Raad verdeeld over meer vertier in Waddinxveen Bel bij brand Ijsbaan op Gouwe is een historische gebeurtenis Veel belangstelling voor concert Vox Jubilans Zij, die ons ontvielen I de De avonturen en zeemeermin van Bea heef i hei pleit gewonnen koning Puntbaard PAGINA 4 aoor Henk van Heeswijk WEEKBLaD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 29 DECEMBER 1961. Kerstviering van Ned. Christen vrouwenbond Spreekuur voor woningzoekenden Tuinwedstrijd Maken van bijten Gymnastieklokalen WEEK Bioscoop wenselijk Nieuwe uitvalsweg Krokodillentranen n te OPENBARE BEKENDMAKING is r(jke omgeving. bevestigend. Inderdaad. (wordt vervolgd) zich van ses. Ja maar eerst het verhaal hoe je in die schelp bent gekomen, vond de koning. En de prinses begon te ver tellen: Het eersvolgende spreekuur voor wo ningzoekenden zal worden gehouden op dinsdag 9 januari 1962 van 7-8 uur nam. in het gebouw van de gemeen telijke dienst voor sociale zaken (ach ter het gemeentehuis). „Wat leuk”, lachte de koning, woon jij diep in de zee prinses. Ik woon juist op een heel hoge berg. Dan is het geen wonder dat ik je nooit eerder heb gezien. We wo nen te ver van elkaar vandaan. Ik vind je heel aar dig. De prinses lachte tegen de koning. Boven op een berg? vroeg ze. Wat zal dat heerlijk zijn. Je kunt na tuurlijk ver zien he? Je kunt het hele land zien, knikte de koning. Dan zou ik er best heen willen, zei de prin- „Oh, wat was ik bang en verdrietig ,dank u wel, dank u wel”, zei de zeemeermin blij, en ze klom boven op de schelp. Niemand hoeft bang te zijn in mijn land. Ik ben zo dapper, dat ik iedereen kan helpen. antwoordde de koning. Maar vertel me eens, hoe ben je in deze schelp terecht gekomen? En wie ben je eigenlijk? Ik ben de zeemeerminnenprinses Blondje, ik woon in een groot paleis, diep in de zee. Het is er prachtig met zeesterren, waterplanten en schitterend gekleurde vis sen, die er rondzwemmen. En ik zal u vertellen, koning Puntbaard, hoe ik in deze schelp gekomen ben, want het is een spannend en mooi verhaal. In het afgelopen jaar ontvielen Waddinxveen enkele inwoners, die zich in de loop der jaren in onze gemeenschap een speciale plaats hadden verworven. Wij gedenken hen met ere. 7 april C. E. G. Okkerse, industrieel en gemeenteraadslid. 20 juni 28 juli HOOFDSTUK 21, nr. 33. „Daar heeft meneer Sangelaar niets over te zeggen.... En al zegt u me nu voor de zoveelste keer, dat het schoolbestuur bedisseld heeft, dat de ongehuwde crderwi4zex«a bij u in pension moet, dat lap i?. vierkant aan m’n schoen, M'n privéleven is m’n persoonlijk eigendom en zolang er on ethische en zedelijke gt.nder niets op mij aan te n-rken is, .kan geen school bestuur mij wat gebieden of verbie den. Zodra h”t k'aar is, mevrouw van Schagen, ga ix daar wenen. Dan kan ik tenminste m’n meubeltjes die nu al meer jaar in Amster dam opgeslagen liggen, weer gaan gebruiken. Ik heb u al ge-egd, dat ik te zelfstandig ben om lang bij anderen te blijven. Als het klaar is, zal ik het op prijs stellen, als u en uw man eens een avondje komen buurten. En meteen draaide ze zich om en ging naar haar kamer, Miep in de grootste consternatie achterlatend. Die avond, tijdens de broodmaaltijd, bemerkte Bea, dat Van Schagen ook al op de hoogte was, maar wijselijk zei hij niets. Miep zat met een gezicht N-'lïXktzl öC, HlUUdLllCCl Cll ^ClHCCll LCl Ctdllbim. C. v. d. Knaap, dirigent van de muziekver. „Voorwaarts”. C. v. d. Linde, oprichter manufacturenzaak, annex wo ninginrichting Dorpsstraat. beschouwing met enige aarzeling te houden omdat zijn partij het grote nut hiervan niet inziet. Hij meende echter niet te moeten achterblijven. Hij vroeg versooeriiig van de raads- agenda’s. Voorts had hij met enige zorg de uitbreiding van het ambtena renkorps gadegeslagen. Hij noopte dat hieraan de eerstkomende jaren geen behoefte meer zou zijn. Hij meende te moeten aandringen op de ontslui ting van Putte Noord, omdat gevaar voor de afremming van de bouwacti viteit niet denkbeeldig is. Hij maan de tot grote spoed bij de aanleg van sportvelden, bejaardentehuis en de krotopruiming. Bij dit laatste wilde hij niet volstaan met onbewoonbaar- verklaring, maar onmiddellijk daarop sloop laten volgen. De verkeerssitua tie bij de hefbrug had zijn speciale belangstelling. Naar zijn mening dreigt hier een onhoudbare toestand. De heer Noordam besloot zijn betoog met de hier en daar wat bevreemding wekkende opmerking, dat vier verkie zingen achtereen de protestants chris telijke partijen hadden samengewerki en dat de AR nu voorstellen daartoe zou afwachten. De Ned. Christenvrouwenbond. afd. Waddinxveen, kwam vorige week in het Herv. Wijkgebouw aan de Es- doornlaan bijeen voor dé traditionele kerstviering. Deze viering bestond uit de gebruikelijke liturgie met na de pauze een kerstverhaal. Een groot aantal leden had plaatsgenomen aan de sfeervol versierde tafels, waarop tal van kerststukjes en brandende kaarsen waren geplaatst. De medita tie werd verzorgd door de presidente van de vereniging, mevrouw R. Klun- der-Bent en mevrouw de Geus. De kerstliederen werden op de piano be geleid door mevrouw Noteboom. In de pauze werd de inwendige mens versterkt met een kopje chocolade melk met kerstcake. Hierna werd een kerstverhaal voorgelezen getiteld: „De engel van de witte bergen. dat bejaarden was gepas- de Woningcommissie om het huis te vorderen. En dat zal ik doen ook. Misschien vandaag nog. U daar wo nen.... In uw eentje zeker? Terwijl ik er een gezin met twee kinderen voor heb, dat al vier jaar op een wo ning zit te wachten? Nee, juffrouw van Laar, zet dat maar heus uit uw hoofd. Bovendien wil het schoolbe stuur. dat de ongehuwde onderwijze res. Bij een gehuwde collega Inwoont, viel Bea hem in de rede. Dat liedje is me reeds tientallen malen in alle toon aarden voorgezongen. Maar u en uw schoolbestuur kunnen niet over mijn privéleven beschikken. Ik ga daar wonen, al zouden 'er in het dorp tien gezinnen zijn met kinderen, die al ik weet niet hoe lang op een huis zit ten te vrachten. Waarom bouwt u er niet een paar? U beschikt Immers over voldoende geld, (nietwaar? De rijkste boer van Elshoven? Durft u wel tegen een alleenstaande onderwij zeres op met al uw geld en al uw macht? Wat zult u zich flink voelen, he? Als u het gewonnen hebt. Maar u hebt het nog niet gewonnen. Ik dank u wel, dat u me gewaarschuwd hebt, en al zal ik er m’n laatste een. ten mee verliezen, maar dit ga ik dan met u uitvechten tot in hoogste instantie. Vandaag nog ga ik naar een advokaat en die moet dan maar met de uwe de degens kruisen! Bea haalde diep adem, en streek au tomatisch door heur haar. Twee vu rige rode plekken brandden op haar wangen. Wat drommel, nu had ze zich toch laten gaan. Sangelaar had met stijgende verba zing naar haar uitval geluisterd en toen het meisje zweeg, grinnikte hij De schotsen moeten uit de bijten wor den verwijderd en aan de kanten op gezet zijn of wel de bijten, ter voor koming van ongelukken, aan de kan ten met takken afgezet worden. Het was de heer Van Beek (AR) die een lans brak voor de slechte situatie waarin de Burg. Trooststraat ver keert. Hij drong aan op verbreding en verwijdering van de bomen, omdat De burgemeester van Waddinxveen brengt in herinnering dat ingevolge de Algemene Politieverordening bij ge sloten water iedere eigenaar, huurder of gebruiker van huizen, gebouwen, fabrieken verplicht is ten genoegen van burgemeester en wethouders, voor of achter die percelen, of indien zulks nodig is, op beide plaatsen, bijten te hakken of te doen hakken en vervol gens open te houden of te doen hou den ter grootte van 1 x 1,50 meter. Waar die afmeting niet is te verkrij gen kan vermindering worden toege staan. van zes weken slecht weer te kijken en af en toe viel er een hatelijkheid- je uit haar mond tot Piet haar op een gegeven ogenblik scherp aankeek en teen zweeg ook Miep verder. Bea was «r even van geschrokken. Er was een uitdrukking in het ge zicht van Van Schagen. waarvan ze werkelijk bang werd. Net alsof een aantal explosieven op het punt ston den te ontploffen. Zo had ze hem nog nooit gezien. Mij dunkt, als hij eens zo’n gezicht in de klas zette Twee dagen later zat Sangelaar om half twaalf in het spreekkamertje op haar te wachten. Van Schagen gaf haar een tip en Bea zette zich schrap. Het zou wel gaan over dat huisje. Nu zouden de poppetjes eens gaan dan sen. Toen ze binnen kwam, zag ze aan zijn gezicht, dat hij uit zijn humeur was. Doch ze deed net, of ze nergens erg in had, kwam met een stralende glimlach op hem toe, stak haar hand uit, die hij - wilde hij fatsoenlijk blij ven - niet kon weigeren en wees hem toen een stoel. Alleen de oudere inwoners van Wad dinxveen zullen zich een dergel(jk beeld misschien kunnen herinneren, ook al was de Hefbrug er toen nog niet. De Gouwe dichtgevroren met zulk eeni prachtig glad tfsoppervlak is de laatste vijftig jaar zeker niet meer voorgekomen. De scheepvaart gat de vorst eigenlijk nooit goed de kans en wanneer koning winter ten slotte toch over de sterke scheepsboe gen triomfeerde, resulteerde dat in een grillige ijsmassa, waarop het schaatsen vrijwel tot de onmogelijk heden behoorde. De vier dagen rust, ook bij de binnen scheepvaart, rond de koudste Kerst mis van deze eeuw, waren echter vol. doende om de Gouwe met een dikke ijslaag te bedekken, die al spoedig vol doende betrouwbaar was om door jong en oud te worden bereden. Even dreigde dezer dagen de feest vreugde te wordenv verstoord toen er sprake van was, dat de ijsbrekers een vaargeul zouden maken, o.m. om in Boskoop liggende benzinetankers met bestemming Schiphol vr(j te kunnen maken. Gelukkig heeft men een ande re oplossing gekozen en is de brand stof over de weg verder getranspor teerd. Anders had misschien een woe. dende menigte, net zoals vele tiental len jaren geleden, zijn ontstemming over het ijsbreken doen blijken door op het brugdek van de Hefbrug te gaan dansen. Destijds moest de toen malige brug over de Gouwe het ont- Als laatste kreeg de heer W. C. Slob van de Christelijke Historische Unie het woord. Vanzelfsprekend bracht zijn beroep mede, dat hij dieper in het financieebtechnisciie van de be groting was gedoken dan zijn coiiega- raadsleden. Zijn financiële betoog re sulteerde in een opmerking, dat hij de financiële toestand van de gemeente nog niet zo rooskleurig inziet. Als wens 'br..Uit nij de touw van gy mnas iieklol-alen naar veren. Naar de mening van «ie heer Slob nv 'ten de leerlingen van vijl _vn ’..geimatig heen en weer trekken naar de drie beschikbare lokalen. Dit koac .eei tijd en brengt veel verkeer. rKcc’s met zich mede. De vijftiende kerstzangavond van de Ned. Herv. gemengde zangvereniging „Vox Jubilans” vorige week in de Hervormde Kerk is ook dit jaar weer een groot succes geworden. De belang stelling was 'bijzonder groot en onder de aanwezigen bevonden zich o.m. burgemeester en mevrouw van der Hooft, wethouder Venema en echtge. note en gemeentesecretaris Jenné met echtgenote. bestrijden met het andere kwaad (bios). Na het bioscoopbezoek, gaan ze toch naar de patates friteskramen. Evenmin had hij veel vertrouwen in het draaien van goede films. Naar zijn mening oefent een bioscoop een ver derfelijke invloed uit op de jongeren. De heer J. P. van Oosten (KVP) acht te zich evenmin gelukkig met de uit. latingen van de heer Ververs inzake discriminatie. Hij hoorde niet graag, dat dit de politieke partijen in de schoenen werd geschoven. Dat zou ’n inbreuk zijn op de geestelijke vrijheid. De heer Van Oosten noemde het zelfs onchristelijk. Maar zolang de overheid nog geen geld geeft, achtte hij het niet noodzakelijk het standpunt te herzien. Hij deed de suggestie met het verlenen van subsidie aan Humanitas te wachten op het rapport, dat het ministerie van defensie hierover zijner tijd zal ontvangen. „Waarmee kan ik u van dienst zijn, meneer Sangelaar?” begon ze op rus tige toon. Dat huis, van de weduwe Draaiers, aan het Moleneinde., is het juist, dat het door u gekocht is? Bea knikte Vorige week heb ik het koopcontract getekend. „Hoe., hoe hebt u dat voor elkaar gekregen? vroeg hij verbaasd, want tot op dit moment had hij de geruch ten hierover maar half geloofd. Bea besloot onder alle omstandighe den kalm te blijven. Meneer Sange laar, dit is een privé-aangelegenheid, waarover ik niet wens te debateren. Sangelaar keek haar nijdig aan en beet haar toe: „Weet u wel, dat u me ■lelijk in de wielen hebt gereden? Ik had het willen kopen voor een van mijn mensen, die een woning nodig heeft. ,,Wel, waarom hebt u het dan niet ge daan?” Waarom niet? Waarom niet? Omdat u, of degene, die u opdracht hebt ge geven, me voor is geweest. Wie zou nu ooit gedacht hebben.... Wat zijn uw plannen? Bea zuchtte. Nogmaals, meneer San gelaar, dit zijn privé-aangelegenheden. Maar omdat ik u hoogacht, wil ik het u wel vertellen. Ik laat het goed op knappen. Vergunning voor verbou wing en zo zal volgens de regelen van het spel worden aangevraagd. En daarna ga ik er wonen. Sangelaar wuifde met zijn hand. Daar komt niets van in. Verbouwing valt onder mijn afdeling op het gemeen tehuis. Rekent u er alvast maar op, dat ik geen vergunning geef. Boven dien heb :k het recht als hoofd van 20 oktober W. A. Sliedrecht, grondlegger van de hout- en speel goederen en sportartikelenfabriek. 14 december A. Kreupeling, oud-gemeentesecretafis. Reeds in de aanvang wisten de uit voerenden alle aandacht op zich te vestigen, door het gezamenlijk op ont roerende wijze ten gehore brengen door het gemengd koor en het kinder koor van het „Stille Nacht". Hierna volgde Wiegenlied der Hirten in een bewerking van de dirigent van Vox Jubilans, de heer Mar. Eg bert uit Rotterdam. Andere werken die op het programma stonden, waren o.m. „In Excelsis Glo- ria„Hebe deine Augen auf”, „Bede des Harten” en „Nog is het tijd”. „De Heer is mijn Herder” en ,;Herder ik boodschap blij van stem” werd uitge voerd door de ijle en heldere kinder stemmen van het jeugdkoor De Zang vogeltjes. Met de groots uitgevoerde cantate „Ere zij God” voor de koren en orgel in een bewerking van Piet Kiel werd het programma besloten. De bekende Haagse organist Feike As ma, die voor de orgelbegeleiding bij de zang zorgdroeg, voerde ter afwis seling enkele solowerken uit, met na me „Prière et Berceuse” en een „Fan tasie over Kerstzangen”, deze laatste van Jan Zwart. Bijzonder gelukkig was het feit dat er op ruime oc-haal gelegenheid voor sa menzang in het programma was op genomen. Deze aktieve bijdrage van de toehoorders werd door hen zelf on getwijfeld bijzonder gewaardeerd. Ds Joh. Verwelius, die de avond be gon met‘de Schriftlezing, gebed en een openingswoord, sprak aan het eind van het concert een dankgebed uit, waarna dit jaarlijkse hoogtepunt van Vox Jubilans werd besloten met het gezamenlijk zingen van psalm 118:14, Gij zijt mijn God, U zal ik loven”. die door de ongunstige ligging van de straat ten opzichte van de wind, hier toch niet goed groeien. Voorts sugge reerde de heer Van Beek jaarlijks een soort tuinwedstrijd te houden, wat het aanzien van de tuinen in de gemeen te ongetwijfeld ten goed zal komen. Aan het slot van de vergadering, die door een gezamenlijke maaltijd van de raadsleden aan het eind van de middag was onderbroken, bracht de heer Kooijman als nestor van de raad de dank over aan het college van B. en W. en de ambtenaren, voor de wij ze waarop de begroting was samenge steld. De heer Van Oosten wenste het college namens alle raadsleden een gelukkig kerstfeest toe. De burgemeester besloot met de op merking, dat er een nuttig jaar met ups en downs was verstreken. „De toekomst van Waddinxveen hebben we wat somber tegemoet gezien. We hadden wel vertrouwen in het Rijk, maar nog geen zekerheid” In de we tenschap dat die zekerheid voor fi nanciële steun, zij het dan nog mon deling, door „Den Haag” was toege zegd, konden de raadsleden van him laatste raadsvergadering in 1961 huis waarts keren. ste zijde geweest, maar tranen kon hij helemaal niet zien. Hij boog zich over haar heen en legde even zijn hand beschermend op haar arm. Kom, Bea, zei hij zacht, de soep wordt nooit zo heet gegeten als hij wordt opgediend. Er zal misschien wel een mouw aan te passen zijn. Bea hief het hoofd op en keek hem aan. De burgemeester.zei ze. „Ik ga naar hem toe. Hij moet er wat aan doen. Hij heeft me aan het huisje ge holpen. Hij zal die Sangleaar toch ze ker wel baas kunnen? Van Schagen zuchtte. Misschien wel, antwoordde hij weifelend. Je kunt het in ieder geval proberen. Ik ga meteen, antwoordde Bea reso luut. Ik laat er geen gras over groei en. Ik wil wel eens zien.... Ze was al bij de deur, toen Van Scha gen haar tegenhield. Ze keek hem verwonderd aan, toen hij zacht tegen haar zei. „Kijk eerst eens in de spie gel, Bea. Je kunt zo de straat niet op gaan. Ga je gezicht een beetje was sen. Om twaalf uur was Bea nog niet aan tafel en Miep keek verstoord. Waar Is ze? vroeg ze aan haar man. Een belangrijke aangelegenheid. Ze moest even weg. Houdt haar eten maar zo lang warm. Miep fronste de wenkbrauwen en plantte haar handen in de zij. „Ik houd er anders van om prompt op tijd.... begon ze. maar Piet wuifde met zijn hand en beet haar toe. Mens, zanik niet over je prompt op tijd, er zijn wel belangrijker dingen in het leven, dan eten en drinken....” gelden. De ijspret beperkte zich echter niet alleen tot dc Gouwe. Ook de Petteplas werd in een gezellige baan herscha pen, die ’s avonds met z’n verlichting en muziek een trekpleister is voor heel wat schaatsliefhebbers. Boven dien maakte vooral de jeugd ook nog druk gebruik van de vele andere schaatsmogeltjkheden in onze water- (foto Sj. Noteboom) hoofdschuddend. Temperament hebt u in ieder geval. Ik heb er zo nog niet meegemaakt. En verdraaid, als het niet waar is, ik mag dat wel. Hij stond op. Maar dat verandert niets aan mijn besluit. Dat huisje vor der ik voor de gemeente. Die be voegdheid bezit ik en ik zal daarvan gebruik maken, zowaar ik Sangelaar heet. Bea bleef zitten. U gaat uw gang maar meneer de dwingeland, zei ze zacht Maar u zult me op uw weg vinden. Ik zal vechten, vechten, zoals ik nog nooit gevochten heb. Ze zat er nog een hele tijd, ook al toen Sangelaar vertrokken was. Van Schagen, die in de gang liep te dra len, zag hem gaan. „Die heeft behoor lijk de smoor in,” zei hij zacht tot zichzelf. En hij wachtte ,tot Bea weer te voorschijn zou komen, maar toen ze na vijf minuten nog steeds in het kamertje verbleef, waagde hij het naar binnen te gaan. Op de drempel aarzelde hij even, want wat hij zag, had hij van haar nog nooit gezien. Bea zat te huilen, met haar gezicht in de handen. Vlug keek hij in de gang, of er soms nog kinderen waren, toen sloot hij de deur achter zich en liep op het meis je toe. Maar, Bea, wat is er aan de hand? Heb je ruzie met hem gehad?” De onderwijzeres keek hem even met betraande ogen aan. „Och, laat maar” zei ze snikkend. Hij., hij wil me m'n huisje afnemen, dat ik gekocht heb. Hij zegt, dat hij het vorderen kan., voor een gezin. En ik wil het zo graag voor mezelf hebben.... Van Schagen stond er verlegen bij. Vrouwen troosten was nooit z’n sterk- De voorzitter, burgemeester C. A. van der Hooft had de betogen van de vier raadsleden aandach'ig gevolgd. Dat bleek uit zijn uitvoerige beantwoor ding. Aan het adr— van mevrouw Van der Torren zeide hij, dat de in stelling van een tak ven dienst van gemeentewerken zal bijdragen tot het samensieilen van een door haar be doelde tnemori; van toelichting. Naar zijn mening is met de belastingheffing nog niet do top bereikt, alleen nog maar de door het Rijk gestelde norm. De mechanisatie van d- gnn. ante lijke admiiiistutiu werkj niet direct perso- neelsbesparend, maar wel economi scher. Wat betreft Ge uitbreidmg van het ambtenarenkorps merkte de bur gemeester’ op dat we bijna aan pet eind zijn. Waddinxveen liep erg ach ter en dat moest worden ingehaald. Ten aanzien van de woningen voor grote gezinnen, zeide hij, dat dit in de particuliere sector moeilijk is te verwezenlijken. Een mogelijkheid zag hij in de zg. duplexwoningen, waar van er nu één in z’n geheel ter be schikking van een gezin was gekomen terwijl er nog twee op de nominatie staan. De geluidshinder ook voor de flats in de woningsecor heeft alle aan. dacht, zo zeide de voorzitter. Ten aan zien van de trage gang van zaken bij de bouw van de bejaardenwoningen releveerde de burgemeester hetgeen hij hierover al in een vorige raadsver gadering had gezegd. Het verheugde hem te kunnen mededelen, dat de stichtingsakte voor de stichting bij de notaris seerd. Voor de lectuurvoorziening zijn vol gens de heer Van der Hooft thans twee aanvragen bij de gemeente. Hij achtte wel een kans aanwezig dat er in goede samenwerking iets zou zijn te bereiken. Naar zijn mening kan ’n dorpshuis meewerken aan meer ver tier. Zeer voorzichtig gewaagde de burgemeester zelfs van de wenselijk heid van een bioscoop waar goede films zouden worden gedraaid, die de jeugd van de straat zouden houden. Vervolgens kwam de beschouwing van de heer Ververs voor beantwoor ding aanmerking. Over de leeg staande woningen zeide de burge meester, dat het hier particuliere wo. n-1 r Tza—wa ningen betreft, die zijn bestemd voor de verkoop. Verder staan nog enkele voor de industrie bestemde flats leeg, maar daar zijn de bewoners al voor bekend. De plannen voor het nieuwe raadhuis zijn zo goed als rond en begin januari hoopt? de burgemeester hierover nadere mededelingen te kun nen doen. Over het baggerprobleem zeide de voorzitter, dat er gedachten zijn om dit inderdaad van gemeentewege aan te pakken. Ook stipte hij de zieken auto nog aan. Gebleken is. dat er in Bodegraven een ziekenauto is van het Rode Kruis, de voorzitter van de af deling aldaar zal men vragen hierover nader in Waddinxveen iets te komen vertellen. Ten aanzien van de tweede maat schappelijk werkster achtte de heer Van der Hooft een dergelijke kracht voor de gemeente zelf nog niet nodig. Er is overleg met de industrie gaande om gezamenlijk iets te bereiken. In dit verband verw-et hij de k rken op dit gebied niets te doen. In vele an dere kleine gemeenten gebeurt dit wel. Men mag dit maatschappelijk werk volgens hem niet alleen op de overheid afschuiven. Bij de beantwoording van de heer Noordam erkende de burgemeester de dreigende verkeersproblemen bij de hefbrug. Hij achtte het verheugend, dat het aanvankelijk door Gedepu teerde Staten afgewezen plan voor 'n nieuwe uitvalsweg parallel aan de 2e Bloksweg door dit college opnieuw zal worden bekeken. In januari komt een aantal deskundigen naar Wad dinxveen om dit probleem nader te bestuderen. Tevens k?n begin 1962 het bezoek tegemoet worden gezien, van de vaste commissie uit de Tweede Ka mer in verband met de plannen voor de grenswijzigingen en de Waddinx- veense bezwaren daartegen. Hoewel de burgemeester zich ver heugd betoonde over het feit, dat het raadslid Slob vooral de financiële zij de van de begroting aan een beschou wing had willen onderwerpen, ging hij niet erg uitvoerig op diens betoog in. Over de gymnastieklokalen zeide hij, dat Waddinxveen met één lokaal per drieduizend inwoners geen gek figuur slaat. Niettemin (zou worden geijverd voor meer lokalen. Bij de duplieken was het eerst de heer Slob (CHU) die de heer Ververs aanviel over zijn algemene beschou wing. De heer Slob was weinig geluk kig met het feit, dat o.a. zijn partij discriminatie werd verweten ten aan zien van „Humanitas” De heer Ver- vers reageerde hierop met te zeggen, dat we ook verantwoordelijkheid dra gen voor de ongeorganiseerde jeugd. De heer Noorlander vroeg zich af of de overheid aan het punt vertier niet te veel aandacht schenkt. De kerkelij ke jeugd organiseert de ontspanning zelf. De PvdA en WD zeggen wel eens, dat wij te conservatief zijn en de progressiviteit uit het oog verlie zen zo zeide hij. „Maar ik vraag me af, zo ging hij verder, of wij als prot. chr. partijen niet te veel ingaan op het materiele om niet achter te ge raken bij de niet-confessionele par tijen. De heer H. C. Kooijman (SGP) rea geerde op de hem bekende bedaarde maar toch niet minder felle manier op hetgeen de heer Ververs had gezegd. Hij noemde hem een van de mensen, die nooit leren. Het is juist de Remon strantse kerkelijke groepering van de heer Ververs die oorzaak van ’n jaar se groepering van de heer Ververs, vertraging bij de plannen voor het bejaardentehuis? zo zeide hij. Dit ontlokte zowel de heer Ververs als de heer Lips enige uitlatingen. Nadat er over en weer opmerkingen waren ge. maakt in de geest van „welles” en „nietes” ging de heer Kooijman op de plannen voor het bejaardentehuis nog nader in. Hij vond het bedroevend, dat juist van remonstrantse zijde be zwaren naar voren kwamen. „Maar het zijn maar krokodillentranen” zo zeide hij. De bioscoop van de burgemeester had beslist niet de instemming van de heer Kooijman. We kunnen het ene kwaad (patates frites eten, etc.) niet I die oorzaak is van een jaar 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 4