Weekblad voor Waddinxveen m A Nieuw Boskoops zwembad werd officieel geopend een zomerreis cadeau? HEEMSKERK Onafhankelijk nieuwsblad verlang de meeste waarde voor uw geld OPEL de jong's autohandel n.v. Coöp. Raiffeisenbank Feestelijke huldiging van burgemeester van der Hoott ZWEM VERBOD GOUWE INGETROKKEN Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen 18e JAARGANG - Nr. I V er schijnt elke donderdag Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur DONDERDAG 21 JUNI 1962. hèt begrip voor betrouwbaarheid en lange levensduur reeds vanaf j 6285,-- de meest verkochte wagen vend^een prS »n de middenklasse tel. (01820) 4541 Gouda Raadsvergaderingen Tijdens de vorige week gehouden gemeenteraadsvergadering heeft bur gemeester Van der Hooft medege deeld, dat de eerstvolgende raads vergadering is vastgesteld voor 28 juni. Eventueel volgt er op 19 juli nog een vergadering, waarna op 23 augustus een zogenaamde afscheids- vergadering wordt gehouden voor de raadsleden, die na september niet in de raadszaal zullen terugkeren. Op 4 september komt de nieuwe ge meenteraad bijeen, tijdens welke ver gadering de nieuw gekozen leden zullen worden geïnstalleerd. Natuurlijk bruin veilig tegen zonverbranding Pigmadsrm. Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.93 Situatie in Waddinxveens zwembad begint steeds meer zorgen te baren Sedert zaterdag is onze buurgemeente Boskoop officieel een zwembad rijk, dat ongetwijfeld ook veel Waddinxveners zal stimuleren voor een. verfrissend bad op warme dagen een iets langere reis te maken om in ieder geval in een aan de eisen van de tijd aangepaste omgeving, te kun- nen zwemmen. Weliswaar was het nieuwe Boskoopse bad al enige tijd in gebruik, maar zaterdag heeft burgemeester Verkerk het bad officieel overgedragen aan de stichting die het gaat beheren. Tenslotte werd het bad ingewijd door het 65-jarige raadslid, de heer H. Splinter, die vanaf de springplank in het diep bassin dook. Voor zover ons bekend, is het Bos koopse bad het eerste in ons land, dat in feite bovengronds is ge bouwd. De opwaartse druk van het grondwater, alsmede andere tech nische moeilijkheden maakte het vrijwel onmogelijk het diepe bassin in de grond aan te brengen. Des tijds werd daarom besloten een ruim twintig meter brede en 25 meter lange bassin bovengronds te plaatsen. Het bad is 1.90 diep en beschikt bij de springplank over een zg. spring- kuil met een diepte van ruim drie meter. Interessant is, dat in de zij wanden van het bad bij de spring- kuil enkele patrijspoorten zijn aan gebracht, waardoor men staande op de begane grond de verrichtingen van de duikers en zwemmers onder water kan gadeslaan. Vier-en-dertig jaar geleden was het Waddinxveense zwembad een unicum. In grootte kan het nog steeds wedijveren met tal van an dere baden in kleine gemeen ten, maar wat betreft akko- modatie is het bad volkomen „uit de tijd" en kan op druk ke dagen alle belangstellen den nauwelijks enige ruimte in een badhokje aanbieden. (foto Sjaak Noteboom) Boskoop kan bijzonder trots zijn op zijn zwembad, wie er de afgelopen dagen een kijkje heeft genomen, kan zich alleen maar afvragen of het bad niet te klein is gemaakt, waardoor men veelvuldig met Niemand krijgt zo maar een zomer reis cadeau. De zuivere berglucht moet betaald worden. De zilte zee lucht eveneens. Hoe gaat u dat be talen? Uit uw spaartegoed bij onze bank. Vakantiereis uit spaartegoed. Twee keer de moeite waard. Want de rente maakt uw reis goedkoper. En de reis houdt uw gewondheid hoog. Spaar u gezond! Oranjelaan 40 Telefoon 2265 AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFEEISEN-BANK TE UTRECHT ruimtetekort krijgt te kampen. De opening van het nieuwe zwem bad' in Boskoop, maar ook de ope ning van zwembaden omstreeks de zelfde periode in Hazerswoude en tal van andere Nederlandse ge meenten heeft bij velen de vraag doen rijzen, hoé het eigenlijk is ge steld met de plannen voor een nieuw Waddinxveens zwembad. Het is geen geheim meer, dat het hui dige bad in feite niet meer voldoet aan de meest elementaire eisen. Ook is bekend, dat er plannen zijn voor een nieuw groot zwembad, dat indien deze werkelijk tot uitvoe ring komen zal betekenen, dat Waddinxveen waarschijnlijk een der mooiste zwembaden van de om geving gaat krijgen. Inwoning in badhokjes Op zichzelf is dat een verheugend toekomstbeeld, niETar daarmee is het huidige zwembadprobleem niet op gelost. Gedurende de afgelopen warme periode hebben we het zwembad wat nauwkeuriger geob serveerd. Volgens ruwe schattingen moeten er dagen zijn geweest, dat er ten minste twaalfhonderd tot vijftienhonderd zwemmers van het Waddinxveense bad gebruik heb ben gemaakt. Op een middag had den we de indruk, dat er verschei dene honderden kinderen in het bad verbleven. Wie zich afvraagt hoe dan al die honderden zich kun nen omkleden en hun kleren kun nen bergen in de 75 beschikbare badhokjes, komt tot de ontdekking, dat er in het Waddinxveense zwem bad in de badhokjes eigenlijk bij voortduren van „inwoning" kan worden gesproken en dat uren, waarop drie tot vijf kinderen ge zamenlijk een badhokje moeten de len, geen uitzondering zijn. Meer zorgen baart echter het bad zelf. Wij vragen ons af, hoe men in het diepe bad, wanneer er eens een zwemmer of zwemster zou worden vermist, naar de vermiste wil gaan zoeken. Het water is zodanig troe bel, dat er niets op de bodem is te zien, maar bovendien is de bodem van het diepe bad enigszins golvend zodat ook het zoeken met een dreg e.d. extra wordt bemoeilijkt. Vervuiling Voorts vormt de kwaliteit van het water een probleem. Weliswaar schijnt het water op het ogenblik nog wel aan de minimum eisen te voldoen, die daaraan door de in spectie der volksgezondheid worden gesteld, maar wij vragen ons af, of bij een eventuele langdurige war me periode de biologische reiniging in het water van het zwembad door dan optredend zuurstofgebrek niet zodanig wordt verzwakt, dat een ongeschikt verklaring als zwemwa ter steeds meer tot de onwaar schijnlijkheden gaat behoren. Het is bekend, dat het zwembad aan de Kanaaldijk in feite in open verbin ding staat met het boezemwater al daar, wat bijzonder goed is te mer ken, wanneer het pompgemaal werkt. Ook weten we, dat op het ogenblik tal van openbare wateren en naar het schijnt ook dit boezem water in nog steeds toenemende mate vervuilen, waardoor de kwa liteit van het water sterk achteruit loopt. Voor een groot gedeelte van onze bevolking is het 34 jaar oude bad dusdanig vertrouwd, dat velen zich nauwelijks realiseren, dat het bad schrikbarend is verouderd en dat alles op alles moet worden gezet om op de kortst mogelijke termijn tot een verbetering in de situatie te geraken. Een duidelijkste bewijs dat het zwembad aan de Kanaaldijk „uit de tijd" is lijkt ons echter het feit, dat er door de nieuwe ingezetenen van onze gemeente nauwelijks gebruik van wordt gemaakt. Zij zijn de ba den in Rotterdam, Den Haag of an- Dorpsstraat 33 Telefoon 2218 dere plaatsen gewend en stappen liever in de trein of auto om elders te gaan zwemmen. Vast staat, dat het nieuwe Boskoopse bad, dat ove rigens ook op zondag is geopend, al heel wat inVoners van Waddinx veen die in eigen gemeente nog nimmer een duik in het zwembad hebben gewaagd, enkele genoeg lijke uurtjes heeft bezorgd. Onvoldoende toezicht Los van de problemen van de ster ke veroudering en vervuiling van ons zwembad kan tenslotte nog de vraag worden gesteld, of het toe- zich in het vooral door de jeugd zo druk bezochte Waddinxveense zwembad wel voldoende is. Op rus tige uren zal één badmeester rede lijk het oog op de zwemmers kun nen houden, maar wie, zoals vorige week, de massa's kinderen op de zgn. goedkope uren in het bad ziet rondspartelen, vraagt zich met ver bazing af, hoe één badmeester in staat is zijn wakend oog te laten gaan over een kleuterbad, een on diep bad dat slechts door een ket ting is gescheiden van een midden- diepbad en het diepe bad met zijn springplank, precies aan de andere kant van het zwembad. Op deze man rust toch wel een bij zonder zware verantwoording en het lijkt ons wenselijk zich eens te bera'den over de mogelijkheid om deze verantwoording, althans op de drukke uren, te verlichten, door een uitbreiding van het toezicht. In ieder zwembad gebeurt bv. wel eens een klein ongelukje. De bad meester is dan meestal de aange wezen man om eerste hulp te ver lenen. In Waddinxveen betekent dit, dat op die ogenblikken het toe zicht moet worden overgelaten aan ouders of andere volwassenen, die toevallig in het zwembad aanwezig zijn. Een weinig gelukkige situatie. Aanbesteding Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land nebben dezer dagen het verbe teren van de westelijke Gouwe-oever met bijbehorende en bijkomende werken langs de Nooxdkade te Wad dinxveen en de Zuidkade te Boskoop aanbesteed. Er waren 12 inschrijvers De fixma Loeve te Delft was de laag ste met 386.500 en de hoogste de firma P. Bos uit Amstelveen voor 452.000. De gunning is aangehou den. Met een variatie op een be kend kinderrijmpje„Een burgemeester op een fiets, hoe Vind je zoiets (foto Sjaak Noteboom) Fiets ten geschenke om middenweg te kiezen tussen auto en wandelen Voor de familie Van der Hooft is de veertiende juni een bijzondere dag geworden. Op velerlei wijzen is vorige week donderdag tot uitdrukking gekomen, dat burgemeester C. A. van der Hooft in vele kringen waar dering ondervindt voor zijn activiteiten in zijn gemeente, toen hij werd gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum in overheidsdienst. Vele honderden hebben hem die dag de hand gedrukt. In tal van gevallen gingen de gelukwensen vergezeld van geschenken. De huldiging begon donderdagmid dag, toen vrijwel het voltallige gemeentelijke personeel, vergezeld van hun dames, zich in de raadszaal hadden verzameld. Toen het burge meestersgezin de zaal betrad, klonk er een enthousiast applaus. De eni ge spreker was gemeentesecretaris H. Jenné, die op gezellige wijze de heer Van der Hooft roemde, omdat hij altijd in zulk een hoge mate met het personeel van de gemeente meeleefde. De heer Jenné herinner de er aan, dat de burgemeester bij zijn komst in Waddinxveen vrij veel wandelde. Langzamerhand is dat wandelen een beetje in de ver drukking gekomen en doet de auto steeds meer dienst. Hij gaf de heer Van der Hooft de raad een midden weg te bewandelen. Op dat ogen blik klonk er luide een fietsbel en reed een der jongste ambtenaren, de heer Verkaik, op een fraai he renrijwiel de raadszaal binnen. In zijn dankwoord betoonde de bur gemeester zich met dit geschenk bijzonder verheugd. Na te hebben gememoreerd, hoe hij destijds in overheidsdienst was gekomen, bracht hij dank aan allen, die hem bij zijn werken tot steun waren geweest. Nog leren kennen. Na het gemeentepersoneel volgden de raadsleden. Het was de nestor van de raad, de heer H. C. Kooij- man, die de burgemeester geluk wenste en hem namens de raad een fraaie vulpen aanbood. De heer Kooijman zeide in zijn toespraak o.m., dat de raad eigenlijk nog steeds bezig was deze burgemeester te leren kennen. Veel waardering had hij voor het enthousiasme en de stuwende kracht van de heer Van der Hooft voor deze gemeente. Ook tegenover de raadsleden blikte de burgemeester in zijn wederwoord terug op het verleden en de wat wonderlijke manier, waarop hij in de overheidsdienst verzeild was geraakt. Vele honderden, alle groeperingen uit de gemeente vertegenwoordi gend, maakten tijdens de daarop volgende twee uur durende recep tie gebruik van de gelegenheid de heer Van der Hooft geluk te wen sen. Voorts waren er talrijke burge meesters en andere vertegenwoor digers van de omliggende gemeen ten, vertegenwoordigers van mi nisteries, van vele instellingen en Deputaties van vrijwel alle plaatselijke groeperingen de fileerden donderdagavond voor de burgemeester, om hem daarmede te huldigen in ver band met zijn 25-jarig jubi leum in overheidsdienst. (foto Sjaak Noteboom) van bedrijven buiten Waddinxveen waarmede de heer Van der Hooft als burgemeester ook relaties on derhoudt. Défilé. In het tijdelijke gebouw van Sociale Zaken achter het gemeentehuis ge bruikte het burgemeestersgezin na deze vermoeiende receptie een een voudige maaltijd, terwijl gemeente werklieden ondertussen voor het gemeentehuis een met veel groen omzoomd podium oprichtten, waar op de burgemeester, met echtgenote en kinderen om half acht plaats namen. De muziekverenigingen Concordia en Voorwaarts speelden pittige marsen, toen een groot, door de Oranjevereniging georganiseerd de- filé aanving. Voorop liepen de leden van het bestuur met hun grijze hoge hoeden, die door de burge meester werden uitgenodigd ook op het podium plaats te nemen om het défilé gade te slaan. Vervolgens passeerden de drie brandweerauto's met volledige bemanning, de reser- verijkspolitie in gesloten formatie, deputaties van BB, EHBO, de scho len, sportverenigingen, padvinders en andere clubs en verenigingen om de jubilerende burgemeester met vlaggen en vaandel een groet te brengen. Langs de Zuidkade en de oprit naar de brug had zich een groot aantal belangstellenden ver zameld, om dit défilé gade te slaan. Telegram van Prins. De dag voor zijn jubileum was de burgemeester namens een aantal plaatselijke bedrijven een serie grammofoonplaten aangeboden van de Mattheus Passion. Van Z.K.H. de Prins der Nederlan den ontving de burgemeester een in persoonlijke bewoordingen ge steld gelukwenstelegram. j Het gemeentelijke zwemverbod in de Gouwe te Boskoop heeft een j storm van verontwaardiging tot gevolg gehad. Een en ander heeft er toe geleid, dat de Boskoopse raad stelling heeft genomen tegen j dit verbod, waarop het nu weer is ingetrokken en iedere Boskoper volledig op eigen verantwoording in de Gouwe kan zwemmen, s Zoals bekend, is dit zwemverbod onlangs even ter sprake geweest j 1 in de Waddinxveense raad, waarbij er de bevreemding over werd 1 uitgesproken, dat het Gouwewater bij Boskoop niet goed zou zijn om in te zwemmen en in Waddinxveen wel. De burgemeester merk- j j te toen op, geen enkel bericht van de inspectie der volksgezond- j heid dienaangaande te hebben ontvangen, waaraan hij schertsend m toevoegde, dat zijn kinderen vorig jaar ook in de Gouwe hadden j gezwommen zonder ziek te zijn geworden. S De heer Schuursma, inspecteur van de volksgezondheid, deelde m zaterdag bij de opening van het nieuwe zwembad in Boskoop mede, I dat vorig jaar in de Gouwe genomen watermonsters zeer slecht bleken te zijn. Door een administratief verzuim is het rapport j f daarover echter pas kort geleden beschikbaar gekomen. De heer g L Schuursma zeide voorts nog: „Ik hoop, dat de gemeentebesturen, a die zeggen: „Het kan nog wel in de Gouwe, spoedig tot inkeer zul- j len komen." HM

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1