Weekblad voor Waddinxveen deelbonwerl Overdekte manege unicum voor wijde omgeving Expositie van etsen en ijzerplastieken Nejg Onafhankelijk nieuwsblad Op het goede paard Het zegel der BETROUWBAARHEID NUTSSPAARBANK te Waddinxveen Europese vakantie Waddinxveen dankt Poolse jeugd DAMPO Fanfarekorps Concordia gat uitvoering gdegruï Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen 17e JAARGANG - Nr 8 Verschijnt elke donderdag Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur DONDERDAG 15 FEBRUARI 1962 Burgemeester Van der Hooft opende rijschool Van der Br eggen Groot was de belangstelling zaterdagmiddag, toen burgemeester C. A. van der Hooft de officiële opening verrichtte van de Rijschool van der Breggen aan de Plasweg. De opening geschiedde in de nieuw gereed gekomen overdekte manege waarmede in feite een kroon is gezet op het werk van de paarden minnende fa milie Van der Breggen. Waddinxveen heeft dank zij het initiatief van de fami lie Van der Breggen thans een menage gekregen, die ongetwijfeld tot ver in de omgeving de aandacht zal trekken. Burgemeester Van der Hooft, die was vergezeld van zijn echtgenote, zeide nadat !hij even tevoren het oranje lint had doorgeknipt, dat de toegang tot de overdekte manege nog blokkeerde, dat iedereen het initiatief voor deze nieuwe manege luide toejuichte. Hij herinnerde eraan, dat men zich aanvankelijk wel eens had afgevraagd wat de heer Van der Breggen wilde beginnen. Maar de aanwezigheid van zovelen is wed een teken dat hij op het goede paard heeft gewed, aldus de burgemeester. Zich over de hoofden der aanwezigen heenrichtend tot de inwoners van Waddinxveen en alle anderen in de verre omgeving zeide de heer Van der Hooft: „Hier heeft U de kans om een mooie sport te gaan beoefenen" En tegenover de jeugdige paard- en poney rijders citeerde hij een hoge au toriteit, die eens had opgemerkt, dat de paardensport bizonder leerzaam is. „Je leert jezelf beheersen, zowel li chamelijk als geestelijk. Er is namelijk veel geduld voor nodig voor de dres suur en het gaat pas werkelijk goed, wanneer je één bent Met je paard. Het ABC van de ruitersport is zeer moeilijk te leren" zo zeide de burge meester. Maar hij hoopte, dat de jeug dige ruiters het zo zouden leren ver staan, dat ze de sport tot een hoger plaats zouden weten te brengen. Spre ker geloofde ook, dat de manege een goede naam in deze streek zou krijgen en hij besloot zijn openingstoespraak met de heer A. Ph. v. d. Breggen veel succes toe te wensen. Het hierop vol gende applaus bracht enkele opgestel de poney's en paarden even van hun stuk, maar de jeugdige rijders hadden hun dieren weer spoedig in bedwang. Demonstratie Vervolgens was hiet de beurt aan de heer P. v. Vliet uit Bergambacht, rij- instructeur van de landelijke ruiter- spotvereniging, die zowel met die po- neyrijders als de wat oudere ruiters een proefles demonstreerde. Het was een interessante demonstratie, waarbij een 4-jarige merry door zijn af en toe wat onverwachte capriolen de genodig den dichter tegen de wanden deed aankruipen. Maar ook toonde de de monstratie, dat het zelfs voor jeugdige ruiters mogelijk is de pony of 't paard goed in toom te houden. De 4-jarige Johan van der Breggen liet tenminste zien, dat hij zich best thuis voelde op de poneyrug. Ook de demonstratie roet rijpaarden oogstte veel waardering, waarbij de statigheid van de 10-jarige merry Rei na en de vurigheid van een nog jong rijpaard voor een interessan te afwisseling Fokpaarden Tot slot van de openingsplechtigheid, die door tal van belangstellenden werd bijgewoond, o.w. de beide wet houders, de heren ir. Venema en S. Piile, gemeentesecretaris Jenné, de heer Kraneveld, directeur van open bare werken, enkele raadsleden en vele paardenliefhebbers, toonde de heer Van der Breggen, geassisteerd door zijn dochter zoon en instructeur Van Vliet, de tróts van de stal. Zijn fraaie zwarte fokmerry Reina, die nu in haar tiende jaar het zevende veulen verwacht is wel het fraaiste paard. Het was de paardenkenner Biesheuvel uit Zandvoort, die op verzoek van de heer Van der Breggen een en ander over de dieren vertelde. De heer Bies heuvel merkte bij zijn toelichting op, dat het paard op dit bedrijf altijd een grote rol had gespeeld en hij achtte het bizonder jammer, dat de heer Van der Breggen sr., wegens ziekte de 0pe- I Wie spaart staat sterker in het leven, maar dan moet het spaargeld natuurlijk veilig zijn. Als lid van de Nederlandse Spaarbankbond heeft onze spaarbank zich vrijwillig onder een controle gesteld die ook de overheid ais afdoen de aanvaardt. Het embleem in het zegel is dus Uw garantie voor veilig sparen bij de EEN BONDSSPAARBANK ning van de manege niet mee kon maken. Sport en fokkerij gaan hier hand in hand" zeide die heer Biesheuvel. Het eerst kwam de fraaie zwarte fokmerry Reina aan de beurt. De heer Bies heuvel noemde Reina een kroonpaard. Ook wordt hoog aangeslagen haar 3- jarige dochter, terwijl de 2-jarige merry Brunhilda eveneens grote ver wachtingen wekt. Reeds 80 rijders De stichting van de manege is volgens de heer A. Ph. van der Breggen eigen lijk vanzelf gegaan. Paarden hebben hem altijd gefascineerd en het was dan ook niet verwonderlijk, dat hij dertig jaar geleden samen met burgemeester Troost tot de oprichting kwam van de Gouwe Ruiters. Na de oorlog trok hij zich uit de Gouwe Ruiters terug en leefde zich met de paarden uit op het eigen bedrijf. Meermalen vroegen vrienden en ken nissen zowel uit Waddinxveen als uit verder gelegen oorden, of hij geen mo gelijkheid kon scheppen om de paar den bij hem te berijden. Dit resulteer de uiteindelijk in de stichting van een manege, waarmede vorig jaar actief werd begonnen. De eerste resultaten waren buiten verwachting. Al spoedig bleek, dat de buitenmaniege lang niet voldoende was en dat er ook 'n over dekte rijmogelijkheid moest komen. Tenslotte hakte de heer Van der Breg gen de knoop door en liet op zijn erf een overdekte manege bouwen, met een lengte van 22 meter en 'n breedte van ruim 14 meter. Niet minder dan tachtig rijders behoren op het ogen blik reeds tot de geregelde bezoekers. Lessen geeft de heer Van der Breggen zelf, samen met zijn 19-jarige dochter Annie. Als de ontwikkeling op dezelf de voet doorgaat, zal er ongetwijfeld nog een instructeur bijkomen, waarbij de gedachten dan in de eerste plaats uitgaan naar de heer Van Vliet, die op de openingsmiddag zijn medewerking verleende. Voor één les, ca. een uur rijden, re kent de rijschool zes gulden en een a- bonnement geeft per les een gulden reductie. Voor de ponyclub komen de kosten op drie gulden per les Voor een nog betrekkelijk kleine ge meente als Waddinxveen is een rij school, die over een beschermde ma nege beschikt, een unicum. Men kan alleen maar hopen, dat de familie Van der Breggen kans zal zien het ge lukkige initiatief verder uit te laten groeien tot een bedrijf, dat voor Wad dinxveen en zijn omgeving een begrip gaat worden en veel waarde zal hebben Interessante discussie over werken van jeugdige kunstenaar In het Kunstcentrum aan de Kerkweg is gisteravond een expositie ge opend van etsen en ijzerplastieken van de nog jeugdige kunstenaar J. L. Vorkink. In zijn welkomstwoord weet de voorzitter van de Kunststich ting Waddinxveen, de heer H. M. van den Dool de geringe belangstelling aan het bijzondere slechte weer. Hij achtte dit min of meer teleurstellend, juist omdat de heer Vorkink zelf een inleiding over zijn werk zou houden. De kunstenaar zelf verontschuldig de zich al by voorbaat geen goed spreker te zijn en beperkte zich tot Filmavond van Ned. Chr. Reisvereniging Onder de titel „Vakantie in Europa" zal de Nederlandse Christelijke Reis- Vereniging vanavond in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stations straat een filmprogramma presente ren, dat u laat genieten van een korte terugblik in het verleden en de mooi ste kleurenopnamen van haar nieuw ste projecten dn Europa. Met de salonboot de „Tijdgeest II" maakt u een interessante reis over de Rijn van Arnhem tot Rüdesheim. U neemt een kijkje in Heidelberg, maakt een wandeling door 't Zwarte Woud en bewonderd de watervallen van Schaff- hausen. In Zwitserland verblijft u in Beckenried aan de Vderwaldstatter- see en maakt uitstapjes in de omgeving Via Interlaken en Kandersteg naar A- delboden, waar de Hollandse staf van het N.C.R.V.-huis chalet „Mon Rêve" u een warm welkom zal bereiden. Over de Grimselpas (Rhönegletscher!) naar het vakantieparadijs Lugano. Vervolgens wordt u meegenomen naar Oostenrijk met een bezoek aan Lech in het Vorarlberg en - over de Gross Glockmer - aan Lieserbrücke en Grei- fenburg in Karinthie. U reist verder naar Italië, de Dolo- mietenstrasse, het Gardameer, Venetie Loano en San Remo. U passeert de Italiaans-Franse grens en maakt uw entree dn het Vorstendom van Monaco. In dit sub-tropisch klimaat is het goed toeven, maar uw reis is nog niet ten einde. Door naar Fort Bou waar u Spanje binnengaat. In dit land voert uw weg langs de schitterende kustweg van de Costa Brava naar Calella. Van hier uit brengt u een bezoek aan Bar- calona en het klooster Monserrat. De bootreis naar Mallorca is een verruk king maar nog geenszins de climax van deze reis. Dat is het droomeiland Mallorca zelf. Aanvang van de filmavonél 8 uur. Toegangsprijs 1,— een korte beschouwing over zijn min of meer abstracte werk, waar bij de mens een voorname plaats inneemt. Hij zeide zelf vaak aar zelend naar de dingen om zich heen te kijken en ineens kan dat over gaan in een grote belangstelling voor het ding. Soms boeit het zo sterk, dat het nog meer aan inte ressantheid wint. In die beweging en concentratie ontstaat volgens de kunstenaar zijn werk. Dat zijn menselijke figuren afwij ken van die, zoals we ze in ons da gelijks leven zien weet de heer Vorkink aan het feit, dat naar zijn mening ieder mens met een soort masker loopt, dat hij aflegt, zodra hij thuis is. Hij is dan een ander wezen. Hij voelt zich vrijer, heeft veel meer fantasie en kan zich uit leven. Hij is dan niet meer gebon den aan het patroon van alle dag. Het vernis valt weg. Met zijn wer ken wil de heer Vorkink trachten de mensen in al hun levensomstan digheden vast te leggen, in vreug de, verdriet, enz. Waarschijnlijk juist dank zij het betrekkelijk kleine gezelschap, dat in het Kunstcentrum was verza meld kwamen er na de korte in leiding van de heer Vorkink en kele vragen los, die vooral betrek king hadden op de betekenis van de twee geëxposeerde ijzerplastie ken. Een bijzonder interessante dis cussie, waaraan vrijwel alle aanwe zigen deelnamen, was het gevólg. Het ging o.m. om de vraag of de kunstenaar zijn werk zo moet brengen, dat de toeschouwer het vlug begrijpt, dat het als het ware verteerbaar moet zijn. De heer Vorkink meende dat dit niet de taak van de kunstenaar is. De toe schouwer moet zelf denken en tot een conclusie komen over de die pere achtergronden van hetgeen waarmee hij wordt geconfronteerd. De expositie van de heer Vorkink blijft tot 3 maart en is dagelijks toegankelijk van 10 tot 18 uur, als mede op de dinsdag- en vrijdag avonden van 19 tot 21 uur. Onrustige Zenuwen? Mljnhardt'» Zenuwtablettcn Pakjes per KLM naar Vinders van ballonnen Per KLM zyn dezer dagen acht pakjes naar Polen verzonden naar de Poolse kinderen, die in of bij hun woonplaats de ballonnen had den gevonden, die in december in het kader van een ballon-wedstrijd werden opgelaten. De aan de bal lonnen gehechte kaartjes met naam en adres van de Nederlandse af zenders werden door de Poolse vinders, voornamelijk kinderen, naar Waddinxveen teruggezonden. Daarbij bleek, dat de acht ballon nen die in Polen terecht waren ge komen, de grootste afstand hadden afgelegd, hetgeen de acht afzenders een prijs bezorgde. De ballonnen legden afstanden af, variërend van zevenhonderd tot dertienhonderd kilometer. Als dank voor de medewerking, die van de Poolse vinders werd onder vonden, besloten de organisatoren van de St. Nicolaaswinkelweek hen namens de prijswinnaars een pakje te zenden, inhoudende o.a. een plak chocolade en enkele andere ver snaperingen. De hoofdvertegenwoordiger van de KLM in Polen heeft zijn medewer king toegezegd om de pakjes ter bestemder plaatse te laten bezor gen, voorzien van een in het Pools gesteld begeleidende brief. In de overdekte nieuwe ma- g nege van rijschool Van der 1 Breggen toonde jeugdige pony-rijders zaterdagmiddag hun mogelijkheden tijdens 'n demonstratives. 1 Op de foto v.l.n.r. Mevrouw Kraneveld, de heer A. C. j Kraneveld, directeur van ge- 1 meentewerken, wethouder S. j Pille, de heer A. Th. van der jf Breggen, Burgemeester C. A. van der Hooft, Mevrouw Van der Breggen en gemeente- j secretaris H. Jenné. Tussen 1 de twee pony's in is nog zicht J baar wethouder ir. J. P. H. g Venema. Foto Sj. Noteboom verkouden GEVRAAGD: 1 voor spruiten en uien op e boerderij. Brieven onder nr. 868-5 aan het bureau van dit blad. Het Fanfarekorps „Concordia" gaf vrijdagavond in het Geref. Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat een uitvoering onder leiding van de dirigent, de heer P. C. van Uf- felen uit Den Haag. Tevens trad deze avond de toneelgroep van Con cordia voor het voetlicht met het toneelspel „Stenen voor Brood". De avond, waarvoor zeer grote be langstelling bestand, werd o.m. bij gewoond door de wethouders Ve nema en Pille, alsmede door een groot aantal ereleden. Helaas was burgemeester Van der Hooft, die tevens beschermheer is van Con- T. V. RADIO PHILIPS ERRES GRUNDIG BLAUPUNKT De goede en wereld merken vindt U bij Kranenb Passage 133 Telef. 3003 In zijn welkomstwoord herinnerde voorzitter G. L. de Knegt aan het succes in het afgelopen jaar van het jeugdorkest en van de drumband tijdens het concours in Wijk by Duurstede, waarvan zij met de eer ste prijs huiswaarts keerden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de heer H. Verheul het korps een mu ziekinstrument had geschonken. Zo dra de heer Verheul die in het bui tenland verblijft, in Nederland is teruggekeerd, zal de overdracht plaatsvinden. Het fanfarekorps begon het concert met de mars der Medici van Joh. Wichers. Voorts stonden o.m. op het programma Sinfonia van Joh. Chr. Bach, Serenada Napolitana van J. Winkler, The Fairest of the fan- van Sousa en Semper Dixieland van Sousa-Walters. Bijzonder veel succes oogstte uiteraard My fair la dy van Fred. Loewe. Daarna was het de beurt aan het jeugdorkest, dat begon met een nog naamloos werkje, gecomponeerd door de heer Van Uffelen, die het tevens dirigeerde. Daarna gaf hij de dirigeerstok over aan de heer A. van Leest, die het jeugdorkest het door hem gecomponeerde' „Feest- parales" liet uit voeren. Na de pauze, waarin nog een ver loting plaatsvond, kwam de toneel groep voor het voetlicht met het toneelspel in vier bedrijven „Ste nen voor Brood" naar een radio hoorspel van G. A. Homburg door F. J. Rostink. De hoofdrollen wer den vertolkt door de heer R. H. Bezoen als vader Voortman en me vrouw De Bruin als moeder Voort man. De regie had de heer G. L. de Knegt sr.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1