Weekblad voor Waddinxveen Belangrijke Inkrimping van DS POST Prins Bernhard werd 50 jaar iLN.W.B.-plan is bijna gereed K ra Ie fnenburg Qruïn Bouwnieuws uit onze gemeente* Brievenbus bij het station T.0.0.S .-successen Altijd liever I VOROL Telefoonverbindin gen worden beter C. van der Knaap ten grave gedragen PUROL Blijde dag voor Geref. Kerkkoor VRIJDAG 30 JÜNI 1961 17e JAARGANG Adres redaktie en administratie: Verschijnt elke vrijdag Bijdragen, verslagen, etc. I Oranjelaan 9 Waddinxveen, Telef. 2238 Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per num. Kontraktprijs op aanvraag. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden I Veelzijdigheid maakte hem populair Velen onzer zullen zich nog de ge brilde, glimlachende, gebroken Hol lands sprekende jongeman herinne ren, die zo maar in een apen auto met zijn verloofde, onze toekomstige •koningin, het tend kwam .binnenrij den, diat zijn vaderland zou worden. Die ongedwongen, conventies en pro tocollen doorbrekende handelwijze v/as reeds het symbool van de wijze waarop prins Bernhard zijn taak in ons land zou volvoeren En de toen gewekte verwachtingen zijn niet be schaamd. Het lijdt geen twijfelPrins Bern hard is populair. Dat ls niet altijd doorslaggevend. Het gaa.t er maar om hoe die populariteit verkregen is. Prins Bernhard heeft haar niet cadeau gekregen. Hij heeft haar verdiend. Er is een prins-gemaal geweest, Al- bert, de echtgenoot van koningin Vic toria van Engeland^ die zeer grote verdiensten had en nooit populair is geworden. Het is de gelukkige vermenging van persoonlijkheid en prestatie geweest, die aan prins Bernhard sahonk wat aan prins Albert werd onthouden Zeker niet te onderschatten is de in vloed van zijn opvoeding in een ge zin, dat wel zeer ver verwijderd was van de toen algemeen geldende Prui sische opvattingen. Hij is niet opge stoten geweest in het kleine vorsten dom van Lippe, hij kwam reeds jong met buiitenlianders in aanraking, leer de ajl vroeg de wereld kennen, ging na zijn studie werken op het kantoor van de IG Farben te Parijs. Een jon geman, die ook zonder die voorrechten van geboorte en afkomst, zijn weg in de wereld wel vinden zou. - Hij heeft ziijn weg in die wereld ge vonden. zijn weg, ook in het hart van onze vorstin en haar volk. i Uit zijn keuze heeft hij de consequen ties tot het ui-tsterste durven trekken Dat is wel gebleken in de jaren 1940- 1945. Welke beslissing hij zou nemén, welke zijn houding zou zijn, hij kon er zeker van zijn, dat de oritiek hem niet 'gespaard zou blijven. Maar bij hem geen hinken op twee gedachten. Aan zijn beslist partij kiezen in deze dagen dankte hij later het grote ver trouwen, dat, op soms aandoenlijke wijze bleek. Er is een tijd geweest, toen na de oorlog nog niet alles in kannen en kruiken was, dat voot ve len de laatste toevlucht was: een brief aan prins Bernhard. Een 'ding wist men dan alvast <met zekerheid: ant woord zou er komen en waar mogelijk hulp. De populariteit van prins Bernhard is stevig gegrondvest op waardering. Mede dank zij een juiste visie van vorstin en regering op de positie van de Prins der Nederlanden, heeft zijn taak zich niet beperkt tot het leggen van eerste stenen en het doorknippen van linten Prins Bernhard was niet hechts prins, hij was ook zakenman. En voor het zaken_ en bedrijfsleven toonde hij een levendige en daadwerkelijke interes se. Als reizend ambassadeur legde, vergemakkelijkte en verstevigde hij contacten. Zijn agenda is dichtbeeet en niet ailfleen maar met officiële fes tiviteiten en de sportieve gebeurte- I-:':. 7777.: 7 i7'.7:; 7:777 :-7::77;:-iv .7 7777:77 77777.77::: 7:7' gsy-'is v-: mmÊÈmmÈÊÊ mms nissen, waaraan hij zo graag ails toe schouwer, maar l/iiever nog actief deel neemt. Opmerkelijk is daarbij hoe weinig de prins in de openbaarheid treedt, dat wil zeggen officieel. Noehthans is ie der er van overtuigd, dat hij het druk fceeft en dat hij zijn tijd goed besteedt. Zo'n goede opinie verwerft men niet gemakkelijk bij ons Nederlandse wik, met z'n neiging een beetje de draak te steken met hen die in hoogheid gezeten en te vinden, dat zij het „maar makkelijk vendienen". Zelfs in kringen, waar de waardering voor het 'gezag niet bijster hoog is, zal men niet gauw een verkeerd woord over prins Bernhard horen. Dat dankt deze koninklijke hoogheid die hier alls vreemdeling, nauwelijks onze taal sprekend, kwam, aan zijn wijs inzicht in de aard van het volk, dat zijn volk zou worden. Hij won genegenheid door respect. Respect zo wel door wat hij deed', als door de manier waarop hij het deed. Hij is zo volkomen onzer één gewor den, 'dat zijn positie niets uitzonder lijks meer 'heeft. En hij is er zó jong bij gebleven, dat ■edereen zegt: Prins Bernhard vijftig. Waddinxveen mogelijk aan rand van Zuid-Hollands parklandschap invoerinZ van de vijfdaagse werkweek, te voor- veniw de behoefte aan recreatieruimte nabij de grote steden lanceerde tcuZ1 T0eritfOnd ANWB vorige zomlr een vo^ioZdjnl Hoewel de ANWB als nieuwe elemen ten voor de ontspanning van de gro te stadsbevolking veel waarde hecht aan de zg. bufferzones, groenstroken tossen de steden, gelooft de bond, dat die bufferzones niet voldoende ziuililen zijn. vooral Ms gevolg van de geste gen welvaart en de vijfdaagse werk- 777 771, ter on*!asting van de drukke kuststrook als aanvulling op LICHT- SN KRACHTSTROOM VOOR INSTALLATIE EN REPARATIE NAAR J Passage 131 Telefoon 3003 de bestaande gebieden op enige af stand van de kust adht de ANWB het wenselijk, dat er een gebied ergens in de provincie Zuid Holland komt, dat mogelijkheden biedt voor de dag- en weekeindrecreatie. Het denkbeeld voor het pariela-nd- scliap vond zoveel weerklank, dat de ANWB besloot dit plan voor eigen rekening verder te daten uitwerken. Hiervoor werden aangezooht prof dr. ir, J. T. P. Bijhouwer, hoogleraar aan de landbouwhogeschool te Wagenin- gen en docent aan de T.H.S. te Delft in de tuin. en landschapsarchitectuur, ir. J. Vallen, tuin- en landschapsar chitect en ir. J. W Zaayerm, hoofd ingenieur van Staatsbosbeheer. De drie heren zijn met hun werkzaamhe den thans in zoverre gereed, dat de publikatie van het rapport nog dn 'het najaar kan worden verwacht. Hoewel dan vrij concrete suggesties zullen worden gedaan, wil de ANWB niet stellen, dat dit plan,ook beslist in de voorgestelde vorm zal moeten worden uitgevoerd Ongedachte mogelijkheden Ook voor Waddinxveen is de A'NWB- gedachfe uitermate belangrijk, omdat deze gemeente volgens de eerste plan- Is dat al weer zo lang geleden, dat hij, met zijn prinses, in zijn Fordje Nederland binnenkwam? Heel Nederland hoopt, dat het prins Bernhand, onze prins, nog lang zo mag behouden. Want het is waarheid geworden wat Bo uterus dichtte bij het huwelijk van dit vorstelijk paar: Al wat van U is, lij ven w' -in met U, bij 'Hollands huisgezin! Natuurlijk bruin veilig tegen zonverbranding Plgmoderm. Tube 2.95-Flacon 7.50 en 2.95 ren direct aan de rand of misschien wel ten dele in dit parklandschap zal komen te liggen. Met dit pairkland- schiap wil de ANWB niet zeggen, dat alle landbouw, en weidegronden plaats zullen moeten maken voor bos- aanplant, kampeerterreinen, enz., maar wel wil men de in dit gebied aanwe zige mogelijkheden verder uitbuiten, waarbij in eerste instantie het oog is gevallen op de watersportgebieden met hun mogelijkheden voor oever recreatie. Daarnaast zijn er echter ook bepaalde stroken en terreinen die zonder van veel nadelige gevolgen voor het agrarische bedrijf voor de recreatie kunnen worden bestemd door wat extra aanplant, die tevens het karakter van het Zuidhollandsc landschap ten goede zal komen. Ui teraard zal de aanleg van kampeer en oaravanterreinen een dwingende noodzakelijkheid zijn. Gezien de ex- pCbttatiemcgefiijkheden -is het echter niet uitgestoten, dat agrariërs gaarne b.v een bepaald stuk minder goede weidegrond, voor dit doel willen be stemmen. Hoewel het nog veel te vroeg is op details van het ANWB-plan in te gaan. is het anderszins zaak dat Wad dinxveen, dat tot een der vooruit strevende kleine .gemeenten in deze provincie kan worden gerekend, op het juiste moment zijn bemoeiing- met het parklandschap gaat krijgen. Dit is van betekenis zowel voor de agrari sche belangen als voor de misschien nog ongedachte mogelijkheden in de toeristische sfeer. N.V. Bouwkundig Ingenieursbureau P. D. Stuurman, alhier zal op 6 juli a.s. in café Honkqop, 's-Gravenweg 99 ie Nieuwerkerk a.d 'IJssei, namens het bestuur van dp Chr. Boeren- en Tuin- dersbond „Hottland Brabant" te Haar lem, aanbesteden het' bouwen van een l-andfoou-whuishoudschooi in Nieuwer kerk; bestek f 25, rest. 15,—. Aan vang 12 uur. Architecbtenbureau L. 'Roggeveen, al hier heeft namens de fa G. Kooy en Zonen te Boskoop het botiwen van een woonhuis aari de Biezen, opge dragen aan C. Huurman te Zoeter- meer. Architectenbureau B. Treffers, alhier, heeft namens Woningbouwvereniging „Beter Wonen" en Woningbouwver eniging „Ons Begin" te Zevenhuizen, de bouw van 26 woningwetwoningen, resp. 14 voor „Beter Wonen" en 12 voor „Ons Begin" opgedragen aan J. de Tender te Rotterdam. WERKEN IN VOORBEREIDING. Architectenbureau P. D. Stuurman, alhier, namens de fa Koch en Knuttel te Gouda, bouwen van gedeelte druk kerij. Raming voor dit werk 625.000. Architectenbureau B. Treffers, alhier namens de Ver. 'Ned. Herv. School het bouwen van een kleuterschool Ra ming voor dieze school 68.750. Architectenbureau P. D. Stuurman, alhier, namens 'H. A. van Berkesteijn, bouwen van fabrieksgebouw. Raming hiervan 24.000. Architectenbureau P. D. Stuurman, al hier, namens F M. Vermeulen te Bos koop, het bouwen van een woonhuis. Raming 29.800. Architectenbureau P. D. Stuurman, al hier, namens de fa Albias, het bou wen van een houüoods, Raming J 80.000. Architectenbureau Ir H. Peters, alhier namens P. Mulleman uitbreiding van meubelfabriek «tón de Zuidka-de. Ra ming 15.000 Architectenbureau P. D. Stuurman, al hier. de bouw van 17 eengezinswonin gen Raming 297.000. Architectenbureau B. Treffers, alhier, namens de fa -Baan aan de Zuidkade, het uitbreiden van de stoffeerderij. Raming 45.000. Architectenbureau B. Treffers namens A. W. L. Moons te Gouda bouw van warenhuis Raming f 21.000. Architectenbureau P. D. Stuurman, al hier, namens Ge.br. van Vliet, Kerk- -weg, de bouw van bedrijfsloods. Ra ming 24.000. Architectenbureau P. D. Stuurman, al hier, het bouwen van 8 garages Ra ming 20.000. Bevestiging van Ds. Verwelius op 27 augustus a.s. Op 27 augustus as. zal ds. Verwelius uit Oldebroek zijn intrede doen ih de Hervormde gemeente, alhier, na te zijn bevestigd door ds J.-R. Cuperus. Zoals 'bekend is ds Verwelius de op volger van dB J. van der Haar, die naar Maartensdijk is vertrokken. Binnenkort zal bij het station een brievenbus worden geplaatst, ten be hoeve van treinreizigers, die post hebben te verzenden. Van de zijde van de N.S. heeft d-e PTT hiervoor 'toestemming ontvangen. In verband met de personeels-schaarste kon nog niet tot onmiddellijke -plaatsing van de nieuwe brievenbus worden overge gaan. Het ligt in het voornemen deze brie venbus te lichten op dezelfde tijden als de andere -brievenbussen, maar bovendien ook nog 's avonds om acht uur, vlak voor het vertrek van de trein, waarmede de laatste post uit Waddinxveen wordt verzonden. Inmiddels is de door de groei van de Oranje wijk te klein geworden brie venbus aan de Willem de Zwijgerlaan door een groter exemplaar vervangen. De Turnkring voor Gouda en omstre ken hield zaterdag j.l. te Nieuwer- 'brug, de jaarlijkse kringwedstrijd voor de ladspiranten, -dames en heren. De plaatselijke gymnastiekvereniging Nivo wasditimaal met de organisatie belast Negentien verenigingen namen aan deze toringwedstrijd deel. De oefe ningen werden over 'het algemeen vrij goed uitgevoerd, zodat de jury voor een moeilijke taak stond. Ook de gymnastiekvereniging TOOS nam aan deze ontmoeting deel en met suc ces. De volgende prijzen werden be haald: damesgroep van 12 een eerste prijs met 330 punten, here rugroep van 6, 157, 8 punten en een eerste prijs, terwijl de adsp. meisjes in een groep van 18 met 480 punten het eveneens tot een eerste plaats wisten te bren gen. Bovendien behaalde d-e dames- groep voor de zes hoogst -geplaatste van de gehele wedstrijd een wissel beker met 329 punten. Zes van de hoogste geplaatste adsp. meiisj es ont vingen een extra prijs met 162,4 pun ten. Tenslotte wist TOOS in een marswedstrijd ook nog beslag te leg gen op een fraaie tweede plaats. op de wereld TELEVISIE-CENTRUM VOOR WADDINXVEEN Kranenburg 8.B ruin Passage, 131 - telefoon 3003 Dan zekér van frisse mond en witte tanden Postkantoor Waddinxveen vrijdagavond tot zeven uur open voor geldzaken Met ingang van morgen zal het overheidspersoneel definitief de beschik king krijgen over de vrije zaterdag. Ondanks alle daaraan verbonden be- drijfsproblemen geldt deze regeling ook voor het PTT-personeel, wat resulteert in een verminderd dienstbetoon aan het publiek. Hoewel dit tegen de principes is van de PTT, heeft de directeur-generaal medege deeld hiervoor geen andere oplossing te zien. o Het verminderde dienstbetoon komt in grote lijmen neer op een drastische beperking van de PTT-diensten op zaterdag. In Waddinxveen betekent dit, dat het postkantoor op de zater dagochtenden van half negen tot twaalf uur geopend zal zijn alleen voor dringende aangelegenheden. Hier onder verstaat men de telefoon- en telegraafdienst alsmede alle post- han.delm.gen die spoedeisend zijn, zo als het aanbieden van expresse-stuk ken, luchtpost het doen van expresse of telegrafische betalingen, enz. Niet in behandeling worden genomen gewone aangetekende stukken en nor male postpakketten. Evenmin zullen normale betalingen per giro of post wissel of spaarbankzaken dn behande ling worden genomen. Daarnaast zullen aan het op zaterdag geopende loket postzegels en brief kaarten kunnen worden gekocht, maar b.v. geen renteziegels e.d. Boven- dierf kunnen aangetekende Stukken en pakketten, waarvoor een kennisgeving werd ontvangen, ook op zaterdagoch tend warden afgehaald. Geen massa-drukw. op zaterdag Ook de zaterdagse besteldienst zal een wijziging ondergaan, in die zin, dat rekening- moet worden gehouden met een_-latere odhtendlbesteliling waa-rbij alleen briefpost en 'periodieken zullen worden besteld. Massa-reclame en briefpakjes worden op zaterdag niet door de besteller medegenomen, maar blijven, evenals de aangetekende stuk ken en postpakketten liggen tot maan dag. Ter compensatie van bet verminder de dienstbetoon op zaterdag zal het postkantoor echter op vrijdag, ook voor alle geldzaken, zijn geopend tot 's avonds zeven uur. Tot dusverre kon men voor geldzaken na drie uur niet meer op het postkantoor terecht. Postbushouders kunnen op zaterdagen op de normale openingstijden van het kantoor hun postbussen komen legen. Voor het W-addinxveense PTT-perso neel is een regeling opgesteld, waar bij zal worden getradht volgens de uit Den Haag ontvangen richtlijnen ten minste de helft van hiet plaatse lijke PTT-personeel op zaterdag vrij te geven. Voor hein die zaterdag wer ken, staat een vrije dag in de week, twee vrije middagen of een vrije mid dag met een daarop aansluitende vrije ochtend als compensatie ter -beschik king. Naar aanleiding van uit Waddinxveen ontvangen klachten over de slechte telefoonverbindingen met de grote steden is door de directie van het te- lefoondistriot -Rotterdam een uitge breid onderzoek ingesteld. Voorname lijk bleek de overbelasting van de lij nen tussen Gouda en Rotterdam, via welke ook het telefonische verkeer roet Den Haag wordt geleid, oorzaak van de moeilijkheden Teneinde een voorlopige oplossing te vinden zijn de zg. uitwijkmogelijkhe den in de centrMe van Waddinxveen wat uitgebreid. De voor de vorming van lijnen noodzakelijke apparatuur zal binnenkort dn dienst worden ge steld. Een definitieve verbetering zal wor den verkregen, indien de voorgeno men kabeludtbreiding zal zijn voltooid en de daarvoor benodigde apparatuur, die reeds werd besteld, zal zijn afge leverd. Aangenomen wordt, dat dan ook hinderlijke bijgeluiden, die het telefoonverkeer vaak bemoeilijken en die ook een gevolg zijn van de over belasting, tot het verleden zullen be horen. Door de snelle uitbreiding van de ge meente Waddinxveen is Het aantal te- lefonfeche aansluiting toegenomen. Deze toename ligt in Waddinxveen echter boven het landelijk gemiddel de. Vroeger was het heel eenvoudig Dus we waren het gewend: Driemaal daags een postbesteHing En briefporto was zes cent. Hier en daar in 'grote Steden Kwam een 'keer, of vijf de post, Doch het heeft, zover we weten, Nooit het rijk de kop gekost. Dat is nu wel even anders: Voor twaMf cent ben je' de man Die zijn brief aan rooiie bussen Rustig toevertrouwen kan Maar het blijft op hoop van zegen, Want de dag daarna 'besteld Is een luxe, een gelukje Dat je trots nog rond verteld. Twee, drie dagen onderweg zijn Is niet zó erg ahnormaal, En dat vrije zaterdagje Willen we toch allemaal PTT treft geen verwijten, Diep doordrongen van zijn glicht, Ai wordt 's avonds na tien urén Schier geen busje meer gelicht Laten wij niet chicaneren, Want dat helpt ons toch geen duit: F>lk zijin eigen brief wegbrengen! Dan zijn wij er niog eens uit Jaap Mijderwijk. Last van zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtableffen helpen U er overheen Onder zeer grote belangstelling werd vrijdag j-1. begraven de dirigent van het Goudse Harmondegezelschap „De Pionier" en van onze plaatselijke mu ziekvereniging Voorwaarts, de heer Coen van der Knaap. 'Hij is met korps eer naar zijn laatste rustplaats ge bracht De Pionier speelde de doden mars, welke de heer van der Knaap Verleden jaar componeerde, terwijl leden van Voorwaarts als slippendra- gers fungeerde. Zeer -velen brachten van der 'Knaap een laatste groet, on der de belangstellenden waren ook burgemeester van der Hóóft en de waarnemend 'gemeentesecretaris, de Huidgenezing I Huidzuiverheid - Huidgezondheid Voeten en oksels iris door Puroi-poeder Aanrijding Dinsdagmiddag omstreeks kwart over vier botste een uit de richting. Gouda komende vradhta-uto op de Henegou- werweg tegen een Citroen,, die plot seling stopte om een autobus die vanaf rijksweg 12 kwam (ter hoogte van N.V Verheul) voorrang te verlenen De Citroen werd flink beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. 28 juni was voor het Geref. Kerkkoor „Dient den Heer", een blijde dlag. Dit had zich ook begeven op het gladde concoursijs. dooh tot voile tevredenheid Zij hadden daar tot heden nooit aan meegedaan. Het kinderkoor kwam met een eerste prijs naar huis. Het koor zelf had ingeschreven voor de le af deling en mocht de prestaties zien be toond met een eerste prijs van 323 punten, een mooi resultaat. Dat dit alles een stimulans zij om voort te gaan en tot 'groei van het ledental. Een en ander ander de emöinente lei ding van de directeur, de heer D. v. d. Bosch uit Hazerswoude.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1