Bezoekt de Bazar Keizerpinguin broedt in de winter Ook in Nederland bestaat verborgen ondervoeding u. voeren Postkoetsavonturen voor Plattelandsvrouwen Onderscheidingen voor reserve-rijkspolitie Uaton Bronchïletfen Wasmachines en de wasmiddelen Esso) PETROLEUM in het Geref. Verenigingsgebouw Normale landing voor snelste vliegtuig Zwitserse etalages zijn verzorgd Schoonhouden van handschoenen op 2, 3 en 4 november a.s. van de Ned. Herv. Kerk Zonder nest en bij de barre zuidpooltemperatuur Feestelijke bijeenkomst in het gemeentehuis Kring „Wet en Evangelie” Het schoolkind en zijn lege maag Verlovings ringen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 2 NOVEMBER 1961 PAGINA 3 Wisselbeker Behaaglijk warm! Natuurlijk een oliehaard gestookt met BIJ: HORLOGES - SIERADEN de zaak met de buitenklok Tien jaar trouwe dienst OLIEHANDEL N.H. UITMAN Kielkade 21 - WADDINXVEEN Turfmarkt 25 - GOUDA - Tel. 2217 ER IS EEN maide/rfbrm’ VOOR IEDER FIGUUR Dik is niet altijd gezond Melk in de pauze daarvoor een bijeenkomst te beleggen in het raadhuis. en hand- MEER WARMTE MINDER ROET ZUINIGER REEDS VANAF f 8.75 De vrijwilligersmedaille voor tien ja- ren trouwe dienst, toegekend door de uitgepraat over deze zo avontuurlijke tocht. Na de pauze kregen de aanwe gen nog eens een indruk van de vele ontvangsten en andere gebeurtenissen die tijdens de reis plaats hadden via enkele films. De avond viel bij de aan wezigen zeer in de smaak en mag dan ook weer geslaagd genoemd worden. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Markt 18 Gouda Telefoon 2537 Minister van Justitie, reikte de burge meester uit aan de reservist W. J. Har dendood. Hij wees daarbij op de be langrijke en verantwoordelijke taak, die de reservisten op zich hebben ge nomen. Daarbij is de trouw van zeer grote betekenis. De activiteit, die de Waddinxveense reservisten aan de dag leggen, kwam duidelijk tot uitdruk king in de verschillende diploma’s die konden worden uitgereikt. Adjudant Kronenburg overhandigde aan de re servist M. J. Versluis het diploma voor buitengewoon geoefend man. Geslaagd voor het diploma geoefend man wa ren de reservisten J. W. Versluis, N. Versluis en H. Dekker. Adjudant Kro nenburg belichtte daarbij nog eens de betekenis en de waarde van de oplei ding, die de reservisten voor het di ploma ontvingen. Hij wees er op, dat het van grote waarde is om hetgeen voor het diploma werd geleerd, bij te houden. Na acht weken ongeveer komt de jonge pinguin ter wereld en ziet er schattig uit in zijn donzen kleed. De ouders zijn steeds op zoek naar voedsel, dat zij in de keel meebren gen en waaruit de jongen kunnen eten. Dit alles geschiedt in het don ker van de poolnacht. Tegen het einde van januari begint de poolzomer en dan komen de jonge dieren voor het eerst in hun element. Zij verliezen het donskleed en zij trekken met de andere pin- guins over het ijs naar de verst in zee uitstekende uitlopers van het ijs, dat langzaam smelt. Hier gaan zij te water en verblijven geduren de die gehele zomer tussen het pakijs. Daar verblijven ze nog een heel jaar, tot zij anderhalf jaar oud met de anderen terugkeren naar de broedplaatsen om op hun beurt de stem der natuur te volgen. Het snelste vliegtuig ter wereld, de X-15, zal worden uitgerust met een door Goodyear vervaardigd landings gestel dat het beste kan worden vergeleken met een tweetal onder ski’s aangebrachte stalen borstels. De X-15, in wezen een bemande raket, die door een ander vliegtuig omhoog wordt gebracht en dan in de lucht wordt gestart, kon tot nu toe, in de nabijheid van de vlieg basis Edwarts in Californië, alleen landingen maken op de bodem van een droog meer. Het toestel beschikt namelijk niet over wielen met een reminstallatie. De enorme snelheden van dit toe stel zouden deze zo verhitte dat een speciale koelinstallatie nodig zou zijn en dit zou aan dit experimen tele vliegtuig te veel extra gewicht geven. Volgens deskundigen van Goodyear, die zich ook met het speciaal voor de X-15 ontworpen neuswiel hebben beziggehouden, zal het toestel met de nieuwe apparatuur thans ook van de normale betonnen en geas falteerde landingsbanen gebruik kunnen maken. De internationale concurentie op de Zwitserse markt is wel de voor naamste oorzaak van de laagst mo gelijke prijzen. „Ons land is wat betreft invoerrechten en invoerbe- palingen zeer tolerant”, is de me ning van een deskundige van de Zwitserse Kamer van Koophandel. „Verder worden bij ons alle buiten landse produkten aangeboden, waar door een gezonde concurrentie ont staat. Alleen het beste en het voor deligste heeft succes. Vaak proberen daarom buitenlandse fabrikanten hun artikel eerst op de Zwitserse markt. Slaat het daar in, dan is het ueslist in staat om op hun eigen markt de concurrentie het hoofd te bieden”. De etalages in de Zwitserse steden zien er altijd even verzorgd uit en het publiek heeft mede daardoor vertrouwen in het aangeboden arti kel, een vertrouwen, dat zeker niet beschaamd wordt en beslist niet tot het beroemde Zwitserse horloge be perkt dient te blijven. Een belang rijke bijdrage tot de gunstige prijs vorming in Zwitserland levert ook de Zwitserse belastingpolitiek. Ter wijl in vele landen de omzetbelas ting bij iedere fase van het artikel wordt geheven en derhalve bij het eindprodukt een belangrijke rol gaat spelen, volstaat Zwitserland met een enkele heffing. Deze om zetbelasting bedraagt vaak bij het uiteindelijke aanbod van het artikel niet meer dan 3 a 4% en is daar door van weinig betekenis. Zwitserland bleef voor twee wereld oorlogen gespaard en daardoor kun nen Zwitserse importeurs vaak ook op een honderdjarige zakelijke be trekking met dezelfde buitenlandse handelsfirma terugzien. Reeds de grootvader deed met hetzelfde huis in het buitenland zaken en daardoor zullen hem ook de beste waren wor de geleverd. Ervaren en geschoolde Zwitserse vakarbeiders veredelen het produkt. De buitenlandse kopers zijn dan ook steeds weer verrast door de uitmuntende kwaliteit van menig bekend produkt, zoals ook nylonartikelen in de Zwitserse ver werking. Een personeelschef van een bekend groot warenhuis in Zwitserland zei: „De verkoopster, die bij ons sollici teert, wordt niet alleen naar haar verkoopkwaliteiten maar ook naar haar karaktereigenschappen beoor deeld. Wij stellen de hoogste eisen aan ons winkelpersoneel en het is geen toeval, dat buitenlandse klan ten zich verheugen over de voor komendheid, waarmee zij niet al leen in de luxe zaken worden be diend. In iedere afdeling moeten personeelsleden met een gedegen talenkennis beschikbaar zijn.” Na dat de school voor een goede alge mene ontwikkeling heeft gezorgd, volgt de leertijd in de praktijk. Wanneer verkoopsters bij een wa renhuis in dienst treden, moeten zij eerst nog interne speciale cur sussen volgen. Belangrijk is ook, dat een verkoopster in Zwitserland een vast salaris ontvangt en niet afhan kelijk is van provisie. Zij verdient gemiddeld 50% meer dan in andere Europese landen. Onafhankelijk van de verkoopprovisie, zal zij dus ook een klant, die met een klacht komt, goed ontvangen en degenen, die uit eindelijk niets kopen, vriendelijk te woord staan. Reeds bij het ontwerpen van zijn zaak zal de Zwitserse winkelier er aan denken ruimten te scheppen, waarin het prettig toeven is. Hij geeft de voorkeur aan fraai uitge- voerde verlichtingselementen, har monische kleuren van de decoiatie- stoffen, met hout beklede wanden en brengt zitjes aan, waar de ruim te dat toelaat. De klant moet er zich op zijn gemak voelen. In bet kleine Zwitserland rekent iedere winkelier het zich tot een eer juist de buitenlander als een welkome klant te behandelen. Vijfentwintig jaar geleden kon het alllemaal nog! Als de huisvrouw de wekelijkse was wilde doen, had zij niet meer nodig dan een zinken teiltje (de bekende tobbe), een was bord, een paar stukken zeep en ’s middags mooi weer om de zaak te laten drogen. Maar tegenwoordig spreekt men niet meer van wassen doch van „wasbehandeling”. Men geeft er zelfs een wetenschappelijk tintje aan, door speciale conferen ties te beleggen die ten doel hebben de huisvrouw te bewegen zich beter te laten voorlichten op dit gebied. Voor de oorlog behoefden onze huismoeders slechts katoen, wol en linnen te wassen, maar nu hebben ze ook te maken gekregen met ny lon, polyester, vinyl en andere nieuwe vindingen. En het aantal kunstvezels neemt van week tot week toe. Elke stof stelt echter haar eisen bij het wassen. Daarom is het zo jammer dat onze textielfabrieken de huisvrouw meestal in het geheel niet op de hoogte brengen van de behandeling van de nieuwe vezels. De wasmiddelenindustrie brengt op het ogenblik ruim 1100 verschillen de merken op de Nederlandse markt. Maar welk wasmiddel moet men kopen om een bepaalde vezel goed te kunnen behandelen Op dit terrein bestaat veel onwetendheid en veel te weinig voorlichting; al doet de Nederlandse Huishoudraad (Den Haag) wat zij kan. De onwe tendheid met betrekking tot was machines is nog groter. Welke was machines zijn goed en welk slecht Te vaak laat de huisvrouw zich verleiden door een fraaie vormge ving, door de kleurrijke folders en de vlot aanprijzende verkopers. Daarom is van de zijde van de Huishoudraad er reeds dikwijls op aangedrongen dat de adspirant- koopster zich kan laten voorlichten bij de raad zelf of bij plaatselijke of provinciale elektriciteitsbedrij ven. Welke wasmachine heeft men no dig? Dit hangt af van de omstan digheden in een gezin. Er zijn ge zinnen waar men het meest gediend is met een snelwasser van beperkte capaciteit, in andere gevallen is juist een langzaamwasser op zijn plaats. De één kan wel zonder een centrifuge, maar een ander die over geen enkele droogmogelijkheid be schikt, heeft meer aan een machine die de was droog aflevert. Al met al is de aanschaf van een wasmachine een zaak van bekijken en menig huisvrouw kan hierbij een deskundige voorlichting van 'n neutrale instantie moeilijk ontberen. Op deze avond bleek verder, dat een veel begeerde trophee bij de reserve rijkspolitie, de wisselbeker voor de beste resultaten voor de schietwed strijden, na vele omzwervingen door het district Deiden dit jaar in Wad- dinxveen terecht gekomen was. Daar voor had gezorgd de reservist C. van der Zwaard, die door zijn prestaties bij de schietwedstrijden in het district be slag had weten te leggen op de beker. Deze werd met een toepasselijke toe spraak uitgereikt door de burgemees ter. Hij wees daarbij op de noodzaak van erkenning en handhaving van het gezag, zoals dat o.m. belichaamd is in de politie, en constateerde, dat er aan de waardering en de erkenning van het gezag wel eens wat mankeert. Aan het slot werden de reservisten nog toe gesproken door hun instructeur, de wnd. groepscommandant opperwacht meester S. Stilma te Waddinxveen die zijn mannen aanspoorde te volhar den in hun studie en in het bijwonen van de instructieavonden. Mevr. Stil ma en de verzorgsters van de reser visten op de oefenavonden, mevrouw Buwalda kregen nog een blijk van erkentelijkheid en waardering aange boden. Kinderen, waarvan de scholen nog niet in de schoolmelkcampagne zijn ingeschakeld, missen iets. Zij ko men tekort! Zij krijgen minder be schermende stoffen dan de anderen. Zij worden eerder ziek, lijden vaker aan verkoudheden en vooral, missen de concentratie en de rust die nodig zijn voor het opnemen van de moei lijke schoollessen, die voor hun later leven van zo groot belang zijn. In vele landen is de schoolmelk- voorziening verplicht, en/of wordt van staatswege schoolmelk verschaft op iedere school, aan ieder kind. Maar dat is vooral in de landen, waar de tekorten in de voeding zeer duidelijk zijn. Bij ons is dat gelukkig niet het geval. Bij ons lijkt het wel vaak alsof ieder kind goed gevoed is, omdat het er dik uitziet. Wij weten ech ter dat dikte vaak veroorzaakt wordt door overvloedige koolhy draat- en vetvoeding, en dat dit een tekort aan opbouwende en bescher mende stoffen zoals eiwitten en vitaminen kan betekenen. Het is daarom, dat wij spreken mogen van een „verborgen” ondervoeding. En deze heerst hier en daar nog steeds, ook bij onze Nederlandse school jeugd. Tegenwoordig is de handschoen een onmisbaar onderdeel van onze gar derobe geworden. Ieder, man zowel als vrouw, bezit minstens één paar en soms vele paren. Dit is niet al tijd zo geweest, want vroeger was de handschoen een specifiek man lijk kledingstuk. De heren gebruik ten toen ruiterhandschoenen met kappen. De dames droegen in die tijd geen handbekleding. Langza merhand maakten echter de dames zich van dit kledingstuk meester, terwijl de mannen de handschoenen nu in hoofdzaak dragen om warme handen te houden, doch niet als modieus bedekkingsstuk. Wij kennen tegenwoordig schoenen in verschillende uitvoe ringen, van luchtige, opengewerkte zomerhandschoenen der dames af tot de zware leren motorhandschoe- nen toe. Natuurlijk is het van groot belang, dat wij deze accessoirs op de juiste wijze behandelen en onderhouden, want ook voor hen geldt: een goede behandeling schenkt een langer leven. Wie dus veel plezier van zijn of haar handschoenen wil beleven, zal er de nodige zorg en aandacht aan moeten besteden. Het verdient aanbeveling leren handschoenen zo nu en dan eens met een gewone schoencréme in de betrokken kleur in te wrijven, op dat het leer soepel blijft. Het is natuurlijk niet te voorkomen, dat onze handschoenen vuil gaan wor den. Toch willen wij er graag net jes uitzien en daarom moeten de handschoenen een een keer grondig worden gereinigd. Wildieren handschoenen maken wij het beste schoon, door ze gewoon aan de hand te doen en ze te was sen met zeep en water. Met een stukje zeep en een nagelborsteltje bereiken we wonderen. Wasleren handschoenen krijgen we goed schoon, door ze te reinigen met wasbenzine. Denkt u er wel om, dat wasbenzine vuurgevaarlijk is, dus geen vlammetjes in de buurt (ook geen waakvlammetje in de geyser Suède handschoenen geven de meeste zorg. Er is echter een speci aal vlekkenwater in de handel, waarmede trouwens ook peau de suède schoenen kunnen worden gereinigd. Wanneer we dit gebrui ken, krijgen we ook onze Zweeds- leren handschoenen weer als nieuw. Leren handschoenen kunnen we ook op de volgende manier schoon maken. Doen de handschoenen in een lege, schoongemaakte jampot met schroefdeksel. Hierop gieten we dan geraffineerde petroleum. Sluit het deksel, opdat de vloeistof niet kan vervliegen. Nu het geheel een poosje schudden. Daarna halen we één handschoen er uit en wrij ven deze met een schone, droge lap, todat deze geheel droog is. Vervolgens doen wij hetzelfde met de tweed. De handschoenen zullen er spoedig weer als nieuw uitzien. Moderne klassieke modellen in 3 breedten VOORJAAR en zachter wordende temperaturen zijn voor ons gevoel pas de tijd, waarin de vogels gaan broeden en dat is ook in de regel zo, maar toch is er één vogel, die hierop een uitzondering maakt en in de meest barre winterse omstandigheden broedt. Het is een keizer pinguin, een watervogel, die het grootste deel van zijn leven ver van het vasteland doorbrengt, zwervend over de open zee. Het dier kan wel een hoogte van een meter bereiken, bij een gewicht van niet minder dan omstreeks veertig kilo, een behoorlijke baas dus. De keizerpinguin behoort thuis in de gebieden van de zuidpool en wanneer daar de poolnacht intreedt gaan de keizerpinguins broeden. Zij drommen op de ijsvlakten samen en gaan de bruidstijd in. Aanvanke lijk begreep men er niets van, want in de poolzomer gingen alle pin- guins broeden, behalve de keizer pinguin. Toen kwam men reeds op de gedachte, dat dit dier misschien in de winter zou broeden. Het bewijs hiervan werd geleverd in 1910 door enkele leden van de Engelse Terra-Nova expeditie. Na dagenlange ontberingen in de barre ijswoestijn keerden zij terug met het broed van keizerpinguins. Zij hadden broedende dieren gevonden zonder nest. In middels heeft men er eep studie van gemaakt, die de volgende interessante bijzonderhe den opleverde. De keizerpinguin heeft geen nest. Het wijfje legt slechts één ei en schuift dit op de zwemvliezen van haar poten. De broedplooi, dat is een huidplooi van de buikhuid, wel ken omstreeks de broeitijd ontstaat, wordt over het kostbare ei gestulpt. Dit ei moet niet minder dan vijf en vijftig dagen worden bebroed. In de gunstigste omstandigheden komt het kwik niet hoger dan 18 graden onder nul, doch bij barre kou kan het ook tot zestig graden onder nul dalen. In die omstandigheden broed deze pinguin. De echtgenoten lossen elkaar af tijdens het broeden. Het komt ech ter dikwijls voor, dat de broed bij een paar mislukt en het ei verloren gaat. De broeddrift blijft echter bij deze dieren aanwezig en zij melden zich bij andere broedende paren om te helpen broeden. Zo kan het voorkomen, dat bij het bebroeden van één ei een flink aantal pinguins betrokken is. Zij lossen elkaar steeds af. Vele leden van de Bond van Platte landsvrouwen waren woensdagavond jl. al of niet vergezeld van echtgenoot of verloofde, in lunchroom van de Wa ter bijeen gekomen om te luisteren naar de belevenissen van de heren J. v. d. Touw en W. Nijhuis over de opzienbarende tocht, die zij vorig jaar per postkoets naar Turkije hebben ge maakt om daar wat bloembollen te halen en deze over te brengen naar de Floriade in Rotterdam. Zo kwam de romantiek uit het verleden dus nog eenmaal terug. Ondanks de snelle ver voersmiddelen die onze moderne tijd kent, hebben deze twee personen nog eens bewezen, dat het nog altijd mo gelijk is per postkoets door een wereld deel te reizen. De koets waarmee de lange tocht werd gemaakt, verkeerde ofschoon ze al 110 jaar oud was, in uitstekende staat toen deze Nederland verliet. De koets werd vervaardigd in Engeland en kwam later naar ons land je, waar ze nog enige tijd de dienst tussen Steenwijk en Meppel zou heb ben onderhouden, terwijl de koets voorts nog werd gebruikt bij optochten en studentenfeesten. De zeer zware en moeilijke toch be gon op 22 maart 1960. Talrijk waren de moeilijkheden die overwonnen moesten worden. Vooral in de oostelijke landen waren de wegen zeer slecht, terwijl ook de bruggen vaak in desplorabele toestand verkeerden. Ook kregen de paarden het in de eerste dagen zwaar te verduren door het koude bron- of putwater wat werd gebruikt, zodat zij aan ingewandstoornissen gingen lij den .Later werd dit probleem echter opgelost door het drinkwater van te voren te laten verwarmen door de zon, waarna de ziekte spoedig verdween. In Joegoslavië was het voornamelijk de grotearmoede onder de bevolking, die opviel. De kleding is bijzonder schamel om van de woningen, die vaak be staan uit oude tenten en schuren, maar niet te spreken. Precies op tijd arri veerde de stoet in Turkije in de hoofd stad Istanbul, waar men zeer enthou siast werd ontvangen. In deze grote stad verbleef men drie dagen, waarna de terugreis weer begon. Bij het ver trek werd de stoet uitgeleide gedaan door maar liefst drie miljoen Turken. Ongelooflijk ook was het hartelijke ont haal dat de stoet in elk land opnieuw kreeg, terwijl ook de belangstelling langs de wegen enorm was. Overal stonden de mensen urenlang aan de weg om de postkoets voorbij te kun nen zien trekken. Een van de moei lijkheden waarmee de karavaan ook te kampen had was de warmte in som mige landen .Men ging dikwijls maar naast de bok lopen om niet in slaap te vallen van de hitte. Tegen de bergen werd eveneens erg opgezien. Maar het Nederlandse paard weerde zich kranig en nam de Alphen gemak- werd de Autobahn, die 400 km lang is, terwijl er slechts om de honderd km ’n hotel is, zodat ’n aardige afstand per dag moest worden afgelegd. Niettemin arriveerde de stoet tijdig in Nederland waar een hartelijk welkom werd be reid door de burgemeesters van Arn hem, Utrecht, Leiden, Rotterdam etc., die zeker niet onderdeed voor de ont vangst in de overige landen. De beide sprekers vertelden geestdriftig vele voorvallen, prettige en minder pretti ge, die er zodagelijks in de karavaan plaats vonden en kwamen vrijwel niet In deze bijeenkomst, waar de reservis ten van de reserve rijkspolitie van de groep Waddinxveen bijna voltallig met hun dames aanwezig waren, gaven be halve burgemeester Van der Hooft en zijn echtgenote, ook wethouder S. Ril le, de wnd. secretaris en verschillen de leden van de rijkspolitie van de groep Waddinxveen met hun dames van hun belangstelling blijk. De dis trictscommandant van de rijkspolitie was vertegenwoordigd door adjudant Kronenburg. Burgemeester Van der Hooft wees er in zijn begroetingstoespraak o.m. op, dat niet alleen hij als burgemeester, maar het gehele gemeentebestuur ge ïnteresseerd is bij de gang van zaken bij de reserve rijkspolitie. Het slechtst echter is het schoolkind eraan toe. Staan baby en kleuter nog van minuut tot minuut onder moeders controle, het schoolkind gaat vaak na een karig ontbijt (in der haast naar binnen geslokt) naar school, en blijft daar drie tot vier volle uren vaak zonder eten. Het gevolg van het te schaarse ontbijt is een daling van het bloedsuiker gehalte, wat allerlei nare gevolgen heeft: aandachtverslapping, onrust, zenuwachtigheid en (natuurlijk) honger. Dat men dit in onderwijs- en voe- dingskringen reeds lang gereali seerd heeft, blijkt uit al jaren oude streven om de gevolgen van het te schaarse ontbijt voor het school kind te minimaliseren door het ver strekken van o.a. melk in de pauzes tussen de lesuren. Dit neemt natuurlijk niet de ver antwoordelijkheid van de ouders weg om hun kinderen een volwaar dig (eiwitrijk) ontbijt voor het naar school gaan te geven. Het komt alleen tegemoet aan de daling van het bloedsuikergehalte tijdens de morgenuren, enkele uren na het opstaan dus. En daarom is het zo bijzonder jammer dat nog niet op alle scholen de schoolmelk is inge voerd. Ouders en onderwijzend per soneel van scholen, die van de voor delen van de schoolmelkvoorzienin- gen profiteren, weten, dat de kin deren er beter van worden. Voor de ontvangst van de leden van de reserve rijkspolitie van de groep Waddinxveen, die vrijdagavond op het Waddinxveense raadhuis werd ge houden, was meer dan een aanleiding. Er waren nl. verschillende diplo ma’s uit te reiken, één reservist ontving de onderscheiding voor tien jaren trouwe dienst en bovendien kon een Waddinxveense reservist een wisselbeker voor schietwedstrijden in ontvangst nemen. Redenen te over om, zoals burgemeester Van der Hooft het uitdrukte, een en ander niet op de gewone oefenavonden uit te reiken, maar om In voedingskringen maakt men zich steeds bezorgd over de kwa liteit van onze Nederlandse volks voeding. Weliswaar is de zicht bare ondervoeding in ons land praktisch verdwenen, doch de „verborgen” ondervoeding, de leficienties en a-vitaminosen treft men hier en daar nog welig aan. De groepen die in ’t bijzonder aan deze „verborgen” ondervoe ding bloot staan zijn de a.s. jonge moeders, het schoolkind, de ou den van dagen en zieken, zoals de suikerzieke en de tuberculose patiënt. Voor de zieken wordt momenteel in ons land via de gemeentelijke gezondheidsdiensten en de Kruis verenigingen goed gezorgd en ook voor de ouden van dagen doet men zijn best. Voor de a.s. en jonge moe ders wordt weliswaar zo gezorgd dat zij die verstandig zijn, er profijt van kunnen trekken; doch vele vrouwen van deze groep besteden toch niet voldoende aandacht aan zich zelf. Zij komen de medische adviezen en voorschriften die hun gegeven worden, niet regelmatig en goed na. Q

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 3