Weekblad voor Waddinxveen Zomermode 1962 HEEMSKERK Tennisbanen Warnaarplantsoen in gebruik gesteld Onafhankelijk nieuwsblad verlang de meeste waarde voor uw geld 6285,-- de jong's autohandel n.v x~xrrrp.w™ Ledental „Groene Kruis" is belangrijk gestegen TH. J. IMHOLZ Strandcombinatie 1^"Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, I Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 I Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen V V er schijnt elke donderdag j Abonnement per kwartaal f 1.— bij vooruit- I betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. I I Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. I 1 Inzenden bijdragen en advertentie» dinsdag j I voor 12 uur DONDERDAG 7 JUNI 1962 Qm Prima wlgugging LEG ANTE LIJN ^ANGE LEVENSDUUR de meest verkochte wagen in de middenklasse tel. (01820) 4541 Gouda Dorpsstraat 33 - Telefoon 2218 BEJAARDENMIDDAG Dinsdag 12 juni zal de bejaarden- middagg ehouden worden in het R.K. Vereningiragsgebouw, Burgem. Troost straat. Aanvang 2.30 uur. Goede samenwerking noodzakelijk tussen en buiten ijzeren gordijn Ondanks een bijna winterse koude is zaterdagmiddag j (jA. vüti der Hooft cix ccïit voorzitter van Be Fair, die helaas niet aanwezig kon zijn, dank voor de medewerking, die van gemeentelijke zijde bij de realisering van dit tennispark was ondervonden. „Men heeft er hard aan moeten trekken om op tijd klaar te zijn" zo zeidè hij, maar ook de heer Brants kon met voldoening con stateren, dat de dienst van Openbare Werken alles op alles had gezet om het tennispark in goede staat te kun nen aanbieden. Attractie De openingsbijeenkomst zaterdag middag werd besloten met een de- monstratiespel door vier ervaren Haagse tennisspelers. Het gure weer van openbare werken, de heer A. C. Kraneveld, waren er ^ornaarhet nieuwe tennispark in het Warnaarplantsoen gekomen, waar vele belangstel lenden, vooZmelijke tennisliefhebbers of toekomstige spelers, zich hadden verzameld. Burgemeester Van der Hooft sprak er min of meer zijn verwondering over uit, dat het tennispark toch nog voor de tweede juni gereed was ge komen, waarvoor hij in het bijzonder dank bracht aan de directeur van openbare werken en diens medewer kers, voor het ongelooflijke vele werk dat in de laatste week was verzet. De heer Van der Hooft hoopte, dat beide thans bestaande tennisvereni gingen, alsmede de zwervers er een foede woning zullen hebben tussen et IJzeren gordijn, maar dat er daardoor echter geen scheiding zou ontstaan, tussen hen die wel en die niet tennissen. „Het gaat bij alles om het spel en we spelen om te winnen" zo zeide hij, maar we moeten ons ook een goed verliezer kunnen tonen. Naast het sportieve element, geloofde de burgemeester, dat de verenigingen een gezelligheidselement inhouden, vooral voor de dames, die daarom niet alleen lichamelijk maar ook geestelijk slerker van de banen naar huis zullen terugkeren. Voorts hoopt hij op een goede samenwerking tus sen beide verenigingen. Ten aanzien van het kostenvraagstuk meende hij dat men zich geen zorgen behoeft te maken. Indien er tussen allen betrok kenen een goed samenspel bestaat, komt dat vanzelf voor elkaar. Schepnet als geschenk Nadat burgemeester Van der Hooft ten teken, dat het tennispark offi cieel was geopend, de driekleur in de top van de nieuwe vlaggemast ihad gehesen, bood hij de spelers een origineel geschenk aan, namelijk een schepnet, om tennisballen, die over het hek zouden worden geslagen, uit dé naast de banen lopende sloot te kunnen vissen. Dat dit geschenk geen overdadige luxe was bleek het afgelopen weekeinde, toen de banen druk werden bespeeld en mede door de sterke wind tal van ballen over de afrastering vlogen. De voorzitter van de tennisvereni ging Waddinxveen, de heer E. Ch. Brants zegde mede namens de was er oorzaak van, dat de belang stelling voor hun spel al spoedig be gon te tanen. Groter was de belangstelling een later, toen de drie banen van 's och tends vroeg tot aan het eind van de middag druk werden bespeeld. Het ziet er naar uit, dat het Warnaar plantsoen er met de tennisbanen een attractie bij heeft gekregen, die het bezoek aan dit park zeker zal stimu leren. Bovendien zijn nu reeds enke le bruggen gereed, waardoor de wandelmogelijkheden zijn verruimd. Goede verwachtingen Wat betreft het tennispark zelf zal er de komende weken nog wel een en ander moeten gebeuren, om de acco- modatie aan de meest noodzakelijke eisen aan te passen. Zo zal op korte termijn een eenvoudig tijdelijk ge bouwtje verrijzen, dat mogelijk in 'n nabije toekomst door een definitief paviljoen kan worden vervangen. Op het ogenblik is er reeds een dus danige belangstelling voor de ten nissport, dat de verwachting is ge wettigd dat de banen in de toekomst wel op maximale capaciteit zullen worden benut. ■I i 'I I ^v: V -L* MÊSSam Huisbezoek aan alleenwonende bejaarden is wenselijk De vorig jaar doorgevoerde contributieverhoging van de Zuid-Hollandse Vereniging „Het Groene Kruis" afdeling Waddinxveen heeft de vereniging aanvankelijk 'tweehonderd leden gekost, ondanks het feit, dat de verhoging door middel van een brochure was gemotiveerd. Gelukkig kon in nader over leg een groot aantal van de betrokkenen worden overtuigd van de noodzaak van de contributieverhoging, waarna zijn zich opnieuw als lid lieten inschrij ven. Aan het eind van 1961 telde de afdeling Waddinxveen van het Groene Kruis 1730 ledenzes minder dan in de aanvang van het jaar. Dit blijkt uit het dezer dagen verschenen jaarverslag. Inmiddels is het ledental thans reeds tot ruim boven de 1800 gestegen. Volgens het verslag heeft de hogere i contributie de financiële basis van de 1 vereniging aanmerkelijk w gemaakt. Door de voortgezette groei van de gemeente is de omvang van het werkterrein van de beide wijk verpleegsters, de zusters De Boer en Florijn steeds groter geworden, waar door him taak onevenredig zwaar werd. Gelukkig zijn. thans de moge lijkheden aanwezig een derde wijk verpleegster aan te trekken. GEVESTIGD: Accountant en Belasting-consulent (Lid NCvA NCvB) BOEKHOUDINGEN CONTROLES BELASTING-AANGIFTEN EN -ADVIEZEN VERKOOP-ANALYSES en KOSTEN-CALCULATIES SALES-PROMOTION VERTALINGEN Voorlopig adres-. Jan Willem Frisoweg 20, Waddinxveen. Zuigelingenbureau Bij het zuigelingenbureau waren vo rig jaar 387 kinderen ingeschreven. Het aantal consulten bedroeg 2547 en het aantal huisbezoeken 464, in beide gvallen een stijging van ruim honderd ten opzichte van 1960. Evenals het zuigelingenburéau hield ook het kleuterbureau wekelijks zit ting. Het aantal bij dit laatste bu reau ingeschreven kinderen van 1 tot 6 jaar bedroeg eind 1961 1013 tegen 896 in het voorgaande jaar. Hier was het aantal consulten 873 en het aantal huisbezoeken 345. Bei de bureaus stonden ook in 1961 on der leiding van de districtsarts de heer E. J. C. Schipper. Ruimtegebrek Het wijkgebouw krijgt regelmatig druk bezoek te verwerken. Uitbrei ding zou geen overdaad zijn en in middels is overleg met een architect tot stand gekomen. Bovendien is nog in overweging genomen het zuigelin genbureau te splitsen om te voorko men dat de arts de toeloop van één middag niet meer naar benoren zou kunnen verwerken. De derde aan te trekken wijkzuster zal niet meer in het gebouw kunnen wonen, dat slechts woonruimte biedt aan twee verpleegsters. De gemeen te heeft inmiddels toegezegd voorde derde verpleegster wanneer deze in dienst treedt, een zgn. duplexwo- ning beschikbaar te willen stellen zodra er een vrij komt. Activiteiten De activiteiten, waarbij de afdeling is betrokken, zijn er vele. Regelma tig bezoeken de zusters de 35 gezin nen, die onder toezicht staan van het consultatiebureau voor tuberculose bestrijding te Gouda. Het wijkgebouw wordt zover dit mo gelijk is regelmatig voor volksgezond heids-doeleinden, zoals longonder zoek d.m.v. röntgenfoto's, sportkeu ring, inentingen en heilgymnastiekles sen, tegen een matige huurprijs be schikbaar gesteld. In verschillende gevallen, bijv. de inentingen, wordt door «de wijkverpleegsters assistentie verleend. De vereniging wordt voor kraamver- zorging in deze gemeente vertegen woordigd in het Kr aamcentrum Gou- we-Lek-IJssel door de voorzitter, de heer D. B. van der Most. De gezinsverzorging, die in handen is van een afzonderlijke stichting, gaat geheel buiten de vereniging om. De samenwerking met de plaatselij ke artsen is uitstekend en regelmatig bezoeken enkele artsen de bestuurs vergaderingen waarbij dikwijls van hun waardevolle adviezen wordt ge profiteerd. Jaarvergadering Tijdens de vorige week in De Unie gehouden jaarvergadering onder voor zitterschap van notaris D. B. van der Most, werd het jaarverslag uitge bracht, terwijl tevens een korte toe lichting werd gegeven op het finan ciële verslag. Beide wijkverpleegsters gaven een verslag van hun werk zaamheden in de wijk en in het ge bouw. Bij de rondvraag ontspon zich een in teressante discussie over bejaarden zorg. De wijkverpleegsters brachten n.l. naar voren dat het enige zin heeft de bejaarden die geen verpleeg hulp nodig hebben, toch regelmatig te bezoeken, voornamelijk de alleen- wonenden die niet regelmatig door kinderen e.d. worden bezocht. Het doel van deze bezoeken zou moeten zijn het signaleren van die gevallen waarin hulp zou moeten worden ge boden door welke instantie dan ook (kerk, maatschappelijk werkster, arts, verpleegster). Het tijdig ter bestem der plaatse doorgeven van soms op tredende gevallen blijft maar al te vaak achterwege en het regelmatig bezoeken kan dus worden beschouwd als een preventie waardoor ernstiger ongemakken kunnen worden voorko men. De zusters waren ervan over tuigd dat de betrokkenen dergelijke bezoeken in het algemeen op prijs zouden stellen. Daar echter het adverteren voor een derde wijkverpleegster nog geen suc ces heeft gehad, kan voorlopig aan dit bezoekwerk niets worden gedaan. Mevr. F. T. v. d. Torren-Veendorp suggereerde dat dit aparte krachten zouden kunnen of moeten zijn. Nu er enige hoop bestaat, dat we toch nog zomer zullen krijgen, pu bliceren we deze week speciaal ten behoeve van onze vrouwelijke le zers op pag. 2 nieuws met illustra ties over de zomermode 1962. Ervaren Haagse tennisspelers! sloegen zaterdagmiddag de eerste ballen in het nieuwe Waddinxveense tennispark in 't Warnaarplantsoen, dat thans officieel in gebruik genomen is. (foto Sjaak Noteboom) Al is ons klimaat niet zo bijzonder standvastig, toch willen we er uit en als het even mogelijk is, dan doen we dat ook. Velen bezoeken dan on ze stranden om daar heerlijk te ba den in het frisse zeewater en eens los te komen van alle zorgen en be slommeringen van alledag. Het strand verlangt echter andere kleding dan die wij normaal dragen. Om te beginnen onze badpakken en de kleding die wij zo in die heerlij ke vrijheid dragen, zoals blouses, shorts, rokjes, truien en wat al niet meer. Bij dat laatste behoort onder andere ook de badmantel. Nu is een badmantel een leuk kledingstuk dat zich heel goed leent voor mo dieuze grapjes. Van deze mogelijk heid wordt door de ontwerpers dank baar gebruik gemaakt en vele dames die zelf iets maken, zullen ze daarin gaarne navolgen. De illustratie toont een pracht van een badmantel, vervaardigd van de bekende badstof met in dit geval n streepdessin, namelijk wit met don kerblauw. De mantel heeft heerlijke wijde mouwen en kan geheel om het lichaam geslagen worden. Zo'rt streep doet het altijd goed en door dat ze hier verticaal lopen, geven ze de draagster wat meer lengte, iets dat verschillende dames heel goed kunnen gebruiken. Het bijzondere is hier wel het hoofd deksel, vervaardigd van dezelfde stof. Èen stevig kapje werd met de stof bekleed, terwijl de rand ruim geplooid werd aangezet. Hierdoor ontstond dit fraaie hoofddeksel, dat zeer charmant staat en schitterend gecombineerd kan worden met de badmantel. Het geheel is zeer mo dieus. Met zo'n snoes van een strand combinatie kan men zich zeker ver tonen en zal men veel bewondering oogsten. LA Voor hel tere MQ&U&L Baby-huidie a tvNrhfD.7 Z GEMEENTE WADDINXVEEN OPENBARE BEKENDMAKING Ter algemene kennis wordt gebracht, dat de burgemeester donderdag 14 juni a.s. gedurende 25 jaar onafgebroken in overheids dienst werkzaam zal zijn geweest. Ter gelegenheid daarvan wordt op de dag van het jubi leum een receptie gehouden ten raadhuize, des middags van 4-6 uur Waddinxveen, 5 juni 1962. Het gemeentebestuur, de secretaris, de burgemeester, H. Jenné S. Pille, l.b.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1