0amp° bevrijd Nieuwe brandweerauto werd overgedragen Wat biedt de middenstand de consument? I de zeemeermin koning Puntbaard De avonturen en van Aieuws over actie 1<> x 1O MULDER Waddinxveen krijgt vijfde arts Ongevallen door de gladheid „Bea heeft het pleit gewonnen WIE ZIJT GIJ naar maat Café „Sport*6 wera vernieuwd dameskleding WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 22 MAART 1962. PAGINA 2 BRIEVEN VAN LEZERS b Demonstratieavond Kath. vrouwenbond WIJNHANDEL SLIJTERIJ sinds (1821) Grote verbeteringen van de Kanaalweg Aanbesteding; J ournalist J nn Koelfs sprak over de V.ü». •Tuliana Stolberglaan kreeg beplanting Waddinxveense raad bijeen op 29 maart Toch nog tweede prijs na attractiemarkt R.K. Jeugd vierde jubileum FEUILLETON door Henk van Heeswijk Uefinitieve JKVP-lijst voor gemeenteraad Tijdelijke afwijkingen bij ruimtevaarders Veranderingen in het W ar n aarplantsoen haar wangen begonnen te toen wang be de van Eeuwen PASSAGE telefoon 2127 EINDE Burgemeester v. d. Hooft heeft op de bijeenkomst op 12 maart j.l. zeer juist opgemerkt, dat er onder de midden standers de helderzienden even zeld zaam zijn als onder de gemeentebe stuurders, maar men behoeft geen hel derziende re zijn om te weten, dat ser vice aan de klant 'een betere basis is Maar ’s nachtsAch, ’s nachts kon die arme koning Puntbaard niet slapen. Hij droomde van die arme Doeleman; Vreeze; 5, De afdeling Waddinxveen van KAV komt op woensdagavond Wij waarschuwen de middenstand, dat na deze tijd, waarin men alles koopt voor elke prijs, nog wel ’n andere tijd kan komen. De winkelier, die dan een reputatie heeft opgebouwd van servi ce en betrouwbaarheid, heeft dan de beste kansen. C. J. DE VOS ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 neus, keel,borst van vastzittend sljjm R.K. en het speciaal-adres voor De firma Koster en Visser uit Waddinxveen heeft van de gemeen te Roosendaal opdracht ontvangen voor het leggen van riolering ter lengte van 950 meter. Met deze opdracht is een bedrag van 220.890 gemoeid. De Kanaalweg, die de Kanaaldijk en St. Victorstraat met elkaar ver bindt, ondergaat op het ogenblik een flinke verbetering. De weg wordt thans van een bestrating voorzien, terwijl er voor de voet gangers een twee meter breed trot toir komt. Twee nieuwe lantaarns zorgen bij avond voor een goede verlichting. de heer W.D.M. uit Rijswijk met zijn personenauto aan een inhaal- manoevre bezig was. Deze auto werd in de middenberm gedrukt en liep zware schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. bouwde officieel overgedragen. J. uit Waddinxveen, om de omzet te verhogen, dan het el kaar vliegen afvangen, met voorbij zien van de belangen van de oliënt. Wat te denken van de situatie in de Puttepolder, waar op zaterdagmorgen van 9 tot 13.00 uur constant de auto- claxons loeien van de heren melkboe ren en bakkers. Deze signalen beteke nen dan: „in de straat staat ’n wagen met melk of brood, wie iets nodig heeft kom maar naar buiten”. Is deze han deling in 't belang van de consument? Wij menen overigens, dat zomaar cla- xoneren in de bebouwde kom verbo den is, of geldt dat niet voor bakkers en melkboeren, die te gemakzuchtig zijn om aan te bellen)? Tijdens een kringwedstrijd ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de EHBO-afdeling Heken dorp bezette de EHBO-ploeg uit Waddinxveen met 205 punten de zesde plaats, gevolgd door de ploeg van Verheul met 174 punten. Bij de zgn. leidersprijzen werd Waddinx veen derde met 68 en Verheul zesde met 54 punten. Tijdens een dinsdag gehouden aanbe steding betrekking hebbend op de doortrekking van de Stationsstraat naar de Zuidkade en de demping van de sloten aldaar, kwam de fa. J. Bos uit Moordrecht als laagste inschrijver uit de bus met 985.500. De hoogste inschrijver was de fa. Verschuren uit Zeist met precies 1| miljoen gulden. De Amsterdamse journalist van het dagblad Trouw, de heer Jan Ro'elofs, heeft vorige week in ’t Geref. vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat een voordracht gehouden voor de C.B.T.B. afdeiing Waddinxveen en de C.P.J.O. over zijn reis naar de Verenigde Sta ten. Speciaal sprak hij over zijn erva ringen met de Amerikaanse jeugd, het geen een gevolg was van het feit, dat de heer Roelfs vanuit de V.S. met een groep van niet minder dan twaalfhon derd Amerikaanse jongens en meisjes een reis meemaakte naar Europa aan boord van de Johan van Oldebarne- veldt. De heer Roelfs wees vooral op ’t ver schil in levensgewoonten en levensstijl van de jeugd in de V.S. Ze verschillen totaal van de Europese jeugd, met be paalde voordelen, maar ook bepaalde nadelen daaraan verbonden. Verder sprak de heer Roelfs over de enorme macht van de reklame in A- meri'ka, de rassendiscriminatie in het zuiden en enkele algemene aspecten van het leven in de nieuwe wereld. Hij illustreerde zijn lezing met ’n serie fraaie kleurendia’s en besloot de avond op toepasselijke wijze met de neger- bede: „Here, als ik straks in uw he mel kom, geef me dan blond haar en een mager wit gezicht, want tweemaal de hel van zwart zijn is te erg.” Binnenkort hoopt zich in Waddinxveen als arts te vestigen de heer T. G. Blom uit Utrecht. Hiermede zal het aantal plaatselijke artsen tot vijf stijgen. De heer Blom zal zich vestigen m een der nieuwbouwhuizen aan de Juliana van Stolberglaan, waar hij tevens drie naast elkaar gebouwde garageboxen laat inrichten tot praktijkruimte. De heer Blom is gehuwd. Op dit ogenblik is hij waarnemend arts in het Bra bantse dorpje Oplo. Sedert vorige week is de beveiliging van Waddinxveen tegen brand aan zienlijk uitgebreid, toen de door de firma Kronenburg uit Hedel ge- nieuwe brandweerwagen aan de gemeente werd De afgelopen week is het kale aanzien van het nieuwe gedeelte van de Julia na van Stolberglaan wat aantrekke lijker geworden door het aanbrengen van beplantingen in de middenberm en de groenstrook tegen de nieuwe flatwoningen aan de Oostzijde van de laan. Bij de nabijgelegen bejaarden woningen zijn thans enkele goede loop- paden gereed gekomen, waardoor de bereikbaarheid van deze ten dele vol tooide en bijna voltooide huisjes aan zienlijk werd verbeterd. De eerstvolgende vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad is vastgesteld op donderdag 29 maart, een dag na de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. Wat te denken van de melkboer, die melk, yoghurt of vla, die een dag oud blijkt te zijn volgens het dagstempel op de dop, als vers verkoopt en wan neer hier iets over gezegd wordt, als antwoord geeft: „moet ik soms met dat ouwe spul blijven zitten?” De plaatselijke politie heeft dezer dagen drie personen aangehouden, die in de Zuidplaspolder nabij de tweede Bloksweg aan het jagen waren, terwijl de jachttijd nog gesloten is. De ge weren werden in beslag genomen. Een kind weet dat rookwaren bewaard moeten worden bij 'een bepaalde tem peratuur en een bepaalde relatieve luchtvochtigheid. Deze condities kun nen in een sigarenwinkel beter wor den bereikt dan bij een kruidenier. De sigarenwinkel is trouwens nog geen tien meter verder. Alweer zien wij geen consumentenbelang in de si garetten verkoop door de kruidenier. Vorige week vrijdag werd het ver nieuwde café van de heer v. d. Sluis, aan de Kerkstraat heropend, waarbij tal van genodigden blijk van hun be langstelling gaven, terwijl van de bur gemeester een schrijven was binnen gekomen met een felicitatie. Onder de aanwezigen merkten wij op de voor zitter van de middensands- en oranje vereniging, de heer H. K. v. d. Loo. De zaak van de heer v. d. Sluis, be staat thans 69 jaar en werd gesticht door wijlen de heer N. Uitman, hla de oorlog werd een nieuwe pui in ’t door de Duitsers uitgew onde pand gezet, thans is echter het interieur op onher kenbare wijze veranderd. Het geheel is een aanwinst voor het dorp, waar men gezellig kan vertoeven. De stof fering Vv erd verzorgd door de fa. C. v. d. Lande, alhier. in een gesloten cabine plaats kun nen nemen. Voorts is de wagen voorzien van de modernste extra toebehoren, waardoor aan de vele noodsituaties het hoofd kan worden geboden. Tijdens de overdracht van de auto in de tuin van het gemeentehuis was het bijna voltallige brandweer personeel aanwezig, alsmede de oud-commandant van de brandweer, de heer H. Schutte. Na een korte toespraak door de heer M. Kronenburg, zeide burge meester Van der Hooft het kostbare voertuig met vertrouwen beschik baar te stellen van de nieuwe com mandant, de heer Zwamborn en zijn mannen. Tijdens de onlangs gehouden attrac tiemarkt werd de tweede prijs, ver bonden aan deze attractiemarkt, niet toegekend. Het lot waarop de ze prijs viel, was in bezit geweest van mevrouw T. van der Vlist-van Eijk. Zij had, na het nummer te hebben genoteerd, het lot wegge gooid. De organisatoren van de loterij meenden echter, haar de prijs echter niet te kunnen toeken nen, zolang het lot niet kon worden getoond. Oproepen per advertentie brachten geen andere belanghebbenden voor deze prijs ten tonele. Op een dezer dagen gehouden vergadering van de marktcommissie werd besloten mevrouw Van der Vlist, te meer omdat zij te goeder trouw bekend staat, alsnog een prijs toe te kennen in de vorm van waardebonnen ter waarde van 25,te besteden op de markt. prinses in de kasteelvijver die hij zo lief vond. Hij zag in zijn droom een heleboel vissenstaarten om zich heen en verbeelde zich, dat hij diep in de zee leefde. Als hij dan ’s ochtends wakker werd, schrok hij, want hij zat immers in zijn kasteel boven op de berg. Dat kan zo niet langer, sprak de koning, ik laat de verstandigste van alle ministers maar eens ko men. Dan moet hij me maar zeggen hoe het komt, dat ik ’s nachts zo raar droom. Mijnheer de koning, zei de verstandigste van alle Als u op straat, of waar dan ook, eens iets zou overkomen waardoor u, geestelijk geschokt, ’t bewustzijn werd ontnomen, dan zou het wel eens kunnen zijn dat niemand uw familie kan waarschuwen, wijl m’ niet kent uw naam en domicilie. Geen zakagenda en geen brief vond men dan in uw kleren en geen persoonsbewijs om u te identificeren. Gewis herinnert u zich nog ’t ontstellende gebeuren bij Harmelen, een ongeluk waardoor zovelen treuren. Ook bij die ramp, zoals u weet, ontstond er veel stagnatie en pijnlijke onzekerheid bij de identificatie. Doe nu vrijwillig wat ons eens van onbetrouwbare zijde werd opgelegd, en zie het als een noodzaak dezer tijden. Draag met u mee in zak of tas verklarende papieren en vergemakkelijk aldus bij ramp een juist bestieren. Indien gij voor u zelf besluit die maatregel te treffen, dan zult u zeker ’t nut ook voor uw kinderen beseffen. SCHEEPERS. (buiten verantwoording v. d. redactie) Toen wij, nieuwe bewoners van Wad-^ dinxveen, ons hier twee en een half jaar geleden vestigden, was het voor ons - grote-stad-bewoners - een ver ademing de individuele behandeling en de service van de Waddinxveense middenstand te ondergaan. Zonder nu alle winkeliers over één kam te scheren moeten wij toch wel constateren, dat de service van de middenstand in 2J jaar sterk is achter uitgegaan. Vorige week behoedde de heer van Offeren i chauffeur van de Witlofkwekerij Both, twee scholieren voor een ernstig ongeval. Rijdende op de Bloemendaalseweg, zijn wagen en aanhanger beladen met witlof, zag de heer Van Offeren plotseling twee fietsende scholieren voor hem slippen op het gladde wegdek en vallen. De geringe ruimte ter plaatse bood de chauffeur slechts één mogelijk heid de jongens te ontwijken, nl. de vaart langs de weg. De heer Van Offeren koos deze enige mogelijk heid, en reed resoluut met zijn wagen het water in. Hij kwam ongedeerd, maar met een nat pak uit zijn auto tevoorschijn. Dezelfde dag kwamen op de Hene- gouwerweg bij het viaduct onder de spoorlijn tengevolge van de gladheid een personenauto van de heer P.B. uit Dokkum en een vrachtauto bestuurd door de heer G.M.S. uit Snelrewaard met elkaar in botsing. De personenauto liep zware materiele schade op. De stuurders bleven ongedeerd. Op Rijksweg nr. 12 onder de ge meente Waddinxveen week bestuurder van een vrachtauto, de heer A.T.L. uit Zeist, plotseling naar links uit op het ogenblik dat De r.k. jeugbeweging herdacht dezer dagen op feestelijke wijze haar 15 jarig bestaan. De dag werd ingezet met een H. Mós, waarna ’n gezamenlijk ontbijt volgde op het H.K. Hierbij waren o.m. aanwezig, pastoor H. C. A. P. v. Dru- nen en hopman Gerts en Van Berke- steijn. In de middaguren werd ’n film vertoond, „kermis” gevierd en een buitenspel opgevoerd, terwijl de oude re gidsen bij de zieken in Waddinxveen op bezoek gingen om een zelfvervaar digde boekenomslag aan te bieden. De feestelijkheden werden s’avonds voortgezet in het r.k. verenigingsge bouw. Aanwezig waren hier o.a. ver tegenwoordigers van het districtsbe- stuur van Gouda (verkenners en gid sen) en talrijke ouders. Met veel vaart werd het toneelspel „De wonderfiets” voor het voetlicht gebracht. Onder de H. Missen werd voorts een collecte gehouden ten bate van het jeugdwerk. Deze bracht ruim 300, op. vormen een zin. Bea en Maas lezen de zin en dan kan Bea haar tranen niet bedwingen. Het waren toch immers ook haar kinderen, van wie ze alle maal heeft gehouden? Zonder onder scheid? Maas legt beschermend zijn arm om haar heen en dan prevelt hij de zin op de kartonnen vellen, die de kinderen nog steeds in de hoogte houden: VEEL GELUK IN UW NIEUWE VA DERLAND „Kom,” zegt Maas zacht, „wees even nog flink. Straks kun je uithuilen. Denk om de mensen op de wal....” Bea knikt en veegt vlug haar tranen weg. Dan lacht ze weer en wuift, naar de steeds kleiner wordende mensen en mensjes Wat te denken van de wildvreemde mijnheer, die zich aandient als de bak ker Onder het mom van sanering hebben de heren de klanten verdeeld, maar is de consument hiermee gebaat? Vraagt men aan deze bakker om vers gesneden brood, dan heeft de goede man dat niet. Maakt men hier aan merkingen op, dan krijgt men ten ant- wootnd: „U mag nog blij zijndait ik kom” De nieuwe brandspuit, gebouwd op een DAF-chassis, is een combinatie tussen een zgn. lagedruk- en een hogedrukspuit. De lagedruk dient voor de normale brandslangen, maar met de hogedrukspuit kan een nevelstraal worden geproduceerd, waardoor een vuurhaard snel kan worden gesmoord. De nieuwe wagen kan gelijktijdig zowel van de hoge- als lagedruk gebruik maken. Voor de nevelspui- ten is totaal 180 meter rubberslang in de wagen aanwezig, terwijl voor de lage druk vele honderden meters slang beschikbaar zijn, uitgevoerd in een synthetische stof, waardoor het drogen van de slangen na het gebruik overbodig is geworden. De nevelspuit, speciaal bestemd voor brandbestrijding binnenshuis, verstuift per minuut slechts 250 li ter water, tegen de lagedrukspuit niet minder dan 3200 liter per min. De in de brandweerwagen gebouw de tank met een inhoud van vijf tienhonderd liter is dan ook speci aal bestemd voor de nevelspuit. Het grote voordeel van deze tank, gecombineerd met de nevelspuit is, dat men bij aankomst op de plaats van de brand onmiddellijk in actie kan komen en niet op het totstand komen van water-aansluiting be hoeft te wachten. Wat betreft uiterlijk is de wagen voor Waddinxveen ook een nieuwe verschijning. Het is een brandweer auto van het zgn. gesloten type, zodat ook de tien bemanningsleden Wat te denken van de kruidenier, die reklame maakt met „puikbeste aard appelen”, terwijl zijn buurman nota- bene een groentebedrijf heeft. Wij zien het belang van de consument niet want wij betwijfelen, of deze kruide nier puikbeste aardappelen van puik- slechte kan onderscheiden; immers vraagt men bij deze kruidenier naar een lekker koekje, dan krijgt men ste- vast ten antwoord: „al onze koekjes zijn lekker”. Wij betwijfelen trouwens evenzeer of deze kruidenier kan beoor delen, wat al dan niet goied is voor ’n babyhuidje. Daarom kopen wij papie ren luiers bever bij de drogist, die trouwens maar drie winkels verder zat Consumentenbelang - O-- 1 Z1Jn VraaS had gedaan^ïk vind het heel erg jammer, maar ik Maandagsavonds reden Maag en Bea naar de boerderij van zijn vader. Bea stapte alleen uit en betrad de boerde rij. Grada zag haar het eerst en riep uit: „Hoi, juf l” Ze lachtte, streek even over de haren en begroette de andere huisgenoten. Zijp bood haar dadelijk een stoel en zei: „Daar doet de juf goed aan om ons eens te bezoeken. Moeder is zo verschrikkelijk nieuws gierig geworden door al de lof, die on ze Graadje over u heeft verkondigd.” „„Meneer, mevrouw, ik heb iemand meegebracht, die ik graag wilde voor stellen. Kan dat?” „Wel ja, waarom niet? Wie is het?” „M’n verloofde „Wel verdraaid, daar heeft me de juf ook nog een man op de kop getikt. Dat is mooi., eerst palmt ze alle kin deren in, en nu ook nog een man. Welja, laat binnenkomen, hoe meer zielen, hoe meer vreugd....” Bea liep naar de deur en opende die. Even later stapte Maasjan voor het eerst na maanden de ouderlijke woning weer binnen. Bea pakte zijn arm en nam hem mee naar het midden van ’t vertrek. „Mevrouw, meneer Zijp, als u beiden het goed vinden, willen uw zoon en ik trouwen.” „Wel alleriep vader Zijp ver bluft uit, maar zijn vrouw was om de tafel heen gelopen en nam de jongen, die een hoofd groter was dan zij, in de armen. Bea bet hem los en deed een stap opzij. Ze zag glimlachend toe, hoe de moeder haar zoon zoende en aan haar hart drukte„Mien jongen tochzei ze enkel terwijl de tra nen over glijden. Na ’n paar minuten maakte Maas zich Hij stak „Vader, ik heb los en liep naar zijn vader, zijn hand uit en zei: verkeerd gedaan De vader stond op en drukte de jon gen stevig de hand. Terwijl hij hem op de schouders klopte. „Ik ook, mijn jongen, ik eveneens. We hebben het allebei verkeerd aangepakt.... Ik ben blij, dat je er weer bent. Machtig blij. Moeder, haal es wat lekkers voor de dag. We maken er een feestavond van. En u, juffrouw van Laar „Voor u heet ik Bea, meneer Zijp....” viel Bea hem zacht in de rede. „Goed Bea dan maar. Ik weet eigen lijk een veel betere naam: drommelse meid, die je bentje bent in staat om het hele dorp in te palmen. Zoals jij is er geen tweede op de hele we reld „Zo denk ik er ook over,” beaamde Maas en keek zijn aanstaande vrouw lachend aan. Het middernachtelijk uur sloeg, Maas zijn verloofde thuisbracht. In de wagen nam hij haar nog eens in de armen en kuste haar keer op keer. „Wil je wel geloven, dat ik er haast niet genoeg van kan krijgen?” Ze lachte en streek hem over z’n wang „Je zult nog gelegenheid genoeg krij gen, dwaze jongen....” Hij ging rechtop zitten en keek haar aan. „Weet je eigenlijk wel, Bea, dat je me helemaal nog niet verteld hebt, dat je ook van mij houdt?” „Goeie, heb ik dat vergeten?” ant- woorde Bea, kwasi verwonderd. „Gek, dat een mens zulke belangrijke dingen helemaal door het hoofd gaat, hè?” Ze boog zich wat dichter naar hem toe en kuste zijn kin. „Maar is dat eigen lijk nog wel nodig om dat in woorden uit te drukken?” „Je kunt het ook met een zoen zeggen, liefste Ze schoof tegen hem aan en drukte zacht haar Lippen op zijn mond. „Is dit voldoende bewijs, lieve jongen?” „Het is een bezegeling, Bea. Een be lofte. Een belofte voor altijd.” „Ja,” fluisterde ze, „wij samen voor altijd.” Zacht beantwoordde hij haar kus. Zondag j.l. vond de groslijststemming van de K.V.P., afdeling Waddinxveen, plaats voor de definitieve vaststelling van de kandidatenlijst voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen. Er werden totaal 173 stemmen uitge bracht, waarvan twee ongeldig. De uitslag luidde: J. P. v. Oosten, 137; mr. H. Th. v. Schalk, 3; H. M. Doele man,9; mevr. L. Kingma-de Vreeze, 6; A. J. v. d. Berg 2; W. J. Moons 10; J. Th. M. Lemm- 2; H. M. de Rijk 2. De eerder door de adviescommissie samengestelde lijst heeft geen wijzi ging ondergaan. De kandidatenlijst ziet er nu als volgt uit: 1, J. P. v. Oos ten; 2, mr. H. Th. v. Schalk; 3, H. M. 4, mevr. L. Kiugma - de A. J. v. d. Berg; 6, W. J. Moons; 7, J. Th. M. Lemm; 8, H. M. de Rijk. De stemming geschiedde in de school, het R.K. verenigingsgbouw bij de heer Verkleij in Bloemendaal. de 28 maart bijeen in het RK verenigings gebouw aan de Burg. Trooststraat. De avond staat in het teken van de melk als gevolg van een aantal demonstraties, dat zal worden ver zorgd door een leverancier van melkprodukten. Na een tijd van stilte, waarin het ac cent werd gelegd op de zakgeld acti'e, komen wij weer met twee grandioze avonden. De eerste avond wordt gehouden op 31 maart a.s. in het Geref, verenigings gebouw aan de Stationsstraat. De Waddinxveense toneelgroep „Morgen rood” zal een toneelstuk opvoeren, ge titeld: „De klomp en de goudvis”. Deze avond begint om 19.30 uur vanwege de lange duur van het stuk- Voer de aan vang en in de pauzes zullen optreden onze „Blue Strings”. Tevens wordt er tijdens de pauzes een kleine loterij ge houden ten bate van deze actie. Al hoewel het een jeugdaktie is rekenen wij sterk op de ouderen. Zaal open 19.00 uur. Eentreé 1,25 Dan de dansavond die zal worden ge houden op zaterdag 7 april. Er wordt gedanst op muziek van de „Musical Friends” dus succes verzekerd. Tevens zal dan het eindbedrag van onze aktie bekend gemaakt worden. Wij rekenen erop dat wij de 2500,ruimschoots overschrijden. Deze avond wordt ge houden in het R.K. Verenigingsgebouw Burgem. Trooststraat 4 en duurt van 20.00 tot 24.00 uur. Kom bijtijds, want vol is vol. Entreé 1,50. Of de kaartenaktie aan de gestelde eisen heeft voldaan kunnen wij nog niet zeggen. Mochten er verenigingen ztfn en ook jongelui die bjj geen ver eniging z(jn aangesloten, die geen kaarten hebben gekocht kunnen dit als nog doen. Alle inlichtingen en kaarten Burgem. Trooststraat 2. Tot ziens op beide avonden. Het comité. DE WEGEN van de ruimtevaarders zullen niet over rozen gaan, en niemand verwachtte dit ook. Maar nu heeft men in Brain Research Institute nieuwe hindernissen op dit doornige pad ontdekt. Apen die blootgesteld werden aan de enorme trillingen en inwerking van de zwaartekracht zoals deze ook in raketten voorkomen, vertoonden onder bepaalde condities tijdelijke afwijkingen die zeer veel geleken op epileptische verschijnselen. Met speciale instrumenten werden de elektro-encefalogrammen gemaakt en deze toonden in hun golfpatroon nagenoeg de zelfde karakteristieken als op de encefalogrammen van epileptici voorkomen. Gelukkig zijn deze afwijkingen maar van tijdelijke aard. In het Wamaarplantsoen zijn de laat ste weken enkele kleine veranderingen tot stand gekomen. Een van de wan delpaden en de aangrenzende sloot zijn zodanig verlegd, dat aan de over- zijdevan de sloot nu voldoende ruim te is geschapen voor de toekomstige bouw van een muziektent. Voorts is een eerst brug gereed gekomen, die toegang geeft tot het gedeelte van het plantsoen, waar naar mag verwacht, in de nabije toekomst de tennisbanen worden aangelegd. ministers, nadat koning Puntbaard hem weet niet hoe het komt. Nu, dat kon hij natuurlijk ook niet weten, want de koning had hem niet van prinses Blondje in de kasteelvijver verteld.» Maar de koning werd kwaad. Als je zo’n verstandige mi nister bent, dan moet je op alle vragen antwoord kunnen geven, en als je dat niet kan, zei de koning boos, dan ben je geen verstandige minister, maar een domme minister. En toch kan ik het niet, zei de minister weer. Bah, wat vervelend, mompelde de koning. Nu roep dan alle ministers maar. Allemaal. Op een der eerste februaridagen maak te een emigrantenschip zich los van de kade. Enkele honderden mensen vertrekken naar een nieuw, onbekend vaderland. Ze staan aan de railing en groeten de vele verwanten en familie leden, die daar op de wal staan te wuiven met zakdoeken. Ergens staan ook twee jonge mensen, Bea en Maas, pas enkele dagen ge- trouwd. De reis naar hun nieuwe va derland wordt tevens de huwelijksreis. En op de wal staat de hele school. Met twee grote bussen zijn meester de Bie en juffrouw de Munk naar de havenstad gereden. Met hun kinderen. Dat had Sangelaar zo beslist. En wie kon daartegen bezwaar hebben? Kijk - Bea wijst naar de wal - daar staat ook Miep van Schagen, Het gaat langzaam aan beter met haar man, doch hij zal zeker nog wel een jaar moeten liggen. En daar, naast haar, de oude meester Hoogeboom. Leunend op een stok. Hij is gepensioneerd. En hij is er tevreden mee. Nu kan hij nog wat genieten van zijn leven. En daar - bij de auto - burgemeester Tesselaar en zijn vrouw Geesje. En gindshet voltallige schoolbe stuur. In hun midden Sangelaar Een sportieve verliezer.... denkt Bea geroerd. En ze krijgt op dit ogenblik een groot respect voor de man die met een zakdoek staat te zwaaien goeie Han Langzaam maakte het grote schip zich los van de wal. En terwijl Bea en Maas wuiven naar de familie Zijp en naar de vele andere bekenden uit Els hoven - zijn er eigenlijk nog wel men sen in het dorp gebleven? - is mees ter de Bie opeens druk bezig met zijn kinderen. Bea vergeet te wuiven en ziet, dat hij ze netjes op een rijtje zet Wat gaat hij nu doen? Een liedje met hen zingen? Maar dat hoor je toch niet bij al dat lawaai Maar nee, het is heel iets anders. De kinderen hebben hun handen op de rug enziet Bea het goed? Ze hebben allemaal wat in de handen. Opeensop een teken van meester de Bie, steken een aantal kinderen grote vellen karton in de hoogte. Op ieder vel staat een letter en samen vormen ze woorden en die woorden

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 2