Veiligheidsgordels geven u een grotere kans Oud-gemeentsecretaris A. Kreupeling overleden SanapirjE! Problemen rond Noorse Kerstboom Doe mee met Kerstviering Bond Plattelandsvr. BURGERLIJKE STAND op Goudse markt Inschrijving voor de dienstplicht De burgemeester der gemeente WAD. DINXVEEN brengt ter kennis van be. langhebbende dat bij ebschikking van de minister van defensie het onder staande is bepaald ten aanzien van de mannelijke Nederlanders, die in 1942 zijn geboren en in een Neder lands bevolkingsregister zijn opgeno- 10x10 St. Nicolaasomzet 475.000 Kerstzangavond Vox Jubilans Bouwbeperking aan oostzijde Gouwe Beperking houden van bijen in gehele gemeente De kerken nodigen straatnaam Grootste expositie van Vogelvrienden ARJOS werd weer opgericht van Kerstavond clubs JF. Jongeneel nieuwe voorzitter CHU Eenmalige verzekeringspremie minder dan het ziekenhuis Jaarvergadering Ijsclub Nieuwjaarsreceptie burgemeester VEILIGHEIDSGORDELS Zaaluitvoering Turnkring Gouda Jehovah’s Getuigen Wet en Evangelie WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 21 DECEMBER 1961. PAGINA 5 'i j Él Spreekuur burgemeester mannelijke 1 klein 2 bij 3 jA In van De helft van onze aarde viert het kerstfeest niet in de winter, maar in het hartje van de zomer, dat is het zuidelijk halfrond. De nieuwjaarsreceptie van burgemees ter C. A. van der Hooft zal op 2 jan. 1962 ’s avonds van 7 uur tot 8.30 uur worden gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis. Tot voorzitter van de kiesvereniging van de Chr. Hist. Unie, afd. Waddinx veen is gekozen de heer W. Jongeneel. Hij volgt de heer J- van Steyn op, die gedwongen door de omstandigheden, zijn functie ter beschikking heeft ge steld. Tijdens de algemene ledenverga dering, die vorige week werd gehou den, dankte de scheidende voorzitter voor het vertrouwen, dat altijd in hem was gesteld. deze de VEILIG De Waddinxveense ijsclub „Nooit Ge dacht” hield vorige week in café res taurant Royal haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer T. Ververs. De penningmeester kon een optimistisch geluid laten horen. Met een batig saldo, ƒ1030,63, kon de heer L.W. Versluis de boeken afsluiten. De vereniging heeft momenteel 362 leden. Tijdens een kort openingswoord wees de voorzitter op het feit, dat de ver eniging in het afgelopen jaar weinig grote activiteiten heeft ontplooid. In het ijsseizoen werd gebruik gemaakt van een onder water gezet stuk land in de Oranjewijk. Dit seizoen zal dit echter niet mogelijk zijn, omdat het stuk land intussen is bebouwd. De heer Ververs hoopte dat in het plan Groenswaard een gelegenheid zal ko men om een z.g. veldijsbaan te kun nen aanleggen. Tot slot werd de heer G. Zwanenburg in verband met zijn 20-jarig lidmaatschap van Nooit Ge dacht gehuldigd. Koop harde kaarsen, ze branden langer. U kunt dit beproeven, door de kaarsen tegen elkaar te slaan, harde kaarsen geven een helder geluid, weke een gedempt. Hervormd Wijkgebouw, Sniep. V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6.30 uur eerw. heer Kruithof, Monster. Ie Kerstdag. V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius. nam. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus. Gedeputeerde Staten hebben goed keuring verleend aan het raadsbe sluit. waarbij de verhuur van de nieu we sporthelden in Waddinxveen werd geregeld. Het verhaal Plezierige kerstdagen van Rie van Rossum boeide de aanwezigen echter meer. Na een korte pauze, waarin een kopje koffie werd gedron ken. werd vervolgens De herdertjes lagen bij nachte gezongen, waarna nog enkele stukjes o.a. De gaven van de wijzen uit het oosten en Jimsy’s kerstfeest werden voorgedragen. Het staat niet vast dat Christus op december werd geboren. Het kerstfeest werd op 25 december gesteld, ter kestening van het hei dense feest van de onoverwinne lijke zon. Het kerstfeest werd niet altijd op 25 december gevierd, maar pas sinds de vierde eeuw. De traditie getrouw is dinsdagavond onder grote belangstelling op de Goudse markt door de Noorse ambas sadeur weer de grote kerstboom ont stoken, die telkenjare door de Noorse stad Kongsberg aan Gouda ten ge schenke wordt gegeven. Het stadhuis en andere openbare gebouwen, even als vrijwel alle woonhuizen op de his torische markt, werden tijdens de plechtigheid door kaarsen verlicht. Wat gebeurt er wanneer u van 25 meter hoogte naar beneden springt zonder dat njjvere brandweerlieden klaarstaan om in een springzeil op te vangen? U weet het niet, want u heeft het nooit geprobeerd. En dat is maar goed ook, want het is héél gevaarlijk. Maar wist u overigens, dat u als automo bilist iedere dag aan een soortgelijk gevaar blootstaat? Wanneer een met een snelheid van 75 km per uur rijdende auto tegen een vast voorwerp botst, dan is dat in botsingskracht voor de bestuurder ongeveer als een vrfle val uit de 5e verdieping van een modern flatgebouw. En voor wie deze vergelijking nog wat verder wil doortrekken: bij 125 km per uur wordt die botsingskracht ongeveer gelijk aan die hoge kerktoren. U raakt pijn en pijntjes kwijt. 90 et De Turnkring Gouda en Omstreken hield dezer dagen te Gouda haar jaar vergadering. De secretaris, de heer B. Wannet, gewaagde van een zeer guns tig jaar. Vooral de dames en meisjes deden van zich spreken. Na de gebrui kelijke jaarverslagen van penning meester en secretaris, volgde de be stuursverkiezing. De heren D. J. van Hoff en B- de Bruin werden bij accla matie als bestuurslid herkozen. De heer J. Pijpers bleef zitting houden in de technische commissie. De heer N. Bontenbal uit Waddinx veen, de voorzitter van de kring Gou da en omstreken, bracht o.m. plannen ter tafel voor een zaal-uitvoering. Alle verenigingen kunnen met hun beste krachten hieraan deelnemen. Besloten werd om voorlopig april 1962 als da tum aan te houden, daar dan alle uit voeringen van de verenigingen achter de rug zijn. Tenslotte werd ook een werkprogramma vastgesteld. De leden van de Bond van Platte landsvrouwen afdeling Waddinxveen, hadden maandagavond j.l. in café van de Water vast een voorproefje van het naderende Kerstfeest. In het zaal tje, dat was versierd met kerststukjes brandende kaarsen en een kerstboom, luisterden vele dames naar mevrouw C. Hageman-Verhagen uit Zoeterwou- de, die deze avond gedichten en kerst, verhalen voordroeg. Zoals gebruike lijk werd de bijeenkomst geopend door de presidente, mevrouw S. Rip- ping-van der Breggen. Vervolgens werd het Kerstevangelie voorgelezen. Na het zingen van Stille nacht, heilige nacht en Hoe leit dit kindeken was het woord aan mevrouw Hageman, die allereerst het gedicht Voor deze dag van Elisabeth Maasdijk voordroeg. Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. J. Snoey. Nam. 5 uur ds. Lensing, Haastrecht Nam. 22.30 uur Interkerkelijke Kerstnachtdienst. Ie Kerstdag. V.m. 10 uur ds. J. Snoey. Nam. 7.30 uur Kerstwijdingsdienst meditatie ds. J. Snoey m.m.v. Bos- koops Zangkoor. Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur ds. Paardekoper. Chr. Afgesch. Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop. Ie Kerstdag. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop. 2e Kerstdag. V.m. 9.30 uur ds. A. P. Verloop. Oud. Geref. Gemeente, Zuidkade. Donderdag 28 december, nam. 7 uur ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag dr. C. A. de Geus, Stations straat 6, telefoon 2676. Ie en 2e Kerstdag dr. E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tele foon 2078. Wanneer een auto in volle snelheid tegen een vast of stilstaand voorwerp vliegt gebeuren er overigens even vre selijke als interessante dingen. Het lichaam van de bestuurder en ook dat van zijn mede-inzittende volgt de wet van de traagheid; dat wil zeggen dat de auto stilstaat, maar het lichaam doorvliegt en met geweldige kracht te gen de stuurkolom, tegen het dash board of door de voorruit wordt ge worpen. Dit laatste dan met alle ge volgen van dien. Die gevolgen behoe ven wij hier niet nader te omschrijven. Ze zijn ons - helaas - uit dagelijkse krantenberichten genoeg bekend. Maar nog niet algemeen bekend is, dat de veiligheidsgordel hier een be langrijke bescherming van bestuurder en inzittende kan bieden. De gordel vangt nl. de klap op, dankzij een ze kere elasticiteit die de energie van de botsing reduceert en het lichaam op zijn plaats houdt. Natuurlijk, ook zo’n gordel is géén garantie, dat men er bij iedere botsing goed afkomt. Maar het is in elk geval een kans om er beter af te komen. Volgens Zweedse stati stieken zelfs een kans van 75 pet. om ernstige verwondingen te voorkomen. Die kans wordt in steeds meer landen door steeds meer automobilisten ge grepen. In Zwitserland - waar sedert een jaar de veiligheidsgordel sterk wordt ge propageerd - zal omstreeks de jaar wisseling 25 pet van alle particuliere Doe mee met het Waddinxveense songfestival, dat tevens een talen tenjacht is. Dit songfestival wordt gehouden 6 januari 1962 in het Verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat, iedereen kan meedoen. Degenen die leuk zingen en ook degenen die een instrument be spelen, duo’s, trio’s, iedereen wordt uitgenodigd. Wilt u meedoen met het songfestival-talenten jacht, geeft u dan zo vlug mogelijk bij mej. A. v. d. Dool, Burgem. Troost- straat 2, telefoon 2671 op. Deze avond treedt onder meer op de bekende Waddinxveense band „The blue Strings”. Tevens is er de trekking van de loterij ten bate van de anti-honger actie. De loten voor deze actie zullen in de kerstvakantie door de school kinderen worden verkocht. Koopt u veel van deze loten, ze kosten 0,25. Er zijn veel aan trekkelijke prijzen. De opbrengst van de avondopbrengst 1962 is ook voor de anti-honger-actie. Deze avond is speciaal voor de jeugd vanaf de lagere school. Komt allen. Entree f 0,25. In verband met de rechttrekking van de S-bocht in de Gouwe nabij de brug in de Rijksweg, ligt ten gemeen- tehuize op het ogenblik een provin ciaal onteigeningsplan ter inzage, be trekking hebbend op 7 woonhuizen en een bedrijfspand aan de Wilhelmina- kade. en familieleden. De zoon van de over ledene dankte voor de vele blijken van belangstelling ondervonden tij dens de ziekte en tijdens het over lijden van de heer A. Kreupeling. Onder de vele belangstellenden op de begraafplaats bevonden zich o.m. het gemeentebestuur, vertegenwoordigers van de polderbesturen en tal van an dere instellingen, waarmede de heer Kreupeling in zijn werkzame leven nauwe banden had. ds.' L. Gebraat v. St. Filipsland. KERKDIENSTEN. Parochie Sint Victor, Zuidkade. telefoon 24 52. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen, Missen: ’s zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis; elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; door de week 7 en 8 uur. Zaterdag Biechtgelegenheid 4-9 u., zondag Biechtgelegenheid 4-6 uur. Ie Kerstdag. Plechtige Nachtmis 5 uur. Gelezen H. Missen 6, 8, 8.30 en 9 uur. 10 uur Hoogmis. 7 uur lof met feestpreek en zingen van kerstliederen. 2e Kerstdag. H. Missen als op zondag. Geen lof. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. Donderdag 21 december: 19.30 uur BedieningsschooL 20.30 uur Dienstvergadering. Zondag 24 dec. lb.30 uur Wacht torenstudie. Dinsdag 26 december: 19.30 uur BedieningsschooL 20.30 uur Dienstvergadering. De Sint Nicolaasaktie van de Wad dinxveense middenstand mag weer ge. slaagd worden genoemd. De totale om zet van de aangesloten winkeliers be droeg ruim 475.000. Vorig jaar was dit bedrag 450.000. De resultaten zijn dus zeer bevredigend. Zoals bekend zal ook dit jaar uit deze aktie het traditionele uitstapje worden bekostigd voor de bejaarden. Plaatst u kaarsen in de hals van een fles, laat dan gerust het kaars vet afdruipen, het staat mooier dan die kale fles. De kaarsen boven in een boom branden vlugger op dan die wel ke geplaatst zijn midden of onder in de boom. Zet dus bovenin kaar sen met een langere brandduur. Kerstbomen met een donker groe ne kleur blijven langer goed dan licht groene. IJs en wijn verdragen elkaar niet, dus als uw diner met ijs besloten wordt dan geen wijn meer, ook niet even een restantje opmaken. Plaatst uw kerstboom niet te dich+ bij de deur, het is gevaarlijk en er staat veel tocht. Hoe langer de boom staat, hoe droger hij wordt, dus neemt het brandgevaar hand over hand toe. Aangiften van 14 tot 20 dec. 196i. Geboren: Ingrid Carolina, dv C. van der Gaarden en W. H. C. Wal ther, leplaan 111; Hendrika Antonia, dv M. J. Slag- ter en J. M. Looyschelder, J. W. Frisoweg 28; Adriana Dirkje, dv D. Dekker en H. Kraan, Zuidkade 67; Gehuwd: H. Huurman en K. van den Berg; A. W. Brand en M. M. Moons; Overleden: Bonefaas, Teunis, oud 89 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: buitenband van vracht auto; damespolshorloge; zwart hondje; rode want. Verloren: negerpopje; Marokkaans tasje met inh.; bankbiljet; 2 sleu tels; 1 paar grijze glacé dames- handschoenen; rood poesje; beige portemonnaie met inh.; de Ned. Herv. Kerk wordt vana vond de traditionele Kerstzangavond van de .Herv. Gem. Zangvereniging Vox Jubilans gehouden waaraan ook medewerking verleent het Herv. Kna pen- en Meisjeskoor De Zangvogels. Beide koren staan onder leiding van Mar. Egberts. Feike Asma verzorgt de orgelbegeleiding. Ds. Joh. Verwelius geeft de algemene leiding aan deze avond en zal tevens het openings- en aluitingswoord uit spreken. De uitvoering vangt aan om half acht. De mistletoe is geen Engelse im port, maar de oemederlandse ma retak. B. en W. hebben de raad voorgesteld te besluiten, dat een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak in voorbereiding is voor de gronden, ge legen aan de oostzijde van de Gouwe in het westen begrensd door de Gou we en aan de oostzijde door de Mid- delburgseweg de Brugweg en de Win terdijk Dit besluit is nodig om gewen ste bebouwing tegen te gaan van deze gronden, voor zover deze niet zuiver agrarisch zijn. Het gebruik van hulst is reeds zeer oud, de Romeinen gebruik ten het reeds bij de viering van hun feesten ter ere van de stad Saturnus. men of daarin behoren te zijn opge- nomen. De in 1942 geboren personen, die in een Nederlands bevolkingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgeno men en geen bewijs van inschrij ving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet-inschrijving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ont vangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1962 aan te melden ter secretarie van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding geschiedt door de onder 1 bedoelde personen zelf en bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezitten, de vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wet telijke vertegenwoordiger dan rust bij verhindering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. De onder 1 bedoelde personen wor den, indien zij de Nederlandse nationaliteit bezitten, voor de dienstplicht ingeschreven, zulks met inachtneming van het be paalde in het dienstplichtbesluit en van de met het oog op de in schrijving voor de dienstplicht verschenen ministeriele beschik, king. Waddinxveen, december 1961. De burgem. voornoemd, C. A. van der Hooft. N.H. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur Ds. E. H7 Kalkman. Nam. 7 uur Geen dienst. Nam. 22.30 uur Interkérkelijke Kerstnachtdienst in Geref. Kerk. Ie Kerstdag-, V.m. 10 uur ds. E. H. Kalkman. En voor wie tegen de kosten van de aanschaf opziet: bedenk dat een stel goede veiligheidsgordels minder kost dan levenslange gewetenswroeging. Beschouw de uitgave als een éénmali ge verzekeringspremie. B. en W. hebben de raad voorgesteld het houden van bijen, dat bij besluit van 16 december 1958 gedurende een bepaalde jaarlijkse periode werd ver. boden in de bebouwde kom van de polders Bloemendaal en Reeuwijk van toepassing te verklaren op de gehele gemeente. Een en ander is een gevolg van een verzoek van de Coop. Tui- niersvereniging Gouda en Omstreken. De maatregel werd destijds van kracht in verband met de schade, die de tuinders ondervinden bij de komkom- merteelt. Nu deze teelt ook in de Zuid- plaspolder van betekenis gaat worden is het wenselijk de politie verordening op dit punt uit te breiden. Tevens verzocht de vereniging de einddatum in verband met een verschuiving in de kweekperiode, te verschuiven van 15 september naar 15 oktober. Uit een ingewonnen advies bij de Rijkstuinbouwconsulent bleek de eind datum van 15 oktober echter be zwaarlijk te zijn voor de bijenhouders, omdat het zg. inwinteren na 15 okto ber moeilijk is. Bij koud en guur weer nemen de bijen het aangeboden voedsel weinig of niet op. Daarom willen B. en W. de bepaling in de politie verordening thans laten 'luiden: „Het is verboden zonder ver gunning van B. en W. korven of kas ten met bijen te plaatsen of te houden in een tijdvak aanvangende op eèn telkenjare in overleg met de Rijks tuinbouwconsulent vast te stellen en ter openbare kennis te brengen datum in de maand mei en eindigende 1 ok. tober”. B. en W. merken in hun voor stel nog op. dat blijkens een medede ling van het Landbouwschap goede vorderingen worden gemaakt met de bestrijding van het zaadkropprobleem bij komkommers. Verwacht wordt, dat over enkele jaren een zodanig re sultaat zal zijn bereikt, dat dit pro bleem tot het verleden zal behoren. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius. Nam. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus. Ie Kerstdag. V.m. 9.30 uur ds. J. R. Cuperus. Nam. 6.30 uur ds. W. A. S. Lau- rense, Benthuizen. 2e Kerstdag. V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius. De burgemeester van Waddinxveen is verhinderd om op 2 januari 1962 zijn gebruikelijke spreekuur te houden. Waddinxveen, 20 december 1961. De burgemeester voornoemd, C A. VAN DE RHOOFT. Geruime tijd geleden kon de gemeen teraad van Waddinxveen tijdens een vergadering niet akkoord gaan met ’t voorstel van B. en W. om de nieuwe dwarsweg van de Tweede Bioksweg, langs de daar in aanbouw zijnde tuin bouwbedrijven, „Tuinbouwweg” te noemen. Men geloofde, dat een betere oplossing mogelijk was. B. en W. gin gen akkoord met het afwachten van suggesties, die door anderen zouden worden ingezonden. Thans is een aantal voorstellen ont vangen. B. en W. kregen de keus uit Glaslaan, Tuinstraat. Kassendijk, Raamweg, Tomatenkade, Parallelweg, Vebindingsweg, Afvoerkade, Snieplaan Rijkswegarm, Hoveniersweg Kwekers- lustweg, Telersweg, Toekomstweg, Nooitgedachtweg, Fruit, en Groente- weg, Middelweg, Terra Novaweg en Nieuwe Landweg. Naar de mening van B. en W. openen deze namen geen nieuwe perspectieven en wil het col lege het toch maar bij Tuinbouwweg houden. In de week van 25-31 december a.s. zal de Waddinxveense gemeente van Jehova's getuigen bezocht worden door de heer J. van Wijngaarden, kringopziener voor het noordelijk deel van Zuidholland. Het besturende li chaam van het Watch Tower Bible Tract Society heeft reizende evan gelisten aangesteld om elke plaatselijke gemeente van Jehova’s getuigen, waar ook ter wereld, drie maal per jaar een week te bezoeken. Tijdens dit bezoek zal de kringopzie ner de gemeente voorgaan en helpen in haar bediening terwijl hij met elke getuige ook in de van huis tot huis dienst zal uittrekken. Aangezien de heer van Wijngaarden ook het woerd wil richten tot hen die niet met de gemeente van Jehovah’s, getuigen zijn verbonden, maar wel iets meer Willen horen over hun boodschap, zal hij zondagmiddag om 3 uur in de Koninkrijkszaal aan de Kerkweg spreken over het onderwerp „Waar kan werkelijke zekerheid wor den gevonden?” Na deze openbare vergadering volgt de wekelijkse W achttorenstudie. De grootste vogelexpositie die in Waddinxveen door de Vereniging van Vogelvrienden werd gehouden, heeft vorige weex veel bezoek getrokken. Donderdag werd in het Geref. Ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat de expositie, waarvoor meer dan vier, honderd inzendingen waren ontvan gen, geopend door de voorzitter van ae Vogelvrienden, de heer H. Groen. In zijn welkomstwoord sprak hij zijn vreugde uit over de groei van de ver eniging, die in het afgelopen jaar zijn ledental tot zestig zag stijgen. Niet al leen bevinden zich onder de nieuwe leden tal van nieuwe inwoners van Waddinxveen, maar ook uit omliggen de gemeenten melden zich steeds nieuwe leden. Aan de expositie, die tot en met za terdagavond duurde, was een wed strijd verbonden. De Waddinxvener J. Verruyt kon zich de gelukkige bezit ter noemen van de kampioensinzen- ding zangkanaries. Bij de kleurkana- ries was dit‘de heer C. Vrijmoed, even eens uit deze gemeente. Voorts waren er prijzen voor tropische vogels: de heer F. Versluis uit Waddinxveen, gras-parkieten, de heer Hoogendoorn uit Boskoop en de ereprijs parkieten voor de heer A. van der Spek uit Waddinxveen. Voorts kende de jury eerste prijzen toe aan de heren Groen en Sol in de klasse der zangkanaries ,aan de heren Den Hartog en Vrijmoed voor de kleurkanaries, de heer Heuvelman voor grasparkieten, de heer De Maar uit Moerkapelle voor grote parkieten, aan de heren Fopma, Groen en Ho- gerbrug allen uit Waddinxveen respec tievelijk voor Japanse meeuwen, ze- bra-vinken en tropische vogels en ten slotte voor tropische duiven en kwar tels aan de heer De Maar uit Moer kapelle. De jeugdclubs van Wet en Evangelie houden morgenavond in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stations straat hun kerstsamenkomst, waarop het kerstspel „Het licht overwint” zal worden opgevoerd. Aanvang van de avond om 8 uur. auto’s met gordels zijn uitgerust. In andere landen o.a. Zweden - H&t dit percentage beduidend hoger. Het is daarom, dat het Verbond voor Veilig Verkeer nu - in aansluiting op het zo lofwaardige initiatief van de ANWB - bij het reeel worden van de vorstkansen (slipgevaar!) de raad geeft „Grijp de kans, uzelf en uw medein- zittenden te beveiligen”. Dat kan men door goede veiligheids gordels te kopen, d.w.z. gordels die de in alle landen van Europa gestelde goedkeuringseisen kunnen doorstaan- Onder zeer grote belangstelling is maandagmiddag op de algemene be graafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer A. Kreupe ling, oud-gemeentesecretaris van Wad dinxveen, die vorige week donderdag na een langdurige ziekte in het zie kenhuis was overleden. De heer Kreu peling, die 83 jaar is geworden, diende de gemeente Waddinxveen onafgebro ken van 1899 tot 1943. Van deze 44- jarige ambtsperiode fungeerde hij 33 jaren als gemeente-secretaris. Adriaan Kreupeling, die in Waddinx veen werd geboren,, volgde in 1910 de heer van Dort Kroon, die burgemees ter was gewonden, op. Hij werkte toen nog in het bekrompen raadhuisje aan de Nesse, wat hem niet verhinder de vele initiatieven te nemen. Hij kan worden beschouwd als de op richter van de Woningbouwvereni ging Waddinxveen. Voorts vervulde hij nog tal van bestuurlijke functies. O.m. was hij secretaris van de ZuidplaspoL der, secr. penningmeester van de Voorofse polder en de polders Achter - of en De Putte, penningmeester van de Omringdijk, bestuurslid van het Groe ne Kruis, bestuurslid van de landar- beidersver. Eigen Haard, secr. van de ver. ziekenhuisverpleging en lid van de kerkeraad van de Rem. Geref. Gemeente. In betrekkelijke stilte nam hij op 29 oktober 1943 afscheid uit de gemeen tedienst. Pas na het einde van de tweede wereldoorlog, in 1946 werden zijn vele verdiensten gehonoreerd met zijn benoeming door H.M. de Konin gin tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Ook nadat hij met pensioen was ge gaan. bleef de heer Kreupeling, die als een nauwgezet werker werd aan gemerkt, nog tal van functies vervul len. Naarmate zijn leeftijd vorderde, trok hij zich langzamerhand ook uit deze functies terug. Aan de groeve op de algemene be graafplaats sprak de remonstrantse predikant ds Paardekoper, woorden van troost tot de weduwe Kreupeling na een spreng van een 62 meter De enige jaren geleden opgeheven jongeren studie club van de Anti-Re- volutionaire partij ARJÖS, is weer nieuw leven ingeblazen. Tijdens een vorige week in Royal gehouden bij eenkomst, georganiseerd door de A.R, kiesvereniging in samenwerking met mej. Greijdanus werd tot heroprichting besloten. Een twintigtal jongeren ver klaarden zich bereid toe te treden. Er werd een voorlopig bestuur samenge steld, bestaande uit mej. Greijdanus, mej. van Dijk en de heren F. van der Hooft en T. de Kok. De bedoeling is *dit voorlopig bestuur nog uit te brei den met een lid van de Ned. Herv. Kerk, teneinde het interkerkelijk ka rakter te kunnen handhaven. Tijdens de bijeenkomst sprak de heer van Vliet uit Dordrecht over het doel van de ARJOS.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 5