Waddinxveens Sportnieuws Nederland houdt zijn troepen thuis Fooien... Moderne machines voor graanoogst „SPIEGEL VAN DE WEEK" Waterkolder van de Gouwe Nieuwe woningen aan Pr. Beatrixlaan Bouwrijp maken Putte-Noord 4, 5 en 6 sept. Foto DE ROOY Monster in Pette-plas 9 september Vliegerwedstrijd ZWEMDIPLOMA'S De kerken nodigen BURGERLIJKE STAND V Boekh. „Veldwijk" WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1961. PAGINA 3 De uitzending naar La Courtine van onderdelen, die tot Nederlands Eerste Legerkorps behoren, is in opdracht van minister ir. S. H. Visser voors hands opgeschort. De Nederlandse regering wil hierdoor de mogelijkheid openhouden voor het eventueel nemen van verdere maatregelen ter ver hoging van onze militaire paraatheid. Dit besluit houdt nauw verband met de militaire stappen, die in andere NATO-landen worden genomen. De Nederlandse maatregel om voorlopig geen troepen meer naar het Franse oefenterrein te sturen, is genomen op een moment dat de eerste divisie haar manoeuvres in La Courtine juist had voltooid, de laatste onderdelen waren teruggekeerd en de eerste nieuwe nog niet vertrokken. De vierde divisie blijft thans in haar legerplaatsen en zullen in af wachting van nadere bevelen op eigen grondgebied blijven oefenen. Of de oefeningen in La Courtine, die normaal tot eind oktober duren, dit jaar nog hervat zullen worden, hangt uiteraard van de verdere ont wikkeling van de Berlijnse crisis at Dit geldt pok voor het voorge nomen bezoek, dat koningin Juliana en prins Bernhard eind september aan La Courtine zouden brengen. Voorlopig wordt slechts afgewacht. Huurverhoging Nog voor Prinsjesdag kan de indie ning van een nieuwe huurwet wor den verwacht Het kabinet zal daar in voorstellen, een huurverhoging per 1 april 1962 door te voeren van 10 tot 12 pet (al naar gelang van de gemeenteklasse, waarin de wo ning gelegen is) voor vooroorlogse en bepaalde categorieën na-oorlog- se woningen. De fegering heeft dus gekozen voor het advies van die stroming in de SER, welke gepleit heeft voor een optrekking der hu ren in drie tempi tot ongeveer 30 pet. Het ligt in de bedoeling, dat de komende huurverhoging voor al le werknemers zal worden gecom penseerd. Het wetsontwerp is reeds de ministerraad gepasseerd en thans bij de Raad van State. Hoe gaat het de zebra's Per 1 november aanstaande zal de voetganger in het verkeer geen vo gelvrij verklaarde meer zijn. De zebra's (voetgangeroversteekplaat sen) zijn dan beschermd. Blijft ech ter het probleem hoe met deze ze- brastrepen te handelen! In Neder land bestaat de toestand, dat de minister geen stringente voorschrif ten kan opstellen, omdat de ge meenten op dit gebied autonoom zijn. In deze leemte voorziet de AN WB met zijn regelmatig uitgegeven s geschriften die bij de wegbeheer- ders veel goodwill hebben. De AN WB en haar deskundigen menen met betrekking tot de zebra's het volgende. Er zullen in de steden meer ver keerslichten moeten worden aan gebracht. Het linksaf slaan zal op vele plaatsen verboden moeten worden. Oversteekplaatsen moeten in hoofdzaak worden aangelegd op hoofdverkeerswegen als ringwegen, in- en uitvalswegen, radiaalwegen en traversen door dorpen. Dreigt het wegverkeer niet meer aan bod te komen, dan moeten de voetgan gers liever een omweg maken. Op andere dan hoofdstraten is een voetgangersoversteekplaats aan een zijde van het kruispunt voldoende. Op zeer drukke wegen moeten de oversteekplaatsen minstens 250 me ter uit elkaar liggen: op andere zal 100 meter voldoende zijn. Over steekplaatsen vlak voor voorrangs wegen moeten vijf tot zes meter straatinwaarts worden gelegd. An ders moet het rij verkeer eerst de barrière van de oversteekplaats ne men en vlak daarna die van de voorrangsweg, wat opstoppingen zal veroorzaken. Tenslotte wijst de ANWB op het gevaar van een ver lichting vlak boven de oversteek plaats. Alleen bij schuin licht zijn en voetganger en oversteekplaats te onderscheiden. De regeling zal per 1 november ingaan, zodat de wegbeheerders nog slechts twee maanden voor het aanbrengen van wijzigingen hebben. Niet minder dan achthonderd toe schouwers genoten zaterdagavond van het jaarlijkse zwemfeest van de Gouwe in het zwembad aan de Kanaaldijk. Een tot windmolen om gebouwde duiktoren, een drijvend paard, drie grote waterfietsen en een negentien meter lange spriet, vormden de attributen voor de verschillende programma-punten. Het begon met de jongste leerlin gen van badmeester Heynen, die met veel bravour him zwemdemon- Het gecosttiaeerde sprietlopen trok heel wat Jelnemers. St. Nicolaas en z'n knèit gingen daarbij met de eerste pis strijken, een Chinees kreeg de tvide prijs en de gelaars de kat wistleh als derde te plaat sen. 1 H. van denfcsch was de beste bij het popduikl en A. Troost toonde zich de meefr in het onderwater- zwemmen. Hfc wat moeilijker was het sprietfieti, dat tal van lach salvo's uitlok Geen der deelne mers zag ecl» kans de spriet ge heel te nem|en niemand kwam zelfs verder d. tien meter. Een succesni%er was beslist de de waterfiets-»strijd, waarbij een der Gouwe-baurders werd „ge- torpedeerd" e«n bet water ver dween. Een geBht, gepaard gaan- de met veel klen en ander la- waai vormde dijaie van de jaar lijkse waterkolc* Aan de westzijde van de Prinses Beatrixlaan langs de spoorlijn zal het bouwbedrijf Rehorst binnen af zienbare tijd een aanvang maken met de bouw van 37 eengezinswo ningen, alsmede 23 garages. Met de gemeente is reeds overeenstemming bereikt inzake de grondaankopen. Bovendien is de gemeenteraad ak koord gegaan met een krediet van 97.000 voor het bouwrijp maken van dit gedeelte van de Oranjewijk alsmede de uitvoering van de riole ringswerken. Met het volledig bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Putte- Noord, omvattende grondaankopen, bouwrijp maken, enz. inclusief de grondaankopen zal een totaal be drag zijn gemoeid van 3.988.000. Hierbij is ook inbegrepen de aan leg van een toegangsbrug met riool duiker en de stichting van een rioolgemaal. Voor deze beide werk zaamheden stelde de raad een kre diet beschikbaar van 104.000. Tij dens de vorige week gehouden raadsvergadering ging de raad ver der akkoord met het overige bedrag van 3,8 miljoen voor andere werkzaamheden. Hoewel deze in onderdelen zullen worden uitgevoerd, leek het B. W. verstandig het krediet voor het gehele plan ter wille van een een voudiger procedure, in één keer aan te vragen. Na de aanleg van de genoemde brug en het rioolgemaal zal eerst het zuidelijke gedeelte van Putte-Noord bouwrijp worden ge maakt. Op de eerste jonge dierendag van de konijnenfokkersvereniging „Nut en Sport" te Nieuwerkerk ad. IJssel behaalde de heer J. VER MEULEN uit Waddinxveen twee prijzen. In klasse F, paartjes of nes ten geboren in mei en juni 1961 waren zijn witte Vlaamse reuzen het mooist. Ook het fraaiste nest Vlaamse reuzen geel werd door hem ingezonden. In totaal werden er 115 dieren ingezonden. Wegens vakantie gesloten Rolfüms s.v.p. in de brievenbus Sedert enkele dagen wordt de rust van de honderden wilde een den en andere vogels, die hun bivak in de Pette-plas hebben op geslagen, verstoord door een groot nog niet nader geïdentificeerd on dier. Reeds eerder werd het elders in de gemeente gesignaleerd, maar was na ontdekking spoedig ver dwenen. Thans probeert het Wad- dinxveense monster van Loch Ness zijn slag in de Pette-plas, vooral bij het invallen der sche mering, te slaan. Met ingang van hedenavond zal de jacht op het monster vrij zijn. Hij of zij, die het ondier onschadelijk weet te maken, zal zich als de eigenaar mogen beschouwen en de jacht buit triomfantelijk naar huis kun nen meevoeren. Op 12 september herdenkt de heer R. J. DE VRIES het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de firma C. P. Broer. Ter gelegenheid van dit jubileum reci- pieert de heer De Vries zaterdag morgen 16 september van 10 tot 12 uur in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. De vliegerwedstrijd wordt dit jaar voor de 7de maal gehouden. Ieder jaar is er een grote deelname aan dit festein wat enig is in ons land. Er worden zelfs een aantal bekers beschikbaar gesteld voor verschil lende catagorieën van vliegers. De scholen doen mede voor een grote wisselbeker. De wedstrijd is uitein delijk gestart doordat de Waddinx- veense Courant de stoot daartoe heeft gegeven. Dit gebeurde door een oproep in dit blad waarop spon taan werd ingehaakt door de he ren M. C. Kloet en C. de Bas. Deze heren vormden het zg. vliegercomi té, later disstanceerde de heer de Bas zich, waarop de heer C. van den Bosch zijn plaats innam. Mo menteel bestaat het vliegercomité uit de heren Th. Kok, C. van den Bosch en M C. Kloet. Laten we hopen dat er dit jaar een flinke bries staat om te vliegeren dan behoeft deze wedstrijd ten minste niet uitgesteld te worden. Vele jaren was dat achtereen het geval, dat juist uitgerekend op de wedstrijddag de wind verstek liet gaan. Uitstellen van het festein was dan de boodschap, soms wel drie weken achtereen. We ver wachten wederom, een grote deel name zowel van de zijde der fa brieken als van de scholen. Dat deze wedstrijd enig is in Ne derland moge blijken uit de enor me belangstelling en uit de grote publiciteit uit de dagbladpers. Deelname is geheel kosteloos en ie dere deelnemer ontvangt in ieder geval een prijs of een troostprijs. Hoe dat mogelijk is wordt ons ie dere keer gevraagd, maar het is een feit dat juist daardoor het hele wezen en doel bereikt kan worden, om met elkaar en voor elkaar de Waddinxveense jeugd een gezellige middag te bezorgen. WSE verloor laatste oefenwedstrijd De laatste oefenwedstrijd van WSE tegen Alphense Boys is, voor onze plaatselijke club geen succes ge worden. Een handicap was, dat er met enkele invallers moest worden gespeeld. Vooral voor de rust ging het wat stroef, waarbij niet vol doende over de vleugels werd ge speeld. De 3-0 achterstand, die hier door ontstond was niet bevorder lijk voor het spel, maar bovendien hadden de WSE-spelers weinig ge luk. Na de rust ging het wat beter. Dank zij de prima vorm van de Alphense keeper werd hert aantal scores echter beperkt, hoewel WSE in het laatste half uur voortdurend over de middenlijn stond. De eind stand van deze oefenwedstrijd was tenslotte 2-5 in het voordeel van Alphen. De junioren A en B beginnen zater dag hun competitieprogramma. W. 3.E.-A ontvangt Sportlust-A en W. S.E.-B gaat naar Haastrecht. De se nioren hebben in afwachting van de start van de competitie de ko mende zondag nog rust. Be Fair speelt laatste oefenwedstrijd Het Juniorentournooi is weer een groot succes geworden. Het was Lekkerkerk dat beslag legde op de eerste prijs, terwijl Zwammerdam met de 2e prijs naar huis ging. Het lste elftal won van Haastrecht met 3-2 en Be Fair 3 won bij DSO 3 met 2-0. Zaterdag begint voor de Junioren de competitie weer te draaien. Be Fair komt zaterdagmiddag maar liefst met vijf elftallen thuis in het veld. Be Fair I speelt zaterdagavond tegen de kampioen van de afdeling Dordrecht. Programma voor zaterdag: Be FairMaasdam, 6 uur Be Fair 2Maasdam 2, 4 uur Be Fair ANieuwkoop A, 2.30 Be Fair C3Jod. Boys C2, 2 u. Be Fair B2Olympia B4, 3.15 uur Gouderak BIBe Fair BI, 4 u. Zwammerdam ClBe Fair Cl, 2.45 uur Jod. Boys ClBe Fair C2, 2 u. Woensdagavond Ledenvergadering. v.v. „Waddinxveen" heeft sportieve jeugd De Juniorencompetitie gaat reeds deze week van start en wij wensen al deze spelers een gezellige en sportieve competitie toe. Dat het aan sportiviteit van onze zijde niet ontbreekt bleek deze week op de jaarvergadering van de KNVB afd. Gouda, waar ons A-team de zilve ren wisselbeker won voor de spor tiefste ploeg van de KNVB afd. Gouda. Proficiat Wedstrijdprogramma a.s. weekend: W'veen C2GDS C2, 2.45 uur W'veen BSpirit B, 4 uur W'veen Z2Boskoop Z2, 5 uur W'veen 1ONA 2, 2.30 uur. C. H. Kramp damkampioen De nieuwe damcompetitie van de Goudse districts dambond, waaraan ook wordt deelgenomen door de damvereniging Excelsior uit Wad dinxveen begint op woensdagavond a.s. in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Behalve spelers zijn ook belangstellenden bij deze competitie welkom. Bij de bekendmaking van de rang lijst bleek de heer C. H. Kramp bij de vorige competitie beslag te heb ben gelegd op het kampioenschap. De eindstand luidt als volgt: 1. C. H. Kramp 23 gespeeld, 41 pun ten; 2. A. Blom 23-38; 3. T. den Ou den 23-37; 4. A. N. Littooij 22-31; 5. A. Zwanenburg 25-31; 6. A. Blonk 21-29; 7. D. H. Zwanenburg 23-29; 8. W. v.d. Heijden 25-28; 9. C. Blonk 18-27; 10. H. Boele 28-26; 11. G. v.d. Zijden 20-23; 12. B. van Eijk 25-23; 13. H. Troost 17-22; 14. A. A. Riet veld 24-21; 15. J. de Heer 22-20; 1. J. L. de Rijke 25-18; 17. D. M. de Gelder 25-18; 18. P. C. de Joode 17-18; 19. Fr. van Eijk 26-18; 20. A. Compeer 21-17; 21. G. Heeren 17-17; 22. D. la Grand 111-16; 23. T. Twigt 9-14 wegens ziekte; 24. H C. P. Geers sr 25-13; 25. J. A. Doornhein 12-12; 26. J. Hoogerbrug 27-12; 27. F. M. P. Jacobi 10-12; 28. A. v.d. Flier 21-10; 29. C. Stolker 21-9; 30. H. C. P. Geers jr 24-9; 31. P. Treffers 0-0; 32. H. Hofman 0-0. De prijzen werden gewonnen door de volgende spelers: le klas: 1. C. H. Kramp le prijs; 2. A Blonk 2e prijs; 2e klas: 1. A. Zwanenburg le prijs; 2. W. v.d. Heijden 2e prijs; 3e klas: H. Boele le prijs; 2. B. van Eijk 2e prijs. De prijzen voor de meeste punten behaald uit de competitie vielen ten deel aan de volgende spelers: le klas: C. H. Kramp; 2e klas: J. de Heer; J. A. Doornhein; 3e klas: H. C. P. Geers sr. We kennen nu geen fooien meer. Nou ja, misschien een enk'le keer, Maar verder, over het geheel Krijgt ieder zonder fooi zijn deeL De kapper knipt je lange haar, Hij is in acht minuten klaar, Doch komt betalen dan aan bod, Hij zal hoogstzelden roepen: Pót1 De kruier sleept op het station Je zware koffer naar 't perron, Maar treuzelt, niet teleurgesteld, Ook nooit meer met het wisselgeld Het is bij ons dus best geslaagd, Zodat geen mens een fooitje vraagt; Als dat een vreemdeling vergeet, Blijkt dat de man niet beter weet. Soms springt er in het restaurant Een ober even uit de band, Doch spreekt na zijn gebarenspel Vergoelijkend nog van „kuwel". De man die u per taxi haalt, En door u wordt contant betaald, Zegt nimmer als in vroeger tijd: Nou ben ik toch een kwartje kwijt In Nederland niet meer gezeur, Sporadisch zegt een conducteur, Alleen bij wijze van contrast: „Kijk-er-es-an, precies gepast JAAP MIJDERWIJK. Op het rijwielpad langs Rijks weg No. 12 nabij Waddinxveen slip te zondagmiddag de Haagse brom fietser T.T. Hij kwam te vallen en moest met hoofdwonden en een hersenschudding naar een Gouds ziekenhuis worden overgebracht. Zijn 14-jarig zoontje, dat op de duo zat, kreeg enkele schaafwonden. Voor het éen dezer dagen in het zwembad gehouden zwemexamen, slaagden de volgende plaatsgeno ten: Diploma A J. Timmermans; G. van Zuilichem; R. Compeer; L. Wubbe; R. Verwey; Y. Beer; Y. Moons; J. van Gils; P. Visser; A. Sliedrecht; C. Doeleman; K. Bakker; R. van der Meulen; G. Dodewaard; A. Schook; E. Schook; A. Niesing; E. van der Laan; H. Hardendood; N. Konijn; H. Uit- beijerse; J. van der Krans; P. Bron wasser; F. Koolmees; L. Bins; P. Hoogendoorn. Zwemdiploma B: C. van Velzen; W. van der Wal; T. Wubbe; E. Moons; M. de Vos; W. Ham; A. van der Krans; W. Koop man Zwemdiploma C: L. Broer; F. van den Bosch. OPENBARE BEKEND MAKING De burgemeester van de meente Waddinxveen maakt bekend, dat hij op de dinsdagen 5 en 12 sep tember a.s. geen spreek uur houdt. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. In het stroomkanaal bij het Pijnacker Hordijkgemaal had een inwoner uit Waddinxveen dezer da gen 23 fuiken geplaatst. Door on bekenden zijn fuiken in de nacht van zaterdag op zondag gelicht, waarbij elf fuiken werden vernield. Voor de eigenaar betekent dit een schadepost van 250, Hoe de duiven vlogen P.V. „DE SPERWER". Wedvlucht vanaf Duffel, 106 km. Los 8 10. Aankomst le duif 9 35, 41e duif 9 47. Uitslag: L. P. Hoo- gerdijk 1 18 19 24 33 34; L. de Ou ter 2 12 23 31; D. Heeren 3 5 8 13 22; P. van Gelooven 4 9 17 27; H. v. d. Willik 6 21 28 40; T. H. Twigt 7 10 26; J. Degenkamp 11 38; J. van der Kraats 14. N. Rupke 15 36; H. Metselaar 16 20 29; L. Ver hoef 25 32 39; Jac. van der Zijden 30; S. Harskamp 35; J. Bosman 37; W. van Ringelenstein 41. P.V. „DE ZWALUW". Wedvlucht van Vilvoorden 125 km. Los 12 30. Aankomst le duif 13 50; 30e duif 14 08. Uitslag: H. Russcher 1 3 20 21; A. J. van Rijn 2 12 26 28; P. Boer 4 9; P. C. 't Hart 5 14 22 29 30; P. Loendersloot 6 8 11; W. Hofman 7 10 19 27; Sytzema 13 25; J. Versloot 15 16 17; G. van 't Slot 18; H. N. van Haren 24. Met ingang van vanavond is de Chr. Leesbibliotheek aan de Nesse weer iedere vrijdagavond van ze ven tot negen uur open voor het lenen en terugbrengen van boeken. De aflopen maanden is de collectie met driehonderd boeken uitgebreid tot 3300. Ook voor de jeugd is een grote verzameling boeken beschik- A1 naar de streekgewoonte, de grond en persoonlijk inzicht wordt het graan in Nederland op zeer verschillende manieren geoogst. De laatste jaren houdt dit verband met de steeds voortschrijdende mechanisatie. De traditionele methode is wel de oogst met de zelfbinder en wat daarbij behoort. Door de steeds slechter wordende arbeidsvoorziening en vooral doordat tijdens de drukke periode bijna geen losse arbeidskrachten te krijgen zijn, verdwijnt deze methode meer en meer om plaats te maken voor een maaidorser, voor zien van een graantank, welke veel minder arbeidsintensief is. In het zuidwesten van ons land is de maaidorser er vlot ingegaan, in Groningen daarentegen met zijn uitgebreide graanbouw pas in het laatste jaar. Dit wordt eensdeels veroorzaakt door de wat ruimere arbeidsvoorziening aldaar en ander zijds doordat men in het noorden zeer grote waarde hecht aan het stro en in het zuiden veel minder. Bij het maaidorsen gaat stro verlo ren. De hoeveelheid is afhankelijk van de weersomstandigheden tij dens de oogst. Waar het stro niet erg belangrijk is telt men niet erg zwaar aan dit verlies, temeer daar het oogsten en bergen van stro meer werk vraagt dan het koren zelf. Om van het werk af te zijn, verkoopt de boer in 't zuiden het liefst de stro-oogst te velde. De graanoogst wordt daardoor voor hem teruggebracht tot slechts enke le uren per ha, terwijl de kwaliteit en de kwantiteit van het geoogste graan zeker even zo goed, zo niet beter is dan met de traditionele methode. De stro-behoeften De stro-oogst stelt de boer voor grote problemen. In de eerste plaats kan het verloren gegane stro niet gemist worden, wat wel hieruit blijkt dat nu al het stro wordt inge voerd. Wordt de strovoorziening nog minder, dan zal niet alleen meer stro moeten worden ingevoerd maar zal ook de prijs van het stro in streken waar het nu niet veel waard is, hoger worden. Dit zal tot gevolg hebben, dat ook daar de belangstelling voor het stro zal toe nemen. Het moet daarom van belang geacht worden, dat aan het oogsten met de maaidorser meer aandacht zal wor den besteed. Nu de maaidorser ook in de gebieden van de strokarton fabrieken (Groningen) doordringt, zal dit zeer zeker ook wel gebeuren. Daartoe zullen vele methoden voor het bergen van het stro beproefd worden zoals b.v. het direct op de wagens persen van de'stropakken. Enkele opraappersen b.v. werpen de strobalen direct in de aangekop pelde wagen of op de balenslede. Een Nederlandse firma heeft een eenvoudige pakkenladder gecon strueerd, waarbij de pakken door een vork op de wagen worden ge bracht. Dit jaar reeds zullen de eerste proeven met deze nieuwe systemen worden genomen. Verwerking Ook de verwerking van het graan vraagt de volle aandacht. Van het gemaaidorste graan is vaak een deel te vochtig om direct te kunnen worden opgeslagen. Nu de maai dorser met een graantank wordt uitgerust, wordt dit probleem knel- lender, daar bij bewaring in zakken een hoger vochtgehalte mogelijk is dan bij losgestorte bewaring. Dit graan moet zo spoedig mogelijk worden gedroogd of geconditioneerd hetgeen kan geschieden op de boer derij zelf of bij een centrale inrich ting. Voor de landbouwbedrijven zijn zeer eenvoudige drogers aan wezig. Het dragen echter vraagt extra aandacht en vakkennis. Daar zelf drogen weer meer arbeid vergt, wat men juist wil voorkomen, smeekt vanzelf dat uit dat oogpunt het drogen Pij een centrale drogerij de voorkeur verdient. Om deze re den zullen de centrale drogerijen, vooral in Groningen, nog aanzien lijk moeten worden uitgebreid. Transport Het transport van het losgestorte graan stelt ook weer nieuwe eisen. De afvoer is min of meer afhanke lijk van de maaidorscapaciteit. De ontvanginrichting op de boerderij of bij een centrale inrichting moet het graan vlug kunnen verwerken. Daartoe moet de maaidorser bij goed weer niet nodeloos stilstaan. Reeds komen als gevolg hiervan kipkarren in gebruik en is er be langstelling voor laadkisten. De zelflossende landbouwwagen, die voor alle doeleinden geschikt is, kan ook hierbij worden ingeschakeld. We zien op dit gebied een zeer snelle ontwikkeling. Wat gisteren modern was, wordt vandaag achter haald door weer iets beters. De landbouwer die met zijn tijd mee moet gaan, kan niet bij het oude blijven stilstaan, op gevaar van niet mee mee te kunnen. Hij moet er steeds op uit zijn, de menselijke arbeid tot een minimum te beper ken en er af te knabbelen wat maar mogelijk is. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur Ds J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Sniep. V.m. 9.30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds Joh. Verwellius N.H. Kring „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 en nam. 7 Ds Kalkman Gereiormeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds Snoey Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur Ds A. Hoff-Visscher. Chr. Algesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds A. P. Verloop. Woensdag 6 sept., nam. 7 uur Ds A. P. Verloop. KEEKD1ENSTEN. ?croch!e SL Victor, Zuldkaoa. Pastoor: H. C. A. P van Drunen. Telefoon 24 52 Missen: s zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis. Zaterdag- en zondagavond 7 uur lof. Biechtgelegenheid zaterdags van 5 tot 8 uur. De Zondagsdienst wordt waargeno men door Dr J. W. H. Helleman, Kerkweg 222. telefoon 2979. Aangiften van 24 tot 30 aug. 1961. Geboren: Josina, dv K. Goedhart en J. A. Engelhard, Kerkweg 210; Gerda Arendina, dv A. Oudshoorn gn N. Verstoep, Zwarteweg 1; Geertruida Petronella Maria, dv A. G. Luiten en V. C. van der Klauw, Kon. Wilhelminasingel 41; Ondertrouwd: J. van Nieuwkoop en M. Becker; Gehuwd: G. de Zeeuw en G. Zalm; D. A. Houweling en E. Hofman. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: portemonnaie met inh.; boodschappentasje; mes; 1 paar zw. damesschoenen; badpak; bruine gla ce handschoen; kinderportemon- naie met inh.; zonnebril. Verloren: fietstas; blauw windjack; hengel; slipover; badhanddoek en zwembroek; gele blazer; blauwe zwembroek en badhanddoek; groe ne knoop; wit damesvest. FANFARECORPS CONCORDIA Aan de leden van Concordia wordt medegedeeld dat a.s. vrijdag de re petitie niet om 8 uur, doch om 7 uur aanvangt. NAGEKOMEN W.S.E. NIEUWS Zondagmiddag 1 uur Veteranen- wedstrijd WaddinxveenWSE. Aanvang 1 uur. Een „SWAN" pen laat U nimmer in de steek. Haar betrouwbaar heid is spreekwoordelijk. Uitgezochte 30NÓENS enME1S3ES/

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 3