jong gezin Zeventiende sportweek had nog stralend besluit sparen basis voor een Broodbezorglng wordt in augustus gesaneerd .HEEMSKERK wl Het Stoffenliuis Coöp. Raiffeisenbank Moeder Onafhankelijk nieuwsblad I B Kempkes N.V. G-plan rTB^7DERMo^R^F V er schijnt elke donderdag Voor taan komt er per straat nog maar éen bakker Zwemwedstrijden en polotoernooi in goed verwarmd zwembad •JA J Finale Jonge gezinnen blijven jong, wan neer ze de basis hebben gelegd voor een leven zonder financieele zorgen. Welke basis? De „spaar- basis"! Een spaarboekje bij onze bank: veilig begin voor een even veilig bezit. Zekerheid voor heel het jonge gezin. Want sparen is gespaatd blijven voor tegenval lers. Geen overleg 7Aljnidu Schoolzwemmen Tenniswedstrijden voor de tenniswedstrijden op Oranjelaan 40 Telefoon 2265 Monopoliepositie Concurrentie Baby-huidje Schoolvoetbal Weekblad voor Waddinxveen 18e JAARGANG - Nr. 889 DONDERDAG 12 JULI 1962. (Vervolg op pagina 2) Ook niiiiiiiiiiiiifiiiniii I A^21££SLOTEN BIJ DE coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht Wat U zelf maakt, is het eerste verdiend! Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen grote succes geluk te wensen, werden alle leden j.l. ten gemeentehuize ontvangen door het college Maar wel staat hier de sanering voor de deur. Voor de bakkers om VLEKVRU DOOR EN DOOR IgêWzilmêta) f 100.000-, aandelen van zijn geplaatst stort. igstclling bestond ’s mid- de schoolzwem wedstrijden d. Loo (Kon. Julianaschool) Op alle wollen en zijden stoffen welke niet tot de opruiming behoren 10 procent korting Na afloop van de vakanties zal de broodbezorging in geheel Waddinx veen worden gesaneerd. Een en ander is ons ter ore gekomen na een vergadering, die reeds vorige week dinsdag in het Hervormd vereni gingsgebouw aan de Esdoornlaan voor een aantal huisvrouwen werd ge houden. Het plaatselijke saneringscomité van de broodbakkers, dat deze bijeenkomst had belegd, achtte het probleem van de sanering kennelijk niet belangrijk genoeg om het plaatselijke nieuwsblad voor de vergade-1 ring uit te nodigen of zelfs ook maar van het sanerings-besluit op de hoogte te brengen. Wij kunnen ons vergissen, maar het lijkt ons toe, dat een maatregel, betrekking hebbend op de voorziening in de dagelijkse levensbehoeften van ongeveer drieduizend Waddinxveense gezinnen toch wel belangrijk genoeg is, om hieraan ook buiten de beperkte groep die de vergadering bijwoonde, bekendheid te geven. maximum aan spanning. Men kon getuige zijn van vele goede spel momenten. Ofschoon De Gouwe aanvankelijk een lichte meerder heid bezat kon het dit niet in doel punten uitdrukken. Na rust ging het echter beter. Brok wist als eerste het vijandelijk doel te vin den, 1-0, terwijl Sol even later een numerieke meerderheid uitbuitte, 2- 0. Hierna kreeg doelman Bas den Oudsten handen vol werk en ge ruime tijd wist hij zijn kooi schoon te houden. Voor een goede aanval van Steenland moest hij echter zwichten 2-1. Van der Leede ver grootte echter de voorsprong van Gouwe met een ver afstandsschot, 3- 1. In deze stand kwam geen ver andering meer. Wel moet worden gezegd dat de Gouwenaars niet met het volledige GZC-team speelden. Cees v.d. Tooren en Klerks ontbra ken namelijk op het appèl. Niette min mag deze overwinning van De Gouwe verdiend worden genoemd, terwijl dit waterpolotoernooi zeker geslaagd is en een waardig besluit vormde van de 17e Waddinxveen se Sportweek. allerlei redenen ’n dringende nood zaak en ook niet door allen graag gewild, wat niet wegneemt, dat zij in deze zaak niet de enige partij zijn. Een even grote belanghebben de bij dit alles is de consument en het is nu deze consument, die voor het feit van de sanering in de broodbezorging is geplaatst, zon der hierover een behoorlijk oor- Dorpsstraat 33 Telefoon 2218 deze werktijden wat betreft de be zorging belangrijk kunnen verkor ten, wat sociaal gezien voor deze bakkers een gelukkig verschijnsel is. Maar het lijkt ons toch niet de bedoeling dat hij de dan eindelijk ten koste van zulk een onpopulaire maatregel verkregen meerdere vrije tijd nu geheel gaat besteden in de bakkerij om z’n produkt te verbeteren. (Vervolg op pagina 2 Met de erkenning van de noodzaak tot sanering willen we echter toch enkele bezwaren naar voren bren gen, die we op ruime schaal heb ben kunnen beluisteren. We zijn thans in het stadium aangeland, waarop de bakker een monopolie positie gaat bekleden. Weliswaar is toegezegd, dat in alle opzichten goede aandacht zal worden besteed aan de bezorging en dat het Station voor Maalderij en Bakkerij in Wa- geningen het brood zowel wat be treft samenstelling als structuur streng onder controle zal houden, maar niettemin zijn de Waddinx veense huisvrouwen voortaan vol komen gebonden aan één bakker. Natuurlijk, men kan elders brood deel te hebben kunnen uitspreken en zonder behoorlijk overleg. In de Oranjewijk is destijds de sane ring zonder meer van kracht ge worden. Daar heeft men het be trekkelijk gemakkelijk gehad als gevolg van het grote aantal nieu we bewoners, onder wie vele stads mensen, die niet beter wisten en het dan maar op de koop toena men, dat zij geen vrije bakkerskeu ze hadden. Nu is het saneringsbesluit echter voor de gehele gemeente gevallen. Weliswaar werd er een bijeen komst met huisvrouwen belegd in het Hervormd Verenigingsgebouw, maar uit hetgeen wij hierover van de zijde van verscheidene bezoe kers hebben vernomen, hebben we de indruk, dat de consument ook hier nauwelijks aan het woord is gekomen. Voor een microfoon zijn de verschillende problemen van de broodbakkers behandeld, maar toen het op vragen stellen aankwam, is van die microfoon geen gebruik gemaakt om dit aan te kondigen. Verscheidene aanwezigen kwamen tot de ontdekking dat zij vragen hadden kunnen stellen, toen dit agendapunt alweer als afgedaan werd beschouwd. gaan halen, indien het produkt van de bakker aan de deur niet bevalt, maar wanneer het stormt of re gent, zal men er weinig voor voe len om grote afstanden voor een broodje te gaan afleggen. Een an dere waarborg moet de van te stel len klachtencommissie zijn. Indien een klacht gegrond is, kunnen er maatregelen worden genomen. Die maatregelen bestaan dan hieruit dat de gewraakte bakker niet meer bij de klagers aan de deur komt. Voor hen komt een ander echter pas ’s middags na drie uur, wanneer die bakker zijn eigen' wijk heeft afgehandeld. Dit lijkt eerder op ’n stok achter de deur in de geest van: „Indien je de verplichte bak ker niet wil, wacht dan maar lek ker tot drie uur” waarbij men denkt, dat een klacht onder deze dreiging wel tot het uiterste zal worden bewaard. Een van de argumenten voor de sanering is ook, dat de bakkers meer tijd beschikbaar krijgen en daardoor wat meer aandacht aan het produkt te kunnen schenken. Wij zijn zo vrij dit te betwijfelen. Het is een bekend feit, dat in de bakkerij bijzonder lang wordt ge werkt. Door de sanering zal men Veel belanj dags voor Jaap v. won de 50 m. schoolslag jongens in 49.4 sec. Leen van Eerbeek (Willem van Oranjeschool) zegevierde op de 50 m. rugslag 47.4, terwijl Aimeke Minnee (Eben Haezerschool) op de 50 m. schoolslag voor meisjes de snelste was in 49.1. Alies de Wilde van Willem van Oranjeschool was op de 50 m. rugslag meisjes de sterkste 56. De 5 x 50 m. estafette werd een overwinning voor de Kon. Juliana- school (jongens), terwijl de Eben Ha ezerschool op ditzelfde nummer bij de meisjes als eerste uit de bus kwam De Willem van Oranjeschool werd in de eindschikking eerste met 44 pnt, gevolgd door de Kon. Juliana school (68 pnt) en de Eben Haezer school (70 pnt. Verder werd de St. Jozefschool vierde, de Theo Thijssen- school vijfde, de Rehobothschool zes de en de Jan Ligthartschool zevende. De burgemeester de heer C. A. van der Hooft reikte na afloop de prijzen uit. In de grote steden hebben we de laatste jaren reeds een ontwikke ling gezien van sanering, steeds grotere combinaties van bakkers en men is daar hard op weg te ko men tot ’n grote broodfabriek voor een gehele stad, waarbij alle bak kers zijn aangesloten. Zover zijn we in Waddinxveen nog niet. 1-0, Theo Thijssenschool - Willem van Oranjeschool 0-0, Rehoboth school - Eben Haezerschool 0-0, St. Jozefschool - J. Ligthartschool 0-1. De Kon. Julianaschool behaalde dus de kampioenstitel, tweede werd de Rehobothschool en derde de Eben Haezerschool De St Jozefschool werd vierde, de Jan Ligthartschool vijfde, terwijl de Willem van Oranjeschool en de Theo Thijssenschool resp. met de zesde en zevende plaats genoe gen moesten nemen. Op de laatste dag van de zeventiende Waddinxveense sportweek heeft het weer, dat al die dagen een ernstige spelbreker was geweest, toch nog een wending ten goede genomen, waardoor de activiteiten van zater dag ongehinderd doorgang konden vinden en de publieke belangstelling bij de verschillende manifestaties ook beduidend groter was dan op de voorgaande dagen. Het programma voor de zaterdag was bijzonder veel zijdig, waarbij de schoolzwemwedstrijden en het internationale polo toernooi in het verwarmde Waddinxveense zwembad ongetwijfeld de hoogtepunten vormden. Het internationale polotoernooi op zaterdagavond kreeg een extra feestelijk tintje door de deelname van een studententeam uit Cam bridge. De Engelsen hebben echter geen rol van betekenis gespeeld, want in de finale ging het tussen Gouwe en GZC. De Waddinxve- ners wisten na een enerverende strijd te zegevieren met 3-1, zodat zij winnaar werden van hun eigen toernooi. Verdere deelnemende verenigingen waren naast GZC, Cambridge en De Gouwe, LZC, DVZ en ZPB. Er werd gespeeld in drie poules. De Gouwe bond als eerste de strijd aan met ZPB uit Barendrecht. Hans Brok nam de eerste treffer voor zijn rekening, 1-0, toen een speler van de tegenpartij uit het water werd gezonden. In de twee de speeltijd was het dezelfde spe ler, die met een ver afstandsschot, de keeper der gasten verrastte, 2-0. Sol vergrootte even later de voor sprong tot drie-nuk De Gouwe trok zch hierna geheel in de verdedi ging terug, zodat ZPB geen kans kreeg om te scoren. In de tweede groep moest GZC (Gouda) het opnemen tegen LZC (Leiden). De Gouwenaars hadden al spoedig een 2-0 voorsprong door doelpunten van Beekman en Bak ker. Laatste speler deed kort hier na nog eens het net van de tegen partij trillen, 3-0. Hierna zakte het tempo bij GZC, waardoor LZC een tegendoelpunt kon maken, 3-1. Beekman vergrootte de voorsprong van GZC tot 4-1. LZC liet zich niet ontmoedigen en gaf dapper partij, waardoor de eindstand 4-3 werd. De ontmoeting tussen Gouwe en de Engelsen werd een ruime zege van 5-0 voor de Waddinxveners. De Gouwe was aanmerkelijk sterker dan haar tegenstander. Sol en Van der Leede zorgden ieder voor twee doelpunten, terwijl Brok in de laat ste fase van de wedstrijd ook nog eens roos trof, 5-0. GZC trad hierna tegen DVZ in het strijdperk. Steenland van GZC liet het eerste doelpunt op de lei note ren, 1-0. Kort hierna echter wist DVZ voor de gelijkmaker te zor gen, 1-1. De Hagenaars wisten in de tweede speeltijd een voorsprong te veroveren, doch Bakker bracht de partijen op gelijke voet. Beek man bepaalde de eindstand op 4-2. Op een in Amersfoort gehouden concours van de Unie gingen heeft de muziekvereniging „Concordia” in de afdeling uitmuntendheid de eerste prijs behaald. Teneinde deze plaatselijke muziekvereniging met dit grote succes geluk te wensen, werden alle leden van Concordia vrijdagavond j.l. ten gemeentehuize ontvangen door het college van burgemeester en wet houders. Voorafgegaan door de drumband, marcheerde men naar het raad huis, waar men eerst een serenade bracht. Hier was het burgemeester Van der Hooft, die namens de gemeente zijn ge- lukwen senaanbood, waarbij hij opmerkte, dat het voor de publieke belang stelling wel goed is, dat Concordia dit resultaat behaalde. De voorzitter, de heer De Knegt noemde deze ontvangst voor de vereniging een extra stimulans, waarbij hij tevens zijn erkentelijkheid uitsprak voor het raadsbesluit om in Waddinxveen een nieuwe muziektent op te richten. Tijdens de ontvangst op het gemeentehuis poseerden de leden van Concor dia voor onze fotograaf Sjaak Noteboom. Op de eerste rij in het midden voorzitter De Knegt met recht achter hem de dirigent-directeur, de heer P. van Uffelen. De heer de Knegt wordt geflankeerd door zijn bestuursleden Van Ringelenstein (links) en Bezoen (rechts). Geheel rechts de erevoorzitter P. v. d. Laarse. (Foto Sjaak Noteboorh) - -r Kempkes Meubelfabrieken NV heeft tezamen met E. Gomme Ltd. te High Wycombe Engeland, opgericht de naamloze vennootschap G.-plan Kempkes NV te Waddinxveen. De N.V. heeft ten doel het in de handel brengen van G-plan-meubelen naast andere meubelen en artikelen op het gebied van de woninginrichting. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt verdeeld in honderd f 1000,—, welke allen en in contanten volge- de nieuwe tennisbanen in het War- naarplantsoen bestond een vrij grote belangstelling. De door de tennisver eniging „Waddinxveen” georganiseer de wedstrijden werden o.m. enige tijdgadegeslagen door burgemeester Van der Hooft en echtgenote, alsme de door de voorzitter van het sport- weekcomité, de heer T. Ververs. Het echtpaar Ensink (Waddinxveen) kwam met 9-7 uit de bus tegen het Rotterdamse echtpaar Kraayeveld. De Goudse Be-Quick-spelers Yfel en Van Rheden moesten toch him meer dere erkennen in de heren Brants en Doppert W’veen) met de eindstanden 4-6 en 4-4. Voorts vond er nog een ontmoeting plaats tussen de Waddinx- veen-spelers mevr. Schwerzel en de heer De Vries enerzijds en mevr. Jen- né en de heer Okkerse anderzijds. Dit dubbelspel eindigde met een 6-2 Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. advertenties dinsdag Hoe het ook zij, een feit is op dit ogenblik, dat het in vele gevallen mogelijk is, dat uw eigen bakker na de vakantie van de broodbak kers niet meer bij u aan de deur komt, maar een vreemde bakker zich meldt met de mededeling: „Ik ben voortaan uw bakker” (of u wilt of niet.) Wij willen vooropstellen te gelo ven in de noodzaak van een sane ring. Het past niet meer in onze huidige tijd, dat in één straat met bijvoorbeeld zestig woningen, zich iedere ochtend minstens vijf tot zeven bakkers vervoegen om ieder hun klantjes te bedienen. De ster ke spreiding van klantenwij ken van de tien of elf in Waddinxveen werkende bakkersbedrijven heeft tot gevolg, dat de bezorging in fei te een bijzonder arbeidsintensieve bezigheid is. Gezien de vaak grote afstanden, die tussen de klanten onderling moeten worden afgelegd. De geringe winstanarche op het brood en het feit dat allerlei kos tenstijgingen van de laatste tijd krachtens een ministeriele order niet in de broodprijs mogen wor den doorberekend maken een der gelijke bezorging niet alleen onren dabel, maar bovendien ook tijd rovend. Evenals de andere secto ren van het bedrijfsleven, kampt men in het bakkerbedrijf met grote personeelsproblemen, waarbij niet alleen de honorering, maar ook het feit, dat in dit bedrijf ook op za terdag moet worden gewerkt, na delige invloed uitoefenen op de bereidheid een toekomst in dit be roep op te bouwen. Onze opruiming begint zaterdag 14 juli a.s. Zaterdagochtend werd op de velden aan de Kanaaldijk begonnen met de tweede ronde van het schoolvoetbal- toemooi .Het was tenslotte de Kon. Julianaschool, die als kampioen uit de bus kwam en de felbegeerde be ker in ontvangst mocht nemen. De uitslagen warenJ. Ligthartschool - Theo Thijssenschool 5-0, Kon. Julia naschool - St Jozefschool 0-0, W. v. Oranjeschool - Eben Haezerschool 0-2, J. Ligthartschool - Rehoboth school 0-1, Theo Thijssenscool - Kon. Julianaschool 0-2, St Jozefschool - Willem van Oranjeschool 2-0, Kon. Julianaschool - Eben Haezerschool De Gouwe en GZC hadden zich ten slotte elk met vier punten in de finale gespeeld. De wedstrijden tussen Cambridge en ZPB (4-2) en LZC en DVZ (3-3), waren niet meer van belang. Het duel Gouwe—GZC bood een GEBR.yO GOUDA en van Muziekvereni- voor 12 uur

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1