SamSwaap concerteerde in verenigingsgebouw Welverzorgd ASPRO Gouden echtpaar H00FD- PIJN? Nieuwe provinciale weg over winterdijk Wim de Bas kreeg onderscheiding 2 'ASPRO'* -en.Utfoitmfi fftt! II. v:iii den Iloek won wasmachine Boekje voor de jonge kiezers Verbetering brug Kanaalweg VerbredingBrugweg in verschiet Gêslaaffdêtaptoe bi| Uerfsttemperatuar (£sso) PETROLEUM WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 12 OKTOBER 1961 PAGINA 3 West Nederlands Symphonie Orkest toonde zich van beste zijde Een enthousiaste burgemeester van der Hooft vertolkte ongetwij feld de gevoelens van het talrij ke publiek toen hij aan het einde van het dinsdagavond gegeven concert de dirigent en de orkest leden van het West-Nederlandse Symphonie-orkest hartelijk dank te voor de uitnemende wijze, waarop dit concert was gebracht. Sam Swaap, de 73-jarige diri gent, dwong aller respect af door zijn vitaliteit en de beheerste en bezielende wijze, waarop hij het orkest leidde. De bijna 300 aan wezigen brachten de dirigent en de orkestleden na het laatste stuk een ovationeel applaus era dwongen daarmede het orkest 'n toegift te spelen. Dat de thuis blijvers het gelijk niet aan hun kant hadden zullen zij de komen de dagen nog menigmaal moeten horen. De aanwezigen werden met een kort toespraakje welkom geheten door burgemeester van der Hooit. Deze sprak er zijn voldoening over uit dat zovelen gevolg gaven aan de uitnodiging tot het bijwonen van dit concert. Hierna richtte de burgemeester zich tot de dirigent en de orkestleden. Hij bracht in herinnering, dat het West Neder landse Symphonie Orkest voor de vierde maal in Waddinxveen con certeerde. Dat de belangstelling voor dit concert zo groot bleek, komt door de faam van het orkest. De burgemeester gaf hierna de lei ding aan de dirigent. Toelichtingen Als inleiding op de te spelen stuk ken vertelde de heer Swaap iets over de achtergrond van de compo sities en haar componisten. Dit bleek zeer verhelderend te zijn. Mocht het wellicht voor de echte muziekkenner welhaast overbodig zijn, vele anderen, die de klassieke Woensdag 18 oktober a.s. is het feest in de woning van de familie Noorlander aan de Burg. Troost- straat. Het echtpaar Noorlander-de Hoog herdenkt op deze dag name lijk het feit dat zij 50 jaar geleden elkaar het ja-woord gaven. De brui degom werd geboren te Stolwijk op 30 januari 1890. Zes jaar later ver huisde hij met zijn ouders echter al naar Waddinxveen. De heer Noor lander heeft vele jaren bij de Fa. Van Schaik en Berghuis gewerkt, eerst als meubelmaker en later als machinaal houtbewerker. De bruid is een rasechte Waddinxveense en aanschouwde op 10 februari 1887 het eerste levenslicht. Voor haar huwelijk was zij in be trekking. Nadat het echtpaar in 1911 getrouwd was, vestigde zich het eerst op „de hei" en verhuisde later naar de Burgem. Trooststraat, waar het nu al weer wat jaartjes woont. Beiden genieten nog een goede gezondheid. Buiten de was bereddert mevrouw Noorlander nog geheel haar eigen huishoudentje. Alleen haar ogen en hart willen niet zo best meer, maar voor het overige is zij nog zeer kras en vi taal. Haar echtgenoot doet voor haar wat dat betreft beslist niet onder. Sinds de heer Noorlander met pen sioen is gegaan neemt hij het er van. Hij helpt zijn vrouw een hand je in het huishouden en doet het verder kalmpjes aan. Het echtpaar kreeg 5 kinderen, waarvan er in middels een is overleden. Verder zijn er 23 kleinkinderen. Vier hier van zijn ook al weer getrouwd, zo dat er nu ook al drie achterklein kinderen zijn. Het zal het gouden echtpaar daarom a.s. woens dag niet aan belangstelling ontbre ken als iedereen van de partij is. Wij wensen de heer en mevrouw Noorlander-de Hoog samen nog ve le jaren in goede gezondheid toe. muziek wel weten te waarderen maar zich niet tot de kenners reke nen: zullen het zeer op prijs heb ben gesteld. Bijzonder aardig was bijvoorbeeld de toelichting op de Russische volkswijzen van Liadov. Gebracht werden voorts enige stuk ken van Handel, Haydn, Rossini en van Beethoven. Naar ons oordeel voldeed het orkest ten volle aan de eisen, die er aan mogen worden gesteld. Het bleek, dat niet alleen onder de oudere orkestleden, die bogen op een grote ervaring, maar ook onder de jongeren veel talent schuilt. De keuze van de stukken wisten wij zeer te waarderen. Tijdens de pauze bestond de gele genheid in de zijzalen en de hal van het Geref. verenigingsgebouw, dat voor deze gelegenheid geheel was gehuurd, de koffie te gebrui ken Dat dit bijzonder gewaardeerd werd bleek wel uit de zeer geani meerde gesprekken. Een aantal aanwezigen maakte nader kennis met de orkestleden, wat naar ons bleek wederzijds erg voldeed. Rozen voor dirigent Na de ouverture Egmont van van Beethoven bood burgemeester van der Hooft dirigent Sam Swaap een veelkleurig boeket rozen aan, waar mede hij uiting gaf aan de gevoe lens van allen. Nadat als toegift nog een overture van Bellini was gespeeld dankte de burgemeester de dirigent en de or kestleden. De burgemeester vertel de nog, dat de belangstelling voor het maandagmiddag te geven jeugdconcert ook zeer groot is. Ruim 430 kinderen zullen aanwezig zijn, waaronder de hoogste klas van (le Landbouwhuishoudschool te Ze venhuizen. Dit concert van het West Neder landse Spmphonie Orkest is, en daarvan zijn wij overtuigd, zeer goed in de smaak gevallen. Dat der gelijke initiatieven worden geno men is bijzonder prettig, omdat avonden als deze, die er in onze gemeente helaas zo weinig zijn, bij dragen aan de culturele vorming van. onze inwoners. Men voelt zich na zo'n avond, om met de slotwoorden van burgemees ter van der Hooft te spreken, gelukkiger en beter mens. Hopelijk draagt het welslagen van deze avond bij tot het bij herhaling organiseren van deze of soortgelijke avonden. Wij twijfelen daar overi gens na dinsdagavond niet meer aan. POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP Maandagavond jl. heeft de Wad dinxveense brandweer een verzuim goed gemaakt tegenover een der oud-brandweerlieden. Toen dit voorjaar ter gelegenheid van de jaarlijkse brandweeravond nl. een aantal vrijwilligers wegens lang durige trouwe dienst de brandweer medaille kreeg opgespeld, bleek voor de heer W. de Bas, die kort te voren zich met ter woon in Ha- zerswoude-dorp had gevestigd, de medaille te ontbreken. Toch had ook deze vrijwilliger ruim 14 jaren het korps van de vrijwil lige brandweer te Waddinxveen en daarmede de gehele Waddinxveense gemeenschap trouvn gediend. Daarom begaf burgemeester Van der Hooft zich in gezelschap van de brandweercommandant, de heer Schutte, de ondercommandant en het gehele korps van de motorspuit aan de brug zich naar Hazerswoude om ten huize van de jubilaris deze verlate onderscheiding alsnog uit te reiken. Burgemeester Van der Hooft roem de daarbij de gemeenschapszin in het korps, waarop hij trots is. De goede geest die bij dit korps heerst is oorzaak van een hechte samen werking. Spreker was bly deze on derscheiding alsnog te mogen uit reiken juist omdat de heer de Bas behoorde tot de meest actieve leden van het Waddinxveense brandweer korps. De burgemeester sprak de wens uit dat deze onderscheiding er toe zal mogen bijdragen dat de ju bilaris nog vele jaren een blijde herinnering aan het Waddtnxveens brandweerkorps zal bijblijven. Mevrouw de Bas deelde in de bur gemeesterlij ke hulde. Haar werd een fraaie bos bloemen aangeboden. Namens het korps werd de fam. de Bas een geweldige taart overhan digd bij monde van de heer P. de Rooij, die in een gedicht de roem ruchte bijzonderheden uit het brana weer leven memoreerde. Tijdens een vrolijk samenzijn werden nog heel wat herinneringen opgehaald uit de vele belevenissen bij de vrijwilli ge brandweer. Bij opkomende hoofdpijn of verkoudheid De nieuwe provinciale weg van Gouda naar Boskoop zal, zoals de plannen thans zijn, waar schijnlijk gaan lopen over of langs de winterdijk vanaf Rijksweg nr. 13. De nieuwe weg zal de Brug weg dan snijden ter hoogte van de brug bij de winterdijk om vervolgens rechtdoor te worden getrokken richting Boskoop, waar deze even voor Boskoop weer op de weg langs de Gouwe zal aan sluiten. Bovendien schijnen er plannen te bestaan de huidige op- en afritten bij de Gouwebrug dan te laten vervallen en meer oostelijk in de Rijksweg nr. 13 een aansluiting te maken op de nieuwe weg. Deze af rit zal dari tevens de toegangsweg voor Waddinxveen gaan vormen, omdat het verkeer komende vanaf de Rijksweg dan via de nieuwe pro vinciale weg naar de Brugweg wordt geleid en over de Brugweg de gemeente binnenkomt. Zoals bekend lag het aanvankelijk in de bedoeling het tracé van de Henegouwerweg ter hoogte van de hefbrug ongeveer tweehonderd me ter oostelijk te verleggen, teneinde het gevaarlijke kruispunt bij de brug op te heffen. Niet minder dan 37 bewoners dienden hun bezwaren in tegen het provinciale plan, dat sedert kort echter helemaal van de baan is. Ook is nog gedacht aan een tunnel onder de oprit van de hef brug door. Dit plan zou echter de afbraak van een aantal woningen nabij de brug tot gevolg hebben. Met het nieuwe plan voor de pro vinciale weg nr. 25 zullen veel minder belangen worden geschaad en zal bovendien al het doorgaande verkeer buiten de gemeente wor den omgeleid. Voor zover bekend berust het nieuwe plan nog in een voorbereidend stadium en zal de uitvoering nog wel enige tijd ver gen. BERICHT VOOR VERENIGINGEN Bii het aanbreken van het winterseizoen ontplooit ook het Waddinx veense verenigingsleven zijn activiteiten. Teneinde zoveel bekend heid aan bijeenkomsten en andere gebeurtenissen te schenken, verzoe ken wij de verenigingen en andere belanghebbenden ons tijdig be richt te zenden betreffende hun plannen. Het is ons dan mogelijk wekelijks een agenda te publiceren, waarin alle plaatselijke activi teiten zijn opgenomen. c le' De werkzaamheden aan de Noordkade, die nog steeds in volle gang zijn, maken goede vordering. Een deel van de naast de weg lig gende sloot is reeds volledig ge dempt. Tussen de gemeentelijke los- walwal en Willem de Zwijgerlaan is men op het ogenblik met de rio- leringswerkzaamheden bezig. Ver wacht wordt, dat de Noordkade nog ongeveer twee weken voor doorgaand verkeer zal zijn geslo ten. Door de Beva-fabrieken is in dit voorjaar een reclamecampagne ge houden, waarbij een prijsvraag over de was- bestendigheid van deze vakkleding het voor naamste punt was. Hon derden nieuwe overalls werden gewassen en nu was de vraag: Hoeveel maal is deze overall ge wassen? Hier ter plaat se was de winnares, mevr. H. van den Hoek, Henegouwerweg 63. Zij raadde 63 maal gewas sen. Dinsdag 3 oktober werd aan de uitreiking van de prijs een bijzonder tintje gegeven. Een prachtige Edy-wasma- chine viel aan de win nares ten deel. Boven dien verrastte de fa. A. Brouwer haar met en kele Beva-kledingstuk- ken. In samenwerking met een vertegenwoor diger had de uitreiking plaats. Het is te be grijpen hoe mevr. van den Hoek verrast was met dit ongedachte sue- ces van haar antwoor^B""™*"— prachtig moment. Ook voor de fa. A. Brouw Rooij's Fotobedrijf) Vroeg trouwen op zaterdag In verband met de vrije zaterdag zullen de uren van openstelling van de burgelij ke stand worden gewij zigd. Indien de gemeenteraad zich ermee kan verenigen, zal het buro van de burgelijke stand op werk dagen, met uitzondering van chris telijke feestdagen en op de verjaar dag van de Koningin, zijn geopend van 8.30 uur tot 12.30 uur en, echter uitsluitend voor de voltrekking van huwelijken, van 1330 uur tot 16 uur. Op zaterdag en Goede Vrijdag is het bureau alleen geopend 's och tends tussen half negen en half tien. Aan de jeugdige inwoners van Wad dinxveen, die komend jaar bij de dan te houden gemeenteraadsver kiezingen voor het eerst zullen stemmen, willen B. W. een boek je uitreiuen „Burgerschap en Bur gerzin". Uit boexje wordt samen gesteld door een Amsterdamse uit geverij in samenwerxmg met de Vereniging van Nederlandse ge meenten. Deze uitgave heeft tot strekking de jonge generatie in algemene zin in te leiden tot belangstelling en be grip voor de publieke zaak. Het wil hen voorlichten omtrent de funda mentele betekenis van de democra tische instellingen in ons staatsbe stel. In de laatste druk is een arti keltje opgenomen, gewijd aan de Europese Gemeenschap. In totaal zullen er volgend jaar in Waddinx veen 560 van deze boekjes moeten worden uitgereikt, waarmede een bedrag van 730 is gemoeid. Aan trekkelijk is, dat een gemeentelijk voorwoord in de te bestellen boek jes kan worden opgenomen. In de vanavond te houden raadsvergade ring zal over het hiervoor benodigde krediet moeten worden beslist. Straat zonder naam is gereed De straat, die tussen de nieuwe kwekerijen aan de Tweede Bloks- weg ten behoeve van de tumbouw- bedrijven in aanleg was, is thans gereed gekomen. Deze weg, die de Tuinbouwstichting in samenwer king met de Cultuur Technische Dienst en de Ned. Heidemaatschap pij heeft aangelegd, zal te zijner tijd in eigendom aan de gemeente worden overgedragen. Tijdens een vorige raadsvergadering stelden B. en W. voor deze weg de naam „Tuinbouwstraat" te geven. De ge meenteraad kon zich daarmee niet verenigen en vroeg een passender naam. Van de zijde van B. en W. werden toen suggesties gevraagd. Er is echter nog geen nieuwe naam voor deze weg, waaraan negen wo ningen met bijbehorende tuinbouw bedrijven komen te liggen, aan de raad voorgesteld. De brug over de Ringvaart van de Zuidplaspolder naar de Kanaalweg, die door het r.k. kerkbestuur on langs aan de gemeente werd over gedragen, verkeert in zeer slechte toestand. Aangezien vervanging van deze brug door een nieuwe overgang binnen afzienbare tijd nog niet mogelijk is, lag aanvankelijk in de bedoeling het brugdek geheel te vernieuwen, waarmede f 1750 zou zijn gemoeid geweest. In de raads vergadering van 23 juli jl. werd het voorstel door B. en W. echter te ruggenomen. In de vanavond te houden raadsvergadering komt een aanzienlijk voordeliger voorstel ter tafel. Het is gebleken, dat de brug nog enige tijd in bruikbare staat kan worden gehouden door enkele reparaties van beperkte omvang. Hiervoor zal vierhonderd gulden benodigd zijn. Het r.k. kerkbestuur heeft zich bereid verklaard hierin honderd gulden bij te dragen. Grote belangstelling voor schilderijen De expositie in het Kunstcentrum van abstracte schilderwerken van de hand van de beide Nederlandse kunstschilders Karei Appel en Cor- neille heeft een belangstelling ge kregen, die alle verwachtingen heeft overtroffen. De tentoonstel ling blijft voor bezoekers nog ge opend tot en met morgenavond ne gen uur. Vanavond krijgt de gemeenteraad een voorstel te behandelen, betrek king hebbend op verbreding van een deel van de Brugweg, gelegen tussen perceel nr. 50 en de brug bij de Winterdijk. De verbreding zal voornamelijk kunnen worden ver kregen door demping van de sloot aan de noordzijde over een lengte Vein ongeveer 725 meter, waardoor de wegbreedte van vier op zes me ter kan worden gebracht. Aangezien de Brugweg is opgeno men in het tertiaire wegenplan, zal contact worden opgenomen met het provinciaal bestuur, ter verkrijging van een provinciale bijdrage in deze verbeteringskosten. Diep weggedoken in hun kragen zaten de genodigden, onder wie burgemeester C. A. van der Hooft zaterdagavond op het plein van de school aan de Oranjelaan, waar Concordia en Voorwaarts weer hun taptoe hielden. Het was een der eerste avonden dit najaar waarop het kwik in de thermo meter wat was gedaald, maar dank zij de hartverwarmende muziek, zowel van Concordia als Voorwaarts, kon het kille windje op enige afstand worden gehou den. Er bestond een behoorlijke belang stelling voor de taptoe, die om pre cies acht uur door Concordia werd ingezet met de Fanfare van Blist, gevolgd door een taptoe van de tambours. Vrijwel direct daarop zwaaiden de schooldeuren open en marcheerde Voorwaarts over een plankier het plein op onder de tonen van „Sem per Fidelis." Nadat de drumband en het gehele korps voor het front van de genodigden hun entree hadden gemaakt marcheerde de mannen m hun grijze uniformen af om plaats te maken voor Concordia, die op dezelfde wijze via de schooldeu ren opmarcheerde, voorafgegaan door de blauw gejaste tambour Maitre, die met veel bravour de mannen hun figuren op het plein liet lopen. Na „Our Director' te hebben gespeeld kwam de drum band aan de beurt, waarna Concor dia „Double Eagle" speelde, gevolgd door de „taptoe van de bereden wapens." Een massale indruk gaf het daarna volgende gezamenlijke optreden van Concordia en Voor waarts. „Blijf bij mij Heer" werd eerst met een kleine bezetting gespeeld en daarna door het geheel. Na Punjoub Nightfall Camp, Majorettes en de Manoeuvre Mars speelde Voor waarts de Taptoe Infanterie. Met het spelen van het Wilhelmus werd de alleszins geslaagde muzika le presentatie van beide korpsen besloten. Het moet voor de uitvoe rende korpsen wel een teleurstel ling zijn geweest, dat de belang stelling niet zo groot was, als men had kunnen verwachten. Vermoe delijk heeft ook deze taptoe moeten lijden van de televisie. Aankoop gronden In verband met de verschillende uitbreidingsplannen, (Putte Noord, Groenswaard en Zuidkade) is de gemeente erin geslaagd overeen stemming inzake aankoop te berei ken met enkele eigenaren van per celen grond in deze gebieden. Van avond zal de raad hebben te beslis sen over aankoop van vier percelen grond. Aanschaffingen voor Theo Thijssenschool In een tweetal voorsteilen vragen B en W. de gemeenteraad een kre diet tot een totaalbedrag van 5300 beschikbaar te willen stel len, teneinde o.a. leermiddelen t kunnen aanschaffen in verban met de ingebruikname van een zes de klasselokaal als gevolg van het toenemende aantal leerlingen aan de Theo Thijssenschool. Met deze aanschaffingen is, nadat de inspecteur van het lager-onder- wijs enkele kortingen ^d aange bracht, f 4400 gemoeid. Voorts heeft het hoofd van de school gevraagd te mogen overgaan tot aankoop van een filmstrookprojector, bordschijn werpers, een admimstratiekast en een hang-boekenkast voor de per- soneelsbibliotheek. Deze aanschaf fingen komen tesamen op f 90U. B en W. zijn na advies van de di recteur gemeentewerken en de in snecteur van het lager onderwijs v^ memlg, dat aan het verzoek om de leerlingensets m de zesde klasse van formica-bladen te voor zien niet moet worden voldaan. De bladen van deze sets verkeren nog in een behoorlijke staat. Het aanbrengen van een formica-blad en het opnieuw moffelen zou taal f 43,50 per set kosten, terwijl een geheel nieuwe leerling-set on geveer 55 kost. Aan de Prinses Beatrixlaan is p„n aanvang gemaakt met de grond werkzaamheden ten behoeve van de tussen de Muloschool en riool waterzuivering te bouwen eenge zinshuizen door de firma Rehorst Feestavond St. Odilia-i De r.k. Blindenbond St. Odilia, afd Waddinxveen, hield dezer dagen haar jaarlijkse propaganda-feest- avond in het r.k. verenigingsge bouw aan de Burg. Trooststraat. Na een kort propagandistisch woord, werd het toneelspel „De wonder dokter", een klucht in drie bedrij ven door A. Boere, met veel vaart op de planken gebracht. De aan wezigen beleefden aan „de wonder dokter" enkele prettige uurtjes. Tot besluit van de avond was er een gezellig bal, waarbij de beentjes nog enige tijd flink van de vloer gingen. Kind viel van 6 meter hoog] Het 21/i jarig zoontje van de familie van Es van de Jan Willem Frisoweg viel zondagmiddag van het balcon van het flatgebouw. De flatwoning van de fam. van Es ligt op de 2e verdieping. Ongemerkt was het ventje op een. stoel op het balkon geklommen en gaan hangen over t hek met het gevolg dat hij een val maakte van maar liefst zes meter. De val werd gelukkig enigszins ge broken door wat heesters. Niette min moest het kind met zware verwondingen naar één der Goudse ziekenhuizen worden vervoerd. Behaaglijk warm! Natuurlijn een oliehaardgestookt met ygg.1» WARMTE MINDER ROET ZUINIGER OLIEhMeTOTuITMAN Kielkade 21 - WADDINXVEEN Turfmarkt 25 - GOUDA - Tel. 2217

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 3