Mleekbla voor Waddinxveen in beroep bij ged. staten Waddinxveners bouwen in Italië bungalowpark Burgemeester van der Hooft verrichtte vorige week officiële opening GEMEENTERAAD OP BEZOEK IN PEELDORP DEURNE Verdere demping van open riolen Verbreding Sniepweg langs sportvelden WADDINXVEENS GESCHENK VOOR JARIGE PRINS BERNHARD Uitgaven van Zuidplaspolder in Schieland stijgen C. van der Knaap f Inbraak in pompstation T.O.O.S.-successen Kranenb gdegrui KUNSTREGEN VOOR DE SPORTVELDEN c Nr. 834 VRIJDAG 23 JUNI 1961. 17e JAARGANG Adres redaktie en administratie: Oranjelaan 9 Waddinxveen, Telef. 2238 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprljs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Tfldens zijn vakantie in Italië heeft burgemeester C. A. van der Hooft, die eind vorige week met echtgenote uit het werkelijk zonnige zuiden naar ons land terugkeerde, nabij het plaatsje Albenga aan de Italiaanse Riviera een bungalowkamp, annex kampeerterrein geopend, toebehorend aan onze plaatsgenoten de heren Van der Loo.. Daarmede is in zeer korte tijd een in begin april opgekomen initiatief gerealiseerd. Vier bungalows zijn thans gereed, een vijfde is in aanbouw en in de toekomst zal Camping „Bella Vista" zoals het recreatieoord terecht is genoemd, uitgroeien tot een park met veertig tot vijftig bungalows. Bella Vista Reeds kort nadat de gebroeders H.K., K.H. en C. van der Ijco besloten had den hun idee tot uitvoering te bren gen, vertrokken zij naar de Italiaanse Riviera om de daarvoor geschikte grond uit te zoeken. In de anmüdde- lijke omgeving van Geniale, vlak bij Albenga, een van de mooiste gedeel ten van deze Riviera tussen de Franise grens en Genua, slaagden zij ertin de hand te leggen op een stuk grond van bijna twee hectaren, gelegen op 150 meter boven de zeespiegel met een uniek uitzicht op de Middellandse Zee. Heit was een stuk woeste grond, dat volgens de Italianen wel voor het gestelde doel geschikt was. Volgens de in dit land heersende begrippen zou het echter tot de onmogelijkheden behoren het terrein nog dit jaar in exploitatie te brengen. Snelle bouw Met die bekende Hollandse voortva rendheid is men echter aan de slag gegaan. De hiier ter plaatse goed be kende families P. de Man en van 't Wout, die het terrein voor de heren Van der Loo beheren, hebben met be hulp van enkele studenten kans ge zien in een maand tijds de camping Bella Vista zover te krijgen, dat de eerste gasten konden worden ontvan gen. Van de in Bergschenhoek gefabriceer de bungalows, die per trein naar Ita lië werden getransporteerd, zijn er reeds vier opgebouwd, terwijl een vijfde in aanbouw is Iedere bunga low bevat een grote keuken, een zit kamer en twee ruime slaapkamers. Bovendien zijn er per bungalow twee terrasjes, waarvan er een bescherming heeft tegen de zon. Ook verrees er een ruime kampwinkel, die o.a. is uit gerust met een bijzonder grote koel kast, wat in deze warme streken geen overdadige luxe mag worden ge noemd. De wasgelegenheid is, evenals het ge hele kamp, aangepast aan de eisen van deze tijd. Er zijn voorlopig vier douches, tóen toiletten en tóen wasta fels. verdeeld over aparte afdelingen voor dames en heren. Het dorp Deurne in de Brabantse Peel is op 29 juni a.s. het doel van de jaarlijkse dagtochit van de Waddinx- veense gemeenteraad. Behalve een bezoek aan Deurne zelf, staat een rondrit door heit fraaie gebied van de Peel op het programma. Deurne telt op het ogenblik ongeveer twintigduizend inwoners, een aantal, waar Waddinxveen de komende jaren ook naar toe zal groeien. Verder heeft Deurne, evenals Waddinxveen, naast een belangrijke agrarische bedrijvig heid, (land- en tuinbouw), een om vangrijke industrie. Deurne, datt ligt aan de spoorlijn Helmond-Venlo en aan het kanaal van Deurne naar de Noordervaart, is een bijzonder oud dorp. De naam Dur- ninum kwam reeds voor in 721. De gemeente Deurne wordt gevormd door de dorpen Deurne, Liesel, Vlierden, en Helenaveen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben hun goedkeuring gehecht aan een besluit van de Waddlnx veense gemeenteraad over te gaan tot demping van de stoten longs het laat ste gedeelte van de Kerkweg nabij de Dorpsstraat en langs de Dorps straat bot aan het Noordeinde Tegelijkertijd zal ter plaatse een bui zennet voor de riolering worden aan gelegd Verwacht wordt, dat de werk zaamheden op korte termijn in uit voering zullen kamen. Tijdelijk kampeer terrein Het overige gedeelte van het terrein, dat op het ogenblik nog niet door bungalows wordt ingenomen, zal voorlopig dienst doen ais kampeer terrein en biedt volgens de heer H. K. van der Loo plaats aan vier- tot vijfhonderd tenten. Reeds nu heeft hij grote belangstelling voor <4t Stukje „Waddinxveen" op ruim duizend kilo meter van huis. Vooral van Duitse zijde is grote Interesse 'getoond voor dit nieuwe buinigaiowkamp aan de niet alleen bij de Nederlanders, maar ook bij de Duitsers zeer in trek zijnde Middellandse Zeekust Burgemeester van der Hooft, die het bungalowkamp opende zedde ter ge legenheid daarvan o.m.: „Waddinxve ners, hebben in het verleden getoond, dat zij met de tijd meegingen, werk plaatsen werden fabrieken, er werden elders bedrijven gesticht en men ging samenwerken met buitenlandse bedrij ven. Met werkte hard maar keek steeds vooruit. Thans hebben Wad- dinxveense zakenlieden „een thuis" in Italië gebouwd," aldus de burgemees ter. Rustig gelegen Na zijn terugkeer uit Italië vertelde de burgemeester, dat op het kampter rein veel vruchtbomen staan en ook in de omgeving staan olijven, perzik en abrikozenboomgaarden. Voor de kinderen is er op het terrein een speelvijver, een zandbak, een wip en ander vermaak. Naar de Middellandse Zee is ongeveer tien minuten lopen van het terrein. Liefhebbers van wan delen kunnen verder in de directe omgeving heerlijke wandelingen in het bergachtige gebied maken en daarbij o.m. het (bijzonder rustige dorpje Peagne bezoeken, waar geen auto's kunnen komen, (Bijzonder verrukt was de heer van der Hooft ook over de rust op heit terrein zelf, waar het la waai van de zeer drukke kustweg gelukkig niet doordringt De officiële opening werd verricht met het hijsen van de Nederlandse en Italiaanse vlaggen door burgemeester van der Hooft, die daarbij zijn waardering uitsprak voor het geen door noeste arbeid in korte tijd was verricht. De reeds zo lang noodzakelijke ver breding van de Sniepweg tussen Ka naaldijk en Tweede Bloksweg zal bin nenkort worden aanbesteedt, nu Ge deputeerde Staten zich 'akkoord heb ben verklaard met een hiertoe strék kend raadsbesluit. De verbetering en verbreding van dit stuk vam de Sniepweg zal zijn gekop peld aan de aanleg van een parkeer gelegenheid ten behoeve van de sport velden, alsmede de doortrekking van het voetpad, dat reeds langs de Ka naaldijk loopt. Via een tweede onder doorgang naast het bestaande viaduct zal dit voetpad onder de spoorlijn worden doorgeleid. Door de uitvoering van deze werk zaamheden zal een ter plaatse zonder toestemming ontstane vuilnisstort plaats verdwijnen. Ook zal aan de smerige toestand van de sloof op dit punt een einde gaan komen door de bouw van een definitieve stuw ten behoeve van de watervoorziening van de sportvelden, waardoor de unit klei en puin opgeworpen noodsttuw zal kunnen worden verwijderd. Ter gelegenheid van zfln vijftigste verjaardag zal een Waddlnxveense deputatie in de ochtend van de 29e juni op het palels Soestdjjk een geschenk aan de Prins overhandigen, dat hem wordt aangeboden namens de gemeen te Waddinxveen. Het gemeentebestuur heeft besloten, nu de Prins sedert 28 maart drager is van de gouden erepenning van de gemeente Waddinxveen, hem leder jaar op zjjn verjaardag een geschenk aan te bieden. Tijdens zijn werkbezoek op 28 maart toonde de (Prins veel belangstelling voor de door de firma Sldedrecht ver vaardigde lichtgewicht vouwstoelen. Thans zullen Z.K.H. vier van deze fraaie stoelen, uitgevoerd met blauwe bekleding, worden aangeboden voor 'gebruik op het motorjacht, dat Prins Bernhard door het Nederlandse be drijfsleven bij zijn verjaardag zal worden aangeboden. De aanbieding van dit eerste Waddlnxveense ver jaardaggeschenk is mogelijk gemaakt door financiële medewerking van het plaatselijke bedrijfsleven en de school jeugd. In de toekomst hoopt men ie der jaar op een andere groepering uit de bevolking een 'beroep hiervoor te doen. De deputatie, die het geschenk op Soestddjk zal gaan overdragen bestaat uit burgemeester C. A. van der Hooft, gemeentesecretaris H. Jenné, de heer H Verheul, drager van de eerste ere penning van de gemeente in zilver, de heer G. C. Sliedrecht en de 12- jarige Wim van Steijn, die de school jeugd vertegenwoordigt. Het ligt in het voornemen de samenstelling van de deputatie ieder jaar te wijzigen. De raad van Waddinxveen verleende op 29 juli 1960 medewerking tot rea lisering van het uitbreidingsplan „Provinciale weg 25". Dit plan beoogt in het belang van de verkeersveilig heid het tracé van de provinciale weg 25 ter hoogte van de Brugweg 200 m oostwaarts te leggen, waardoor de ge vaarlijke kruising naby de brug over de Gonwe komt te vervallen. De in het plan liggende gronden zullen wor den bestemd voor verkeersdoeleinden Een aantal inwoners van <ie gemeente heeft nu bij G.S. bezwaren ingediend. De reclamanten voeren a'ls motieven aan dat de geprojecteerde weg hun resp. bedrijven en woningen zeer ern stig zullen schaden, doordat de han delswaarde daarvan aanzienlijk zal dalen en ook de uitoefening van hun bedrijven economisch gezien in ern stige mate zal worden belemmerd. NIET NODIG Reclamanten wijzen er verder op, dat de schadevergoedingsverordening der gemeente niet op het plan van toe passing is verklaard. Verder maken zij bezwaar tegen het feit dat zowel de ligging als de aanleg van de weg niet duidelijk zijn omschreven en zij dientengevolge hun (bezwaren niet nauwkeurig kunnen concretiseren. In hun verweer stellen de belangheb benden dat de ontworpen wegomleg- gingen achterwege knnnen bljjven wanneer de bestaande weg wordt ver- B. en W. van Waddinxveen stellen daartegenover dat spoedige verbete ring van de onderhavige weg uit ver keerstechnisch oogpunt dringend nood zakelijk is BEPERKEN B, en W. spreken het vertrouwen uit dat de daaruit voortvloeiende schade •tot een minimum zal worden beperkt. De vergoeding, aldus B. en W. is ge heel in handen van het Provinciaal 'bestuur. 'De hoofdingenieur-directeur van de 'volkshuisvesting en bouwnijverheid en de directeur van de Planologische dienst stellen zich geheel achter B. -en W. van Waddinxveen en wijzen de bezwaren van reclamanten om verschillende redenen van. de hand Na ontvangsit vam het terzake door het laboratorium voor grondmechanica uit te brengen advies zal de prov water staat met spoed een plan van uitvoe ring en de onteigenimgsbescheiden voorbereiden, opdat 'belanghebbenden weten waar zij aan toe zijn. (Trouw). Dezer dagen is het jaarverslag 1960 verschenen van de Zuidplaspolder in Schieland. In dit verslag staan tal van belangwekkende cjjfers vermeld, die de grote betekenis van deze polder, waartoe de gemeente Waddinxveen, Moordrecht, Zevenhuizen, Moerkapel- le en Nieuwerkerk a.d. IJssel beho ren, met een gezamenlijke oppervlak te van meer dan 4200 ha., dit laatste wat de belastbaarheid betreft, nog eens benadrukken. De rekening over 1960 vermeldt een totaai aan uitgaven vam 254360,54, terwijl de inkomsten over dit jaar 283786,70 bedragen. Een (batig saldo dus van 29426,16. In de inkomsten over 1960 echter is een bedrag van 45.606,— inbegrepen van het batig saldo over 1959. Aan het onderhoud vam Kanalen, wegen en watergangen werd een (bedrag van f 76000,— be steed, terwijl aan podderlasten 132562 werd ontvangen. De begro ting voor het lopende jaar (1961) sluit In inkomsten en uitgaven imet 302375,35. De gebruikelijke omslag bleef ongewijzigd en bedraagt dus 37,— per ha. Het bedrag voor het onderhoud van kanalen, waterwegen en vaarten wordt voor 1961 geraamd op een kleine f 100.000 De kapitaal- dienst voor dit jaar geeft in ontvang sten en uitgaven een 'bedrag van 437.608,— aan. Het jaarverslag' vermeldt vervolgens de werktijd vam de twee benedenmia- chines nl. het bekende gemaal „Fran- gois" te Nieuwerkerk a.d. IJssel en het dieselgemaal van dier Breggen in onze gemeente. 'Deze werktijd 'bedraagt 1950 uren. Dit betekent 851 uren min der dan het jaar daarvoor. Toch moes ten er nog 380 uren meer dan het ge middelde in de voorgaande 10 jaren gemaald worden en wel voorname lijk in de maanden 'augustus en de cember. De kosten voor de bemaling, waarbij de totale lonen (buiten be schouwing zijrn gelaten, bedroegen over 1960 65.000 Verder staat in het verslag het aamtal mm. gevallen regen. In 1960 viel 900,7 mm. regen, terwijl ddf voor 1959 .Slechts" 518,3 bedroeg. De eerste 6 maandlen van 1960 gingen vrijwel gelijk op met die van het jaar daarvoor, daarna is het aiamtal mm. gevallen regen met sprongen gestegen Zo viiel op 20 aug. 1960 'im de Z. pias- polder maar liefst 50 mm. regen in en kele uren tijds. Ook is begin decem ber op verschillende plaatsen door storm, water over de ringdijk geko men waardoor het aanbrengen van zandzakken noodzakelijk werd. Door heit hoge water van de IJssel kon toen niet gemalen worden. Nadat storm vloedkering in de 'IJssel was gesloten, kon de bemaling weer door gang vinden. De gemalen verplaatsten in 1960 maar liefst 38610.000 m3 water tegen 21100800 im het jaar daarvoor. 'n Terugblik op reis Ouden van Dagen Nog vers in het geheugen ligt bij menigeen natuurlijk de onverge telijke reis Ouden van Dagen van j.l. woensdag 14 juni. Het leek ons daarom wel leuk om alsnog een terugblik te werpen in de eetzaal van Hotel „Treslong" te Hillegom. (foto Sjaak Noteboom) Na een smartelijk ziekbed is in de nacht van maandag op dinsdag j.l. in het van Iterson Ziekenhuis te Gouda overleden. De heer Coen van der Knaap, de eminente dirigent van „Voorwaarts". In augustus 1948 werd de heer van der Knaap tot dirigent van Voorwaarts benoemd Door zijn liefde, werklust en vitaliteit, en voor al zijn gedegen vakmanschap bracht hij Voorwaarts op een zeer hoog ni veau, omder zijn sublieme leiding werden dan ook zeer goede successen geboekt. In hem verliest Voorwaarts een buitengewoon kundig enthousiast en toegewijd dirigent. Zijn naam zal ook altijd in de herinnering blijven voortleven. Dieven hebben in de nacht van za terdag op zondag ingebroken in het pompstation aan de rijksweg Men wist binnen te komen door enkele ruiten te vernielen. Er weiden een radiotoestel en enkele zonnebrillen ontvreemd. Soortgelijke inbraken worden gemeld uit Zoetermeer, Lin- schoten, Zoeterwoude en Veenendaal, zodat deze inbraak een onderdeel schijnt te hebben gevormd van een kettingactie. Geslaagd Onze plaabsgenote mej. Ria Smit is aan het Libamonlyceum te Rotterdam geslaagd voor het eindexamen vier jarige middelbare hamdeisdagschood. Aan de Rijks Hogere Burgerschool te Gouda slaagde dezer dagen voor het eindexamen H.B.S.-A, omze plaatsge noten de heren A. Ripping en F. J. Booy. Rioleringswerk opgedragen B. en W. van "Waddinxveen hebben het uitvoeren van rioleringswerken langs de Noordkade opgedragen aan de laiagste inschrijvers de Gebrs. P. en A. de Man, te Aimmerstol, voor 480.500. Zaterdag ji. werd te Zevenhuizen door de Turnkring Gouda de jaarlijkse Jeugdkringwedstrijd gehouden, waar aan ook door T.O.O.S. werd deelgeno men. Er werden weer enkele fraaie succes sen geboekt. De jongens behaalden namelijk een eerste prijs met het hoogste aantal punten van het gehele turndistrict, terwijl de meisjes even eens een mooie eeTste plaats voor zich UW INSTALLATIE DEFECT? Erkend installa tiebedrijf voor alle electro-technische werkzaamheden Passage, 131 - telefoon 3003 n de laatste gehouden vergadering van de gemeenteraad is uitvoerig ge discussieerd over de aankoop van een beregeningsinstallatie ten behoeve de sportvelden aan de Kanaaldijk, waarmede een bedrag van 6800 ge moeid zou zijn. Onze geëerde raad, die over het algemeen weinig bezwa ren oppert tegen voorstellen van B. en W„ wilde mede gezien de advie zen van de betrokken commissies dit voorstel echter niet zonder meer ac cepteren. Het kwam tot stemming met als resultaat, dat de stemmen staakten en B. en W. in een volgen de vergadering het voorstel als punt één op de agenda zullen plaatsen. r zijn in onze gemeente onge twijfeld (belangrijker aangelegen heden die een beschouwing behoeven, maar gezien de discussie in de raad achten we het nuttig iets over die kunstregen voor de sportvelden te zeggen. Niet ten onrechte vroegen ve le raadsleden zich af, of in ons door regen zo vaak gezegende land de aan schaf van een beregeniingslinstallatie wel beslist noodzakelijk zou zijn, te meer omdat in de Zuidplaspolder als een der diepste polders van ons land, de regeling van de waterstand vooral in droge perioden (beslist niet op gro te problemen (behoeft te stuiten. Zo lang men een voetbalveld heeft op 'n stuk weiland, dat geen bepaalde be werking heeft ondergaan, zoals de beide oude velden aan de Kanaaldijk, kan inderdaad met de regeling van de grondwaterstand voldoende resul taat worden 'bereikt T U eneinde sportief Waddinxveen echter onidainfcs de regen en het laagiiggende terrein de beschikking te geven over velden, die niet de helft van (het jaar vrijwel onbespeel baar zouden zijn ten gevolge van de hoge waterstand, werd overgegaan ze kregen twee nieuwe velden, een drai nagesysteem en een zandbed als on derlaag. Tijdens zeer vochtige perio den blijven de nieuwe velden zeer goed bespeelbaar, terwijl op de oude velden zich dan vaak plassen vormen. Dit 'heeft och ter tot gevolg, dat in droge tijden extra aandacht zal moe ten worden geschonken aan de be vochtiging van de nieuwe velden, wil het gras met verdrogen en tijdens het spel worden losgeschopt, waardoor het terrein verhard. Bovendien zal het onkruid, dat met zijn wortels die per naar water boord dan gras, dan op dfen duur het gras gaan verdrin gen. Een verhoging van de grondwa terstand door in omgekeerde richting gebruik te maken vam het drainage- systeem gaat bij deze velden niet op, omdat door de noodzakelijke bewer king van de onderlaag van de nieuwe velden, de capillaire werking van de grond is verstoord. IJ ns land kent tal van perioden, ook de 'laatste tijd hebben we die weer gehad, waarin de regenval onvoldoende is om deze gronden laag genoeg vochtig te houden. Om deze perioden nu te overbruggen wil de gemeente op advies van de KNVB een beregeningsinstallatie aanschaf fen, die niet alleen dienstbaar kan worden gemaakt aam de nieuwe vel den, maar bovendien in de toekomst van groot nut zal zijn voor de beide oude velden, die ook van een draina gesysteem zullen worden voorzien. Voorts zullen ook, naar wij hebben 'begrepen, de in de Oranjewijk gepro jecteerde drie nieuwe sportvelden van deze beregentagsdmstelllaitie kunnen profiteren. Wie ziet hoe intensief de Waddlnx veense sportvelden worden gebruikt, zowel op de wedstrijddagen ais op de trainings avonden, terwijl bovendien verscheidene scholen in de zomer maanden dank zij deze terreinen hun leerlingen in de 'buitenlucht (kunnen laten genieten, zal moeten toegeven, dat een bedrag van 6800,voor de kunstregen zeker niet te veel ds. Te meer, wanneer imen de afschrijving van de Installatie im aanmerking neemt en het feit. dat de aanscfaaf- fingskosten over meerdere velden kunnen worden verdeeld. Het aan vaarden van de kunstregen zal Wad. dinxveen in de toekomst voor veel onderhoudskosten sparen en de spor tieve recreatie van honderden Wad dinxveners geen beperkingen opleg gen. Opbrengst Anjer collecte 391,95 De j.l. zaterdag gehouden collecte ten bate van het Anjerfonds heeft opge bracht 391,95. Dit bedrag bad vol gens de mening van 't plaatselijk An jercomité aanzienlijk hoger kunnen zijn als niet pim. 30 van de 46 collec tanten verstek hadden laten gaan. Het comité spreekt er dan ook zijn teleurstelling over uit, dat er bij de leden van de diverse culturele vereni gingen zo weinig besef is voor de noodzaak van deze collecte.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1