Sint Nicolaasactie Zware brand teisterde twee bedrijven Aanschaffing van een eigen ziekenauto niet nodig Grootse plannen met plas *t Weegje nieuwsblad Onafhankelijk Recreatieoord ’t Weegje Veel rust Verschijnt elke donderdag bil t KUNSTCENTRUM Demontage van benzinetank leidde tot anderhalve ton schade Waddinxveen krijgt recreatieoord met vele mogelijkheden Nog tien woningen voor bejaarden Huidige toestand is volgens vier artsen nog bevredigend Restaurant in Deskundig personeel Geen klachten i' Kwaliteit Uniek Nuttig Stijlvol I Brandweercommandant de sloot Jachthaventje Nog verantwoord Padvindersband bracht burgemeester serenade f Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 7 DECEMBER 1961. 17e JAARGANG - Nr. 858. (foto Sjaak Noteboom) Hfcc ballonwedstrijd voor 2400 nnprplAtpn hallnni land. Bovendien werden vijf kaarten terugontvangen uit de 'iiniiiiiiiiiiwiHiiiiiimiiiiafflH iiimi!iiiin>!ii!iiniiiniiiiiiiiiiniuiniiitmi!iiii!nui!nHiiuiiuiiiuiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiii!iiii«uiiiNiiiiuiuiffiiiiii kan worden bezien. kerkweg 215 telefoon 2960 Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Siervazen en schalen Houten sier en gebruiksvoorwerpen Waddinxveen heeft grote plannen met het Weegje en directe omgeving. Op verzoek van B. en W. heeft het Instituut voor Stad en Landschap voor Zuid- Holland in Rotterdam een ontwerp gemaakt, dat de mogelijkheden aangeeft voor dit toekomstige stukje recreatieoord binnen de gemeentegrenzen. De plas, die tot dusverre vrijwel alleen werd gebruikt voor de hengelsport, krijgt een veel ruimere bestemming, waarvan een groot deel van de Waddinxveense be volking (en die van Gouda?) kan profiteren. men betalen en dan ook zegels verlangden. Dat daarbij niet werd ge schroomd een weigerachtige winkelier onder druk te zetten met de be dreiging de klant te verliezen, is alles behalve sportief te noemen. er een zuurstoffles. Al spoedig werd ook de naaststaan- de houten loods van de garage „Hefbrug” een prooi der vlammen. De Waddinxveense brandweer on der leiding van commandant H. Schutte trachtte met acht stralen een naastgelegen autosloperij en de meubelfabriek Mulder voor de brand te behoeden. Met assistentie van de brandweer uit Gouda lukte dit, waarna men langzamerhand de vuurzee kon bedwingen. Deze boerderij zal in de toekomst plaats moeten maken voor een restau- n verscheidene Waddinxveense gezinnen heeft Sint Nicolaas de afge- *- lopen 14 dagen geluk gebracht, door de hoofdprijzen van driehon derd gulden in de winkelweekprijsvraag thuis te komen bezorgen. Een van die gelukkigen was vorige week mevrouw De Mik van de Jan Dorrekenskade. Het is jammer dat deze aantrekkelijke prijsvraag-loterij door enkele plaatsgenoten verkeerd is begrepen. De opzet van de St. Nicolaasactie was, dat voor iedere tijdens de actie bestede gulden een zegel zou wor den verstrekt. Gebleken is dat winkeliers werden geconfronteerd met het probleem, dat klanten oude rekeningen juist in deze periode kwa- De heer W. A. Piets uit Wad dinxveen is benoemd tot onder wijzer aan de Gereformeerde school te Ridderkerk. De hemel boven Waddinxveen was fel rood gekleurd en de brand trok dan ook tot ver in de omgeving de aandacht. De vuurzee ontstond, doordat tijdens het demonteren van een benzinetank in de plaatwerke rij van de firma Glasbeek benzine wegliep en met een brandende kachel in aanraking kwam. Een steekvlam zette het gehele gebouw tje in lichter laaie, waarbij het vuur gretig voedsel vond in tal van brandbare stoffen. Ook explodeerde In de Oranjewijk zullen nog tien bejaardenwoningen kunnen wor den gebouwd van hetzelfde type, zoals thans een complex vrijwel is voltooid. Begin volgend jaar zal Snei de bouw een aanvang worden gemaakt. Een en ander is een gevolg van de problemen in de woningwet- bouw, waarbij het moeilijk is de zg. curveprijs aan te houden. B. en W. hebben als gevolg hiervan de gelegenheid benut nog een tiental van deze bejaarden woningen te la ten bouwen, waarvoor wel over eenstemming over de curveprijs kon worden bereikt. Maandagavond besliste de gemeen teraad, in korte zitting bijeen, gunstig over de aanvraag voor het beschikbaar stellen van rijksvoor- schotten ten bedrage van 33.600 voor de grondkosten en bijna 135.000. Kunstvoorwerpen voor uw interieur rant, dat elders in het recreatiegebied nog enkele dependances zal krijgen, o.a. bij Roozendaal en aan de kromme Gouwe. Het gehele plan wordt omzoomd door bossages waartussen door wandelpaden en rijwielpaden worden aangelegd. Rondom de grote plas zijn enkele speelweiden en een zonneweide gepro jecteerd, terwijl ook elders in het plan nog diverse speelweiden voor alge meen gebruik zullen komen. Aan de noordzijde krijgt Het Weegje «en tweede toegang door de bouw van een brug over de ringvaart, waardoor tevens het tussen de brug in de Rijks weg en het Weegje liggende industrie terrein wordt ontsloten. Niet alleen gingen beide werk plaatsen verloren, maar ook de daarin aanwezige installaties en gereedschappen, alsmede een vijf tiental auto’s en een splinternieu we caravan werden vernield. Burgemeester C. A. van der Hooft was ter plaatse aanwezig om het blussingswerk gade te slaan. De schade werd geraamd op ongeveer 150.000, die door de verzekering wordt gedekt. Toen de brand omstreeks half acht uitbrak liep een der jeugdige perso neelsleden van de firma Glasbeek brandwonden op aan de hand. De brandmeester van de Goudse brand weer, de heer De Vos tot Neder- veen Cappel viel tijdens de blus- singsactie in een sloot en moest de strijd in een nat pak voortzetten. De fa. Glasbeek is inmiddels door de gemeente geholpen door de tij delijke ter beschikking stelling van de grote zaal van het Centrum, dat dezer dagen in gemeentelijke han den overging. De grote zaal zal kunnen worden benut als stalling en voor de uitdeukerij. De derde toegangsweg komt naar het aan de Kromme Gouwe geprojecteerde kampeerterrein met kampeerboerderij. Dit aan het water grenzende kampeer terrein krijgt tevens een klein haven tje, waardoor het terrein ook van gro te waarde wordt als pleisterplaats voor het zomers nogal drukke water- sportverkeer door de Gouwe. Uiter aard zal het kampeerterrein worden voorzien van de hiervoor vereiste ac- comodatie. Voorts is in het plm ruimte gereser veerd voor de plaatsing van een club- gebouwtje, bijvoorbeeld voor de pad vinders of andere groeperingen uit de jeugdbeweging. Voordat het plan tot uitvoering moet komen, dient de gemeente alle beno digde gronden in haar bezit te hebben. De grondverwerving is op het ogen blik in volle gang. Ongeveer een der de van het gebied is thans gemeente lijk eigendom. De grote plas van Het Weegje is staatseigendom. In het plan van het Instituut voor Stad en Landschap is de overweg in de spoorlijn vervangen door een tun nel. ï|e plannen voor het recreatie- oord Het Weegje, zoals deze onlangs door B. en W. aan de ge meenteraad werden getoond, zijn zo op het eerste gezicht goed door dacht. Een verdienste is vooral, dat dit stukje natuurterrein voor zo uiteenlopende doeleinden en dus ook voor een belangrijk deel van de bevolking beschikbaar zal ko men. Dat auto’s en bromfietsen buiten „de deur” worden gehouden garandeert ’n zekere rust. Met alle waardering voor de gehele opzet zouden wij echter reeds nu, nog lang voordat de plannen tot uitvoering kunnen komen, één vraag willen stel len. Hoe gaat het met Gouda? Het gehele plan voor ’t Weegje grenst onmiddellijk aan de gemeente Gouda, die is voorbestemd om uit te groeien tot een stad van honderdduizend inwo. ners. Volgens de Goudse uitbreidings plannen zal de bebouwing van deze stad zich in de toekomst gaan uit strekken tot op slechts weinig meters van de zuidelijke grens van het re creatiegebied ’t Weegje. Met andere woorden: er wordt op betrekkelijk grote afstand buiten het centrum van Waddinxveer* een aantrekkelijk re creatiepark geschapen, dat gaat gren zen aan de flatbebouwing van een middelgrote stad. Het is duidelijk, dat de inwoners van dit deel van Gouda het Waddinxveense Weegje beslist niet onbenut zullen laten. Ook al doet Gouda op andere plaatsen een omvangrijke aanslag op Waddinx- veens grondgebied voor zijn stadsuit breiding, toch zijn we niet zo klein geestig, dat we die stedelingen met bordjes „verboden voor Gouwenaars” uit het recreatiepark willen weren. We kunnen niet in de glazen bol de toekomst voorspellen, maar een zeker gevaar dat er te zijner tijd meer Gou wenaars van ’t Weegje gebruik zullen maken dan Waddinxveners is zeker niet denkbeeldig. In dat geval lijkt het redelijk dat ook Gouda zijn financiële aandeel in dit plan zal dragen. Het onlangs gereedgekomen rap port komt zelf niet tot een con clusie. Het geeft alleen de menin gen weer van de artsen en bevat een financieel overzicht. Het rap port besluit met de opmerking: De enige vraag, die hier dus in de be- leidssfeer beantwoord zal moeten worden is: „Is de gemeentelijke overheid ten volle verantwoord bij het doen voortbestaan van het hui dige stelsel van ziekenvervoer ter plaatse? Gezien de tijdens de laatste raads vergadering naar voren gebrachte mening van B. en W. blijkt men het verantwoord te achten in de huidige toestand voorals nog geen verandering te brengen. Het zal wel wenselijk zijn en deze geluiden werden uit de raad gehoord en door B. en W. onderschreven dat de ontwikkeling op de voet wordt gevolgd, zodat bij een eventuele g snelle groei van de gemeente het f onderwerp „ziekenauto” opnieuw Van wnrrl on kmicr. kenwagen niet aanwezig is. Vol gens de artsen functioneert het huidige ziekenvervoer behoorlijk. Klachten over het te laat verschij nen van de ziekenauto waarbij ge vaar voor het leven aanwezig was, hebben zich in de praktijk niet voorgedaan. Zelfs met een in Wad dinxveen aanwezige ziekenauto zouden niet altijd vertragingen zijn te omzeilen. De Waddinxveense hemel was donder dagavond fel rood gekleurd door een hevige uitslaande brand, die aan de Henegouwerweg de plaatwerkerij Glasbeek en een deel van het garage- drijf „Hefbrug” in vlammen deed op gaan. (foto Sjaak Noteboom) Hoewel over de datum, waarop dit recreatieplan zou kunnen zijn gereali seerd en over de daaraan verbonden kosten nog geen voorspellingen zijn te doen, staat het wel vast, dat men er in de toekomst kan zonnen, zwemmen, roeien, vissen, wandelen, fietsen, kamperen, diverse spelen beoefenen en eten en drinken. En dat allemaal op een stuk water en grond met een oppervlakte van ongeveer zestig hec taren. Een zeer belangrijk voordeel van het nieuwe Weegje zal zijn de betrekkelij ke rust. Bromfietsen en auto’s zullen zich niet binnen het recreatiegebied mogen begeven, met uitzondering van het kampeerterrein, dat men uiteraard met kampeeruitrusting en caravan moet kunnen bereiken. Voor het gemotoriseerde verkeer ko men er enkele parkeerterreinen aan de grens van het recreatieoord. Eén terrein komt aan de westzijde van de ringvaart nabij de overweg, tegenover de boerderij van de heer Verbree. Antiek ambtsketen als verjaarsgeschenk De Goudse padvindersdrumband, die zaterdagavond Sint Nicolaas be geleidde om de prijs van 300 in de Sint Nicolaasactie in de Oranje wijk te gaan afleveren, heeft de aanwezigheid in Waddinxveen be nut om burgemeester C. A. van der Hooft die avond ter gelegen heid van zijn verjaardag een sere nade te gaan brengen. Een der Waddinxveense ere-bur- gers heeft de heer Van der Hooft als verjaarsgeschenk een fraaie antieke ambtsketen aangeboden, die de burgemeester alleen bij zeer bijzondere gelegenheden zal dra gen. De commissie, die een drietal ver gaderingen aan het onderwerp be steedde ging uit van de vraag: „Is het aanschaffen van een gemeen telijke ziekenwagen zó dringend, dat de noodzakelijkheid op weegt tegen het aanzienlijke jaarlijkse exploitatietekort. Een globale ex ploitatierekening, die door de com missie werd opgemaakt beliep een bedrag van 8600, dat slechts door 3500 uit inkomsten zou kunnen worden gedekt, waardoor dus een jaarlijks exploitatietekort van ruim vijfduizend gulden zou ont staan. De commissie heeft de vier plaat selijke huisartsen om advies ge vraagd, waarbij zij antwoord vroe gen op de volgende vragen: 1. Zijn er in uw praktijk gevallen ge weest, waarbij u tot de conclusie kwam, dat het ziekenvervoer ern stige moeilijkheden opleverde; 2. Bieden de in de nabij gelegen ge meenten gestationeerde ziekenwa gens voldoende gelegenheid voor een snel en doeltreffend vervoer per ambulancewagen; 3. Bent u als deskundige van mening, dat het noodzakelijk of zelfs wenselijk is, dat onze gemeente in de huidige omstandigheden nu of in de naaste toekomst de beschikking zou moe ten krijgen over een eigen ambu lancewagen; 4. Indien u deze vraag bevestigend meent te moeten be antwoorden, zoudt u dan de com missie behulpzaam willen zijn bij het bepalen van het aantal patiën ten dat gemiddeld per jaar van een dergelijke wagen gebruik moet ma ken. De vier plaatselijke artsen, de he ren De Geus, Helleman, Hemminga en Van der Linde kwamen in gro te lijnen allen tot dezelfde con clusie, namelijk dat de noodzaak voor de aanschaffing van een zie- Een praktisch probleem is de nood zakelijkheid, dat bij een eigen zie kenwagen ook altijd een verpleeg ster beschikbaar moet zijn, die in zeer veel gevallen mee zou moeten uitrukken. Ook de chauffeur moet ervaren zijn in het ziekentransport. Aangezien de ziekenauto’s zowel van Gouda als Boskoop uitstekend zijn toegerust en worden bemand met deskundig personeel, gelooft men niet, dat het nemen van een groot exploitatietekort door de ur gentie wordt gedekt. De heer Hem minga deed nog enkele suggesties met betrekking tot te nemen ver keersmaatregelen, waardoor het aantal verkeersongevallen waar voor een ziekenauto moet uitruk ken, kan worden beperkt. Met na me noemde hij daarbij ook de on overzichtelijke punten bij de af ritten van de Rijksweg bij de Gou- webrug. Voorrangskruisingen op deze en andere gevaarlijke punten zouden veel ongevallen voorkomen. Abonnement per kwartaal f 1.— bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur Twee bedrijven en vijftien auto’s werden vorige week donderdagavond in de as gelegd toen in de plaatwerkerij van de firma P. en N. Glasbeek aan de Henegouwerweg benzine in aanraking kwam met een brandende kachel. In enkele ogenblikken greep het vuur in de brandbare omgeving zo snel om zich heen, dat de brandweer, die later assistentie kreeg uit Gouda, zich zag geplaatst voor de zeer zware opgave omliggende gebou wen tegen de vlammenzee te beschermen. Ondanks de stevige wind, die het vuur flink aanwakkerde, slaagde de brandweer erin de brand tot de beide bedrijven te beperken. In het verleden is meermalen de vraag gerezen of de aanwezigheid van een eigen ziekenauto in Waddinxveen niet wenselijk zou zijn. Ook in de gemeenteraad kwam dit punt meerdere malen naar voren, wat enige maanden geleden aanleiding was een raadscommissie in te stellen onder voorzitterschap van de heer Noordam om de mogelijkheden voor de aanschaffing van een ziekenauto te onderzoeken. In feite kan men stel len dat het onderzoek negatief is uitgevallen, wat voor B. en W. aanlei ding was voorlopig nog geen voorstel voor de aanschaffing van een der gelijke wagen aanhangig te maken. The ballonwedstrijd voor de jeugd, gaat een succes worden. Van de 2400 opgelaten ballonnen met kaartjes zijn thans reeds ruim 190 kaartjes teruggekomen, waarvan een zeer groot aantal uit West-Duits- land. Bovendien werden vijf kaarten terugontvangen uit de Poolse plaatsjes Kwilcz en Otwock. Opvallend is, dat de meeste kaartjes door kinderen zijn gevonden. In enkele gevallen waren brieven bijgesloten, waarin de betrokkenen succes met de wedstrijd werd gewenst of om nadere correspondentie werd gevraagd. De in Nederland gevonden kaart jes zijn voornamelijk afkomstig uit een gebied dat zich vrijwel oost uitstrekt van Waddinxveen. Enkele ballonnen zijn meer in noord-ooste- lijke richting afgedreven. Het ligt in de bedoeling de ballonwedstrijd midden december te sluiten om dan bekend te maken, wiens ballon het verst is gekomen. 4- a I -»

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1