Sportnieuws VERBAKEL KLEDING 1ÉL0Ü0 miljonairs in IMoord-Amerika B ROM Verkeerslessen voor bedrijven DE KERKEN NODIGEN Samenstelling van sterren verschilt Electriciteit vervangt dynamiet Boekhandel Veldwijk Johanna Francina van der Krans B0EKH0UDER(mnl.ofvr.) FLINKE KRACHT JONGEN mnl. en vr. Personeel Flinke Broodbezorger PERSONEEL Uitgaansdag Ouden van Dagen en Invaliden WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - VRIJDAG 1 JUNI 1962. PAGINA 4 Be Fair-nieuws Programma voor a.s. zaterdag Be Fair - G.W.S. (Sassenheim) 4e klas K.N.V.B. Be Fair II - G.W.S. II aanvang 3 uur Zwervers b - Be Fair b 4 uur Zaterdagmiddag gaan de Be Fair- pupinen naar liet ir'upiUentournooi ui] vv addinxveen. Waddinxveen Lekkerkerk - Waddinxveen 1—6 Voor de ïust een opgaande strijd en net was uekkerKeiK oat in de ibde minuut de ieiaing nam door Rein- ders (1-U). derde doeren ontsnapten nog enaere maren aan 'n doorboring maar twee minuten voor de rust was ■net AiDias die met een goed sonot ue stand op i-JL bracnt. r\a de rust was lancaeraerK. net eerst in de aan val, Verwaai loste een keinard scnot uat eenter tegen de paal vloog. in de luae minuut Kreeg W'veen een noeitsonop te nemen waaruit Bone- iaas scoorue (i-Z). Lven later ver- noogoe van Muyen de voorsprong tot i-d. neKKerKeiK gelooide net wei en met twee aoeipuuten bracnt Bo- neiaas de stand op i-0. Vijt minuten voor net einde maaKte beneurwater net nart uozijn vol (-L-6). W'veen JUL zette zijn zegereeks voort door met Z-l van uiympia V te win nen. W veen lil meid ue punten in eigen nuis aoor een Z-U overwinning op oroeneweg 1U. W veen kreeg za- teruag zijn oe Kampioen n.l. W veen c Z uoor een Z-l zege op Bodegra ven c 3. Wedstrijden voor het weekeind Zwervers Z - W'veen Z 4.30 u. Zwervers b - W'veen b 3.15 u. J. boys cZ - W'veen c2 2 u. W veen - Gouderak 2.30 u. Amm. S.V. 3 - Wveen2 2.30 u. W.Z.C. De Gouwe Wederom is er tot op heden nog geen wedstrijd doorgegaan het ziet er dan ook met naar uit dat we deze week nog buiten zuilen kunnen zwemmen. Ondanks de kou tooh maar weer het nieuwe Vrijdag 1 juni 7.15 uur B.Z.C. - Gouwe (meisjes) 7.45 uur B.Z.C. - Gouwe (jongens) 7.30 uur G.Z.G. 1 - Gouwe i te Stolwijk voor de uitgestel de opening van het nieuwe had. Zaterdag 2 juni 4.15 uur Folodagen in Utrecht. Maandag 4 juni 7.30 uur Zwem- en Polotweekamp te Woerden tegen Pin- kwuins en W.Z.G. Dinsdag 5 juni 7.00 uur Gouwe - B.Z.C. WAAROM ZO SNEL? Snel rijden betekent een zeer geringe tijdwinst n veel groter risico en hogere onkosten 7.45 uur Gouwe 2 - Veohtstreek 2 8.15 uur Gouwe I - Swift I Wandelver. ,TF.I.K.' WSV WIK neemt ook dit jaar weer deel aan de avondvierdaagse die vol gende week in Gouda start. Twee groepen n.l. de junioren en de adspi- ranten zijn hiervoor ingeschreven. De groepen vertrekken dinsdagavond om 6 uur bij de Julianastraat om ge zamenlijk naar de start in Gouda te gaan. In verband met de voorberei dingen voor de avondvierdaagse is er vanavond om 7 uur clubbijeen- komst. Gymver. TOOS Zaterdag 26 mei werden te Gouda selectiewedstrijden voor de turnkring Gouda en omstreken gehouden. Dit ter aanvulling van 't heren keur corps. Hierbij plaatste zich één lid van de Gymnastiekveren. T.O.O.S., de heer H. Schildt, die zich als eer ste van de tien deelnemers in leeftijd van 16 - 20 jaar. zodat hij daardoor opgenomen is in het heren keurcorps van Gouda en omstreken. Hoe ouder hoe rijker In een onlangs verschenen boek, ge titeld: „The Share of the Top ^Wealth Holders in National Wealth" ver schaft professor Robert J. Lampman vande Universiteit van Winconsin 'n aantal merkwaardige gegevens over de verdeling van de rijkdom in de Verenigde Staten. Professor Lampman noemt om te beginnen iedereen „rijk" die ten minste 60.000 dollar bezit. In 1961 telt hij in Amerika meer dan 3 mil joen „rijkaards". Verder blijkt uit z'n gegevens dat één procent van de vol wassen bevolking van de Verenig de Staten over 28 procent van het totale persoonlijke bezit beschikt Deze verhouding is ongeveer gelijk aan de situatie van begin 1933. Tussen 1953 en 1961 nam het aantal miljonairs toe van 27.000 tot 100.000 het aantal multi-miljonairs van 2000 tot 10.000. Deze laatsten, wier be zit varieert van 3 tot 5 miljoen dol lar, blijken hun bezit voorbijna 80 procent in aandelen en obligaties te hebben belegd en minder dan 1 pro cent in levensverzekeringen. Van de eerder genoemde rijken (met meer dan 60.000 dollar) bestaat twee derde deel uit mannen, de rest zijn vrouwen. Algemeen geldt; hoe ouder hoe rijker. De vrouwen zijn het meest gefortu neerd tussen 30 en 50 jaar en pro fessor Lampman is heel nieuwsgie rig naar wat er met het geld van de ouder wordende rijke dames gebeurt De kosten van levensonderhoud ste gen in de periode 1953-1961 met 11 procent, de lonen van de werknemers in de industrie echter met 31 procent zo berekent professor Lampman ver der, die volgens zijn gegevens op ge middeld 4200 dollar per hoofd van de bevolking komt. Tot slot en troost merkt Lampman op dat de totale persoonlijke rijkdom in de Verenigde Staten gedurende de laatste 40 jaar ongeveer zevenmaal zo groot is geworden, n.l. van 300 miljard in 1922 tot thans 2000 mil jard dollar. Veilig Verkeer rap 7.30 uur Gouwe I - G.Z.C. 3 (dam.) 8.00 uur B.Z. P.C. 2 - Gouwe 4 Donderdag 7 juni 7.30 uur De Plas I - Gouwe 2 (dames) 7.15 uur Gouwe - S.Z. P.C. Voorspelling zomer 1962 In september van het vorig jaar namen wij in Het Week blad voor Waddinxveen, een weersvoorspelling op van een bejaarde visser uit de Goudse streek. Hij voorspelde toen het te verwachte weer voor de winter 1961-1962. Zijn voor spellingen zijn toen niet geheel doch wel voor een groot deel uitgekomen. Zo werd door hem het koude voorjaar op feilloze wijze voorspeld. Wat zegt deze visser over de weersverwachting van de a.s. zomer? De man verwacht een echte, ouderwetse zomer, zo vertelde hij ons. Daarmee be doelt hij niet alleen mooi weer, weer, maar naast verschillen de hittegolven ook enkele fik se stormen. Het ooft en de kas sen zullen het dan ook weer zwaar te verduren krijgen door hagel- en onweersbuien. Het wordt dus een zomer met veel afwisseling en grote tegenstel lingen. De vakantiegangers zullen dan ook niet allemaal op mooi weer kunnen rekenen. De een zal volop van de zon kunnen genieten, terwijl de ander een regenweek kan krijgen. We krijgen al een vroege herfst, zo zeide hij. Maar niet koud. Met betrekking tot de gras- en hooi inmaak, deelde hij ons mede, dat er ondanks het koude voor jaar veel goed gras is te ver wachten, ait in tegenstelling tot vorig jaar, toen het gras nogal slap was. Spreekwoorden „Jongens," zei de Nederland- se leraar. Ik toil eens weten, wie van jullie een goed spreek- j woord kent. Ja, begin jij maar eens. Na regen komt zonneschijn. Best nu jij Ronald. Gedeelde vreugd is dubbele j vreugdl Heel goed. Nu was de beurt aan Wouter, die als een zeer brutaal jong- mens annex keetschopper be- kend staat. Hij zegt dan ook: Een gek kan j meer vragen dan tien wijzen kunnen beantwoorden. De leraar niet wetend, wat hij hieraan heeft, zegt: Nog één. Waarop Wouter zegt: „Wie de schoen past trekke hem aan. De leraar wordt kwaad en schreeuwt: En nu gauw een j ander, anders ga ik naar Qe Onverstoorbaar gaat Wouter voort: „Veel geschreeuw en weinig wol." De Neerlandicus vliegt, zie dend van drift de klas uit en j Wouter vervolgt: Als de kat van honk is, dansen de mui- zen. Even later komt de leraar, nog j rood en hijgend achter de di- j recteur aan, de klas binnen. Het hinkende paard komt ach- teraan, mompelt Wouter. Zo Woutje, ken jij zulke mooie spreekwoorden? vraagt de di- recteur die, in tegenstelling tot de leraar, erg kalm is: Zeg er nog eens een paar. Een ongeluk komt zelden al- leen. Verder komt hij niet, j want hij wordt uit de bank U Hij weet nog te roepen: Be zint eer ge begint, maar vol gens de overlevering althans) krijgt hij 'n jpak slaag en hui lend zegt hij: Wat gij niet wilt dat U geschiedt. Men stuurt hem naar huis, maar bij de deur kijkt hij nog even om en zegt: Oost West, thuis best. Overgenomen uit een Haags schoolblad.) Om te trachtten de verkeersveilig heid op de weg te bevoijderen heeft het Verbond voor Veilig Verkeer een populaire verkeerstheorie, de „Ver- keerjssleutel" samengesteld, welke door bedrijven en instellingen aan hun werknemers ter beschikking kan worden gesteld. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornl. V.m. 9.30 uur ds. J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur ds. Joh. Verwelius N.H. Kring „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur ds. E. H. Kalkman Nam. 7 uur dr. A. J. Lamping Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur ds A. Hoff-Visscher Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur ds. A. P. Verloop Woensdag nam.7 uur ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de Hoogmis; 11 uur de late mis; elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; door de week 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid 4-8 uur. De theorie heeft bewezen in een gro te behoefte te voorzien: menig be drijf, ervan overtuigd dat onvoldoen de kennis van de verkeersregels een van de voornaamste oorzaken vande verkeersongevallen is, waardoor werk nemers aan het arbeidsproces ontno men worden en er pitoduktieverlies optreedt, stelt de „Verkeerssleutel" gratis aan zijn werknemers beschik baar en looft prijzen uit voor de bes te resultaten. De cursus bestaat uit zes losse delen en een boekje met verkeerstekens. De lessen kunnen zowel thuis als in groepsverband (met toelichting wor den bestudeerd. Ieder hoofdstuk be vat een aantal vragen welke door de cursist moeten worden beantwoord. De vragen mogen eventueel met be hulp van het bestudeerde hoofdstuk worden gemaakt. De vriagenlijst word collectief aan het verbond gezondten welke ze corrigeert en weer terug zendt. Na de zesde les wordt een klein ex amen afgenomen waarin de stof uit alle lessen is betriokken. Het Verbond beoordeelt deze tests, geeft een cij fer en schrijft voor de geslaagden 'n certificaat uit; bij dit certificaat be hoort tevens een draag(sleutel)-insig- ne. De certificaten en insignes wor den in vele gevallen aan de cursis ten uitgereikt tijdens een feestelij ke bijeenkomst. De zondagsdienst wordt waargeno men door dr. C. A. de Geus, Stations straat 6, telefoon 2676. ook voor Tal van sterren hebben 'n volkomen andere chemische samenstelling dan hun naaste buren. Dit is de korte sa menvatting van de waarnemingen die in het afgelopen jaar verricht zijn in de Californische sterrenwacht Mount Wilson en Palomar. Gebleken is, dat op een voor de as tronomen goed bekende ster - 3 Cen- tauri A-, viermaal zoveel ijzer, vijf maal zoveel stikstof, honderdmaal zo veel gallium voorkomt als op ande re sterren, die zijn naaste buren zijn. Deze waarnemingen doen echter de vraag rijzen of het niet nodig is de afstandsDerekening in het heelal te herzien, aangezien deze gebaseerd zijn op de helderheid van de sterren. Tot dusver werd bij de berekening van de afstanden der sterren name lijk aangenomen, dat de sterren van dezelfde klasse een gelijke hoeveel heid licht uitstraalden. De ontdek king van de afwijkende chemische samenstelling van de verschillende sterren heeft de juistheid van deze veronderstelling aan het wankelen gebracht. Door de mijnbouwschool in Monta na zijn proeven om met behulp van electriciteit rotsen te vergruizen, met succes bekroond. De proeven had den ten doel een veiliger methode te vinden voor het doen springen van rotsen. Overal ter wereld wordt dit gedaan op de gebruikelijke wijze, namelijk met het boren van gaten en daarin dynamiet of andere spring stoffen tot ontploffing te brengen. De nu gebezigde apparatuur bestaat in hoofdzaak uit een soort kleine, maar krachtige radiozender. Maar in- plaats van de opgewekte energie naar een radioantenne te voeren, wordt de opgewekte energie door middel van kabels naar de rotsen gebracht die moet worden ontsloten. De sterke hoogfrekwente stroom boort zich onder grote warmte ont wikkeling door de rots en tengevolge hiervan wordt het gesteente plaatse lijk sterker verhit dan de omgeving. De uitzetting van het gesteente doet dit barsten en verkruimelen. Indien het gesteente waterhoudend is, ver loopt de reactie sneller. Raadpleeg een handleiding I voor U gaat vissen Zilver en goud uit plas en polder (het vissen op voorn) 2,95 Uit de soepele pols (het hanteren van de werp hengel met molen of draaien de reel en de vliegenhengel) 2,95 Rovers, Dienders en Kannibalen (Het vissen op soek baars en snoekbaars) 2,95 Telefoon 2238 Heden behaagde het de Heere, nog geheel onver wachts, van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Zuster en Tante, Mevrouw Wed. van WILLEM FREDERIK DE WEGER; in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam: FAMILIE VAN DER KRANS. ZWAMMERDAM, 29 mei 1962. Akerboomscheweg 7 De teraardebestelling heeft hedenmorgen tussen 1112 uur op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen plaats gehad. Heden oveleed plotseling onze geachte mede werker, de heer A. L. JONKER Zijn nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. Directie en Personeel: FIRMA J. VAN LEEUWEN ZN. Waddinxveen, 25 mei 1962. Plasweg 16 Gevraagd voor onze administratie-afdeling een accurate Eigenhandig geschreven Sollicitaties. Spoedige indiensttreding gewenst. IV. Verdouw en Zonen N, V. Triplex en Boardhandel Fluwelensingel 94 Gouda GEVRAAGD: voor smeerstation; en een die opgeleid wil worden voor het smeerstation. HOOG LOON. Automobielbedrijf A. Boonstoppel jr WADDINXVEEN KISTENFABRIEK BARENDSZ BOSKOOP vraagt voor lichte werkzaamheden. Aanmelden Reijerskoop 66, Boskoop. Gevraagd (Verkoper) Aangenaam zelfstandig werk. Goed loon. Aanmelden Steenland's Bakkerijen Kantoor Nieuwe Haven 2 Gouda. Vernieuw^ook^een^ uJ '"WANDVERSIERING, het maakt Uw woning gezelliger. Het vanouds bekende adres Kunsthandel v.h. BAYER H. Nanninga Hoogstraat 10 - Gouda - Tel. 3746 Adviseert U gaarne gevraagd hoog loon. Fa W. Koemans Nieuwe Gouwe - Oostzijde 1 - Gouda WOENSDAG 20 JUNI hopen wij weer de uitgaans dag Ouden van Dagen en Invaliden te doen plaats vinden. Het is de bedoeling 's morgens om 8.30 uur te vertrekken. Personen van 65 jaar en ouder en invaliden van elke leeftijd, die deze uitgaansdag willen mee maken zorgen er voor die datum om 8.30 uur reisvaardig te zijn, ze worden dan van huis afgehaald. Vul hieronder Uw naam en adres in, knip dit uit en bezorg het bij een van de volgende adressen vóór zaterdag 8 juni a.s. H. Huizer, Zuidkade 11 J. H. van Pinxteren, Zuidkade 157 G. van Ringelehstein, Ieplaan 71 T. Ververs, Kon. Wilhelminaplein 14 Hierlangs afknippen. Ondergetekende wenst deel te nemen aan de Reis van Ouden van Dagen en Invaliden op woensdag 20 juni a.s. Naam(en) Adres

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 4