Met baggerrechten krijgt Waddinxveen primeur »Baggerrechten« Meer leerlingen op Hervormde scholen NUTSSPAARBANK Goede vrijdag GESLOTEN Benzinestation in Oranjewijk Gemeenteraad besprak forensenvestiging JAC. SATON Het kantoor Notaris D. B. van der Most vrijdag 20 april a.s. gesloten Ds. G. Meynen sprak voor Vrouwenbond Verplicht slotenonderhoud door eigenaren heeft slecht resultaat Als eerste in Nederland wil Waddinxveen baggerrechten gaan heffen om het op breedte en diepte houden van de sloten binnen de bebouwde kom zelf ter hand te kunnen nemen. De bestaande baggerplicht wordt door een aantal eigenaren van sloten niet nagekomen en B. W. achten het juist van uitermate grote belang, dat in verband met de volksgezondheid aan deze bepalingen strikt de hand wordt gehouden. In dit verband stel len B. W. de gemeenteraad voor een verordening op de heffing van.' rechten voor het van gemeentewege verrichten onderhoudswerkzaamheden (baggerrechten) in het leven te roepen en in verband hiermede ook een wijziging aan te brengen in de algemene politie-verordening. In een toelichting op him voorstel zeggen B. en W. dat uit een oog punt van volksgezondheid in 1952 in de politieverordening een bepa ling werd opgenomen inzake hei onderhoud van sloten binnen de bebouwde kom én voorzover deze niet liggen in het gebied, waarover een polderbestuur regelmatig de schouw drijft. Sedert 1958 berust de verplichting tot onderhoud van de sloten bij de eigenaren van de bij deze sloten gelegen eigendom- Met de toepassing van deze bepa ling wordt in de praktijk echter weinig resultaat geboekt. Tegen nalatige eigenaren werd enkele malen procesverbaal opgemaakt, wat resulteerde in veroordelingen door de kantonrechter tot boeten varieërend van een rijksdaalder tot vijftien gulden. Na deze veroorde ling kon de gemeente krachtens de gemeentewet er toe overgaan de noodzakelijke onderhoudswerken aan de betrokken sloten op kosten van de eigenaren van gemeente wege te laten uitvoeren. B. W. zeggen, dat deze werkwijze echter bijzonder omslachtig is, terwijl er daardoor toch geen einde komt aan een niet te tolereren situatie. Even min worden gunstige resultaten be reikt met de regeling, dat wanneer men door onwil van anderen wordt verhinderd aan de onderhoudsplicht te voldoen, men door onmiddelijke betaling van de kosten aan de ge- de Effect verloren B. W. stellen, dat juist omdat velen hun baggerverplichting niet nakomen, het effect van baggeren door goed-willenden geheel verlo ren gaat, wanneer niet tenminste ook de naast of tegenoverliggende gedeelten van de sloot tegelijk wor den gebaggerd. Daar komt nog bij, dat het voor particulieren soms zeer moeilijk is om een baggerman te vinden, die slechts een klein gedeelte zal moeten baggeren Dit alles heeft tot gevolg, dat bij een schouw vaak niet meer staat is te Het aantal leerlingen op de Reho- bothschool en de Eben Haezerschool van de Ned. Hervormde schoolver. te Waddinxveen is steeds stijgende. Op het ogenblik nadert men reeds de 500 leerlingen. Dit vertelde vrij dagavond jl. de heer J. C. Noorlan- der, secr. van de schoolver. tijdens de in het Herv. jeugdgebouw Het Anker gehouden algemene ledenver gadering. Voorts bleek uit zijn jaar overzicht, dat er de laatste tijd nog al wat personeelsmutaties zijn, voor al bij de Eben Haezerschool. De jaarvergadering was geopend door de voorzitter van de Veren, tot Stichting en Instandhouding van Ned. Herv. Chr. Scholen, de heer G. van Tilburg. Uit het financieel verslag van de 2e penningm., de heer G. Huizer, bleek dat de vereniging op het ogenblik gezond is. Tijdens de vergadering kwam ode nog de verbouwing van de school aan de Onderweg ter spra ke. Het wachten is nu op een urgen tieverklaring van het ministerie van bouwnijverheid. Voorts vond er een bestuursverkie zing plaats, waarbij de heren Noor lander en Huizer, die aan de beurt waren om af te treden, weiden her kozen. De heer P. Rehorst, die als penningmeester 26 jaar de belangen van de vereniging had gediend, had zich, gezien zijn leeftijd, niet meer herkiesbaar gesteld. In zijn plaats werd thans gekozen ds Joh. Verwe- lius. Aangezien het bestuur de heer Rehorst echter nog graag in zijn mid den wil houden, mede met het oog op zijn ervaring in dit werk, werd hij benoemd tot adviserend bestuurs- constateren, welke eigenaren wel en welke niet aan hun onderhouds verplichting hebben voldaan. Goed willige worden daardoor de dupe van de niet goedwilligen. Bij de voorgestelde nieuwe regeling zullen de werkzaamheden kunnen worden gecoördineerd, waardoor 'n sloot in z'n geheel kan worden gebaggerd. Bovendien zullen hier door de kosten aanzienlijk lager komen te liggen dan bij individueel onderhoud het geval zal zijn. Inbreuk op eigendomsrecht B. W. erkennen dat met de voor gestelde wijziging van de algemene politie-verordening op dit punt enigermate inbreuk wordt gemaakt op de eigendomsrecht van derden. Dit weegt naar de mening van het college echter niet op tegen de voordelen, die uit deze regeling voor de goedwilligen voortvloeien. Op efficiente wijze zal een toestand kunnen worden geschapen, die in het belang zal zijn van de openbare volksgezondheid en die een eind zal maken aan vele onhoudbare en ongewenste situaties. Het ligt voor de hand dat de kosten niet ten laste van de gemeente kunnen worden gebracht. Hoewel er ook andere mogelijkheden zijn, geven B. W. de voorkeur aan de invoering van baggerrechten. Met betrekking tot het tarief wil men een differentiatie maken voor sloten bij uitsluitend tot bewoning dienende percelen, voor sloten bij fabrieken en werk plaatsen en voor sloten bij onge bouwde eigendommen. De dienst die de gemeente verricht is het uitgangspunt voor de tarieven. Bij sloten langs ongebouwde eigendom men is er geen sprake van de af voer van huishoudwater en faeca- liën en vindt in belangrijk mindere mate vervuiling plaats, dan dit het geval is bij de sloten nabij gebouw de eigendommen. Het tarief voor fabrieken en werkplaatsen zal, uit gaande van het gegeven, dat ge bouwde eigendommen zwaarder be last moeten worden dan de onge bouwde eigendommen hoger moeten zijn dan dat voor woningen. Immers de van gemeentewege te verrichten dienst zal hier veelal groter zijn, waardoor ook het recht hoger zal kunnen zijn. Ten aanzien van de tarieven stellen B. én W. zich het volgende voor Vijftig gulden per jaar per perceel voor sloten, welke vóór, tussen, naast of achter voor een uitsluitend tot bewoning dienend perceel met bijbehorend erf zijn gelegen. Voor werkplaatsen en fabrieken zou dit zestig gulden per jaar moeten wor den. Voor'sloten langs ongebouwde eigendommen denkt men aan een heffing van twee kwartjes per strekkende meter. Het baggerrecht is niet verschuldigd voor de dien sten ten behoeve van eigendommen, welke uitsluitend dienen voor de publieke dienst en voorzover zij eigendom zijn van de gemeente. 11' anneer de gemeenteraad ak- koord gaat met een voor stel van B. W. zal Waddinxveen als eerste Nederlandse Gemeente baggerrechten gaan heffen voor het van gemeentewege op breedte en diepte houden van sloten, die lopen langs bebouwde en ongebouwde eigendommen binnen de kom der gemeente. Op het eerste gezicht lijkt het voorstel een ernstige in breuk op het eigendomsrecht van derden, iets wat ook B. W. er kennen. Toch kunnen we ander zijds begrip opbrengen voor het ingediende voorstel. Steeds weer is in het verleden gebleken, dat tal van inwoners, die onderhoudsplich ten hebben ten aanzien van bepaal de sloten, deze verplichting niet nakwamen. Toen er processen ver baal werden gemaakt waren de uit eindelijk door de kantonrechter ge vraagde boeten zo laag, dat vele eigenaren liever deze boeten zullen betalen, dan zich de hoge kosten te getroosten van het baggeren der sloten. Over de noodzaak van het baggeren blijken helaas tal van misverstan den te bestaan. Weliswaar zijn tal van sleden voor de waterbeheersing de laatste jaren minder belangrijk geworden, maar ten aanzien van de gezondheid van het water kun nen de sloten nog wel degelijk een uitermate belangrijke rol spelen. De verontreiniging van het Neder landse oppervlaktewater door indu striële en huishoudelijke lozingen in openbare wateren, alsmede de toevoer van grote hoeveelheden af val door de Rijn uit de oeverstaten van deze rivier, heeft langzamer hand tot een noodtoestand geleid. Op het ogenblik is vrijwel nergens in ons land meer sprake van gezond water. Vooral de sport- en beroeps vissers kunnen ons vertellen, dat in tal van wateren geen vissen meer leven als gevolg van de verontrei nigingen. Niettemin hebben wij die openbare wateren nodig voor onze drinkwatervoorziening, voor de tuinbouw en veeteelt en ook in steeds grotere mate voor onze re creatie. De toenemende waterver ontreiniging betekent zonder meer een direct gevaar voor onze volks gezondheid. In tal van kringen wordt dit erkend en wordt er over gepraat en ook is in voorbereiding een wet op de waterverontreiniging, die echter helaas al vele jaren op zich laat wachten. Het is een bekend feit, dat water verontreiniging niet alleen in sterke mate optreedt in wateren, waar Kanaalstraat 9 te Waddinxveen is voor het publiek veel lozingen plaatsvinden, maar ook daar, waar het water niet vol doende ruimte meer heeft omdat beddingen niet op een behoorlijk breedte en diepte worden gehouden. Alle water heeft namelijk een zeer krachtig zelfreinigend vermogen. Dit is echter afhankelijk van een behoorlijk hoeveelheid zuurstof in het water. Hoe breder en dieper de sloten, des te meer zuurstof kan er worden opgenomen en worden vast gehouden en des te beter zal het biologische reinigingsproces zich kunnen voltrekken. In feite gaat Waddinxveen door een gemeente lijke aanpak van het onderhoud der sloten een klein steentje bij dragen aan het landelijk probleem van de waterverontreiniging. Wan neer er ook in andere plaatsen op dit terrein meer daden zouden wor den gesteld, kunnen er al veel ver beteringen tot stand komen en wordt het landelijke gedeelte van het probleem, waarvoor de rijks overheid een oplossing moet zoe ken, verkleind. Zeer recent is opge richt de Bond voor Algemene Wa terrecreatie, waarvan voorzitter is de heer A. Dunnewind uit Oude water, die al vele jaren op alle fronten ten strijd trekt tegen de waterverontreiniging. Hij wil met zijn bond de watervervuiling in de kleine binnenwateren vast gaan bestrijden. In een brochure zegt hij „De watervervuiling in de kleine wateren, die ontstaat door het niet op diepte en breedte houden van weteringen, boezemwateren en plassen, is een „baggerprobleem". In het belang van de volksgezond heid, de waterrecreatie en de sport- visserij wil de Bond Algemene Wa terrecreatie samenwerking zoeken met waterschapsbesturen, water- eigenaren, boeren en anderen, om gezamenlijk de problemen in de kleine wateren vast aan te pakken, wat in groter verband uiteraard goedkoper kan dan individueel. Daarnaast tracht de bond fondsen te verwerven bij industrie en ande re belanghebbenden, teneinde de strijd tegen de waterverontreiniging zo effectief mogelijk te kunnen aanpakken. In dit licht bezien heb ben we waardering voor de ge meentelijke plannen om waar mo gelijk in Waddinxveen daadwerke lijk op te treden. Wij hopen ook, dat de gemeente middelen zal kunnen vinden om veel krachtiger dan tot dusverre 't geval is, op te kunnen treden te gen lieden, die menen dat sloten goede vuilnisbakken zijn. Een ieder, die zich maar enigszins de moeite getroost om zich te ver diepen in de harde werkelijkheid van het probleem van de waterver ontreiniging zal dan kunnen be grijpen, dat de krachtigste maat regelen zowel plaatselijk als lande lijk een dwingende noodzaak zijn. De Caltex Petroleum Maatschappij is voornemens in de Oranjewijk een het zuidelijke uiteinde van de Koningin Wilhelminasingel een benzinestation te stichten. De maat schappij heeft daartoe de gemeente verzocht een perceel grond ter grootte van ongeveer 490 vierkante meter te mogen kopen. B. en W. hebben de raad voorgesteld deze grond voor 12.250 aan de Caltex over te doen. (vervolg van pagina 1.) den, waardoor met name in de ar beiders-sector een groei zou ont staan. Met een zg. opendeur poli tiek krijgt men een meer gediffe rentieerde bevolkingstoename. Hier zal naar de mening van zijn partij een keus moeten worden gemaakt met betrekking tot de sociale en culturele ontwikkeling van de sa menleving. Ten aanzien van de gevoelen van de nieuwe bewoners over het ker kelijk leven meende de heer Lips te moeten stellen, dat de uitdaging die daarmee aan de kerken wordt gedaan, niet is mis te verstaan. De contacten van de nieuwe bewoners met het verenigingsleven vond de heer Lips hoopvol. Naar zijn me ning zal het aanpassingsproces ze ker nog wel enige tijd vorderen, maar de tijd van vestiging is nog veel te kort om hieraan al de no dige conclusies te kunnen verbin den. De heer Lips achtte het voorts wen selijk nader onder ogen te zien hoe het staat met de behoefte aan een dorpshuis of een andere vergader ruimte. Als wij over dorpshuis spre ken moeten wij dan denken aan 'n gebouw, van waaruit positief door een daartoe opgeleide kracht lei ding wordt gegeven aan het maat schappelijk en culturele leven? Met het stichten van een vergaderzaal daarentegen wordt allen de moge lijkheid geopend de bestaande ac tiviteiten verder te ontplooien. De wenselijkheid van een goed geoutil leerde zaal voor Waddinxveen wil de de heer Lips enerzijds niet ont kennen, maar anderzijds meende hij toch ook, dat deze zaak niet moet worden overtrokken. Nieuw onderzoek De heer W. C. Slob (CHU) meende uit het rapport te lezen, dat er in de nieuwe wijken eigenlijk niets nieuws onder de zon is. Hij stelde vast, dat de nieuwe bewoners even als het merendeel van de oorspron kelijke bevolking, lieden zijn die van hun rust houden en die 's avonds het liefst thuis zitten. Zij hebben er geen behoefte aan iets te ondernemen en tonen ook een matige belangstelling voor hetgeen zich op het politieke vlak afspeelt. Ook de heer Slob maakte enkele opmerkingen over het Verenigings gebouw, waarbij hij stelde, dat de raadsleden die hiervan geen voor stander zijn, dit vooral gronden op het feit, dat zij weinig vertrouwen hebben in de exploitatie van een dergelijk gebouw. Overigens wilde hij gaarne worden ingelicht over de stand van zaken bij de commissie die de stichting van een dergelijk gebouw zou onderzoeken. Over de wensen van de nieuwe bewoners Het is heel eenvoudig Eerst naar de huisarts voor het verwijsbriefje, dan naar de oogarts voor het recept en voor een goede bril De zaak met de buitenklok zeide de heer Slob, dat er veel vra gen zijn om voorzieningen, die nim mer in een plattelandsgemeente kunnen worden gerealiseerd. Aan het slot van zijn beschouwing merkte spreker op, dat zich na het gereedkomen van het rapport weer velen in de Oranjewijk hebben ge vestigd. Het is goed mogelijk dat een nieuw onderzoek geheel andere uitkomsten zal geven, zo meende hij, waaraan de heer Slob de vraag koppelde, of het in het voornemen ligt nogmaals een dergelijk 'onder zoek te laten uitvoeren. Nieuwe bewoners voelen zich thuis In ongeveer dezelfde zin liet de heer J. P. van Oosten (KVP) uit, die meende, dat sinds de afsluiting van het onderzoek de feiten van toen door andere zijn achterhaald. In dit verband wees hij op de toe genomen activiteiten van de plaat selijke industrie en de grotere be langstelling van Waddinxveners van rigine voor eigenwoningbezit. De heer Van Oosten meende, dat het rapport bepaald positief is met betrekking tot het punt of de nieu we bewoners zich hier thuis voe len. Datgene, wat door de geënquê teerden als voordelen wordt opge somd weegt zeker op tegen de na delen. Maar kunnen we nu ook zeg gen dat Waddinxveen er in is ge slaagd Forensenplaats te worden? Tijdens de speciale raadsver gadering, gewijd aan het rap port „Waddinxveen als ves tingsplaats voor woonjorensen zaten achter de tafel van het college van B. en W., mej. C. ter KuÜe, sociografe van de Opbouwwerk in Zuid-Holland drs. J. H. van der Wal ge- heel links) die respectievelijk als leidster van en rapporteur bij het voor dit in Waddinx- J veen uitgevoerde onderzoek waren betrokken. Rechts naast de burgemeester de gemeentesecretaris H. Jenné. (foto Sjaak Noteboom) zo vroeg hij. Zijn wij als vestigings plaats voor forensen thans niet in het stadium gekomen van te groot voor servet en te klein voor tafel laken? Staan we niet voor een ken tering en behoeven we thans niet de doorstoot naar een zodanig getal, dat het brengen van kerk en school naar de mensen, het tot stand bren gen van vervoersmogelijkheden, 't in het leven roepen van vele re creatie-mogelijkheden en het tref fen van uitgebreider onderwijsvoor zieningen rationeel maakt? Ook vroeg de heer Van Oosten zich af, of de aantrkkelijke koopprijs van de woningen ook in de toekomst opgang zal kunnen blijven doen om zich in Waddinxveen te vestigen, gezien de uitbreiding van woonge bieden elders. Het KVP-raadslid meende, dat het rapport in twijfel laat, of Waddinxveen als vestigings plaats van woonforensen is ge slaagd. Duidelijk had hij tussen de regels doorgelezen, dat onder be paalde voorwaarden Waddinxveen in dit opzicht zal slagen, omdat het de mogelijkheden hiertoe in zich draagt. Naar 20.000 inwoners Bij de beantwoording van de ver schillende vragen der raadsleden, waarbij afwisselend de burgemees ter, mej. Ter Kuile en de heer Van der Wal aan het woord kwamen, ging de burgemeester allereerst in op de vraag, hoe ver Waddinxveen moet uitgroeien. De heer Van der Hooft herinnerde daarbij aan een raadsvergadering van januari 1960, waarbij uitvoerig over het struc tuurplan werd gesproken. Men was het er toen over eens, dat Waddinx veen een dorp moet blijven. De raad meende dat het wenselijk zou zijn vast te houden aan een inwo nertal van 20.000 a 22.000. Een gemeente van die grootte is zeer goed bestuurbaar en men kan er de leefbaarheid in optima bren gen. Je kunt er alles doen, zoals o.a. het stichten van een middel bare school zo merkte de burge meester o.m. op. Ten aanzien van tal van wensen van de nieuwe be woners die in het rapport werden aangehaald en mede in antwoord op enkele vragen van raadsleden kon de burgemeester zeggen, dat aan zeer veel wensen tegemoet wordt gekomen. Het algemene ver enigingsgebouw is in studie bij een speciale commissie met medewer king van het architectenbureau Fledderus en Roggeveen. Als uit gangspunt denkt men aan een ver enigingsgebouw, zoals men dat in Krimpen heeft gezien. Ten aanzien van een bioscoop komt er ook wat leven. Bij de mogelijke plannen voor een restaurant aan de Gouwe wordt ook voorzichtig over een bios coop gedacht. De tennisbanen zijn in uitvoering. Jammer dat de nieu we bewoners zich hebben terugge trokken, toen er financiële conse quenties aan de orde kwamen zeide de burgemeester. Plannen voor een zwembad zijn in een vergevorderd stadium en er wordt zelfs gedacht aan een klein overdekt instructie- bad. Mogelijk krijgt de St. Victor- wijk in de toekomst enkele busver bindingen. In de Oranjewijk komen nieuwe winkels, o.a. de gevraagde textiel- en schoenwinkels. De nieu we sportvelden in de Oranjewijk zouden spoedig worden ingezaaid. Differentiatie Tegen de heer Noorlander, die de heer Van der Wal eenzijdigheid had verweten, zeide de heer Van der Wal, dat elke mening is geba seerd op gevoel. Hij had alleen maar meningen weergegeven, maar wie beoordeelt wat juist is, zo zei de hij. Mej. Ter Kuile gaf naar aanleiding van een opmerking van Mevrouw Van der Torren toe, dat de bewerkte groep inderdaad wel wat klein was. En deze is nog steeds in beweging. Wat betreft de aanpassing meende zij, dat men de nieuwe bewoners de tijd moet ge ven. Ze zoeken waarschijnlijk een andere aanpassing. Tegen de heer Lips zeide zij voorstander te zijn van een gedifferentieerde bevol king. Voorts achtte zij een dorps huis met een opgeleide kracht voor culturele en maatschappelijke acti viteiten hier niet haalbaar. Een ge woon verenigngsgebouw zonder verder beïnvloeding moet het vol gens mej. Ter Kuile worden. De sociografe van de Stichting voor Maatschappelijk Opbouwwerk ge loofde dat de tijd voor een nieuw onderzoek nog niet rijp is. Daar zullen enkele jaren overheen moe ten gaan. De heer Van der Wal ge loofde niet dat de nieuwe bewoners een aparte groep zullen blijven. Al lerlei draden voeren toch tot elkaar en vooral wordt de kans op inte gratie groter, wanneer er door de kinderen contacten ontstaan. Hij was er voorts van overtuigd, dat de nieuwe Waddinxveners het wo nen in deze gemeente als positief ervaren. Aan de heer Kooijman kon in ant woord op zijn bezaren tegen de be handeling van kerkelijke proble men in het rapport worden gezegd dat dit een deel van de opdracht vormde. De heer Van der Wal ver wees naar de schriftelijke opdracht, waarin werd gesteld, dat niet voor bijgegaan mocht worden aan de visie van de nieuw ingekomen op kerkelijk terrein. Nadat aan het slot van de verga dering de heer Noorlander „als aan stoker" van 't geheel dank had ge zegd aan mej. Ter Kuile en de heer Van der Wal voor de verhelderende discussie sloot de burgemeester de- «ze raadsbij eenkomst. Hij bracht daarbij dank aan de rapporteur de heer Van der Wal en diens assi stente tijdens het ondèrzoek en thans verloofde, mej. Op ten Ort voor het feit dat zij bij hun onder zoek niet alleen het hoofd, maar öok het hart hadden gebruikt. Met enige trots kon de heer Van der Hooft opmerken, dat tal van uni versiteiten het rapport „Waddinx veen als vestigingsplaats voor woonforensen" hebben opgevraagd voor hun bibliotheken. Ds G. Meynen uit Utrecht sprak don derdagavond j.l. voor de Ned. Chr. Vrouwenbond, afdelng Waddinxveen in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat over het onderwerp: „God en het lijden". Nadat mevrouw Saton een verslag had laten horen over de vorige bijeenkomst en mevr. Klunder enkele mededelingen had gedaan over de bondsdag van 16 mei en het zomerreisje op 17 juli a.s. begon dominee Meynen met zijn le zing. ,God en het lijden zijn twee zeer grote myteries, aldus spreker. Wat weten wij eigenlijk van God, begrijpen wij Hem welr Ook het lij den is een mysterie, dat ons met gro te stomheid slaat. Er is veel leed on der u allen, zo zeide ds Meynen. Er is ziekte, armoede en gebrek. Dui zenden mannen en vrouwen, die het liefste wat zij hadden, aan de dood moesten afstaan, gaan geheel alleen door het leven. Dan zijn er de onge- huwden, het leger van de eenzamen en al het leed van twee wereldoor logen. Dit lijden kunnen wij echter allemaal nog zien. Nog groter is ech ter het leed dat onzichtbaar is, zoals kapotte huwelijken en vele kinderen die een bepaald lichaamsgebrek heb ben en daarom een bijnaam krijgen. Kinderen van gescheiden ouders die het of zonder vader of zonder moe der moeten stellen. Vele mensen vin den God, die al dit verdriet en lijden in de wereld toestaat, wreed en ke ren Hem de rug toe. God wil de mens echter met al dit lijden niet straffen, maar hen vormen. Door dit leed worden wij gelouterd. De mens heeft twee belangrijke wapens tegen al dit verdriet gekregen, zo sprak do minee Meynen. Allereerst het geloof in God. Wij moeten zien öp Christus Dan is er ook het wapen van het bidden. Hierdoor zal de mens de kracht en troost vinden en zal leren berusten. Na afloop van de lezing van ds Mey nen bestond gelegenheid tot het stel len van vragen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 3