c In Amerika staan twee Personele belasting; verloor redelijkheid WIN EEN VAN DE PRACHTIGE GELD PRIJZEN, TOTALE WAARDE f 5.000,— miljoen parkeermeters 7 K“ü?Dampo PUZZEL WOORDEN 0 V L H A G N R L T E E E N S Waddinxveen houdt fancy fair Bezoekt de grote „FANCY FAIR” Trekvogels vliegen met grote snelheid Hofstadbloem krijgt reeds gestalte w: MOEDERTAAL Bea heeft het pleit gewonnen voetbalverenig „Waddinxveen” op 10 en 11 november 1961 Vele attracties! Aantrekkelijke prijzen! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 9 NOVEMBER 1961 PAGINA 2 RODE KRUIS PUZZEL 1 R A S D PUNTEN 1 2 3 4 5 PUNTENTOTAAL door Henk van Heeswijk FEUILLETON 5' N x 3 /G Vrouwelijk toezicht 2 E--T TEN BATE VAN HET JUBILEUMFONDS VAN DE A llistorie en heden Techniek Tarief Vul de gevonden woorden in op de tabel, zet de woorden van 16 letters 15 punten. i. 5. 2. 3. 4. zich HOOFDSTUK 17, nr. 27. Be a WP- (Wordt vervolgd.) Het staat goed, een beetje Engels, En het streelt je bovendien Als je teen-ager mag zingen In het koortje Sweet Sixteen; De soldaat in battle-dress Stemt af op de Swing Express. Cijfers met cirkel: Wanneer U de letters in de vakjes 1 t.e.m. 6 nagaat, dan ziet U dat U het woord „ZEL DEN” kunt vormen. De waar de van dit woord is dus 5 pnt. In de zaal van de Water houdt de voetbalvereniging Waddinxveen mor gen en zaterdag een grote fancy-fair met vele attracties en vele aantrekke lijke prijzen. De opbrengst van deze bazar is bestemd voor het jubileum- fonds van de voetbalvereniging. Asjeblieft is please geworden, Onze winkels heten Shop; De recruut wordt tot een filler, Een long-weekend knapt hem op; Tiny, voorheen nooit een nuf, Tennist nu met „surtie-lüf”! Samen doen is fifty-fifty, Boys doen aan de voetbalsport, Evengoed als een gek duo Tot. de Crazy Sisters wordt; Pa, excuse me, reist alleen Door de lucht en met de plane. In de Verenigde Staten zijn miljoenen automobilisten er al jarenlang mee vertrouwd een klein geldstukje in de bekende parkeermeters te doen, die in duizenden gemeenten langs de trottoirs in de hoofd straten staan opgesteld. Zij staan daar als mechanische politie-^ agenten: in de Amerikaanse wetgeving is aan de aanwijzing van de parkeermeter rechtskracht verleend. In de afgelopen weken zijn weer talloze, ongewenste, blauwe enve loppen door de postbodes bij de geadresseerden bezorgd, en daarmee is voor velen het moment aangebroken, dat zij voor de enige maal in een jaar worden geconfronteerd met een belastingaanslag t.w. de aanslag Personele belasting over het belastingjaar 1961/1962. De Personele Belasting dateert al van 1822; een tijd waarin men het hoogst onfatsoenlijk achtte naar iemands inkomen of vermogen te informeren. In ons huidige belastingbestel is dé „P.B.” dan ook een wel wat oude eend in de bijt. vakjes 1 t.e.m. 5 nagaat, dan ziet U dat U het woord „TE GEN” kunt vormen. De waar de van dit woord is dus 4 pnt. De opbrengst per meter is afhanke lijk van de plaats waar hij is opge steld. Uit de praktijk is gebleken dat ongeveer een vijfde van de opbrengst afkomstig is van boetes wegens overschrijding van de par keermeters. Daardoor werd het mogelijk de verkeerspolitie, die aanvankelijk met deze taak was belast, te gebruiken waar moeilijke situaties in het stadsverkeer hun aanwezigheid noodzakelijk maken. niet verplicht, ja zelfs misschien wel onmogelijk, alle gebruikte VOORWAARDEN: Deelnemers aan deze Rode Kruis puzzel dienen gebruik te maken van de gegeven tabel. Deze moet op de achterzijde van een briefkaart wor den geplakt of nauwkeurig worden overgetekend. Iedere oplossing dient vergezeld te gaan van 1,extra postzegel, welke naast de postzegel voor frankering op de briefkaart dient te worden geplakt. Het inzenden van méér oplossingen is toegestaan, mits bij iedere oplossing 1,— extra postzegel wordt geplakt. Oplossingen dienen uiterlijk 29 november 1961 in het bezit te zijn van het Nederlandsche Roode Kruis, Postbus 1212, ’s-Gravenhage. De uitslag zal uiterlijk 5 december aan iedere deelnemer worden toegezonden. De hoofdprijs van 2.500,wordt toegekend aan de deelnemer met het hoogste puntentotaal. De 2e prijs van 1,000,wordt toegekend aan de deelnemer, die op de winnaar van de hoofd prijs na de meeste punten heeft verworven. Op Californië, zijn geïnstalleerd doen reeds sedert 1936 onafgebroken dienst. Mies wordt Mary of Maria, Jan wordt opgefokt tot John; Ma praat would-be van haar mixer Die van alles mengen kon; Hoekschop is zo erg gewoon, Corner blijkt de goede toon. Holland is maar een klein landje, Aangeslibd lang^ Maas en Waal, Waar we allen trots op blijven, Dat is onze moedertaal; Evengoed doen we graag mee Met ons sorry en oké. a ill 'Jj“ ICIULl, Z-Cl/ LXC woordwaarde achter elk woord en tel de waarden op. Werkwoorden, vormen van werkwoorden, eigenna men, aardrijkskundige namen en afkortingen mogen niet worden gebruikt. De Skymasters spelen verder, Dat lawaai is Down Town Jazz; New-York Calling is de ether, Leest Max Tak ons weer de les; Jammer dat het nog niet ging, Anders had Soestdijk een King! JAAP MIJDERWIJK. in de zaal van de heer Van de Water, Dorpsstraat. DE VLIEGSNELHEID van trekvo gels is over het algemeen moeilijk vast te stellen. Aan de westkust van Jutland echter krijgen de ge leerden in de herfst een prachtige kans waarnemingen te doen, aan gezien de vogels die uit het noorden komen op trek naar het zuiden, precies de kustlijn volgen. Men heeft die kans aangegrepen en een stuk van precies een kilometer langs de kust afgezet. Aan beide einden van dit proeftraject posteer den zich waarnemers, voorzien van een radioverbinding en stopwatches Er waren lieden bij elke groep die slechts de tijd opnemen, anderen die de grootte van de zwerm, de windrichting en windsterkte vast stelden. Op die manier kreeg men een schat van prachtige gegevens. Rekening houdende met diverse faktoren werd steeds precies de vliegsnelheid berekend. Van groepen scholeksters bereken de men dat hun hoogste snelheid 72,9 km per uur bedroeg en de laagste overtreksnelheid precies 41 km per uur. Heel interessant was, dat de waarnemingen geheel in overeenstemming waren met de theorie van de Engelse vogelkundige Meinertzhagen, en wel dat de snel heid van de trekkende vogels gro ter is, naarmate de zwerm waarin ze vliegen groter is. Wel.... begon Bea aarzelend, nu ja., uu hebt een heersernatuur en bent een geboren organisator. Twee eigenschappen, die met elkaar in over eenstemming zijn. Dat men u gekozen heeff voor belangrijke leidende func ties, is daarom niet zo vreemd. Maar iemand, die leiderscapaciteiten bezit, moet zichzelf steeds .weer onderzoeken en zich afvragen: Hoe ver mag ik gaan en ben ik soms in bepaalde opzichten al niet te ver gegaan? Die zelfkritiek ontbreekt u. Ik ken u nog maar kort, maar mijn indruk is dat u meer ge leerd heeft dan alleen datgene, wat men gewoonlijk op de lagere school meegeeft. Met andere woorden, U hebt meer onderwijs genoten. Misschien op een land- en tuinbouwschool. Mis schien iets anders. U bent in wezen een verstandig mens, maar u bent ook wraakzuchtig, als men u de voet dwars zet. En dit laatste is een karakterfout. De waarde van de woorden is als volgt: woorden van 2 letters 1 p.; idem van 3 letters 2 p.; woorden van 4 letters 3 p.; idem van 5 letters 4 p.; woorden van 6 letters 5 p.; idem van 7 letters 6 p.; woorden van 8 letters 7 p.; idem van 9 letters 8 p.; woorden van 10 letters 9 p.; idem van 11 letters 10 p.; woorden van 12 letters 11 p.; idem van 13 let. 12 p.; woorden van 14'letters 13 p.; idem van 15 let. 14 p.; DE BELANGSTELLING voor de jubileumtentoonstelling „Hofstad bloem”, die van 19 tot en met 29 april in de Haagse Houtrusthallen wordt gehouden, is zo groot, dat nu al tachtig procent van de ruimte, bestemd voor kwekers (ruim 5.000 vierkante meter) is volgeboekt. Veertig tot vijftig deelnemers uit de kwekerswereld zullen de fleu rige aankleding van Houtrust voor hun rekening nemen. Met een stand van ongeveer zes honderd vierkante metier zal (de Kring Bloemenveilingen van de Vereniging „De Nederlandse Bloe misterij” de grootste inzender zijn. Snijbloemen, potplanten en alle bekende voorj aarsproducten gaan deze inzending een fleur geven, het vijf en twintig jarig bestaan van Houtrust en Hofstadbloem waardig. Twee deskundigen zullen hun beste krachten geven aan de vormgeving van deze grote stand: Cock Veld huis uit Hillegom en J. Berg Smit uit Noordwijkerhout. Uit alle delen van ons land zijn toezeggingen voor deze expositie (waarmee dus een dubbel jubileum wordt gevierd) b’innengekomen. Onder meer uit Aalsmeer, Rijnsburg Boskoop, Utrecht en het Westland. Het zullen voornamelijk kaspro- dukten zijn, waarmee deze bedrij ven de expositie tot een groots eve nement zullen maken. Met behulp van orchideeën, tulpen, narcissen, rozen, anjers en seringen zal dit voornemen worden verwezenlijkt. Een extra-ruimte van ongeveer 2.000 vierkante meter is gereser veerd voor bedrijven, instellingen e.d. die rechtstreeks of zijdelings bindingen met de kwekers hebben en daarvan in (uiteraard bloemen rijke) inzendingen zullen getuigen. alles wat ik gedacht had, maar dat ik je nog eens in Elshoven zou ontmoeten.... Het genoegen is geheel aan mijn kant mevrouw.... antwoordde Bea ko- misch-droog en boog even. Geesje trok even aan haar hand en zei: „Meid, doe niet zo mal. Zeg maar Geesje, hoor. Wat vind ik dat fijn, zeg, dat jij hier ook woont. Heb ik ten minste meteen al een kennis. En ik heb er zo tegenop gezien om hierheen te gaan. Maar ja," voor Jan was het natuurlijk een flinke promotie. Dat begrijp ik. Zeg, ik kan je niet te lang ophoudenkijk eens naar de optocht, die nog komende is? Geef me maar eens een seintje, als je me ont vangen kunt. Dan wip ik wel aan. We zullen ons hier wel vermaken, in Elshoven. Zomers is het hier een para dijs.... Als u daar overheen zou kunnen ko men, dan zoudt u een ideaal mens zijn. Een andere fout van u is, dat u zich te vaak verheven voelt boven an deren. Ik bedoel boven mensen, d'e lager in ontwikkeling en rang staan. U schept bewust een ofstand tussen u en vele medemensen. Dat kan onder bepaalde omstandigheden nodig en nuttig zijn, maar in het algemeen ge nomen is dat niet goed. Dit kweekt enerzijds vijandschap, anderzijds h.e- lenlikkerij, al naar gelang de geaard heid van de mens is. Uw positie, als grote boer in Elshoven niet alleen, maar ook als leider van verschillende organisaties - en nu als waarnemend burgemeester, plaatst u al boven an dere mensen. Het is een levenskunst, om dan toch jezelf te blijven. U ont breekt tact. Een eigenschap, die veel mensen missen. Het moet je aangebo ren zijn, dan leef je gemakkelijk. Maar zij slechts vermeldt, dat aftrek kan worden genoten voor kinderen, die de leeftijd van 20 jaar nog niet hebben bereikt en tot het gezin van belastingplichtige behoren (of met zijn toestemming tijdelijk el ders verblijven voor het verkrijgen van onderwijs of voor opleiding voor een beroep). Het percentage van de kinderaftrek is afhankelijk van een voor iedere klasse ver schillende huurwaarde. De percen tages voor elk voor aftrek in aan merking komend kind bedragen: 14, 12, 10, 8, 6, 4, of 2. De belasting over de verkoopwaar de van het meubilair bedraagt 1J% van die huurwaarde verminderd met een vast bedrag van 300, Indien de (ingevolge het boven staande gereduceerde) verkoop waarde minder dan 100,be draagt, wordt de belasting niet geheven. De Gemeente en Provin cie mogen opcenten heffen op de aanslag Personele Belasting. Jac. Booy, Belast, consul., Boskoop. je kunt het ook in jezelf ontwikkelen. Dan wordt het een kwestie van na denken en overwegen, vóór je een be slissing neemt. Je kunt amicaal en hof felijk met de medemensen omgaan en toch een zekere afstand scheppen. Maar ik weet het: dat is niet gemak kelijk. Sangelaar had zwijgend geluisterd. Toen Bea niet verder sprak, antwoord de hij: Dank u, juffrouw van Laar voor uw analyse. U hebt de plank niet ver mis geslagen. En ik beloof u, dat ik het ter harte zal nemen. Misscnien denkt u dan over enige tijd wat z 1 li ter over me. Bea draaide zich naar hem toe en keek hem nog eens aan. Meneer San gelaar, mag ik eens een indiscrete vraag stellen? mag vanavond alles vragen en zeg gen, juffrouw. „Hoe lang bent u al weduwnaar, me neer?” Hij keek haar een ogenblik verrast aan. „Wel, m’n vrouw overleed in het kraambed, enkele uren nadat Heintje geboren werd.” U hebt natuurlijk veel van uw vrouw gehouden. Ik zou van u niet anders verwacht hebben. Maar het zou voor uw kinderen - ik denk ook aan Kees, die bij -mijn collega Van Schagen in de klas zit, beter geweest zijn, als u na een paar jaar hertrouwd was. Och - hij liet even een hand van het stuur los en wuifde in de lucht - de mensen zijn allemaal bang voor me., wie zou met mij willen trouwen? Meneer Sangelaar, als u nu eens be- VOORBEELD: Om U een idee te geven hoe deze puzzel werkt, is neven staand lettervierkant afge drukt als voorbeeld en wij hebben door middel van cij fers en „cijfers met een cir kel” enige in dit vierkant verborgen woorden aangege ven. Cijfers zonder cirkel: Wanneer U de letters in de de automobilist met een hendel be diend. Op de parkeermeter staat aangegeven hoeveel moet worden betaald voor een bepaalde parkeer- tijd. Zodra deze tijd verlopen is springt de wijzer op de wijzerplaat op nul terug en wordt deze laatste door een rode plaat gedeeltelijk bedekt. De automobilist moet dan of wegrijden of bij storten, anders stelt hij zich aan bekeuring bloot. De aanschaffingsprijs van een par keermeter is vrij hoog, maar par- keergeld plus boetes maken het doorgaans mogelijk deze apparaten in een jaar geheel af te schrijven. Ze vergen weinig onderhoud: de 600 parkeermeters, die in Long Beach, reidingen trof voor de installatie, be weerde dat Elshoven het slechter had kunnen treffen. En als Sangelaar dat zei, dan zou het wel waar zijn. Intocht en installatie gingen met de gebruikelijke feestvreugde en plech tigheid gepaard. Van Schagen had weer een lied willen dichten en com poneren, maar Sangelaar had het niet nodig gevonden. Misschien over vijf en twintig jaar nog eens, had hij spot tend geantwoord. En toen was Van Schagen, die erg trots was op zijn dicht- en toonkunst gepikeerd. De school was die middag vrij en Bea stond bij het gemeentehuis te kijken naar de open landauer, waarin de nieuwe burgervader met zijn vrouw arriveerde. Toen ze het gezicht van zijn vrouw zag, kreeg ze een schok. Dat was Geesje, haar vroegere school vriendin. Hoe bestond het.wat was de wereld toch eigenlijk klein. De vrouw in het rijtuig keek in het rond, maar zag Bea natuurlijk niet. Of ze herkende haar niet. Enfin, straks zou ze de nieuwe burgervader een handje moeten geven, zoals te doen gebruikelijk, en dan zou ze Geesje ook ontmoeten. Eens zien, of zij haar vroe gere kas- en bankgenote nog zou ken nen. Toen een uur later de officiële instal latie ten einde was en de notabelen van het dorp werden voorgesteld, kwam ook Bea naar voren en drukte de hand van burgemeester Tesselaar. Ze wisselden een paar beleefdheidsfra sen, nadat ze zich had voorgesteld en daarna zei de burgemeester lachend, De eerste honderd parkeermeters werden in juli 1935 in de stad Ok lahoma opgesteld. Reeds toen was het in de hoofdstraten van deze stad nodig de bestaande parkeer ruimte beter te benutten door het onbeperkte parkeren tegen te gaan. De proef bleek al dadelijk een groot succes te zijn en de vraag naar deze meters nam over het gehele land grote afmetingen aan. Thans staan er meer dan twee miljoen van deze schildwachten langs de trottoirs van ruim 4000 steden opgesteld en zijn er ook honderdduizenden in bijna alle landen ter wereld te vinden. Er zijn twee soorten parkeermeters: de een is automatisch en wordt door werkstelligde, dat de mensen minder bang voor u werden, dan is die mo gelijkheid niet uitgesloten. Nogmaals, het zou voor uw kinderen goed zijn. Wat zij behoeven is: moederliefde. Een tweede moeder kan dikwijls een schat zijn voor haar stiefkinderen. Hij gaf haar geen antwoord en tuurde voor zich uit op de weg. Maar toen hij iiï Elshoven het kerkplein was op gedraaid en voor het huis van Van Schagen stopte, stak hij zijn hand uit, die Bea zacht drukte. Hij zei: Juf frouw van Laar, ik heb gedurende de ze rit meer geleerd dan in de zes-en- dertig jaar van mijn leven. Ik dank u ervoor. En als Heintje volgende week thuis is, komt u haar dan eens op de „Ruige Hoeve” opzoeken. U zult er altijd welkom zijn. Fijn. Dat zal ik graag doen. Miep van Schagen keek verwonderd op, toen Bea binnentrad. Ze zag op de klok en zei: „Hoe komt u zo vroeg terug? O, meneer Sangelaar heeft me meege nomen in zijn auto en thuisgebracht. Sangelaar? Haar mond viel wijd open van verbazing. Dan vergaat de reld vandaag of morgen Het tweede voorval, dat gunstig was voor Bea’s positie in het dorp, was de intocht van de nieuwe burgemeester. Begin maart benoemde de commissaris van de Koningin in de provincie een. jongeman uit Noordholland. Een vol slagen onbekende, tot zijn benoeming gemeente-sekretaris in een kleine ge meente boven het. IJ. Maar Sangelaar, die hem had opgezocht en de voorbe- Ook in de vorige eeuw won de ge dachte veld, dat belastingen zoveel mogelijk naar draagkracht behoor den te worden geheven. Als middel daartoe bleef niets anders over om af te gaan op voor een ieder waar neembare welstandskenmerken als grondslag voor een belastingheffing. Dergelijke kenmerken zijn nu ook als grondslagen genomen voor de personele belasting. Deze heeft suc cessievelijk als grondslagen gehad, het aantal deuren en vensters, het aantal haardsteden, het houden van dienstboden, paarden, rijwielen, auto’s pleziervaartuigen en biljar ten. In de bezettingstijd is het aan tal „grondslagen voor deze belasting teruggebracht tot de „huurwaarde van de woning” en de „verkoop waarde van het meubilair”. Zijn dit nog wel juiste maatstaven voor een verteringsbelasting? Naar mijn mening niet ten volle. In de tegenwoordige tijd van woning- schaarste is immers de huurwaarde van de woning, welke men bewoont in vele gevallen geen behoorlijke welstandsmeter meer. Velen zijn gedwongen een in wezen te dure woning te (blijven) bewonen; an deren hebben hun financiële draag kracht zien stijgen, maar blijven zonder gewetensbezwaren in een voor hen te goedkope woning hui zen. En wat van de grondslag „waarde meubilair” te zeggen? Zij is volko men willekeurig. Degeen, die het liefst een behoorlijk ingerichte wo ning heeft, wordt daarvoor jaarlijks extra belast; zij, die dit geld in een andere liefhebberij steken, blijven vrij van deze heffing. Bovendien: de arbeid,, benodigd voor het kun nen vaststellen van de aanslag (in clusief de tijd van de bezoekende, controlerende, aanslagregelende, in vorderende en verifiërende amb tenaren, alsmede van rechterlijke colleges) is niet gering. Zijn de hieraan verbonden kosten wel ver antwoord ten opzichte van de op brengst? Het tijdstip is m.i. geko men om de personele belasting af te schaffen en de gederfde belas tingopbrengst te verdisconteren in de komende verlaging van de in komstenbelasting. Hoe het ook zij: de Personele Be lasting is er nog en wellicht is het nuttig om nader in te gaan op de belangrijkste bepalingen van de Wet De belasting wordt - zoals gezegd - geheven naar de grondslagen huur waarde en meubilair. Belast is het gebruik van gebouwen voorzover dienende tot woning of tot gemak, uitspanning of vermaak van de gebruiker. Niet belast zijn derhalve fabrieken, werkplaatsen, winkels, restaurants, kantoren, scholen. Wel belast b.v. woonhuizen, kloosters, hotels, tehuizen voor ouden van dagen. Hierop bestaan weer uitzon deringen. Bij het bepalen van de grondslag huurwaarde geldt voor gehuurde percelen als regel: huurwaarde is huurprijs. Voor niet-gehuurde per celen moet de huurwaarde door vergelijking worden bepaald. Voor de vraag wat onder meubilair is te verstaan wordt uitgegaan van het civielrechtelijk begrip „stoffering”. Onder stoffering worden begrepen: radiotoestellen, televisietoestellen, piano’s etc. Het tarief voor de grondslag huur waarde bedraagt 3,8%. Dit percen tage wordt genomen van de vast gestelde huurwaarde minus een vermindering, waarvan de grootte afhankelijk is van de klasse, waar in het perceel is gelegen. Ten aanzien van de kinderaftrek Met de toename van het verkeer en de stijging van het inwonertal in de meeste landen zal het nodig zijn de toepassing van de parkeer meter aanzienlijk uit te breiden zodat het niet onwaarschijnlijk is dat in het komende decennium het aantal parkeermeters zal verdubbe len. Zoals bekend is Amsterdam voornemens bij wijze van proef in de binnenstad een aantal parkeer meters te plaatsen. Op Schiphol zijn deze apparaten al enige tijd in ge bruik. maar op zachte toon, zodat de anderen het niet konden horen: U kent mijn vrouw nietwaar? Ze zei het me al, in het rijtuig. Dus.. Bea keek verrast op. Hij knikte. Ja, ze herkende u onmid dellijk. Leuk, dat u hier onderwijzeres bent. U moet ons eens opzoeken, als we op de dreef zijn. Enfin, maakt u dat maar met haar uit. Ze drukte nog eens zijn hand, waar bij hij haar vriendelijk toeknikte en daarna wendde Bea zich tot mijn vrouw. Zo, Bea.. deze wijze worden ook de 3e prijs van 500, en de 10 troostprijzen van 100,toegekend. Voor het geval er méér deelnemers met het hoogste puntentotaal zijn, en derhalve de prijzen niet toegekend kunnen worden aan de deelne mers met de beste prestatie, zal een tweede puzzelronde worden gehouden uitsluitend tussen die deelnemers. De deelnemers verplichten zich hun inzending voor deze eventuele tweede puzzel ronde eveneens te frankeren met 1,extra postzegel. Mocht na deze tweede puzzelronde de prijstoekenning nog niet kunnen plaatsvinden, doordat teveel deelnemers de beste prestatie hebben geleverd, dan zal een derde ronden wor den gehouden, waaraan de betrokkenen gratis kunnen deelnemen. De eventuele tweede en der de puzzelronde zullen bestaan uit eenzelfde soort puzzel. 6. Het copyright van deze nieuwe puzzelvorm is voorbehouden aan het Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane N.V., Herengracht 340, A’dam. Met onderstaande puzzel moet U zoveel mogelijk punten zien te behalen. U begint bij een willekeurige letter en moet trachten een woord te vormen. Dit doet U door van letter naar letter te gaan. Dit mag zowel horizontaal, vertikaal of diagonaalsgewijs ge beuren. Iedere nieuwe letter die U gebruikt moet steeds aan de voorgaande letter grenzen. Hebt U een woord? Vul het dan in op de tabel achter het cijfer 1. Streep de letters, waarmee U dit woord hebt ge vormd, dóór, want deze letters mag U niet nog eens gebruiken. Probeer op dezelfde wijze met de over gebleven letters nog méér woorden te vormen. Tracht Uw puntentotaal zo hoog mogelijk te krijgen. Het is letters te gebruiken. Let wel: eenmaal letters vallen af.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2