sparen? Veelbelovend beeldhouwer komt naar Waddinxveen Drie slachtoffers uit Waddinxveen voor welk doel gaat u HEEMSKERK Coöp. Raiffeisenbank Prinses Irene verjaart 1st nieuwsblad Onafhankelijk Geen voorrang op kruispunt "WiW K-Vi- V er schijnt elke donderdag AUTOBOTSING BIJ WOUBRUGGE Tweede prijs voor hr. Nat. school GIRO 47063 GIRO 47062 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN FRANK LETTERIE (31VERWIERF REEDS BELANGRIJKE PRIJZEN 0 VAlmphi 5 5 Voor elk doel kunt u sparen. Voor de inrichting van uw woning. Voor de opvoeding van uw kinderen. Voor een gezonde vakantie. Voor uw eigen huis. Voor een eigen zaak, u legt gulden bij gulden. Wij tellen rente bij rente. Dat maakt het u mogelijk bergen te zien (op vacan- tie) en bergen te verzetten (op uw reis naar welvaart). Oranjelaan 40 Telefoon 2265 Auto's verwoest Bouw 84 woningen in Puttepolder gegund Belangstelling Prix de Rome 1961 Beide benen stevig op de grond - Weekblad vei Waddinxveen DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1962 18e JAARGANG - Nr. 892. Illlflllllllllllllllllll iifiniiiiiiiiin iiiiniiiiiiiiiiuniiiuiiiiiiiiiii gaan hengelen. Hij verklaar- ■nand dat hij de auto van de AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT iiiiiuiiiMiinuiiimiuiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii en °i waarbij enige verkeersboorden wer- be- ieder- maar PRAATMACHINES VOOR NIEUW GUINEA WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN vermelding: Praatmachines N.N. Dorpsstraat 33 Telefoon 2218 De Willem van Oranjeschool nam zaterdagmiddag jl. te Gouda deel aan restatiezwemtochten in de Nieuwe Vaart, welke door de Goudse Red dingsbrigade werden georganiseerd. De wisselbeker, bestemd voor de vereniging die met de meeste deel nemers inschrijft, ging voor de twee de maal naar de Reddingsbrigade in Alphen aan den Rijn (21 deelne mers). De Willem van Oranjeschool (7 jongens en meisjes) eindigde op de tweede plaats en kreeg als aan denken een fraai bekertje. Vorige week is PTT overgegaan tot de plaatsing van de eerste pu blieke telefooncel in Waddinxveen, aan de Juliana van Stolberglaan in de Oranjewijk. Hiermede is een lang gekoesterde wens van Waddinxveen in vervulling gegaan. tekstadv. op aanvraag, en advertenties dinsdag De eerste hulp werd geboden door enige toevallig passerende G.G.D.ers I Later arriveerde de plaatselijke arts, en met drie ambulanceauto’s en een bestelwagen werden de slachtoffers naar Leiden overgebracht. De beide auto’s werden totaal verwoest. leermeesters was, aan wie hij naar z’n eigen mening bijzonder veel heeft te danken. Van 1954 tot 1958 stu deerde Frank Letterie aan de Konin klijke Academie in Den Haag en vo rig jaar beëindigde hij (voorlopig al thans) zijn studie aan de Academie te Amsterdam. te openen ten- Frank Letterie mo- die enige belangstel- hedendaagse umiiMiiiniii: Namens het N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten, heeft het Bouwkundig Ingenieursbureau P. D. Stuurman en Zn. te Waddinxveen het bouwen van zestig woningen in de Puttepolder onderhands opgedragen aan de fir ma Gebr. van den Berg te Lopik, voor het bedrag van 872.000,—. Aan de firma P. Rehorst alhier is namens de R.K. Woningbouwvereni ging St, Jozef opgedragen het bou wen van 24 woningwetwoningen. kleine gemeente nu toch al bijna twee jaar lang in de gelegenheid zijn kennis te nemen van de uitingen van onze hedendaagse kunst in z’n vele geledingen. De op 21 augustus toonstelling van ge voor allen, ling hebben voor onze hedendaagse kunst, een aansporing zijn om dc Kunststichting tc laten merken, dai alle moeite niet vergeefs wordt ge daan. Helaas heeft het de laatste tijd wel eens aan belangstelling voor de toch vaak bijzondere exposities ont broken. Voor het eerst krijgt Waddinxveen dus nu een expositie van enkel beeldhouwkunst, hoewel Frank Let terie aan de wanden van het exposi- tiezaaltje in het Kunstcentrum ook wel enkele van zijn tekeningen zal ophangen. Frank Letterie, Hilversummer van geboorte, heeft z’n studies eigenlijk maar net afgesloten en is nu bezig aan de uitvoering van zijn eerste werkelijke opdrachten. Ook in zijn studietijd leverde hij reeds enkele werkstukken af. zoals een beeldhouw werkje voor de Ambachtsschool in Den Helder, wat hij zelfs tweemaal moest maken, omdat het eerste beeld door vandalen werd vernield. Zijn eerste werkelijke opdracht na beëin diging van zijn studie kwam van het Leidse Academisch Ziekenhuis, ter wijl hij voorts bezig is aan een beeld houwwerk, dat eert plaats zal krij gen op een binnenplein van de uit breiding van het gebouw der Twee de Kamer in Den Haag. Indien enig- zins mogelijk hoopt hij dit beeld ..Oprheus” ook in Waddinxveen te exposeren. In ’t Haagse uitbreidings plan Mariahoeve staat thans ook een beeldje van Letterie. PRAATMACHINES VOOR NIEUW GUINEA vermelding: Praatmachines N.N. Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en Inzenden bijdragen voor 12 uur Men kan eigenlijk niet genoeg waar dering hebben voor het feit, dat de Kunststichting Waddinxveen rich steeds weer de moeite getroost om goede kunst naar Waddinxveen te halen. Vanzelfsprekend zal een paalde expositie niet altijd van een waardering ondervinden, op zichzelf is het uitermate belang rijk, dat wij in een als Waddinxveen verwierf Frank Le'terie de Rijks-ere- penning in goud, alsmede een aan zienlijk bedrag in geld, waardoor hij in staat werd gesteld zich in beeld houwkunst verder te vervolmaken. Evenals vorig jaar verwierf Frank Letterie met zijn beeldje „Pomona”, dat ook in Waddinxveen te zien zal zijn, de Jacob Hartogprijs, uitgeloofd door Jacob Hartog, een vroeger lid van de Haagse Pulchri-Studio, die thans in de V.S. woont. Begin dit jaiar kreeg Frank Letterie de vererende opdracht van het Anjer fonds te ’s Gravenhage een bronzen erepenning te vervaardigen, die het fonds voortaan wil uitreiken ter on derscheiding van het werk van jonge Haagse beeldende kunstenaars. Zondag 5 augustus viert prinses Irene haar 23e verjaardag. Velen zullen zich not o haar geboorte op die zon nige 5e augustus 1939 herinneren. Er hing toen van oorlogsgevaar, dat nog geen jaar later werkelijkheid werd en onze koninklijke familie noodzaakte met de bei de nog zo jonge prinses jes het land te verlaten. Hoe groot de aanhanke lijkheid van de bevol king van het hele ko ninkrijk voor ons konin klijk huis is, werd weer eens gedemonstreerd tij dens het bezoek, dat on ze prinsessen Irene en Margriet brachten aan de West. Wij hopen, dat h.k.h. prinses Irene nog vele jaren van geluk en voor spoed wachten temid den van ons volk. In de vroegte van zaterdagmorgen f.l. zijn drie inwoners van Waddinxveen het slachtoffer geworden van een ernstig verkeersongeluk, dat op het kruis punt Herenweg-Kruisweg onder de gemeente W oubrugge plaatsvond. Een auto met drie vissers uit Voorburg, die uit de richting Woubrugge kwam, ver leende geen voorrang aan de heer J. Bouma, een 34-jarige constructeur uit W addinxveen. Deze kwam uit de richting Leimuiden en had als passagiers zijn zevenjarig zoontje, zijn vijfjarig dochtertje en zijn ouders uit Leeuwarden. De heer Bouma was in de nacht uit Leeuwarden vertrokken om zijn ou ders naar een ziek familielid in Gou da te brengen. Het kruispunt Herenweg - Kruisweg, waarop het ongeluk zich afspeelde is enige jaren uit veiligheidsoverwegin gen (grondig gereconstrueerd. Niette min hebben er zich sindsdien alweer enkele ernstige botsingen voorge daan. „Orpheus” is de naam van dit beeldhouwwerk ,van Frank Letterie, dat volgend jaar in Den Haag een plaats zal krij gen op een nieuw binnen plein van het vergrote gebouw van de Tweede Kamer der Staten Generaal bij het Bin nenhof. --- Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Een week voordat hij dertig jaar werd bleek hij bij de beelhouwkuinst als eerste uit dë bus te komen bij de prijskamp op dë Prix de Rome 196 waaraan hij vorig jaar nog net kon deelnemen, want kunstenaars ouder dan dertig jaar zijn van deze prijs kamp uitgesloten. De veelbelovende jeugdige beeldhouwer Frank Letterie uit Voorburg heeft gehoor gegeven aan een uitnodiging van de Kunststichting Waddinxveen om deze maand enkele van zijn beeldhouwwerken te komen exposeren. Opnieuw is de actieve Kunststichting er dus in geslaagd een kunstenaar van naam naar onze gemeente te halen. Want ondanks zijn 31 jaren mag Frank Letterie reeds worden beschouwd als een kunstenaar, wiens naam voor velen een be kende klank heeft gekregen. Verscheidene malen was hij vorig jaar in het nieuws omdat hem in 1961 twee belangrijke prijzen voor beeldhouwkunst^, namelijk de Prix de Rome en de Jacob Hartog-prijs ten deel vielen. De kinderen werden tijdens de bot sing uit de auto geslingerd en een van hen kwam onder de wagen te recht. Alle acht betrokken personen werden ernstig gewond en opgeno men in het Academisch Ziekenhuis in Leiden Thans is geen der gewon den meer in levensgevaar. Aan het stuur van de auto uit rich ting Woubrugge zat de 27-jarige vliegtuigmonteur P. W. J. v.d. Splin- ter, die met zijn broer en oom een dag zou gaan hengelen. Hij verklaar de naderhand dat hij de auto van de heer Bouma niet had opgemerkt. Bij het oversteken van de voorrangsweg werd zijn auto in de flank gegrepen en op een verkeerseiland geworpen, waarbij enige verkeersboorden wer den vernield. De auto van de heer Bouma kantelde na de botsing. De opdracht had tot onderwerp Adri adne dochter van Koning Minos. Van de vier inzendingen oordeelde de jury tenslotte het werk van Letterie de beste en schreef o.m. in het jury rapport: Hij heeft op ongecompli ceerde wijze, maar krachtig en over tuigend een vrouwengestalte neerge zet, die allure had. Ongetwijfeld gaf dit beeld minder verfijning te zien, de voeten waren grof, dë linkerarm al te schematisch, het hoofd te klein; maar al was deze Ariadne dan wat boers uitgevallen, de jury bleef toch getroffen door de gezonde vitaliteit en grote mate van ongekunsteldheid die dit beeld een aantrekkelijke fris heid geven. De vorm op vele plaat sen verbrokkeld, was toch door een zekere kernachtigheid expressief. Het hele beeld ademde ruimte en letali teit, eenvoud en bondigheid.” aldus het juryrapport. Het beeld van Let- zijn terie won de prijskamp en daarmede Frank Letterie is allerminst een kuns tenaar, die meent na het behalen van twee prijzen en het verkrijgen van enkele opdachten, dat zijn toekomst nu is verzekerd. Hij behoort tot de groep artiesten, die met beide benen stevig op de grond staan en hij is zich er volledig van bewust, dat er nog veel meer moet worden gestu deerd, voordat hij zelf eisen kan gaan stellen. Letterie, een goed vriend van de Waddinxveense kunstschilder en te kenaar Har Sanders, werd in 1931 geboren. Na de voltooiing van zijn HBS-opleiding werd hij opgeroepen voor de militaire dienst. Als princi pieel dienstweigeraar verrichtte hij daaom vier jaar zgn. Burgerdiensten was in die periode weikzaam in een krankzinnigengesticht. Uit die tijd stammen zijn eerste schreden op het artistieke pad. In Eindhoven volgde hij lessen aan de kunstnijverheids school, waar Kees Bol een van >g de dag van bi nige 5e augustus 1939 herinneren. Er hing al een donkere wolk dreigend nog '1/

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1