Vacantie Derde Here, school ASPRO' MULDER Altijd liever IVOROL BEJAARDEATOCHT Oversteekplaats stationsplein Bestel vóór u met vakantie gaat uw school- en studieboeken BOEKHANDEL „VELDWIJK" Diefstal schaar bestraft Straatnamen in Putte Noord Kunstregen op sportvelden Plasweg krijgt betere verlichting Kustvaarder liep vast in Gouwe Gouden echtpaar Yska-Slinger 55 JAAR GETROUWD Samenwerking Zuidpias met Prins Alexander DE KERKEN NODIGEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 28 JUNI 1962. PAGINA 2 Het traditionele jaarlijkse uitstapje voor bejaarden, dat vorige week woensdag naar het Gooi voerde, is een groot succes geworden. De onderste toont het ogenblik, waarop de autokaravaan in Nieuwkoop halt maakte voor de eei koffiepauze. In Loosdrecht werd de lunch gebruikt en grepen verscheidene deelneemsters en deelnemers aan de reis de kans om nog even van een zitje aan het water met z'n zeilboten te genieten middelste foto). Het recreatiecentrum Anna's Hoeve bij Hilversum vormde het eindpunt van naar het Gooi voerde, is een groot succes geworden. De bovenste toont het voor het diner op het terras van Anna's Hoeve. (Foto's Sjaak Noteboam) zonder hoofdpijn neem 'ASPRO' mee. De thans aangelegde voetgangers oversteekplaats op het Stationsplein zal een officiële status krijgen, wan neer de raad vanavond akkoord gaat met het voorstel de oversteek plaats als zodanig aan te wijzen. Het schoolbestuur van de Ned. Herv. Christelijke Scholen te Wad- dinxveen is voornemens in het uit breidingsplan Putte-Noord te zijner tijd een derde lagere school te stich ten. Het schoolbestuur heeft daar toe een verzoek om medewerking aan de gemeenteraad gericht. In verband met de te verwachten ontwikkeling van de gemeente neemt het schoolbestuur aan, dat ook de groei van de Eben Haëzer- school, dat in de laatste jaren ge middeld 3y% procent per jaar be droeg zich zal blijven voortzetten. Het bestuur becijfert, dat aan deze school reeds nu een zevende leer kracht zou kunnen worden aange steld, terwijl in 1965 het aantal leerlingen zodanig zal zijn toegeno men, dat er een achtste leerkracht kan worden aangetrokken. Om deze redenen wil het school bestuur komen tot de stichting van een school in Putte-Noord, omvat tende zes lokalen voor in totaal 230 leerlingen. Omdat het steeds moeilijker wordt de stroom van bestellingen aan het einde van de vakantie en in het begin van de nieuwe cursus te verwerken, doen wij een DRINGEND beroep op de leerlingen en studerenden vóór de vakantie hun school- en studie boeken te bestellen. Laat ons voor u werken terwijl u met vakantie bent. 1. snelle normale levering; 2. geen gevaar van stagnatie bij de aanvang van de cursus; 3. minder kans op tijdelijk uitverkochte boeken; 4. meer kans op juiste uitvoering van bestellingen. Voorkom teleurstelling en bestel voor u met vakantie gaat uw schoolboeken ORANJELAAN 9, TELEFOON 2238 Verbetering speelveld aan Vijverlaan Het speelveld aan de Vijverlaan, waarvan een bijzonder druk ge bruik wordt gemaakt, zal enige wijzigingen ondergaan, waardoor een rechthoekig voetbalveld zal ontstaan, alsmede een afzonderlijke speelplaats voor kleinere kinderen met een aparte toegang. De toe gang tot het terreingedeelte waar wordt gevoetbald, zal van een tegel bestrating worden voorzien. Een en ander is mede een gevolg van de overlast die gebruikers van aan grenzende volkstuinen ondervon den, vooral van voetballen, die in de tuinen terecht kwamen. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 2650 hiervoor te willen ver lenen. De Haagse politierechter veroor deelde vorige week een Waddinx- veense timmerman tot een voor waardelijke gevangenisstraf van een week en een boete van vijftig gulden of tien dagen hechtenis. De officier van justitie had twee weken voorwaardelijk en 75 boete geëist voor het feit, dat hjj uit een constructiewerkplaats in Zoeter- woude een elektrische platenschaar had ontvreemd. Volgens de timmer man hadden collega's een niet aan hem toebehorende schaar in zijn tas gedaan. Vermoedelijk wilde men hem een poets bakken, omdat de verhouding niet al te best was. Hij wist niet, wie dit had gedaan. In plaats van de schaar terug te geven, had hij deze later voor een betere omgewisseld, wat werd ont dekt. Voor de naamgeving van de straten in het uitbreidingsplan Putte-Noord hebben B. W. de keuze laten val len op inamen van Nederlandse dichters en schrijvers. Aan de raad wordt voorgesteld de volgende straatnamen voor Putte-Noord vast te stellen: Van Maerlandstraat, Roemer Vis- scherstraat, Jacob Catslaan, P. C. Hooftstraat, Brederodelaan, Tessel- schadelaan, Vondellaan, C. Huygens laan, Jan Luykenstraat, Justus van Effenlaan, Bilderdijklaan, Staring laan, Tollenslaan, Da Costalaan, Jacob van Lennepstraat, Oltmans- straat, Potgieterstraat, Bosboom Toussaintsingel, Nic. Beetslaan, De Genestetlaan, Weremeus Buning- laan, Busken Huetlaan, H. Heij er- manslaan, Alberdingk Thijmlaan, Jan Campertkade. Vorige week. is op de sportvelden aan de Kanaaldijk de beregenings- installatie in gebruik genomen, waarvoor de gemeenteraad op 13 juli 1961 bij herstemming een kre diet van 6800 beschikbaar stelde. De installatie is nodig om in perio den van grote droogte schade aan de sportvelden zoveel mogelijk te voorkomen. De Waddinxveense beregeningsin- stallatie omvat een buizensysteem, waarop leidingen met sproeiers kunnen worden aangesloten, die op bepaalde tijden worden verplaatst. Een motorpomp zorgt voor het op pompen van het benodigde water uit de rond de velden liggende slo ten. Het adres voor Dames- en Herenkleding naar maat Passage Telefoon 2127 De Plasweg zal binnenkort van een nieuwe verlichting worden voorzien indien de raad tenminste akkoord gaat met het voorstel van B. W. om hiervoor een aanvullend krediet te verlenen van 11.108 boven het al veel eerder toegestane krediet van 13.942. De kostenverhoging is een gevolg van het feit, dat de be staande lichtmasten moeten worden vervangen, terwijl er ook masten worden bijgeplaatst. Jeugdkringwedstrijden turnen Afgelopen zaterdag werden er op het GSV- terrein te Gouda jeugd kringwedstrijden turnen gehouden, waaraan door 22 verenigingen werd deelgenomen. Ook TOOS wist enkele aardige succesjes te boeken. Bij de groepen van 36, (meisjes) eindigde zij op cl/s eerste plaats, terwijl de jongens, bij de groepen van 12, tweede werden achter Hou-Vast uit Hazerswoude. De opdrachten voor de meisjes waren: vrije oefeningen op muziek, evenwichtsbalk en paardsprong, en voor de jongens, vrije oefeningen, lage rekstok en langemat springen. Vrijdagavond is in de Gouwe ter hoogte van de fa. Alblas de kust vaarder „Trude K" uit Kampen vastgelopen, waardoor het scheep vaartverkeer enige tijd werd ge stremd. Het schip, komende uit de richting Rotterdam, moest afmeren langs de Zuidkade. Door een onjuiste ma noeuvre maakte het schip echter een draai, waardoor het dwars in de Gouwe kwam te liggen en met de achterzijde vastliep in de oever langs de Provinciale weg. De voor steven lag vrijwel haaks tegen de oever van de Zuidkade. Met behulp van enkele binnensche pen trachtte men het zwaar met hout beladen vaartuig weer in een goede positie te krijgen. Pas nadat verscheidenen binnenschepen aan elkaar gekoppeld en met volle kracht werd getrokken, kwam er langzaam beweging in het achter schip van de „Trude K". Omstreeks negen uur lag het schip veilig aan de kade gemeerd en konden de binnenschepen, die door het inci dent waren opgehouden, hun vaart vervolgen. Geslaagd Onze plaatsgenoten Wijnand Klun- der en Jan Vink slaagden aan het christelijk lyceum te Gouda voor het eindexamen HBS B. Voor het toelatingsexamen van de r.k. HBS te Gouda slaagden Eima Moons, Rob Schouten en Adrie Verkleij. Aan de Rijks HBS te Gouda slaag den voor het einddiploma B onze plaatsgenoot H. J. Helleman. Hoofd Ligthartschool verlaat Waddinxveen De heer P. Mier, hoofd van de Jan Ligthartschool heeft een verzoek ingediend om ontslag in verband met zijn benoeming tot hoofd van een gelijknamige school in Harlin- gen. B. W. stellen de raad voor het ontslag eervol te verlenen op een door het college nader te bepa len datum. Verdere uitbreiding bij fa. Verbakei Dezer dagen is de jongste uitbrei ding aan het pand van de fa. Ver bakei aan de Zuidkade gereed ge komen. Morgen zal het nieuwe ge deelte, waardoor het winkelopper vlak op de begane grond ongeveer is verdubbeld, officieel in gebruik worden genomen. Het echtpaar K. J. Yska-Slinger her denkt op dinsdag 3 juli a.s. het feit dat zij vijftig jaar geleden in het hu welijk traden. De heer Yska is een echte Fries, hij werd geboren in Mak kum in het jaar 1888. Zijn vrouw die een maand jonger is, werd eveneens in 1888 geboren. Zij is een rasechte Waddinxveense. Beiden zijn thans 73 jaar en genieten nog van een goe de gezondheid. De bruidegom kwam in 1907 voor het eerst naar Waddinx veen waar hij ging werken bij de te genwoordige Auto-Industrie Verheul als wagenmaker. Enige tijd later ver wisselde hij dit beroep voor meubel maker, welk beroep hij zijn gehele verdek leven heeft uitgeoefend en wad bij verschillende bekende meubelfa brieken werkzaam. Mevrouw Yska was in de huishouding werkzaam. Het echtpaar woonde behalve in Waddinxveen, ook nog enige tijd in Zevenhuizen Nu wonen zij alweer 36 jaren aan de Kerkweg. De bruid bereddert haar huisnou- den nog geheel zelfstandig en zij is, evenals haar echtgenoot nog zeer kras en vitaal. De heer Yska heeft, nu hij gepensio neerd is zijn vroegere vak nog niet kunnen vergeten. In zijn vrije tijd knutselt hij dan ook nog graag.. Uit het huwelijk van de heer en me vrouw Yska werden zeven kinderen geboren, waarvan er nog zes in leven zijn. Verder zijn er elf kleinkinderen. Het zal het bruidspaar op deze grote dag, die feesetlijk zal worden her dacht, niet aan belangstelling ont breken. Verkeersexamen voor leerlingen lagere school De Oranjewijk stond vorige week donderdagmiddag in het teken van het verkeersexamen, dat aan een groot aantal leerlingen van de lage re scholen werd afgenomen. Voor dit examen was de Oranjewijk ge sierd met een aantal verkeersbor den, die daar anders niet zijn te vinden. 9 Onze plaatsgenoot, de heer J. H. van der Welle is voor het GAK ge kozen als bestuurslid van de lan delijke vereniging van medewerkers (sters bij de stichting sociaal fonds bouwnijverheid, het gemeenschap pelijke administratieve kantoor en alle zelf administrerende bedrijfs verenigingen en hun nevenorgani saties. Motorcross Zaterdag 30 juni a.s. zal er op het terrein van de heer Van Tol aan het Noordeinde een nationale motor en bromfietscross worden gehou den in het kader van de sportweek, hetgeen weer een spannend evene ment belooft te worden. Aanvang 7 uur. Gisteren, woensdag 27 juni, betekende voor het echtpaar P. Bakker-Meiderwijk, wonen de aan de Kerkweg, een heel belangrijke datum. Want het was deze dag dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk traden. De bruidegom is een geboren Waddinxvener en is ruim veer tig jaar in dienst geweest bij de firma Van Schaik ir Berg huis. De bruid is geboren te Moerkapelle maar kwam reeds op jeugdige leeftijd naar Wad dinxveen. Uit het huwelijk werden vier zoons geboren. Verder zijn er zestien klein- en vier achterkleinkinderen.. Daar de gezondheid van het bruidspaar de laatste tijd nog al te wensen laatis de gedenk dag gisteravond op bescheiden wijze in familiekring herdacht. BEJAARDENMIDDAG Dinsdag 3 juli, om 2.30 uur in he R.K. Vereen, gebouw, Trooststraa Dan zekér van frisse mond en witte tanden In Gouda is vorige week een verga dering gehouden van de stemgerech tigde ingelanden van de Zuidpias- polder in Schieland. Tijdens de ver gadering deelde dijkgraaf A. Kroes mede, dat er dit jaar nogmaals een vergadering zal worden gehouden om een samenwerking met de Prins Alexanderpolder onder ogen te zien. Laatst genoemde polder zal namelijk voor een groot deel worden bestemd voor uitbreidingen in de Rotterdam se agglomeratie waardoor het reste rende gedeelte van deze polder wat klein wordt voor een redelijk bestuur Bovendien is er al eerder van rijks wege aangedrongen op nauwere sa menwerking tussen de verschillende polderbesturen. Indien de samenwerking een feit wordt, zullen in de Prins Alexander- poldler de gemalen Francois en P. D. Kleij worden vervangen door een nieuw gemaal dat komt bij de zoge naamde Snelle tussen Nieuwerkerk Moordrecht. Ter vergadering werd voorts besloten tot verkoop van een perceel water tussen de Kanaaldijk en Tweede Bloksweg in Waddinxveen, teneinde de Sniepweg te kunnen verbreden. In Moerkapelle werd een deel van de Tulianastraat aan de gemeente in be heer, eigendom en onderhoud over gedragen. De rekening over 1961 werd vastge steld met een batig saldo van bijna Gouwe moest wisselbeker prijsgeven Gouwe nam het afgelopen week einde deel aan het jaarlijkse water- polotournooi van Raket te Delft. De Waddinxveners hadden de wissel beker reeds tweemaal gewonnen en zouden dus bij een nieuwe zege, de beker definitief in hun bezit hebben. Zover kwam het echter niet, want Raket legde door een beter doelpunten gemiddelde be slag op de eerste plaats. Gouwe werd tweede. De uitslagen waren: Gouwe-ZPB 2-1, Gouwe-VZC 4-1, Raket-Gouwe 2-2 36.000 inkomsten 301.000, uitga ven 265.000). Hierbij is het batig saldo van 1960 ten bedrage van ruim 29.000 inbegrepen. Voorts werd de begroting voor 1962 goedgekeurd, die voorziet in inkomsten en uitgaven van ruim 318.000 op de gewone dienst en bijna 439.000 op de ka- Herkozen werden de heer A. Kroes als dijkgraaf en de heer K. Oudijk als heemraad. Beide heren waren aan de beurt voor periodiek aftreden. Voor dijkgraaf Kroes wordt dit de laatste zittingsperiode, omdat hij niet meer herkiesbaar is. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur dis. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoorn]. V.m. 9.30 uur ds. J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur ds. Joh. Verwelius N.H. Kring „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 en nam. 7 uur dis. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk. Geen dienst Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur ds. A. P. Verloop Woensdag 4 juli, nam. 7 uur ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Zaterdag biechtgelegenheid 4-8 uur. Missen's zondags 7 uur de vroeg mis 8.30 uur de Hoogmis11 uur de late Mis 's avonds 7 uur Lof Door de week 's morgens 7 en 8 uur Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis Jehova's Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie De zondagsdienst wordt waargeno men door dr.. C. A. de Geus, Stations straat 6, telefoon 2676 Reijerskoop in Boskoop weer open De bijna twee jaar voor het ver keer gesloten geweest zijnde Reij- erskoopseweg te Boskoop is vorige week weer voor het verkeer open gesteld. Zoals bekend moest deze weg worden afgesloten in verband met de tunnelbouw in de provinci ale weg, die door allerlei tegensla gen aanzienlijk langer heeft ge duurd dan was voorzien.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 2