ontwikkelingslanden van Eeuwen ASPRO' V: Speciale wasbehandeling van witte nylon Meer steun aan actie ,10 x 10' S. Pille bij P. v d A. lijstaanvoerder Geschenk voor het Koninklijk Paar Herdenkingstegel voor schooljeugd Goede verkoop van kinderpostzegels 2 ASPRO'5 Ueipi'oken woord op grammofoonplaat Plannen voor oprichting openbare Ulo-schooi JLaiidingssysteem voor ruimtevaartuig; Duivels woordenboek van Ambroce Bierce Eerste vergadering van de ARJOS Samenwerking ter verbetering van de welvaart in vele landen In het afgelopen jaar hebben de industrielanden van de vrfle wereld niet alleen grotere maar ook doeltreffender stens verleend aan de jonge landen in hun stre ven naar economische vooruitgang. Deze steun werd verstrekt en aanvaard vol gens het enig juiste beginsel, dat de verantwoordelijkheid voor economische ontwikkeling in de eerste plaats rust op het land dat desteun ontvangt, aange zien hulp van buiten afaUeen doel treft wanneer deze aanhaakt bjj de door het land zelf betoonde inspanning. Minister Dean Rusk iheeft op 1 dec. verklaard dat de Verenigde Naties gaarne verdere uitbreiding zagen vein van de industrielanden, aangezien de Veremgae hiaten, om geen aomineren- de plaats in te nemen bij deze steun aan het buitenland, een evenwicht moeten vinoen tussen bilaterale en multilaterale hulp. Welvaartsprogramma In 1960 heeft het congres 600 mil joen gevoteerd voor net weivaarts- programma in Ztua-Amerika en voor steun aan Ohili dat zwaar geiroiien was door een aardbeving. Enkeie maanden later gaf het congres zijn sanctie aan de sinds 8 jaar grootste jaarlijkse ibijurage aan buitenlandse steun: ruim 8 4.uu0 miljoen. Van dit bedrag is 1.600 miljoen bestemd voor militaire steun, de rest voor economische en technische hulp. Bo vendien werd door het congres een bedrag van 1.100 miljoen leningen ten behoeve van ontwikkeling gevo teerd en gaf het machtiging tot ver- strekking van 1.500 miljoen per jaar voor leningen gedurende de komende vier jaar. Deze machtiging op lange termijn en de oprichting van een nieuw bu reau voor buitenlandse steun, het Bureau voor Internationale Ontwik keling (AID), ter bundeling van de activiteiten van delnternationale Ad ministratie vcor Samenwerking (ICA) en het Loonfonds voor Ontwikkeling (DLF), kenmerken di nieuwe opvat tingen van de regering Kennedy op het punt van hulp aan het buitenland Hierbij wordt de nadruk gelegd op lang lopende leningen met gunstige afgesteld op realistische goed ge plande ontwikkelingsprogramma is, waarbij de betrokken landen hun eigen hulpbronnen naar vermogen inschakelen. In een door de economische en fi nanciele commissie van de UNO aan genomen resolutie wordt op de indus trielanden en de ontwikkelingsgebie den een beroep gedaan „alles in het werk te stellen om een op eigen kracht steunende groei van de econo mie van de betrokken landen en hun sociale vooruitgang te bevorderen". Elk land dient een eigen einddoel na te streven en zich ten doel te stellen „een jaarlijkse toename van het na tionale inkomen van tenminste vijf procent aan het eind van het deoen- nium te bereiken." Teneinde deze steun meer doeltreffend te maken heDben de industrielanden een oomissie voor ontwikkelingssteun opgericnt binnen de nieuwe organisa tie voor Economie ene bamenweraing en ontwikkeling (OECD). lnae boezem van deze commissie kunnen de 20 OECD-ianden zien beraoen over oe beste metnoue wa_rop zij hun nati onale huipDronnen kunnen inscnase- len bij de buitenlandse nuip en nun steunverlening met Denuip van ïang- lopenue leningen en aergenjlte uit te breiaen. Van aiie zijden wordt overheidssteun aan ne ontwikkelingslanden ter be- scnikking gesteld ten oearage van rond F 18 miljoen per jaar; de Veremgae Staten dragen nieraan voor ongeveer tweederde cy. De betekenis van par ticuliere beleggingen in het buitenland moe evenwei met over het hoord wor den gezien: alleen reeds in lötiü werd aan nieuwe Amerikaanse beleggingen een bedrag van 8 l.'lOO miljoen ten koste gelegd, terwijl bovendien een be drag van 8 1.500 miljoen aan winst opmeuw werd belegd. Wereldbank Het belangrijkste kanaal voor de mul tilaterale steun is ai ongeveer 15 jaar de Wereldbank. in iatiu verstrekte oeze bank voor een bedrag van 8 610 mii- joen aan lenigen en credieten, die, met uitzondering van 30 miljoen aan Joegoslavië, bestemd waren voor lan den in Azië, Airika en Latijns amerika Hiertoe behoren een aantal renteloze credieten niet looptijden van maxi maal 50 jaar. Enkele maanden geleden hebben de Verenigde Staten aan de OECD-landen voorgesteld ongeveer één procent van hun gezamenlijk nationaal inkomen te bestemmen voor steun aan de ontwik kelingslanden, een percentage dat de Verenigde Staten de laatste jaren heb ben uitgetrokken voor deze vorm van steun aan de andere landen. Ameri kaanse autoriteiten hebben de hoop uitgesproken, dat ook andere landen met een ontwikkelde economie de mogelijkheid zullen vinden hun steun aan de ontwikkelingslanden zodanig op te voeren, dat de nagestreefde één procent spoedig wordt bereikt. Er zijn een groot aantal kanalen, waardoor de technische en financjele hulp kan worden verstrekt: openbare en particuliere, bilaterale en multila terale en via internationale organisa ties. Een goed deel van de steun kan worden verstrekt via de Verenigde Naties en haar gespecialiseerde afde lingen. Zo heeft President Kennedy op 25 september in zijn rede voor de Verenigde Naties voorgesteld, dat het lopende decennium zal worden aange duid met de naam „V.N. Ontwikke lingsdecennium". De Amerikaanse delegatie heeft daarop gevolg gegeven aan zijn aanbeveling en een beroep gedaan om voor 1962 een bedrag van 150 miljoen ter beschikking te stel len van het V. N. Programma voor Technische Hulp en het Speciaal Fonds van de V.N. De Verenigde Staten stel den hiervoor een bedrag 60 miljoen beschikbaar, 20 miljoen meer dan verleden jaar. WIJNHANDEL SLIJTERIJ sinds (1821) Geel worden is op eenvoudige manier te voorkomen Menige hulsvrouw tobt nog wel eens met moeilijkheden bij de wasbehandeling van kunststoffen. Veelal heeft men te kampen met vergelen of vergrauwen van witte nylon kleding. Nog steeds is hiervoor geen afdoencK middel gevonden, maar het neemt niet weg, dat er toch wel middelen zjjn om te bewerkstelligen dat vergeling niet zo spoedig optreedt. Veelal is dit euvel te wijten aan een on juiste wasmethode. Nylon moet vooral niet te lang wor den doorgedragen en evenmin mag 't gedragen goed lang vuil blijven lig gen. Het dient het zo spoedig mogelijk en wel geregeld gewassen te worden. Witte nylon zetten we in een ruim sop bij een temperatuur van maxi maal 60° C. Om kreukels te vermij den mag deze temperatuur niet hoger liggen. Wij nemen bij voorkeur een alkalisch wasmiddel of een wasmiddel dat we zelf alkalisch gemaakt hebben, door toevoeging van extra soda aan het sop. Niet te lang Als de handen de temparatuur kun nen verdragen, dit is ongeveer bij een temperatuur van 45 graden C, mag 't wassen beginnen. Het materiaal moet bij elkaar ongeveer een half uur met het sop in aanraking zijn gekomen. Daarna spoelen we in ruim water (dit moet enkele malen gebeuren), waarna het kledingstuk nat wordt opgehan gen, dus zonder wringen of iets van dien aard. In een wasmachine mag nylon wel gewassen worden, maar dan slechts gedurende korte tijd. Toch moeten we oppassen met het wassen in een ma chine, want deze wasmethode veroor zaakt meer kreuk, dan wassen met de hand. Na wassen in de machine moet nylon ook wat bijgestreken worden, wil het kledingstuk er presentabel uitzien. Als het om de een of andere reden niet grondig gewassen is ge durende langere tijd, dan is het be paald noodzakelijk het goed thuis een z.g. „opknapbeurt" te geven. Opknapbeurt Hiermede moet u niet wachten tot het nylon reeds vergeeld of vergrauwd ziet. Geeft het liever eens per maand zo'n opknapbeurt. Een goed resultaat wordt bereikt, door de witte nylon eens per maand een uur lang te was sen bij 60 graden temperatuur in ruim sop van heel veel groene of gele zeep, waaraan per emmer water van 10 liter een handvol soda is toege voegd. Na afloop moet terdege ge spoeld worden, eenmaal is beslist niet voldoende! Hebt u een regelbaar strijkijzer dan moet u dit goed in de laagste stand wat bijstrijken; hebt u zo'n ijzer niet, dan liever niet strijken, want dit ma teriaal smelt spoedig. Gebreide nylon kledingstukken zoals jumpers, vesten en ondergoed mogen na het spoelen gerust jn een badhand doek gerold worden, om het meeste water te verwijderen, het drogen gaat dan sneller. Zo behandeld als hierbo ven omschreven, zult u het langst ple zier hebben van deze kunststof. Wij maken er voorts nog even op attent, dat hardnekkige vlekken in witte ny lon soms wel eens verdwijnen door 'n behandeling met warme wolblankop- lossing of door bleken in koude bleek- wateroplossing kopje bleekwater op 10 liter water). De zakgeldactie is in volle gang. De schoolgaande jeugd doet vrese lijk z'n best om elke week hun dub beltje of kwartje te sparen, maar de ouderen boven 15 jaar tot 25 jaar zijn echter niet zo hard bezig. Hét is de bedoeling dat alle jonge ren iedere week 10Vo van hun zak geld geven voor mede-mensen, die honger en ellende hebben. De meesten onder ons kunnen best iets missen. Bij mej. A. v. d. Dool, Burg. Troost straat 2, telef. 2671 kan U de spaar kaarten voor 10 x 10 in het kader van de anti-hongeractie verstrek ken. Wij verzoeken ook de besturen van de jeugd en sportverenigingen en alle andere verenigingen die jonge leden hebben, deze actie te stimu leren. Gemeenteraadsverkiezingen De Partij van de Arbeid afdeling Waddinxveen heeft een voorlopige groslijst samengesteld met kandi daten voor de op 30 mei a.s. te hou den gemeenteraadsverkiezingen. Lijstaanvoerder is weer de heer S. Pille. Op de derde plaats is de heer H. van Egdom vervangen door de heer A. H. van Gent. De heer van Eg- dom staat thans op de vijfde plaats De volgorde van de kieslijst is: S. Pille T. Ververs A. H. van Gent P. Lips H. van Egdom Th. Lammertse M. Boere P. de Bruin Mevr. G. C. van 't Slot-Kwaak A. Heij J. van Oort R. J. Jenner G. Vis J. de Heer C. Broer Plaatselijke collecte midden februari De plaatselijke collecte voor een Waddinxveense bijdrage in het na tionale geschenk, dat aan H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden zal worden aangebo den teT gelegenheid van hun zil veren huwelijksfeest, zal worden gehouden in de periode van 12 tot en met 19 februari. Deze huis aan huis collecte wordt georganiseerd door een damescomi té, dat onlangs werd geinstalleerd, en dat wordt gepresideerd door mevrouw Van der Hooft. Tijdens een maandagavond gehou den vergadering werd besloten de ze collecte uit te voeren in samen werking met de verenigingen, die zijn vertegenwoordigd in het co mité. Inmiddels heeft de presidente het Waddinxveense bedrijfsleven een brief gezonden, teneinde ook uit deze kring voor dit nationale ge schenk een bijdrage te mogen ont vangen. Jeugdraad vergaderde In het Wijkgebouw aan de Esdoorn laan heeft de Herv. Jeugdraad te Waddinxveen vorige week het onderwerp besproken „Waarom blijven wij Hervormd". Nadat ds. Joh. Verwelius, Ned. Herv. predi kant de bijeenkomst had geopend, kregen na elkaar drie sprekers het woord. Dit waren ds. N. Kleerma ker uit Rotterdam, dr. H. Bout uit Utrecht en ds. Rijnsburger, leger- predikant te Amersfoort Onlangs deelden B. en W. de ge meenteraad mede, dat zij in ver band met het zilveren huwelijks feest van het Koninklijk Paar aan de Waddinxveense schooljeugd herinneringsboekjes wilde uitrei ken. Bij nader inzien geloven B. en W., dat een herdenkingstegel met de wapens van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden, gecombineerd met het wapen van de gemeente Waddinxveen, van meer blijvende waarde zal zijn. Tijdens de vanavond te houden raadsvergadering zullen B. en W. de raad verzoeken met het nieuwe voorstel, waarmede 2070 is ge moeid voor 1800 tegels, akkoord te gaan Tijdens de kinderpostzegelactie 1961 is in Waddinxveen voor een totaalwaarde van 1730,78 aan kinderpostzegels verkocht. Het be drag aan extra toeslag, dat hieruit ter beschikking kwam, bedroeg 1188,70. Opgemerkt dient te wor den, dat het plaatselijk comité van de totaal verkochte frankeerwaarde bijna zestienhonderd gulden voor zijn rekening nam. Voor het Kind Tijdens de afgelopen campagne is door het comité, het postkantoor en de schooljeugd samen in totaal ver kocht voor een bruto-bedrag van 6370,73, waaronder een gift van 40,Dat is bijna 900,meer dan het vorige jaar. Hartelijk dank aan allen, die op enigerlei wijze tot het succes heb ben bijgedragen. B. van Gent. Bescherm U tegen Als u zich maar even rillerig of onprettig voelt: Onderwijs via de plaat maakt in Amerika grote opgang Lang geleden - om precies te zijn: in 1877 - werd het „ingeblikte" geluid uitge vonden. In dat jaar namelijk sprak de beroemde uitvinder Thomas Alva Edison, gezeten voor een wonderlijk uitziend apparaat het kinderrijmpje „Mary Had a Little Lamb" uit. Zijn woorden werden via een grote trechter overgebracht op een rol die met zilverpapier was bekleed. De oude fonograaf met de wasrollen maakte in de loop der jaren plaats voor de grammofoon met platen. De muziek in zijn vele vormen nam spoedig bezit van dit ongeevenaarde medium om vluchtige klanken vast te leggen, maar de laatste tijd komt het gesproken woord weer meer aan bod. In de Verenige Staten wordt door een tiental maatschap pijen een grote verscheidenheid van platen vervaardigd, waarbij een ieder wel iets van zijn gading kan vinden. Auto verkocht zonder aangifte te doen De Goudse kantonrechter heeft de zer dagen de Waddinxveense gla zenwasser v. d. K. tot 20 gulden boete veroordeeld, omdat betrok kene zijn auto had verkocht, zon der van de wijziging aangifte te doen bij de directeur van de rijks dienst voor het wegverkeer. Hij had alle bij de auto behorende papie ren zonder meer aan de nieuwe eigenaar overgedragen. De officier van justitie zeide, dat die euvel wei vaster voorkomt. Wanneer ie dereen echter op deze wijze te werk gaat heeft het gehele identi ficatiesysteem voor motorvoertui gen weinig waarde. De vorige maand verscheen een lang speelplaat, getiteld „The Scientists Speax: Biology", in de eerste piaats bestemd voor college-studenten. Hij bevat een aantal voordrachten van vooraanstaande biologen, die, elk op zijn eigen speciale terrein, in eenvou dige bewoordingen onderwerpen be handelen, die op andere wijze nauwe lijks zo efficient te benaderen zijn. Als hulpmiddel bij het onderwijs vindt de grammofoonplaat inderdaad zijns gelijke niet. Wij hebben daarbij geenszins het geven van schoolse lec- sen op het oog - hoewel die ook ver- krjjgoaar zijn - maar meer de tot na- denxen prikkelende presentatie van letterkunde, geschiedenis, muziek en Bijbelplaat Jonge mensen profiteren wel het meest van dit soort platen, die door gaans worden geleverd met verkla rende tekst en verdere aanwijzingen. Een van de beste is ongetwijfeld de uit 12 platen bestaande reeks voor jonge mensen, waarin een prachtige bloemlezing wordt gegeven van mu ziek, volksverhalen, dichtkunst en wel sprekendheid van alle tijden. Ook is er een zeer goede Inleiding tot Shake speare, die b»j de jeugdige luisteraars zeer in de smaak valt. Volwassenen Ihebben natuurlijk hun eigen voorkeuren: gedichten, verhalen redevoeringen, enz. In vele gevallen bleek een bloemlezing niet te vol doen: een logische ontwikkeling vorm de in zulke gevallen de gesproken vastlegging op de plaat van een ge heel boek. De Bibliotheek van het Congres begon hiermee in 1934; de verzameling is thans reeds aange groeid tot meer dan 3.000 werken. In de platenhandel is de Bijbel een der meest gevraagde boeken: van een der uitgaven zijn al meer dan 100.000 pla ten verkocht. Vlieglessen op de plaat Dit overzicht zou niet volledig zijn, wanneer geen aandacht werd besteed aan de bijna onafzienbare reeksen van instructieve platen. Gemakkelijk in n stoel gezeten kan men niet alleen ste nografie, de africhting van de hond, onderwater zwemmen, banjospelen, dansen en kegelen leren, maar ook hoe men aan de slanke lijn moet doen, paardrijden en zelfs de besturing van een vliegtuig. Zoals zo vaak het geval is zal ook hier de uitvinder nooit hebben voor zien. waartoe zijn in beginsel zo een voudig apparatuur zou leiden. Tijdens de vanavond te houden raads vergadering zal de Waddinxveense raad zich moeten uitspreken over een voorstel van B en W om in beginsel akkoord te gaan met de stichting van een openbare Ulo-school in deze ge meente. Uit een onderzoek, ingesteld door de hoofden van de scholen, is gebleken, dat van in totaal 25 kinderen de ou ders schriftelijk het verlangen ken baar hebben gemaakt tot ae oprich ting van een openbare Ulo-school te komen. Van deze 25 kinderen zijn er negen tien afkomstig uit Waddinxveen, vier ujt Zevenhuizen, één uit Moerkapelle en één uit Reeuwijk. Voor de eerste kla6 werden 21 leerlingen opgegeven en voor de tweede klas vier. B en W geven er de voorkeur aan een openbare Ulo met een eerste klas te laten aanvangen en vervolgens van jaar tot jaar de 6chool verder uit te bouwen. Teneinde een rijksvergoeding van de salarissen der leerkrachten te ver krijgen bestaat er de bepaling, dat de school niet minder dan 24 leerlingen mag bedragen. Hoewel voor een eer ste klas dit aantal nog niet is bereikt, zijn B en W ervan overtuigd, dat jn deze snel groeiende gemeente het wettelijk vereiste aantal leerlingen bij de opening van de school zeker aan wezig zal zijn. Als streefdatum voor de opening is gesteld 1 september a.s. B en W zijn van mening, dat een open bare Ulo-school in Waddinxveen be slist voldoende levensvatbaarheid zal hebben. Prijzen behaald Yogeirentoonstelling Op de provinciale vogeltentoonstel- iing, cue vorige week te Boskoop werd gehouden en waarvoor grote belangstelling bestond, hebben en kele plaatsgenoten fraaie successen geboekt. in klasse II (bastaarden) legde A. van Ardennen met 88 punten be slag op de eerste plaats. In klasse 12 (roodbekjes) was het Er. Ver sluis die de eerste plaats voor zich opeiste, terwijl Versluis in klasse 13 (Astrilden) op de tweede plaats eindigde. A. v. d. Spek behaalde in klasse 17 (lijsterachtige soorten) een tweede piaats. In totaal wer den 700 vogels ingezonden, die door een deskundige jury werden be oordeeld. OPENBARE BEKENDMAKING Spreekuur voor woningzoekenden Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op maandag 29 januari 1962 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeen tehuis). Ambrose Bierce (1842-1913) was een der minder belangrijke Amerikaanse schrijvers, wiens naam toen niet aan de vergetelheid moet worden prijs ge geven: zijn werk heeft in zeker op zicht zijn eigen verdienste en zijn in vloed op anderen kan niet worden weggecijferd. Hij was een fel schrij vende journalist in San Francisco, wiens scherpe commentaren op de zwakheden der mensen velen genoe gen hebben verschaft - en anderen tot razernij brachten. Hij bezat een heer lijk gevoel voor humor naast een bij tend cynisme, die tezamen iedereen op wie hij het had gemunt, tot wanhoop konden brengen. Bierce had een vruchtbare pen en be halve zijn krantenartikelen schreef hij ook korte verhalen. Maar hij zal voor al bekend blijven als de auteur van het „Duivels woordenboek". Jarenlang schreef hij zijn dagelijks artikeltje en daarin gaf hij geregeld definities van heel gewone woorden. Die omschrijvingen werden later in boekvorm uitgegeven en worden tot op de huidige dag graag gelezen. Wij zullen er hier enkele laten volgen, die ook thans nog niets van him bijtende humor hebben verloren. Lafaard - iemand die bij dreigend ge vaar met zijn benen denkt. Vuurtoren - een hoog gebouw aan de kust, waarin de regering een licht en de vriend van een politicus heeft on dergebracht. Maandag - in beschaafde landen, de dag na de sportwedstrijden. Muis - een dier dat zijn weg met flauwvallende vrouwen bezaait. Geschiedenis - Een meestal vervalst verslag van meestal belangrijke ge beurtenissen, die tot stand gebracht werden door heersers, meestal schur ken, met behulp van soldaten, meestal dwazen. Vork - een instrument dat hoofdzake lijk gebruikt wordt om een stuk dood beest in de mond te stoppen. Een van de voornaamste problemen die zich voordoen bij terugkeer naar de aarde van ruimtevaartuigen of stuwraketten, is de landing. Deze pro jectielen razen immers de aarde-at mosfeer binnen met snelheden van ongeveer 16.000 km per uur. Vooral 't landen met dergelijke snelheden op een vastgesteld punt is een ingewik kelde zaak, want deze enorme energie moet verminderd worden, zonder het vaartuig bloot te stellen aan overver hitting of vernietigende spanningen. Om aan deze problemen tegemoet te komen, heeft General Electric een au tomatisch landingssysteem ontwikkeld dat gebruik maakt van radio-impul sen en van een elektronische reken machine en dat in staat is ruimte vaartuigen veilig op aarde te laten landen. Met behulp van radar wordt een „scherm" van 11 km lengte en 96 km breedte in de vliegrichting ver wekt. Nadat het ruimtevaartuig de aarde-atmosfeer is binnengedrongen, vliegt het door dit scherm en vanaf dat moment staat het in directe ver binding met Eet landingssysteem op de grond. Wanneer het ruimtevaartuig zich op ongeveer 800 km (afstand Amsterdam- Zurich) bevindt, worden de radiosig nalen die het uitzendt, met behulp van radar opgevangen. Deze geeft ze door aan een rekenmachine, die dan de juiste en veilige vliegrichting kiest, waarbij de kansen op oververhitting of overspanning van het ruimtevaar tuig worden uitgeschakeld. De rekenmachine geeft vervolgens een landingsopdracht, die weer door mid del van radar naar de automatische piloot van het vaartuig wordt overge- 1 bracht, of - wanneer het bemand is - naar de bestuurder die de instructie op een scherm ziet verschijnen. Door herhaling van deze volgorde wordt het dalende ruimtevaartuig vol gens het nieuwe systeem veilig bin- nengeloosd met een snelheid van niet minder dan ongeveer 110 km per uur. Trekkingslijst '10 x 10' Bij de loterij voor de actie 10 x 10 in het kader van de anti-honger actie vielen prijzen op de volgende nummers: 11 15 18 44 47 63 69 137 157 175 188 238 241 271 283 289 307 335 447 449 451 462 468 584 672 673 684 738 847 859 862 924 934 998 1011 1066 1092 1172 1317 1400 1494 1520 1522 1541 1607 1618 1723 1728 1749 1931 1942 1943 1987 1992 2023 2089 2097 2111 2184 2193 2209 2325 2328 2362 2559 2692 2804 2894 2928 2961 2988 2998 3008 3079 3098 3184 3398 3418 3453 3522 3531 3547 3605 3607 3616 3656 3664 3727 3737 3763 3806 3886 3923 3937 3991 4204 4209 4231 4258 4285 3541 4318 4405 4424 4638 4645 4860 4864 4923 4955 4959 4975. Prijzen kunnen uitsluitend af gehaald worden op: vrijdagavond 26 jan tussen 6-S uur maandagavond 29 jan. tussen 6-8 u. woensdagavond 31 jan. tussen 6-8 u. Burgem. Trooststraat 2. Prijzen die na de aangegeven da tum niet zijn afgehaald vervallen. Auto te water De heer T.B. uit onze gemeente wilde maandagmorgen jl. in de bocht in de Onderweg, ter hoogte van „Eigen Haard", afremmen voor een auto uit tegenovergestelde richting te laten passeren. In plaats van te remmen, drukte hij echter op de gaspedaal, waar door de wagen naar voren schoot, de weg afreed en in de naast ge legen sloot belandde. De auto werd zwaar beschadigd. Morgen uitvoering van Voorwaarts In het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat geeft de Arb. Muziek- vereen. Voorwaarts morgenavond een uitvoering onder leiding van de heer C. Hondong. Na de pauze zal de to- neelvereen. K.T.W. het spel in drie bedrijven De Wonderdokter van A Boere opvoeren. De onlangs heropgerichte afdeling Waddinxveen van Arjos, de Anti-Re volutionaire jongeren organisatie be legt morgenavond in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan haar eerste bijeenkomst na de onlangs ge houden oprichtersvergadering. Spre ker is de heer van Weelden, lid van het hoofdbestuur van de landelijke Arjos organisatie. Onderwerp van zijn voordracht is Christelijke Sociale Po litiek. Het bestuur overweegt in een volgen de bijeenkomst te komen tot de be noeming van een definitief bestuur en de vaststelling van het ledental van Arj os-Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 3