CAMERA IRRUILACTIE FOTO DE ROOT KerkbouwplanWet en Evangelie' Chr. lagere school in plan Groenswaard Gemeente-elftal tegen Be Fair op 6 juni ZELFSTANDIG BOEKHOUDER Wijziging voorgesteld van ambtenarenreglement Bouwrijp maken van Putte-Noord MELDER Opleiding voor bejaardenhelpster Aanrijdingen bij afritten rijksweg Raadsvergadering op 7 juni Kringvergaden.!^ Jehovah's Getuigen Spoorboekjes Plan voor muziektent in Warnaarplantsoer. W.S.E.- GROiNi;W£0 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 1 JUNI 1962. PAGINA 3 De bouwplannen van de Ned. Hervormde Kring „Wet en Evangelie" voor de stichting van een eigen kerkgebouw aan de Prinses Beatrixlaan nemen thans vaste vorm aan. Het architectenbureau A.Verschoor-Teun Bier, gevestigd te Loosduinen en te Boskoop maakte een ontwerp voor een modern kerkgebouw, dat ruim vijfhonderd zitplaatsen zal bevatten. Aan het gemeentebestuur is het verzoek gericht voor de bouw van deze kerk de in het uitbreidingsplan gereserveerde grond aan de Prinses Bea trixlaan tussen Kerkweg en Chr. Ulo-school in, te mogen kopen. Volgens de voorlopige berekenin gen gaat het kerkgebouw, dat nog iets langer wordt, dan op de hier bij afgedrukte tekening staat aan gegeven, ongeveer 300.000 kosten. De Hervormde Kring „Wet en Evangelie" hoopt van dit bedrag ongeveer de helft aan subsidies te ontvangen van Rijk en Kerk. De eigen bouwactie heeft tot op heden reeds f 40.000 opgebracht en de bedoeling is bij de aanvang van de bouw, vermoedelijk begin 1963, in totaal 60.000 aan eigen geld be schikbaar te hebben. Behalve door giften hoopt de Kring de grond, zodra deze in eigendom is verkre gen, weer symbolisch aan leden van de kerk alsmede belangstellenden te verkopen, zodat men nog ster ker de idee krijgt, daadwerkelijk in de kosten te hebben bijgedragen en ook medeëigenaar tezijn. Hoewel deze symbolische voorkoop offi cieel nog niet is gestart, zijn er al belangstellenden voor vele tiental len vierkante meters. In de kerk zelf komt een aandacht centrum, bestaande uit een vast podium met kansel, doopvont en avondmaalstafel. Buiten de kerk- zaal komt een royale ontvangsthal, die ook voor andere bijeenkomsten zal kunnen worden benut. Behalve de consistoriekamer zijn er nog drie zaaltjes geprojecteerd voor diverse bijeenkomsten, speciaal ten behoe ve van het jeugdwerk. Toren in vijver Ten aanzien van het exterieur spreekt de tekening duidelijke taal. Een bijzonder aspect wordt ge vormd door de toren, die doorloopt tot in de kerk, maar niet als een massief stenen geheel. Een glas wand, met daarin verwerkt het kruis, zal vanuit de kerk een blik naar buiten in zuidelijke richting geven, waardoor overdag een fraai lichteffect kan worden bereikt bin nen in de kerk, terwijl bij avond, wanneer de kerk is verlicht, dit raam naar voren zal springen. Bij zonder is ook, dat de zuidelijke ge vel, die is gericht naar de Kerk weg, direct zal oprijzen uit een aan deze zijde van de nieuwe kerk geprojecteerde vijver. Voor de ongeveer elfhonderd zie len tellende Hervormde Kring Wet en Evangelie, die vooral grote be langstelling geniet van de nieuwe ingezetenen is het te hopen, dat de aanvragen en alle urgentie verkla ringen, die daarbij behoren om zo spoedig mogelijk een bouwver gunning te verkrijgen, in Den Haag gunstig zullen worden ontvangen. Dan zal „Wet en Evangelie" einde lijk onder eigen dak kunnen gaan werken en zal men alleen maar met waardering kunnen terugden ken aan de bijzondere medewer king van de Gereformeerde Kerk, die in de afgelopen jaren het Geref. Verenigingsgebouw aan de Station straat ten behoeve van de kerk diensten van Wet en Evangelie be schikbaar stelde. FA J. VAN LEEUWEN ZN BRANDSTOFFEN EN OLIEHANDEL Plasweg 16, Waddinxveen Vraagt voor direct Minimum opleiding U.L.O. en praktijkdiploma boekhouden. Leeftijd 25 t.e.m. 30 jaar. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige gegevens te richten aan boven ermeld adres. Meer mogelijkheden voor aanblijven van gehuwde ambtenares Na overleg met het plaatselijk geor ganiseerd overleg stellen B en W. de raad voor over te gaan tot toijzi- ging van het algemeen ambtenaren reglement, waardoor de mogelijkhe den om een gehuwde ambtenares na haar huwelijk in dienst te houden dan wel aan te stellen aanzienlijk worden verruimd: Reeds in een raadsvergadering in de cember 1955 werd over deze lcwestie gesproken, maar toen staakten de stemmen over een voorstel tot wijzi ging van de rechtspositieregeling voor de ambtenaren inzake de ge huwde ambtenares. Thans is het zo, dat een vrouwelijke ambtenaar, die in het huwelijk treedt met ingang van de dag volgende op haar huwelijk, eervol kan worden ont slagen. Op deze regel kan slechts"in zeer bijzondere gevallen en wanneer de raad dat 'bepaalt, een uitzonde ring worden gemaakt. Ondanks de verruiming die het col lege voorstelt, wil men wel de alge mene regel handhaven, dat een amb tenares een dlag na haar huwelijk eervol wordt ontslagen. B en W zeg gen dat dit louter is om praktische en niet om principiële redenen. De verruiming kan naar de mening van het college worden verkregen, door te bepalen dat uitzondering kan worden toegepast, wanneer en voor zolang de belangen van de dienst zich tegen die regel verzetten, zulks ter beoordeling van B en W, Op de ze wijze blijft het mogelijk aan een gehuwde ambtenares ongevraagd eer vol ontslag te verlenen, wanneer de omstandigheden dat noodzakelijk maken. B. en W. hebben aan de firma Gebr. P. en A. de Man uit Ammerstol op- fedragen het bouwrijp maken van e terreinen in het plan Putte-noord voor 774.900. De weiikzaamheden zullen ongeveer een jaar duren. In de toekomst moeten hier ca. 850 woningen worden gebouwd, waar onder een torenflat van tien verdie pingen. Het adres voor Dames- en Herenkleding naar maat Passage Telefoon 2127 Gebouw aan Kerkweg vertoont vele gebreken en wordt te oud De Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs heeft het gemeente bestuur om medewerking gevraagd bij de stichting van een nieuwe lagere school in het uitbreidingsplan Groenswaard, ter vervanging van de Koningin Julianaschool aan de Kerkweg 121. Aan dit schoolgebouw, dat destijds door de gemeente in bruikleen werd afgestaan, kleven vele gebrekenin verband met de ouderdom, die niet meer zijn te verhelpen. Bovendien wordt een sterke toeneming van het leerlingen tal verwacht, waardoor deze school binnen niet al te lange tijd te klein zal worden. In de laatste jaren is het aantal leer lingen van deze school met gemid deld 13 procent per jaar gestegen en voor de komende jaren becijfert het bestuur de gemiddelde stijging nog op 10 procent per jaar. In 1953 wa ren er 84 leerlingen enthans 216. Bij het nieuwe schooljaar worden dit ren er 84 leerlingen en thans 216. in 1965 317. Deze cijfers betekenen tevens, dat er in 1963 behoefte zal zijn aan een ze vende leerkracht, terwijl twee jaar later een achtste leerkracht zal moe ten worden aangetrokken. Het thans in gebruik zijnde gebouw telt zes lokalen en is niet voor uit breiding vatbaar. Voor de nieuwe school in Groenswaard zijn acht lo kalen geprojecteerd. In september zal de eerste algemene cursus tot opleiding van bejaarden helpster voor Leiden en omgeving beginnen. Deze cursus zal gegeven worden aan de Vakschool voor Meis jes aan het Rapenburg. De meisjes worden opgeleid voor het diploma bejaardenhelpster van de Nederland se Federatie voor Bejaardenzorg. De opleiding tot bejaardenhelpster duurt twee jaar. Er wordt één avond per week van 4.30-8.40 uur les ge geven aan de Vakschool, gedurende veertig weken per jaar. Het lespro gramma is zeer afwisselend en van zelfsprekend volkomen afgestemd op de werkzaamheden, die de meisjes hebben te verrichten. De cursisten ziin werkzaam in bejaardentehuizen, of hebben het plan in de bejaarden zorg te gaan werken. Degenen, die belangstelling hebben voor de cursus, kunnen inlichtingen inwinnen en zich eventueel opgeven bij mej. H. H. F. Henderson, direc trice van de Vakschool voor Meisjes voor Leiden en omstreken, Rapen burg 23 Je Leiden. Telef. 257 20, Spreekuren: maandag van 2-4 uur en dinsdag van 7-8 uur. Met het oog op het beperkte aantal cursisten, dat aangenomen kan wor den, is het gewenst zich zo spoedig mogelijk op te geven. Groei Techn.-school „Nieuwe vaart" Aan de Christelijke Technische School „Nieuwe Vaart" te Gouda, zijn tot leraren benoemd de heren: T. Glismeijer voor algemeen vor mend onderwijs; J. Kronemeijer voor praktijk timmeren en F. Tukker voor brood- en banketbakken. Beide eerstgenoemden zijn aange steld wegens uitbreiding. Het aantal leerlingen van de school groeit na melijk gestadig. Het bestuur heeft op zijn verzoek van het Ministerie van Ónderwijs, Kunsten en Weten schappen één dezer dagen toestem ming ontvangen om met ingang van het schooljaar 1962-1963 een zesde eerste klas en een zesde tweede klas te beginnen. Het totaal aantal klas sen van de dagopleiding zal daar mede uitgebreid worden tot zestien. De benodigde lokaalruimte komt be schikbaar, omdat de noordvleugel van het nieuwe gebouw aan de Nieuwe Vaart over enkele weken wordt opgeleverd. Deze vleugel be vat: twee bankwerkerijen, een plaat werkerij-smederij, een lasserij, een brood- en banketbakkerij en een theorielokaal. Met verlangen wordt uitgezien naar de dag waarop het noodgebouw aan het Paradijs geheel zal kunnen wor den verlaten. Zondagmorgen, omstreeks half twaalf vond er bij de noordelijke afrit van de rijksweg een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. Een van de afrit komende auto bestuurd door mej. M.T. uit Den Haag stopte om voorrang te verlenen aan een Engel se personenwagen. Mej. T. trok hierna weer op, dooh werd van ach teren aangereden door een andere aiuto, bestuurd door A.J.v.B., even eens uit Den Haag. Beide auto's werden beschadigd. Ook bij de zuidelijke afrit van de rijksweg gebeurde een verkeersonge val. Een bestuurder van een perso nenauto uit Zoetermeer, de heer H. H. verleende geen voorrang aan de automobilist M.J.D. uit Gouda, die van de rijksweg kwam. Beide wa gens raakten elkaar nog net maar de materiële gevolgen van het onge val werden veel ernstiger, toen vrij wel tegelijkertijd een derde perso nenauto tegen de achterkant van de wagen van de heer H.R. botste. De eerstvolgende vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad is vast gesteld op donderdagavond 7 juni, aanvang 8 uur ten Onze Knegt Jr., Geslaagd genoot de heer G. de lid van het fanfarecorps Concordia, slaagde in Utrecht voor het muziekdiploma A. Te Maastricht is geslaagd voor de akte N xx, 1ste gedeelte, mej. A. M. Kraneveld, alhier. kringve gen die a o van Jehova's retuigen die afgelopen weekeinde in le veemarkthallen te Gouda werd gehouden, had op het vrijdagavond programma demonstraties, instructies en aanmoedigingen met betrekking tot de persoonlijke verantwoordelijk heid van elke evangelist. Zaterdag middag werden 16 personen door on derdompeling in het Spaardersbad gedoopt. In het avondprogramma werd net accent gelegd op het ver hogen van de doeltreffendheid van het bijbels onderwijzingswerk. Het hoogtepunt van de vergadering werd zondagmiddag gevormd door de openbare lezing: „Wie zal de we reld regeren?", welke door de heer M. Kaptein werd uitgesproken voor 1953 aanwezigen. Spreker besloot met de aanmoedi ging, thans de tijd om Gods wil te leren kennen en doen uit te kopen, daar de Bijbel ons leert dat het ant woord op de vraag: „Wie zal de we reld regeren?", zeer nabij is. De heer J. van Wijngaarden besloot de vergadering met een lezing die beklemtoonde dat het werk dat nog gedaan moet worden veelomvattend is en met het besef voor verant woordelijkheid dient te worden uit- De heer Zweere, van Jehova's getuigen alhier deelde ons mede, dat 60 getuigen uit zijn gemeente aanwezig waren. Opbrengst van wedstrijd bestemd voor bejaarden sociëteit Ten bate van de kas van de bejaarden-societeit, die geregeld middag bijeenkomsten organiseert voor de bejaarde inwoners van onze gemeente, zal woensdagavond 6 juni a.s. een elftal, samengesteld uit gemeente ambtenaren een voetbalwedstrijd spelen tegen een elftal van Be Fair. Burgemeester C. A. van der Hooft zal de aftrap voor deze wedstrijd ver richten, die worden gespeeld op het Be Fair terrein aan de Kanaaldijk. Van alle bezoekers, afsmede van al le spelers zal ten bate van het goe de doel een toegangsprijs worden geheven ten bedrage van twee kwartjes voor de volwassenen en twintig cent voor kinderen. De wedstrijd vangt aan om half acht. Van gemeentelijke zijde zijn de vol gende spelers opgesteld: in 't doel G.H.F. v.d. Haterd, achterhoede, J. Schouten en C. de Lang, midden linie: A. M. Zwamborn, H. de Bode en L Sparretak; voorhoede: Van Lange, M. Louhenapessy, H. J. A. v.d. Water, C. v.d. Klauw en S. H. Kaptein. Reserve spelers zijn: M. J. de Heer en A. Alblas. Be Fair heeft G. Zalm in het doel opgesteld. Voorts in de achterhoe de L. de Graaf en H. v.d. Akker, middenlinie: N. de Bruin, T. de Graaf, C. Verwey en in de voor hoede: S. H. van Hoven, A. J. Mon ster, R. Pols, A. Poot en C. v.d. Wal. Als scheidsrechter treedt op de heer M. v.d. Kroeg. Beide elftallen hopen op een grote belangstelling van de burgerij en zeker van geheel sportminnend Waddinxveen, om deze bijzondere voetbalwedstrijd volledig aan zijn doel te laten beantwoorden. BoekhVeldwijk De reeds lang bestaande plannen voor de stichting van een muziek tent in het Warnaarplantsoen, spe ciaal ten behoeve van de muziek verenigingen Concordia en Voor waarts, hebben nu vaste vorm aan genomen en zullen, indien de ge meenteraad met het voorstel van B. en W. akkoord gaat, kunnen worden gerealiseerd. De bouw van een muziekpaviljoen was destijds reeds opgenomen in een eerder door de raad aanvaard ur gentieprogramma. B. en W. zeggen in hun voorstel aan de raad, dat zij de aanwezigheid van een muziek tent van grote betekenis achten voor het culturele leven in Waddinxveen, omdat ook de zangverenigingen er gebruik van kunnen maken. Het ontwerp voor de muziektent is gemaakt door het architectenbureau R. H. Fledderus en L. Roggeveen. De kosten worden geraamd op ruim 42.000,—, waarvan 22.000 kan worden gedekt uit het fonds stads uitleg. In verband met de plaats waar de muziektent moet komen, is een der wandelpaden in het Warnaarplant soen enige tijd geleden reeds ver plaatst, waardoor ook een deel van de vijver kon worden opgeschoven. De muziektent zal komen te staan op de strook grond ten oosten der thans gereedgekomen tennisbanen. Zondag a.s. 2.30 nor BELANGRIJK DOOR HET PROTEST VAN GROENEWEG Ds J. J. Mol naar Nieuw Guinea De vroegere predikant van de Ned. Herv. gemeente, alhier, ds. J. J. Mol zal met Pinksteren als legerpredikant naar Nieuw Guinea vertrekken. Eervol ontslag De directie en commissarissen van N.V. Auto-industrie Verheul hebben op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan de heer C. J. C. Verheul als algemeen verkoopleider. In zijn plaats is benoemd de heer W. K. Boontje. van 12 mei t.e.m. 9 juni Uw oud toestel is f 7,50, f 10,- of f 15,- waard. Vraagt ons inlichtingen NESSE 2 TELEFOON 2102

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 3