De ontvluchting van Martin Bormann is onthuld Vader! Zaterdag 17 Juni a.s. is de ANJER-COLLECTE W pAAMuatU MOR BUREAU 06 Op verkeerde gronden „dood verklaard" Win een DAF-auto voor uw gezin!! A.V4N DER HEIDEN uit eifytH „HIJ STAAT ER GOED OP" SJAAK N0TEB00M burgerlijke i STAND toKBett.tWSSr* ït Auto-cross in Sportweek beva bevalt u beter Verkrijgbaar bij BROUWER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 16 JUNM96^ PAGINA 3 Met afschuw kijkt de mensheid naar de beroeps- en massamoor denaar Adolf Eichmann, die thans in de verdachtenbank, daar m Jeruzalem, heeft plaats genomen. Het is een vreemde, sinistere figuur, die de moord op grote groepen Joodse medeburgers orga niseerde en ook uitvoerde. De bewijzen ter zitting en de verkla ringen van de getuigen tegen deze duivelse duistérling aange voerd en uitgesproken, liegen niet. Tijdens de zittingen van het hoge rechtscollege vingen we echten een andere naam op, die soms heel terloops werd uitgesproken, maar dan de rechters deed opveren. Allen luisterden aandachtig toe terwijl de verdachte en diens raadsman, dr. Servatius, ijverig aan tekeningen maakten. Deze naam sloeg blijkbaar in. Het was ook niet de naam van de eerste beste, die dan werd genoemd op de veelal bewogen zittingen in Jeruzalem. Het betrof hier immers de naam van de man, die na Hitier de machtigste man in het grootduitse rijk" was; hét betrof hier de generaal der S.S. en 'der S.A., de chef der nationaal-socialistische kanselarij, secretaris en persoonlijk raadsman van Adolf Hitler, partijlid sinds 1925, rijksdagafgevaardigde en man achter de schermen, Martin Bor mann, bijgenaamd de bruine eminentie". over te gaan, indien deze onverhoopt in west-Duitsland mocht worden aan getroffen. De Israëlische geheime dienst bleek toch wel zeer goed ge ïnformeerd te zijn. (De conclusie luid de: „Martin Bormann is niet overle den niet gesneuveld, doch leeft rus tig 'en ongestoord" ergens in zuid- Amerika. Indien onze gegevens naar waarheid zijn, dan zullen we hem op sporen en op de zelfde wijze als Adolf Eichmann aan het gerecht overleve ren. Hoe is Bormann uit Duitsland ontsnapt? Martin Bormann. eens „rijksledder" en plaatsvervanger van Hitler na de vlucht van Rudolf Hess, werd door de internationale militaire rechtbank te Neurenberg in haar zitting van 1 ok tober 1946 bij verstek tot de dood door de strop veroordeeld, wegens het ple gen van misdaden tegen de mensheid en het begaan van oorlogsmisdrijven. Hij zou volgens de verklaringen van Erich Kamka, eens de persoonlijke chauffeur van Hitier, op de 2de mei 1945 in de Frïedrichstrasse in Berlijn naibij de Weidendaimmer Brüoke tij dens een explosie het leven hebben verloren en ook enkele andere voor malige nazi-groten legden in die zin verklaringen af voor het internatio nale militaire gerecht dn Neurenberg. Kort daarop werd Bormann door west Duitsland voor dood verklaard. Ambts halve werg dus aangenomen, dat Mar tin Bormann was overleden, doch werkelijk bewezen was dit niet. De geruchten over de nog steeds dn lo ven zijnde Bormann hielden aan en werden niet tegengesproken; dit nu gaf te denken. Enkele weken 'geleden namen tot nu toe oncontroleerbare ge ruchten rond de persoon van Bor mann vastere vorm aan, nog versterkt door de mededelingen van een ge wezen Argentijns diplomaat, die on dermeer verklaarde dat Bormann, t doorbr daarbij geholpen door derden, onder Poogden te doorDr een valse naam in zuid-Am^ka - hoogstwaarschijnlijk m Argentinië. - zou leven. in contact bracht met de Oostenrijkse berggids Rudolf Blaas, een nu tach tigjarige vrijgezel, bewoner van een eenzaam gelegen berghut in het 8rens dorpje Nauders, in Oostenrijks-Tirol gelegen. Van Rudolf Baas is bekend, dat hij in de jaren 1938-1945 een groot aantal door de Duitse en Italiaanse autoriteiten gezochte mensen in de nachtelijke uren en door de bergen naar Zwitserland loodste. Nu, na de ineenstorting van het nationaal-socia listische Duitsland en het fascistische Italië, bracht hij eveneens clandestien nationaal socialistische en fascistische prominenten, voor geld en goede woor den naar Zwitserland, Oostenrijk en naar ItaliëEn zo kon het 'gebeu ren, dat de oude, in zichzelf gekeer de en altoos wantrouwige berggids, die bij de bevolking van Nauders al gemeen bekend stond onder de naam van „de Berggeest", Martin Bormann op een natte en Winderige augustus nacht in het jaar 1947 over de Oos tenrijkse grens naar zuid-Tiról in Italië bracht. Gerda Bormann, de echtgenote van de gewezen rijksledder was reeds in maart 1946 overleden en de acht kinderen die het echtpaar Bormann rijk was, waren onderge bracht bij familieleden in het Schwar zwald; de familieband was daardoor verbroken en bovendien dreigde daar de doodstraf van het internationaal tribunaal in Neurenberg. Niets 'bond Bormann meer aan zijn land en aan Europa, waar hij immers als oorlogs misdadiger bekend stomd en werd ge zocht. Op 20 februari 1948 voerde de gewe zen rijksleider dn een obscuur haven café in Genua een druk gesprek met de secretaris van een Argentijnse emi gratiecommissie. iHet was hetzelfde café, waarin op een wat Later tijd stip ook Adolf Edcihmaun werd gesig naleerd, aldaar sprekende met de zelfde Argentijnse emigratie-ambte naar. Het onderhoud tussen Bormann en de Argentijn kwam tot stand door middel van de S.S.-organisatie Odessa Deze verzorgde ook het contact tussen Eichmann en de Argentijnse emigra tie-commissie. Op 1 maart 1948 ver trok de oorlogsmisdadiger Martin Bormann per schip naar Argentinië, waar hij tot op heden waarschijnlijk in volle vrijheid leeft. Bormann was de man die namens Hitier en ook in diens opdracht de georganiseerde jo denmoord controleerde en Eichmann daartoe aanzette en aanvuurde. De man die aan Hitier uitvoerige advie zen gaf, welke hebben geleid tot een nog grotere mensenvernietiging. Zijn vluchtweg, waardoor hij poogde zich aan de gerechtigheid te onttrekken, is thans bekend bij het bureau 06 van de Israëlische geheime dienst. Er wordt intensief gewerkt om ook de zaak Bormann rond te krijgen. De ge neraal der S.S. en der S.A. kan zich van een goede behandeling verzekerd weten, doch het recht hebbe haar loop. Ook ten aanzien van de „bruine eminentie". mars gehouden, maar er moet nog het een en ander besproken worden, dus wees wel op tijd. U kunt dan op vrijdag van 5 tot 6 uur op het schoolplein nog ipsdhrijven zonder verhoging Vanaf 6 uur wordt het verhoogd met 20 cent per persoon. GOUWE RIJDERS. Zaterdagmiddag werd in de stralende zonneschijn de Gouwenit gestart Aan de start verschenen tachtig liefheb bers, een aantal wat niet hoog is voor een evenement als deze rit, maar veie automobilisten hebben nogal eens moeilijkheden hup wagen juist op de ze middag voor privédoeleinden vrij krijgen, ondanks de vrije zaterdag. De rijders kregen een schitterend par cours voorgeschoteld. Zij vertrokken van de Ieplaan naar Zevenhuizen, Moerkapelle, Kruisweg, Zoetermeer, Delft, om na veel gedraai en gezoek over Bergschenhoek en Bleiswijk weer naar Waddinxveen terug te ke ren. De uitslag was als vólgt: Auto's: 1 C. van Kooten, W'veen 52, de Jong, Bodegraven 111; 3 G. Kool, W'veen 117; 4 G. L. Hendriks, Zoetermeer 144 punten. Motoren; 1 G. Oskam, W'veen 18; 2 d. Wolf, Reeuwij'k 46; 3 G. van Hofwegen, W'veen 49 punten. Bromfietsen: 1 S. de Jong, Alphen a. d. Rijn 18, 2 T. v. d. Willlik, Boskoop 34; 3 J. y. d. Berg, Moerkapelle 40; v. d. Stam, Boskoop 45; 5 J. K. Kiebert, Bodegraven 51; 6 D. Kaptein, W'veen 61; 7 R. Kruit, Boskoop 71; H. C. Binnendijk, Boskoop 72; 9 C. vap Achthoven, Alphen a.d. Rijn 72 punten. Israëlische geheime dienst op zoek Ook het bureau 06, dat een onderdeel vormt van de Israëlietische geheime dienst (de „Scherut Bdtachon", adres: postbus 184, hoofdkantoor Tel Aviv, Israël) bleek bekend te zijn met de geruchten rondom de persoon van Martin Bormann. Dit bureau is zo als bekend - belast met de opsporing en afwikkeling van misdrijven, ge pleegd door grote en kleine nazi's en gericht tegen Joodse medeburgers. Het staait onder leiding van commissaris Abraham SeMnger. Het waren de agenten van deze dienst, die ook Adolf Ei-chmann hebben ontmaskerd en overgebracht naar Israël. Het bureau 06 zocht reeds lang naar Bor mann en iedere mededeling, hoe klein of onbelangrijk ook, werd door de agenten van dit bureau nauwkeurig op de waarheid onderzocht. Ook van een andere kant kwamen inlichtingen binnen, ondermeer van de zijde van het parket van de procureur-generaal in Frankfurt a.d. Main, van dr Fritz Bauer en van diens ambtgenoot in west-Berlijn. En deze hoge justitiële autoriteiten gaven aan de recherche bevel tot opsporing, aanhouding en Martin^Bormann's vlucht Het was de 2de mei 1945, de ineen storting van miazi-Duitsland was aan staande en slechts een kwestie van tijd. Op de Friedrichstrasse in Ber lijn, toen nog de rijkshoofdstad, werd hevig gevochten. Russische stoottroe- pers waren bij bun opmars in gevecht geraakt met sterke afdelingen van de S.S.-divisie: „Nordüand"", die onder leiding stond van de S.S.-Brigade- führer Ziegler. Bij deze afdelingen, die de oprukkende Russische troepen in de richting van het Stettiner Bahnhof poogden te doorbreken, bevond zich, gedekt door tanks en pantserwagens, een aantal nationaal-socialistische kop stukken, onder wie Arthur Axmann, (de rütej eugdleider), de staatssecreta ris dr N<JÜ2IlaiUi> «8 de in generaals uniform der S.S. gesteun rijksleader Martin Bormann. Na Veiil?litterde ®f~ vechten, waarbij ondermeer Brigade-führer Ziegler smeufr?1<ie' doorbraken de S.S.-afdelingen de in allerijl door de Russen betrokken en opgeworpen stellingen, om vervolgens terecht te komen in het zwaar be schadigde hotel „Atlas", gelegen aan de Friedrichstrasse, hoek Weddenhof. In die ruine verwisselde de bruine eminentie zijn generaalsuniform voor een burgerpak, waarna hij op aanwij zingen van en geholpen door de S.S.- Oberstuirmführer Joadhim Tibertius, spoorloos verdween, om enkele dagen later onder een valse naam in de om geving van Tegertnsee (zuid-Duitsland) weer op te duiken. Kort daarop ver trok Bormann op illegale wijze naar Oostenrijk. De kort na de tweede we reldoorlog opgerichte en nog steeds bestaande illegale S.S.-organisatie Odessa, een vereniging van en voor (gewezen) S.S.-üieden, met contacten over de gehele wereld en dezelfde or ganisatie die ook Adolf Eichmann Aielp ontvluchten, verleende de even eens haar medewerking aan de ge heimzinnige en thans bekende vlucht van Martin Bormann. Verder TELEVISIE TOESTEL, BROMFIETSEN, TRANSISTORS, enz., 10.000,— aan prijzen. Gratis bij ons een wedstrijdformulier. Alleen bij: Zuidkade 1, telefoon 2135, W'veen Ja, Vader staat er goed op, als zijn Vaderdag-verrassing uit een vlotte camera, een nieuwe geluidsband voor z'n bandrecorder, een paar kleurenfilms voor zijn camera, een eigen ontwikkelset, een belichtingsmeter of een foto-album bestaat Vader kan dan altijd van zijn foto-onderwerp zeggen „hij staat er goed op", Maar op vaderdag staat vader er goed op, kijk maar eens wat er allemaal staat bij-. in de nieuwe Passage I „BE FAIR" Het eerste elftal versloeg Zwervers met 7-2 en nam althans voor een jaar afscheid van de afdeling Gouda. Het dèrde wist het niet tot een overwin- rine *e 'brengen en verloor met 5-2 van Sportfe: 4- Maandagavond waren de juniors C voor de nederiaagwedstrijd. met 13-1 en staat ver aan de ky B juniors beleefden waar zij wel'"dy over gedroomd hadden, maar niet b. werkelijkheid hebben meegemaakt. Zij speelde deze wedstrijd bijna geheel met kunstlicht; wat dan ook een ge hele gewaarwording was; en wonnen dan ook nog met 2-0. Zaterdagmiddag gaan het le en 2e elf tal naar RVVH (Ridderkerk). Een moeilijke opgaaf voor Be Fair, daar RVVH verleden jaar nog 2e klas KN VB speelde Het tweede gaat met een jong elftal wat voor de toekomst van zich zal laten horen. ATTENTIE. Voor leden en donateurs en belang stellenden rijdt er een bus naar Rid derkerk. Prijs per persoon 2,—. Vertrek 2.30 uur terrein, aanvang van -beide wedstrijden 4 uur. „W.S.Ei" WSE 1 speelt haar laatste wedstrijd van het seizoen tegen Ona 5, een zeer belangrijke zelfs, warit deze 'laatste wedstrijd wanneer die gewonnen wordt komen zij op de derde plaats, uitgesloten dan GSV 3 die niet voor promotie in aanmerking komt, dus spelers geeft u tot het uiterste en begrijpt het belang van deze wed strijd, snel en samenspel dan kan er wel gewonnen worden. De uitwed strijd werd een gelijk spel, dus er is eigenlijk ook iets 'goed te maken. WSE 2 moet nog twee wedstrijden spelen. Zondag spelen ze ook thuis tegen Zwervers 2. Vorige week werd ■met 8-3 gewonnen, maar deze keer zal het niet zo gemakkelijk gaan een gelijk spel zou ad verdienstelijk zijn, de uitwedstrijd was een fikse neder laag. 'WI.C. „DE GOUWE" Het i® met het weer komen en gaan, heen en w.eer. Zo is biet ook met de resultaten van de Gouwe. Succes en teleurstelling wisselen elkaar af Oor deelt u zelf. Hier do uitslagen van de afgelopen week. OZV (b—Gouwe (meisjes) 1-4 OZV III—Gouwe IV (heren) 0-3 Gouwe—BZC (meisjes) 6-1 Gouwe—BZC I (dames) 1-6 Gouwe IV—BZC II (heren) 1-4 SVH oomib.—Gouwe I 6-5 (vr. sch.) Als men de wedstrijd tegen SVH als oefenwedstrijd beschouwd en zo was hij bedoelt, ls hij zeker geslaagd te noemen. Het was een snelle, vaak vermoeiende wedstrijd, waarbij SVH net iets meer adem bleek te bezitten dan een Gouwe met twee invallers. Programma Vrijdag 16 juni: Zian IVGouwe II Maandag 19 juni: DWR I—Gouwe I Dinsdag 20 juni: SZ PC I—Gouwe I (dames) .7.45 uur Gouwe III'Zdam V g^writ*™*. Woensdag 21 Twee kampzwemmen en - - met AZC uit A'Lphen. Een oudé tradi tie herleeft, zij het ook met een be scheiden begin! Donderdag 22 juni, 7.45 uur: Gouwe III—RZC III Gouwe IIPinguïns IH Zoals men ziet een rijk programma, waarbij verschillende attractieve wed strijden uit de bus kunnen komen. Wij hopen dus ook van de zijde van het Waddinxveense publiek op veel belangstelling. P.V. „DE ZWALUW". Wedvlucht vanaf Pnt St. Maxence, 338 km. Los 9 30. Aankomst le duif 13 25 04; 27e duif 13 47 47. Uitslag: van 't Slot 1; C. de Lang 2 15 27; Russcher 3 4 5 19 24; W. Tamerus 7 10 12 22; A. J. van Rijn 8; P. Loen- dersloot 9; L. W. Versluis 11 13 25; D. Boere 14 16 20 23; P. C 't Hart 17 26; H. N, van Haren 18. P.V. „DE SPERWER" Wedvlucht vanaf Orleans 500 km. Los 10 uur. Aankomst le duif 15 54 27, 77e duif 16 14 58. Uitslag: W. v.d. Water 1 23 25 29 47 52 77; N. L. v.d. Zijden 2 31 34 51; O. O. Spruit 3 41 48 50 63 67 74; P. Vink 4 8 49 59 65; H. v.d. WIE ik 5 7 36 42 56; L. Verhoef 6; N. van Vliet 9; H. Metselaar 10; W. v.d. Jagt 11 20 22 35; J. Degenkamp 12; A. H Fase 13; P. van Gelooven 14 27; W. van Ringelenstedn 15 38 46 69; J Schinkel 16 75; A. Lam 17 32; L. Sloot jes 18; C. Hofman 19 28 66; P. Met selaar 21; Jac. de Beer 24 26 61; Gebr. van Wageningen 30 53; J. v.d. Kraats 33 43 54 73; A. die 'Bruin 37 60 64 70; H J. v.d. Berg 39; A. v.d. Graaf 40 44; H van Dijk 45 68; J. v. d. Zijden 55; N. Rupke 57 57 71; de Rijk 72. W.S.V. „W.I.K." Dinsdag 20 juni des avonds om 7 uur is er weer dub. Alle leden worden verzocht, die avond aanwezig te zijn. Vrijdag 23 juni wordt de sportweek De opbremgst van die h/uis-aan-huis- collecte heeft opgebracht 1666.45. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds Langhout, Nam. 6.30 Nederlands Hervormd WQkgebokW. V.m. 9.30 uuir Ds J. de Lange Nam. 6.30 uiur Ds Langhout Herv.' Kring „Wet en Evangelie", Verenigingsgebouw, Stationsstraat. Vjm. 9.30 uur Ds E H. Kalkman, Gezinsdienst Nam. 7 uur Ds E. H. Kalkman, Openbare Belijdenis Gerelormeerde Kerk. V.m. 9.30 en nairn. 6.30 uur Ds Leene van BoSkoop Remonstrantse Kerk. Geen dienst Chr. Aigesch. Gemeente. V.m. 9.30 en naim. 5 uur Ds A. P. Verloop Woensdag 21 juni, nam. 7 uur Ds A. P. Verioop sum. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuldkaae. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Telefoon 24 52 Missen; 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis. Zaterdag- en zondagavond 7 uur lof. Biechtgelegenheid zaterdags van 5 tot 8 uur. Jehovah's Getuigen, Kerkweg 66. Zondag 18,30 uur Wachttorenstudie, Dbnderdag 19.30 uur Bediendngsschool. Donderdag 20.30 uur Dienstvergaderihg GESLAAGD. Aam de Geni. Kweekschool te Rotter dam slaagde mej. M. L. A. Haspels, voor de akte L.O. Officiële mededeling Op dinsdag 20 juni a.s. zullen de ge meente-secretarie en de kantoren van gemeentewerken en gemeentebedrijven gesloten zijn. Uitsluitend voor het doen van ge boorte- en over lij densaangifte is het bureau van de 'burgerlijke stand ge opend van 8.30-9.30 uur. Burgemeester en wethouders vam Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, H. Jenné S. Piile, lJb. De ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2973 Aangiften van 8 t.m. 14 Juni. Geboren: Maria Amnia, d.v. J. A Le lieveld en M. J H. Borsboom, Ch. de Bourbonstraat 21; Jan, z.v. L. Vleggeert en M. van Veen, Pr. Ire nestraat 52; Abraham Cornedis, z.v. C. Reyngoudt en M. Linge, Henegouwerweg 12; Ondertrouwd: J. Priester en T Ver meulen; J. Hoving en E. G. van Es; H. Koetsier en A. S. Versluis; P. 3 Huijzers en E. D. Lugthiart; Op zaterdag 17 juni a.s. zal in onze gemeente evenals in alle gemeenten van ons land een collecte worden ge houden ten bate van het Anjerfonds. Zoals bekend zal zijn is Prins Bern- hard persoonlijk de grote initiatiefne mer tot instelling van het Prins Bern- hard Fonds geweest. Het embleem is de welbekende Anjer geworden, de bloem welke onafscheidelijk bij onze Prins behoort Uit d* opbrengst van het Prins Bernhard Fonds worden jaarlijks grote bedragen uitgekeerd, waarvan ons gehele volk in alle scha keringen profiteert. Talloze muziek-, zang-, toneel-, jeugd verenigingen, ccxmité's op het terrein van de kunst en de volksontwikkeling ontvangen een subsidie uit <ht Fonds. Onze plaatselijke muziekverenigingen kregen al enkele malen een belangrij ke uitkering, terwijl deze mogelijk heid nog steeds openstaat voor andere Het behoeft H C. Hartman i A. J. Blaat-^iike>vereni§ing< m.i. geen betoog, dat onze geneSi volking, als één man dit Fonds wilOen steunen. Juist in omze snel groeiende gemeente wordt de behoefte aan een goed verenigingsleven zeer sterk gevoeld. Juist nu deze collecte samenvalt met de 50e verjaardag van onze Prins, tevens ere-burger onzer gemeente, doe ik een beroep op de gehele bur gerij, ditmaal van deze collecte een echte FEESTGAVE te maken. Stel ons plaatselijk comité waarin vrijwel alle verenigingen ter plaatse vertegenwoordigd zijn, niet teleur LAAT WADDINXVEEN DITMAAL TONEN WAT HET WAARD IS. De Burgemeester van Waddinxveen, C. A. VAN DER HOOFT. R.K. REISVERENIGING. Wij gaan op zaterdag 24 juni naar Zuid-Limburg en Valkenburg, de fraaiste streek van ons land. Van Waddinxveen vertrek 's morgens ongeveer kwart voor zes van de hef- brug Er zijn nog open plaatsen. Inlichtingen bij C. J. van Berkestedjn, Ringvaartsingel 10 nabij de R.K. kerk. Gevonden; tas; zwarte regenbroek; armbandje; beige damesschoen; brui ne aktetas met inh. Verloren: beige regenjas; weekend tas; witte plooirok; rood vestje; ka toenen onderjurk. 4 jaar Die pappie van mij kan alles Alles 7 jaar Mijn vader weet héél veel. héél veel. 9 jaarVader weet natuurlijk ook niet alles. 12 jaar Nou ja, dat weet vader na tuurlijk ook niet. 15 jaar Daar weet die ouwe heer van mij geen barst van. wat wil je? 21 jaar Hij weet er wel iets van, maar toch niet je ddt. 25 jaar Tóch 'ns horen wat vader daarvan vindt. 30 jaar Even geduld eerst vaders mening vragen. 35 jaar Wat zou vader daarvan ge dacht hebben? Hij wist zo veel. 50 j aar Vader Die wist nou letter lijk alles. 60 jaar Ik wou, dat lik er. nog eens met vader over kon spreken. (Uit„Helpende Handen") Zojuist ontvingen wij van het sport weekcomité bericht dat op 1 juli, n.or 6 uur op het terrein van de heer M. p. van Tol aan het Noordeinde een grote amerikaanse lautocrosswedstrijd, zal worden gehouden Deze wedstrijd ds zeer spectaculair. Beva, betere vakkleding past iedere vakman iift in de maat door krimpvr'rj Sanfor SED.MEkK oefenwedstrijd beschouwd en zo was vnjctag zo jum yWÊBÊÊ

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 3