Weekblad voor Waddinxveen OPEL Nog steeds geen eenheid inzake Leeszaal Prins verjaart prettige va.can.tie Houdt u van rust Tflin huis? HEEMSKERK Onafhankelijk nieuwsblad OPEL TROTSEERT DE TIJD de jong's autohandel n.v. Wijziging aan raadstafel Spoorwegtunnel in Or an je wijk Coöp. Raiffeisenbank Nieuw wegdek voor Sniepweg Wijziging van straatnamen DRAAGBARE RADIO It f 24.75 Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Abonnement per kwartaal f 1.— bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur V er schijnt elke donderdag DONDERDAG 28 JUNI 1962. 18e JAARGANG - Nr. 887 U gaat toch met de Opel Dan geniet U dubbel van de reis! Een ruim interieur om prettig in te rijden grote ruiten om onbelemmerd van het landschap te genieten en een enorme bagageruimte om al uw reisgoed of uw kam- peerspullen gemakkelijk in op te bergen! Kom nu uw Opel kiezen: 20 modellen, van de sierlijke "1200" tot de luxueuze Kapitan "L". Er is reeds een Opel vanaf f. 6.285.-1 Fracties voortaan bij elkaar B. W. stellen de gemeenteraad voor de volgorde, waarin de raads leden zitting hebben aan de raads tafel te wijzigen. Tot dusverre zaten de leden op volgorde van leeftijd. B. W. achten het gewenst, en geloven dat er raadsleden zijn die hetzelfde wensen, dat de leden van de raad voortaan fractie-gewijs plaatsnemen, waardoor onderling overleg van de leden van eenzelfde fractie tijdens de raadsvergadering wordt vergemakkelijkt. Als volg orde kan daarbij worden aangeno men, de nummering van de kandi datenlijsten. In verband met de uitbreiding van de gemeenteraad van dertien op vijftien leden zullen er twee nieu we stoelen moeten worden bijge maakt, terwijl ook de ruimte aan de tafel te beperkt gaat worden. B. W. stellen de raad voor over te gaan tot aanschaf van nieuwe tafels, waardoor een betere indeling mogelijk is, terwijl de tafels die men op het oog heeft, ook voor andere doeleinden kunnen worden gebruikt, in tegenstelling tot de huidige. Met al deze voorzieningen is een bedrag gemoeid van 4150. tel. (01820) 4541 Gouda Meerderheid voor Christelijke openbare uitleenbibliotheek In de vanavond te houden gemeenteraadsvergadering zal de kwestie van een bibliotheek voor Waddinxveen, die de instemming van de meerder heid der bevolking kan krijgen, weer aan de orde komen. De meerderheid van het college van B. W. stelt namelijk voor een zogenaamde bereid heidsverklaring in beginsel af te geven (in verband met subsidieaan vragen) voor de Stichting Christelijke Openbare Uitleenbibliotheek i.o. terwijl een minderheid voorstelt een dergelijke verklaring af te geven voor de „Stichting Bibliotheek Waddinxveeni.o." inwoners worden geacht met de doelstellingen van een zodanige instelling te kunnen instemmen. In het verleden zijn subsidieaan vragen ontvangen van beide bibli otheken in oprichting. Naar de me ning van het college van B. en W. is er in Waddinxveen, althans voorhands, slechts plaats voor één openbare uitleenbibliotheek. Uit de rijkssubsidievoorwaarden hiervoor blijkt, dat een rijkssubsidie voor 'n algemene openbare uitleenbiblio theek slechts wordt verleend in gemeenten met tienduizend of meer inwoners en voor een prot. chr. openbare uitleenbibliotheek slechts in een gemeente, waar 6666 of meer W. schrijven aan de raad, dat het er nu dus om gaat of de voor de subsidie benodigde bereidheids verklaring in beginsel moet worden verleend en aan welke van de stich tingsbesturen, die een subsidie aanvrage hebben ingediend. Verschil van mening De beide subsidieverzoeken werden behandeld in de gemeentelijke sub- Bel. Rekening van de firma X. Bel. Kwitantie van de kolenman. Bel. Rekening van de firma Y. Bel. Kon- tributie alstublieft. Bel.dat gaat zo door, de hele dag. Betaal ze toch allemaal per bankgiro. Dat geeft u minder moeite. Houdt de rust in uw huis. Onze bank verricht al uw betalingen. sidiecommissie. In deze commissie waren de meningen verdeeld. Twee leden steunden het verzoek van de protestants christelijke openbare uitleenbibliotheek, twee leden ga ven de voorkeur aan een algemene openbare uitleenbibliotheek en een lid steunde de eerste aanvrage, mits hem maar voldoende waarborgen werden gegeven voor de stichting van een filiaal. Nadat er aanvankelijk twee stich tingen in het leven waren geroe pen, deelde de kerkeraad van de Nederlands Hervormde Gemeente op 14 december 1961 mede zitting te hebben genomen met een viertal leden in het voorlopige stichtings bestuur van de Stichting Christe lijke Openbare Uitleenbibliotheek en Leeszaal i.o. te Waddinxveen. Op 20 juni jl. ontvingen B. W. een brief, waarin werd medege deeld, dat deze vier leden zich weer hadden teruggetrokken. Het bestuur van genoemde stichting is thans samengesteld als volgt Ds J. Snoey, voorzitter, Gerefor meerd; H. de Bode, secretaris, Ne derlands Hervormd; J. van der Roovaart, penningmeester, Wet Evangelie; J. Graafland, alg. ad junct, Gereformeerde Gemeente; J. de Vries, Gereformeerd; P. Roos, Gereformeerd; P. Sliedrecht, Wet Evangelie; G. Graafland, Neder lands Hervormd; C. Rehorst, Neder lands Hervormd. Voorts zijn er nog twee vacatures die te zijner tijd kunnen worden vervuld door Ned. Hervormde le den. Bovengenoemd stichtingsbe stuur heeft voorts besloten tot een technische samenwerking met de Rooms-Katholieke Bibliotheek. Het bestuur van de destijds opge richte Stichting Bibliotheek Wad dinxveen was- samengesteld als volgt: Ds J. R. Cuperus; mevrouw G. H. van Dort Kroon-Veendorp; Ds E. H. Kalkman; H. C. Kooijman; J. C. Noorlander; A. Mulder en N. Krabbendam. Van de Nederlandse Spoorwegen heeft de gemeente bericht ontvan gen, dat de verbinding tussen de Oranjewijk en. Groenswaard alleen door middel van een tunnel tot stand mag komen en de aanleg van een gelijkvloerse-kruising beslist is uitgesloten. B. W. delen de raad mede, dat het gebruikelijk is, dat alle werken en voorbereidingen daartoe worden uitgevoerd door de spoorwegen op rekening van belanghebbenden. Voor het maken van een voorlopig schetsplan worden de kosten door de N.S. geraamd op 36.000 waar voor aan de raad een krediet wordt gevraagd. Oranjelaan 40 Telefoon 2265 AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT De gemeente is voornemens het wegdek van de Sniepweg, dat thans gedeeltelijk uit een asfaltlaag en gedeeltelijk uit klinkers bestaat, te reconstrueren, waardoor een volle dig asfaltwegdek wordt verkregen. Tevens wil men een nieuwe ver lichting aanbrengen, bestaande uit lichtmasten ter weerszijden van de weg. Met deze reconstructiewerk zaamheden en de aanleg van de verlichting is in totaal een bedrag gemoeid van ruim f 72.000. Aangezien er enkele straten in onze gemeente, gelegen buiten de Oran jewijk namen dragen van leden van het Koninklijk Huis, geeft dit steeds weer reden tot verwarring, vooral bij nieuwe bewoners en be zoekers aan onze gemeente. B. W. willen daarom de Wilhel- minakade wat betreft de naam la ten aansluiten op de Zuidkade, waarbij de kosten verbonden aan de wijziging van de huisnummering voor rekening van de gemeente komen. De namen Emmastraat, Prins Hen drikstraat en Julianastraat zou men willen wijzigen in Graaf Dirkstraat, Graaf Florisstraat en Gravin Jaco- bastraat. Dorpsstraat 33 - Telefoon 2218 Morgen gedenken wij de éénenvijftigste verjaardag van Z.K.H. Bernhard, Leopold Frederik, Everhard Julius Coert Karei God fried Pieter, prins der Nederlanden en prins van Lippe-Biester- feld, de meest veelzijdige en sportiefste prins ter wereld. En dat laatste is heus niet teveel gezegd, want er is geen vorstelijk figuur te vinden die zoveel sporten daadwerkelijk beoefent, zich aan zoveel hobbies wijdt en tegelijk zoveel verstand van belang rijke zaken, kunsten en wetenschappen heeft als onze prins. Zijn gevoel voor vreemde talen dankt Z.K.H. waarschijnlijk aan de uitgebreide opleiding, o.a. door een Chinese nurse, zijn spel met een Afrikaans speelmakkertje, de vele reizen naar alle werelddelen. Zijn zakelijk inzicht verwierf hij zich na een aantal moeilijke studiejaren bij verscheidene vooraanstaande industrien en handelhuizen waaronder de I.G. Farben te Parijs en de Ned. Handelsmij te Amsterdam. Zijn kennis van rechtswetenschappen vergaarde hij te Lausanne, Munchen en Berlijn aan de universi teiten Zijn militair inzicht en zijn politieke scholing verkreeg hij door zijn loopbaan bij leger en luchtmacht, die hij m de oor logsjaren actief diende. Nederland kan zijn prins om een boodschap sturen. Niet alleen terwille van onze export heeft Z.K.H. grote afstanden overbrugd en waardevolle contacten gelegd, maar ook thans, nu de politieke kwestie met Indonesië over Nieuw-Guinea tot een gewapend conflict leidde, was het weer onze prins die het Nederlandse standpunt ging toelichten bij president Kennedy, die tevoren weinig oor bleek te hebben voor onze ministers en ambassadeur. In onze prins bezitten wij een sympatieke figuur, die opkomt voor de belangen van zijn land en daarbij eerlijk en ronduit zijn mening durft te zeggen en.... (wij hebben het deze maand ervaren) openlijk een fout herstelt als dat noodzakelijk is. Op een dag als 29 juni mógen wij niet vergeten wat onze prins tot nog toe voor Nederland gedaan heeft. Ook voor Zijne Ko- ninklijke Hoogheid moeten wij daarom elk jaar spontaan de drie kleur hijsen. Verzwaring leidingen in Oranjewijk In verband met de woningbouw in de Oranjewijk, alsmede het uitbrei dingsplan Putte Noord zal het nodig zijn het gas- en waterleidingnet in de Oranjewijk op enkele plaatsen uit te breiden en sommige leidingen enigszins te verzwaren. B. W. vragen de raad hiervoor twee kre dieten tot een totaal bedrag van 19.250 beschikbaar te stellen. Geslaagd voor examens gemeente-financiën De heer T. van Berkel, commies A bij het gemeentesecretarie is dinsdag in Den Haag geslaagd voor het di ploma gemeentefinanciën. Woensdag slaagden, eveneens in Den Haa W. Hartog en P. Th. Bunjes, bei den adjunct-commies, voor het di ploma gemeente-administratie I. Speciaalzaak: Passage 133, tel. Op maandag 2 juli a.s. zullen onze kantoren slechts tot 14.00 uur ge opend zijn in verband met het af scheid van onze Directeur, de Heer F. R. Pruijmboom De Twentsche Bank N.V. Assurantiebedrijf M. Ogier Co N.V. Afscheidsreceptie op 2 juli a.s. van half vier tot half zes in Hotel ,,De Zalm", Markt te Gouda K

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1