Modern onderdak voor 80 in Milaan {^gesloten bij de coöperatieve centrale raif-feisfm-ra.uk.t.e utrecht Vier gewonden bij ernstige autobotsing langs Gouwe 1 I HEEMSKERK maak het u makkelijk Coöp. Raiffeisenbank A. H. van Gent (36): „Scholen even hard nodig als woningen” kleuters in Puttepolder I nieuwsblad Onafhankelijk Raadsleden stellen zich voor j Kennisgeving voor het wegverkeer Directeur Verheul onder slachtoffers V er schijnt elke donderdag NIEUWE GEZICHTEN IN DE RAAD GYMNASTIEK OP KLEUTERSCHOOL Voorstellen niet meer zonder enige discussie aannemen „De Rank” krijgt nu eindelijk een tuin Nieuwe leidsters Telefoon 2265 l I of in Parijs, of in Nice, in Luik, in Londen en waar u ook heen gaat. Voor zaken of voor vakan tie. Maak het u makkelijk. En laat onze bank het u makkelijk maken. Met buitenlands geld, travellers cheques of reisverzekeringen. Of met alle drie. Uw goede reis be gint bij ons. Doorstroming I Oranjelaan 40 I Mrok visseizoen Geen knollen Hersenschudding Geen discussies V oorzicht igheid Algemeen rusthuis ZWENGELRAAM. G 1 te'.K-J Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1962 18e JAARGANG - Nr. 893. ■I- ii iiinimiiiiiini ii ii -M I „Ik ben er van overtui) als men eens goed onder De slippende vrachtauto reed met een flinke vaart tegen de linker flank van de auto van de heer Hoo- gendijk. Ondanks de grote ravage die aangericht werd bleven de in zittenden voor ernstige verwondin gen gespaard. liep een shock op, de zoon en schoon dochter worden verpleegd wegens snijwonden. Vrachtwagenchauffeur M. bleek geen letsel opgelopen te hebben. De beide autos werden zeer ern stig beschadigd en moesten worden weggesleept. I 1 Dorpsstraat 33 Telefoon 2218 II Zo wordt de nieuwe kleuter school in de Juliana van Stolberglaan. Deze foto werd genomen in Resteren, waar een identieke school staat. en 1 opmerking De nieuwe Raad van Wad dinxveen heeft een ander gezicht gekregen. Wanneer 4 september de nieuwe raad zal worden geïnstalleerd, zullen er zes nieuwe gezichten te zien zijn, of eigenlijk vijf, want de heer H. Huizer (Herv. Kiesveren.) heeft vroeger al in de raad zitting gehad. Het is opvallend dat het dit maal vooral de jongeren zijn, die bij de candidaatstelling aan bod kwamen. Om onze lezers bekend te maken met diegenen, die als nieuwko mers in de raad over hun gemeentelijk wel en wee zul len beschikken, hebben wij een serie vraaggesprekken gehad met de toekomstige raadsleden. Allen komen zich in dit weekblad voorstellen en zullen daarbij kunnen ver tellen, wat hun idealen zijn en welke feiten zij graag zouden realiseren. De redaktie geeft in deze serie interviews uitsluitend de mening van de ondervraag de raadsleden weer en draagt voor deze meningen vanzelf sprekend geen enkele verant woordelijkheid. De nieuw komers in de raad zijn: de heren: A. H. van Gent (PvdA) H. Huizer (Herv. Kiesver) J. H. Mol (VVD); J. van der Roovaart (CHU); mr. H. T. van Schaik (KVP) en D. Uit- beijerse (Herv. Kiesver.). De nieuwe na aan van de bouw worden opge|e- „Natuurlijk vind ik het prach tig, dat deze gemeente wat groter wordt,” zegt hij. Wanneer we din gen als een openbare leeszaal en een bejaardentehuis willen verwe zenlijken, moet de gemeente niet al te klein zijn, want dan zijn zulke wensen niet uitvoerbaar. Tot nu toe heb ik de groei van Wadclinx- veen dus met groot genoegen gade geslagen.” „Maar we moeten nu wel voor zichtig zijn, met verdere uitbrei dingen. Anders komen we in een woongebied te zitten, waar verder geen voorzieningen getroffen zijn. Ik denk zeker aan de scholenbouw, die hier achter is gebleven.’ bij vooruit- mm-regel. tekstadv. op aanvraag, en advertenties dinsdag Voor dit visseizoen zijn reeds 674 visvergunningen uitgereikt. Hiervan betreft het grootste gedeelte z.g. hengelbewijzen, nl 488. Verder nog 129 kleine visakten (snoekakte), 17 grote visakten voor het vissen in de rivieren en 41 hengelakten. indruk te geven van deze nieuwe, zeer moderne kleuterschool. In Kesteren staat n.l. een derge lijk gebouwtje, dat volgens welk bouw-principe ook deze Waddinr- veense kleuterschool zal worden ge bouwd. Op de foto is te zien, dat achter de school een ruime speel plaats komt, met gymnastiektoestel- len. De kleuters, die hier op school gaan, zullen echter ook met slecht weer gymnastiekoefeningen kunnen doen. In één van de lokalen komt n.l. een „zwengelraam”, een Zweeds gymnastiektoestel, waaraan jonge kinderen onder goede leiding hun spieren kunnen ontwikkelen. Het toestel wordt in staal uitgevoerd, be kleed met plastic. Ook de klimruiter die buiten wordt opgesteld, zal in staal worden uit gevoerd. kleuterschool zal een half jaar vanj ver< --- Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Abonnement per kwartaal f 1 betaling. Advertentietarief 10 ct per Tarief contract en Inzenden bijdragen voor 12 uur „Ik ben er van overtuigd, dat als men eens goed onder de leden ging zoeken, de Waddinxveense poli tieke partijen heus wel sterkere can- didaten naar voren kon brengen. Neem de A.R.. Die hebben heus we| zijn. Maar van vernieuwing in hun lijst is al jaren geen sprake meer ge weest. Dat is jammer, volgens mij, zowel voor de raad als voor die par- jongere krachten, die heel capabel tij. Er moet nu eenmaal een zekere De 36-jarige heer A. H. van Gent, die als nieuw raadslid voor de P.v.d.A. is gekozen, woont in een modern ingericht eengezinshuis aan de Anna van Saksenstraat. Hij werkt in Rotterdam, bij de Rotterdamse Kamer van Koophandel. Toch is hij geen „nieuwkomer” in Waddinxveen. „Waar om dit interview?” vraagt hij. „Iedereen kent me hier. Ik ben een oor spronkelijke Waddinxveneer.” Al zo’n jaar of veertien lid van de Partij van de Arbeid. In het begin niet als actief lid. Tot hij een keer met verlof van militaire dienst kwam. Uit interesse bezocht hij een avond van „Nieuwe Koers.” Een man, die zich in de raad geen knollen voor citroenen zal laten verkopen. Die precies weet wat kan en wat onmogelijk is. Die als hij een maal iets begint, het ook we| dege lijk zal afmaken. „Ik denk trouwens toch, dat B. en W. het met deze nieuwe raad niet zo gemakkelijk als met de oude zullen krijgen. We hebben nu een ste| jongeren, gelukkig 1, die als zij het ergens niet mee eens zijn, dat ook heel duidelijk zullen laten blij ken. En we hebben nu ook drie verte genwoordigers van de nieuwe inwo ners, V.d. Roovaart (C.H.U.), Van Schaik (K.V.P.) en Mol (V.V.D.). Nee ik geloof dat we een boeiende tijd tegemoet gaan, met de nieuwe raad.” Toch is de heer Van Gent nog niet helemaal tevreden over de nieu we samenstelling. „Het is opvallend, dat de par tijen, vooral de confessionele, steeds weer dezelfde mensen naar voren schuiven, Hoe dat komt? Ach, tra ditie waarschijnlijk.” „Ze benoem den me met een tot voor zitter” zegt hij ’n beetje aar zelend. „Spoe dig ging ik me ook met gewestelijk werk bezig houden en de laatste tijd woonde ik de fractievergaderingen van de Waddinxveense P. v. d. A. regelmatig bij. Eigenlijk is het alle maal van zelf gegaan.” Hij spreekt rustig, weloverwogen en weet dui delijk zijn weetje, zoals dat heet. Een voorbijganger waarschuw de onmiddellijk de politie en vroeg doktershulp, zodat zeer kort na het ongeval medische hulp geboden kon worden. Met ziekenauto's werden de slachtoffers naar het Van Iter- sonziekenhuis overgebracht, waar zij werden opgenomen. Bij de heer Hoogendijk constateerde men een lichte hersenschudding, zijn vrouw Over de wijze, waarop in Wad dinxveen de Raadsvergadering soms verlopen is de heer van Gent niet erg content. „Voorheen was het al zo, dat zonder enige discussie vaak alle voor stellen van B. en W. maar aangeno men werden. En a|s er dan eens een lid iets opmerkte, dat echt wel hout sneed, viel niemand van de Raad hem bij. Het is natuurlijk ’n bekend ver schijnsel in kleine gemeenten, dat B. en W. het eigenlijk voor het zeggen hebben. Maar toch geloof ik, dat in Waddinxveen deze periode nu ach ter de rug is. Met de Raad zoals die nu is, kunnen we nog wat beleven.” Pan herinnert hij nog even aan de kwestie tijdens de voorlaatste Raads vergadering van de Raad in oude sa menstelling, toen de heer Lips een misschien niet helemaal goed inge klede opmerking maakte over een kort geding, dat een van onze inwo ners tegen de gemeente aanhangig maakte en dat door de gemeente is d. In het voorjaar van 1963 kun nen de nieuwe leerlingetjes dus deze moderne school al gaan bezoeken. Naar wij vernemen, zal in september a.s. de bouw van een nieuwe, zeer modern opgezette kleuterschool in de Puttepolder beginnen. Het is de school van de Stichting Hervormd Kleuteronderwijs in de Juliana van Stolberglaan. De plannen voor de bouw van deze nieuwe school zijn nu geheel goedgekeurd en niets staat de bouw meer in de weg. De oude Herv. school voor kleuters aan het „zwarte pad” in de Putte polder zal worden gesloopt. Het gebouw voldeed de laatste tijd al niet meer aan de moderne eisen. De nieuwe school wordt waarschijnlijk de meest moderne van Waddinxveen. Tegenover de openbare kleuter school „Pinkeltje” zal aannemer P. Rehorst de nieuwe Hervormde Kleu terschool neerzetten. Het gebouw krijgt twee ruime leslokalen, waar in totaal 80 jongens en meisjes de eerste beginselen van het „op school zitten” zal worden bij gebracht. Volgens de heer Van Gent heb ben wij in Waddinxveen dus nu al te veel huizen, ten opzichte van an dere voorzieningen. „Neem de Puttepolder. Daar zullen we over 5 a 6 jaar zeker twaalf klassen Lager Onderwijs er bij nodig hebben. En een rusthuis. En een verenigingsgebouw. Anders gaat het net als bij de Haagse Moerwijk, waar je op een gegeven ogenblik wel kon wonen, maar meer ook niet. Er was geen en kele voorziening. Dat moeten wij in Waddinxveen voorkomen vind ik”. De tuin om de nieuwe Christe lijke Landbouw Huishoudschool „De Rank” aan de leplaan begint hee| langzaam aan de contouren te krij gen. Er wordt tenminste aan gewerkt zagen wij, en het woestijnachtig aan zicht begint nu in die mate te veran deren, dat er allerlei stokken worden uitgezet die de toekomstige belijning van de omringende tuin aangeven. Veel te planten is er nu natuur lijk nog niet, maar de indeling schijnt toch voor elkaar te komen. Dat werd menen wij, ook wel tijd, nadat al twee jaar geleden de school in ge bruik is genomen aard; ik denk aan krotopruiming, waar we hard aan toe zijn, aan in voering van schoo|tandverzorging, en zo kan ik nog wel even doorgaan.” Dat hebben u>ij maar niet ge daan. Want na dit gesprek stapte de heer Van Gent met zn vrouw het huis uit, op weg naar een vakantie oord, waar hij vast krachten ging op doen voor de komende strijd in de Raads-arena Wat de woningbouw in Wad- dinxyeen betreft, heeft de heer Van Gent enkele vermeldenswiaardige ideeën. De hopfdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de noordelijke hoofdrijbaan van de weg ’s Graven- hage-Utrecht-Amhem-Zevenajar-grens (Rijkswegenplan 1958, nr 12) tussen km 38,325 en km 38,725 onder de gemeente Woerden, van maandag 6 augustus tot zaterdag 22 september 1962 (of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken) za| zijn gesloten voor alle verkeer. Het verkeer in de richting Gou da kan gedurende de stremming ge bruik maken van de zuidelijke hoofd rijbaan. ’s Gravenhage, 31 juli 1962 De hoofdingenieur-diirecteuir, Scholen, een lusthuis, een vere nigingsgebouw. Dit zijn minstens zo belangrijk als woningen. Daarom moeten wij in de komende tijd aan deze bouwprojecten meer aandacht gaan besteden dan tot voor kort, meent de heer Van Gent. „De Christelijke partijen zijn nu al vijf jaar bezig met een rusthuis, maar ze hebben nog geen enkel re sultaat. Trouwens, ik geloof dat een bejaardentehuis, uitsluitend op Ned. Herv. Grondslag in Waddinxveen on mogelijk is. Het moet echt wel ’n algemeen rusthuis worden. Ik geloof, dat B. en W. heel lang geleden al eens hebben gezegd: „A|s dat rusthuis niet snel genoeg tot stand komt, hebben wij zelf wel een plan.” Bij deze uit spraak is het echter vooralsnog ge bleven Nog meer wensen? „Ach zo veel. Maar alles tege lijk kan natuurlijk niet. Ik denk aan meer gymnastiekonderwijs, door vak leerkrachten, aan een lagere techni sche school, aan het nieuwe zwem bad, aan het te hand nemen van jeugdwerk door een deskundige uiter Een glad wegdek was maandag avond de oorzaak van een hevige botsing tussen een slippende vracht wagen en een personenauto op het kruispunt van de Verbindingsweg naar Gouda en de Henegouwerweg. Beide auto’s schoten achteruit door een hek in de richting van de Gou we en kwamen in de berm langs de waterkant tot stilstand. De inzit tenden van de personenauto, de heer F. A. Hoogendijk van de N.V. Carrosseriefabriek Verheul en zijn echtgenote, zoon en schoondochter werden met verwondingen overge bracht naar het Van Iterson zieken huis in Gouda. De chauffeur van de vrachtwagen kwam met de schrik vrij. Beide auto’s werden zwaar be schadigd. Omstreeks zeven uur trok chauffeur J.H.M. uit Amersfoort zijn vrachtwagen over het glibbe rige wegdek door de bocht in de richting Waddinxveen. De heer Hoogendijk kwam van de tegen- overgestelde kant en sloeg links af in de richting van Gouda, toen het tegenliggende gevaarte uit de bocht schoot en zich met een grote klap in de linkerzijde van de auto boor de. Beide auto’ draaiden een slag en schoven naast elkaar al slippend de berm langs de Gouwe in, daarbij een hek, een afscheiding van de wa terkant, in splinters achterlatend. Naar wij vernemen zijn aan de twee Hervormde kleuterscholen te Waddinxveen, twee nieuwe leidsters benoemd. Het zijn de school >aan de Onderweg, waar mej. M. van Hou ten (uit Gouda) tot nieuwe leidster is benoemd en de school in de Putte polder, waar mej. J. Poot de scepter over de kleuters zal gaan zwaaien. Ook mej. Poot is uit Gouda afkom stig. Beide leidsters zijn benoemd door het bestuur van de Stichting Hervormd Kleuteronderwijs. De leid sters zullen in dienst treden met in gang van de nieuwe cursus in Sep tember. doorstroming in zitten, d’r moet vers bloed in die Raad komen.” Rij de P.v.d.A. valt dat volgens hem wel mee. „Behalve de heer Pil- le zijn de beide anderen (Ververs en Lips) er vier jaar geleden nieuw in gekomen. Nee, bij ons gaat het wel” maakte verloren. „Die man voelde zich benadeeld kreeg gelijk van de rechter. De J van de heer Lips, dat we hier heel voorzichtig moeten omsprin gen met de belangen van de bewo ners, was heus zo gek niet. Maar nie mand durfde hem bijvallen. De raad zweeg angstvallig”, „U kunt mij niet wijsmaken, dat niemand van deze Raad geen ver schil ziet tussen het verliezen van ’n kort geding door de gemeente en het feit dat dit inderdaad betekent, dat de gemeente de persoonlijke belan gen van de aanspanner van dat ge ding kennelijk toch niet goed genoeg in het oog heeft gehouden. Door medewerking van het be stuur van de Stichting Hervormd Kleuteronderwijs zijn wij reeds in staat, de lezers van het Weekblad ’n E||h 'MïïïïïTrJ 11)121

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1