Expositie van Waddinxveense kindertekeningen Gemeenteraad bezocht Peeldorp Deurne NIET SCHOONGE MAAKT I y i WADDINXVEENSE VOUWSTOELEN VOOR JARIGE PRINS SLOTEN WERDEN Vernieuwde boekhandel Moderne Schooljeugd deed verkeersexamen Inzamelingsactie Roode Kruis Zomerpostzegelver- hoop is (litj BURGERLIJKE STANB I Bouwnieuws Eerste paal voor de coöperatieve bouw schilderwerken in Kunstcentrum Bouw van eengezins woningen aan de Prinses Beatrixlaan aar verdubbeld Portier ondekte brand Verkeerstelling bij Gouwebrug Kleuters waren in dierentuin Plattelandsvrouwen Jongs ten tekenden Vergadering middenstand Verschijnt elke vrijdag spontaan Geslaagd maakten uitstapje Dertig bekeuringen Raadsvergadering op 13 juli Deputatie droeg geschenk over op paleis Soestdijk, Kunststichting moest keuze maken uit ruim 600 ingezonden iverkstukken Voor motorjacht Sluiting belastingdienst op zaterdag Aanbesteding riolering Ongedwongen Beperkingen van onderwerpen Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Oranjelaan 9 i i I Adres redaktle en administratie: Waddinxveen, Telef. 2238 Abonnementsgeld per kwartaal f 1.» bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m,m. Kontraktprljs op aanvraag. Predikbeurten i VRIJDAG 7 JULI 1961 17e JAARGANG Nr. 836 I Teunissen M. en - Zeer duidelijk komt op deze exposi tie het verschil in leeftijd tot uit drukking, waarbij de tekeningen Voor het Muio-examen, diploma A, daj dezer dagen te Gouda werd afge nomen slaagden onze plaatsgenoten A. G. de Vlieger en J. van Wageningen. Beiden kwamen och in bezit van het Middenstandsdiploma. A. van Vuuren, L. Blonk en P. G. Boere slaagden voor Mulo-A. Voor het toelatingsexamen voor het St. Antoniuscollege te Gouda, slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot Theo Verkley. Aan het koninklijk technicum PBNA Polytechnisch Bureau Nederland N.V. is geslaagd voor het diploma werk plaatstechniek, de heer W. Bouwman, alhier. Een groot aantal dames van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maak ten deze week weer het jaarlijkse zo- meruitstapje Onze plaatsgenoot serg. J. Bruystens van de Nationale Reserve, slaagde za terdag 1 juli voor het examen scherp- schuttergeweer. Voorwaar een prach tige prestatie, rekening houdend met de mogelijkheid tot training. Nieuwe vrijwilligers zijn altijd welkom. Voor elke gezondeen plichtkennende is plaats bij de N.R Architectenbureau L. Igesz te Arnhem heeft de bouw van 35 woningen en 9 garages aan de Kon. Wilheliminasingel alhier, opgedragen aan Aannemings bedrijf Jansen te Velp, voor 840.000. De nemens „De Unie” te vergaderen. Als hoofd agendapunt is vermeld: Openstelling van de winkels op vrijdagavond. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr C. A. de Geus, Stationsstraat 6, telefoon 2676 KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuldkaae. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Telefoon 24 52 Missen: ‘s zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis. Zaterdag- en zondagavond 7 uur lof. Biechtgelegenheid zaterdags van 5 tot 8 uur. Jehova’s Getuigen. Zondags 18.30 uur Wachttorenstudie Donderdags 19.30 uur Bedieningsschooi Donderdags 20.30 uur Dienstvergade- ring. Dinsdag 4 juli maakten de kleuters van de Neutr. Kleuterschool (Dorp) hun jaarlijkse uitstapje. Van het oor spronkelijke plan, een bezoek te bren gen aan het vogelpark „Avifauna", moest door de slechte weersomstan digheden worden 'afgezien. In de plaats daarvan werd de dag doorge bracht in de meer beschutting bie dende dierentuin in Wassenaar Hier werd ondanks het slechte weer volop genoten, zodat de kleuters enthousiast huiswaarts keerden. Diegenen, die door het beschikbaar stellen van hun auto’s dit uitstapje mogelijk maakten, komt dan ook een woord van harte lijke dank toe. Na afloop reisden de burgemeester en de heer Jenné samen met de heer Verheul door naar het peel- dorp Deurne, dat door de Waddinxveense gemeenteraad werd bezocht. De heer Sliedrecht en Wim van Steijn keerden per auto naar Waddinxveen terug. Zoals bekend is de aanbieding van het geschenk financieel mogelijk gemaakt dank zij het plaatselijke bedrijfsleven en de medewerking van de schooljeugd. Maandag wordt aan de Willem de Rij- kelaan de eerste paal geslagen voor een complex van dertig coöperatieve flatwoningen voor werknemers van de Waddinxveense 'industrie. 'Zoals be kend, kunnen de werknemers dank zij een samenwerking tussen bedrijfsle ven, het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten en de Gemeente Waddinx veen deze woningen op gunstige voor waarden in eigendom verkrijgen. In totaal zullen in de toekomst drie blokken, ieder van dertig van deze coöperatief gebouwde woningen ver rijzen. middenstandsvereniging is voor- a.s. woensdagavond in hotel De 'boekhandel van de heer T. Bur ger aan de Dorpsstraat heeft een ge hele vernieuwing ondergaan. De hui dige winkelruimte bleek te klein ge worden, zodat gezocht moest worden naar uitbreiding. Dit kon gevonden worden door het bijtrekken van een kamer. Wij geloven dat men hierin goed is geslaagd. Het geheel maakt een vee) ruimere indruk, terwijl be timmering en verlichting er toe me dewerken de zaak een fraai aanzicht te geven. Hedenmiddga en avond is er gelegenheid een en ander te be zichtigen. Wij feliciteren de heer Bur ger hiermede. Op donderdagavond 13 juli wordt dc eerstvolgende raadsvergadering ge houden. Vrijwel zeker zal daarbij als eerste punt aan de orde komen de aanschaf van de zo noodzakelijke be- regeningsinsbalQatie voor de nieuwe sportvelden aan de Kanaaldijk. Gedu rende de warme dagen van vorige week hebben deze velden reeds ern stig van de droogte te lijden gehad Verder zal de raad moeten beslissen ever de overname van de weg, die vanaf de Tweede Bloksweg tussen de daar in aanbouw zijnde tuinderijen door, naar de spoorlijn gaat lopen. Deze weg is ten behoeve van de aan- en afvoer voor deze en eventueel nog later te vestigen andere tuinbouwbe drijven Als enige Nederlandse gemeente is Waddinxveen in de gelegenheid ge weest de Prins der Nederlanden bij zijn vijftigste verjaardag een geschenk aan te bieden. De keus was gevallen op vier lichtgewicht vouw stoelen, een produkt van de fa Sliedrecht, waarvoor de Prins tijdens zijn werkbezoek op 28 maart bijzonder veel belangstelling had getoond. Gezien de reacties van Prins Bernhard tijdens de aanbieding kan zonder twijfel worden aangenomen, dat het geschenk bij hem bijzonder in de smaak is gevallen. ook geloof in de plannen moet heb ben. Na een rondrit door de Peel werd op de terugweg nog een bezoek ge bracht aan het fraaie nieuwe gemeen tehuis van het Brabantse plaatsje Rijen in verband met de bouwplan nen van Waddinxveen. In Rijen wer den de gasten ontvangen door burge meester mr. F. Mierlo. Naar aanleiding van dit bezoek aan Rijen vernemen wij, dat de plannen voor het nieuwe Waddinxveense ge meentehuis thans in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeren en dat hierover binnen afzienbare tijd meer bekend zal worden. De bekende kunstschilder Paul Citroen heeft zich bereid verklaard een deel van zijn persoonlijke ver zameling van schilderstukken van andere kunstschilders ter beschik king te stellen van een door de Kunststichting Waddinxveen te or ganiseren tentoonstelling. Het be treft hier zeer moderne werken, waaronder enige doeken van Karei Appel. Het ligt in het voornemen deze voor Waddinxveen unieke expositie in september te houden in het Kunstcentrum aan de Kerkweg. De inzamelingscampagne over 1961 van het Ned Roode Kruis, afd. Gou da en omstreken heeft opgeleverd 20.763,18. Aldus werd vorige week in de Nieuwe Schouwburg te Gouda, tijdens de traditionele slotavond, be kend gemaakt. De volgende cijfers drukken het bedrag uit dat gemiddeld per inwoner werd gegeven. Gouda 27, Gouderak 45, Haastrecht 31, Heken dorp 58, Moordrecht 13, Reeuwijk 20, Waddinxveen 28 en Zevenhuizen 49. Hekendorp kwam dus als eerste uit de bus. De afgevaardigden van deze gemeente mochten uit handen van de heer J. Huurman, de vice-voorzitter van het Roode Kruis, afd. Gouda, de wisselbeker in ontvangst nemen. Leerlingen van de vijfde en zesde klassen der lagere scholen, t.w. de St Jozefschool, Theo Thijssenschool, Wil lem van Oranjeschool. Julianaschool, Eben Haëzerschooi, Rehobothschool en de Jan Ligthartechool, namen dezer dagen deel aan het verkeersexamen, bestaande uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. In totaal onder wierpen 227 jongens en meisjes zich aan deze proef. Achttien leerlingen moesten worden afgewezen, zodat 209 kinderen in het bezit kwamen van het verkeersdiploma Maandag 10 juli a.s. zal er in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat voor de jongens en meisjes die aan dit examen hebben deelgenomen een filmmiddag worden gehouden. Tenminste zeshonderd Waddinxveense schoolkinderen hebben de afgelo pen weken vol overgave zitten tekenen voor de expositie van kinder tekeningen, die door Kunststichting Waddinxveen is georganiseerd. Dins dagavond heeft de heer H. M. van den Dool, hoofd van de R.-K, Lagere school, de tentoonstelling in het Kunstcentrum aan de Kerkweg 215 geopend. Alle lagere scholen, met uitzondering van de Hervormde lagere school, alsmede de Chr. ULO-school zijn op deze expositie vertegenwoor digd. Uit de meer dan zeshonderd inge zonden tekeningen heeft een jury, bestaande uit ae kunstschilder Har Sanders, een. onderwijzeres en een onderwijzer, een keuze gemaakt. Ongeveer 140 tekeningen konaen de toets der kritiek doorstaan en kregen een plaatsje op de tentoon stelling. Zij zijn ondergebracht in verschillende afdelingen, gerang schikt naar de klassen. Zo is er een selectie tekeningen van leerlingen uit de eerste klassen, uit tweede klassen, enz., alsmede een gezamen lijke inzending van ULO-leeriingen. In iedere klasse zijn drie tekenin gen ais de besten uitverkoren. De makers, van deze prenten, krijgen hiervoor kleine geschenken toege zonden, voornamelijk bestaande uit tekenmateriaal. Hun tekeningen zijn overigens op de expositie even als alle andere werkstukken, ano niem opgehangen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan „Huize Doom", waarna naar Leersum werd gereden. Hier werd, in een prachtig temidden van de bossen geil ©gen theehuisje, de middagpauze gehouden, 's Middags stond een ex cursie naar de Hollandia Tricotage- fabriek in Veenendaal op het pro gramma, waar de dames een zeer in teressante rondleiding kregen. Na af loop werd nog thee met gebak aan geboden. Na een rondrit over de Ve- luwe werd wederom koers gezet naar leersum, waar het diner werd ge bruikt. Al met a] was het weer een gestaagde dag, waaraan alle deel neemsters nog geruime tijd met ge noegen zullen terugdenken. Op het nog openliggende stuk grond langs de spoorlijn tussen de Chr. ULO-school en de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Prinses Bea trixlaan zal het aannemingsbedrijf P. Rehorst in de toekomst 37 een- gezinshuizen gaan bouwen. Het bouwplan is enigszins hoefijzervor- mig, waardoor het geheel een aan trekkelijk karakter gaat krijgen. Het betreft hier hetzelfde type wo ning, waarvan zeer recent een aan tal aan de Van Mecklenburg Schwe- rinlaan in aanbouw is genomen. De huizen bevatten vijf kamers, als mede een zolderverdieping. De stoelen, die de Prins ontving, zijn bestemd voor het gebruik aan boord van het motorjacht, dat hem door het Nederlandse bedrijfsleven is aangeboden en dat vorige week werd gedoopt. Het betreft een der nieuwste ontwikkelingen in de se rie door Sliedrecht in de loop der jaren op d emarkt gebrachte licht gewicht tuin- en kampeerstoelen, namelijk een vouwstoel met vaste voetsteunen, die mede wordt inge klapt en vrijwel ge enextra ruimte inneemt. De rugleuning van de stoel kan in vijf standen worden geplaatst en de voetsteunen in twee standen. Het totale gewicht van deze bijzonder fraai uitgevoerde stoel 31/2 kilogram. Bij het opstel len lijkt de stoel echter veel lichter en Prins Bernhard was dan ook bijzonder verbaasd te horen, hoe veel het werkelijke gewicht was. Ondanks het vele dat hierover in de pers is geschreven, blijken vele per senen niet op de hoogte van het in voeren van de 5-daagse werkweek bij ae belastingdienst. Behalve voor drin gende aangelegenheden inzake invoer rechten en accijnzen is het belasting- gebouw des zaterdags volledig geslo ten. De demping van het open riool Kerk- weg-Dorpsstraat, waarvoor Gedepu teerde Staten toestemming hebben verleend, zal op 23 augustus worden aanibesleed. van de jongsten veelal spontaner en eerlijker zijn, dan van de oude ren, bij wie echter wel naarmate ze in een hogere klas komen, dui delijk een verbetering in de tech niek valt te bespeuren. Aangezien niet van te voren is medegedeeld van wie de tentoon gestelde tekeningen zijn, is een be zoek voor kinderen aan deze expo sitie bijzonder attractief, omdat het niet is uitgesloten, dat ze daar een eigen werkstuk zullen terugvinden. Kinderen hebben echter alleen toegang tot het Kunstcentrum on der geleide. De toegang is vrij. De tentoonstelling blijft tot en met 18 augustus en is op werkdagen ge opend van 10 tot 17 uur en op dinsdag en vrijdag bovendien nog van 19 tot 21 uur. Bij de opening dinsdagavond werd het gemeente bestuur vertegenwoordigd door wet houder S. Pille. Weekblad voor Waddinxveen De verkoop van zomerpostzegels met extra toeslag ten bate van instellingen op het gebied van de volksgezondheid, sociale en cultu rele zorg, bedroeg dit jaar in Wad dinxveen bijna het dubbele van 1960. Tijdens de actie, die duurde van 24 april tot 10 juni werd in Waddinxveen voor een totaal be drag van 616.48 aan deze post zegels verkocht tegen 352.28 vorig jaar. Het plaatselijk comité nam van deze verkoop 475,30 voor haar rekening. Op de verjaardag van de Prins, vo rige week donderdag, heeft een Waddinxveense deputatie namens de gemeente het cadeau op Soest dijk overgedragen. Na enkele ogenblikken in een der zijvleugels te hebben gewacht werd de delegatie tot de Prins toegela ten. Deze bestond uit burgemeester C. A. van der Hooft, gemeentesecre taris H. Jenné, de heer H. Verheul, de heer G. C. Sliedrecht en de 12- jarige Wim van Steijn, die namens de schooljeugd aan de deputatie was toegevoegd. In een korte toespraak wenste bur gemeester de Prins geluk met zijn vijftigste verjaardag en herinnerde aan het feit, dat de Prins tijdens zijn werkbezoek er zelf toe had bij gedragen, dat de keuze van het ge schenk niet moeilijk was geweest. Na de overdracht van de vier stoe len kreeg de fabrikant, de heer G C. Sliedrecht de gelegenheid de stoelen uitvoerig voor de Prins te demonstreren en tevens een aantal vragen van de Prins te beantwoor den. Uit de mond van de heer Sliedrecht vernam de Prins, dat er per seizoen duizenden van deze stoelen worden gefabriceerd en hun weg vinden niet alleen in de Benelux, maar ook naar Zwitserland, Malta, West- Indië en Mexico worden geëxpor teerd. Op een vraag van ZKH, wel ke artikelen het bedrijf nog meer produceert overhandigde de heer Sliedrecht onder grote hilariteit van de talrijke aanwezige verslag gevers en persfotografen een folder van de produkten. Tijdens het ongeveer tien minuten durende zeer ongedwongen samen zijn met de Prins, die al eerder op de ochtend elf deputaties had ont vangen en die nog een lang pro gramma met ontvangsten van an dere groeperingen uit het Neder landse volk had af te werken, heeft Wim van Steijn de Prins nog na mens de Waddinxveense schoolkin deren gefeliciteerd. Prins Bernhard liet in zijn dank woord uitkomen, dat hij het ge schenk op bijzonder hoge prijs stelde en hij verzocht ook zijn dank aan de bevolking te willen over brengen. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds C. Treure, R’dam Nam. 6.30 uur Ds J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan. V.m. 9.30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds L. Reetman, Gouda Herv. Kring „Wet en Evangelie", Verenigingsgebouw, Stationsstraat. V.m. 9.30 uur Ds Kalkman Nam, 7 uur Jeugddienst Ds H. W. Hemmes, Schiedam Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds Snoey Remonstrantse Kerk. Geen dienst Chr. Algesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds Verloop Woensdag 12 juli, nam. 7 uur Ds Verloop Aangiften van 29 juni tot 5 juli 1961. Geboren: Johannes, zv J Broer en C. M. Pille, Lijsterbesstraat 32; Dirk, zv P. van Offeren en 3. W. J. Meijer, Pr, Irenestraat 50; Adriana Johanna, dv en Dirk, zv G. Rijnsburger en S. Groeneweg, Bloe- mendaalseweg 79; Ondertrouwd: R. Hagendijk Gehuwd: P. J. Huijzers en E. D. Lugthart; H. van Eldik en C, E. Gill. In zijn openingstoespraak wees de heer H. M. van den Dool erop, dat kinderen zich op vele manieren uiten, bijvoorbeeld in zang of dans. „Maar alle kinderen tekenen”, zo zeide hij. „En dan zijn ze grote individualisten. Teneinde enige lijn in de expositie te verkrijgen was er met betrek king tot de keuze van de onder werpen enige beperkingen gemaakt. De markt, de Prins m Waddinx veen, wat moeder thuis doet en Koninginnedag zijn o.m. onderwer pen, waartoe de jeugdige tekenaars zich hebben moeten bepalen. De heer Van den Dool herinnerde eraan, dat vroeger het kind recht lijnig aan de hand van voorbeelden leerde tekenen. Ongeveer 25 jaar geleden kwam men echter tot de conclusie, dat dit tegen de natuur van het kind was. In het tekenen kan het kind zich juist uiten. „Te kenen is een wereldtaal” aldus spreker. „En daarom heeft de Kunststichting de jeugd ook in ver band gebracht met de kunst.” Hij wees er op, dat de bezoeker de tekeningen niet met de ogen van e?n volwassene moet bezien, maar met het oog van een kind. Pas dan zal men begrip voor de uitingen kunnen opbrengen. Misschien zullen de resultaten tegenvallen, maar wat op papier staat is getekend zoals het kind dat beleeft. De portier van N.V. Auto-Industrie Verheul ontdekte vorige week zondag avonj een hevige rookontwikkeling en vlammenzee. De man waarschuwde de politie, die op onderzoek uittrok. Deze constateerde dat de vuilnisstort plaats aan de Ridder van Catsweg te Gouda in brand was geraakt. De brandweer 'heeft de vuurzee, die on geveer een oppervlakte van 10 m2 be droeg gedoofd. Meer dan dertig processen verbaal zijn door de Waddinxveense politie opgemaakt tegen eigenaars van sloten, die niet hebben voldaan aan de wet telijke eisen tot het schoonhouden van deze sloten. In het verleden is de controle hierop onvoldoende geweest. Gezien de steeds verder gaande ver ontreiniging van de openbare wateren moeten ‘thans echter alle middelen worden aangegrepen om deze vervui ling zo veel mogelijk tegen te gaan. Mede in verband met de vestiging van tuinderijen in deze gemeente, die over goed water moeten kunnen beschik ken, is men van de zijde van de ge meente thans tot actie overgegaan. De voltallige gemeenteraad, vergezeld -.au bun uames, aismeUe ae Hoornen van ue gemeenie.yKe aienslen neen vorige week een oezoek georaeüt aan liej rsraoamse Eeeiuoip Deurne. Al leen mevr van oer roeren moest we gens zieaie verstek laten gaan. tiet betrof hier het jaariijU.se uitstap je van ae raaa, waaruy aeze Keer ecu- ter net nuttige met net aangename werü vereniga. Deurne is een weiva- renae en vuoruttstrevenae gemeente, met een inwonertal van zu.üuu. Gezien net leut, aal waodmxveen naar een- ze.ide bevolkingsomvang toegroeit, lieert men ae Kans aangegrepen om zien in Deurne op de nougie te stel ten van netgeen aaar in ae afgelopen jaren tot stand is geKomen en met we.Ke problemen men aaaiwij naa te kampen. Burgemeester mr. F. Hoebens van Deurne heeft daarbij een voordraclit genouden. Voorts stond een rondgang aoor de gemeente op het programma, waarbij vooral opviel de fraaie seno- lenbouw en de bijzondere zorg, die daar is besteed aan de beplanting. Veel gebruik is gemaakt aan hoogop- gaand hout, waaraan in Waddinxveen Deurne enkele tennisbanen in exploi- Deurne enkele tenisbanen in exploi tatie kunnen nemen. In een toespraak wees mr. Hoebens zijn gasten er op, dat als je iets wilt gaan doen, men Teneinde Gedeputeerde hiaten te kunnen aantonen, dat Waddinxveen in verband met z’n ontwikkeling be hoefte heeft aan een nieuwe uitvals weg in de richting Den Haag en Rot terdam, mede in verband met het feit, dat de hefbrug over de Gouwe zeer belemmerend werkt voor ’t wegver keer, worden op het ogenblik ver keerstellingen gehouden. Nagegaan wordt hoeveel maal per dag de brug wordt geopend, wat voor verkeer er dan staat te wachten en hoeveel voer tuigen per dag de brug passeren. Bij aeze telling is hulp verkregen van oudere Waddinxveense scholieren. De gemeente heeft plannen in voor bereiding om te zijner tijd naast de smalle Tweede Bloksweg een nieuwe verkeersweg aan te 'leggen met een verbeterde aansluiting op de Rijks weg. Het bestemmen van de Piasweg voor dat doel leek minder aantrekke lijk, in verband met het feit, dat dan alle bomen zouden moeten worden ge rooid, terwijl tevens van de daarlangs gelegen bedrijven vele stukken voor tuin en landbouwgrond zouden moe ten worden aangekocht. Verder is daar vernieuwing van enkele bruggen nodig, terwijl ook alle op de Piasweg uitkomende aansluitingen van nieuwe bruggen moeten worden voorzien. Veel economischer leek daarom de op lessing om west naast de Tweede Bloksweg een behoorlijke weg te pro jecteren, waarvoor alleen strook land bouwgrond zal moeten worden over genomen. Men heeft dan echter niet te maken met tuinen, aansluitingen e.d. Bovendien wordt daarmede het pro bleem omzeild, dat een eventuele ver brede Piasweg voor het laatste stuk zou aansluiten op de niet op gemeen telijke grondgebied liggende smalle Breedeweg. Naar verluid zouden Ge deputeerde Staten echter van mening zijn, dat de Piasweg toch als uitvals weg zou moeten worden gebruikt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1