December lliiildiimmi in 1961 £sso) PETROLEUM Oktober November Septemb. Behaaglijk warm! X h Drogisterij VAN DER HEIDEN i Melk is een prima schoonheidsmiddel 10% KORTING op alle wollen en zijden stoffen. Veldwijk heeft het wtekdijkt' uuicdtd eft ywen CL M AARTJE Natuurlijk een oliehaard OLIEHANDEL G. P. LAMMERS gestookt met... een voorspoedig 1962 e-n friede-ft tl kd te-cste WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 29 DECEMBER 1961. PAGINA 3 WiJNHAWiEL SLIJTERIJ k k kr kr 1 u. wenst U, voor U en Uw gezin, i MEER WARMTE MINDER ROET ZUINIGER X van Eeuwen 1 het gezicht. Het j houders in de voor het Nationale Plan verweet GOUDA X. 7\AAZ\/\A^ XiX ambtenaren vlaggen staken. Het oktoberconcert door het West Ne derlands Symfonieorkest werd zonder subsidie een groot succes, dank zü de activiteiten van burgemeester Van der Hooft en enkele van zijn ambtenaren. de van Gebr. Spaas wensen U een gelukkig en voordelig 1962 Noordeinda 70 Waddinxveen Ook levering per tonkouto i JANUARI Afgeroomde melk kan bijzonder goed gebruikt worden voor de ogen. Een badje van melk maakt vermoeide ogen weer beter. Bovendien groeien de wimpers door het vet van de melk. In maart werd een aantal brandweer lieden gehuldigd in verband met langdurige trouwe dienst. Aan de Juliana van Stolberglaan wer den de eerste flatwoningen betrokken. De bewoners ontvingen de sleutel uit handen van de burgemeester, terwijl dient goed gewassen te worden, maar niet met een washandje, neen, met goede zeep en met de vingers masse ren. Kunt u niet tegen zeep, dan kan ook een mengsel van kamferspiritus en acohol goede diensten bewijzen. Ook een plak citroen of komkommer kan de huid grondig reinigen. Een laagje nachtcrème zal de huid behoeden voor uitdrogen ’s nachts. Hoe raar het misschien ook mag klin ken, maar een uitstekend schoonheids middel is., melk, hoe eenvoudig dit ook lijkt. Een roodverbrande huid zal door melk dadelijk verzacht worden. De door regen, kou en wind ruw ge worden gezichtshuid wordt weer zacht en soepel door haar te betten met een watje, gedrenkt in melk. De eerste weekmarkt in mei werd bij zonder druk bezocht. ziekenauto vooralsnog niet renda bel zou zijn. Over de grenswijzigingen stelde B. W. een uitvoerige nota op, die aan de tweede kamercommissie in zake deze aangelegenheid werd ge zonden. In Amersfoort bezocht de gemeenteraad een expositie over stadsuitbreidingsplannen. De pad vinders van de Pietei Maritsgroep vestigden de aandacht op zich met een bonte avond. De Auto-industrie Verheul besloot tot een reorganisatie, waarbij alle werkzaamheden in Waddinxveen werden geconcentreerd. De Remon strants Geref. Gemeente zag haar predikante mevr. da. ’t Hoff-Vis- scher vertrekken en haar opvolger, de heer J. G. Paardekooper komen. Een belangrijke gebeurtenis, voor al voor de jeugd was de aankomst van Sint Nicolaas bij de Nesse, waarmede de St. Nicolaas winkel actie van de winkeliers werd inge zet. Een week later was er in het kader van deze actie de ballonwed- strijd voor de jeugd. Voorwaarts kreeg «en nieuwe dirigent in de heer C. Hondong uit Den Haag. enkele Zuidhollandse gemeenten waaronder Waddinxveen, te veel flats te bouwen. De sluiting van de textielwinkels op woensdagmiddag was aanleiding tot uitvoerige dis cussies in de gemeenteraad. De Hefbrug over de Gouwe was deze maand een kwart eeuw in gebruik. Bij Citosa vierde de heer E. Bone- faas zijn veertig jarig dienst jubile um en op 18 oktober was het echt paar Noorlander vijftig jaar ge trouwd. Tenslotte werden deze maand 160 nieuwe jeugdnatuur- wachters geïnstalleerd en werd de voormalige onderafdeling Gouda van de woningbouwvereniging Sint Jozef een zelfstandige afdeling. HjNe donkerste maand van het jaar begon met een zware brand, die de bedrijven van de fa. Glasbeek en de garage „Hefbrug” aan de Henegouwerweg in de as legde. Verheugend was het bericht, dat er nog tien bejaardenwoningen in aanbouw kunnen worden geno men. Voor de vijftiende maal hield Vox Jubilans haar kerstzangavond. Zestig jaar bestond deze maand de speelgoedfabriek van fa Okkerse. De gemeenteraad werd geconfron teerd met een aanvankelijk zwaar begrotingstekort, dat gelukkig door rijksbijdragen belangrijk kon wor den teruggebracht. In haar laatste vergadering van het jaar ging de raad met de begroting 1962 akkoord De laatste week van december ver raste ons met een oud-Hollandse winter, die zelfs de Gouwe in een ideale ijsbaan deed veranderen. Overal kwamen de ijzers uit het vet en er werden volop baantje ge trokken. WW it jaar werkte het weer bij de -WF vliegerwedstrijd goed mede de 75 jeugdige deelnemers behoef den niet met een uitstel te worden teleurgesteld. Besloten werd, dat de gemeente haar administratie zou gaan mechaniseren, waarvoor de nodige installaties moesten wor den aangeschaft. De heer P. D. Stuurman herdacht het feit, dat hij vijftig jaar geleden zijn loopbaan als architect in Waddinxveen begon. De overweg in de Kerkweg werd voorzien van nieuwe, elektrische bediende spoorbomen, terwijl ook op het station spoorbomen werden geplaatst! bij de perronovergang. Aan de Juliana van Stolberglaan kwamen de eerste flatwoningen gereed waarvan de sleutels door onze eerste burger aan de bewo ners werden overgedragen. Kort daarop werd deze laan verrijkt met een voor Waddinxveen nog unieke verlichting. De internationale spanningen, die zich in deze periode toespitsten manifesteerde zich ook in Waddinx veen in de vorm van de BB-bro- chures inzake zelfbescherming, die in september huis aan huis werden verspreid. De bejaardenreisclub maakte de Traditionele dagtocht, deze maal met Brabant als reisdoel. Bij de fa. C. P. Broer herdacht de heer R. J. de Vries het feit, dat hij veertig jaar geleden bij deze firma in dienst trad. Hij werd onder scheiden met de eremedaille in zil ver in de orde van Oranje Nassau. Eenzelfde medaille in brons viel de heer J. H. van Oort ten deel, die veertig jaar bij de fa. Verwaal in dienst was. Het oud-raadslid en oud-wethouder, de heer J. G. Herfst vierde deze maand zijn negentigste verjaardag. Veertig jaar bestond de meubelfabriek C. Stolker N.V. ber in verband met het in septem ber gevierde jubileum. Deze maand konden we ons ver diepen in het gereed gekomen rap port over Waddinxveen als woon- gemeente voor forensen, waarin vele plezierige, maar ook onplezie rige feiten aan het licht kwamen. De voetbalverenigingen bereikten overeenstemming over de plannen voor de bouw van twee gemeen schappelijke clubgebouwen op de sportveldencomplexen aan de Ka naaldijk en in de Oranjewijk. Op sportief gebied was ook van be lang de goedkeuring door G.S. van de plannen tot aanleg van drie i tennisbanen. Het jaarverslag van de Rijksdienst j e kerkgemeenschap Wet en Evangelie kon deze maand Als de wekker afloopt springen wij uit ons bed; wassen en aankleden is in een wip gebeurd. Even voor de spie gel, een laag crème op het gezicht, een paar aaien met de poederdons en dan de lippenstift. Wij zijn weer klaar voor onze dagtaak. Ja, zó gaat het in vele gevallen! Klei ne ongerechtigheden als rimpels en vlekken worden deskundig verborgen onder poeder en crème. Maar, dat gaat maar korte tijd goed, op de duur kunnen dergelijke oppervlakkige schoonheidsmiddelen het kwaad niet tegenhouden. Want met het wassen van onze huid alleen zijn wij er niet. Er blijft meer vuil in de poriën achter dan u denkt en dit blijft verborgen onder de crème en de poeder. Daar komt later veel narigheid van. Wilt u dit voorkomen, dan dient u ’s avonds werkelijk een kwartiertje aan uw huid te besteden. Wij beginnen met ■V eze maand stond in het teken van de muziek. Bijzonder succesvol werd het concert van het West-Nederlands Symfonie Orkest onder leiding van Sam Swaap, on danks het feit dat geen gemeente lijke subsidie was verkregen. Veel succes oogstten op een koude okto- beravond de muziekkorpsen Con cordia en Voorwaarts met hun tap toe op het schoolplein aan de Oran- jelaan. Aan de heer Stuurman werd de ere-medaille in zilver van de gemeente uitgereikt op 6 okto- iets meer bekend maken over haar kerkbouwplannen aan de Prinses Beatrixlaan. De landbouwhuishoud- school, die al geruime tijd in ge bruik was, werd op 8 november eindelijk officieel geopend. Helaas was en is de tuinaanleg rond de school, waarover reeds veel kritiek werd geuit, nog niet gereed geko men. De dienst van sociale zaken van de gemeente verhuisde naar het naast het gemeentehuis verre zen semi-permanente gebouw. Als gevolg van de goedkeuring van de tennisbaanplannen werd nu een neutrale tennisvereniging opgericht De plas ’t Weegje, die deel uitmaakt van het recreatieplan ’t Weegje, waarover B. W. tijdens een raads vergadering nadere mededelingen deden, werd eigendom van de ge meente. In dezelfde raadsvergade ring kwam men tot de conclusie dat de aanschaf van een eigen GEBR. Be Fair behaalde het kampioenschap in zaterdagcompetitie de Koninklijke Neder landse Voetbalbond, af deling Gouda. In mei legde mevr. Van der Hooft de eerste steen voor de thans bijna vol" tooide bejaardenwoningen in dei Oranjewijk. ■JaBÊ»

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 3