Nieuwe verbinding Boskoop Alphen nadert voltooiing Sportnieuws CIIEIft I8IIILICTIE tciiieiteii vaiide FOTO DE ROOY dist 5 iifsi 5 tifri 5 MULDER E.H.B.O.-examen Street Parade in omliggendeplaatsen (WEEK VAN FOTOGRAFIE) Ds. Schuurman N.C.V.B. Boekhandel Veldwijk DE KERKEN NODIGEN BURGERLIJKE I STAM» Bedrijf sdamtoiirnooi weer ten einde WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 17 MEI 1962. PAGINA 3 Toenemend ver heer langs Gouwe gaat Waddinxveen voor problemen stellen Een belangrijke schakel in de ver binding Rotterdam-Amsterdam via de provinciale wegen, begmt zijn voltooiing te naderen. Sedert enige tijd is de arbeid hervat aan de nieuwe weg tussen Boskoop en Al- plien aan den Rijn, waaraan ruim vijf en twintig jaar geleden reeds werd begonnen. Deze weg sluit aan op de eveneens bijna voltooide ver- keerstunnel ter hoogte van de hef- brug over de Gouwe in Boskoop, terwijl aan de Alphense kant bin nenkort een aanvang wordt ge maakt met de aanleg van een ver keersplein ten oosten van de hef- brug aldaar. Hierdoor zal de nieu we weg Boskoop-Gouda worden aangesloten. Hoewel al deze werkzaamheden zich niet direct binnen het gebied van Waddinxveen voltrekken, is Waddinxveen wel ten nauwste bij dit alles betrokken. Het gereedko- men van de tunnel te Boskoop, de nieuwe weg van Boskoop naar de Gouwsluis en de aanleg van het verkeersplein aldaar zal ongetwij feld tot gevolg hebben, dat de ver keersintensiteit op de provinciale weg langs de Gouwe tussen Bos koop en Gouda aanzienlijk wordt verhoogd. Vooral de aanleg van de nieuwe v/eg tussen Boskoop en Alphen be- AR-CHU Lijst 2 AR - CHU tekent het einde van een tijdroven de omweg voor het verkeer, dat yia Alphen richting Amsterdam gaat. De kruising in Waddinxveen van de Provinciale weg met de Brugweg is echter allerminst berekend op een nog grotere verkeerstoename. Reeds nu dreigen daar af en toe verkeersproblemen te ontstaan. S.G.P. EN HERV. KIESVERENIGING Weliswaar wordt druk gewerkt om dit probleem op te lossen, maar het ziet er naar uit, dat hiermede nog wel enige jaren zijn gemoeid. Zoals bekend, omvat het laatste plan het omleggen van een deel van de pro vinciale weg via de Winterdijk naar een meer oostelijk van de Brugweg. Voor de aansluiting op Rijksweg 12 zal dan een nieuw verkeersplein worden gemaakt, waardoor de op Het adres voor Dames- en Herenkleding naar maat Passage Telefoon 2127 zichzelf vrij gevaarlijke afritten van de Rijksweg nabij de Gouwe- brug kunnen verdwijnen. Pas wan neer deze werkzaamheden zijn uit gevoerd zal een verbinding Rotter dam-Amsterdam via Alphen zonder al te veel obstakels een feit zijn ge worden. Benoemd Bij Koninklijk besluit ts de beer Ir. B. van Dam te Waddinxveen voorde duur van twee jaar, benoemd tot ad viseur van de adviescommissie Wa renwet. >?*J|loewei op het ogenblik, waarop we dit schrijven, de kachel nog heerlijk .- brandt, weten we toch allen dat het lente is. En vooral de leden van de Jeugdnatuur wacht zullen met grote oelangstellling gekeken hebben naar tt jaarlijks teiugfceimi wonder in de natuur. De bolgewassen zijn bijna uitgebloeid, de seringen staan te wachten op een beetje warmte en ZulietTdan ook weer pronken in volle schoonheid. Overal in de sloten krioelt het van nieuw leven en vol trots laat moeder eend t resulaaat van drie weken vakantie zien. Hoe meer belangstelling er voor de natuur opgewekt wordt, des te meer zulllen we genieten van de bloemen en dierenwereld. Dit is ook éen van de taken van de Jeugdnatuurwacbt. 1 Daarom organiseert zij op zaterdag a.s. een erursie voor alle jeugdna- I tuurwachters en waar kunnen ze 1 beter naar toe gaan dan naar Avi- j fauna? I Om 9 uur wordt van verschillende j scholen gestart en via Boskoop wordt' naar Avifauna gefietst. Daar gaan we allereerst de prachtige vogels bekij- ken en ook de vele mooie bloemen in dit park. Dan worden de broodpakketten opge- I zocht en zal 't blijken, dat de bui- tenlucht hongerig maakt. Een poosje - spelen in de grote speeltuin, mis- sohien een ritje maken op een paard en dan met een rondvaartboot een tocht maken over de PlassenHol land op z'n mooist. Dat er bij de Jeugdnatuurwachters velen zijn die heel veel van de na- tuur houden, bleek ons vorige week, enkele leden onder'leiding van Jan Molenaar, Kromme Esse 7, hebben een club opgericht, genaamd „De Trekvogels". Deze jongens hebben o. grote plannen 1 Zij gaan verzamelin- gen aanleggen van schelpen, fossie len, gedroogde planten enz.gaan wekelijkse clubavonden houden en excursies naar Reeuwijk en verdere omgeving van Waddinxveen. Er kan k maar een beperkt aantal leden toege- laten worden en alléén zij, die veel voor de natuur voelenZij zijn thans op zoek naar een clublokaal en als zij wat hout kunnen krijgen, begin nen zij met kastjes te maken voor 1 hun verzameling. Wij zijn er van overtuigd, dat ze van alle kanten zullen worden geholpen. (Wie was het, die vertelde, dat de jeugd zich nergens meer voor interesseert?). Zo bezit thans de Jeugdnatuurwacht een werkgroep, die vast en zeker voor uitbreiding vatbaar is. Binnenkort hoort en ziet U ook meer over de aktie „Opgeruimd staat netjes", Donderdag 10 mei werden in de Theo Thijssenschool de examens af genomen voor het behalen van het EHBO-diploma. Deze examens wer den afgenomen door dr. Ten Boek horst uit Gouda, bijgestaan door de docent der afd. dr. C. A. de Geus. Van de tien candidaten slaagden er acht, de namen der geslaaagden zijn: mevr. J. Uiterwaal-Voorhout; mei. I. P. Versluis; dhr W. H. G. Scheffers; dhr J. G. Lapair; dhr A. J. Troost; dhr J. C. Adriaainsen; dhr C. G. de Bruin; dhr A. A. v. Oort. Op zaterdag 19 mei a.s. wordt te Boskoop, Alphen en Gouda naar oud amerikaans gebruik 'n Street Parade gehouden. Dit houdt in, dat orkesten op vrachtwagens door de straten trekken, terwijl ze uit volle borst spelen. Er zullen ongeveer vijftien bands aan deelnemen w.o. The Cossy Corner Street Paraders (Den Haag); AR - CHU Lijst 2 AR - CHU The bourbon Street Jazzband (Haar lem Los Hyos del Sur (Amsterdam) Dansorkest Kampert enz., enz. Dit zijn geselecteerde uit een groot aan tal inschrijvingen na de T.V. uitzen ding, waarin de Street Parade ter sprake kwam. In Alphen zal de Street Parade van 14.30 - 15.30 uurplaats vinden evenals in Gouda. In Boskoop duurt de Parade van 16.00 tot 18.00 uur. In elk van de plaatsen zal een openluchtoptreden plaats vinden resp op het St. Jorisplein, Veemarkt en het Raadhuisplein. 's Avonds zal in Floriade te Bos koop een grote balavond plaatsheb ben, aanvang 7.30 uur, m.m.m.v. de betrokken orkesten. De AVRO-töle- visie zal van de Street Parade en de balavond een film maken, die voor de TV zal worden uitgezonden. De baten komen te goede aan bet Ned. Jeugd Rode Kruis. Net als de boekenweek is langzamer hand de „Week van de fotografie' een nationaal begrip geworden. Zaterdag werd deze week voor de zevende maal geopend, waarbij in tal van plaatsen met medewerking van de Stichting ter Bevordering van de Amateur Fotografie activiteiten worden ontwikkeld. Als onderdeel van de landelijke acti viteiten geven de fotohandelaren gedurende de Week van de Foto grafie hun klanten een aardig ge schenk, „Titel-triptiek' genaamd. Hetgeschenk, een miniatuur actentas bevat een aantal titels die voorname lijk betrekking hebben op de vakan tie-activiteiten en die zowel voor fo toalbum, de diaprojectie of de smal film kunnen worden gebruikt. Voorts is een foldertje bijgevoegd met tal van nuttige tips voor 't fotograferen en smalfilmen. Zeer belangrijk is ook de nationale fotowedstrijd „Knipoog naar het Kind', die duurt tot en met 25 au gustus a.s. De fotowedstrijd geldt zo wel voor kiemen- als zwart-wit fo to's als voor kleuren dias. Voor de foto's gelden minimum en maximum afmetingen. Er zijn voor de foto's twee klassen, n.l. een jeugdafdeling tot 18 jaar en een afdeling voor 18 jaar en ouder. Voor dia's is er slechts één afdeling voor alle leeftijdsgroe pen. Waardevolle prijzen zijn be schikbaar, terwijl het Nederlands Co mité voor kinderpostzegels een pre mie beschikbaar stelt van 250,— voer de beste foto of dia, welke het kind weergeeft in de geborgenheid van het gezin. Verdere bijzonderhe den over deze wedstrijden verstrek ken de fotohandelaren. Voorts gaat de Week van de Fotografie gepaard met een camera-inruilactie, die duurt tot 9 juni a.s. Lijst 2 AR - CHU v.v. Waddinxveen Waddinxveen ging tegen Woerden, dat in kampioensvorm speelde met 5—0 ten onder, Waddinxveen Z 2 verloor tegen Spirit 2 met 7—1 maar herstelde zich maandagavond door een 1—1 gelijkspel tegen RCV 2 Waddinxveen 3 wilde blijkbaar niet onderdoen want zij kregen thuis met 8—0 van Zwervers 2 de kous op de kop. Wedstrijden voor het weekend Soccer-boys b - W,veen b Bodegraven 3 3 - W'veen c 2 Zwervers Z 2 - W'veen Z 2 Lekkerkerk - Waddinxveen Olympia 5 - W'veen 2 W veen 3 - Groeneweg 3 Be F air-nieuws Programma voor a.s. zaterdag Zwervers II - Be Fair II 4 uur Be Fair III - Moerkapelle 4 u. Be Faii-pup. - WSE-pup. 2.45 uur Be Fair b-pup. - Be Fair c-pup. 1.45 uur Maandag 21 mei nam. 7 uur RVC II - Be Fair II Donderdag 24 mei nam. 6.45 uur. Veteranentoumooi b- Waddinx veen. De Be Fair veteranen nemen ook deel aan dit tournooi en we hopen te kunnen zeggen dat de oudjes het nog best doen. W.S.E. nieuws In een nogal harde, maar goede wed strijd is het WSE gelukt met 4—1 van Esto te winnen. Reeds na 10 minuten was het Gents die de score opende uit een voorzet van reohts (1-0). Esto bleef aanval len maar de achterhoede vam WSE kon dal wel de baas en in laatste in stantie was er dan ook nog keeper Jaspers die doelpunten verhinderde. Na 25 minuten was bet C. v. Rhijn die hard inschoot (2-0). 10 minuten later was het dezelfde speler die 3-0 liet aantekenen. Nog voor de rust was het C. Drummeien die voor Esto de stand verkleinde (3-1) Na de rust viel Esto sterk aan maar alle aanvallen werden met succes af geslagen door de verdediging. In de slotfase van de strijd verrichtte C. v. Rhijn een hattrick door de Esto kee per met een onhoudbaar schot te passeren (4—1. WSE b won van mede-candidaat Haastrecht b met 2—1 en behaalde hiermede het kampioenschap, dat betekende na afloop een bloemetje, een foto en een doos sigaretten van de spelers voor de trainer Bunnik. A.s. zondag een moeilijke wedstrijd tegen Moordrecht. Wanneer WSE kans ziet deze te winnen dan zoude laatste wedstrijd thuis tégen Groene weg een heel belangrijke worden. WSE 2 die zonder te spelen toch weer op de eerste plaats is gekomen doordat Moordrecht 3 een punt ver speelde gaat naar Zwervers 3 die op de derde plaats staat. Zij zullen heel bard moeten werken voor een over- winning. W.Z.C. De Gouwe In de hoop dat het nog eens zomer wordt zijn de volgende wedstrijden vastgesteld Vrijdag IS mei nam. 7.45 uur SVH I - Gouwe I Zaterdag 19 mei 4.15 uur GZG - Gouwe I te Stolwijk ter gelegenheid van de opening van het nieuwe zwembad aldaar. Maandag 21 mei nam. 7.45 uur De Fuut II (Maarsen)-Gouwe II Donderdag 24 mei nam. 8.25 uur WZC II (Woerden) - Gouwe III Vrijdag 25 mei nam. 8.15 uur Neptunes I (Zaandam) - Gouwe I Indeling zomercompetitie 1962 van de kringzeventallen Dames IB.Z.C., Bergambacht, Donk Hn, GoudaG.Z.C. Hl, Gou da Gouwe I, Waddinxveen. Dames IIB.Z.C. II, Bergambacht; Z.P.S. I, StolwijkDe Plas I, Nieuw koop Gouwe U Waddinxveen. Meisj s B.Z.C., Bergambacht Donk, GoudaO.Z.V., Oudewater, O.ZV. b, Oudewater, S.Z. ix P.C. Schoonhoven. Gouwe, Waddinxveen Heren IV B.Z. P.O., Bodegraven; B.Z.C. II, Bergambacht; O.Z.V Oudewater; S.Z P.C. II. Schoon hoven, Gouwe IV, Waddinxveen. Jongens B.Z.C.Oudewater G.Z.C. a, Gouda; O.Z.V., Oudewater S.Z. P.C., Schoonhoven, Gouwe, Waddinxveen. Wandelver. JV.I.K Zaterdag 19 mei a.s. gaat WSV WIK naar Bodegraven waar een wandel mars wordt gehouden. Wij gaan op de fiets en vertrekken om 13.45 uur bij de Julianastraat. De avond-vierdaagse wordt gehouden van 5 tot en met 8 juni. Opgeven voor deze avond-vierdaag se kan op zaterdag 14 mei a.s. Het inschrijfgeld bedraagt voor de leef tijd van 10 t.e.m. 13 jaar 1,— en van 14 jaar en ouder 1,50. van 12 mei t.e.m. 9 juni Uw oud toestel is f 7,50, f 10,- of f 15,- waard. Vraagt ons inlichtingen NESSE 2 TELEFOON 2102 wij ervoor zorgen, dat wij voorbe reid zijn, omdat wij iedere dag op nieuw overrompeld kunnen worden. Bij zijn terugkomst zal Christus waar neemtaar en tastbaar zijn. Ieder mens zal hem kunnen beluisteren. De doden zullen opstaan uit hun graven, waarna iedereen zal worden geoordeeld. Wij zullen dan naar de hel of de zgn. nieuwe aarde gaan, waar het leven nog mooier en geluk kiger zal zijn dan in deze wereld. Men weet echter niet hoe deze aar de er uit zal zien. Zullen er ook ou deren en jongeren, babies en grijs aards zijn En zal er te eten en te drinken zijn We weten het niet. Wel weten we dat het leven daar geen einde zal nemen. Met betrek king tot derde vraag, zeide dominee Schuurman, dat niemand naar de dag van het laaste oordeel verlangt, AR - CHU Lijst 2 AR - CHU De leden van de Ned. Chr. Vrouwen bond, afdeling Waddinxveen, kwa men dinsdagavond j.l. in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan bij een om te luisteren naar ds. Schuur man uit Voorburg die sprak over het onderwerp: „De wederkomst van Christus". Dit onderwerp roept eigenlijk drie vragen op,'zo begon dominee Schuur man zijn betoog. Op de eerste plaats Wanneer zal Christus terug komen ten tweede: wat gebeurt er dan pre cies en ten derdie: waarom zien we er maar zo weinig naar uit Op de eerste vraag lean men eigen lijk geen antwoord geven .Verschil lende sekten hebben reeds verschei dene malen data vasgesteld, die ech ter nooit bewaarheid zijn geworden. Wel staat er in de Bijbel te lezen, dat het laatste oordeel zal plaatsheb ben ak het Evangelie aan iedereen in deze. wereld is verkondigd. Omdat er dus geen tijd bekend is, moeten omdat het zondebesef nog te gering is. 'Ook zijn wij te ego-centrisoh. Wij denken alleen maar aan ons zelf, nu we leven in een tijd van rust en wel vaart. We zijn echter geneigd de mensen, die hun leven slijten in in richtingen of in honger of armoede leven te vergeten. En dan: Hebben we wel vertrouwen in God Zal het leven op de nieuwe aarde wel zoveel mooier zijn als thans op deze wereld Aldus dommee Schuurman. Vooraf maakte de secretaresse mevr. Saton reeds het programma voor het seizoen 1962-1963 bekend. Onder meer zal er een boekbespreking wor den gehouden, het werk van het Le ger des Heils nader worden belicht en tal van interessante onderwerpen zoals „Het gesprek van het gezin" „verantwoorde gezinsvorming,' e.d. onder de loupe worden genomen, ter wijl vanzelfsprekend de traditionele kerstviering ook volgend jaar niet zal ontbreken. Afhalen Vis- en Hengelakten In verband met het a.s. visseizoen bestaat op 25 MEI en 1 JUNI van 19.00 TOT 21.00 UUR gelegenheid tot het verkrijgen van de diverse vis- en hengelakten en hengelbewijzen. Raadpleeg een handleiding voor U gaat vissen De hengelsport in de praktijk Voorbij dc derde breket (Het vissen in zee) 2,95 Zilver en goud uit plas en polder (het vissen op voorn) 2,95 Uit de soepele pols (het hanteren van de werp hengel met molen of draaiende reel en de vliegenhengel) 2,95 Rovers, Dienders en Kannibalen (Het vissen op snoek baars en snoekbaars) 2,95 Handboek voor de hengelaar vissen en vangen waar, wat en hoe Vorstelman en van Onck 10,90 S.G.PEN HERV. KIESVERENIGING Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornl. V.m. 9.30 uur Eerw. heer J. W. Grisnigt te Rotterdam Nam. 6.30 uur ds. Joh. Verwelius N.H. Kring „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur en nam. 7 uur ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur ds. J. G. Paardekoper Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur ds. A. P. Verloop Woensdag 23 mei nam. 7 uur ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de Hoogmis; 11 uur de late mis; elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; door de week 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid 4-8 uur. De zondagsdienst wordt waargeno men door dr. J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2979 Aangifte van 10 t.e.m. 16 mei 1962. Geboren Yvonne Maria Tlieresia, dv W. P. J. Hogenelst en A. J. de Ruwe Ringvaartsingel 36 Frederik Thomas, zv J. J. Rahajaan en J. Koldenhof, J. W. Frisoweg 40; Adrianus, zv L. van 't Wout en C. W. Markus, Noordeinde 112; Nanko Cornelis, zv N. Groeneveld en A. Koster,-Pr. Margrietstraat 5. Ondertrouwd H. de Vries en I. Kempkes; J. C. van Reeuwijk en A. G van Es; W. Verwoerd en M. van der Vlist. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden sleutel van bromfiets, Edammerkaasje, zwart windjack, wol len sjaal, zwarte darnesbandschoen, bramfietsslot, beige glacé dames- handschoen, groene step. Verloren portemonnaie met inhoud, bruine diplomatentas inh regenjas; blauwe step, rode plastic portemon naie met inh., bruin kinderjasje, groe ne autoped, gele regenjas, groene vulpen, doublé armband. Het zevende bedrijfsdamtournooi, dat door Damlust werd georgani seerd, is dezer dagen besloten met een bijeenkomst in de kantine van De Producent. Het aantal deelne mers aan dit Goudse damtournooi neemt jaarlijks toe. Deze maal wa ren er zeventig spelers. Voordat tot de prijsuitreiking van het tournooi werd overgegaan werd er nog een snelgong-wedsrijd ge speeld. Deze was onderverdeeld in zes ronden. In een hoog tempo, waarbij de wedstrijdleider met een pauze van 5 seconden zwart of wit afriep werd op de borden geduchte strijd geleverd. De winnaars van de groepen werden: C. v.d. Maas, A. CompeerJ C. H. Kramp, A. Zwa nenburg; G. Hendrikse; J. Groene- woud; L. de Graaf; W. v.d. Berg; J. v.d. Zwaluw; A. v.d. Flier; A. Broekhuizen, C. Leeflang; H. v.d. Laan en Hh. Annaars. Daarna ging voorzitter Molenaar over tot de prijsuitreiking. De tuin ders uit Bleiswijk hadden de be slissingswedstrijd tegen het vijftal van De Baan gewonnen en daar mee de wisselbeker Van het be drijfsdamtournooi veroverd. De lei ding vrklaarde de afgebroken par tij tussen Kempkes en De Produ cent tot remise, zodat Kempkes in groep 2 eerste werd op de rang lijst. Okkerse I legde beslag op de tweede plaats terwijl De Produ cent K. de derde plaats voor zich opeiste. De eindstanden werden ten slotte: Groep I: De Tuinders 4 pun ten uit 3 wedstrijden; Baan 4 uit 3; Verheul 3 uit 3; De Producent M 1 uit 3. Groep 2: Kempkes 7 uit 4; Okkerse 1 6 uit 4: De Producent K 5 uit 4; BVAB 2 uit 4; Van Schalk Berg huis 0 uit 4. Groep 3: Goedewaagen I 8 uit 4; GMG 6 uit 4; Okkerse II 4 uit 4; Goedewaagen 2 uit 4; Dhie Ghouwe 0 uit 4. Voor de Bleiswijkse tuinders nam de heer Van Epengen de wissel- Bij de tweede groep nam de heer A. Compeer namens het team van Kempkes de beker voor de eerste prijs in ontvangst. Voor het beste team uit groep 3 nam de heer Ko- revaar de beker in onvangst voor het team van Goedewaagen. Voorts werden de persoonlijke re sultaten van het tournooi bekend gemaakt. De heer C. Molenaar over handigde de heer A. de Frankrijker van Verheul, een zilveren beker, omdat hij de afgelopen weken de beste persoonlijke prestaties heeft geleverd. C. H. Kramp eiste de 2e plaats voor zich op, terwijl F. Jaco- bi de derde prijs kreeg. In Groep 2 kreeg J. Slappendel aanvankelijke felle tegenstand van P. Tom en A. de Graaf. In het zicht van de eind streep trok hij er tussenuit en werd eerste. Tom en De Graaf moesten met de tweede en derde plaats genoegen nemen. C. v. d. Maas kwam in groep 3 het beste voor de dag en kreeg de eefste plaats toebecleeld. C. Korevaaf en L. v.d. Heuvel kregen de twee vol gende plaatsen. Alle deelnemers, die de afgelopen vijf jaren aan het tournooi hebben deelgenomen ontvingen nog een herinnerings-medaille. De organisa toren de heren Molenaar, van Zeyst en van der Wouden mochten na- mens de deelnemers van de heer Compeer woorden van dank, als mede een asbak in ontvangst ne men. S.G.P. EN HERV. KIESVERENIGING

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 3