Weekblad voor Waddinxveen Geen verbod tot zwemmen in het Gouwe-water Boekh. Veldwijk HEEMSKERKI Onafhankelijk nieuwsblad verlang de meeste waarde voor uw geld OPEL 6285,- de jong's autohandel n.v. Scholenbouw Begrip bij kamerleden voor Waddinxveense wensen Ouden van dagen naar 't Gooi DefiU vooc bucqMnuüu Tennis sport en spel MEDEDELING Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur 18e JAARGANG - Nr. 885 V er schijnt elke donderdag DONDERDAG 14 JUNI 1962. De ideale auto voor Uw vakantie reeds vanaf Vraagt vrijblij vend een proefrit tel. (01820) 4541 Gouda de meest verkochte wagen in de middenklasse Geslaagd Onze inwoners, de heren J. J. Brenk- manen A. Brandhorst, slaagden vo rige week voor het bestellersexamen van de PTT. Beiden zijn op het plaatselijke postkantoor werkzaam. Dorpsstraat 33 Telefoon 2218 Gemeenteraad discussieerde over gehuwde ambtenares en muziektent Zo rumoerig het in de voorlaatste Waddinxveense raadsvergadering toe ging, zo rustig en gemoedelijk was het tijdens de vorige week donder dag gehouden gemeenteraadsvergadering, waar betrekkelijk weinig za ken van gewicht aan de orde kwamen. Weliswaar werd er over enkele punten gediscussieerd, maar over het algemeen was de agenda er snel doorgewerkt, waardoor de raad nog voldoende gelegenheid had de burge meester vroegtijdig naar huis te sturen om onder voorzitterschap van wethouder Pille zich nog over het 25 jarig jubileum van de heer Van der Hooft in overheidsdienst te kunnen beraden. bezwaren. „En men moet de moge lijkheid hebben een beslissing te nemen, als het werk op het raad huis er onder zou leiden. Bovendien hebben alle ambtenarenbonden zich unaniem met de nieuwe rege ling akkoord verklaard" zo zeide hij. Mevrouw Van der Torren had begrip voor de praktische bezwa ren, maar stelde daar tegenover, dat men altijd iemand kan ontslaan, wanneer deze in gebreke blijft. Volgens de burgemeester telt in een klein gemeentelijk apparaat iedere kop mee en men kan een ambte naar niet lang missen. De heer Lips (PvdA) zeide het eens te zijn met mevrouw Van der Torren dat het praktische praeveleert boven de rechtszekerheid. Hij stelde voor het artikel alsnog uit het reglement te schrappen, wat echter niet door de raad werd overgenomen. Met de stemmen van Mevrouw Van der Torren, en de heren Kooijman en Van Egdom (PvdA) tegen werd het voorstel van B. en W. tenslotte aangenomen. De raad ging onmiddellijk akkoord met het voorstel van B. en W. om steun te verlenen inzake de bouw van een Christel. Nationale School in het uitbreidingsplan Groens- waard, waardoor de in gebruik zijnde school aan de Kerkweg, die te klein dreigt te worden en boven dien vele gebreken vertoont, kan worden verlaten. Aan de Ned. Herv. School aan de Jan Dorre- kenskade, die eveneens uitbreiding behoeft in verband met het toene mende aantal leerlingen, werd me dewerking toegezegd voor het stichten van een dependance in de Oranjewijk. Een en ander was voor het socialis tische raadslid Ververs aanleiding te vragen of het nog geen tijd was plannen voor te bereiden voor een derde openbare school. De burge meester antwoordde hierop, dat het raadslid dit college inzake de bouw van openbare scholen niet behoefde te stimuleren, omdat dit op het ur gentieprogramma staat. Overigens is die openbare school op het ogen blik nog niet nodig, omdat de in een der openbare scholen nog een lokaal leeg staat. „We gaan niet met de bouw beginnen" zo zeide de burgemeester" wanneer de beman ning er nog niet is". Gehuwde ambtenares Het voorstel van B. en W. inzake de wijziging van het ambtenaren reglement, met betrekking tot de gehuwde ambtenares kon weinig genade vinden in de ogen van me vrouw Van der Torren en de heren Kooijman en Lips. De heer Kooijman (SGP) stelde, dat B. en W. in deze bevoegdheid bij de raad moesten laten, wat vol gens de burgemeester echter on mogelijk is, omdat de raad destijds de benoeming van ambtenaren aan het college heeft gedelegeerd. Mevrouw Van der Torren-Veen- dorp (WD) herinnerde er aan, dat de heer Lips en zij al meermalen hadden gepoogd het gewraakte ar tikel 106 geschrapt te krijgen. De nieuwe redactie van dit artikel, dat de gehuwde ambtenares alleen in gemeentelijke dienst kan blij - l ven of komen, 1 wanneer en voor zolang de belangen van f de dienst zich g daar niet tegen i verzetten zulks i ter beoorde ling van B. en W. is volgens mevrouw Van der Torren al- Mevr. F T. v. d. leen maar een 1 orren-Veendorp achteruitgang achteruitgang en zeker bij wat de raad had ver wacht. Indien dit voorstel werd aangeno men, dan zou volgens haar de wer kende vrouw worden achtergesteld bij de werkende man. Zij zou gaar ne zien, dat er een einde werd ge maakt aan deze rechtsongelijkheid. Burgemeester Van der Hooft her innerde eraan, dat het college geen principiële bezwaren heeft tegen het aanstellen van een gehuwde ambtenares, maar wel praktische Muziektempel plantsoen, waarvoor een krediet van 42.088 werd gevraagd, was eveneens aan leiding tot e- nige discussie. Bij monde van de heer Slob (CHU) maak te de finan ciële commis- W. C. Slob (CHU) sie bezwaar goedkoper tegen de grootte van het bedrag, omdat er misschien maar vier con certen per jaar zouden worden ge geven. Hij vroeg of het gezien de financiële toestand van de gemeen te niet mogelijk was iets goedko pers te bouwen. Een muziektempel noemde de heer Kooijman het project. Hij wees er op, dat aan de voorzijde toch een betegeld plein zou moeten komen, waarvoor geen kostenbegroting was gemaakt. Burgemeester Van der Hooft antwoordde, dat dit al het tweede plan was, omdat het oorspronkelijke plan nog veel duur der zou worden. De architecten Fledderus en Roggeveen, die het ontwerp maakten, besteedden er bijzonder veel aandacht aan en het kan echt niet goedkoper. Boven dien wees de voorzitter erop, dat in de bouw ook is inbegrepen on der de muziektent aan te brengen voorzieningen van de dienst van openbare werken in verband met het onderhoud van de plantsoenen. Onder de tent kan dan namelijk 'n toilet komen alsmede bergruimte voor gereedschappen. De muziektent wordt een stenen gebouw en gezien de soliditeit kan men deze rustig in veertig of vijf tig jaar afschrijven. Een tegelplein GRENSWIJZIGINGEN De bezwaren en wensen inzake de grenswijzigingen in deze omgeving, die de gemeente Waddinxveen des tijds door middel van een nota ken baar maakte aan de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor Binnen landse zaken, hebben daar kennelijk een willig oor gevonden. In het voorlopig verslag betrekking hebbend op de herziening van de ge meentelijke indeling van het ooste lijk deel der provincie Zuidholland zegt deze vaste commissie uit de Tweede Kamer een andere overwe ging door de minister van de Wad dinxveense verlangens ten aanzien van het noordwestelijke deel van de ge meente Moordrecht op prijs te stel len. Verschillende leden der oommissie waren van mening, dat vermelde verlangens dienen te worden ingewil ligd. Verscheidene leden van de commissie vroegen de minister, of hij de stelling van het Waddinxveense gemeentebestuur als juist erkent, dat toevoeging van de thans onder Moor drecht vallende buurtschap Akker oord een doelmatig grensbeloop zou bevorderen en tevens recht zou doen aan wat historisch is gegroeid. Enige leden van de commissie meen den, dat bet aanbeveling kon ver dienen het ten noorden van de Rijks- I weg 12 gelegen grondgebied van de gemeente Moordrecht naar Waddinx veen te doen overgaan, opdat alleen deze laatste gemeente een taak zal hebben ten opzichte van deze Rijks weg. Daartegenover zou eventueel, zo meenden deze leden, het Wad dinxveense grondgebied ten oosten van de Middelweg en ten zuiden van de Rijksweg naar Moordrecht kunnen overgaan. Voorts betreurden verschillende com missieleden het, dat de minister niet aan het Waddinxveense verzoek is tegemoet gekomen ook het grondge bied onder Reeuwijk langs de Hene- gouwerweg oost van de Gouwe in het voorstel op te nemen. Zij veron derstelden, dat de minister op het punt, dat de bewoners „overwegend op het dorp Reeuwijk zijn georiën teerd", onjuist was voorgelicht. Het betreft hier bewoners -*?n twee wo ningen, die ieder contac\ met Reeu wijk missen. Zij vroegen de minis ter 'hieraan alsnog aandacht schen ken. Slechts één lid van de commissi^ had bezwaren tegen de overgang van yet Waddinxveense deel van de poft -r Bloemendaal naar Gouda. Hij zov gaarne nader zien aangetoond dé-, wenselijkheid en noodzaak, dat Gou da grondgebied verkrijgt voor uit breiding, terwijl ook op andere plaat sen bijvoorbeeld in Waddinxveen, plaats is voor industrievestiging en voor de bouw van woningen voor twaalfduizend zielen. Hij vroeg of spreiding niet wenselijker is dan een groepering rondom Gouda. De traditionele jaarlijkse rit voor ou den van dagen wordt volgende week woensdag 20 juni gehouden. Onge veer honderd personenauto's, die in totaal driehonderd bejaarden zullen vervoeren, starten die ochtend om half negen in de Stationsstraat. Via Alphen a.d. Rijn gaat het naar Nieuwkoop, waar een korte koffie pauze wordt gehouden. Vervolgens rijdt de coloxme via Uithoorn richting Loosdrecht, waar in het bekende watersportcentrum De Otter de lunch wordt gebruikt. Vervolgens wordt een rondrit door het aantrekkelijke Gooi met z'n vele bezienswaardigheden gemaakt, waar bij o.a. het oude vestingstadje Naar- den, Valkenveen, Laren, Blaricum en Huizen worden aangedaan. Het eindpunt van deze rondrit is Hilver sum, waarin het vermaakcentrum Anna's Hoeve, temidden van een prachtig stukje natuur, het diner wordt gebruikt. Omstreeks half negen 's avonds wordt de stoet weer in Waddinxveen ver wacht, waar de deelnemers darde zij de medewerking van de muziek korpsen Voorwaarts en Concordia feestelijk zullen worden ingehaald.. Op de Vijverlaan wordt de stoet ten slotte ontbonden. Op het ogenblik hebben ongeveer ze ventig autobezitters zich met hun auto voor woensdag 20 juni beschik baar gesteld. De organisatoren ver trouwen erop, dat de ontbrekende dertig auto's er woensdag ook zul len zijn. Zij, die hun medewerking willen verlenen, kunnen nadere in lichtingen verkrijgen bij de heer Ver vers (Café-restaurant Royal), Kon. Wilhelminaplein of de 'heer Van Rin- gelenstein, Ieplaan. voor de tent zou volgens de bur gemeester zeer duur worden maar ook niet nodig zijn. Een grasveld, met alleen wat tegels voor de te plaatsen banken zou naar zijn me ning voldoende zijn. Verder zal men toch wel kunnen rekenen op tenminste zes concerten van de korpsen per jaar, alsmede de zang en gymnastiekuitvoeringen, waar voor het podium van de muziektent eveneens geschikt is. Daarom moe ten we het volgens de heer Van der Hooft niet in de goedkoopte zoeken, temeer ook, omdat hout bij zonder veel onderhoud vergt. Voorts wordt de akoustiek, die met de stenen tent zo goed is te berei ken, met een houten tent geweld aangedaan. De heer Noorlander (Herv, Groepe ring) vond het desondanks wel een hoog bedrag. Indien het voor de helft kon, wilde hij er wel mee ak koord gaan, maar wanneer dé raad het liggende voorstel accepteerde, wenste hij als tegenstemmer te worden genoteerd. Sinterklaasje Twee voorstellen, betrekking heb bend op uitbreidingsplannen, met name voor een gebied dat ten zij ner tijd zal overgaan aan Gouda en voor een stukje Waddinxveens grondgebied, waarop Boskoop wil bouwen brachten zowel mevrouw Van der Torren als de heer Kooij man in het geweer. Op verzoek van de gemeente Gouda willen B. en W. van Waddinxveen vast het uit breidingsplan vast te stellen voor 't gebied van de polder Bloemendaal, dat na de grenswijzigingen aan Gouda zal overgaan, zulks om de Goudse plannen niet te veel te ver tragen en voorts om de zgn. uit koopsommen niet te hoog te laten worden, waardoor de woningbouw daar erg duur zou moeten worden. De heer Kooijman verklaarde, dat men in de bouwcommissie over de ze zaak nogal ggH verdeeld was, M$ en men het als een soort Bi Sinterklaasje spelen be- schouwde. Mevrouw Van der Torren noemde het goede nabuur- H. C. Kooijman schap, maar (SGP) vroeg zich af, Sinterklaasje of dit niet te ver gaat. De grens wijzigingen staan nog steeds niet vast en als raadslid behoef je toch zeker niet er aan mee te werken, om de eigen gemeente te duperen. Met de stemmen van mevrouw Van der Torren en de heer Kooij man tegen werd het plan toch aan- Gevaarlijke glijbaan Ter; aanzien van het Boskoopse ver zoek om op het terrein naast de Ci- tosa garages, waar reeds Boskoopse spon velden liggen, deze velden te Ter gelegenheid van het feit, dat burgemeester C. A. van der Hooft vandaag zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar herdenkt, zullen depu taties van de Waddinxveense scholen, alsmede leden van vrijwel alle verenigingen in deze gemeente, vooral van de sportvereniging, van avond voor de jubilaris en zijn gezin defileren. Daartoe wordt voor het gemeentehuis een klein podium opgericht. De stoet van ongetwijfeld vele honderden mensen, waaronder ook de brandweer, de reserve-rijkspólitie en anderen, zal over de Zuid kade (onderlangs de brug) defileren. De muziekkorpsen Concordia en Voorwaarts verlenen muzikale medewerking en zullen daartoe te genover het podium aan de Gouwe-zifde van de Zuidkade staan op- De viering van het zilveren jubileum begint vanmiddag om drie uur met een bijeenkomst ten gemeentehuize, waarbij alle ambtenaren aanwezig zullen zijn en waarbij de burgemeester namens het ge meentelijk personeel een geschenk wordt aangeboden. Om kwart voor vier komen de raadsleden hun opwachting maken, waarna om vier uur de officiële receptie aanvangt, die tot omstreeks zes uur zal duren. mogen uitbreiden vroeg mevrouw Van der Torren waar het einde is. Volgens haar heeft Boskoop een handige manier om over sloten te springen en daardoor een begraaf plaats en sportvelden op grondge bied van andere gemeente te bou wen. Boskoop wil z' eigen kostbare cultuurgronden daarvoor niet ge ven en heeft evenmin in zijn nieu we woonwijken sportvelden gepro jecteerd. Zij noemde het een ge vaarlijke glijbaan, waarbij men toch beslist niet te ver moet gaan. Volgens de heer Kooijman was in de financiële commissie de vraag naar voren gekomen, in hoeverre Waddinxveense agrarische grond moest worden gegeven voor Bos koopse sportvelden. De heer Ver vers meende nog te moeten wijzen op de mogelijkheid voor Waddinx veen vermakelijkheidsbelasting te kunnen innen van deze sportvelden. De burgemeester zegde toe dit te onderzoeken en merkte voorts op, dat de betrokken eigenaar geen be zwaar heeft gemaakt tegen de Bos koopse plannen en dus kennelijk bereid is zijn grond te verkopen. Hoewel de raad geen bezwaar had tegen verkoop van grond aan de vereniging Wet en Evangelie voor de bouw van een eigen kerk wilde de heer Lips opmerken, dat er toch wel een geschikter plaats gevon den had kunnen worden, dan langs de Prinses Beatrixlaan tussen Chr. Ulo-school en Kerkweg. Hij geloof de dat de kerk daar een storend element zou vormen. De heer Van Beek (AR) daarentegen meende juist, dat het een bijzonder geluk kig punt was, waarop de keuze was gevallen. Zwemmen in de Gouwe Zonder hoofdelijke stemming ging de raad verder nog akkoord met de voorstellen een schilderij als af scheidsgeschenk van de heer J. Ver heul te aanvaarden; de waterlei dingtarieven te wijzigen van kwar taaltarieven op maandtarieven in verband met de aan te schaffen boekhoudmachine; een winkelslui tingsverordening vast te stellen voor woensdagmiddag voor de ta bakswinkels en een telmachine voor de afdeling financien aan te schaf fen. Bij de rondvraag kwam de heer Kooijman op de proppen met het Boskoopse verbod om niet meer in de Gouwe te mogen zwemmen uit oogpunt van volksgezondheid. In Waddinxveen wordt zoiets vol gens de burgemeester niet overwo gen, zolang de inspecteur van de volksgezondheid in deze zaak geen stappen heeft ondernomen. Met een grapje voegde hij eraan toe, dat zijn kinderen vorig jaar ook in de Gou we hadden gezwommen, maar er niet ziek van waren geworden. De reacties van de raadsleden we zen er wel op, dat men het Bos koopse besluit eerder zag in het licht van de opening van het nieu we zwembad aldaar. De heer Slob zeide gelezen te heb ben, dat de nieuwe tennisbanen al waren geopend. Hij sprak er zijn bevreemding over uit, dat noch de raadsleden noch de sportraad hier bij waren uitgenodigd. Voorts wil de hij weten of er al een financiële regeling was. De burgemeester antwoordde hier op, dat de opening, mede op aan drang van de verenigingen wat overhaast was geschied, om de ba nen niet ongebruikt te laten lig gen, en dat men daarom in feite de organisatie aan de clubs had over gelaten. Ten aanzien van de exploi tatie-opzet zeide hij, dat deze nu men de kosten weet, wordt nage rekend. Bovendien hebben in die tussentijd de tennisclubs gelegen heid zich verder te ontplooien, waardoor ze straks financieel wat sterker zullen staan. Voorts ge looft de voorzitter de exploitatie kosten ten dele te kunnen dekken uit een winter exploitatie als ijs baan, waarop deze tennisbanen zijn berekend. Wasgoed De heer Van Oosten zeide tenslotte nogal wat klachten te hebben ont vangen over 't drogen van was aan de voorzijde van de flatwonin gen, wat geen fraai gezicht J. P. van Oosten Mevrouw (KVP) Van der Tor- drogende was ren merkte op dat men in dit opzicht niet te ver moet gaan met verordeningen en verboden, waarvan we er toch al zoveel hebben. Volgens haar zou er misschien wel iets zijn te berei ken in onderling overleg met de betrokken huisvrouwen, waarmede de voorzitter het eens was. L J. NIENABER instrukties f 4.90 Voor Haagse politierechter Een inwoner uit Waddinxveen moest vorige week voor de Haagse politierechter verschijnen, omdat hij zonder de vereiste erkenning boomkwekerijprodukten had ge- teelt, tezamen met een Boskoper. Zij hadden reeds enkele maanden geteeld, voordat de erkenning werd aangevraagd. Deze werd bovendien, ook nog afgewezen. Omdat het 2- tal reeds schade had geleden door dat het pootgoed tegen een lagere prijs moest worden verkocht, eiste de officier een boete van 50,of 10 dagen hechtenis. De politierech ter maakte er f 25,- of 5 dagen van. Stichting Kleuterschool Volksonderwijs99 - Waddinxveen aan die ouders die hun kind (eren) in het tijdvak september 1961 en februari 1962 hebben laten inschrijven voor d© kleuterschool „PINKELTJE" in de Oranjewijk. In verband met het in ongerede raken van de administratie betreffende de inschrijving over bovenvermeld tijdvak wordt dringend verzocht deze aanmelding te herhalen. Aanmelding dient te geschieden bij de hoofdleidster. HET BESTUUR.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1