Waddinxveens Sportnieuws Paarden en pony's kregen prijzen op GoVeKa Bemesting na het zomerseizoen De kerken nodigen Huishoudelijke hulp eu voorschriften KLEINE BAASJES Vlag op bouwwerk in de Oranjewijk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1961. Zondag WSE-Moerkap. PAGINA 3 Zondag begint de competitie met wed strijden voor WSE I en 2 om 2.30 uur-. WSE I tegen Moerkapelle I aan de Sniepweg. WSE 2 gaat naar Groeneweg 3, 12 uur Juniorenwedstrtjd: Esto A—WSE A WSE BGSV B Be Fair C 2—WSE C I WADDINXVEEN-W.S.E. (Veteranen). Toen de scheidsrechter het begin- signaal gaf was het al direct aan pakken. De doelen kwamen beurte lings in gevaar, maar de beide kee pers waren uitstekend in vorm. Eerst moest de keeper van Waddinx veen redding brengen toen M. Boe- re gevaarlijk was doorgebroken, maar na tien minuten kon Bies heuvel de bal goed voorzetten en was het Hofstede, die de bal in het doel liet verdwijnen. Wesseling en Ulthee vonden dat blijkbaar welle tjes en pasten met succes de bui- tenspelval toe. Toch zou het 20 worden, want Ulthee mikte in eigen doeL Van der Klauw liep blijkbaar met wraakgevoelens rond, want in een WSE-aanval schoot hij met een hard afstandsschot in het net 2-1. In middels had een tuinder van de Brug weg Schouten vakkundig gevloerd toen hij op het WSE doel afstormde. Ook Biesheuvel was voor de rust nog een keer gevaarlijk maar Wesseling plaatste hem op de buikzwaai en de Biest stortte ter aarde. Na de rust was het weeT een gelijk opgaande strijd, waarin vooral linkshalf Mou nts op viel in samenwerking met Toon Bresser, maar Hofman en Henk Ultee hadden dat gauw door. Hofwe gen van Waddinxveen was technisch zeer goed. Even voor het einde werd het nog 3-1 door Hofstede die keeper Rip (openbaring als keeper) kansloos passeerde. Het was niet kwalijk te nemen, dat met de warmte en een zo zware wedstrijd een glaasje koel vocht gedronken werd. De wedstrijd werd ook nog even besproken en daarbij bleek de eindstand toch gelijk te zijn. Prachtige kans gemist door WSE, en in eigen doel geschoten. Uitslag 3-1 1 2-1+1= eindstand 2-2. WSE hield jaarvergadering In zijn openingswoord zei de voor zitter dat het dertiende jaar was ge passeerd en dat dit zeker niet het on gunstigste jaar was geweest, vooral pupillen en junioren vormde een grote vooruitgang, en ook bij de senioren was er winst. Aan het 12J jarig bestaan was geen aandacht geschonken, omdat de ver eniging straks voor grote kosten kwam to staan. Maar een bestuurslid en lid wilde hij bij dit 12J jarig bestaan niet vergeten, namens bestuur en le den mocht de heer Bunnik een zakje haver ontvangen omdat degene die het verdienen meestal niet krijgen, plus een bon voor 50 liter brandstof voor z'n bromfiets waarmee hij altijd zoveel gedaan heeft voor W.S.E. Ook de heer H. Bresser kwam in het zon netje voor zijn 12£ jaar spelen in het eerste elftal, ook hem werd de haver niet onthouden, en mocht tevens een vulpenhouder in ontvangst nemen met de letters W.S.E. De G.A sprak in zijn toespraak over de goede sportman en goede samen werking. Nadat de secretaris zijn uit gebreid jaarverslag in optimistische zin had voorgelezen was het de beurt aan penningmeester Jaspers, die ook een goed geluid liet horen, al waren de inkomsten dan minder dan vorig jaar, maar dat hield verband met de mindere procenten van de toto. Door het bedanken van de secretaris wegens andere drukke werkzaamheden voor W.S.E. werd met algemene stem men gekozen de heer C. Verwoerd. Elftalcommissie en juniorencommissie bleven onveranderd. De heren Bruin- stens jr en F. Jacobi jr namen ook zitting in de juniorencommissie. In de kascommissie werden benoemd de he ren A. Kleiweg en A. van der Starre. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt, welke pittig begon en rus tig eindigde. Aan het einde van de vergadering waren bestuur en leden het er over eens om de komende competitie te verwerken in de zin van mentaliteit en sportiviteit. v.v. „Waddinxveen" goede start in nieuwe competitie De gehele competitie gaat dit week end van start en enkele van onze elftallen staan al direct voor zeer moeilijke opgaven. Wij zijn echter vol goede moed en verwachten voor dit weekend zeer gunstige resulta ten van alle elftallen. Voor de goede gang van zaken be richten wij de belangstellenden, dat de wedstrijden van de le elftallen worden gespeeld op het hoofdter rein in het „Warnaarplantsoen" ter wijl de lagere elftallen en junioren op het terrein in het Noordeinde spelen. Wedstrijdprogramma a.a. weekend: Donk I-W'veen 2.30 uur W'veen II-Groeneweg H 2.30 u. Nieuwkoop IV-W'veen Hl 12 u. Bodegr. ZI-W'veen ZI 4.30 uur RCV II-W'veen ZII 4 uur Soccer Boys B-W'veen B 4 uur W'veen C2-01ympia C5 2.45 uur Be Fair speelde gelijk tegen Maasdam Uitslagen zaterdag 2 september: Be Fair I—Maasdam 3-3 Be Fair 2Maasdam 2 3-0 Be Fair A—Nieuwkoop A 3-4 Be Fair B 2—Olympia B 4 5-5 Gouderak B I—Be Fair B I 2-7 Zwammerd. C I—Be Fair C I 0-11 Jodan Boys C I—Be Fair C 2 3-4 Programma voor zaterdag 9 sept.: Be Fair—DSO, 4.15 uur Be Fair 3—Sportlust 3, 4.30 uur Sportlust 2—Be Fair 2, 4.30 uur Sportlust A—Be Fair A, 4 uur Be Fair B I—Zwervers B I, 3.15 u Gouda B 4—Be Fair B 2, 3.15 uur Be Fair C 2—WSE C I, 2 uur ATTENTIE Met ingang van zaterdag a.s. na 7.30 uur zijn bij onderstaande adressen, do uitslagen bekend van de 4e klas C KNVB: Cafetaria Ververs, Dorpsstraat- Cafetaria de Vos, Kerkweg, Vishandel van Dijk, Kerkwee. WSV W.I.K. naar Oosterbeek Op zaterdag 9 september wordt in Oosterbeek de vijftiende Airborn- wandeltocht gehouden. WSV. ,WIK' die verleden jaar nog met twee groepen deelnam, hoopt nu met drie groepen uit te komen op de 10, 15 en 25 kilometer. In totaal zullen er 65 leden van de vereniging mee lopen. Oranjemars had 500 deelnemers De wandelsportvereniging W.I.K. or ganiseerde dezer "dagen ter gelegen heid van de verjaardag van H.K.H? prinses Wilhelmina een Oranjemars, waaraan door ongeveer 500 personen werd deelgenomen. Uitslagen: 5 km: le prijs (wisselbeker) Oranjelaanschool met 140 pt., 10 km: le prijs (wisselbeker) The quick steps uit Alphen aan den Rijn met 235 pt., 2e prijs T.O.O.S. uit Waddinxveen met 225 pt., 3e prijs Prinses Julianaschool Gouda met 220 pt 15 km. le prijs (wisselbeker) Theo Thijssenschool, Waddinxveen met 135 pt. Waddinxveners in de Flora-puzzlerit De Bromotoclub „Flora" uit Boskoop organiseerde zaterdag j.i. onder bij zondere gunstige weersomstandigheden een dagpuzzelrit. Men mocht zich ver heugen over de deelname van 83 per sonen t.w. 25 automobilisten, 20 mo torrijders en 38 bromfietsers. Bij de automobilisten klasse A was het onze plaatsgenoot E. van Kooten (6 strafpunten) die de tweede plaats voor zich opeiste. Hoogste aantal straf punten in deze afdeling was 109. Bij de motorrijders klasse A I, legde onze inwoner P. Versloot (14 straf punten) beslag op de tweede plaats, op de voet gevolgd door E. Boerman (17 strafpunten) eveneens uit Waddinx veen. Hoogste aantal strafpunten was hier 60. De Flora-bloemenprijs, die steeds aan een puzzelrit van de Bos- koopse Bromotoclub is verbonden, en bestemd is voor de best geplaatste niet-Boskoopse deelnemer, ging dit maal naar onze inwoner, de heer P. Versloot. Rest ons nog te vermelden dat diverse deelnemers buiten eigen schuld strafpunten opliepen. Dit kwam doordat een Waddinxveense landbou wer onder onze gemeente een aange brachte aanwijzing voor de puzzelaars met een zak had bedekt, omdat hij, zoals hij de organisatoren later mede deelde, niet wilde dat er naar zijn huis werd gekeken. De door deze manoeuvre opgelopen strafpunten werden vanzelfsprekend Gouwe-Rijders gaan weer puzzelen Na twee maanden gedwongen rust, gaat de motorclub a.s. dinsdag 12 september weer van start. Er is een interessante rit uitgezet voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Een ieder, in het bezit vap een der bovengenoemde voertuigen kan aan deze rit deelnemen. Om half acht start de eerste deelnemer bij lunch room van de Water aan de Dorps straat, waar U vanaf zeven uur kunt inschrijven. Monster gevangen Het geheimzinnige monster in de Pettepias, waarover we vo- jige week reeds scnreven, is door „teenagers" uit de Sniep onschaaeijjk gemaakt. Na heei wat mensen de stuipen op het lijf te heooen gejaagd eindigde de jacht in de Lijsterbesstraat, waarbij een ruit sneuvelde. De politie was snel ter plaatse maar had minder belangstelling voor het monster dan voor de ge broken ruit. Helaas kozen enkele monster jagers het hazenpad om zich op cUe manier aan hun verant woordelijkheid voor de gevol gen van de jacht te onttrek ken. Het zou plezierig zijn als deze helden zich alsnog willen scharen in de rij van dapperen, die gezamenlijk de schaue zul len dragen. De „zeven" danken de bewoners van de Lijsterbes straat voor hun sportieve me idewerking. Gouweruiters boekten succes in Alphen Zaterdag j.l. hield het streekverband Gouda-Rijnland van de landelijke rij- vereniging van midden Zuid-Holland en de Krimpenerwaard te Alphen a.d. Rijn wedstrijden met als inzet de kampioenstitel van het streekverband in de verschillende afdelingen. Deze ontmoeting stond onder leiding van onze plaatsgenoot, de heer P. Ripping. Een deskundige jury, bestaande uit de heren J. J; M. van Velzen uit Gouda, G. W. van der Linden uit Nieuwer- brug, A. van der Breggen uit Wad dinxveen, H. W. Bouman uit Nijkerk en D. Vergunst uit Alphen aan den R"jn beoordeelden d prestaties Bij de dressuurproeven, klas B werd mevr R. Nooröhoek kampioene met Schim mel van de Gouweruiters. Op de der de plaats eindigde H. Schippers met Benno, eveneens van Gouweruiters. In ring II legde mej. A. van der Breggen met Sina van de Gouwerui ters beslag op de derde plaats, nadat mevr. R. Noordhoek-Lamens met Schimmel van Gouweruiters als nr. 1 uit de bus was gekomen. Bij klas viertallen werd kampioen de Een- drachtsruiters uit Zevenhuizen ge volgd door de Gouweruiters uit Wad dinxveen. Op de GoVeKa (Goudse Vee- en Kaas tentoonstelling) die vorige week werd gehouden hebben diverse inwoners uit Waddinxveen met hun dieren hun beste beentje voorgezet met als ge volg dat zij met verschillende prij zen uit de bus kwamen. Bij de afdeling paarden en ponys wa ren er eerste prijzen voor: Bemonica en Semonica van P. Oudijk, Brun- hilde, Revina, Amazone, Reina, en Zennie van A. Ph. van der Breggen en voor Orpa en Jasmijn van P. D. Stuurman. Bij de afdeling varkens (Piétrain) verwierven Julien, Impair en een naamloze van G. Homan een eerrste prijs, terwijl zeugen van D. van Vliet en G. Hofman eveneens op eerste plaatsen beslag legden. In de schapenklas werden dieren bekroond van M. J. Oudijk en. Ph. van der Breg gen. Al met al een bijzonder fraai resultaat voor onze Waddinxveense deelnemers. SPAARCIJFERS In de maand augustus werd aan de Rijkspostspaarbank ingelegd 45.255,62 en opgenomen 43.227,05. Over de maand augustus werd aan de Coóp. Boerenleenbank ingelegd 406.358,50 en uitgegeven spaargel den 239.126,69. Voordelig spaarver- schil in augustus 167.231,81. Laatst uitgegeven spaarboekje nr. 10119. BEJAARDENMIDDAG Deze wordt gehouden op dinsdag 12 september in het Ned. Herv. Wijkge- bouw aan de Esdoornlaan. Als gevolg van de zeer natte zomer, herfst en winter is het vorige sei zoen in vele gevallen de basisbe mesting danig in de knel geraakt. Dikwijls heeft men, noodgedwongen dit voorjaar volstaan met een over bemesting. Op goede gronden die in een zeer goede bemestingstoestand verkeren ziet men veelal in één seizoen nog weinig nadelige gevol gen hiervan. Een goede onderhouds- bemesting is op dit soort gronden trouwens eveneens heel belangrijk. Wanneer namelijk eenmaal een goede voedingstoestand van de grond bereikt is moet alles gedaan worden deze te behouden. Dit is verreweg de goedkoopste en meest doelmatige maatregel die genomen kan worden. Thans is ten aanzien van de basis- bemesting dubbele waakzaamheid geboden. Door de overvloedige re gen zijn er opnieuw onmisbare voe dingsstoffen door onttrekking en uitspoeling verloren gegaan. Daar meststoffen als Thomasslakkenmeel en op niet te lichte gronden kali- zouten nu reeds met voordeel kun nen worden aangewend zal men er goed aan doen deze belangrijke basisbemesting, voor zover deze nog niet heeft plaats gevonden, zo spoedig mogelijk toe te passen. Wat nu gemist wordt kan met hal ve maatregelen in het voorjaar niet meer ingehaald worden want in elke halve maatregel schuilt een hele mislukking. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Sniep. V.m. 9.30 uur Ds Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur Ds J. R. Cuperus N.H. Kring „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds E. H. Kalkman Nam. 7 uur Jeugddienst. Ds W. H. Beekenkamp, Delft Gerelormeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds Snoey Remonstrantse Kerk. Geen dienst Chr. Algesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds A. P. Verloop Woensdag 13 september, nam. 7 uur Ds A. P. Verloop KERKDIENSTEN. Parochie St Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A P. van Drunen. 'ieieloon 24 52 Zaterdag- en zondagavond 7 uur lol. Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; b.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. hike eerste vrijdag van de maand b uur avondmis. Door de week 8 uur. biechtgelegenheid zaterdags van 5 tot b uur. mededeling Men verzocht ons mede >te delen dat de dienst in de Geref. Kerk voor het jeugdwerk niet a.s. zondag, maar de volgende zondag gehouden wordt. Evenzo de collecte hiervoor. A.s. zon dag is de collecte voor het emigratie- werk. De ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telefoon 2078. VOOR U DIE GEWACHT HEEFT OP HET JUISTE MOMENT rï®[ is nu zover. Philips heeft ons de nieuwste apparaten gestuurd Onze collecties zijn nu compleet. Het seizoen gaat beginnen Kom nü kiikên walh L°8 mei te .druk. Wij hebben alle tijd voor u Daar h+t u óp ci ™cht en op de meuwe apparaten: p ge smalTe\Xa0staoS^tiH-heiSUpf'ontZange; met 48 cm beeldbuis in extra plano radio'?met^FMP)m^rfUngeboUWd! handgr?Pen- Nieuwe Philips xr £.rM' m°derne vorm: lang en laag en orachtiV sterker Si^IuTdKnr vPS ^ektr<}grammofoons, direct speelklaar met duo-enmJlt d sPhnt5™^we Philips stereo-recorder voc rrokl -1 mulllPlay eP ga zo maar door. Dit is nog maar een green Man gebruik van deze uitnodiging en kom kijken. Nü is het juiste momer van met ver- SPECI AALZAAK Passage 131 Telefoon 3003 Erkende PhillpsItechnische dienstSvoorlaervicefen reparatie. Met het in dienst nemen van een huishoudelijke hulp neemt de huis vrouw tevens een aantal sociale verplichtingen op zich. Onderstaand overzicht wijst de weg, die moet worden bewandeld om aan de be staande voorschriften op dit gebied te kunnen voldoen. U vraagt by de bedrijfsvereniging voor detailhandel en ambachten (DETAM), Oudenoord te Utrecht een formulier aan. U moet premie betalen voor de ziektewet en zie- kenfondsenbesluit. De rentekaart dient u van het meisje op te vragen. Bezit zy deze (nog) niet dan moet zy er een aan vragen bij de Raad van Arbeid. Op deze kaart moet u rentezegels plak ken, opdat de hulp verzekerd is krachtens de invaliditeitswet. Uw hulp moet zyn aangesloten bij een algemeen erkend ziekenfonds. U moet bij een postkantoor een aantal verklaringen halen voor ver- zekeringgerechtigde werknemers. Iedere week of maand, al naar ge lang de hulp haar salaris uitgekeerd geeft u haar een ingevuld bonnetje, dat zij aan de bode van het ziekenfonds terhand moet stel- Op het belastingkantoor (afd. huis houdelijk personeel moet u een werknemersverklaring halen, die het meisje moet invullen en die u daarna weer moet opzenden.U dient daar een loonbelastingkaart te vra gen, die aan het eind van ieder jaar naar het belastingkantoor moet wordèn opgezonden. Een loonbelas tingtabel kunt u daar natuurlijk eveneens verkrijgen. Met de op deze tabel voorkomende bedragen is reeds rekening gehouden met eventueel loon in natura, dit is eventueel kost en inwoning, die uw hulp geniet en waarover ook be lasting verschuldigd is. Ook als u de loonbelasting voor uw eigen re kening neemt, kunt u deze tabel gebruiken. De loonbelasting moet eens per half jaar worden afgedra gen aan de ontvanger der belastin gen, waarvoor u gebruik maakt van het loonbelastingformulier. Van de bedrijfsvereniging ontvangt u een loonlijst, die op vastgestelde tyden naar de bedrijfsvereniging moet worden opgezonden. Bij een boekhandel koopt u een loonstaat en daarop moet u invul len het loon, dat door u is uitbe taald, hoeveel belasting u hebt in gehouden en welk bedrag aan de ontvanger is overgemaakt. Deze loonstaat dient 5 jaren te worden bewaard. Indien uw hulp ziek wordt, moet <i binnen 24 uur hiervan kennis geven aan de bedrijfsvereniging. Nu kunt u het loon van het meisje zelf blijven betalen in welk geval u de uitkering van de bedrijfsver eniging ontvangt. Biyl't het meisje gedurende haar ziekte bij u thuis, dan geniet zij natuurlijk volledige kost, zoals overeengekomen is bij de indienst neming. Hebt u een meisje voor dag en nacht en moet zij de tijd gedurende haar ziekte doorbrengen bij haar ouders, dan bent u ver plicht, haar schadeloos te stellen voor het verlies van kost en in woning. Wordt het werk hervat, dan moet u dezelfde dag de bedrijfsvereni ging daarvan op de hoogte stellen. Indien een ziektemelding te laat plaats heeft, is de kans groot, dat over een of meer dagen geen z,ek- teuitkering plaats heeft. Bij Kareisen is een verbouwing, Dat doen er een Pieter en Gys, Het zal wel een maand of wat duren Maar 't scheelt ook een stuk [in de prys. Ze doen het alleen maar des avonds, Slechts éénmaal per week echt [een dag: Des zaterdags zijn ze van 's morgens Tot 's avonds heel laat aan de slag Want Pieter en Gijs hebben bazen, Dat is him gewone karwei, Maar nu met de vijfdaagse werkweek Verdienen ze fijn er wat by. Ze hebben geen last van een [vakgroep, Dus geen contributie en zo, Ze lachen, om omzetbelasting En geven die rompslomp cadeau. Ze raken door middenstandeisen Noch vestigingswetten de klos; Waarom al die bende papieren Ze bouwen er tóch wel op los I Ze werken by lampen en lichten Des avonds tot tien of half elf, Met lak aan de arbeidsinspektie, Ze doen het alleen voor zichzélf. Eén week van hun zomervakantie Spenderen ze zelfs aan de bouw; De tweede gaan zij naar de bossen, Ze móeten van moeder-de-vrouw. Daarna is 't weer zeventig uren Per week, maar ze blijven gezond Doch als 't voor de baas moet, [gebeuren: Ze smeten het zó voor de bond JAAP MIJDER WIJK. Advertentie. SCHOONHEIDSSPECIALISTE BIJ SALON DOELEMAN Volgende week woensdag 13 september en de daarop volgende donderdag en vrijdag zal een Lancöme-specialiste speciaal naar Waddinxveen komen om de nieuwste snufjes en artikelen voor de schoonheidsverzorging aan de da mes van Waddinxveen en omgeving te demonstreren en toe te passen Als standplaats deze drie dagen is de Salon van Doeleman in de Passage gekozen. Juist met het oog op de ko mende winter, waarin onze huid om extra verzorging vraagt, hebben de gelijke maar tevens fraaie en gezonde make-up artikelen een dubbele waar de. Het interessante van deze bijzon dere demonstratie is, die tegelijk nog in enkele grote steden plaats vindt, dat de dames die geïnteresseerd zijn de offrering van deze artikelen bij te wonen, .geheel gratis en zonder enige verplichting aan de aangeboden be handeling kunnen deelnemen. Deze geste-" is uitsluitend bestemd om een contact te leggen tussen de Lam- cóme-producten en een mogelijke cliënte. Geen enkele verplichting geldt er, zoals reeds gezegd, en dat mag een reden te meer zijn om dit Parijse snufje eens echt te waarderen door een gratis bezoek aan Doeleman op woensdag 13, donderdag 14 en vrijdag 15 september Bij de bouw van de twaalf woningen voor de R.K. Woningbouwvereniging aan de Mauritslaan in de Oranjewij 1$ werd dinsdag het hoogste punt be reikt. Dit was aanleiding in de mid dag de vlag in top te hijsen en sym bolisch het „pannebier" te schenken. Ook in de bouw van de 78 woningen van de Fa. Rehorst in de Oranjewijk komt schot en ook hier zal op het eerste complex spoedig de vlag in top gaan. Twee continenten onder zuidpoolijs Tijdens het dezer dagen op Hawai gehouden Antarctica Symposium werd door Britse en Amerikaanse geologen meegedeeld, dat door me tingen van de aardkost een nieuw continent is ontdekt onder het Zuidpoolijs. Het is gebleken dat zich onder de ijsmassa mei een oppervlak van 14,3 miljoen vierk. km niet een vasteland bevindt, maar twee: een westelijk dat in geologische opbouw grote verwantschap vertoont met de Patagonische Cordillera - een uitloper van het Andesgebergte en een oostelijk deel dat veel jonger is. Voorgesteld werd deze continen ten de namen Andes resp. Gondwa- na gebied te geven. Dit laatst ge noemde gebied heeft zijn ontstaan vermoedelijk te danken aan een verheffing van de zeebodem tijdens een periode van sterke vulcanische activiteit. Volgens geleerden zullen wanneer alle ijs zou wegsmelten, enorme hoeveelheden stuifmeel, sporeplanten en andere overblijfse len te voorschijn komen uit een tijdperk, toen aan de Zuidpool een klimaat heerste dat grote gelijkenis vertoont met het tegenwoordige op Hawai.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 3