Mei Juli Juni Maart Februari April Januari) fc fff ERKHLm I .<31 L. O A Ki PO bjl I>e bij KUNSTCENTRUM j Snuif en wrijf wnl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 29 DECEMBER 1961. PAGINA 2 s. Kwaliteit Uniek Nuttig Stijlvol Treffend Kantoormachinehandel 5* AM I - BF. Waddinxveen in ’©1 zich vanzelfsprekend niet volledig kan zijn. i kerkweg 215 telefoon 2960 Waddinxveen was een van de hoogte, punten in 1961. gekocht door de N.V. Nederlandse Kabelfabrieken uit Delft, die nood zakelijk moest uitbreiden. De heer A. Ph. van der Breggen opende aan de Piasweg een manege. In ver band met de weekmarkt installeer de burgemeester Van der Hooft een marktcommissie, die onder voorzit terschap werd gesteld van wethou der Pille. Het echtpaar Kloet-van der Neut vierde deze maand het gouden huwelijksfeest. Boskoop - Telefoon (01727)-3260 Alleen de beste merken ERKELENS betekent service Vraagt vrijblijvend demonstratie Tijdens zijn bezoek aan Waddinxveen ontving Prins Bernhard de ere-pen- ning van de gemeente, waarmede hij zich bijzonder verrast toonde. IN HET JAAR 1961 eiste enerverend wereldnieuws voortdurend onze aandacht op. Het leven in Waddinxveen, tegen de achtergrond van al dat wereldgebeuren ogenschijnlijk niet belangrijk, ging z’n gang. Aan het einde van dit jaar met z’n internationale spanningen en andere weinig opwekkende gebeurtenissen willen we echter al dat „grote nieuws” ver geten en nog eens terugzien op het geen er in onze kleine gemeenschap viel te beleven. En dan kunnen we gelukkig zijn bij de conclusie, dat het gebeuren hier over het algemeen een plezieriger karakter had, dan het grote wereldgebeuren. Uiteraard bracht ook 1961 droefenis in een aantal gezinnen, omdat hij of zij, die hen dierbaar was, afscheid nam van het aardse leven. In woord en beeld geven wij op de pagina’s 2 en 3 van deze krant een overzicht van het gebeuren in Waddinxveen in 1961. We hebben zo hier en daar een greep gedaan, en zijn ons ervan bewust dat het overzicht gehouden rond het 300-jarig be staan van deze parochie. De politie bekeurde dertig eigenaars van slo ten, die deze niet volgens de voor schriften hadden uitgebaggerd. Een Koninklijke onderscheiding viel de heer J. van Es ten deel die een halve eeuw in dienst was van de fa. Van Schaik en Berghuis. vakantieperiode deed deze maand gelden. Veel ac tiviteiten waren er niet. Wel kwa men er in het Warnaarplantsoen de lang verwachte banken en ging op 19 juli na een geruime tijd van stilstand de klok van de Victorkerk weer lopen. Het jeugdkorps van Concordia keerde terug van een concours in Wijk bij Duurstede met een eerste prijs. Het vertrek van Dobbelman had tot gevolg, dat de leegkomende panden werden aan- KMelangrijk was deze maand de oprichting van een actie comité Stichting Algemeen Vereni gingsgebouw Waddinxveen, dat he laas dit jaar nog weinig medewer king mocht ondervinden. In een raadsvergadering was het voorstel, aan dit comité een kleine werksub- sidie te verlenen zelfs aanleiding tot felle discussies. Ook de Tuin- bouwstichting werd in de raad uit voerig besproken, terwijl de raads leden verder hun goedkeuring ont hielden aan het instellen van een ere-insigne voor jubilerende amb tenaren en geen subsidie wilden verlenen aan het dit jaar te houden concert. Het echtpaar Pille vierde in febru ari het 40-jarig huwelijksfeest; de Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met MN emeentesecretaris H. Jennè kon deze maand na een langduri ge ziekte zijn werkzaamheden weer hervatten. De directie van Dobbel- mann N.V. maakte officieel bekend dat de tabakverwerking zou worden overgeplaatst naar het Friese Drachten. Met ongeveer honderd auto’s maakten de bejaarden op 14 juni het traditionele uitstapje. De gemeenteraad reisde op 29 juni naar het Peeldorp Deurne, om zich daar van enkele zaken op de hoogte te stellen. Op dezelfde dag bood een Waddinxveense deputatie onder leiding van de burgemeester op paleis Soestdijk een geschenk aan in de vorm van tuinstoelen aan een jarige Prins Bernhard. De Sint Vic- torparochie besloot de plechtighe den en feestelijkheden, die waren Voor de plaatselgke sportverenigingen was de officiële opening van het nieuwe sportveldencomplex aan de Kanaalijk een stap in de richting naar de verbetering van hun accomodatie. De opening van de winkelgalerij Pas sage in januari was een aanwinst voor de gemeente. ®>egin april werd de eerste paal geslagen voor de bouw van de 24 bejaarden woningen aan de Prins Bernhardlaan. De heer Jac. van Steyn was op 8 april twintig jaar in gemeentedienst. Veertig jaar bestond het gemengd koor On vermoeid Vooruit, dat ter gelegen heid daarvan in de Geref. Kerk een jubileumconcert gaf. De afdeling Waddinxveen van de Alg. Bedrijfs- bond voor de metaalnijverheid en elektrotechnische industrie her dacht het feit, dat deze bond drie kwart eeuw bestond. De heer S. Pille was niet minder dan 40 jaren een jubileumwandelmars. De Sint Victorparochie kon deze maand pater A. Vermey verwelkomen. Zestig jaar was het echtpaar J. C. Zwanenburg met elkaar getrouwd. Een teleurstelling voor het gemeen tebestuur was ongetwijfeld het af keurende advies van de planologi sche dienst aan Gedeputeerde Sta ten inzake het uitbreidingsplan Groenswaard. lid van deze bond, waarvoor hem het gouden bondsinsigne werd uit gereikt. Eveneens was het deze maand 75 jaar geleden, dat de PTT een eigen gebouw in Waddinxveen in gebruik nam. Met een buitenge wone algemene ledenvergadering herdacht de Hervormde Schoolver eniging haar zilveren jubileum. Voorts werden deze maanden ver dere stappen gezet om te komen tot realisering van een speeltuin aan de J.W. Frisoweg in de Oranje- wijk. BLp en van de eerste officiële ge- beurtenissen in het jaar 1961 was de opening van het nieuwe sportveldencomplex aan de Kanaal dijk door burgemeester Van der Hooft op 14 januari. Vijf dagen later werd een belangrijke mijlpaal bereikt voor de Waddinxveense middenstand, toen het winkelcom- plex Passage aan de Kerkweg offi cieel door de eerste burger in ge bruik werd gesteld. De Sint Jozef school kon deze maand de uitbrei ding van de school in gebruik ne men, terwijl ook het verbouwde en belangrijk verbeterde postkan toor werd opengesteld. Belangrijk was voorts de publikatie van de plannen voor de bouw van 90 flatwoningen op coöperatieve basis, waarmede Waddinxveen een primeur voor Nederland had. De leerlingen van de Eben Haëzer- school namen het initiatief om 243,63 bijeen te brengen voor de actie Wilde Ganzen ten behoeve van Kongo. De gymnastiekvereni ging T.O.O.S. stond in de belang stelling in verband met het 40-jarig bestaan op 25 januari. Voorzitter N. Bontenbal en penningmeester T. Alblas ontvingen uit handen van burgemeester Van der Hooft res pectievelijk de eremedaille in goud en in zilver in de orde van Oranje Nassau. Gemeenteontvanger G. van der Krans vierde aan het eind van de maand zijn zilveren ambtsjubi leum. heer A. de Joode was veertig jaar in dienst bij de Wed. Boonstoppel N.V. en elf brandweerlieden ont vingen het ere-insigne van de Ned. Ver. van brandweercommandanten wegens langdurige dienst. De heren N. v. d. Kroeg en H. v. d. Kroeg, die respectievelijk een halve eeuw en veertig jaren lid waren van het parochiale zangkoor St. Victor wer den tot erelid benoemd. Badmeester R. den Haag en echtgenote die de gemeente Waddinxveen 21 jaar had den gediend, namen deze maand afscheid. aan Waddinxveen bracht. Bij deze gelegenheid opende hij het nieuwe Citosa-complex, nam kennis van de prestaties van de plaatselijke be drijven en werd benoemd tot ere burger van onze gemeente. Voorts noteerden we ook deze maand weer verscheidene jubilea. De heer Ver- bakel herdacht het feit, dat hij 40 jaar geleden zijn zaken begon. Op 15 maart was de heer A. Koot 40 jaar in dienst als landarbeider bij de firma van der Torren aan de Bredeweg. Het geref. zangkoor Dient den Heer herdacht het 15- jarig bestaan met een uitvoering, waarbij het kinderkoor een zang spel opvoerde. Achter de Ned. Herv. Kerk werd het geheel verbouwde jeugdhuis „Het Anker” met enige officieel vertoon weer in gebruik genomen. Al onze klanten een voorspoedig I962. wensen wij van harte 0 J et hoogtepunt, niet alleen van deze maand, maar van het gehele jaar was het bezoek, dat Z.K.H. Prins Bernhard op de 28ste In november werd de reeds lang in gebruik zijnde Chr. Landbouwhuis- houdschool eindelijk officieel geopend. Wethouder S. Pïlle kreeg het gouden bondsinsigne van de in april jubilerende Alge mene Nederlandse Be- drijfsbond, in verband met zijn 40-jarig lid maatschap van de 75- jarige bond. Tfceze maand begon voor allen, die geregeld per trein reizen, bijzonder gunstig, door de belang rijke verbeterde dienstregeling van de N.S. op de lijn Gouda-Alphen met betere aansluitingen in Gouda. Helaas was de vreugde van korte duur en kwam deze voor Waddinx veen zo gunstige dienstregeling in het najaar weer te vervallen na de moeilijkheden die de N.S. door het gehele land met de zomerdienst hadden ondervonden. Op 1 mei was het 60 jaar geleden, dat aan de Dorpsstraat de brood- en banketbakkerij Verheul werd opgericht. Op 4 mei opende café- restaurant Royal aan het Koningin Wilhelminaplein haar deuren als het eerste modern ingerichte hore cabedrijf in deze gemeente. Een dag later beleefde Waddinxveen zijn eerste weekmarkt, die sedertdien iedere vrijdag voor een extra gezel ligheid op de Kerkweg zorgt. Te vens besloot de gemeenteraad in verband hiermede een koopavond voor een deel van de gemeente in te stellen. De eerste steen voor de bejaarden woningen werd gelegd door mevr. Van der Hooft op 9 mei. Ter gele genheid van Koninginnedag werden Koninklijk onderscheiden onze plaatsgenoten mej. C. Rip en de heren A. v. d. Berg, N. v. d. Kroeg, M. Gerts, J. van Nielen en B. van Gent. Be Fair werd deze maand kampioen van de eerste klasse za- terdagmiddagcompetitie van de K. N. V.B. afdeling Gouda. De wandel- vereniging WIK bestond 10 jaar en organiseerde daarvoor op 27 mei de mededeling, dat Gedepu- n augustus ontvingen B. en W. teerde Staten hun goedkeuring wilde hechten aan een deel van het uitbreidingsplan Groenswaard. In een spoedzitting besloot de raad B. W. te machtigen bij de Kroon in beroep te gaan. Voorts besloot de gemeenteraad deze maand tot de instelling van een algemene koopavond en werden plannen goedgekeurd, waarmede in totaal een bedrag was gemoeid van 4,6 miljoen. Belangrijk was ook het bericht, dat de Goudse veiling, die op het huidige terrein geen uitbrei dingsmogelijkheden meer had, be sloot te gaan verhuizen naar Wad dinxveen, waarvoor grond werd aangekocht aan de Bredeweg. De aanleg van de sportvelden in de Oranjewijk werd goedgekeurd door G.S. Aan het eind van de maand bestond het huidige raad huis 50 jaar. „De Gouwe” organi seerde op 26 augustus weer het jaar lijkse zwemfeest met een goede dosis waterkolder. Ook werden er weer enige jubilea gevierd. De heer F. H. Schutte, di recteur van de gemeentebedrijven, vierde zijn veertig jarig jubileum in gemeentedienst, de heer J. L. Koopman was 25 jaar gemeente ambtenaar en de heer M. Blonk werd Koninklijk onderscheiden ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar in dienst was bij de boterhandel M. de Rooij. Op 27 augustus werd ds. Joh. Verwelius in de Brugkerk bevestigd als pre dikant bij de Hervormde gemeente. A - v i

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2