Weekblad voor Waddinxveen Weer enige uitbreiding in zomerdienst N.S. HEEMSKERK Onafhankelijk nieuwsblad de jong's autohandel n.v. Europa-expositie Theo Thijssenschool Voor al Uw financiële transacties De Twentsche Bank wm* Twee jubilarissen bij Albias oiitfèi'sclieicieii Begin met doortrek king Stationsstraat Alscheid C. Hoogendoorn bij houthandel Alblas Toren Geref. Kerk in gevaar Redactie en administr.: Drukkerij "Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen 18e JAARGANG - N.\ 881. V er schijnt elke donderdag Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur DONDERDAG 17 MEI 1962. OPEL REKORD -13 modellen in prijzen vanaf f6.285.00 ALTIJL de meeste waarde voor uw geld! tel. (01820) 4>41 Gouda In de Theo Thijssenschool werd de j afgelopen week een tentoonstelling j gehouden voor de schooljeugd over de Europese Beweging. Door middel van afbeeldingen, ma quettes e.d. kreeg men een beeld wat de samenwerking tussen de Europese staten omvat. De exposi tie gaf ook een kort overzicht van de geschiedenis van Europa een in druk van de wijze waarop de sa menwerking tussen E.E.G., E.G.K.S. en Eurotoomverbanden tot stand is gekomen. Aantal aanfluitingen in Gouda naar Den Haag en Rotterdam verbeterd De nieuwe zomerdienstrgeling van de N.S., die op 27 mei a.s. ingaat, brengt voor Waddinxveei weer enige verbeteringen met zich mede, rij het dat nog niet het pet van de zomerdienst van het vorige jaar, die Waddinxveen gedurende jen groot aantal uren van de dag een half-uur verbinding gaf met Goula, wordt bereikt. Ten opzichte van de thans log van kracht zijnde witterdienst, komen er per dag van Waddinxveen raar Gouda vier treinen fi in omgekeerde richting drie treinen bij. ven wij hieronder een overzicht van deze gewijzigde tijden, die op 27 mei ingaan Waddinxveen Gouda 6u47 (niet op za. en zo.) De nieuwe dienstregeling gfeft Wad dinxveen in de ochtendureijtot om streeks negen uur een half-i in beide richtingen en ook eind van de middag, tussen lalt viji en zeven uur zal men omgev >r ieder half uur in beide richtinger kunnen reizen. Een zeer belangrijk oordeel van de nieuwe dienstregelin is, dat de overstaptijden in Gouda 'oor de lichtingen Rotterdam en I/di Haag ook in dfe uurdienst gunstg liggen, zodat men buiten de spituren b.v. in een half uur van Wadinxveen naar Rotterdam kan reizen en er te rug 35 minuten over doet. De reis tijd naar Den Haag gaat 44iminuten bedragen, terwijl de terugiis veer tig minuten zal duren. AR - CHU Lijst 2 AR- CHU De zomerdienst van 1961 gf Wad dinxveen ook op het middeijyan de dag nog enkele half-uur vefoindin- gen met Gouda, maar deze zh in de ïerdienst van 1962 niet iter te rug te vinden. Nieuwe vertrektijd^ De vertrektijden van Wadd xveen richting Gouda en van Gou< naar Waddinxveen ondergaan een totale verandering. Voor de goede o le ge- 7ul7 7u47 8u21 8u38 9ul5 9u52L (niet op zo.) (niet op za. en zo.) (alleen za. en zo.) (niet op za. en zo.) (dagelijks) 10u52 en verder ieder uur dag. tot 17ul8 (niet op za. en zo.) 17u53 (dagelijks) 18u20 (niet op za. en zo.) 18u52 (dagelijks) 19ul5 (niet op za. en zo.) 19u52, 21u52, 22u52 en 0ul4 (dagelijks) Gouda Waddinxveen (niet op za 6u39 (niet op za 7u05 (niet op zo 7u33 (niet op za 7u56 (dagelijks) 8u33 (niet op za 9u06 tot 17u45 (niet op zi 18u06 (dagelijks) 18u33 (niet op za. en zo.) 19u06, 20u06, 21u06, 22ul2 en 23u39 (dagehjiks) en zo.) en zo.) en zo.) verder ieder uur dag. en zo.) Barkrekeningen Depositoboekjes, rente 3/f% Zakelijke kredieten Persoonlijke Leningen Hatdelsvoorlichting Beliggingsadviezen Aar- en verkoop van effecten Effettenbewaring Vremd geld Reischeques Assirarities Amatenarenspaarregeling Venuur van safeloketten Kantoor Waddinxveen Kerkweg 224, Telefoon 3091 Andere aansluitingen Ten aanzien van de verbinding met Leiden hebben deze veranderde tij den tot gevolg, dat de aansluiting - in Alphen voor de richting Leiden 1 ter vrijwel steeds minder gunstig wordt. Komende uit Leiden heeft men in Alphen echter altijd aansluiting naar Waddinxveen. Voor reizigers, die van Waddinxveen via Gouda naar Amstedam reizen is de aansluiting in Gouda op de heen- AR - CHU Lijst 2 AR - CHU reis ongunstig wat over het algemeen neerkomt op ruim n half uur wach ten. Bij de terugreis heeft men ech- aansludting op de trein naar Waddinxveen. Wat betreft dé treinen van en naar Utrecht kan men in Gouda over het algemeen direct van de ene in de an dere trein stappen. Gezien het feit, dat het verkrijgen van een goede aansluiting in Gouda voor de N.S. vele problemen met zich meebrengt, mag men op het ogen blik niet ontevreden zijn over de ver bindingen, die Waddinxveen heeft met de voor haar belangrijke steden. Een dag nadat vorige week ten ge meentehuize de heer Sikkema Konin klijk werd onderscheiden, kon wet houder S. Pitte in zijn functie van loco-burgemeester wederom twee Ko ninklijke onderscheidingen in Wad dinxveen uitreiken. Bij de N.V. Houthandel Alblas her dachten de heren C. van Beek en J. Dekker het feit dat zij veertig jaren in dienst waren van dit bedrijf. Tij dens een druk bezochte en feestelijke bijeenkomst in het kantoor was het locoburgemeester Pille die kon mee delen, dat het Hare Majesteit had behaagd beide heren te begiftigen met de ere-medaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau. De heer Pille was vergezeld van gemeentesecretaris H. Jenné. In een daarop volgende huldiging betrok de directie ook de heer W. Hoogerdijk die eveneens veertig jaar geleden bij het bedrijf in dienst trad, maar toch nog geen veertig dienst jaren kon boeken, omdat hij in die periode gedurende één jaar niet aan het bedrijf was verbonden. Niettemin ontving hij evenals de he ren Van Beek en Dekker een gou- AR - CHU Lijst 2 AR - CHU den horloge, terwijl de echtgenoten een doos bonbons werd aangeboden. Namens hun collega's ontvingen de jubilarissen ieder een enveloppe met inhoud, terwijl er bloemen waren voor de dames. Tijdens een drukbe- zoohte receptie maakten velen ge bruik van de gelegenheid de jubüe- rende personeelsleden geluk te wen sen. De heer Van Beek, die bij de fa. Al blas werkzaam is als werfbaas, ge niet in Waddinxveen grote bekend- De heer W. Hoogerdijk (links) wenst zijn beide colleges- jubilarissen, de heren C. van Beek middenen Dekker (rechts) geluk met hun Konin klijke onderscheiding. (foto» Sjaak Noteboom) AR - CHU Lijst 2 AR - CHU heid, in de eerste plaats als raadslid voor de AR-partij. Voorts was hij een der oprichters van de Hervorm de knapenvereniging en vervulde vele jaren een bestuursfunctie bij de Provinciale Hervormde Bond van Jongelin^sverenigingen. De heer Dekker, thans hoofdschaver bij de houthandel, heeft zich eveneens in het verenigingsleven nuttig gemaakt. Vele jaren was hij bestuurslid van de muziekvereniging Concordia. Met de reeds eerder aangekondigde werkzaamheden, die tot doel heb ben de Stationsstraat door te trek ken tot aan de Zuidkade, is dezer dagen een aanvang gemaakt door het Moordrechtse aannemersbedrijf Bos. Met deze werkzaamheden, die geruime tijd zullen duren, onder gaat dit in het centrum liggende deel van de gemeente een totale verandering. Niet alleen--sal de langzamerhand broodnodige verbinding met de Zuidkade tot stand komen, waar door het steeds drukker wordende verkeer dat onder langs de Hef- brug moet rijden om op de Zuid kade te komen, kan worden ont- AR - CHU Lijst 2 AR - CHU last maar bovendien komt een ge bied beschikbaar, waar nog tal van woningen kunnen worden gebouwd. Een belangrijke verbetering wordt uiteraard het verdwijnen van de sloten in deze omgeving, die door een rioleringsstelsel worden ver vangen, waardoor de bewoners hier eindelijk van de overlast van de open riolen zullen worden verlost. Behalve de aanleg van het tweede deel van de Stationsstraat, zal ook een verbinding tot stand komen met de Jan Dorrekenskade. In het kader van deze werkzaamheden zal ook de nodige aandacht worden ge schonken aan de bestrating van de omliggende straten, zoals de Jan Dorrekenskade, Julianastraat, Ka naalstraat en het bestaande stuk van de Stationsstraat. Verbetering kruispunt Kerkweg-Stationsplein Vorige week is een aanvang ge maakt met de verbetering van het kruispunt Kerkweg-Stationsplein- Prinses Beatrixlaan. In verband met het steeds toenemende verkeer zijn de bochten wat verruimd, ter wijl er op X Stationsplein 'n vlucht heuvel komt, die tevens als rust punt kan dienen voor een daar aan te leggen voetgangersoversteek plaats. Voorts heeft de bestrating ter plaatse voor een groot gedeelte reeds een goede onderhoudsbeurt ondergaan. AR - CHU Lijst 2 AR - CHU Vrijdag j.l. heeft de heer C. Hoogen doorn afscheid genomen als direc teur van de N.V,, Houthandel Alblas. Het werd geen traditioneel afscheid in een der kantoren of de cantirw, maar de heer Hoogendoorn had ge meend zijn vertrek een feestelijk karakter te moeten geven. Daartoe werd door hem aan het per soneel een het gezelschap bracht naar de Keu kenhof, voerde langs de bollenvelden een lunch in IJmuiden bezorgde om vandaar via Hilversum naar Amers foort te voeren. Het bekende „Berghotel" in Amers foort was het einddoel van de reis, waar de afscheidstoespraken werden gehouden, die vergezeld gingen van tal van geschenken. De eerder die week in verband met hun veertig jarig jubileum gehuldigde heren Van Beek, Dekker en Hoogerdijk werden daarbij ook nog in de feestvreugde De plaats van de heer Hoogendoorn bij het bedrijf wordlt thans ingeno men door zijn zoon, de heer C. Hoo- AR - CHU Ljjsf 2 - CHU gendoorn jr. De afgetreden directeur blijft echter nog als commissaris nauw met de houthandel verbonden. Hoewel de nieuwe zomer dienstregeling van de Neder landse Spoorwegen niet over al met veel vreugde is ont vangen, behoeft Waddinx veen, het verminderde dienst betoon bij de N.S. door per genomen, niet ontevreden te zijn. Ongetwijfeld heeft de snelle groei van Waddinxveen ook de N.S. directie geïmpo neerd, zodat men deze ge meente wel enigszins tege moet wilde komen. Wie denkt dat de groei zo hard gaat, dat de op bovenstaande foto af gebeelde mono-rail trein bin nen afzienbare tijd een dage lijks verschijnsel in deze om geving gaat worden, vergist zich. Wij ontvingen dit plaat je uit Japan, waar xiien deze- trein op enkele trajecten wil gaan gebruiken tussen de voorsteden en de grote ste den. Misschien zit er voor Waddinxveen wel een toe komst in de mono-rail. Dezer dagen is de toren van de Gereformeerde Kerk aan de k- weg in de steigers gezet ir ver band met plotseling noodzakelijk gebleken herstelwerkzaamhei) en. De bijna veertig jaar oude t< rei bleek in zodanige staat te ;rke- ren, dat gevaar voor gedeeltelijke instorting niet denkbeeldig is. Des kundigen constateerden tal van scheuren, die tevens lekkage ver oorzaakten. Hoe'deze scheuren zijn ontstaan, is tot op dit ogenblik nog niet uitgemaakt. Spoedige voorzieningen bleken echter noodzakelijk, waarvan de kosten voorlopig op ongeveer ze venduizend gulden zijn geraamd. Het is nog niet bekend, hoe lang deze werkzaamheden gaan duren. Dorpsstraat 33 Telefoon 2218 Cobi Schreyer zong volksliedjes Cobi Schreyer uit Amsterdam heeft tijdens de vorige week gehouden bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Waddinxveen een aantal volksliedjes uit vele landen ten ge hore gebracht. Daarbij liet zij uit komen, dat een volkslied beslist niet oud behoeft te zijn, maar dat ook in de huidige tijd nog steeds volksliederen ontstaan, vooral in de Verenigde Staten en de jonge staat Israël. Na eerst enkele oude Nederlandse volksliedjes te hebben gezongen, die overigens door hun vaak niet meer te begrijpen tekst niet erg veel waardering ondervinden, voer de Cobi Schreyer de aanwezigen al zingend door Duitsland, Frankrijk, Italië, Polen, Israël, Canarische ei landen en Verenigde Staten. Na de pauze kwamen nog enkele meer bekende Nederlandse volksliedjes aan de orde.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1