Weekblad voor Waddinxveen Een oplossing, dé persoonlijke lening aH HOUVAST Waddinxveen vierde een uitbundig Oranjefeest Heden is er WEEKMARKT op DONDERDAG 3 MEI KW Sparen geeft Onafhankelijk nieuwsblad de jong's autohandel n.v. Herauten te paard NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN DE TWENTSCHE BANK Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur 17e JAARGANG - Nr. 879. V er schijnt elke donderdag DONDERDAG 3 MEI 1962 Electrische installaties op elk gebied nenburg gruin ?.assa%tm tel. 3003 OPEL TROTSEERT DE TIJD!! prijzen vanaf fl. 6285.- tel. (01820) 4541 Gouda Successen voor paardenfokker Op de onlangs gehouden Paasvee- tentoonstelling te Rotterdam, heeft onze plaatsgenoot de heer A. van der Breggen die geen onbekende is op het gebied van de paardenfok kerij, wederom goede successen ge boekt nl. in de rubriek 2 jarigen Brunhilde 1ste prijs; in de rubriek 3 jarigen Amazone 1ste prijs; in de rubriek Kroonmerriën Reina 1ste prijs. De heer A. van der Breggen werd beloond met twee fraaie bekers en medaille. Zanghulde van schoolkinderen voor zilveren Koninklijk bruidspaar De verjaardag van Hare Majesteit en het zilveren huwelijksfeest van Koningin en Prins zijn maandag in Waddinxveen op uitbundige wijze ge vierd. De Oranjevereniging had een uitgebreid en afwisselend program ma samengesteld, waarvoor een grote belangstelling bestond. Vooral de aubade in de ochtenduren, toen het zonnetje nog voor een aangename temperatuur zorgde en het vuurwerk 's avonds trokken veel belangstel ling, evenals trouwens de 's middags gehouden De feestviering nam reeds een aan vang met het luiden der kerkklok ken. Met trompetgeschal kondigden twee herauten te paard met hun gevolg zich aan in het centrum van de gemeente, om de boodschap van het feest te brengen. In de verderaf gelegen wijken werd hun taak waar genomen door met een geluidswa gen uitgeruste padvinders. Voorafgegaan door de muziekkorp sen Voorwaarts, Concordia en de Goudse drumbands van padvind- sters en padvinders trok de school jeugd omstreeks half negen vanaf hun eigen scholen naar het school plein van de Willem van Oranje- school aan de Oranjelaan. Vijftien honderd kinderen, getooid met f eestmutsen, oranj estrikken en -sjerpen stelden zich hier op ter weerszijden van de Arbeiders Mu ziekvereniging Voorwaarts. Aubade Toen burgemeester C. A. van der Hooft met echtgenote, de gemeen tesecretaris, de wethouders Pille en Venema, een aantal raadsleden als mede de dames van het plaatselijk inzamelingscomité voor het natio naal geschenk aan het Koninklijk bruidspaar waren gezeten, beklom het hoofd van de Chr. Uloschool, de heer Zuidema de verhoging, van waar hij de kinderschare goed kon overzien om leiding te kunnen ge ven aan de aubade. Deze zette wat somber in met het Wilhelmus en het „Wilt heden nu treden", maar toen het lied van Zuid-Holland, en kele andere vlotte vaderlandse lie deren en het Waddinxveense „volkslied" aan de orde kwamen, werd er uit volle borst gezongen, waarbij de begeleidende muziek van Voorwaarts af en toe werd overstemd en enkele scholen hun best deden uit te blinken in stem volume. Hierna richtte de burgervader een kort woord tot de kinderen. Hij bracht hen dank voor de gebrachte aubade. Woorden van dank richtte hij ook tot de herauten, ruiters en de padvinders, die zich in de vroege ochtenduren zo goed van hun taak hadden gekweten. Hij wees voorts op het feit, dat het niet altijd mo- Zoals de schipper zich vei lig gemeerd weet bij zwaar weer, zo voelt de spaarder zich veilig bij tegenslag met zijn spaartegoed achter de hand. Minstens drie maal het maandinkomen op het spaarbankboekje is de stel regel waaraan velen zich houden. U spaart veilig bij de KANAALSTRAAT 9 enht u er om uitbrengen op het Koninklijk paar en ook op de Waddinxveners, die kortelings een Koninklijke onder scheiding mochten ontvangen. Tot slot werd het vijfde couplet van het Wilhelmus gezongen. Hierna volgde er een défilé van de schooljeugd voor het raadhuis voor hetzelfde gezelschap ,dat de aubade had aan gehoord. De kleinsten ontvingen daarna een fraaie beker, terwijl de wat ouderen een herdenkingstegel kregen. Voorts was er voor alle kinderen een heerlijke zak snoep, aangeboden door de Oranjevereni- Puzzelrit In de loop van de ochtend werden aan de Kerkstraat wedstrijden ringrijden op de fiets gehouden, ter wijl aan de Kleikade een puzzelrit voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen startte, waaraan door honderd personen werd deelgeno men. Deze rit was georganiseerd door de Gouwe Rijders. De uitslagen hiervan waren als volgt Auto's en motoren: 1. W. v. d. Broek, Boskoop (6 pnt.); 2. G. Os kam, Waddinxveen (7 pnt.); 3. H. Heemskerk, Bodegraven (7 pnt.); 4. W. Gorissen, Zoetermeer (11 pnt.); 5. D. de Waard, Waddinxveen (36 pnt.); 6. P. Versloot, Waddinxveen (38 pnt.); 7. F. Versluis, Waddinx veen (43 pnt.); 8. J. Becker, Bode graven (44 pnt.); 9. P. van Kooten, Waddinxveen (69 pnt.); 10. C. van Es, Waddinxveen (74 pnt.); 11. B. Stapper, Leiden, (77 pnt.); 12. A. Jongejan, Waddinxveen (80 pnt.) Bromfietsen: 1. J. de Rooy, Wad dinxveen (32 pnt, tevens winnaar wisselbeker Oranjevereniging); 2. H. Schoenmaker, Boskoop (39 pnt.) 3. J. Verschoor, Moerkapelle (50 pnt);_4. J. Borg, Waddinxveen 50 pnt; 5. D. Kaptein, Waddinxveen (68 pnt.); 6. G. Stolker, Den Haag (70 pnt.) Motorcross De motorcross, die 's middags op het terrein van de heer Van Tol aan het Noordeinde werd gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Motorsport Bond trok grote belang- Inderdaad kan de persoonlijke lening een oplossing voor Uw financiële puzzle be tekenen. Onverwachte of onverwacht hoge uitgaven kunnen in ieder huisgezin voor komen en niet altijd is contant geld in voldoende mate aanwezig. Dan biedt een persoonlijke lening bij De Twentsche Bank U een veilige en verantwoorde mogelijkheid om op korte termijn over bedragen van f. 500,- tot f. 4.000,- te kun nen beschikken. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossingsbedragen worden kwijtgescholden. Gaarne verstrekken wy U alle inlichtingen over persoonlijke leningen. U kunt ook de PL.-folder aanvragen by ons kantoor, WADDINXVEEN, KERKWEG 224, TELEFOON 3091 gelijk is geweest, de verjaardag van Koningin Juliana in volle vrijheid te vieren. Hij doelde hiermee op de bezettingstijd, toen het Koninklijk gezin naar het buitenland moest vluchten. Gelukkig zijn deze jaren voorbij, zo zeide de burgemeester. Voorts liet hij een driewerf hoera stelling, tot uit de wijde omgeving. Reeds vroeg in de middag hadden duizenden zich langs de lijnen op het met vlaggen versierde terrein geplaatst, waar de renners de ver dere middag heer en meester zou den z(jn. De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer v. d. Loo sprk 'n kort welkomstwoord waar bij hij er aan herinnerde wat 10 jaar geleden was begonnen, als een Waddinxveense aangelegenheid thans was uitgegroeid tot een na tionaal en zelfs een internationaal (Lees verder op pagina 2) Een van de hoogtepunten van de op Koninginnedag gehou- den motorcross was de inter- nationale zijspanrace, waarbij f de motoren vaak behoorlijke sprongen maakten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1