Pasen in het westen Vier jubilarissen bij van Berkesteijn Nieuwe expositie in Kunstcentrum Vier jubilarissen bij N.V. Verheul Ouderavond Chr. Ulo-school Tennisbanen zijn half mei klaar Verheulploeg won EJLB.0. wedstrijd Vier aanrijdingen Beplanting langs Tuinbouwweg Neem verstandige beslissingen in het verkeer Onafhankelijk Collecte voor langdurige zieken WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 19 APRIL 1962. PAGINA 4 Dit jaar vieren wij een late Pasen, zoals wij dat noemen. Door velen wordt dit extra gewaardeerd, omdat dan de kans op mooi weer op die dagen veel groter is. Zij kunnen nu dit feest uitbundig vieren door er op uit te trekken. De kans daarvoor is beter dan ooit. Er zijn vier vrije dagen achtereen be schikbaar, die volop worden uitgebuit om een korte vakantie te houden. Met de komst van de vrije zaterdag is het economisch accent op het paas feest zwaarder dan ooit gaan drukken. Het wordt tijd om er eens op zijn paasbest uit te zien, waardoor de omzet in kleding rondom deze feestdagen voor een aantal zaken een top bereikt. Er is daarnaast in lange tijd geen feestdag geweest, zodat ook de inwendige mens op deze dagen eens extra Voor zover er nog sprake is van resten der oude paasfolklore, wordten deze uitgebuit om het geld te laten rollen en niet meer om de zinvolle betekenis, die er achter vele van de oude paasgebruiken schuil gaat. Zo gezien, en het hedendaagse uitzicht is niet anders, is het paasfeest geheel geseculariseerd en vermaterialiseerd. Het zelfde verhaal kan van het kerstfeest worden geschreven, zal memgeen opmerken. Toch blijft van de immateriële betekenis der kerstviering veel meer bestaan. Het Kind woidt in het centrum gesteld. Wij staan er in brede kring op dat iedereen deel heeft aan het kerstfeest en wij helpen daaraan mee door giften, het houden van inzamelingen en het organiseren van spe ciale kerstfeesten. Ergens vindt men de wens nog terug dat iedereen aan elk ander de innerlijke vrede wil schenken, die het kerstfeest ons wil brengen. Voor het gezin en de eenheid daarvan is kerstfeest een kachtige stimulans. Pasen brengt geen mensen samen rondom het ei of een leeg graf. Wij ont vluchten dan liever de gezinsgemeenschap, die ons in de wintermaanden bijeen gehouden heeft. Wij vliegen weer uit naar onze jeugdherbergen, paaskampen en andere soorten van ontspanningsoorden waar wij met veel mensen bijeen zijn, maar geen band voelen of het zou die moeten zijn van chocolade eitjes. Op zijn minst is het paasfeest een viering van de komst van nieuw leven. Dit heeft echter niets te maken met knallende uitlaatpijpen, die voortrazen langs bloeiende bollenvelden of iets wat daarop lijkt. Het leven is het grootste wonder dat bestaat en dit aanschouwt men in stilte. Boven het geknetter van de voortjagende bromfietsen en het gezoem van de volgeladen toeringcar moet uitstijgen onze verwondering dat het leven voortgaat en dit roept om dankbaarheid. Het ware paaseest vraagt veel meer bezinning over de opstandingsgedachte, bij andere volken met andere godsdiensten het grootste kerkelijke feest van het jaar. In onze tijd hebben wij meer dan ooit behoefte aan de opstanding. Wij zijn in een wereld waarin wij ons zelf niet meer kennen. Er zijn meer mensen dan vroeger, maar wij kennen elkaar niet meer. Wij zijp het heelal aan het veroveren maar ontdekken er niets dan leegte in. Wii aan bidden niet het leven, maar vernietigen het in verkeersongelukken, politieke twisten, zelfs en bij uitstek op de paasdagen. Terwijl wij in paastoohten naar allerlei richtingen uiteen stuiven om ergens leven te zoeken waar wij het niet vinden, komt het grote Leven naar ons toe in de persoon van de opgestane Christus. Alleen wanneer wij zo in de chris telijke westerse wereld het paasfeest willen beleven, hebben wij deel aan de opstanding. De opgestane Christus geeft nieuwe hoop aan een geestelijk uiteengevallen maatschappij. Zijn verschijnen geeft nieuwe binding aan de in paastoohten uiteenspattende gezinnen. Het beleven van de terugkeer van Christus in de wereld kan bezieling geven aan de westerse samenleving. Geen enkele vermeerdering van materiele wel vaart of vrije tijd in de paastijd kan daarvoor surrogaat bieden. Vijf werknemers van de Stoel- en Meubelfabriek H. A. van Berke steijn zijn 25 jaar bij het bedrijf in dienst. Dit was voor de directie aanleiding om zaterdag jl. de jubi larissen met hun familie in het bij zijn van het personeel te huldigen in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat. Het waren de heren L. W. Oorschot, P. W. de Mik en J. Tiele, allen uit Waddinx- veen, alsmede de heren J. de Bruin en G. Tiele, respectievelijk uit Gou da en Moordrecht, die daar in het zonnetje werden gezet. De heer Van Berkesteijn Sr. hield tot ieder der jubilarissen een per soonlijke toespraak, waarbij gouden horloges of geschenken onder cou vert werden aangeboden. Voor de dames was er een bloemenhulde. Diverse collega's volgden daarna met cadeaus, als schilderstukken, fotoapparaat, huiskamerlamp, huis- kamerklok en schemerlamp, en prezen in hun toespraken de pret tige samenwerking en verstand houding welke met de jubilarissen steeds hebben bestaan. Naast deze cadeaux ontvingen de jubilarissen, en later ook zij die reeds eerder dit feit herdachten, een oorkonde met zilveren dasspeld. Deze oorkonde met dasspeld worden voortaan uitgegeven namens de Centrale Bond van Meubelfabrikan ten, ter gelegenheid van het 50- ;iarig bestaan dezer bond. Omdat liet hier de eerste uitreiking in ons land betrof, werd dit zichtbaar op hoge prijs gesteld. De heer De Pater dankte in zijn slotwoord alle aanwezigen voor hun medewerking, en nodigde de jubi larissen met hun dames en kinderen uit voor een diner in Restaurant Royal. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de jubilaris de heer De Mik naar Australië emigreerde, doch na enkele jaren het beter vond in zijn oude omgeving terug te keren. Zaterdagmiddag a.s. om 3 uur wordt in het Kunstcentrum aan de Kerk- weg een expositie van schilder- en beeldhouwwerken geopend van de kunstenaars Auke de Vries en Jac. Wassenaar. De opening wordt ver richt door de heer ir. B. van Dam. De tentoonstelling, die wordt gehou den onder auspiciën van de Kunst stichting Waddinxveen, duurt tot en met 19 mei a.s. Voor vier werknemers van de n.v. Auto-Industrie Verheul was het dins dag een heel bijzondere dag. Toen herdachten nl. deze personeelsleden, dat zij gedurende 25 jaren bij deze industrie werkzaam geweest waren. De directie had gemeend deze bij zondere dag niet onopgemerkt voor bij te moeten laten gaan en ontving de jubilarissen met hun echtgenoten in fabriek A aan de Henegouwerweg De feestelijke bijeenkomst weid ver der ook nog bijgewoond door burge meester C. A. van der Hooft, door de secretaris van Mij van Handel en Nijverheid en vertegenwoordigers van de Paasfeestviering voor de schooljeugd Op zaterdag 21 april a.s., nam. 3.30 uur wordt in het verenigingsgebouw georganiseerd voor alle schoolkinde ren van Waddinxveen. De organisa tie is in handen van de Gerefor meerde Zondagsschoolcommissie, waarbij het heslist de bedoeling is om alle kinderen van Waddinxveen dit Paasfeest mee te laten vieren. Een aantal kinderen zullen een een voudig Paasspel opvoeren, er is een kinderkoortje gevoimd, dat Paaslied- jes zingen zal en er zal een vrij ver haal worden verteld. Alle schoolkinderen uit onze ge meente en him ouders zijn hartelijk welkom. D.E.L.-bazar leverde f 1450 op De op 5, 6 en 7 april jl. gehouden bazar van het Fonds „Draagt El kanders Lasten" heeft een netto bedrag opgebracht van 1.450, De plaatselijke D.E.L.-commissie is bijzonder tevreden met dit bedrag en dankt van deze plaats allen, die aan het welslagen van de bazar hebben bijgedragen. Bij W. van der Schee, Acaciastraat 22, zijn nog af te halen prijzen die op de vol gende nummers zijn gevallen: 12 wit (haardbankje), 60z-wit (elek trische klok en 612-rood (kapstok). Kabelfabriek schonk gemeente wandbord Bij de opening op maandag 9 april jl. van het fabriekscomplex aan de Noordkade van de N.V. Nederland- sche Kabelfabriek uit Delft heeft de directie de gemeente een fraai wandbord van Delfts aardewerk aangeboden. Dit uit erkentelijkheid voor de medewerking, die de direc tie had ondervonden bij de voor bereidingen ten aanzien van de vestiging van dit bedrijf in Wad dinxveen. B. W. stellen de raad voor het wandbord onder dank zegging te aanvaarden. Leerlingen van Theo Thijssenschool verzorgde ouderavond In het geref. verenigingsgebouw aan de Stationsstraat werd vorige week woensdag een ouderavond gehouden van de Theo Thijssenschool, waar voor grote belangstelling bestond. Het hoofd der school, de heer Vis ser opende deze bijeenkomst en richt te een bijzonder woord van welkom tot de wethouder van onderwijs, de heer S. Pille. De heer Visser kon tot zijn vreugde mededelen dat men fhans een vaste zesde leekracht had kunnen aantrekken. Mej. Lourens die gedurende zes maanden als tijdelijk leerkarcht aan de Theo Thijssen school wa verbonden, zal nu gaan vertrekken. Het programma van de avond werd geheel door de schooljeugd zelf ver zorgd. Gerard Mulder had de alge hele leiding en kondigde de verschil lende programma-onderdelen aan. Begonnen werd met het zingen van het schoollied „Dat is de Theo Thijs- sen school waarna klas 2 het schetsje ,Op de markt' voor het voet licht bracht. Hierna volgde een op zegversje. Het stukje „Bij de dokter" dat de jongens en de meisjes van de eerste Idas voor him rekening namen viel zeer in desmaak. Sjanie de Bruin liet op het orgel o.a. een pittige feest mars en Grootvaders klok horen. Het stukje „De twee luilakken" dat door de derde klas op deplanken werd gezet en „Foeli in de soep" ont lokten menig lacsalvo in de zaal. De jongens van klas 6 toonden hun gen van de vierde klas zette hierna „De brombeer", het verhaal van een oud brommerig heertje op de plan ken,terwijl Elly van Rijn een sinaaas- prestaties op het paard. De leerlin- appeldans bracht. Verder werden ook nog enkele bed jes ten gehore gebracht onder leiding van de heer van Trommelen. Gezon den werd o.m. Het lied van Zuid— Tolland. sien de reacties van de aanwezi- w ouders viel 'het programma zeer :n de smaak. De jubilarissen waren de heren E. N. Haagsman, D. van der Starre, A. M. J. Scheffers te Gouda en J. Tamerus. De heer Haagsman, die chef van de materiaaldienst is, was de afgelopen 25 jaren steeds werkzaam in de cal culatie. De jubilaris van de Starre is magazijnmeester in fabriek B van de n.v. De voorman A. M. J. Scheffers heeft een wel zeer bijzondere functie aanduiding, nl. die van dashbord- schotmaker. De heer Tanis, de vier de jubilaris is voorman van de zage rij. Nadat de koffie de gezellige sfeer had helpen brengen, voerde als eer ste de heer J. Verheul, een van de directeuren van de n.v. het woord. Hij ging in het bijzonder in op de verdiensten, die de verschillende ju bilarissen in de afgelopen 25 jaren •hadden voor het bedrijf en de ont wikkeling daarvan. Overigens liet de heer Verheul het niet bij woorden alleen. Namens de directie bood hij aan ieder der jubilarissen een gou den horloge aan en bovendien nog een enveloppe met inhoud. De echt- fenoten werden in de hulde betrok- en door de aanbieding van bloe men en een feesttaart. De volgende sprekers waren de heren dr Jong bloed, secr. van de Mij voor Handel en Nijverheid en burgemeester C. A. van der Hooft, die eveneens de be tekenis van de werkzaamheden van de jubilarissen beklemtoonden. De secretaris van de ondernemingsraad, tevens voorzitter van het zg. Beste dingsfonds van de n.v., de heer Ter louw, sloot de rij van sprekers. Inbrekers bezochten Theo Thijssenschool Vorige week woensdagavond is er ingebroken in de Theo Thijssen school aan de Kerkweg. Bureaus en kasten in verscheidene klasse lokalen werden doorzocht. Hierbij eigenden de onverlaten zich door de leerlingen gespaard geld voor een schoolreisje toe, alsmede de bril van het hoofd der school. Voorts ontvreemden zij een fiets. Een radio, die aanvankelijk ook werd vermist, werd later op de dag in een kelderkast teruggevonden. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. In het Hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan werd een ouder avond gehouden van de Prinses Wilhelminaschool (Chr. Ulo) Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. ds. Joh. Verwelius, ds. E. H. Kalkman en de heer L. Schip per uit Alphen aan de Rijn, inspec teur van het lager onderwijs. De heer Zuidema, hoofd der school, sprak de leerlingen die de school gaan verlaten, toe. Hij zeide o.m. dat de Prinses Wilhelminaschool thans het vereiste leerlingenaantal heeft bereikt, waardoor een zesde leerkracht kon worden aangetrok ken. De school kampt met ernstig ruimtegebrek, waardoor het onder wijs in groepen moet geschieden. Binnenkort zal men echter tot uit breiding van de Chr. Ulo overgaan. Het programma van de ouderavond omvatte zang, declamatie en koor zang. Ook werden dia's vertoond over Nieuw-Guinea. De bijeenkomst werd gesloten door ds. Verwelius. Tennisvereniging gaat van start De verwachting bestaat, dat de drie tennisbanen, die op het ogenblik in het Wamaarplantsoen in aanleg zijn, half mei gereed zullen zijn. Dat is de mening van de fa Wernink uit Leiden, die zich heeft gespeciali seerd in de aanleg van tennisbanen. Bij de Waddinxveense banen, die ge heel volgens de voorschriften die hiervoor gelden, zijn afgerasterd, komt in de loop van de zomer een houten clubgelxjuw met ldeed- en bergruimten, terwijl er ook enkele douches worden aangebracht. Speci aal ten behoeve van de moeders met kinderen, die willen tennissen, komt er een zandbak, zodat zij hun kleu ters kunnen meenemen om dan zelf ongestoord te gaan spelen. Voor de beginners wordt een zgn. oefenmuur gebouwd. Het voorlopig bestuur van de on langs reeds opgerichte Tennisvereni ging .Waddinxveen', een neutrale vereniging, deelt ons mede, dat deze vereniging met ingang van half mei aktief gaat worden. Aangezien men, mede in verband met de beschikbare banen, voorlopig niet in staat zal zijn ongelimiteerd leden op te nemen, verzoekt het bestuur allen die nog belangstelling hebben, zich zo spoe dig mogelijk op te geven bij de he ren C. E. G. Okkerse, W. de Zwij gerlaan 38 af D. de Wilde, Vijver- kan 15. Hoewel de banen nog niet gereed zijn telt de Tennisvereniging op dit ogenblik een vrij groot aantal leden. Naast de volwassenen zullen ook de jongeren gelegenheid krijgen deel te nemen aan de tennissport, waartoe de tennisvereniging bij vol doende belangstelling een speciale jongerenafdeling in het leven wil roe pen, waarvan de leden een geredu ceerd tarief betalen. Ln Gouda werden donderdagavond: E.H.B.O. wedstrijden gehouden voor bedrijfsploegen, welke werden geor ganiseerd door de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O., afdeling Gouda. De deelnemende ploegen werden voor het probleem gesteld, dat door het losraken van een verbinding twee ar beiders van een stelling waren ge vallen en door neerstortend hout werk getroffen. De ene patient had verwondingen aan de buik en ver keerde in een soort shocktoestand, terwijl ook zijn elleboog was ont wricht. De ander had een verbrij zelde hand en een oogverwonding. In 20 minuten moesten de slachtof fers worden verbonden. Het team van Verheul weid onbedreigd win naar (197 punten) en kreeg de kam pioensbeker. De ploeg van Koch en Knuttel (winnaar van vorig jaar) kreeg de 2e prijs (176 pnt.) Num mer drie werd GEB (173 pnt.) Goede Vrijdag; O hoofd, bedekt met wonden, Belaan met smart en hoonl O hoofd, ten spot ombonden Met ene doornenkroon! Eertijds gekroond met stralen Van meer dan aardschen gloed, Waarlangs nu drop'len dalen! 'k Breng zeegnend U mijn groetl Van al de last dier f Met goddelijk Heerl door l Heb ik, heb ik. de schul Och, zie, hoe k voor Uw ogen Hier als een zondaar std En schenk, vol mededogen, M'een blik van Uw genal Als 'k eens van d'aarde scheide, Och, wijk dan niet van mij! Als ik den doodssnik beide, Och, sta dan aan mijn zif! En wordt mijn strijd het bangste, Laat dan in nood en pijn Uw doorgeworsteld! angste Mij tot vertroosting zijnl Hagenaar gewond OP Rijksweg 12 reed nabij de afrit naar Gouda een personenauto na een inhaalmanoevre, met grote snel heid tegen een betonnen paal. De wagen sloeg over de kop en beland de op het lager gelegen rijwielpad naast de weg. De bestuurder, de heer J. v. d. G. uit Den Haag liep verwondingen .op. Na behandeling in het ziekenhuis te Gouda werd hij naar (het Rode Kruisziekenhuis te Den Haag overgebracht. Zijn auto werd' zwaar beschadigd. Op de Henegouwerweg gebeurden drie ongelukken, waarbij geen ge wonden waren te betreuren. Wel was er in alle gevallen materiele schade. Vrijdag kwamen een (bestelwagen, bestuurd door N.G. v.d. H. uit Wad dinxveen en een personenauto, be stuurd door T.H.v.S. uit Oegstgeest met elkaar in botsing, toen de eerste wagen een links van de weg inrit wilde inrijden. Ter hoogte van Verheul kwamen 2 personenauto's met elkaar in botsing. De bestuurder van een uit Kaatsheu vel afkomstige, auto, die van de af rit afkwam, verleende geen voorrang aan een auto, bestuurd door de heer R. M. uit Doadrecbt. Ter hoogte van de spoorbrug botsten vorige week twee vrachtauto's op el kaar bij het onderdoor rijden van de tunnel. De bestuurder W.C. d.v.C. uit Boskoop voorrang te verlenen. Door het natte wegdek slipte zijn au to echter en schoof tegen de tegen ligger, waardoor behoorlijke schade ontstond. De Nederlandse Heidemaatschappij, die de oostelijk van de 2e Bloksweg gelegen Tuinbouwweg heeft aange legd, waarna deze weg aan de ge meente werd overgedragen, heeft een beplantingsplan voor deze weg gemaakt. Dit plan komt echter niet in aanmerking voor subsidie door Staatsbosbeheer, omdat niet aan be paalde subsidie-voorwaarden wordt voldaan. Het bestuur van de Coop. Tuiniersvereniging te Gouda voelt er onder deze omstandigheden wei nig voor de beplanting te laten aan brengen. Om een gunstig woonklimaat te scheppen, mede uit het oogpunt van landtschappelijik aanzien, achten B. en W. het met de Nederlandse Hei demaatschappij wenselijk, dat de be planting toch wordt aangebracht. Aan de raad is thans voorgesteld de hieraan verbonden kosten ten bedra- van 1225 voor rekening van de te nemen. Vuilnisauto moet in reparatie De bij de gemeente Waddinxveen in gebruik zijnde rol trommel-vuil nisauto moet in reparatie om te worden voorzien van een nieuwe cardan. Deze is thans versleten, nadat de auto sedert 1957 zonder gebreken te vertonen onafgebroken in dienst is geweest. B. W. vragen de raad de daarvoor beschikbare begrotingspost met de kosten van deze reparatie, zijnde f 2500 te wil len verhogen. Toch inhaalverbod op Bodegraafsestraatweg De Kroon heeft een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland vernietigd, waarbij aan de gemeente Waddinxveen niet werd toegestaan in verband met de ver keersveiligheid een inhaalverbod vast te stellen voor de Bodegraaf sestraatweg. De gemeente was tegen het besluit van G.S. in beroep Het Verbond voor Veilig Verkeer vraagt deze maanden aan alle weg gebruikers in Nederland om voorrangssituaties niet alleen extra voorzichtig te zijn maar ook verstandige beslissingen te nemen. De oorzaken van verkeersongeluk ken liggen maar al te vaak in kleine onoplettendheden, in vergissingen of - onder de „druk" van de klok - in het niet rustig op zijn beurt kun nen (of willen) wachten. Dat blijkt ook uit de nadere ver klaring van de oorzaak of oorzaken die bij een Westduits onderzoek van 18.581 voorrangsongelukken aan het licht kwamen. Ook al zijn de opgegeven percentagës niet di rect maatgevend voor Nederland, de onderlinge verhouding is veel zeggend genoeg om er ook hier te lande lering van te trekken. 72,6% betrof een verkeerd zich ori ënteren op het naderende voertuig; 14,5% betrof gevallen waarin de „foute" bestuurder zich niet bewust was dat de ander voorrang had; 11,3% betrof het tè snel naderen en daardoor niet meer tijdig voor de voorrangsweg kun nen stoppen. In 2,2% speelden technische fouten (slecht zicht door uitstekende la ding, beslagen ruiten, enz.) een rol, terwijl in 1,4% de kruising werke lijk onoverzichtelijk en in 0,1% de bebakening onvoldoende was. Paaszangdienst in in Geref. kerk Op 2e Paasdag zal om 10 's morgens in de Geref. Kerk een paaszang dienst worden gehouden. Medewer king verleent dis J. Snoey, het kerk koor en meisjeskoor en de heer J. van Nielen. Ds H. J. Hlegger spreekt in Waddinxveen Voor de Herv. Jeugdraad, alhier, spreekt donderdag 26 april a.s. in het Herv. Wijkgebouw ds H. J. Hegger. Is het in het licht van deze cijfers niet verantwoord om te beweren, dat „verkeersveiligheid" een zaak is die wij mensen zélf in de hand hebben? En dat voorrang verlenen niets meer is dan heel gewoon „je beurt afwachten". De rijder met stijl kan dat en doet het ook. Brieven van lezers Deze rubriek staat open voor inge zonden brieven van lezers. Gezien het duidelijk plaatselijk karakter van ons blad worden in principe alleen brieven opgenomen, die min ofmeer betrekking hebben op plaat selijke omstandigheden. De redactie behoudt zich het recht voor brieven die naar haar mening de gebruike lijke normen overschrijden, niet in deze rubriek op te nemen of de brieven te bekorten. Gepubliceerde brieven vallen buiten de verant woordelijkheid van de redactie. Zo op het oog, is het Weekblad voor Waddinxveen strikt neutraal. Maar dat blijkt dikwijls anders te zijn. Vooral arbeidsverenigingen komen er stiefmoederlijk af. Neem b.v. de inkomst van de nieuwe Pastoor. Daar was de muziekvereniging „Voorwaarts" bij. In het verslag werd hiervan geen woord of letter aan besteed. En dat geldt ook yoor de Toneelvereniging „Morgenrood". Als die haar medewerking verleent staat er ook niets in uw blad. Ik heb al eens meer over deze kwestie aan u geschreven, maar ik denk dat het in de prullemand is terecht gekomen of voor kennisgeving is aangenomen. Ik hoop, dat daar verandering in komt. U dankend voor de verleende plaatsruimte. J. VAN DER LAAN. Wij zijn briefschrijver dankbaar voor zijn opmerkingen, want het geeft de redactie weer eens de gelegenheid duidelijk te stellen, dat het Weekblad voor Waddinx veen wel degelijk onafhankelijk is. Helaas zal het echter altijd zo blij ven, dat op een bepaald 'ogenblik een groepering, vereniging of zelfs een persoon zich te kort voelt ge daan, waar het verslagen en andere publikaties betreft. De muziekver eniging „Voorwaarts" en de toneel vereniging „Morgenrood" zijn voor ons niet minder dan welke andere vereniging in Waddinxveen ook. Wanneer zij er dan eens minder goed zijn afgekomen, dan spijt ons dat oprecht. Tegelijk willen we nog eens een artikeltje in herinnering brengen, dat in het Weekblad voor Waddinx veen verscheen, toen dit enigszins een gedaanteverwisseling had on dergaan. Daarin stelden we, dat de redactie met de beste voornemens is bezield, maar dat wat betreft de redactie nog met zeer beperkte middelen moet worden gewerkt. Dat betekent ook, dat de redactie niet in de gelegenheid is, zelf alle gebeurtenissen in de gemeente bij te wonen en dus afhankelijk is van correspondenten of van hetgeen de betrokken verenigingen e.d. zelf inzenden. Vooral op dit laatste wil len we nog eens extra de aandacht, vestigen, want wel is er kritiek, wanneer er iets niet in de krant staat, maar er zijn nog steeds ver enigingen, die niet even de moeite nemen de redactie op de hoogte te stellen van komende gebeurtenissen of om een kort verslag te zenden. Het gaat ons beslist niet om stijl bloempjes. Als u ons de feiten maar mededeelt, wij zorgen er wel voor, dat het in een behoorlijke vorm in de krant komt. Zodra de gemeente Waddinxveen niet meer te groot is voor een servet en te klein voor een tafellaken, zoals vorige week tij dens een raadsvergadering werd opgemerkt, hopen we dat ook het Weekblad voor Waddinxveen zover is meegegroeid, dat er redactioneel meer mogelijkheden zijn gekomen, waarbij we meer persoonlijk aan dacht aan alle verenigingen, groe peringen e.d. kunnen geven. (Red. W. v. W.) De volgende week van 24 tot 28 a- pril wordt een kolkjkte gehouden ten bate van vereniging ,Het Zonne huis' de vereniging die christelijke verpleging beoogt van langdurige zieken in .Zonnehuizen', van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte.Deze Zonnehuizen zijn spe ciale ziekenhuizen voor chronische patiënten.Het verricht zijn zegenrijk werk reeds meer dan 30 jaar. In de Zonnehuizen worden in totaal 250 langdurige zieken verpleegd. Bij uitvoering van de huidige plan nen zullen dit er binnen tien jaar on geveer duizend zijn. De vereniging Het Zonnehuis is dus een grote landelijke vereniging die zich maximaal inspant om haar doel, de verpleging van steeds meer hulp behoevende^ chronische lijders, te verwezenlijken. Er is nog heel veel te dtoen. De be hoefte aan gespecialiseerde verple ging van langdurige zieken in ons land is zeer groot. Het grootste deel dezer lijders (ongeveer 15.000!) wordt thans onvoldoende verpleegd of verzorgd op een onverantwoorde wijze. Er zijn in Nederland nog te weinig goed ingerichte en sociaal in gestelde verpleeggelegenheden voor deze zieken. Vandiaar dat het stre ven der vereniging Het Zonnehuis allerwege grote waardering ontmoet en de Zonnehuis-kollekte bijzondere aanbeveling verdient.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 4