NSMMmpo Pianist Bernard Tabbernal komt naar Waddinxveen Raad werkte zich in korte tijd door pittige agenda Jaarvergadering van Chr. Vrouwenbond Café-Restaurant voldoet aan verwachtingen nieuwsblad Onafhankelijk Interessante lezing Dr. van der Poel V er schijnt elke donderdag Pianoconcert af gewisseld met zang op 13 maart in Geref. Verenigingsgebouw T.V. RADIO Vrouwen Wereld Gebedsdag Kranenburg eBruin Groslij*! iill* Onfaire daad Goede zaken op eerste RAl-dag Vraag naar hotelkamers overtreft de huidige mogelijkheden Voorstel verlaging stroomtarieven ongewijzigd aanvaard Ci LASTIG VERENIG1NGSJAAB Telef. 3003 Passage 133 De goede en wereld merken vindt U bij PHILIPS ERRES GRUNDIG BLAUPUNKT WIJNHANDEL SLIJTERIJ BENOEMING Electrisch goedkoper Rondvraag Jaarvergadering Speeltuinvereniging Raad gaat in beroep Rekening 1960 gezond Speeltuin voor de „kuil” BEXOIJIIAG Vleugje schoolstrijd i Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 1 MAART 1962. 17e JAARGANG - Nr. 870. o. Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen van der Hooft toonde zich daar zeer verblijd over, omdat het de indruk weg zou nemen, dat men de jeugd daar vergat, hetgeen beslist niet het geval is. D. j. cupe- - j van <j» aan van Eeuwen sinds (1821) k ZUIOKADE 3 TELEFOON 2105 In een jaar tijds beeft Royal zich in de Waddinxveense samenleving een eigen plaats veroverd. Het is een aan legplaats geworden voor de vluchtige bezoeker aan Waddinxveen, een cen trum van vergaderingen van de meest uiteenlopende clubs en groeperingen, terwijl daarnaast het restaurant in alle opzichten in ’n behoefte blijkt te voor zien. De heer Ververs vertelde ons. dat het restaurant zelfs het t-‘langrijkste on derdeel van zijn bedrijf is geworden. Geregeld heeft hij grote diners, zowel In een wereld van grote nood die be heerst word door Atoombom, Honger, Oorlog en Rassenverschil, rijst ieder jaar op de eerste vrijdag van de lij densweken het gebed van miljoenen vrouwen uit alle landen tot God als ’n reukwerk en offer hem toegebracht. Het eerst zo schuchter en onwennig daar tegenover staan krijgt een per soonlijk karakter wanneer u als Chris ten vrouwen daaraan actief deelneemt Ruim 800 gemeenten uit ons land heb ben zich bij deze miljoenen aangesloten Daarom Christen vrouwen ven Wad dinxveen schaart u ook onder hen, op dat ook onze gebeden met die allen opklimmen tot voor Gods troon. Opdat Hij in zijn grote barmhartig heid deze wereld genadig zij. Tijd en plaats leest u elders in de ad vertentie. De bekende zangeres, mevrouw Etty BoogerdSchiff, begeleid doop de 81- jarige en zeker niet minder bekende pianist Bernard Tabbernal, alsmede onze plaatsgenote Ria Broer geven op dinsdag 13 maart 3.1. in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstr. een concert, dat is opgedragen aan burgemeester C. A. van der Hooft en diens echtgenote, mevrouw J. van der Hooft-Lourens. Onze plaatsgenoot, de heer A. P. de Graaff is bij bechikking van de staats secretaris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, is benoemd tot Hd van de commissie, die dit jaar belast zal zijn met het afnemen van de exa mens ter verkrijging van de twee ak ten van bekwaamheid van Nijverheids onderwijs. De verlaging van de kolenprijzen is er de ooraak van, dat de tarieven van het electrisch kunnen worden verlaagd. Deze verlaging komt er ongeveer op neer dat de stroom o,6 cent per kwh goedkoper wordt. Uit de bespreking van dit voorstel, dat ongewijzigd werd aangenomen bleek, dat de raad toch niet hele maal tevreden was. Hoeveel voor delen de concentratie van produk- tiebedrijven voor elektrisch ook heeft, de omstandigheid dat de ra den niet geheel vrij zijn by het Alvorens de rondvraag aan de orde kwam besloot de raad nog tot het verlenen van een subsidie van 1.0U0,aan de Oranjevereniging voor de komende festiviteiten ter gelegenheid van het 25-jarig huwe lijksfeest van Koningin en Prins. De heer Kooyman had graag ge hoord waar dit geld voor bestemd was. De burgemeester was er echter zo verheugd over, dat de Oranje vereniging „Waddinxveen” zo goed als self-supporting was, dat hy er niet naar gevraagd had. Het sub sidie werd hierna verleend. Ook werd besloten de kleuterscho- lieren ter gelegenheid van het ko ninklijke feest een beker uit te reiken. De vraag van de heer van Egdom (PvdA) bleef in de feestsfeer. Deze vroeg naar de muziektent. De voor zitter kon een optimistisch geluid laten horen. De plannen zouden binnen enkele maanden tegemoet kunnen worden gezien. De heer Kooyman maakte van de rondvraag gebruik om de voorzitter te wijze op ’n vermeende onjuiste voorlichting geven in de vorige vergadering. De voorzitter had toen bij het voorstel tot verkoop van een perceel grond naast het Hervormd verenigingsgebouw aan de Sniepweg op een vraag van de heer Kooyman geantwoord, dat op die grond geen optie was verleend aan een ander. Thans meende de heer Kooyman over gegevens te beschikken, die anders uitwezen. De voorzitter toon de echter aan de hand van gevoer de correspondentie op overtuigende wijze aan, dat de heer Kooyman zeer slecht en onjuist ingelicht was, zodat deze terug moest komen op wat hij gesteld had. De heer Van Oosten tenslotte vroeg om de beplanting van een stukje braakliggende grond in het Sint Victorkwartier. Van de toezegging van de bewoners na het aanbrengen van de beplanting zelf te zullen zorgdragen voor het onderhoud werd dankbaar kennis genomen. De voorzitter deed de toezegging, dat het stukje grond nog dit voorjaar zou worden beplant. Nadat niets meer aan de orde was sloot de voorzitter de vergadering. (foto Sjaak Noteboom) van mevrouw Boogerd-Schiff met pia nobegeleiding wordt afgewisseld door pianoconcerten. Verwacht wordt, dat voor dit concert evenals voor de uitvoering van het West Nederlands Symfonieorkest, weer veel belangstelling zal bestaan en dat de ruim driehonderd beschikbare plaatsen In het Verenigingsgebouw al len bezet zullen zijn. Bovendien heeft burgemeester van der Hooft de hoop uitgesproken, dat deze avond er misschien toe zal leiden, dat plaatselijke amateur - musici elkaar vinden, zodat een Waddinxveens orkest uiteraard van beperkte omvang, kan worden gevormd. Teneinde de aan deze avond verbon den -.nkosten te dekken is de toegangs prijs vastgesteld op j 1,~ Kaarten zijn nu reeds ts bestellen ten gemeen- tehuize. De Speeltuinvereniging „Zonnig Zuid” (omgeving V ictorstraat) houdt a.s. vrijdag 2 maart in het r.k. veremgingsgeoouw, de jaarver gadering. in a ue pauze zal de heer (j. Haspels, adviseur van de öticntmg bouwcentrum te Rotter dam en oud reserve-majoor waar nemer van de Kon. Lucntmacht, spreken over het onderwerp „Het vliegen voor 1940”. Aanvang 8 uur. mes van Rhijn en Not 'room die beide vele jaren bestuurslid zijn geweest, werden door mevr. Klunder-Bent dank gebracht voor het vele werk dat zij altijd voor de vereniging hebben ver zet. Beiden kregen een aardig boekje overhandigd als stoffelijk blijk van waardering. Mevr. Wagens veld droeg hierna een werkje voor van Annie M. G. Schmidt getiteld „Ik d.e er al zo lang mee”, dat door de aanwezigen bijzonder V'erd gewaarde -rd. In de pauze werd nog een loterij gehouden waarvoor een lid een zelf gebreid ba bypakje beschikbaar had gesteld. CLk werden pakjes verkocht 1 ,i bate van het Magdaienafonds. Zoals bekend kunnen aoor dit fonds regelmatig N.C. V.B.-leden die ziek zijn of rust nodig hebben naar een rusthuis worden ge stuurd, terwijl in bepaalde gevallen (ziekte moeder e.d.) ook huishoudelij ke hulp worden verstrekt. Burgemeester en wethouders heb ben de raad medegedeeld, dat gede puteerde staten van Zuid-Holland goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit tot aankoop van grond van de heer H. Biesheuvel, gelegen in het uitbreidingsplan Groenswaard en wel in dat gedeelte van het plan waaraan gedeputeerde staten bij een eerder besluit ook goedkeuring onthielden. De over weging van dit college van toezicht op de gemeentebesturen was, dat deze grond de eerste decenia nog niet nodig zou zijn voor bouwgrond, met welke omstandigheid bij de vaststelling van de prijs en de schadeloosstelling naar zijn oordeel houden. Al meerdere malen is ge- onvoldoende rekening zou zijn ge bleken, dat zowel de raad als bur gemeester en wethouders daar ge heel andere ideeën over hebben, die naar het ons wil voorkomen meer op de realiteit zijn afgestemd. Het verwonderde dan ook niet dat de raad, na het gunstig advies hier over van de financiële commissie te hebben vernomen, zonder dis cussie besloot tegen de beslissing van gedeputeerde staten in beroep te gaan bij Hare Majesteit de Koningin. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd besloten de ge meentel ekening voor het dienstjaar 1960 in handen te stellen van de financiële commissie, die daarover advies moet uitbrengen. Uit de korte toelichting, die de gemeente secretaris, de heer Jenné, op de cijfers gaf, bleek dat 1960 nog niet zo’n slecht jaar was geweest. Op de gewone dienst is een saldo te ver wachten van ruim 1.500,Ook de kapitaal dienst geeft een gunstig beeld en sluit eveneens met een batig saldo. Wanneer bovendien rekening wordt gehouden met de extra uitkering uit de gulden-pot, die nog zal worden ontvangen en die dus in zijn geheel aan de saldi- reserves kan worden toegevoegd mag men niet ontevreden zijn. Dit was ook het oordeel van de voorzit ter, die overigens wel scheen te weten op welke nuttige wijze het geld zou kunnen worden besteed. Wij geloven niet, dat de gunstige cijfers van de rekening 1960 mede van invloed zullen zijn geweest op de behandeling van het voorstel tot verhoging van de presentiegelden voor het bijwonen van de raads- en commissievergaderingen. Op voor stel van burgemeester en wethou ders werden de bedragen daarvoor verhoogd tot respectievelijk 12,50 en 6,per vergadering. Alleen de heer Noorlander (Herv. partij) kreeg op zijn verzoek de aanteke ning tegen dit voorstel te hebben gestemd. Naar zijn mening waren de presentiegelden reeds hoog ge noeg. Ook het voorstel tot wijziging van de leges-verordening werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Op een vraag van de heer Lips (PvdA) of de tarieven niet zo maar uit de lucht waren gegrepen, maar aangepast waren bij het elders gangbare, antwoordde de voorzitter bevestigend. Deze wees er nog op, dat de thans bestaande verordening dateerde uit 1940 en daarom beslist herzien diende te worden. flinke schrobbering mochten zij naar hui» Door de adviescommissie van de K.V. P. werd een voordracht <p gemaakt voor de groslijst in verband met de komende gemeenteraad^ verkiezingen De volgorde van de candidaten is: J. P. van Oosten, mr. H, Th. v. Schaik H. M. Doelema mevr. L. Kingma-de Vreeze, A. J v. d. Berg, W. J. Moons, J. Th. M. Demm en M. M. de Rijk. De groslijststemming zal plaatsvinden op zondag 18 maart a.s. De Waddinxveense poli; heeft het afgelopen weekeinde twee Goudse jongens 12 en 14 jaar cud, aangehou den, die langs de deur enveloppen verkochten, voor de 10 x 10 actie. Bij nader onderzoek bleken zij het geld zelf op te strijken. De knapen werden meegenomen naar het bureau. Na een weer van particulieren als van bedrijven, terwijl ook tal van particulieicn, bij voorbeeld na een zondag uit te zijn geweest, in Royal het diner gaan ge bruiken. Ook excursies naar Waddinx- veense bedrijven zorge.x voor de nodi ge activiteiten in het jonge bedrijf. Sportverenigingen, politieke groepe ringen, andere verenigingen en een auto-rijschool hebben reeds hun weg gevonden, terwijl de Waddinxveeense foto- en ftmclub tot de vaste klanten behoort met zijn geregelde clubavon den. Op zaterdagav nd en bij speciale ge legenheden zorgt de Goudse pianist, Nico v. d. Hondei voer wat afwisse ling op het hammondorgel en de pia no. Vooral op de zondagochtend is de leestafel van Royal bijzonder in trek. Naar hotelaccomodatie is volgens de heer Ververs meer vraug dan beschik bare ruimte. Hij heeft twee kamers ter beschikking, maar cp het ogenblik zou een exploitatie van een achttal kamers alleszins verantwoord zijn. vaststellen van de tarieven acht men toch algemeen een groot offer. Het was vooral de heer van Oosten (KVP) die een pleidooi voerde voor de tuinders. Hij achtte het onjuist dat deze ook in de lange week-ends nog eens belast werden met het betalen van dure stroomprijzen in de zgn. spertijden, welke spertijden juist op zaterdag en zondag beslist onnodig zijn. Burgemeester van der Hooft en de wethouder der bedrij ven ir. Venema zegden toe hier nog eens aandacht aan te zullen schen ken. Ook de heer Lips vond dit wel erg nodig. Naar zijn mening behoe ven door het bedrijf geen grote winsten te worden gemaakt. Wan neer daarvoor ruimte is moeten zo danige voorzieningen worden ge troffen, dat de afnemers in de eer ste plaats profijt trekken van gun stiger omstandigheden. De jeugd woonachtig in de omge ving van de Emmastraat, de Prins Hendrikstraat en de Kromme Esse en omgeving heeft reeds meerdere malen op originele wijze uiting ge geven aan haar verlangen naar een speelveldje in eigén omgeving. Bur gemeester en wethouders, die daar steeds sympathiek tegenover heb ben gestaan ondervonden steeds de grootste moeite bij het zoeken naar een geschikt terreintje. Daarin zijn zij thans eindelijk geslaagd. Zij heb ben de beschikking gekregen over een stukje weiland nabij de boer derij van de heer J. M. de Ruiter. Burgemeester en wethouders heb ben de raad voorgesteld een krediet van 7.500,beschikbaar te stellen voor het klaar maken van het speel veld. Volgens hun voorstel, dat zon der discussie werd aanvaard, er werden slechts waarderende op merkingen gemaakt, komt er een trapveldje om te voetballen en een speelweide en een zandbak van 4 x 4 meter. Het speelveldje zal een eigen toegang krijgen. Eindelijk is dus voldaan aan de wensen van de jeugd en hun ouders aan de „over kant” van de Gouwe. Burgemeester Onz« plaatsgenoot kand. E. rus is benoemd tot vicaris Hervormde gemeente te Katwijk Zee in de wijk Noord-Oost. De Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling Waddinxveen, hield vorige week woensdagavond in bet Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat ae jaar vergadering. Na de gebruikelijke meditatie, sprak de presidente, mevr. R. Klunder-Bent een kort welkomst woord tot de aanwezigen, in het bij zonder tot de afgevaardigden van de Waddinxveense Chr. Boeren en Tuin- dersbond en vertegenwoordigsters van de N.C.V.B. der afdeling Gouda, Al- phen en Boskoop. Spreekster spoorde de dames aan om zoveel mogelijk de vrouwenwereld gebedsdag bij te wo nen, die op 9 maart a.s. zal worden gehouden. Verder las zij een binnen gekomen verzoek voor van de C.N.V. dié binnenkort een bazar zal organi seren voor „Draagt Elkanders Lasten” Er werd verzocht hiervoor goederen of een geldelijk bedrag beschikbaar te stellen. Hierna volgde het jaarverslag van de secretaresse, mevr. Saton. Deze kon mededelen dat het 13e verenigingsjaar wederom gunstig was te noemen. Er meldden zich 17 nieuwe leden, terwijl er 10 (door ouderdom, emigratie, ver trek) bedankten. Het aantal leden be draagt thans 196. Verder memoreerde mevr. Saton de talrijke activiteiten van de N.C.V.B. in het afgelopen jaar. Zij herinnerde aan het reisje naar Rotterdam, waar de Euromast, Bouw centrum en het schip De Rotterdam werden bezocht en de landdag te Den Haag, waaraan door 40 dames werd deelgenomen Ook werden diverse in teressante lezingen gehouden. Op heel originele wijze volgde hierna het ver slag van de penningmeesteresse. Twee leden gaven namelijk via een aardig schetsje het financial overzicht De boeken had men met een batig sal do kunnen afsluiten. De bestuursver kiezing deed weinig stof opwaaien. Mevr. Venema werd gekozen tot vice presidente en mevr. Olie tot propa gandiste. De scheidende leden, de da- Donderdagavond heeft dr Alb. van der Poel, een bekend journalist op het raadhuis een causerie gehouden óver de gemeenschappelijke belan gen van België en Nederland in het deltagebied mede met het oog' op de tendens tot verplaatsing van de zware industrie naar de kustge bieden. Dr. van der Poel deed zijn refe-! raat voorafgaan door een tweetal’ films. Eén der flms handelde over’j de hoogovens, de andere over del strijd tegen het water an de dyna-| mische ontwikkeling van de aan| het water ontrukte gronden. In een boeiend betoog vertelde dr. van der Poel, die zeer goed geïn formeerd bleek door zijn vele rela ties in hoge regeringskringen, zo wel in België als Nederland, over de toekomstmogelijkheden van Bel gië en Nederland. Na de lezing volgde een zeer geani meerde gedachtenwisseling. Aanwezig waren meerdere raadsle den, een aantal hoofdambtenaren, verschillende industriëlen en ande re bij het onderwerp geïnteresseer den. O.a. troffen wij aan de heer Pennock, chef van de afdeling per soneel van het Nederlandse hoog- ovenbedrijf en de heer Groenendijk die de leiding zal hebben van het bedrijf te Waddinxveen van de Ne derlandse Kabel Fabrieken. De aanwezigen lieten duidelijk blij ken grote waardering te hebben voor het initiatief, dat door burge meester van der Hooft voor het houden van deze avond was geno men. Dr. van der Poel, die weliswaar voor velen geen onbekende was imponeerde weer door zijn deskun dig, vaak met humor doorspekt be toog, dat op zulk een verrassend frisse wijze werd gebracht. Op het programma voor deze avond staan werken van F. Mendelsohn, Handel Schubert, Chopin en Ludwig van Beethoven en Bi hms. De zang Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur De N.V. Auto-industrie Verheul te Waddinxveen heeft op de eerste dag van de 45e RAItentoonstelling van bedrijfsautomobielen reeds goede za ken gedaan. Mr. D. van Setten, directeur van de Vrabantse Buurtspoorwegen en Auto- diensten (B.B.AJ te Breda, heeft een order geplaatst voor 28 stuks comple te Verheulbussen ter waarde van bijna twee miljoen gulden. De bussen zullen worden voorzien van de were’lbeken- de AEC diesel motoren. Binnenkort is het alweer een jaar ge leden, dat op het Koningin Wilhelmi- naplein door de burgemeester, café- restaurant Royal officieel w d geo pend. Aanvankelijk werd ’t initiatief van de heer Ververs om hier ’n nieuw modern bedrijf te beginnen door velen sceptisch bezien. Gelukkig zijn de verwachtingen van exploitant niet beschaamd en hebben de pessimisten ongelijk gekregen. De raad van Waddinxveen heeft zich in zijn vergadering van maandag avond in ruim een uur tijds door een 24 punten tellende agenda gewerkt, waar toch echt wel een aantal belangrijke punten op voorkwamen. Het feit dat de gemeenteraadsverkiezingen al zo dicht voor de deur staan was dus voor de raadsleden geen aanleiding zich in een politiek steekspel te wagen. De omstandigheid, dat er waarschijnlijk vanwege het gure winter weer minder publieke belangstelling was dan anders, zal hier met toe hebben bijgedragen. De raadsleden mevrouw van der Torren-Veendorp (VVD) en de heer W. C. Slob (CHU) waren met kennisgeving afwezig. Aan het begin van de vergadering herleefde even een vleugje school strijd. In de vorige vergaaering had de heer Kooyman (SGP) by de be handeling van het voorstel tot de stichting van een openbare ulo school gevraagd of het aantal leer lingen niet te gering was, waaron der het onderwijs te lijden zou heb ben. Hij vroeg dit omdat dat argu ment destijds was gebruikt bij de aanvraag voor de stichting van een hervormde ulo-school hoewel zich toen 34 leerlingen in principe had den gemeld. Burgemeester en wet houders hadden hier op geantwoord, dat deze 34 leerlingen verdeeld waren over vier jaargroepen, waar uit zij afleiden, dat toen de stichting van een volledige vier klassige school in de bedoeling had gelegen. Het is de bedoeling de openbare ulo school met één klas te laten beginnen. De heer Kooyman stelde hiertegenover, dat het ook de be doeling was geweest de hervormde ulo destijds met één klas te laten starten. Burgemeester van der Hooft vond het allemaal wat vreemd. Natuur lijk kon de veronderstelling van burgemeester en wethouders op een vergissing berusten - de aanvraag van destijds gaf daar geen antwoord op - maar op zijn minst gaven de vier jaargroepen reden om andere conclusies te trekken. Geen strijd bleek te bestaan over de benoeming van de zesde leer kracht aan de openbare Theo Thijs- senschool voor gewoon lager onder wijs. Met algemene stemmen werd als zodanig benoemd de heer L. G. Kaufmann te Groningen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1