Agrarische bedrijven in de randstad in onzekerheid Officieel nieuws HOED Klein Artis weer in Waddinxveen Woningbouwbeleid Nieuw kantoor van Twentsche Bank Ouderavond van St. Jozefschool Nieuw Gouds porselein DE KERKEN NODIGEN Officiële start van Kabelf abriek BURGERLIJKE SJAND j Welke reiskosten mogen worden afgetrokken? Voor de glastuinbouw zijn er nog aantrekkelijke mogelijkheden De structuurveranderingen, die zich in de agrarische sector voordoen, laten de land- en tuinbuw in de randstad Holland bepaald niet onberoerd. Aldus ir W B. de Haan van het Landbouw-Economisch Instituut, onlangs voor de 'microfoon. Ook daar komt de nadruk m steeds sterkere mate te lie een op de produktiviteit per man boven de produktiviteit per hectare. HetTevolg hiervan is onder meer toenemende mechanisatie, een tendentie mmr bedriifsvergroting en een vertrek uit de landbouw, niet alleen van landarbeiders, maar ook, zij het nog in mmdere mate, van boerenzoons. duur zal moeten wijken voor de De problematiek die in het voor gaande ruw is geschetst, krijgt in de randstad een apart accent, door dat in het westen, en speciaal bij de grote steden, de concurrentie om de arbeidskrachten en vooral om de grond bijzonder sterk is. Want hoe men het ook wendt of keert, er zal in de randstad nog veel grond pan zijn agrarische bestemming worden onttrokken, ten behoeve van de woningbouw, wegenaanleg, recrea tie, e.d. Het is duidelijk dat men in agrarische kring deze gang van zaken niet bepaald enthousiast be groet. En dit te meer omdat men vaak in het onzekere verkeert over het tijdstip waarop de plannen zul len worden uitgevoerd. De betrok ken boeren vragen zich dan af of de investeringen, die zij van plan zijn te doen, nog wel voldoende rendement zullen opleveren. Men kan dan ook vaak waarnemen dat op bedrijven dicht bij de steden bepaalde grote investeringen ach terwege blijven bij gebrek aan ze kerheid. Het gevolg is dat deze be drijven niet meer ten volle kun nen meegaan met de veranderende eisen des tijds. Deze situatie spitst zich in enkele gebieden nog op een bijzondere wijze toe, nl. daar waar door de opdringende steden zoveel boeren worden verdreven, dat het aantal achterblijvers te klein wordt om als boerengemeenschap bevre digend te kunnen functioneren. Dit wreekt zich dan bijv. in de activi teit van de plaatselijke organisaties coöperaties en andere instellingen. Ook hierdoor wordt veel, zo te noemen indirecte schade aan de landbouw toegebracht Beroepskeuze Het is dus te begrijpen dat een goe de kennis van de lokale situatie van veel belang is, met name ook voor het beleid van de landbouworga- naties. Een interessante vraag, die nader zou moeten worden onder zocht is bijv. of de beroepskeuze van boerenzoons dicht bij de steden in belangrijke mate afwijkt van die van boerenzoons die verder van de stad af wonen, met andere woorden is de beinvloeding van de stad ook op dit terrein doorgedrongen? Een speciaal woord dient aan de in tensieve tuinbouw te worden ge wijd die, zoals men weet, in de randstad van grote betekenis is. De rentabiliteit van het geinves- terde kapitaal ligt in de intensieve tuinbouw hoger dan in de akker bouw of veehouderij. Vandaar dat onder de rook van de steden nog in de tuinbouw wordt geinvesteerd, waar dit in de akkerbouw of vee houderij in onvoldoende mate ge beurt. Daarbij komt dat in de rand stad bodem en klimaat zich in het algemeen zeer goed lenen voor in tensieve tuinbouwteelten. Voor boerenzoons die zien aankomen, dat het ouderlijke bedrijf op de lange stad. ligt in overgang op tuinbouw in de agrarische sector werkzaam een aantrekkelijke mogelijkheid om te blijven. Daarbij behoeft men niet alleen aan groenteteelt te denken; vaak ligt een overgang op inten sieve fruitteelt meer voor de hand. Vrije of georganiseerde glastuinbouw. Een zeer actueel vraagstuk dat zich hierbij voordoet is dat van de vrije of georganiseerde vestiging van glastuinbouw. Volgens sommigen zijn aan de volkomen vrije vesti ging bezwaren verbonden, doordat de nieuwe bedrijven niet altijd op de beste plaatsen worden gesticht, soms onvoldoende ontsloten zijn, e d Bij een geleide opzet daarente gen kunnen dergelijke fouten wor den vermeden. Momenteel is op de afdeling streek onderzoek van het Landbouw-Eco nomisch Instituut een onderzoek in uitvoering waarbij onder andere de wijze van vestiging van glastuin bouwbedrijven wordt bestudeerd. De resultaten van dit onderzoek zullen van veel belang zijn bij de beantwoording van de vraag wat te prefereren valt: vrije of geleide tuinbouwvestiging. Volgende week zal het bekende museumschip Klein Artis' Waddinx veen weer aandoen. Zes jaar geleden was dit schip met z'n unieke collec tie van ongeveer tweeduizend voor werpen ook in Waddinxveen. Het zal overigens voor de laatste maal zijn, dat men .Klein Artis' kan be wonderen, want in oktober a.s. komt er een einde aan de periode van 37 jaren, waarin het schip ons land in alle richtingen doorkruiste. De ver zameling gaat dan naar musea en dierentuinen. Maandag 16 april a.s. kiest het schip ligplaats nabij de Hefbrug, om woensdagavond de deuren weer te sluiten. Aquaria met unieke tropische vissen, dwergaapjes uit de Brazili aanse oerwouden, Mexicaanse water honden en sprekende papegaaien, onder wie de 70-jarige Pedro, vor men de levende haven van Klein Artis' Verder is er aan boord een pracht collectie geprepareerde koraaldieren izeevissen en pareloesters. Voorts ïzette vogels en vlinders, een echt koppensnellersmes en nog tien tallen 'andere bezienswaardigheden uit verre streken. Volgende weekmarkt op donderdag In verband met de Goede Vrijdag zal de weekmarkt volgende week op donderdag (19 april) worden ge houden op dezelfde uren als de vrij- e markt. Voor 11 mei staat er weer een at- tractiemarkt op het programma in verband met het 1-jarig bestaan van de Waddinxveense weekmarkt. Dames! Voor een nieuwe naar FIEN Julianastraat 11 Meer verkeersongevallen Het aantal ongevallen in Waddinx veen over het eerste kwartaal van dit jaar, is in vergelijking met dezelf de periode van vorig jaar gestegen. In 1960 bedroeg het aantal aanrij dingen, bij de politie bekend 48, thans is dit getal 60. Geslaagd Aan de R.K. Lagere Landbouw school te bodegraven .slaagde onze plaatsgenoot J. J. Hordijk. Hij ont ving tevens het getuigschrift cursus paardengebruik. Moordrecht wil geen grondgebied afstaan B.' W. van Moordrecht stellen 'hun gemeenteraad voor afwijzend te be schikken op een verzoek van B. W van Waddinxveen, waarin Moor drecht werd gevraagd het noordwes telijke deel van het grondgebied, ge legen ten noorden van de spoorlijn Gouda - Den Haag aan de buurge meente af te staan. Waterleiding sprong Bij stoffeerderij Baan aan de Zuid kade kwam dezer dagen de kelder vol water te staan, doordat de wa- terieidingsbuis in het pakhuis was gesprongen. De brandweer pompte met de babyspuit van de BB de kelder weer leeg. Ned. Chr. Vrouwenbond Hedenavond komen de leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling Waddinxveen, in het verenigingsge bouw aan de Stationsstraat bijeen om te luisteren naar ds. G. Meynen uit Utrecht, die zal spreken over het onderwerp. ,God en het Lijden'. Brieven van lezers Naar aanleiding van een beschou wing over de Statenverkiezingen door de heer M. Boere wil ik gaar ne het volgende opmerken Het was de heer Boere opgevallen dat de A.R. partij procentsgewijze in Waddinxveen was teruggegaan en hij meent hiervoor de redenen te kunnen aangeven, n.m. wat hij noemt de ongelukkige woningbouw politiek van de A.R. minister van Aartsen. Wat hij dan verder op merkt over de woningsituatie in Waddinxveen is zulk een scheve voorstelling van zaken dat ik nood gedwongen hier moet corrigeren. Het feit, dat in 1961 in de gemeente slechts een woningwetwoning ge reed kwam is juist. Het is evenwel absurd daaraan het Chr. sociale be leid af te meten en dit aan te voe ren als een verklaring voor verlies van de A.R. Dat in 1961 slechts 1 woningwetwoning gereed kwam is te wijten aan samenloop van om standigheden. Einde 1961 waren n.m. in uitvoering 29 bejaarden woningen, 24 woningwetwoningen aan de W. de Zwijgerlaan en 12 woningwetwoningen aan de Mau- ritslaan, in totaal niet minder dan 65. Deze woningen zijn thans of wor den binnenkort opgeleverd. Bovendien kwamen in 1961 niet minder dan 106 woningen in de zg. A-premie sector gereed, speciaal voor de huisvesting van arbeiders van plaatselijke industrieën. Van deze woningen waren er verder op 31 dec. 1961 nog 66 in aanbouw, terwijl na 1 jan, 1962 inmiddels al weer nieuwe complexen van deze woningen in aanbouw zijn geno men. Deze woningen, die dus be stemd zijn voor arbeiders van plaat selijke bedrijven, hebben een huur, die vrijwel gelijk ligt met die van de woningwetwoningen. Dit alles is mogelijk dank zij de activiteit van het gemeentebestuur, die bier een dankbaar gebruik maakte van de mogelijkheden, die juist door het beleid van minister van Aartsen geboden worden. P. Noordam. Bond van Plattelandsvrouwen De Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, houdt volgende week woensdag 18 april a.s. een bijeenkomst in Lunchroom v. d. Water. Mevrouw F. Th. v. d. Wind-Peereboom Voller, Arts uit Aarlanderveen zal komen spreken over: „Wat is typisch vrouwelijk?' The Blue Strings vierde bi] amateurconcours ,The Blue Strings' uit Waddinxveen wisten van de veertien solisten en ensembles, die zich voor de finale hadden geplaatst, de vierde plaats te veroveren met 461 punten. Zij bracht eno.m. het populaire nummer .Mexico' en ,Besa me moucho' ten gehore. Na geruime tijd van voorbereiding opent de Twentsche Bank, kantoor Gouda, in Waddinxveen een bijkan toor, dat is gevestigd aan de Kerk- weg 224 op de hoek van de Oranje laan. Het kantoor, waar men alle bank— effecten- en assurantiezaken kan afhandelen, zal maanddag 16 a- pril in gebruik worden gesteld. OPENBARE BEKENDMAKING Ter algemene kennis wordt gebracht dat op vrijdag 20 april a.s. (Goede Vrijdag) de gemeentesecretarie en de kantoren van openbare werken en bedrijven, de gehele dag gesloten zijn. Waddinxveen, 11 april 1962. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, H. Jenné C. A. van der Hooft Aangifte hondenbelasting Iedere houder van één of meer hon den gedurende het belastingjaar 1962 is verplicht daarvan voor 21 april a.s. aangifte te doen door inlevering van een daarvoor bestemd formulier Voor zover dit niet reeds is toegezon den is het formulier kosteloos ver krijgbaar ter gemeente-secretarie, afd financiën. De aandacht wordt er op gevestigd dat zij die dit jaar houder van een hond worden, verplicht zijn om hier van binnen 10 dagen aangifte te doen ter gemeente-secretarie. Bij verzuim van aangifte zal ambts halve een aanslag worden opgelegd verhoogd met 50°/o als boete voor dat verzuim. Honden, die ouder zijn dan drie maanden vallen onder deze belasting Waddinxveen, 12 april 1962. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, H. Jenné C. A. van der Hooft Verzetting weekmarkt Ter algemene kennis wordt gebracht, dat de wekelijkse goederenmarkt van vrijdag 20 april 1962 (Goede Vrij dag) wordt verzet naar donderdag 19 april 1962 eveneens van 15-21 u. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. VAN DER HOOFT Abonnementen zwembad Het gemeentelijke zwembad zal voor het publiek geopend worden op 14 mei a.s. Abonnementen voor het nieuwe sei zoen zijn verkrijgbaar: tot 1 mei 1962: 's morgens van 8.30 - 12.30 uur ter gemeente-secretarie, Zuid kade 8 (afd. Alg. Zaken); Na 1 mei t.e.m. 11 mei 1962: des middags van 4-5 uur aan het zwembad; Vanaf 14 mei: tijdens de opensWellingsuren aan het zwembad. Op abonnementen aangevraagd vóór 1 juni a.s. wordt 10°/o reduktie ver leend Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Puzzelrif- Gouwerijders De auto- motor- en bromfietsclub Gouwerijders hield een puzzelrit, welke werd verreden onder de nieu we bepalingen van het reglement van de KNMV. Voor deze rit was, mede door het slechte weer, weinig belang stelling. Er waren slechts dertig deelnemers. De uitslag was: Auto's en motoren: 1 W. Gorissen, Zoetermeer, 109 pt; 2 G. Oskam, Waddinxveen 119 pt; 3 F. Versluis, Waddinxveen 126 pt; 4 Van der Bijl Rotterdam 150 pt. Bromfietsen: N. v. d. Berg, Moer- kapelle 136 pt (tevens bekerwinnaar) 2 J. Verschoor, Moerkapelle 137 pt- 3 D .Kaptein, Waddinxveen 137 pt. In het R.K. verenigingsgebouw werd maandagavond een bijeenKomst ge houden voor de ouders van de leer lingen van de St. Jozefschool. Als spreker was uitgenodigd de heer Fred Schreuder uit 's Gravenhage, die een inleiding hield met als titel: ,ilet aandeel van de ouders bij de studie van hun kinderen'. De heer Schreuder houdt zich reeds meer dan 25 jaar bezig met de vor ming van en onderwijs aan de mid delbare schooljeugd, speciaal in moeilijke gevallen.Voorts is hij enige jaren verbonden geweest aan de psy chologische dienst van de Centrale Herkeuringsraad. Behalve opvoed kundige artikelen in periodieken en schoolbladen heeft de heer Schreu der drie belangrijke werken geschre ven met betrekking tot de studie van kinderen. De resultaten, die de kinderen op de lagere school behalen, hangen voor een groot gedeelte af van de op voeding in de huiselijke kring. In dit vertrouwde milieu moeten de kinde ren ontvankelijk gemaakt worden voor de studie op school. De ouders dienen de kinderen netheid bij te brengen, plichtsbesef aan te kweken gehoorzaamheid aan te leren. Kort om het verstand, dat tijdens de lage re schooljaren vaak nog een chaos is van vermogens, moet door vader en moeder worden geordend, geleid, gericht en bij verkeerde eigenschap pen zelfs gesmoord worden, aldus de heer Schreuder. Daar de studie samenhangt met de totale opvoeding verdient het sterk de aanbeveling, dat de ouders samen werken met de onderwijzers (essen), maar dan ook intensief samenwerken om gezamenlijk het kind in zijn ver standelijke ontwikkeling te vormen. Met betrekking tot het maken van huiswerk merkte de heer Schreuder op, dat zulks vanaf de 5e klas be slist noodzakelijk is, daar de leerlin gen anders bij hun verdere studies nadeel zullen ondervinden. In de aanvang van de bijeenkomst sprak de voorzitter van het ouder comité, de heeer A. Compeer woor den van welkom aan het adres van de nieuwe pastoor B. A. Emmelkamp Hij uitte voorts de wens, dat de sa menwerking van het oudercomité enerzijds en de nieuwe geestelijke herder anderzijds in de toekomst veel vrucht zou mogen afwerpen. Na de inleiding van de heer Schreu der, richtte pastoor Emeelkamp zich tot de aanwezigen, waarbij hij hen op het hart drukte de opvoeding van de kinderen toch steeds met liefde te verrichten. Immers, zo sprak hi als de jongens en meisjes met eerli ke belangstelling en genegenheid te gemoet worden getreden, is de op voeding eigenlijk eenvoudig. de secretaris, H. Jenné de burgemeester, C. A. van der Hooft Ophalen huisvuil Op tweede Paasdag zal geen huis vuil worden opgehaald. In plaats van op maandag 23 april wordt het huis vuil in de betrokken wijk opgehaald op dinsdag 24 april. Op Goede Vrijdag zal de normale route gereden worden. Openbare werken en -bedrijven De directeur, A. C. KRANEVELD Ruim vier jaar volhardend experi menteren hebben geleid tot de ont wikkeling van een geheel nieuwe soort porselein, die de kwaliteiten van het beste Duitse en Engelse porselein in zich verenigt. Dit succes werd behaald door de Koninklijke Plateelbakkerij „Zuid Holland" N.V. te Gouda, die daar mee een waardevol element toe voegde aan de rijke, bijna drie en halve eeuw bestaande Goudse tra ditie op het gebied der keramiek. Het nieuwe „Koninklijke Gouda Porselein" munt uit door veelzij digheid: het kan zowel voor sier voorwerpen als voor gebruiksarti kelen worden toegepast, doorstaat verschillende brandprocede's (tech nisch gesproken: zowel hoog-laag als laag-hoog) en kan op alle wij zen worden gedecoreerd en gegla zuurd. Een internationaal bekende des kundige op het gebied van porse lein, mevr. Maria Penkala, sprak bij haar eerste kennismaking met het nieuwe product van een „sen sationele ontwikkeling". Een aardige bijzonderheid is, dat deze vinding werd gedaan door een man die vijf jaar geleden op het gebied van keramiek nog van niets wist, nl. door mr. A. H. de Bruijn, toen nog advocaat en procureur te Den Haag. In 1957 werd de Ko ninklijke Plateelbakkerij „Zuid- Holland" N.V. overgenomen door de heer J. Klint, die tezamen met zijn echtgenote en haar twee zoons (uit een eerste huwelijk) het be drijf tot nieuw leven bracht. Deze beide zoons, die tot dan de advoca tuur beoefenden, werden toen in de directie opgenomen. Mr. R. de Bruijn concentreerde zich op de commerciële, mr. A. H. de Bruijn >p de technische kant. Dat deze „outsiders" tot opmerklijke resul taten kwamen, moge blijken uit deze recente ontdekking. Bejaardenmiddag Dinsdag 17 april a.s. wordt weer een bejaardenmiddag gehouden in het verenigingsgebouw aan de Stations straat. Aanvang 2.30 uur. Een leerzame quiz De Jeugdnatuurwacht oi_ de vorige week een bijzonder ge quiz. Van elke school werden 8 jeugdna tuurwachters afgevaardigd. Daarvan moesten 3 een aantal vragen beant woorden, die vooral betrekking had dén op de planten- en vogelwereld in Waddinxveen en omgeving. Deze vragen werden op g< wijze gesteld door de heer Kooyman terwijl mej. Gaasenbeek „de bel' bediende. Het werd een spannende en leerzame wedstrijd. Er waren ook enkele „nepvragen" bij, b.v. Waar legt een rups haar eitjes? en Is bokking een zoet- of zoutwatervis? Groot gelach natuurlijk, als er et in de val liep. De winnaars van elke ronde kwamen tegen elkaar uit en vragen werden steeds moeilijker. Ten slotte ging het tussen de Theo Thijssenschool en de Rehobofhschool Deze laatste ging met de prachtige wisselprijs stripten waar volgend jaar weer om gevochten zal worden. Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus Herv. Wijkgebouw, Sniep V.m. 9.30 uur Geen dienst Nam. 6.30 ur ds. Joh. Verwelius N.H. Kring ,Wet en Evangelie' V.m. 9.30 en nam. 7 uur ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk V.m. 9.30 en nam. 6.30 urn ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk V-m. 10 uur ds. J. G. Paardekoper Chr. Afgesch. Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur ds. A. P. Verloop Woensdag 18 april, nam. 7 uur ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de Hoogmis; 11 uur de late mis; elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; door de week 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid 4-8 uur. Jehova's Getuigen, Kerkweg 66 Donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering Vrijdag 20 uur Film voor ied lende Zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Dinsdag 20 uur Avondmaal De zondagsdienst wordt waargeno men door dr. C. A. de Geus, Sta tionsstraat 6, telefoon 2676. De nieuwe vestiging van de N.V. Nederlandsche Kabelf abrieken uit Delft in de voormalige fabrieksge bouwen van Dobbelmann aan de Noordkade is maandag j.l. door bur- iester C. A. van der Hooft in gebruik gesteld. Aan deze officiële start was weinig ruchtbaarheid gegeven en de plech tigheid werd door een slechts klein gezelschap bijgewoond. Alleen de vlag, die op een der gebouwen wap perde, liet de buitenwereld weten, dat er een feestelijk gebeuren plaats vond. In de Waddinxveense fabriek zal de NKF een deel van de ontwikkeling en de fabricage van met kunststof geisoleerde kabels onderbrengen. Aangifte van 5 t.e.m. 11 april 1962. Geboren: Jolanda Francisca, dv D.v. d. Haak en J. Vogelaar, Amalia van Solmsstraat 21; Elise Cafheérina, dv F. v. d. Werf en E. B. Akkersdijk, Vijverlaan 28; Bettina Philippine, dv F. G. Von Winckelmann en E. J. Stam, Nassau- laan 15. Ondertrouw: P. Bontebal en W.Bor- man; J. Troost en C. M. Bezoen. Gehuwd: D. v. Vliet en G. A. Hof man; P. C v. Splunter en W. A. Smith. Overleden: Geen GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: leren motorkap, bruine glacé herenhandschoen, 1 zonnebril, 1 grijze portemonnaie, 1 blauw hand tasje, 1 bruine aktetas. Verloren: 1 zwarte dameshandtas, 1 grijs kinderjasje, 1 pr zwarte motor wanten,! gebreide groene pet, 1 ge ruit colbert. In deze tijd van woningnood wor den door mensen, die heen-en-weer reizen wekelijks of maandelijks be langrijke bedragen aan reiskosten betaald. Het is derhalve voor die werknemers van belang om te we ten, of de Belastingdienst al dan niet tegemoetkoming in deze niet- vergoede kosten wil verlenen door de uitgegeven bedragen fiscaal af trekbaar te verklaren. Woningnood Het is zo, dat de reiskosten welke in verband met het vervullen van een dienstbetrekking worden ge maakt voor aftrek in aanmerking komen, indien die reiskosten niet te vermijden zijn. „Onvermijdelijk" zijn die uitgaven (naar de mening van de fiscus), indien het dagelijks reizen wordt veroorzaakt door een algemeen werkende omstandigheid als de woningnood. Als men dus in de plaats, waar men werkt, geen woning kan krijgen en daartoe wel pogingen in ehhtet werk stelt - het geen o.m. kan blijken uit de om standigheid dat men aldaar als „wo ningzoekende" staat ingeschreven - kan men in fiscale zin tevreden zijn. De woningschaarste kmi er niet bijgesleept worden, indien men ongehuwd is: voor de niet-ge- huwden is er altijd wel in de stad of in het dorp, waar men werkt, een kamer te huren. Men moet dus werkelijk geen ge schikte woning kunnen bemachti gen, hoewel men wel serieus acti viteiten toont. Een „geschikte wo ning" is niet een huis, waarvan men droomt het eens te zullen be wonen, maar een woning, welke normaal is voor de specifieke, la ten we zeggen: financiële, omstan digheden. Indien men om persoonlijke rede nen niet woont in de plaats waar men werkt, zijn de reiskosten nooit aftrekbaar. Uitzonderingen Het bovenstaande vormt de alge mene regel. Op dit patroon zijn natuurlijk uitzonderingen, welke zonder meer redelijk zijn. Vervult men nl. twee of meer dienstbetrek kingen tegelijkertijd en is het re delijkerwijs gesproken noodzakelijk om die reiskosten te maken, dan komt men toch voor de aftrek in aanmerking. Zo is het ook met de arbeiders, die gewoonlijk nu eens in de ene, dan weer in de andere gemeente werkzaam zijn. Hetzelf de kan gezegd worden van een vertegenwoordiger, die dagelijks „op de weg" zit. „In de plaats" Het zich heen en weer bewegen tussen woning en fabriek, kantoor of werkplaats „in de woonplaats" is nooit aftrekbaar. Dat geldt ook, in dien men weliswaar geografisch ge zien in een ander dorp woont dan in een werkgemeente, maar gezegd kan worden dat die werkgemeente practisch gesproken één geheel vormt met de theoretische woon- U ziet: het heeft nogal wat haken en ogen. Jac. Booy, Belastingconsulent te Boskoop

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 4