CONCERT Adverteer! Dana Actie Bijstand U kent de volgorde jac. saton Jaarvergadering Middenstand Wintercompetitie waterpolo BURGERLIJKE STAID Voor 'n Koelstra kinderwagen BROUWER Fa. BROUWER Salon DOELEMAN MOTORMONTEUR nette werkster eiken ledikant Herenfiets haard Wie ruilt Jonge kerkgroep WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 15 FEBRUARI 1962. PAGINA 3 TOEGANG VRIJ! te geven op DONDERDAGAVOND 22 FEBRUARI 1962 in het Verenigingsgebouw, Stationsstraat, aanvang 8 uur precies Medewerkenden: Mannenkoor „Die Gouwe Sanghers" uit Boskoop; en het Meisjes- en Kinderkoor Geref. Kerkkoor „Dient den Heer" Begeleiding: Mej. Kruiswijk uit Boskoop en H. van Nielen TOEGANG VRIJ! Geslaagd De heer J. Hulshof alhier slaagde te Den Haag voor de beide praktijk-di ploma's boekhouden (ass.). Hij werd opgeleid door de heer R. J- Zuidema. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht, slaagde onze plaatsgenoot, de heer L. Hemminga, voor 't kandidaatsexamen geneeskunde. Benoeming De heer L. G. van Veen te Gouda is per 1 maart benoemd tot onderwijzer in vaste dienst aan de Prinses Wilhei- minaschool (Chr. U.L.O.) alhier. Door deze benoeming is in de vaca ture van een vijfde leerkracht voor zien. en kan voortaan aan bovenge noemde school weer een normaal les rooster worden gevolgd. Autobotsing Op de Bloemendaalseweg stopte maan dagmiddag omstreeks 2 uur een tank auto, bestuurd door J. J. uit Streef kerk om een inrit in té rijden. Bij het achteruit rijden botste de wagen ech ter tegen een personenauto, komende uit de richting Gouda, die bestuurd werd door de Gouwenaar G. B. De personenauto liep flinke schade op. Bromfietser te water De harde wind van de afgelopen da gen, heeft in de gemeente Waddinx- veen, behalve de nodige dakpannen e.d., vrijwel geen schade veroorzaakt. Een chauffeur van de autobus-onder- neming Citosa deed echter 'n minder prettige ervaring 0P- Toen hij namelijk maandagmiddag omstreeks 1 uur met zijn bromfiets op de Bloemendaalseweg reed, werd hij leterlijk met rijwiel en al opgetild en in de langs de weg ge legen sloot geworpen. De onfortuinlij ke bromfietser kwam met een nat pak en de schrik vrij. Diefstallen opgelost Speelgoedfabriek W. Sliedrecht in Waddinxveen miste de laatste maan den regelmatig goederen. De politie heeft thans een werknemer van de fir ma aangehouden, die de vermoedelijke dader van deze diefstallen is. De man is 'n Gouwenaar en was nog pas kor te tijd in dienst bij de firma Sliedrecht Hij is voorgeleid bij de officier van Justitie te Rotterdam. Vergadering Herv. Ver. „Wet en JEvang." De Hervormde Noodgemeente „Wet en Evangelie" kwam onder voorziter- schap van ds. E. H. Kalkman in ver gadering bijeen. Er was o.a. een be stuursverkiezing D. Gorissen werd als ouderling herkozen. In de vacatu re van J. de Bruin werd voorzien door J. T. Voorbach, terwijl P. A. v. Oosten werd herkozen. In 'n korte toespraak wees de v0orzitter op he feit, dat de hervormde noodgemeente niet alleen moet groeien in de breedte maar voor al in diepte en hoogte. Waddinxveners op lijst Prov. Staten Op de officiële lijst ter verkiezing van de leden voor de Pr0vincia]e Staten komen de volgende plaatsgenoten voor A.R.: J. p. H. Venema Vrije Burgers: P. Kroes K. Graveland B.K. Middenstandver. hield vergadering Dinsdagavond sprak voor de R.K. Middenstand die heer A. G. de Ruiter! econ. drs. uit Bosk0op over belasting vraagstukken. Na de gebruikelijke o- pening, notulen en verslag penning meester, wist spreker aller aandacht te krijgen voor de belastingvraagstuk ken en de vele facetten welke daaraan verbonden. Ook de nieuwe wet: de me dewerkende echtgenote had zijn aan dacht. Spreker gaf een overzicht hoe deze wet, mede door de 3 samenwer kende middenstandsbonden tot stand is gekomen, en oefende scherpe kri tiek uit op hen die buiten de lande lijke organisatie blijven staan en zo doende parasideren op het werk van anderen. Een interessant vraag- en antwoordspel volgde op deze belang rijke materie. De spertarieven van de elektriciteit kregen de aandacht, waar na met een korte rondvraag deze in teressante avond werd besloten. Zaterdag 17 februari vangt door het gehele land een nationale aktie aan voor ALLE gezindten, die ten doel heeft bijstand te verlenen aan GE ZINSZORG GEBREKKIGENZORG JEUGDZORG en WIJK en BUURT WERK. De aktie is genaamd: BIJSTAND4 Loten in 5 verschillende afbeeldingen j Iuüen 1.— per stuk verkrijgbaar ttjo .Aan deze loterij-aktie (moderne I c°atroleerbare collecte) zijn 225.000,- trijzen verbonden, waaronder weer 5 Nahuizen van 25.000,— per stuk Het eerst volgende spreekuur voor wo- nigzoekenden zal worden gehouden op maandag 19 februari 1962 van 7 tot 8 uur nam. in het gebouw van de ge meentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeentehuis). HUISARTS OOGARTS SATON en U krijgt een prima bril De vanouds bekende zaak met de buitenklok. Erkend leverancier van alle ziekenfondsen. Tel. 2077 na 7 uur 3080. Dinsdag hield de plaatselijke Midden standsvereniging haar jaarvergadering in hotel „De Unie". Met een korte terugblik over het af gelopen jaar, constateerde de voorzit ter, de heer H. K. van der Loo, dat 1961 voor de middenstanders niet on gunstig geweest was. Hij wenste de le den ook in dit jaar veel succes toe en spoorde hen aan tot grote aktiviteit, iets wat voor de middenstanders on ontbeerlijk is. Hij stond even stil bij het overlijden van de heer C. van der Linde en W. van der Oest. Door de secretaris, de heer G. v. Ringelenstein werd het jaarverslag gelezen, waar uit bleek dat de vereniging 140 leden telt en waarin een resumé werd gege ven over het jaar 1961. Ook de pen ningmeester, de heer C. van Mourik had een optimistisch verslag en kon melding maken van een behoorlijk ba tig saldo. Door het bestuur werd een kleine con tributie-verhoging voorgesteld, ten einde een volgend jaar het 40-jarig bestaan der vereniging enigzins fees telijk te kunnen herdenken. In de va cature van de heer Jac. Saton, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer H. van der Linde. Het verde re van de avond werd besteed aan en kele interne aangelegenheden en waar in de wens geuit werd, te trachten van gemeentewege voorlichting te krij gen over de toekomstmogelijkheden in onze gemeente. Het bestuur zal in deze richting stappen doen. Het was 'n leerzame avond en gezien het slechte weer was de opkomst re delijk. N.V. opgericht De heer A. IJsselstein uit Waddinx veen, directeur van de N.V. Beleg gingsmaatschappij „Wabo" te Gouda, heeft opgericht de N.V. Beleggings maatschappij „Gerona" te Gouda. Het maatschappelijk kapitaal 25.000) is verdeeld in 250 aandelen van 100. Hiervan zijn er 50 volgestort. De N.V. Wabo neemt deel voor 49 aandelen en de heer IJsselstein voor 1 aandeel. De heer IJsselstein is tQt directeur be- Scheepvaartverkeer De afgelopen maand januari passeer den-in totaal 2500 schepen de provin ciale hefbrug over de Gouwe. Voor 56 vaartuigen behoefde de brug niet te worden geopend. Toto-winnaar krijgt f 17.845, Onze plaatsgenoot de heer B. Treffers, Ieplaan 100 is winnaar geworden van de toto voetbalpool met een prijs van 17.845,—. Hij was een van de elf grote toto-deelnemers, die 12 punten hadden voorspeld. Toneeluitvoering Rekkense Inrichting Door de Rekkense inrichtingen zal op zaterdag 17 februari een propaganda- avond gehouden worden, waaraan me dewerking wordt verleend door het plaatselijke toneelgezelschap T. O. G. met een toneelstuk: „De weg tot el kander". Bovendien wordt voor de jeugd een filmvoorstelling gegeven. De aanvang is resp. 0m 3 en 8 uur n.m. Men zie de advertentie. Gemeenteraad bijeen op 26 februari De eerstvolgende vergadering van da Waddtnxveense gemeenteraad is vast gesteld op maandagavond 26 februari. WADDINXVEENS SPORTNIEUWS Eerste zege voor Waddinxveen, maar verlies voor WSE Be Fair behaalde vijfde gelijkspel Na een lange periode van gedwongen rust, is er het afgelopen weekend dan toch weer een betrekkelijk volledig programma afgewerkt. Voor het zondagvoetbal van Waddinxveen betekende deze hervatting een geweldig succes want de 2-1 overwinning op Hillegersberg is een verdienste. WSE heeft minder goed overwintert, daar Groeneweg zich sterker toonde dan onze plaatsgenoten; maar gezien de positie die Groeneweg inneemt be tekent de 3-2 uitslag geen schande. Be Fair heeft op 'n viertal wedstrij den na de competitie er op zitten en we mogen aannemen dat de wit- zwarten de schaapjes op het droge hebben; er valt weinig meer te win nen of te verliezen. Het gelijke spel zaterdag tegen HVO is daarom weinig belangrijk meer. Alleen de ontmoeting RCV-Waddinxveen kon niet doorgaan. WADDINXVEEN-HILGERSBERG 2-1 Direct na de aftrap ontwikkelde zich een opgaande strijd en na een kwar tier kwam Hilgersberg fortuinlijk aan de leiding toen een minder goed ge nomen doelschop doQr Bonelaas, bij links-half Mier terécht kwam, deze re ageerde te langzaam en het was Hol ten die met een hard schot doelman van Vuuren het nakijken gaf 0-1. Niet ontmoedigd probeerde W'veen de bakens te verzetten doch goalie Metselaar gaf niet thuis. Voor de rust konden o°k de bezoekers niet meer tot scoren komen. Na de thee hielden beide verdedigin gen voorlopig stand, wel moest van Vuuren een paar schuivers onschade lijk maken. Naar mate de tijd ver streek werd W'veen gelijdelijk sterker en in de 24ste minuut ontstond er voor het Hilgersberg doel een scrimage na een schot van van Muyen, rechts bui ten G. Sch0uten zag een gaatje en schoot de bal onhoudbaar achter doel man Metselaar 1-1. Waddinxveen rook een kans en onder luide aanmoedi gingen van het publiek vochten zij voor wat zij waard waren en in de32- ste minuut stopte G. Schouten een bal van Scheurwater af, schoof hem naar Bram Bonefaas en onder luid gejuich schoot deze de bal achter Metselaar 2—1. Jammer was het dat deHilgers- berg linksachter Meertens deze achter stand slecht kon verdragen, want eerst werd Bobby in de kreukels gesprongen deze werd weer opgelapt, maar even later werd van Muyen toch 't slacht offer en moest zich door Terlouw la ten vervangen. Ondanks deze felheid hield de W'veen achterhoede het hoofd koel en belette iedere scorings- GROENEWEG—W.S.E. Plomp speelde de bal te zacht terug en Strijdhorst had geen moeite te doelpunten 10. In de volgende aan val was het de beurt aan W.S.E. C. v. Rhijn plaatste een corner uitstekend voor het doel en Blonk kopte onhoud baar in 1—1. In de dertiende minuut een keihard schot van C. van Rhijn, maar v. d. Wijde ving de bal. De vol gende aanval mistte van der Starre vrij voor doel en T. van Rhijn schoot rakelings over de lat, nadat van der Starre weer een droomkans mistte, was 't de beurt aan Groeneweg waar van Vliet na een snelle aanval de lat beukte, zonder succes overigens. Na de rust weer een faire strijd om de bal. In de dertigste minuut kreeg van Vliet in 'n goede aanval de bal vrij en dat betekende ook doelpunt 2—1. Daarna was het de beurt weer van W.S.E. met in de vijf en dertigste mi nuut een goede combinatie, van der Starre werd de bal toegeschoven en beheerst plaatste deze de bal in het net 22. In de laatste minuten kwam het onfortuinlijke doelpunt toen een indirecte vrije schop via de paal maar ook nog net de knia van keeper Ber- kesteijn raakte 3—2. Uitslagen: W'veenHillegersberg 2-1 Be Fair—HVO 2-2 GroenewegWSE 3-2 RCV—W'veen (zat) afgelast W'veen 2Be Fair 1-3 Spirit 2—RCV 2 7-0 Hoewel de weersgesteldheid niet moedgevend is hebben we toch goede hoop dat er komend week end gevoetbald kan worden. Waddinxveen (zon.) welke thuis EDS ontvangt wordt weer een zware opgave daar ook de Rotter dammers tot de kampioens gegadig den behoren, maar de geel-zwarten hebben nu de smaak te pakken. Al les is dus mogelijk. WSE ontvangt Nic. Boys. De uitwedstrijd werd gewonnen en wanneer er zo wordt gespeeld als tegen Groeneweg kan het een overwinning worden. RCV krijgt Zwervers op de thee en het lijkt ons dat de carrosseriebouwers dit varkentje wel weten te wassen. Programma a.s. weekend: W'veenEDS, 3 uur WSENic. Boys, 1 uur RCVZwervers, 3.30 uur B.'graven 2RCV 2, 3.30 uur Spirit 2W'veen 2, 3.30 uur Zwervers 2Be Fair 2, 3.30 uur Be Fair 3Sportief, 3.30 uur W'veen 2Zwervers 2, 2.30 u. WSE 2Soccer Boys 2, 2.30 u. N.'Kerk 4W'veen 2, 12 uur Het eerste herenteam van De Gou we heeft in de wintercompetitie van de KNZB een uitstekende indruk gemaakt. Van de in totaal vijf ge speelde wedstrijden wonnen zij er drie, éénmaal werd gelijk gespeeld, terwijl slechts één wedstrijd werd verloren. Een verrassing was de uitslag van de ontmoeting Gouwe- Neptunus Arnhem 2. De Waddinx veners wonnen deze thuiswedstrijd met 6-0. Hierdoor kreeg de Arn hemse ploeg, niet zoals werd ver wacht, de afdelingstitel, doch Polar Bears uit Ede. De eindstand in groep 2c luidt Polars Bears 5 8 23-9; De Gouwe 5 7 14-6; Nept. Arnhem 2 5 7 16-15; Zwemlust 2 5 5 17-21; EZC 5 3 14-19; Brandenburg 5 0 8-22. Uitslagen: Gouwe IIOZV I 0-2 Heren II heeft het tegen Oudewa ter I niet kunnen bolwerken, zoals u ziet, maar als we bedenken dat Oudewater behoort tot de middel- sterkte van de derde klasse der KNZB is de uitslag toch niet gek. Programma Dinsdag 20 febr. a.s. 9.15 uur Boskoop I—Gouwe I dam. 9.30 uur Schoonhoven IGouwe III WSV „H IK" Vrijdagavond dat is 16 februari dan is er weer club om 7 uur. Wij ho pen dat er weer veel aanwezig mo gen zijn. Dus leden komt allen weer, dan kunnen wij wat afspre ken voor 17 maart a.s. daar moet nog zo een en ander voor gedaan worden. Dus tot vrijdagavond 7 u. Aangifte van 8 t.e.m. 14 februari 1962 Geboren: Gerdina Gijsbertha d.v. C. B. van Gils en C. Vermeij; Adriana Anna Maria d.v. A. C. Verkieij en M. A. J. van Meurs; Marinus Gerrit Jan z.v. M. van JJodewaarü en M. R. v. d. Groep; Marinus Gerardus Johannes z.v. J. R. Jaspers en M. J. J. van Rhijn; Lucia Geeriruida Maria d.v. J. A. Doeleman en S. H. van der Klauw. Ondertrouwd: M. Quis.t en J. v.d. Laan T. C. van Eek en W. Geers; C. Ver boom en H. Blonk; P. Peruijk en A. M. van Oort. Gevonden: blauwe want, blauwe da. mesglacé, bruine leren motorwant. brume herenglacé, pet Verloren: grijze glacé, bruine aktetas, bruine heren portemonnaie, vulpen, zwarte damesglacé, jongensfiets. Voor de kinderen, geboren in de pe riode van 1 juni tot en met 31 oktober 1961, wordt gelegenheid gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken op 20 februari 1962 ten huize van: dr C. A. de Geus, Stationsstraat 6 van 08.30 - 09.30 uur; dr J. W. H. Helleman, Kerkweg 222 van 09.00 - 09.30 uur; dr E. .vl. L. Hemminga, Dorpsstr. 66 van 08.30 - 09.00 uur; dr P. van der Linde, Kerkweg 214 van 08.30 - 09.00 uur. Ook voor kinderen, geboren in de pe riode van 1 januari tot en met 31 mei 1961. de nog niet tegen pokken wer den behandeld, kunnen van deze gele genheid gebruik maken. Bij de inenting dient het oranje Inen tingsboekje aan de arts te worden overlegd. Het door deze af te geven bewijs van inenting moet ter gemeen tesecretarie worden ingeleverd. PRAKTIJK-WAARNEMING MEVROUW LAZARUS De praktijk van mevr. Lazarus wordt in verband met haar ziekte voortge zet door 'n waarneemster. Het spreek uur wordt gehouden iedere woensdag van 2-3 uur in het Groene Kruis ge bouw aan de Stationsstraat. De rijks politie heeft zich bereid verklaard te lefonische aanvragen door te ge vee. Zij is hiervoor zeer erkentelijk, daar zij in haar ziekte liefst niet gestoord wü worden. Men leze de advertentie. De kerken nodigen Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Sniep. V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus N.H. Kring „Wet en Evangelie". Verenigingsgebouw, Stationsstraat. V.m. 9.30 en nam. 7 uur ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 5 uur ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur ds. Mervenee, den Haag Chr. Afgesch. Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur ds. A. Verloop Woensdag 21 februari, nam. 7 uur ds. A. P. Verloop Oud Geref. gemeente, Zuidkade 158 Donderdag 22 februari nam. 7 uur ds. L. Gebraad, St. Phillipsland KERKDIENSTEN. Parochie Sint Victor, Zuidkade. telefoon 24 52. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen, Missen: 's zondags 7 uur de vroeg- nis; 8.30 uur de hoogmis; l uur de late mis; elke eerste vu dag van de maand 8 uur avondmis; door de week 7 en 8 uur. Zaterdag Biechtgelegenheid 4-8 u., Jehovah's Getuigen, Kerkweg 66. Donderdag: 19.30 uur BedieningsschooL 20.30 uur Dienstvergadering. Zondag: 15.30 uur Wachttorenstudie. De zondagsdienst wordt waargenomen door dr. C. A. de Geus Stationsstraat 6, telefoon 2676 CONTACTAVOND WSE Onder grote belangstelling en in een gezellige sfeer hield WSE haar maan delijkse contactavond. -Klaverjasssen pandoeren en kruisjassen waren de spelen van deze avond. Hoofdzakelijk luxe voorwerpen waren ditmaal de prijzen. Na de prijsuitreiking werdt aan ver schillende tafels de wedstrijd Groene weg—W.S.E. besproken onder het ge not van een kopje koffie. De prijswinnaars waren: Klaverjassen H. Doeleman, N. Droog, H. van Paas- sen, H. G. van Paasssen, C. Rijmbeek, B. Oorschot en F- Mol. Pandoeren: N. de Lange, mevr. Ver woerd, D. v. d. Berg, mevr. Vaneman. A. Perry don J. Vaneman. Kruisjassen: C. Jacobi, C. Verwoerd, L. v. d. Ouderij en H. Luiten. naar Grole sortering Kinder- en Wandelwagens en Kinderstoelen in diverse prijzen. Wandelwagenzakken gevoerd met teddij 9,75 9,75 Parasols voor de kinder- en wandelwagen Zuiver wollen Italiaanss plaidjes 17,50 Zuiver wollen Aa Be plaidjes 14,50 Roney autozitjes voor uw baby vanaf6#50 Luxe uitvoering met stuurtje 24,50 Nesse 34, telefoon 2285 SIROOPWAFELEN orginele goudse siroopwafelen in eigen banketbakkerij gemaakt. 100 roomboter met een heerlijke vulling. los of verpakt in cellofaan en blik PENSEEGEBAKJES gevuld met vruchtenmoes en zuivere amandelspijs - dat moet u proeven. BRETON PUNTEN confiserie-tearoom Passage 135 Telefoon 2818 W addinxveen Sinds 1864 PARFUMS LOTION ZEEP Passage In onze afdeling Motortrucks kan geplaatst worden bezit van vrachtwagenrijbewijs strekt tot aanbeveling. Mulder Waddinxveen N.V. Dorpsstraat 164 Telefoon 2104 GEVRAAGD voor 2 ochtenden per week. Mevr. Bergwerf, Kon. Wilhelminasingel 7. TE KOOP 2 persoons met spiraal Meidoornstraat 10. 35, G. Hollander, Ieplaan 8 mijn bovenhuis aan de Eiken laan voor benedenhuis. On verschillig waar. Hogere huur geen bezwaar. Br. nr. I 8-3 bur. van dit bi. TE KOOP Kinderwagen Rotan wieg Babyweegschaal Grijs cocosmatje 120 x 220 Babykleertjes o.a. teddy jasj Pr. MARGRIETSTRAAT 36. Veldwijk heeft het Voor de Jonge kerkgroep van „Wet en Evangelie" zal maan dagavond 19 februari om 8 uur in het verenigingsgebouw Stationsstraat kapitein R. J. Schurink van het Leger des Heils te Amsterdam, de film „In opmars". Ook belangstel lenden zijn hartelijk welkom. REPARATIES KUNSTGEBITTEN sneller, beter en goedkoper L. DE WAAL Dorpsstraat 64 Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 3