HEEMSKERK Zorgeloosheid oorzaak van de zomer-buikloop Vakantiewerk geeft -jeugd goede kijk op Maatschappij De avonturen de zeemeermin van en „WAT IIO11.V WE MET ’1OE1IEK" Spaarcijfers Zelf aanpakken Vox Jubilans naar ICCC-congres koning Puntbaard Omschakeling na geestelijke inspanning heilzaam voor schoolprestaties PAGINA 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1962 tuin iiiii in min ii 11 Wantrouwen 1 v Familieroman door Maartje Zeidenrijk 1 i lilmehi ÈÏÏOI(ZILMETA) Goede voorlichting Geen restjes Twee soorten werk Vele problemen Handen wassen Goed gaar School blijft hoofdzaak Vers vlees i ir V I' de i den die bepaalde arbeid uitgekozen. 5 uw 6 koor: 9 koor: 10 Sluiting zomer BACTERIEEN GEEN I HOOFDSTUK 10 - Nr. 20 1 HOOFDSTUK XI. i dat het daar een bodemloze put is.” „Kind, wind je niet zo op. Ik heb het maar geleend.” (wordt vervolgd) g 1 i va- zij moeten dit niet middel om het per w G B 1 Dorpsstraat 33 Telefoon 2218 Een paar weken gingen voorbij. Aaltje had nog eens naar het mantelpakje in de etalage gekeken en op een keer was het plotseling verdwenen. Zie je nu, sufferd, zei ze tot zichzelf, dat komt van je besluiteloosheid. Weg is het. Een ander is ermee gaan strijken. Ze keek nog eens de etalage rond, maar wat er in stond, leek haar niet. Toen, in een impuls, stapte ze de winkel binnen. Ze vertelde van het pakje, dat ze gezien had. „O, dat is er nog, juffrouw.” Aaltje knikte. „Kom ik morgen wel even langs. Ik heb nu niet zoveel geld bij me natuurlijk.” De juffrouw monsterde haar even en blijkbaar kreeg ze een gunstige indruk. „Als u uw naam en adres op geeft en wat voorschot betaald, moogt u het wel mee nemen.” Aaltje lachte. „Nee, we houden het op morgen of overmorgen.” ’s Middags thuis, zei ze tegen haar moeder: „Geeft u me even tweehonderd gulden van dat geld, dat ik toen als beloning kreeg. Ik heb een pracht van een mantelpakje gezien. Het zal me als gegoten zitten. Ik wil het kopen.” De oude vrouw verschoot van kleur. „Tweehonderd guldenkind, ben je niet wijs? Dat is toch niks voor ons soort mensen De koning liep gauw naar de kasteel vijver. Prinses Blondje kwam net met haar hoofdje boven water uit. En hij wenste gauw, dat ze geen zeemeermin zou zijn. Maar weer een gewoon mens. En het was direkt in orde. Nu waren ze allemaal gelukkig en juffrouw Pring beloofde dat ze niet meer zo vaak zou zingen en zou zorgen, dat de prins en prinses net zo veel leerden als alle andere kinderen en nog meer. En --1-- i ster aan de hemel gewenst. En daar is hij nu nog. EINDE. Bij de Stichting Spaarbank van de Coöperatieve Raiffeisenbank werd gedurende de maand juli goed ge spaard nl. 177.575,37. IngelegJ werd 435.948,99 terwijl werd opgenomen 258.373,62. Het laatst uitgegeven boekje bedraagt het nummer 10675. p voor komt. >g steiker voor mensen nebben of gehad heb- Hij nam het meisje in zijn armen. „Jij bent, geloof ik, een klein katje, is het niet Toen ze haar mond bevrijd had, vroeg ze lachend: „Moet ik nu voor je spinnen soms?” „Jij bent mijn lief poesje, Aaltje. We gaan samen trouwen, reken maar. En we gaan ook eens een week eind naar Woerden. Wat zou je denken van deze week? Ze streek hem over het haar. „Arie, en moeder dan?” Hij zuchtte. „Ja maar, liefje, je moet er toch ook eens uit kunnen? Je mag toch ook wel eens een weekeindje met vakantie? Is er dan niemand, die de taak voor je kan overnemen?” „Vanavond zijn Tonnie en Wim thuis. Tonnie is een schoonzusje van me. Ze zijn nog maar enkele maanden getrouwd. Ze heeft beloofd moeder naar bed te helpen en te blijven, tot ik weer thuis ben. Maar ik kan Tonnie niet altijd vragen. En zeker niet voor een weekeind.” „En je andere zusters en schoonzusters dan?” „Alleen m’n broer Dirk woont in de Beemster. Maar die heeft zelf een groot gezin: tien kinderen. En een winkel. Tonnie en haar man wonen hier in de stad. Maar Bep, dat is m’n oudste zus, woont in Alkmaar. En Corrie zit helemaal in Amersfoort. M’n broer Piet in Amsterdam. Dus dat zal wel altijd tot de vrome wensen blijven behoren.” „Ja maar, poesje, als we dan getrouwd zijn?” „Kunnen we dan niet bij moeder gaan inwonen? Ons huis is groot genoeg.” Hij schoot in een lach. „Je zult met me mee moeten in de salonwagen, liefje. Natuurlijk kopen we een andere, een grotere, met afzonderlijke vertrekken en zonder kantoor. En in Woerden bouwen we dan een huisje voor onze weekeinden. Nee, dat zal niet gaan. Vergeet niet, dat we altijd zwervende zullen zijn. Als dit klaar is, gaan we misschien voor een groot karwei naar de Velüwe. Vader wil er op inschrijven.” „Ja maar, Arie, ik kan moeder toch niet in de steek laten?” „Nou, dan nemen we haar mee naar Woerden. We kunnen wel iemand nemen om haar te verzorgen. Een verpleegster bijvoorbeeld.” aanzienlijke invloed op het internationale leven behelst. zijn over wat zij gemeenschappelijk voorstaan. Een enkel recent voor beeld was het Sowjet besluit af te te zien van een uitwisseling van tele visie-uitzendingen door President Kennedy en Sowjet premier Nikita S Chroesjtsjow. Hoggeplaatste piersonen in andere communistische landen geven dit soms onder vier ogen toe. Later, zo zeggen zij, wanneer het communisme dieper wortel heeft geschoten, kun nen we dergelijke risico’s nemen. loosheid wat betreft persoonlijke hy De onaangename verschijnselen won bacterie, ae i - voorkomen, hetzij door besmetting van „buitenaf”, hetzij doordat - komt vooral bij vlees voor - het die Wanneer de salmonella in kleine hoe veelheden aanwezig is, merken wij er niets van. Alleen wanneer hij zich sterk vermeerderd heeft, is gevaar voor onze gezondheid te duchten. In een warme atmosfeer kan deze bac terie zich het beste vermenigvuldi gen. Dit is de reden dat de ziekte- De praktijk heeft bewezen, dat de vakantie-arbeid vele goede vruchten afwerpt. Wanneer dit werk lichame lijk van aard is, dan staalt dit de bo dies van vele jongeren, die een jaar lang zich in hoofdzaak geestelijk in gespannen hebben. Vervolgens krij gen de vakantiezwoegers een kijk op het verschijnsel arbeid a|s zodanig. Sommigen moeten zelf hard aanpak ken, maar de meesten zien volwasse nen en leeftijdsgenoten in het milieu waarin het er om gaat een broodje te verdienen.Zij gaan nadenken en komen dan (nog) tijdig tot de con clusie dat er een verschil bestaat tussen werken en naar school gaan. Wie zijn schooltijd dan nog niet ge waardeerd heeft, komt er na de va kantie-arbeid toe en dit heeft weer een heilzame uitwerkking op de schoolprestaties Op uitnodiging van de Internati onale Raad van Christelijke Kerken (International Council of Christian Churches I.C.C.C.), zullen de Her vormde Gemengde Zangvereniging „Vox Jubilans” o.l.v. Marinus Eg berts en de organist Feike Asma zaterdagavond 18 augustus a.s. een concert geven in het Concertge bouw te Amsterdam. De Internationale Raad van Christe lijke Kerken houdt een congres van 14 tot 21 augustus, dat door meer dan 600 buitenlandse afgevaardigden zal worden bijgewoond. Er komen leden van de I.C.C.C. uit Amerika, Canada, Engeland, Frankrijk, Brazi lië, Korea, de Phillippijnen etc. Het programma voor 18 augustus is als volgt 1 Opening. 2 orgel: Marche, M. A. Charpetier 3 koor: a. Psalm 108 1 en 2 bew. Mar. Egberts b. Jubilate Amen c. Ambrosiaans Lofzang E. Gebhart 4 Dr. Israël Gueros uit Brazilië, spreekt over: „Jezus Christus en Zijn getrou we Kerken” orgel: Hallelujakoor uit „Der Messias” G. F. Handel Slotkoor uit ’t Oratorium „Een Lofzang Davids” M. Egberts van de Phi- over: de onfeilbare Veel mensen beschouwen het optreden van buikpijn, koorts en heftig diarrhee in het warme jaargetijde a|s iets onvermijdelijks. Dat is het niet. Onze Co rner diarrhee” hebben we in 99 van de 100 gevallen te wijten aan onze zorge loosheid wat betreft persoonlijke hygiëne bij de bereiding van ons voedsel. :n veroorzaakt door besmetting met een salmonella. Deze bacterie kan vaak op of in voedingsmiddelen en dat komt vooral bij vlees voor - het dier zelf besmet was. verschijnselen vooral in de optreden. GEEF DE KANS I 1 Zorg dat zij zich niet kunnen verme nigvuldigen, bewaar het voedsel bij lage temperatuur; bereid het zo snel moge|ijk. Wij achten het daarom van groot be lang, dat in deze gevallen de werkge vers weten waarom zij de belangstel ling genieten van de vakantiewerk (st)ers. Zij kunnen n.l. de introduktie in een bedrijfstak /beoordelen of te genwerken, naar gelang de wijze waarop de vakantie-ijver wordt op gevangen. Wordt dit methodisch ge daan met goede voorlichting, dan zal het plukken van vruchten in de toe komst zeker niet uitblijven. Met ener „Het kost honderd vijfenzestig, maar ik wil er een bijpassend tasje voor kopen. Daarom wil ik tweehon derd gulden hebben.” „Nou, ik zou het maar niet doen, me kind. Dat is toch veel te duur. Zonde van je kostelijke centen.” „Ja, maar moeder, het is toch m’n eigen geld?” „Jawel, maar dat is toch echt zonde. Dat draag je er nooit af. Nee, me kind, dat zou ik maar niet doen.” Aaltje stond met de handen in de zij voor haar moeder. „Wel heb ik van m’n leven! Ik heb altijd de afdankertjes van m’n zussen en schoonzussen moeten dragen en dank je wel moeten zeggen voor elk stukje kleren, dat ik kreeg, omdat ik nooit centen had om zelf iets moois te kopen. Nu heb ik wat geld en heb ik wat aardigs gezien en nu zegt u, dat het niet mag. Maar het is mijn eigen geld en ik wil het besteden, zoals ik dat wil. Als u dat maar weet! Mag ik alstu blieft het geld hebben?” De oude vrouw zuchtte en hief haar handen om hoog. „Het is er niet meer. Ik heb het geleend aan Dirk. Voor de zaak.” tijd van arbeidsschaarste moet men tenslotte iets doen om aan goed per soneel te komenAangelokt door rij ke beloften en gestreeld door het sue ces wil zo’n jongen of meisje dan de schoolopleiding niet meer voltooien, waardoor op langer zicht betere toe komstkansen verloren gaian. Werkgevers en ouders moeten ook ten aanzien van de vakantie-arbeid hun verantwoordelijkheid verstaan. Zij mogen de jeugd stimuleren in kantieweik, maar aangrijpen als een middel om het soneelstekort te verkleinen of een tere toekomst voor een jongen of meisje te /bederven. Er worden hier spanningen opgeroepen die met me dewerking van goede werkgevers kunnen worden voorkomen. Aaltje wankelde even en zakte neer op ’n stoel. Alle kleur verdween uit haar gezicht en ze moest haar plotseling droog geworden lippen bevochtigen. „Nee” prevelde ze ontzet, „dat kan niet waar zijn dat is, dat is „Dirk had geld nodig om inkopen te doen. Het gaat niet zo best. En hij heeft last van rimmetiek, van al dat fietsen in weer en wind. En nu heeft hij een bromfiets gekocht en een leren jas. Kan hij er beter tegen. En voor de rest heeft hij inkopen gedaan. Dat was hard nodig. Hij moet toch al zo hard werken om de zaak aan de gang te houden. En jij gebruikt het geld toch niet. Jij had toch niets nodig? Je hebt het het zelf gezegd.” „Ja, maar moeder, het was toch mijn geld? Ik heb het toch gekregen? Ik heb toch die portefeuille ge vonden? Het is toch niet van u? Hoe kon u nou m’n geld weggeven aan Dirk? U weet net zo goed als ik, „O, moeder wil vast niet uit de Beemster weg. Ze is er geboren. Die krijg je met geen stok uit het Zuiderpad.” „Och, daar praten we later nog wel eens over. En probeer nu maar eens, of je iemand kunt krijgen voor het weekeinde. Want moeder is erg nieuwsgierig om kennis met je te maken.” Om tien uur liepen ze nog even de stad in voor een hartig hapje. Ze bekeken de etalages en voor een damesmodezaak bleef ze staan. „Kijk eens, wat een beeldig mantelpakje,” wees ze. „Ik wed, dat het me best zou staan.” „Kom morgenochtend maar om een uur of tien, dan gaan we het kopen,” zei hij. „Ga weg, mallerd. Heb je de prijs gezien? Of man keert er wat aan je ogen? Of het maar niks is: hon- derdvijfenzestig gulden.” „Dan krijg je dat van mij cadeau,” bood hij aan. Ze schoot in een lach. „Je zou gek genoeg zijn om het te doen. Nee, Arie Schilders, dat gaat niet door. Overigens, als ik het wil kopen, beschik ik momenteel zelf wel over honderdvijfenzestig gulden. Dank zij jouw gulle vader.” Hij drukte even haar arm. „Maar waarom wil je dat niet van mij aannemen? Later is toch alles, wat ik heb, ook van jou?” „Kolder, Arie Schilders, nu is nog geen later. Geef me maar een croquetje, dat heb ik op het ogenblik veel liever.” Wees altijd voorzichtig met resten, maar vooral als het warm is. Zorg liever, dat er helemaal geen restjes zijn. Hebt u echter iets overgehou den, koel dat dan snel af en zet het koel weg. Verhit de restjes totdat ze door en door heet zijn, voor u ze weer gaat gebruiken. Kook zo min mogelijk voor twee dagen tegelijk. Voor het opmaken van een balans over de resultaten van de vakantie- arbeid moeten wij dan ook de deel nemers aan dit zomergebeuren in twee grote groepen splitsen: de groep die geld en avontuur zoekt en daar naast de groep die de vakantietaak ziet als een voorbereiding voor de toekomstige werkkring.. Bij de eerste groep, die o.i. het /grootst is, zijn de gevaren en nade len het geringst. Werkgever en -ne mer zien hun verband als tijdelijk. Er wordt gezocht naar ’n evenwicht tussen prestatie en beloning en daar mee is de kous af, behoudens de mee genomen indrukken, die overigens wel belangrijk kunnen zijn. Onze aandacht richt zich meer op de tweede groep, die de vakantie-arbeid ziet als een voorspel van de toekom stige levensvervulling. Deze jonge ren zijn kritisch in de beoordeling van de hun toegeschoven werkzaam heden en meten daarnaar hun lust en onlustgevoelens voor de toekomst af. Zij vergelijken ook de gepresteer de arbeid met de daarvoor toegeken de beloning en worden er door ge stimuleerd of ontmoedigd. Met de vervolmaking van de com municatie via sate|letieten zou, zelfs indien de wereld dat wenste, er nog geen spoedige verstrekkende uitwis seling van denkbeelden en ervarin gen tussen Amerikanen, Russen en Ohinezen, Kongolezen, Indonesiërs, enz. mogelijk zijn. Er zijn tal van problemen die om oplossing vragen: taalmoeilijkheden, de bouw en ex ploitatie van zend- en ontvanginstal- laties, internationale overeenkomsten over het gebruik van zendgo|ven en andere technische problemen, nog af gezien van de inhoud van gewisselde i het ene vol voor een Televisie openbaart, ondanks de voor heen gekoesterde illusies, niet auto matisch de „innerlijke waarheid” van het gesproken woord. Zij is integen deel veeleer een spiegel die slechts laat zien wat er voor wordt geplaatst Terwijl zij met verheven overtuiging n beeld kan geven van de waarheid kan zij ook worden gebezigd om op even overtuigende wijze de waarheid te verdraaien. Een menigte van een paar honderd mensen, die opdracht nebben woe dend voor het oog van de televisie camera te demonstreren, kan de in druk vestigen van een opstandig volk Een kunstig opgestelde verzameling wapens kan de indruk geven van een onoverwinnelijke macht die paraat staat, te overwinnen of een tegen stander aan de andere zijde van de aardbol te intimideren. Leiders met een glimlach op het ge laat kunnen agressie overwegen. Dat alles zeg ik niet om de grote mogelijkheden ten goede van dit in strument te verkleinen. Ondanks alle gevaar voor een verkeerd gebruik is voorlichting en uitwisseling van er varingen de grootste macht ten gun ste van eensgezindhtid onder de vol keren. Wanneer een tegenstander uw huiskamer binnenkomt en U hoort hem verklaren waarom hij wantrou wen of vrees koestert, dan kan dit de mensen meer begrip bijbrengen over wereldproblemen dan duizend diplomatieke nota’s. De honger van een Aziatische boer kan de huisvrouw in Utrecht met me dedogen vervullen; de onderwijzer in van de inhoud van de uit- programma’s. Wat voor >Lk waarheid is, is vaak ander propaganda. op uw handen. Bedenk, handen besmet kunnen zijn ze de besmetting van het voedingsmiddel op het an- Was ze zeel met eetwaren in aanraking 1 geldt noj diarrhee Wees nog schoner dan anders op vaatwerk, hakbord, vorken en mes sen en ook dat uw en dat het ene lere kunnen overbrengen, dus duchtig met water en u Dit die ben. Pak het voedsel zo min mogelijk met de handen aan, ook niet als het be reid is. Kunt u het niet vermijden, was dan vooraf goed uw handen. Dat er in de keuken een schone hand doek moet hangen, spreekt vanzelf. Wees voorzichtig met gehakt, dat u onder al|e omstandigheden het beste zo vlug mogelijk door en door gaar kunt maken. Kook ook soepballetjes extra door. Vermijd in het warme jaargetijde zo veel mogelijk het eten van rauw of half-rauw vlees. Proef nooit rau we gehakt. Pak vlees, dat u in doorzichtige ver pakking kocht, direct uit. De „hoes” maakt, dat de juiste omstandig|heden worden geschapen voor een snelle vermenigvuldiging van eventuele aan wezige bacteriën; er kan geen lucht bi^ en er is geen veijamping moge- Goede voorlichting voor toekomstige beroepskeuze? Akkoord! Flink wer ken voor een vakantieloon Er is niets tegen. Maar bij dit alles blijve de school en het afwerken van het schoolprogramma hoofdzaak. Geen der belanghebbende partijen mag daar van afwijken tot schade van de jeugd en haar toekomst.. drs. MIERLOO Vakantiewerk voor de jeugd is momenteel een ingeburgerd verschijnsel. Het zoeken van een baantje in de langdurige vrije tijd, die een groot aantal leer lingen ’s zomers geniet, wordt nog slechts door weinigen als een verderfelij ke uitwas van dit materialistische tijdperk gezien. Dit is toe te juichen, want het gaat op zwartkijkerij lijken, wanneer wij onze hoofden schudden over de zucht naar avontuur en afwisseling van onze jeugd. gie en belangstelling zet de jeugd zich na de gedane ervaring weer aan de schoolarbeid, waarbij de vaste wil tonend zo spoedig moge|ijk voor de maatschappij gereed te zijn. Onder diegenen, die alvast tijdelijk vooruitlopen op hun toekomstige be stemming, zijn er die voor de geko zen branche bepaalde aanleg hebben Vermoedelijk hebben zij om die re- Nu, koning Puntbaard had zijn ring herkend. En zodra hij hem aan zijn vinger hd zei hij: „ik wilde wel, dat mijn zoontje Jacbus tegelijk met jou, Paula was teruggekomen.Dat was juist het ogenblik geweest, dat Jacobus zo angstig naar het eind van de rots rende. Hij was duizelig geworden en zo maar pardoes teruggevlogen naar het kasteel van zijn vader. Daar stond hij nu en koning Puntbaard keek heel tevreden. „Ik geloof, dat jullie zoete kinderen geworden zijn”, zei juffrouw Pring, toen ze eens naar hun gezichten had gekeken. „Ja, maar zingen vinden we toch niet mooi”, zei prinses Paula gauw. De aanleiding tot deze weigering sproot niet uit communistische ver dorvenheid voort en waarschijnlijk was ’t evenmin de opgegeven reden dat door de hervatting van de Ame rikaanse proeven met kernwapens de internationale spanningen waren ver groot, waardoor de tijd niet gunstig was voor nieuwe proefnemingen ter bevordering Van vriendschappelijke verhoudingen. De Sowjet maatschappij kan nu een maal geen weerstand bieden aan een ingrijpende penetratie van overtui gende denkbeelden van buitenaf. •Dit gebrek aan veerkracht moet ten dele worden toegeschreven aan het bij de Russen ingeboren wantrouwen jegens de buitenwereld, die het op ’t communisme heeft voorzien, maar deze zwakheid is grotendeels te wij ten aan de communistische denkwij ze zelf. Groningen kan spreken met een leer ling in Santiago. De wereld zal onvermijdelijk dichter worden aangehaa|d, zowel met be trekking tot elders gekoesterde ver langens als in tijden van een gemeen schappelijke crisis. Murray Marder Copyright 1962: The Washington Post, Co. 7 Ds. Antoneo Ormeo lippijnen spreekt „Jezus Christus en Schrift” 8 orgel: Fantasie over het Luther lied J. Zwart a. ’s Heeren Woord M. Egberts b. Rejoice in the Lord Always G. Rathbone Komst van wereldtelevisie vergt veel tijd De vooruitzichten, welke een wereldomvattende directe televisie biedt, heb ben een grotendeels onvoorbereide wereld overrompeld. Het zal nog wel enkele jaren duren voordat het schitterende succes van de „Telstar” communicatiesatelliet is uitgegroeid tot een dagelijkse uitwisseling van beelden, maar het is duidelijk dat dit nieuwe instrument de mogelijkheid van Bij de heersende geestdrift bestaat de neiging het vooruitzicht deze nieuwe technische mogelijkheid spoe dig in dienst te stellen van de ver betering van de verhouding tussen de volkeren te overschatten. Een directe communicatie kan in ’t voordeel van de mensheid worden gebruikt - ter verspreiding van. ken nis en gevoel van saamhorigheid, zij kan evenwel ook gebruikt worden om verwarring, haat en bedreiging te verspreiden door middel van een veel krachtiger propaganda dan ooit tevoren mogelijk was. De Verenigde Staten nemen als een samenleving, die zich gaarne |aat voorstaan op vrijheid van voorlichting en die steeds, althans in theorie, be reid is een vrije uitwisseling van me ningen te bevorderen opdat de waar heid over de leugen kan zegevieren het traditionele standpunt in ten gunste van de meeste omvattende vorm van wereldcommunicatie. De Verenigde Staten zijn voorstander van een wedijver in deze vorm. De Sowjet Unie beweert dat zij in beginsel de ruimst mogelijke commu nicatie van denkbeelden voorstaat. Het is echter duidelijk dat deze bei de leidende naties van twee verschil lende werelden het in feite niet eens Nu ontgaat dat ook aan de werkge vers niet en zij zien met welgevallen dat de opgedragen taak boven ver wachting wordt vervuld. Zij komen er dan toe deze jongelui te bewegen him verdere schooltijd op te geven en direkt in dienst te treden. In een Gebruik vers vlees. Bedenk, dat de slager het vlees in zijn koelinrichting of gekoelde toonbank beter kan be waren dan u thuis. Bik of ibraadhet vlees zodra u het in huis hebt. Alleen als u over een koelkast of een ander zeer koele bewaarplaats beschikt, kunt u rauw vlees iets langer bewa ren. Doe dat echter zo kort mogelijk aan de buitenkant kunt u niet zien of het vlees besmet is. Bewaar ook de resten gebraden vlees op een koe le plaats. de kasteel vijver. Prinses uit. En hij wenste gauw, dat ze geen zeemeermin zou in orde. Nu waren ze allemaal gelukkig en juffrouw zou zorgen, dat de prins en prinses net zo veel de ring? De tovenaar van het land heeft hem als een

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 2