PTTbouwtnetvan straalzenders Kus me niet, ik ben geen dame! ncuw SiaaU EEN BRIL Femina weer in Rotterdam Krant komt voortaan op donderdag Paal en perk aan opslagplaatsen Vernieuwingen in Ned. Herv. school De avonturen van Freddy Fox Dodelijk ongeval te Reeuwijk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 1 SEPTEMBER 196K PAGINA 2 Draadloze telefonie heeft onbegrensde mogelijkheden De P.T.T. heeft een uitgewerkt plan op tafel liggen om de steden in Neder land onderling te verbinden door middel van een straalzendernet. In ver scheidene steden zullen grote radiotorens worden gebouwd. Het straalzender- net werkt op het principe van de hoog-frequentietrillingen, die langs radio grafische weg worden overgebracht. Door dit straalzendernet wordt het leg gen van lange interlocale kabels overbodig. Het bestaande kabelnet zal nog worden gebruikt. Voor de gebruiker van de telefoon zal er niets veranderen. Het nummer moet op de vertrouwde manier worden gekozen. Het telefoon toestel in huis blijft via kabels met de telefooncentrale verbonden. De uitvinding van straalzenders en de toepassing in het telefoonverkeer zfjn niet nieuw. In Amerika werd al tien jaren geleden een straal- project uitgevoerd. Op het ogenblik worden daar ongeveer dertig per cent van alle interlokale telefoon gesprekken via straalzenders ge voerd. Ook in het bergachtige Zwit serland, waar het leggen van tele foonkabels geen gemakkelijk werk De P.T.T. gaat nu tot de bouw van een zendernet over, omdat het hui dige kabelnet langzamerhand te klein wordt om aan de steeds groei ende vraag naar verbindingen te voldoen. De telefoon is in de maat schappij langzamerhand een onmis baar instrument geworden. Op het ogenblik belt de Nederlander ge middeld iedere week eenmaal op naar een andere stad. Het aantal telefoontjes binnen de steden loopt in de miljarden. De vraag naar het wonderinstrument van Alexander Craham Bell, die in 1876 voor het eerst de menselijke stem door elec- tro-magnetische energie over enige tientallen meters hoorbaar maakte, is zo sterk toegenomen, dat het te lefoonverkeer eens in de zeven jaar verdubbelt Graafwerk en rivieren De telefoon is razendsnel in op komst gekomen. Ruim vijftien jaren na de uitvinding - in 1892 - werden in Nederland al 82.000 interlokale gesprekken gevoerd. Vorig jaar waren het er 440 miljoen. Al deze gesprekken gingen via de kabels. In de beginjaren werden deze op gehangen aan masten, waardoor het poëtische beeld van zwaluwen, die een muziekstuk schrijven op de „balken" van de telefoonkabels, kon ontstaan. Maar deze „luchtige" ver bindingen waren uiterst kwetsbaar en leden bovendien onder de niet- ideale klimaats-omstandigheden. De P.T.T. heeft steeds meer overge schakeld op ondergrondse kabels. Maar ook die hebben nadelen. Voor de verbindingen tussen Noord en Zuid-Nederland moeten heel wat ri vieren en brede zee-armen (Zuid hollandse en Zeeuwse eilanden) worden „overwonnen". Wanneer kabels eenmaal zijn gelegd, kunnen ze gemakkelijk worden beschadigd door de uitvoering van grondwer ken. Bovendien bleek in 1953 bij de grote watersnood hoe kwetsbaar de ze verbindingen zijn. Bij het straal zendernet is het ingraven van on telbare kilometers kabel niet meer nodig. Randstad Holland In de provincie Zeeland wordt al gewerkt aan een straalzendernet, dat bij noodgevallen de verbindin gen kan overnemen. Het straalpro- ject, dat nu op het programma van de P.T.T. staat, voorziet in een wijd vertakt verbindingsnet over geheel Nederland. De eerste lijn is al bijna gereed. Het is het traject Eindho ven-Maastricht. De zendtoren m Maastricht is al gebouwd. In 1963 hoopt de P.T.T. het net voor de Randstad-Holland - de verbinding tussen de steden Amsterdam, Den Haag en Utrecht - gereed te heb ben. Ruim dertig gemiddeld zeven tig meter hoge torens moeten dan in de loop van enkele jaren in an dere, minder grote steden worden gebouwd. Op de spits komen twee parabolische antennes, die wel wat lijken op oude radarantennes. De ze dienen voor het overbrengen van de gebundelde electro-magnetische energie. In de grote steden moeten de torens zoveel mogelijk buiten de stadskernen komen, maar dat zal in de kleinere plaatsen niet altijd nodig of mogelijk zijn. Omdat de torens in het stadsbeeld misschien een storend element kunnen vor men, zal de P.T.T. contact opnemen met de plaatselijke stedebouwkun- dige diensten voor het nader uit werken van de Door zendstation in Alphen Het plan, zoals dat door de P.T.T. is uitgewerkt, voorziet in het aan wijzen van de volgende steden als centredes of zetels van doorzend stations: Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Hil versum, Alphen, Alkmaar, P urme rend, Lopik, Loon op Zand, Breda, Tilburg, Roosendaal, Goes, Den Bosch, Mierlo, Eindhoven, Roer mond, Maastricht, Venlo, Wolder (bij Maastricht), Nijmegen, Druten, Arnhem, Ugchelen, Deventer, Mar- kelo, Hengelo, Zwolle, Lelystad, Zwollerkerspel, Smilde, Groningen en Leeuwarden. Met de uitvoering van dit project zijn tientallen miljoenen guldens gemoeid. De nieuwe zendcentrales zullen geheel automatisch werken. Bij de nieuwe methoden van over brengen van het geluid - dat ge transformeerd wordt in hoge tril lingen - blijft het onmogelijk om gesprekken af te luisteren. De P.T. T. hoopt door deze maatregelen de niet te stuiten groei van het tele foonverkeer voor te blijven. Wij adviseren u gaarne als u nodig bebt 1 Een nieuwe collectie DAMES MONTUREN ontvangen. Ziekenfondsleverancier JAC.SATON de zaak met de buitenJdok 1 telefoon 2077 FEUILLETON Bea heeft het pleit gewonnen. door Henk van Heeswijk STRAATNAMEN INWADD1NXVEEN Door de opstand der Belgen tegen het Nederlandse gezag in 1830, ont stond de staat van oorlog tussen beide rijksdelen. Ook de dienst plichtigen van Waddinxveen wer den opgeroepen him Vaderland te verdedigen. Onder hen bevond zich een zekere Teun Droog. Al spoedig aan het front onderscheidde Teun zich door zijn dapperheid. Bij iedere oproep van vrijwilligers voor de nachtelijke verkenningen van de vijandelijke stellingen was Teun de eerste die zich aanmeldde. Tijdens die nachtelijke tochten had Teun de omstandigheden goed in zich opge nomen. Bij hem rijpte het plan een kanon bij de Belgen weg te halen. Hij vroeg en kreeg hiervoor verlof van zijn officieren. Teun sloop op een nacht als een kat langs de Belgische schildwachten, maakte een lang touw dat hij bij zich had, vast aan het kanon, ging er zelf onder aan hangen, gaf drie korte rukken aan het touw (de paarden stonden aangespannen) en Teun reed met het kanon weg on der het geweervuur van de schild wachten. Terwijl hij de Belgen toe-j schreeuwde (op oud-Waddinxveens)| „Ou vast weeligse Belzen, Oranje boven, Oranje boven l" Op dezelfde manier veroverde Teun later nog drie kanonnen op de Bel gen. Z.M. de Koning schonk hem voor zijn dapperheid de militaire Willemsorde. Toen Teun met groot verlof kwam werd hij echter niet door zijn dorpsgenoten op de schou ders genomen, evenmin werd hij in een koets door het dorp gere den, nog minder verdrongen de vrouwen en meisjes zich om Teun te omhelzen zoals thans de helden te beurt valt. Een pensioentje kon er zelfs niet voor hem af. Een 'straat naar deze held te noemen zou zeker op zijn plaats zijn, om hem tenminste nog posthuum te eren. We denken aan de T. Droog- straat (ridder militaire Willems- C. BINNENKADE. De jaarlijkse beurs voor mode en huishouding Femina in de Rotter- dames Ahoyhal begint vrijdag 15 september en duurt tot 27 septem ber. Aan deze veertiende Femina wordt deelgenomen door 285 fabri kanten, importeurs, instituten en voorlichtingsbureaux om vooral de huisvrouw op de hoogte te stellen van de nieuwste methoden en indu striële ontwikkeling van huishou delijke apparatuur en anüere ge bruiksartikelen. Enkele bijzondere attracties zijn het Paviljoen der Vrouw, de Gedekte tafel van Eu ropa, In ieder huis een moderne keuken", modeshows met de nieuw ste modellen uit binnen- en buiten land, wolshow, sportactiviteiten enz. Hoogtepunten zijn verder de ver kiezing van Femina-huisvrouw 1961 en de wedstrijden in huishoudelijke bedrevenheid. Ergens op een smalle weg kwamen we die morgen in conflict: het klei ne wegluisje en ik. Het ding draai de volkomen onverwacht linksaf en omdat ik „tegenlag" wist ik werke lijk niet zo gauw waarheen ik m'n stuur draaien moest. Wat doe je in zo'n geval Je kijkt de chauffeur eens woedend aan enmaar er was helemaal geen chauffeur. Er was een dame, die onvriendelijk eerst naar haar eigen hoofd wees, toen naar het mijne en vervolgens resoluut doorreed, Ik zou echt nooit meer aan het geval hebben gedacht, als ik die middag niét opnieuw de dame in het luisje was tegengekomen. Ditmaal vond de ontmoeting plaats in het ,cen trum van een kleine stad. Ergens sprong zo maar ineens iemand uit een auto. Ik stond op m'n rem en kwam gelukkig op een paar centi meter afstand van het roekeloos opengesmeten portier tot stilstand. Ik herkende „mijn" dame. Ze was woedend en begon tegen me uit te Waren. Omdat het zomer was en warm had ik geen zin iets terug te zeggen. Portierraampje dicht en: wegwezen. Trouwens, wat moet je tegen zulke mensen zeggen Na een paar boodschappen te heb ben gedaan reed ik naar huis. Nu schenen er een paar mensen meer op dat idee te zijn gekomen, want het was bijzonder druk en ik schoot dienovereenkomstig slecht op. Dan bekruipt je wel eens de lust ver velende dijigen te gaan doen: beetje roekeloos inhalen en dicht achter je voorbuurman te gaan rijden. Ty pisch beeld overigens van mensen die zich er aan ergeren dat het alle maal zo langzaam gaat. Ze schieten ineens voorbij, moeten even snel weer terug omdat het niet kan en gaan dan maar bumpertje-bumper- tje rijden. Als je er over nadenkt is het natuurlijk erg dwaas, want als er iemand in de rij ook maar eventjes moet afremmen knotsbots de zaak kop-staart tegen elkaar. Plotseling werd ik ingehaald. Het was piet best, want een tegenligger was angstig dichtbij. En wat schoof daar vlak voor mij de file in? Wat dacht u? Het was het wegluisje. Mét dame. Die derde ontmoeting werd me te machtig. Ik werd gloei end nijdig op die onvermijdelijke vriendin. Je zóu zo'n mens Maar al foeterend maakte ik zelf een fout (zoals meestal) en was mijn voorgangster tot op anderhal ve meter genaderd. Veel te vlakbij natuurlijk. Maar toen ineens be greep ik alles. Op haar achterruit zat een plakplaatje: „Don 't kiss me, I'm not a lady". Volkomen overbodig, dacht ik. Met ingang van volgende weekgaat, zoals reeds eerder aangekondigd, het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN op donderdag verschijnen. Hiermede wordt tegemoet gekomen zowel aan de wensen van tal van adverteerders, alsmede van de PTT, die daardoor in staat zal zijn dei postabonné's van ons blad weer op tijd te bedienen. Advertenties dienen daartoe voortaan uiterlijk op dinsdag voor twaalf uur in ons bezit te zijn. Voor redactionele bijdragen geldt eenzelfde regeling Gaarne rekenen wij op de medewerking van alle belanghebbenden. Met het van kracht worden van een opslagplaatsenverordening zal in de toekomst enige paal en perk kun nen worden gesteld aan het naar willekeur inrichten van terreinen als opslagplaats voor diverse soor ten oude materialen, die het dorps beeld en landschapsbeeld veelal ernstig ontsieren. De opslagplaats verordening komt er op neer, dat voortaan op alle plaatsen in de open lucht, die voor het publiek toegan kelijk of zichtbaar zijn geen afval, puin, oud-papier, scheepswrakken, dumpgoederen, aan hun normale bestemming onttrokken, voer-, vaar of luchtvaartuigen enz., mogen worden opgeslagen, tenzij hiervoor een gemeentelijke vergunning is verleend. Evenmin mogen schuttin gen o.d. worden opgetrokken, om genoemde materialen aan het oog te onttrekken, indien deze niet in de omgeving passen. Voor bestaande opslagplaatsen die onder de nieuwe regeling zouden moeten verdwijnen, wordt de ver ordening pas over drie maanden van kracht. Voor overtreding van de verordening kan een geldboete van ten hoogste driehonderd gul den of een hechtenis van maximaal twee maanden worden opgelegd. In de vijf klassen van de Ned. Herv. school aan de Jan Dorrekens- kade zullen enige belangrijke voor zieningen worden getroffen, die de gezondheid van de schoolgaande jeugd ten goede komen. Mede op aandringen van de schoolarts heeft het schoolbestuur besloten in de vijf in 1950 gebouwde klasselokalen de schoolborden te laten vervangen door nieuwe zg. vlakbordstellingen, Hetzelfde geldt voor de vloerbedek king, die zal worden vervangen door marmoleum, waardoor naadlo ze vloeren worden verkregen, wat uit een oogpunt van hygiëne van groot belang wordt geacht. Voorts zullen in een tijdsverloop van drie jaren de huidige stalen huisbanken worden vervangen door zg. leerlingen sets, waardoor de kinderen 'n betere zithouding kun nen aannemen. Dit jaar worden dergelijke sets voor één klas aan geschaft. Waarschijnlijk zullen vol gend jaar de banken in twee klas sen worden vervangen, terwijl in 1963 de resterende twee klassen aan bod komen. Met de dit jaar aan te schaffen banken en andere te tref fen voorzieningen is een bedrag ge moeid van 7.752,50. Bij een frontale botsing tussen twee bromfietsen op de Reewal te Reeu wijk, vlak bij de grens van Wad dinxveen, is zondagavond de 29- jarige T. de Jong uit Woerden om het leven gekomen. Zijn echtgeno te, die op de duo zat, bleef onge deerd. Zwaar gewond werd de 21- jarige C. van Dijk uit Reeuwijk, die onvoldoende rechts zou hebben ge houden. Het zicht was door mist banken op verscheidene plaatsen bijzonder slecht Meer beplanting in W arnaar plantsoen Teneinde de aantrekkelijkheid van het Warnaarplantsoen verder te verhogen zal het komende voorjaar een nog grotere aandacht aan de beplanting worden besteed. In de grote grasvlakten zal o.a. enige on derbreking worden gebracht door de aanleg van rozenperken e.d. Voorts komt er in het Warnaar plantsoen een van de drie volières, tot de bouw waarvan de gemeente raad vorige week besloot. Hoewel het in het voornemen ligt om nog dit najaar met de voorbe reidende werkzaamheden te begin nen voor de aanleg van drie ten nisbanen in het Warnaarplantsoen, wordt nog steeds gewacht op een goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten voor het realiseren van deze plannen. 85. Weldra stonden ze voor het ge bouw. Het stond op een klein pla teau en zag er erg verwaarloosd uit. De deur was half open en hing scheef in zijn scharnieren. Van de ruiten was geen enkele meer heel. Nou, zei Freddy, als de locomotief, waarmee wij naar het land van Prinses Lente willen rijden, ook zo kapot is als dit gebouw, dan kunnen we beter door die tunnel gaan lo pen. Maar Rein zei, dat de locomip- tief wel in orde was. Nee, zei hij, je behoeft niet bang te zijn dat wij moeten lopen. Dikkie, die bij de woorden van Freddy een angstig gezicht had gezet, was nu weer ge rustgesteld. Hij ging er eens op zijn gemak bij zitten, op een sneeuw hoop. Lopen zei hij, ik geloof, dat ik nooit van mijn leven meer lan ger dan een kwartier achter elkaar ga lopen. Nauwelijks zat hij echter, of hij sprong met een gil weer om hoog. De grond beweegt, riep hij, een aardbevingEn werkelijk, de anderen zagen ook, hoe de bult, waar Dikkie op had gezeten, schud de en trilde. 86. Vol ontzetting keken de jon gens naar dat vreemde verschijnsel. Langzaam ging de bult omhoog, daalde weer en rees nogmaals, ho ger dan de eerste keer. De sneeuw laag scheurde en toen zagen ze een arm te voorschijn komen en daarna een hoofd. De mond van Rein zakte open van verbazing toen hij het hoofd herkende. Bert, schreeuwde hij, toen hij eindelijk zijn spraak vermogen terughad. Inderdaad, het was Bert, de „dief", die niet stelen wilde, maar alleen een grap wüde uithalen. Hij was de vorige avond bij zijn aankomst bij de mijn in slaap gevallen en nu, na vieren twintig uur, pas wakker geworden, toen Dikkie boven op hem was gaan zitten. Slaapdronken keek Bert om zich heen. Opeens herkende hij Rein en de anderen en klapperde van angst om de straf, die hij nu stellig moest krijgen. Hij deed een greep in de sneeuw naast zich. Hier is hij Rein, zei hij zacht en voor de ver baasde ogen van de drie vrienden haalde hij een tent, hun tent, te voorschijn. HOOFDSTUK 12, nr. 17. Buiten wachtte haar echter een nieuwe verrassing. Enkele dagen voor de vakantie begon, was ze Maas Zijp tegen gekomen in het dorp en had ze h"™ gevraagd, of hij haar met de paard en wagen naar het station wüde brengen. Het hoefde niet voor niets, ze wilde er wel wat voor be talen. Maas had geknikt en gevraagd, met welke trein ze wilde vertrekken. „Met de trein van twaalf." Goed. Ik ben er om half elf." En dat was meteen een uitgemaakte 7Rak" Bea had niet verwacht, dat hij zo vlot bereid zou zijn haar weg te brengen. Spontaan had ze zijn hand gegrepen en gezegd: „Dat vind ik aardig van je, Maas. Dank je wel." O" had hij rustig geantwoord, „ik heb van m'n zusje al gehoord, hoe fijn het bij u in de klas is. En voor zo'n aardige schooljuffrouw heb ik alles over." En toen had Bea werkelijk even gebloosd. Maar de verrassing. Ze kwam met haar beide koffers om het huis heen want de voordeur kwam nooit open, ook niet voor juffrouw van Laar' zag naar de straat en inplaats van een paard en een wagen ontdekte ze een vrij behoorlijke auto. Achter het stuur Maas, die nu het portier opendeed en naar haar toe kwam om de koffers over te nemen. Doch Bea was blijven staan. „Maar Maas, hoe kom je aan die auto Maas grinnikte een beetje verlegen. „Stap maar in, juf, dat vertel ik onderweg wel." Nog steeds een beetje verwonderd, liep Bea naar de wagen en stapte in Maas had intussen de koffers achterin geborgen en nam naast haar plaats aan het stuur. Hij schakelde in en reed met een kalme gang het d°rPZeireden een poosje zwijgend over de weg naar het station en toen zei Bea: Nou. Maas, kom op met je verklaring. Maag schoof zijn pet een beetje opzij en lachte. „Kijk eens, het is bij ons zo- Een onbekende schooljuffrouw neem je mee op je boerenwagen, als ze een lift vraagt. Maar een bekende schooljuf op een boerenwagen. dat gaat niet Dus, kom je met een auto, zoals het hoort." „Ja, maar van wie is deze auto dan „O, van een kennisik mocht'm lenen _r Bea keek de jongen van terzijde aan en schudde haar hoofd. „Weet jij wel, Maas, dat je verschrikkelijk slecht liegen kunt?" De iongen kleurde even. Daar heb je de schooljuf hoor, die ziet altijd alles. Dat zegt Grada ook altijd. Maar. wat doet het er feitelyk toe U komt op een confortabele manier op het station. Dat is toch het belangrijkst? En als u me zegt, hoe laat of liever: hoe vroeg u Nieuwjaarsdag weer terugbent, dan haal ik u ook weer op. Bea haalde een sigaret uit haar tasje en stak die op. „Wie zegt jou, Maag, dat ik op Nieuwjaarsdag terugkom Wel dat zal wel moeten, hé Nieuwjaar wensen en zo. "Beste jongen, dat doe ik schriftelijk. Maar je hoeft me niet op te halen, want ik kom pas 4 januari terug, in de namiddag. D& jongen reed opeens langzamer en keek haar verschrikt aan. „JJ blijft Nieuwjaarsdag weg? Daar zal vader niet erg over te spreken zijn. Bea haalde haar schouders op. „Voor mijn part is het hele dorp daar slecht over teéspreken, maar dat verandert toch niets aan mijn beslmt. Ik ben op Nieuwjaarsdag niet in Elshoven. Ik heb op die dag namelijk vakantie, zie je „Ja, dat weet ik wel. Maar het is. Een oude traditie." viel Bea hem in de rede. „Je hoeft me mets meer te vertellen. En die traditie ga ik nu eens doorbreken. Daar heb ik nu zo eens zin in, zie je Ze smeet de half opgerookte sigaret door een kier uit het raampje en draaide zich naar de jongen toe. „Wat denken jullie in Elshoven nu eigenlijk van het schoolpersoneel Dat het lijf eigenen zijn Slaven Onderhorigen Ze kunnen me nog meer vertellen. En wat voor tradities in de Paas- en grote vakantie zijn, weet ik niet, maar ik vertel je bij voorbaat, dat ik er dan ook niet ben. In mijn vakantie doe ik precies, wat ik zelf wil. En daarmee basta." Binnen een kwartier waren ze al bij het station. Maar Maas reed door. Bea keek hem verschrikt aan. „Zeg, waarom ga je verder?We zijn er toch Hij lachte. „Nog veel te vroeg voor de trein, juf. We gaan ergens gezellig een kopje koffie drinken. Of heb ik dat niet verdiend Bea haalde opgelucht adem. „O ja, dat vind ik natuurlijk uitstekend. Maas lachte luidkeels. „Ha, ha, die juf. Die dacht minstens, dat ik haar wilde ontvoeren... Bea grinnikte een beetje mee. Diep in haar hart was ze inderdaad fJï'S 2? Da.'i/Se»' koffie met lekkere koek: En daar kunt u toch geen bezwaar tegen hebben, komemeiiexhte vertederd. „Maas, je verwent me. wfi Se en keek haar goedmoedig aan. „En dat is nu juist m'n Vpreeet Elshoven nu maar eens een poosje en als u straks op uw pffs ïan bestemming bent aangekomen, geniet dan maar eens fyn Van TV^r^ze^even later van de koffie dronken en Bea van haar koek VnnKhpklp maakte ze in stilte een kleine berekening en daarna keek LntbSetïezeïS,,Wat kost je die auto, Maas?" Hij haalde zijn schouders op. „Wat doet dat er nu toe 7 7, pn ze+te het kopje neer. Daarna leunde ze Ze schudde haar hn<0 d kend aan. „Beste jongen, je hebt me zelf achterover en keek hem zakgeld hebt. Ergens zul je dus op moeten verteld, dat je maar kunnen betalen. Waarom doe je dat bezuimgen omdit aUes^ verward aan „0ch, juffrouw u Hij kleurde en k kleine Grada. Ze is een nakomertje en dus bent altijd zo goed vo soms geen land te bezeilen We zijn danig verwend. Thu natuurlijk allemaal even gek op haar. Dus ze is met ons zessen broers en n Maar u bent haar op school de onderhand een klerne xirm wat verwonderd En zeg geen kwaad baas en daarover want dan vliegt me dat wicht op en ze zou m van juffrouw va hoofd te krabben. Ze is gewoon weg van u, staat zijn de og^njnt het hoorn boerderij &llemaal ziet u? juffrouw. En daarom mog of ik u met paard en wagen wüde brengenWel, laat ik de juf nu eens belonen voor alles, wat ze voor Grada doet. Vandaar die auto. Ze knikte. „Betalen je broers er aan mee „Waaraan Twpp fcppr acht is zestien kilometer. Misschien wel StigaaSle"n. TVee koffie, koek.Dat zal je portemonnaie vandaag wel plat maken, Maas. Hij haalde zijn schouders op. „Als ik daar nu plezier m he VOOR FILMLENFOTO

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2