is juist die zogenaamde lichte kost het zwaarst te verteren? Wij kunnen ons voorstellen dat een serieus toneelstuk ook op zondag avond duizenden kijkers vermag te 'boeien. Maar wij kunnen ons nauwe lijks voorstellen, dat iemand bet toe stel laat aanstaan hij de laöh-of-ik- schiet-grapjes, die er in de lichte pro gramma's op de kijkers worden afge vuurd Want dat is wel de allerzwaar ste kost die er bestaat. Nu de televi sie het nationale ontspanningsmedium bij uitstek is geworden, is het goed er nog eens op te wijzen hoe weinig goede ontspanning Russuim in werke lijkheid biedt, vooral dn de lichte sec tor, waar men vaak 'geen waar voor zijn kijkgeld krijgt. Ofschoon de tele visiehandelaren dit wel niet met ons eens zuilten zijn ENQUêTE OVER VIJFDAAGSE SCHOOLWEEK, de vijfdaagse werkweek thans de vijfdaagse schoolweek? De dekenale ouderraad te Eindhoven heeft korte lings een opmerkelijke enquête ge houden onder 4500 ouders over de vijfdaagse schoolweek. Aan dit onder zoek werd door 23 oudercomité's deel genomen. De antwoorden van 4317 ou ders konden uiteindelijk in de uitslag het onderzoek verwerkt worden. Van dit aantal blijken 3005 ouders (69,6*/*) vóór de vijfdaagse schoolweek te zijn: 1087 (25,5®/») zijn tegen de ver korting van de schoolweek, terwijl 196 ouders (4,5*/.) er neutraal tegen over stonden. Bij die grloep handarbeiders bleek een duidelijke voorkeur voor de vijfdaag se schoolweek te (bestaan. Dit is uiter aard niet erg verwonderlijk, aangezien juist deze groep thans reeds over wegend vijf dagen dp de week werkt. Bij de hoofdarbeiders ligt bet percen tage „voor" nog 'lager. Met name is dat het geval onder de hogere func tionarissen. Opmerkelijk was, dat bij de kleinere gezinnen het percentage „voor" veel hoger lag dan bij de gro te gezinnen. Meer dan 80®/» van ge zinnen, toestaande uit één of twee kinderen, is voor dè vijfdaagse school week. Met toenemende gezinsgrootte wordt het aantal „tegen" groter. Of schoon we deze enquête niet als re presentatief voor het igebele land kun nen toeschouwen, zou het ons toch niet verbazen dat een landelijk onder zoek soortgelijke uitkomsten te zien zou geven. Welke insteOflihg op sociaal terrein zou het initiatief tot een der gelijke enquête eens willen nemen? CONGRES MAATSCHAPPELIJK WERK. In Arnhem lis een congres gehouden van de 'Nationale raad voor maat schappelijk werk. Verschillende ge leerden hebben daar het woord ge voerd en belangrijke woorden gespro ken over de situatie dm ons huidige maatschappelijke bestel. Vooral prof. dr. J. de Graaf sprak behartenswaax- dige woordieni, toen hij zei: „De vrij heid van veel mensen bestaat alleen maar uit een zogenaamde nulpunt vrij heid. Ze is slechts negatief en bete kent enkel een weigering van iedere ■binding. De vrijblijvende houding ver raadt vaak het zoeken van een te genwicht tegen de 'afhankelijkheids- situatie". Het is goed dat dm een tijd, dat er in ons land weliswaar politie ke vrijheid heerst, doch tallozen toch de innerlijke vrijheid missen, van hooggeleerde zijde op dit uiterst be langrijke aspect van het menselijk leven de aandacht wordt gevestigd. PARFUMERIE COSMETICS de vertrouwde hand voor een aparte verzorging Nu, en altijd, wacht een selecte Salon met diverse onderscheidingen, OP U, op Uw vragen die ons nooit te veel zijn, op Uw wensen, omdat wij er zijn om U te verzorgen I £en y-wde itCfzwq-itity maakt li hei aan.<zie>n w a acd Een perfecte vorm, een perfect artikel, onze Salon en Uw keus waardig blijven exclusief aan U gepresenteerd in de vooraanstaanste Kapsalon en Parfumerie uit deze omgeving. in de nieuwe Passage van Waddinxveen, Voor Uw kapsel, Uw parfum, Uw zeep, Uwvoor 'n écht FIJNE VERZORGING I I I gens rehabiliteren. Nou, laat ze dan maar schelden op de vrouw achter Hoestdrank in fabletvorm.95ct „RUBRIEK VOOR DE VROUW" Heb als vrouw achter het stuur, niet het ongeluk, dat je motor niet dade lijk wil aanslaan wanneer je hem bij een overweg of open brug hebt af gezet. Een luid getoeter zal je op de ^hoogte brengen van het onhoffelijk ongeduld van de autoberijders achter je. Je weet precies wat er gedacht en misschien wei gescheiden zal worden: „Wat doet zo'n vrouw achter het stuur!" Net of een man zo iets niet kan overkomen en ook dagelijks over komt! Heus, ik begirdjp nog steeds niet, waar om 'dte mannen ons onze plaats achter het stuur zo heftig misgunnen. Waar om is hun kritiek op on® zoveel on welwillender dian op hun medeman nen? Waarom hielbtoen ze voor ons steeds een sneer en krijgen ze een twijfelachtige, om niet te zeggen dub belzinnige blik in hun ogen, als ze horen dat je chauffeert, of maken ze zich' er in bet gunstige geval met een medelijdend schouderophalen vanaf? En laat er eens iets gebeuren, waarbij toevallig een vrouw 'achter het stuur betrokken is. 'Dan komt er aan het gescheld, gehoon en de grofheden geen eind Dan zitten ze weer eens echt lekker op hun stokpaardje en schimpen naar hartelust op dait wijf achter het stuur. Kortzichtig vergeten ze de mannen, die elke dag brokken majken. Of heb- den de statistieken soms niet uitge wezen, dat vrouwen veel minder ver keersongelukken veroorzaken dan mannen? Ten eerste omdat ze zelden onder invloed van sterke drank ver keren; ten tweede omdat ze voorzich tiger en 'beheerster van aard zijn en 1 minder behoefte hébben, hun „branie" demonstreren. Maar kom daar bij een man niet mee aan. Hij gelooft u na melijk mi et. De vrouw hoort niet ach ter het stuur en daarmee basta. Ze daar niet voor geschapen. Nou la- 1 ze dan maar eens aan <ie oorlogs reden, vroeg niemand of ze daarvoor geschapen waren. Toen maakte geen enkele man er bezwaar tegen; inte gendeel ze waren maar wat 'blij, dat ze het er zo goed afbraohten. Ja, dat was een abnormale tijd, waarin de mannen wel wat anders aan hun hoofd 'hadden. Toen hadden ze de vrouwen voor zulke karweitjes nodig en daarom viel het verschil weg. Maar als alles weer gewoon wordt, dan moet de vrouw gauw een stapje terug. Laat ze vooral niet denken, dat ze hetzelfde presteert als de man. Wat zou er overblijven van het man lijk prestige, als hij zijn overwicht van het „sterke geslacht" zonder meer zou prijsgeven? Die vrouwen verbeel den zich toch al veel teveel met haar emancipatie. En met dat handelings- bekwaam verklaren van de vrouw is het eind er helemaal van weg. Die arme mannen, wat moeten ze zich toch bedreigd gaan voelen. De teu gels zijn hun al heel wat ontglipt sinds het stenen tijdperk. Van dé oertijd af is de man toch heer en meester ge weest; waar moet het nu dan heen? Het valt ook niet mee, om stapje voor stapje van zo'n verheven voetstuk af te dlalèn. En daarom vergeef je ze als vrouw dan maar weer. Je begrijpt, dat deze spijt, dit zich machteloos willen vastklampen aan het vergane, ergens een uitweg moet zoeken. De aangetaste superioriteit moet zich er- ACTIE VOOR DUIDELIJK EN TIJDIG RICHTING AANGEVEN. In de maanden mei-juni vraagt 'het Verbond voor Veilig Verkeer in het kader van de tweemaandelijkse kern thema-acties speciale aandacht voor het „richting-aangeven". Het 'behoeft nauwelijks gezegd te worden, hoe dringend een dergelijke actie nodig is. Hoewel statistische gegevens in dit opzicht hier te lande ontbreken, mag aangenomen worden, dat een belang rijk percentage ongelukken - vooral bij het afslaan naar links van fietsers en 'bromfietsers - is te herleiden tot het niet tijdig en duidelijk richting- aangeven. Evenals bij vorige acties doet het Ver bond wederom een documentatie map je toekomen aan plm. 1100 adres sen in den lande, t.w. aan alle redac ties van dag-, week- en maandbladen, aan de reportagediensten van radio en televisie, alsmede - door bemid deling van het Centraal Sociaal Werk gevers Verbond aan een 400-tal re dacties van personeels- en huisorga nen in Nederland. Hoewel deze map je® dn eerste instantie bedoeld zijn om gromdmaterdaal te verschaffen aan de publiciteitsmedia zullen de mapjes voortaan ook ter kennisneming aan alle politiekorpsen worden gezonden. Aan de actie is voorts een aantrek kelijke affiche gewijd. Het Verbond heeft het ontwerp hiervan kunnen overnemen van tear Deense zuster organisatie. Deze in zeer sprekende kleuren uitgevoerde affiche zal om. van 29 mei-1 juli a.s. in post kantoren worden voorgehangen en in mei als pauzedia worden getoond in 100 van de meest bezochte bioscopen in Nederland. 'Ook vele politiekorp sen in ons land zullen op de actie van het Verbond "inhaken, o.m. door het op grote schaal verspreiden van de •suggestieve affiche. De radio zal de actie van het Ver bond waar mogelijk ondersteunen, om. in de vaste verkeersrubrieken en door het uiteenden van speciale om- roepberlchten. Op een viertal avon den zal het dankzij de welwillende medewerking van de Nederlandse Te levisie Stichting weer mogelijk zijn om - zoals reeds gebruikelijk gewor den - een tweetal speciaal aan het kernthema gewijde „spots" (eenminuut filmpjes) te vertonen. Onvoorziene wijzigingen voorbehouden zullen deze uitzendingen plaatsvinden op dinsdag 9 en dirisdiajg 23 mei, diinisd'aig 13 en dinsdag 27 juni. Tezamen mét World Press Foto geeft het Verbond een speciaal aan „rtoh- tuig-aangeven" gewijde „wandkrant uit bestemd voor aanplakborden in bedrijven, kantines, banken, zieken huizen, politiebureaus, etc. Met dit alles 'hoopt bet Verbond de Nederlandse weggebruiker te bev tot grotere nauwgezetheid waar het gaat om het aangeven van richting- verandering in het verkeer. Verbond voor Veilig Verkeer. fw DOOR ONS 1 F VERZORGDLAAT U t f ALLES OPNIEUW BELEVEN; NESSE 2-TEL 2102-WADDINXVEEN De wandeOsportvereniging W.I.K. hield zaterdagmiddag 27 mei jl. haar Ju bileum wandelimars. Ondanks hét vrij slechte weer wai de stemming toch goed. Aan de mars namen bijnia 400 wandêl'aars(sters') deel. Er waren 18 groepen van verschillende wandel sportverenigingen uiit de omtrek. Het was wel jammer dat vele scholen, sport- en andere verenigingen van Waddinxveen niet voor deze start hadden ingeschreven. Op de 20 km waren drie groepen waarvan W.S.V. Andrelon uit Bode graven met 939 punten het hoogste van alle wandeCisportverenigingen, de beker die aangeboden was door het gemeentebestuur in ontvangst mocht nemen. Op de 15 km waren vijf groe pen waarvan W.S.V. Hollandd'a uit Alphen aan den Rijn met 447 punten de eerste prijs behaalde, en W.S.V. E.M.'M. uit Gouda met 429 punten de tweede prijs behaalde. Op de 10 km waren 10 groepen waarvan W.S.V. D.E.S. uit Goudla de eerste prijs be haalde met 416 punten; tweede prijs Gymn. T.I.T. uit Boskoop met 403 punten, de derde prijs werd behaald door W.S.V. W.I.O.S. uit Boskoop met 390 punten. Bij de ongetrainde groepen behaalde de padvinderij uit Waddinxveen de eerste prijs met 358 .punten, een beker aangeboden door het gemeentebestuur en de beker 'die ook aangeboden is door het gemeentebestuur voor de sdhoolgroepen is gegaan naar Chr. Nat. school Willem van Oranje. 63. Onmiddellijk hield de petroleum- stroom op Na nog even wachten klonk er een gesis uit de brander. Freddy hield er een brandende luci fer bij en direct kwam daar een hel dere .gele vlam. Eerst toen pompte hij de lucht boven de petroleum in het Zie je wel, zei Freddy triomfantelijk tegen Redn, die nog nauwelijks van de schrik bekomen was, zo moest het. Je had niet direct moeten pompen. Rein bromde wat en zette de aardap pel® op het vuur. Mioet eT geen water 'bij? vroeg Dikkie. Ik geloof het wel, zei Freddy en hij greep teen andere pan om bij een boerderij in de buurt water te haten. Rein haalde de pan met aardappelen weer van het vuur, maakte een blik je groente open en wilde die in een andere pan doen. Maar er was alleen nog een pannekoekspan, waarin ze de jus wilden maken. 64. Ze moesten dus wachten tot Freddy weer terug was. Dat duurde gélukkig niet lang waarna het koken kon beginnen. De gibente leverde weinig moeilijkheden op, die behoef de je alleen maar warm te maken. De jus kostte hun meer moeite, maar ook die kregen ze fijn voor elkaar. Toen konden ze gaan eten. En of ze smul den. Dikkie verklaarde, dat 'hij nog nooit zo fijn had' gegeten en dat wilde wat zeggen, want hij was een fijn proever. Na het eten moesten ze de boel nog even 'afwassen. Nu was het Redn, dié hiervoor water ging halen. Het was intussen al helemaal donker geworden en het had dan ook niet veel gescheeld of Reiin was op de te rugweg verdwaald. Haj vond evenwel vlug de weg weer en zijn vrienden was het niet eens opgevallen, dat hij wat langer was weggebleven. (Wordt vervolgd.) FEUILLETON Bea heeft het pleit gewonnen door Henk van Heeswijk 4e Hoofdstuk, nr. 5. Van die dag af 'had Bea begrepen, dat dit op de duur niet zo door kon gaan. De andere collega's begonnen iéts te vermoeden. De Bi'e en Van Laar waarom ook niet? (Een flink span. Bo vendien. hij was van goede huize. Maar Bea voelde zich met de dag on zekerder. Ze wist zeer beslist, dat ze n'iet van Joop hield. Althans niet met de liefde met een grote L. Natuurlijk ze waren collega's en gingen vriend schappelijk met eikaar om. Ze mocht Joop wel. 'Ze mocht hem zelfs graag. Maar alleen als kameraad. Als vriend. Meer niet Zijn kus - die middag in het bos - 'had haar niet vermogen te beroeren. Overigens, wat betekende een 'kus? Op de jaarlijkse feestavond van het personeel werd ze ook wel gekust. Je was op <te duur een grote familie, met allemaal broers en zus ters onder elkaar. Mutaties kwamen er zo weinig voor op hun school Doch iedere dag voelde ze zijn blik op zich gericht. Er was een raam tus sen de beide lokalen en dikwijls be trapte ze er zich op tijden® de les uren, dat ze even een blik wierp door dat raam. In de meeste gevallen ont moetten hun blikken dan elkaar. In wendig schold ze zichzelf uit al® een idioot. Op een avond, in haar eenzame flat, toen ze in een sentimentele bui zich verlaten gevoelde, had ze ernstig een huwelijk met Joop de Bie overwogen. Ze kon slechter keus maken. Joop was vriendelijk en hartelijk en altijd beheerst. Behalve dan die ene mid dag in Baarn. De uitzondering, die de regel bevestigt. Hij hield van haar, dat voelde ze met haar lichaam. Het was als een gloed, die haar weldadig aandeed, maar aan de andere kant haar van tijd tot tijd voorzichtig deed achter uitgaan om zich niet te branden. Ze zou een man uit duizend krijgen. Wel iswaar iemand, die het waarschijnlijk nooit verder zou brengen dan onder wijzer in een tweede klas der lagere school. Maar goed, financiële zorgen zouden ze niet helbben. De salarissen waren goed en al® je trouwde, kreeg je immers meer? Er zouden waarschijnlijk kinderen komen en ze zou gelukkig zijn. Ze hield immers van kinderen? Hoe vaak onderdrukte ze niet de neiging om een van die vele peuters uit haar klas uit de banik te tillen en aan haar hart te 'drukken. Maar dat deed je niet. Ze liet het bij een enkele lief kozing en zelfs daarmee moest je voorzichtig zijn, want er waren er, die al gauw op hun teentjes getrapt waren Waarom zij wel en ik niet? Ais ze' met Joop trouwde, zou ze haar eigen kinderen hebben. Om ze te lief kozen en te vertroetelen. Kon men een prettiger toekomst voorstellen voor een bijna zes en twintigjarige vrouw, die helemaal niet kon bogen op een knappe toet en een aantrekke lijk figuurtje? Maar.aan de andere kant.dan was ze haar vrijheid kwijt. Dan was ze gebonden aan een man, die ze hoog stens respecteerde en hoogachtte, maar die ze niet liefhad. Ze zou niet alleen meer over haar leven kunnen beslissen en hem in tal van zaken, die ze tot nu toe alleen bedisselde, moe ten raadplegen. Duizend-en-een dui gen zouden 'anders worden. Ze zou er rekening mee moeten houden, dat ze voor een m«-n te zorgen had. Precies op tijd natje en droogje 'klaar, huis pen, verstelten, schoonmaak. Ze zou geen eigen salaris meer hebben, waar mee ze naar goeddunken zou kunnen handelen, maar maandelijks haar huishoudgeld in ontvangst mogen ne- BR1 alles had haar afgeschrokken. De vrijheidsdrang was sterker dan de gloed van zijn liefde. Die avond had ze dan ook haar beslissing genomen: Toe^ bekend'was geworden, dat Van Laar gesolliciteerd had naar een dorp school in een onbekende gelderse ne gerij, had Joop de Bie het begrepen: Ze begon bang te worden voor zich zelf. Ze ging hem ontvluchten. Het had hem eerst gestreeld. Welke man is niet ijdel? Toen gaf het hem een schok: je raakt haar tovijt, man. Maar tenslotte 'begreep hij: Bij Bea kun je zoiets niet dwingen. Bij haar moet je 'bijzonder voorzichtig zijn. Als ze weggaat, zal ze, zichzelf heter kun- nen onderzoeken. En als ze maar iets voor je voelt, mannetje, dan komt ze terug. Al is het na maanden. Het intieme dinertje had hij willen uitbreiden tot de hele avond. Maar Bea had beslist: „We gaan naar mijn flat, daar drinken we nog wat en d'an bonsjoer i(k je de deur uit." Meegaan naar haar flat, dat was laatste, wat hij durfde hopen en er was geen enkel tegenwoord van zijn lippen gekomen. In haar kamer had ze zich veront schuldigd Let niet op de rommel. Veel is ai ingepakt en gaat hier op zolder. Voorlopig ga ik daar in de kost tot ik een of andere kamer ge vonden heb. Ik ben niet iemand, die lifling onder een ander kan ziijn. Ik vind daar wel iéts. Wanneer vertrek je? Had hij ge vraagd, nadat ze tegenover elkaar za ten en wat dronken. Dinsdag. Morgen en zondag houd ik m'n gemak en ga ik een paar kermis sen opzoeken om afscheid te nemen. Maandag -pak ik de rest in. Zal dk maandag na school'tij'd komen helpen? bood hij aan. Ze schudde energiek haar hoofd en nam de sigaret aan, die hij presen teerde. Beste jongen, ik doe jou een consessie, die ik aan niemand zou hebben gedaan. Dat doe ik uit vriend schap. Je bent altijd een goeie kame raad voor me geweest en dat beloon ik vanavond, d-oor je uit te nodigen in mijn flat. Maar na vanavond wil ik je niet meer aten. Deze avond is geheel voor jou en voor jou alleen. Ik weet dat je een heer bent en daar om deed dk dit zonder enige reserve. De Bie begreep, dat dit een hoogste lofuiting was en hij waardeerde het De Eerdere avond spraken ze over al- jterlfed onderwerpen, vermeden beiden angstvallig het belangrijkste. Bea was opgewekt, uitbundig bijna en als Joop op zijn 'droge manier een of andere grap debiteerde, schaterde ze het uit. Om half twaalf stond hij op en zucht te. Bea keek naar hem en vertederde. Het was eigenlijk nog zo'n jongen. Ze had er met .geen en'kel woord op ge zinspeeld,! hoe laat hij vertrekken moest. Ze had slechts gezega: Deze •avond is voor jou en dat was voor hem voldoende geweest om voor mid dernacht te verdwijnen. En De Bae was teveel gentleman om het tot vi]i voor twaalf te laten komen Ze hoorde zijn zucht. Dit betekende immers onberroepeOiijk het einde?- Zo had zij het gewild en zo wilde zij het nog Hij was vriendelijk en aardig en haar altijd' tet steun geweest op de school. Collega's waren ook wel eens oncollegiaal. Per slot van rekening was iedere onderwijzer ook maar mens. Doch Joop was in dit opzicht een uitzondering. Ze zou niet weten, wat ze in hem zou moeten afkeuren. (Wordt vervolgd.)

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2