ZOMER EN MODE 1962 ZOMERHOEDJES MODERN BADPAK Voor de vakantie Wat zou een vrouw zonder tas zijn? UUsI»!? VOOR ZOMERSE DAGEN Op het gebied van de hoedjesmode' kunnen liefhebbers genieten van de nieuwe zomerkoüektiedie een bijzonder grote variatie in hoofddeksels brengt. De ontwerpers hebben veel nieuwe ideëen gelanceerd en met succes- Eén van deze leuke hoedjes zien we hier. Het betreft een hoedje, dat we ook wel mutsje zouden mogen noemen en dat is geïnspireerd op de oosterse fez. Het is vervaardigd van witte pluche, waardoor een leuk effect wordt verkregen. Het opvallende aan dit hoofddeksel is wel de onderrand, die in dit geval uitgevoerd werd in een brede strook van fijne witte paarlemoer achtige kraaltjes, geregen en de snoeren samengevoegd tot dit geheel. Zo iets doet het beslist leuk en zeker op een donkerharig kopje. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 JUNI 1962. PAGINA 2 Velen zullen al druk voorbereidingen treffen voor de vakantie. De plannen werden reeds lang geleden gemaakt en nu is dan de tijd gekomen dat we tot uitvoering zullen overgaan. Iedereen hoopt uiteraarjd op mooi weer en eigenlijk in ons hart houden we er wel een beetje rekening mee, dat het weer ons gunstig zal zijn. Het grootste deel van de garderobe zal ongetwijfeld uit luohtige, zomerse dingetjes bestaan, want we willen zo min mogelijk denken aan minder pret tige weersomstandigheden. Heel wat dames zullen die luchtige memandalletjes nog wensen aan te, vullen met iets nieuws en gelukkig heeft de mode voor dit seizoen weer van alles gebracht, zodat yve naar hartelust kunnen ïlondkijken en keus kunnen maken. Een bijzonder leuke creiaitie liepen wij kortgeleden tegen het lijf. Het is echt iets voor de vakantie, waar u ook heen gaat. Het is een moderne nauwsluitende lange broek, met een jasje er op, alles in moderne stijl en vervaardigd van blauw op een witte ondergrond. Eigenlijk is het patroon heel eenvoudig, maar door de mo derne coupe en het echt vakantie achtige dessin, wordt het een leuk geheel, dat onder vrijwel alle vakan tieomstandigheden - mits het goed weer is, te dragen is. Wat zou een vrouw zonder tas zijn? Het antwoord hierop moet luiden: een vrouw met problemen. Problemen met betrekking tot al die dingen die zijn met zich moet dragen en die niet in of aan haar kleding kan opbergen. Het tasje of de tas is een bittere noodzakelijkheid en er is praktisch geen vrouw of ze heeft er verscheidene. Zoals dat bij d emens gebruikelijk is, zien we dat een groot deel van zijn gebruiksvoorwerpen aan modelverandering of mode onderhevig is en waarom zouden onze tassen hierop een uitzondering maken? Het is niet leuk om steeds met het zelfde te lopen en iedereen wil wel eens iets anders. Het gevolg hiervan is, dat de tassenfabrikanten er voor zorgen, dat we steeds iets nieuws in hun collecties vinden en zo verandert de mode elk half jaar. Momenteel zien we zeer veel grote tassen, waarin veel meegenomen kan worden. Over het algemeen zijn ze in een sportieve uitvoering, waarvan onze illustratie wel een karakteristiek voorbeeld geeft. Het is een tas, die wij ontdekten op een show van de firma Berclouw in lederwaren, een pronkstuk uit de collectie van Italiaanse oorsprong, die uniek is in Nederland. Deze prachtige tas werd Vervaardigd uit zwaar tuigleer in zwarte kleur, is dus oerdegelijk en onverslijtbaar. Het model is sportief en toch vol karakter. Leuk is het vele metaal (nikkel) aan deze tas. Het oog waardoor de lip de tas sluit, is glanzend metaal, evenals de vier doppen onder aan de tas, die beschadigingen van de onderkant tegen moeten gaan. Het hengsel is zeer apart. Het leren handvat, wordt gesierd en gesteund door twee zware nikkelen beugels, die bovenop in het midden scharnieren, waardoor wel de indruk extra wordt bevestigd van kracht en ware onverslijtbaarheid. Zo'n tas is een prachtstuk, waarmee de sportieve vrouw zich zeker graag zal vertonen. Maar uiteraard geldt ook hier, bij een sportieve tas, sportieve kleding. Heel belangrijk is voor de totaalverschijning van de vrouw de harmonie in haar kleding en accessoires. De nieuwe tassencollecties zijn zo uitgebreid, dat men bij elk toiletje een passende tas zal kunnen vinden. Er is geen onderdeel van onze gar derobe, waaraan we minder aan dacht kunnen besteden. Of het nu onze dagelijkse kledingstukken be treft, of onze uitgaanskleding, alles eist zijn aandacht en dat is ook be grijpelijk, want wij willen er keurig en aantrekkelijk uitzien, daarvoor zijn wij trouwens vrouwen. Zo is er onze uitgaanskleding. Goed, het seizoen is wel voorbij en we zou den geneigd zijn meer aandacht te schenken aan onze voorjaarstoiletjes, maar pas op, het gehele jaar door zijn er wel van die uitgangetjes en wanneer we een partijtje hebben in deze tijd, dan wordt het toch wel wat moeilijk om met een echte win- terjapon te verschijnen. Hier een japonnetjedat u juist in deze tijd van het jaar goed kunt dra gen. Het is niet winters en toch ook weer niet al te luchtig zomers. Het is precies op dit jaargetijde afge stemd, met halve mouwtjes, een ruime V-hals en een stofje om van te smullen met een prachtig inge weven patroon van bloemen in fraaie kleuren op een lichte ondergrond. Let u eens op de fantastische lijn die in dit model zit en op de leuke split achter in de rok. Een strikje op ae rug breekt het grote rugvlak. Dit is werkelijk een ontwerp met cachet, dat menige vrouw graag zou willen STREPENSPEL In weerwil van alle veranderingen en waaraan uiteraard oök de mode niet ontkomt, zien we dat naast de meest progressieve dessinontwerpen de oude bekende streep nog altijd meedoet. De streep in smal en breed in afwisselende breedten en kleuiien, steedis weer doet ze mee en dat is ook begrijpelijk, want er is met de streep als dessin zo bijzonder veel te bereiken. We kunnen er echt alle kanten mee uit. Dit model van een schattig zomer jurkje bewijst het weer eens. Het is vervaardigd van een veredeld katoe nen stof in streepdessin. Zoals we zien, gaat het hier om brede banden, aan bedde zijden door een smalle zwarte streep begrensd. Ze liggen op enige afstand van elkaar. Daartussen vinden we aanmerkelijk dunnere, onderbroken en onregelmatig lopen de strteepjes. En dat alles in leuke frisse zomerse kleuren. Het model is helemaal op die stre pen en wel in hoofdzaak op de bre de door zwart begrensde banden ge baseerd. We zien hoe de leuke wijde dok is gesneden. Zij is aangerimpeld aan een strak lijfje dat door twee zwarte bandjes wordt opgehouden. De stof is zo geknipt, dat de brede streep op het lijfje precies aan boven kant markeert. Tot zover is alles nog heel gewoon. Maar uit de resterende stof werd apart zo'n hretje band streep geknipt, die zo op het model werd geplaatst dat hij verticaal loopt van boven aan het lijfje tot de eerste horizontale baan van de rok. Let u eens op hoe leuk die streep aansluit op de andere. Aan de ene kant loopt de zwarte streep door en aan de andere kant niet. Door schuin knippen en keurig afwerken kan dit effect bereikt worden. Enkele zwarte knoopjes op de verticale streep bre ken het vlak. Dit is eens een aardig voorbeeld van dat wat met strepen mogelijk is en zo zouden er nog vele variaties mogelijk zijn. De stre pen doen het nog steeds goed en zullen het in de toekomst ook blijven doen Huidgenezing Huidzulverheiti Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poede- Uiteraard hebben we nu belangstelling voor badpakken en zeker zij, die voornemens zijn naar de stranden van het zonnig zuiden te vertrekken. De illustratie toont een modern badpak. Let u eens op, hoe keurig en correct het zit. Het is vervaardigd van een bijzonder leuke geruite stof, die het uitstekend doet. Uiteraard is het vervaardigd naar de nieuwste mode op badpakkengebied, namelijk uit één stuk en met 'n diep décoleté op de rug, hetgeen in de spiegel goed is te zien. Gecompleteerd met een leuke strandhoed, is het een zeer aantrekkelijk geheel. Kijkt u goed uit wanneer u een badpak gaat kopen en neem werkelijk iets goeds, daar zult u heel lang plezier van hebben Apart yakantiepakje Waarheen u tijdens uw vakantie ook moogt iteizen, speciale vakantiekle- ding is over het algemeen wel wen selijk. Nu is vakantiekleding een zeer breed begrip, er is zo'n grote ver scheidenheid! Hierbij echter een bij zonder! leuk en apart vakantiepakje, dat velen misschien belang in zal boezemen of op een idee kan bren gen. Het is vervaardigd uit grijze suède. Het bestaat uit een short, waaroveiheen een kort jasje, dat van voren met een ritssluiting gesloten kan worden. Het heeft een klein kraagje en om het middel een koord van grijs suède. De manier waarop het model dit ge heel „af' maakte, is ook leuk. Een hoofdrdoék, die verdwijnt in de kraag van het jasje en daarop een modieu ze strohoed. Kijk, dit accentueert nog eens speciaal de exclusiviteit van dit pakje. Veel vrouwen en jonge meisjes dragen over het algemeen geen hoed. Dat zit in het feit, dat zij de indruk hebben, dat een hoed stijfjes maakt. Een hoed behoort immers bij een elegant geklede dame en aangezien wij van ons zélf de indruk hebben, dat we er toch de meesten van ons slechts bij bepaalde gelegenheden voor - voelen velen weinig voor een hoed. Daar komt dan nog bij, dat een groot deel van de dames en zeker de jongeren zich liever wat sportief kleden en daarbij passen slechts weinig hoeden. Tot die weinige hoeden die ons wel kunnen bekoren, behoort zeker deze leuke zomerhoed. Zo'n hoed van stro, heel fijn stro, artistiek gevlochten en leuk van model is toch wel iets dat je vooral in de zomer kunt dragen bij sportieve kleding, zeker met vakantie) aan het strand of waar ook. Anderzijds is het ook wel eens leuk om een hoed te dragen, als is het alleen maar voor de verandering. Je ziet er dan weer eens anders uit dan anders en dat heeft toch wel zijn aantrekkelijke kanten. Laten we eerlijk zijn, in ons hart zoeken we steeds naar iets aparts, naar iets leuks en het lijkt toch wel of zo'n strooien dak dat heeft.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 2