Alle bankzaken en alle verzekeringen Zo zijn onze manieren. Soepele toepassing van brilmonturen Saton Expositie van Frank Letterie in kunstcentrum geopend investeringsaftrek Een nieuw vervoermiddel: ROTTERDAMSCHE BANK N.V. ïïlodeMt VAN EEUWEN Zwemdiploma’s Zwembad langs weg „Coebergh’s” BESSEN JENEVER Amerikaanse jeugd zeer muzikaal de vliegende boot Bekendmaking Ongevallen ROTTERDAMSCHE BANK N.F. „WAT DOEJU WE METMOEDER" „EEN HEER IN ’T VERKEER” Nieuwe oogst! i Soepel Boekhouding: Kunststichting Waddinxveen heeft weer groot werkprogramma WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1962 PAGINA 2 Kerkweg 151 telefoon 2253 i - Gemeente Waddinxveen F Familieroman door Maart je Zelden rijk VOOR ADVIES EN INLICHTINGEN KUNT U ZICH VRIJBLIJVEND WENDEN TOT DE: (335 vestigingen in Nederland) t i v i r Veel belangstelling voor gouden 'echtparen Vrijstelling: ir V i i betaling is niet van be- H HOOFDSTUK 10 - Nr. 21. ik Ik heb het alleen maar 1 de burgemeester, C. A. v. d. Hooft. g 1 van haar is. Kom op, en een beetje vlug.’ „Aal, doe niet zo mal. w G B maar niet duur zijn onze bovendien leveren wij uitsluitend de BESTE GLAZEN Een weldaad voor gevoelige ogen. Leverancier van alle ziekenfondsen de zaak met de buitenklok telefoon 2077 - b.g.g. 3080 Slijterij en Wijnhandel Zuidkade 3, telefoon 2105 Dezer dagen werden in het zwem bad aan de Kanaaldijk de examens afgenomen voor de zwemdiploma’s A. B. en C. Drie kandidaten wer den afgewezen. Het A-diploma ver kregen: M. E. Bostelaar, C. Bos man, H. Asscheman, J. J. W. Bies heuvel, G. H. van Dijk, C. W. van Leeuwen, J. Roos, J. W. v. d. Lans, A. J. Alkema, R. Wieser, W. T. M. Langendam, C. M. Langendam, J. van Hofwegen,, J. Geluk, H. P. Ver sluis, N. S. v. d. Lans, M. G. Starre- veld, G. Stuiver, A. Asscheman, A. J. M. van Dijk. Aan het B-examen werd door tien personen deelgenomen. Twee kan didaten moesten worden teleurge steld. De geslaagden zijn: J. Starre- veld, B. van Dijk, J. M. Kloet, F. C. v. d. Berg, J. A. Doeleman, C. M. Glasbeek, M. Rietveld, C. L. Vis- se. Voor het C-diploma gingen twee personen te water, die beiden niet aan de eisen voldeden en moesten worden afgewezen. Wij kennen het allemaal, het aardige liedje dat onze ouders vroe ger voor ons zongen. Misschien zingen wij het zélf van tijd tot tijd voor ons kind. Zo iets blijft van generatie op generatie hetzelfde. De weg naar Rome ligt nog steeds tussen Keulen en Parijs en nog altijd moet „al wie met ons mee wil gaan” terdege „onze manieren ver staan”. In dat opzicht is er weinig veranderd. In Kircheim, is het eerste Auto- bahn”-zwembad van west-Duitsland geopend. Het ligt op de route Frankfurt-Kassel in een beschut zij dal, op slechts honderd meter van de afrit naar Kirchheim. Voor hen die Duitsland regelmatig bezoeken, zal deze streek zeker wel bekend zijn. Voor de gemotoriseerde bezoe kers is een parkeerplaats aange legd, die is berekend op 200 auto’s. Op de parkeerplaats bevinden zich ook de kleedhokjes. De kleding kan dan in de eigen auto en achter slot worden weggeborgen. Het zwembad beschikt over een diep bassin en een kinderbad. Men heeft het plan om bij het bad een hotel te bouwen en het nabijge legen Biedebachtal te veranderen in een 65.000 m2 groot recreatie oord. In juli 1960 is men reeds met de bouw van het „Autobahn”- zwembad begonnen maar door de regenachtige zomer van het vorige jaar was men met de werkzaam heden achteropgeraakt. Voor hen die na een lange eentonige tocht over de lange Duitse snelwegen eens echt willen verfrissen, is dit bad zeer zeker aan te bevelen. Op 28 september wordt weer een nieuwe expositie geopend, waar over nog nadere mededelingen vol gen. HALVE LITER 3,85 HELE LITER 7,20 blijkt te bestaan, blijvend te steu nen, zowel door bezoeken aan de expositie, als in materiele zin, door lid of donateur van de kunststich ting te worden. Het werkprogram ma van deze stichting voor de ko mende winter is in ieder geval in teressant genoeg. Overigens had de heer Letterie over belangstelling bij de opening van zijn expositie niet te klagen. Bovendien werd reeds op de eerste avond een der beeldhouwwerken verkocht, wat goede beloften in houdt voor het verdere verloop van deze expositie, waar tevens een grote collectie tekeningen, voor namelijk voorstudies van de beeld houwwerken is te zien. Helaas is de beschikbare expo sitieruimte in het kunstcentrum aan de Kerkweg minder goed te gebruiken voor beeldhouwwerken. Niettemin heeft men voor een deel der gelukkig niet te omvangrijke werken toch een redelijk verant woorde opstelling weten te berei ken die het mogelijk maakt de werken rustig te bekijken. De- expositie is tot 21 september op werkdagen geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 6 uur en boven dien op vrijdagavond van 7 tot 9 uur. kan men zowaar nog een belangrijke opvoedkundige waarde toekenen de ondernemer, die niet eens kans ziet voor een goede boekhouding te zor gen is een dergelijk slecht zaken man, dan hij ook maar niet in aan merking moet komen voor de fiscale faciliteiten. Er zullen er zijn, die met opzet on volledig of onjuist boekhouden. Er zullen er ook zijn, die nauwelijks kosten willen maken voor een boekhouding ook als ze zelf niet in staat zijn een boekhouding op te zetten of bij te houden. Het is zui nigheid, die de wijsheid bedriegt. 1 Maar op de weg naar Rome is er wèl wat veranderd: het verkeer is er ettelijke malen drukker gewor den. En hetzelfde geldt voor de weg naar Gouda, Alpen of Leiden. Dat heeft consequenties, ook voor onze manieren. Want niet alleen zullen die - in de vorm van ons verkeers gedrag - inderdaad „verstaanbaar” moeten zijn voor iedereen. Maar manieren alleen zijn niet voldoende op de weg. Wat wij meer dan ooit nodig hebben is gemanierd heid, wellevendheid. Wellevendheid jegens onze naaste, onze medemens, wordt op de weg bepaald door onze gemanierdheid, door de wijze waar op wij onze mede-weggebruiker „tegemoettreden”. Het gezegde „wees heer in het verkeer” heeft in ons land opgeld per uur gemeten, wat bijna de helft sneller is dan wanneer dezelfde boot zonder vleugels wordt gebruikt. Men verwacht dat dergelijke ge vleugelde schepen in de toekomst een belangrijke taak kunnen ver vullen bij het vervoer dat zich ver plaatst met snelheden tussen 50 en 350 kilometer per uur. Zij zijn nog sneller dan ongevleugelde schepen van hetzelfde tonnage en econo mischer in exploitatie dan vlieg tuigen. Omdat het gevleugelde schip als het ware voortglijdt over een uiterst dun kussen van lucht vlak boven het wateroppervlak ondervindt het belangrijk minder weerstand dan wanneer het zich door het water verplaatst, terwijl passagiers geen last zullen hebben van het hinderlijke stampen en slingeren. Tot 1960 werd blijkens de juris prudentie vrij spoedig aangenomen dat er geen regelmatige boekhou ding aanwezig was. Er zijn echter gevallen denkbaar, dat de eis van „regelmatig boek houden” niet behoeft te worden gesteld, aangezien er voor de fis cus controlemogelijkheden te over zijn. Het was dan ook toe te juichen, dat de Minister van Financiën in een resolutie van 1960 opmerkt dat investeringsaftrek niet behoort te worden geweigerd, indien het volgen van de hiervoor bedoelde investeringen en desinvesteringen geen moeilijkheden biedt, mits de boekhouding voldoet aan vöor de desbetreffende onderneming rede lijke eisen en de Inspecteur deze - behoudens verhoudingsgewijs klei ne correcties voor de winstbereke- ning kan volgen. Bovendien werd goedgekeurd, dat ondernemers, die niet regelmatig boekhouden, maar daartoe wel over gaan alsnog investeringsafrek kun nen vragen voor afgelopen jaren, waarin de investeringsaftrek werd geweigerd omdat er van regelmati ge boekhouding toen geen sprake was. Een goede gelegenheid om één en ander eens na te gaan, opdat niet onnodig teruggaven van belasting verloren gaan Jac. Booy, Belastingconsulent te Boskoop. Een vereniging, waarbij ongeveer 10.000 fabrikanten, groot- en klein handelaren van muziekinstrumen ten, bladmuziek en muziektoebeho- ren, zijn aangesloten, heeft- cijfers gepubliceerd, waaruit blijkt, dat ruim tien miljoen schoolkinderen in de Verenigde Staten een of meer instrument bespelen. Van alle Amerikanen bespeelt er een op de zes een of ander instument tegen een op acht tien jaar geleden. Naar schatting bezitten deze musici ruim 37 miljoen instrumenten tegen 21 miljoen in 1950. In 1961 werd aan muziekinstrumenten en dergelijke een bedrag van $582 miljoen be steed of zevenmaal zoveel als In 1940. De ingenieurs van de Lockheed vliegtuigenfabrieken nemen op het ogenblik proeven met een nieuw vervoermiddel, dat wellicht in de toekomst van grote betekenis gaat worden. Het gaat hier om een „vlie gende boot”, d.w.z. een schip dat voorzien is van vleugels en, hier door gedragen, vlak over het water oppervlak zal scheren als een enor me vleermuis. Bij de proefnemingen, de op het ogenblik plaats vinden op het Mor ris Dam Meer, een proefstation van de Amerikaanse marine ten noord oosten van de stad Pasadena, wordt gebruikt gemaakt van een kleine motorboot, voortgestuwd door een 50 pk buitenboordmotor. In deze viermeter lange boot zitten twee man naast elkaar. De boot is voor zien van vleugels met een span wijdte van vijf meter. Bij de proef vaarten komt bijna de gehele boot boven het wateroppervlak, met uit zondering van de achtersteven en de schroef. Bij proefvaarten - of misschien moet men zeggen „proefvluchten” - werd een snelheid van 80 kilometer Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat op grond van de door de gemeente raad vastgestelde „verordening op het verlenen van gemeentelijke bij dragen in de kosten van studie” aan personen, die een opleiding volgen aan een inrichting voor on derwijs, een instelling voor kunsten en wetenschappen, dan wel een cursus volgen ter verkrijging van maatschappelijke bekwaamheden, uit de gemeentekas een bijdrage kan worden toegekend in de met dat onderwijs verband houdende kosten, met name reis- en verblijf kosten en/of kosten van aanschaf fing van voorgeschreven studiema teriaal. Onder inrichting van onderwijs wordt voor de toepassing van deze regeling niet begrepen een instel ling voor hoger ondewijs in de zin der wet anders dan een gymnasium noch een school voor gewoon of buitengewoon lager onderwijs. Om voor een bijdrage in aanmer king te komen, moeten betrokke nen of, bij minderjarigheid de ou ders, niet of slechts gedeeltelijk in staat zijn vorengenoemde kosten te dragen. Aanvragen tot het be komen van bijdragen moeten wor den ingediend bij burgemeester en wethouders en wel, voorwat betreft de in september a.s. aanvangende cursussen vóór 9 september a.s. Nadere inlichtingen worden ver strekt ter gemeentesecretarie. Waddinxveen, 21 augustus 1962. Burgemeester en wethouders voorn de secretaris, H. Jenné gemaakt. Maar met het incidenteel in praktijk brengen ervan zijn wij er niet. Daarom doet het Verbond voor Veilig Verkeer in deze maan den een beroep op iedere wegge bruiker in het Verkeer niet alleen heer te zijn maar ook te blijven. In de vakantietijd, wanneer onze levensblijheid extra groot en onze zorgen extra klein zijn en wij her ademen door het wegvallen van de druk die klok en plicht anders op ieder van ons uitoefent, zijn wij méér dan ooit in de gelegenheid onze goede wil jegens de medemens op de weg te demonstreren. Als automobilist jegens de overstekende voetganger, als bromfietser jegens de rustzoekende wandelaar, als de fietser jegens het spelende kind, als Nederlander jegens de buiten lander. Wie „heer” wil zijn heeft gfeen betere gelegenheid zulks open lijk te demonstreren dan op de weg. OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat hij vanaf dinsdag 28 augustus a.s. iedere dinsdagoch tend van 11-12 uur spreekuur houdt De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. geleend en ik zal het met een tientje in de week terugbetalen, als je wilt.” Ze keek hem spottend aan. „Dat is toch aardig van je, verbazend aardig. Maar ik heb je tientje terug betaling niet nodig, omdat ik die zestienhonderd gulden meteen wil hebben en als ik ze niet krijg, sla ik de hele boel hier kort en klein, begrepen?” Hij kwam overeind en alle kleur trok uit zijn gezicht weg. „Ik geloof, dat jij rijp bent voor het gekkehuis, niet? Heeft die vent je soms opgestookt?” „Ik weet niet over wie je het hebt, en als je Arie Schilders bedoelt, dan zou ik maar over hem zwijgen, meneer-weet-alles. Mooie inlichtingen heb jij over hem ingewonnen. Bij wie heb je ze gekregen? Bij de waarzegster soms? Jij met je kletspraatjes over hem. Weet je wel, dat het de zoon van de baas zelf is? Ik heb maar niet verteld, wie die mooie lasterpraatjes over hem rondgestrooid heeft, want dan bestond de kans, dat je vandaag of morgen in de gevangenis terecht gekomen was. Enfin, daar verzijl je vroeg of laat toch wel eens, als je zo doorgaat, hoofd van de familie! Nou, komt er nog wat van M’n centen En rap „Luister nou eens, Aal „Ik luister niet meer naar jou, voor ik m’n geld heb! En nu voor de laatste maal: geld. En anders ga ik naar de politie! Zo zeker als twee maal vier is.” Hij haalde zijn schouders op. „Alles is al geïnves teerd. Ik heb er artikelen voor gekocht. En dan die bromfiets natuurlijk.” Ze keek hem minachtend aan. Langzaam schudde ze haar hoofd. „Jij moet nodig nog eens wat van een ander zeggen: Gerard Knaap deugt niet, Arie Schilders deugt nietAlleen Dirk Dinkla deugt, als-ie maar centen heeft om die bodemloze put van ’m te stoppen. Nou, die zestienhonderd gulden van mij zal je ook niet redden. Vroeg of laat ga je met je zelfstandige zaak is bijv, de besteldatum beslissend; het jaar van betaling is niet van be lang. Niet alle bedrijfsmiddelen komen in aanmerking: zo zijn ongebouwde eigendommen, woonhuizen, effecten en voorwerpen van geringe waarde uitgezonderd. De aangegane verplich tingen moeten per jaar meer dan 3.000 belopen om van de aftrek te kunnen profiteren. Hierboven is reeds vermeld, dat de regeling van de investeringsaftrek js ingevoerd om een gezonde groei van het bedrijfsleven te stimuleren. Het is dan ook op grond van con juncturele overwegingen, dat het percentage van tijd tot tijd wordt ge wijzigd. Thans kan 2x 5pCt aftrek worden verkregen (éénmaal in het jaar van investering, éénmaal in het daaropvolgende jaar). Bij verkoop van meer dan 3.000 moet een even redige bij telling plaats vinden. Voorts speelt nog de kwaliteit van de boekhouding een belangrijke rol! In artikel 8a van het Besluit op de Inkomstenbelasting 1941 is o.a. als voorwaarde gesteld, dat de belasting plichtige „voor zijn bedrijf of beroep regelmatig boekhoudt met geregelde afsluitingen”. Dat de wetgever een dergelijke eis stelt, is wel begrijpelijk. De fis cus moet het oog kunnen houden op de investeringen en de latere verko pen. Men kan zich zijdelings afvra gen hoe het mogelijk is, dat er in de ze tijd nog zo betrekkelijk veel be lastingplichtigen zijn, die een boek houding hebben waarop wel het een en ander valt aan te merken. Aan deze eis van de Belastingdienst kind al niet door hadden? En hij nu zeker mooi weer spelen van mijn geld? Kun je net denken! Eerst heeft hij al het geld van Catrien er doorgehaald, hij met zijn eigenzinnige koppigheid van ik-wil-zelfstandig- blijven, en nu denkt meneer zeker te profiteren van mijn centen? De pof op, dat kan-ie! Ik ga meteen naar hem toe „Aal, wacht nou even luister nu naar je moe der Aal” Maar het meisje was al naar buiten op haar fiets gestapt en enkele seconden later reed ze het bruggetje over, de weg op. Dirk zat in zijn hemdsmouwen in de kamer en las de krant. Hij keek even op, toen zijn zusje binnen kwam en las toen weer verder. „Ha, die Aal.” Het meisje liep rustig op hem toe, greep de krant uit zijn hand en smeet die op de grond, stak toen haar hand uit en zei: „M’n centen!” Hij keek haar verontwaardigd aan, terwijl hij zich bukte om de krant weer op te rapen en zei: „Zeg, ben je helemaal gek geworden?” „Stapelgek, maar niet op jou. Ik moet m’n geld terug hebben: zestienhonderd gulden. En een beetje gauw.” Hij vouwde de krant weer open en schudde zijn hoofd. „Commandeer je hondjes en blaf zelf. Waar zie je me eigenlijk voor aan?” Voor de tweede maal rukte ze de krant uit zijn vingers en scheurde hem ditmaal aan snippers, die ze een eind heen smeet. „Voor een grote schooier, versta je? Jij wist drommels goed, dat het mijn geld was, dat ik gekregen heb als beloning en je wist ook, dat moeder niet het minste recht heeft om het aan jou te geven. Want ze kan niet iets weggeven, wat niet Met de expositie van de jeugdige beeldhouwer Frank Letterie, Prix de Rome winner 1961, heeft de Kunststichting Waddinxveen een goede start gemaakt voor het seizoen 1962-1963. Dinsdagavond opende de voorzitter van de Kunststichting, de heer H. M. van den Dool de eerste tentoon stelling in Waddinxveen, waar beeldhouwwerken een belangrijke plaats innemen. In zijn openingswoord noemde de heer van den Dool het feit, dat men Frank Letterie naar Wad dinxveen had kunnen halen een bewijs, dat de kunststichting niet op één oor ligt, maar nog springle vend is. Wel memoreerde hij dat de wat verminderde belangstelling van de laatste tijd op den duur het voortbestaan van de kunststichting zou kunnen bedreigen. De voorzit ter deed dan ook een beroep op de bevolking van Waddinxveen deze activiteiten, waaraan toch behoefte Een autobus, bestuurd door de heer A. v.d. L. uit Boskoop kwam dezer dagen in het Bloemendaal in aanrijding met een wielrijdster, mevr. L. v.d. S.-B. uit Gouda. De bus kwam uit de richting Reeuwijk terwijl de wielrijdster uit tegen overgestelde richting naderde. Toen mevr. v.d. S. wilde afstappen om de bus te laten passeren, maakte haar stuur een draai, waardoor zij kwam te Vallen. Zij kwam met haar voet onder één der wielen terecht en moest ernstig gewond in het Van Iterson ziekenh. worden opgenomen Op de Henegouwerweg vond een botsing plaats tussen twee fietsers. De heren A.W.G. en L.B. v.d. M. buiten woonachtig te Den Haag re den op het rijwielpad richting Waddinxveen. Uit de andere rich ting naderde de wielrijder I.M. uit Gouda. Bij het passeren raakte de heer I.M. de Hagenaar G. Deze kwam te vallen en werd naar het van Iterson ziekenhuis te Gouda vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. Het klinkt misschien wat merkwaar dig, maar tot vandaag de dag wor den onze zwaarste directe belastin gen, die van inkomen en vennoot schappelijke winst, geheven naar ver ordeningen uit de Bezettingstijd. Wel zijn na de oorlog die decreten herhaaldelijk gewijzigd, maar in be ginsel bleven ze van kracht. Het wa ren eigenlijk afromingsheffingen, die de „overtollige koopkracht” trachtten weg te belasten. Helaas bleef na de oorlog de noodzaak van hoge heffin gen bestaan. De door de bewindslieden van Fi nanciën ingediende, gewijzigde en aangevulde wetsontwerpen zullen een definitief eind maken aan de be- zettingsbesluiten. Nochtans is het bij de huidige tarieven van het grootste belang om de toegestane aftrekpos ten nader onder de loupe te nemen. Zoals nu: de investeringsaftrek. „Ach, u met uw geleendu weet net zo goed als ik, dat daar nooit een cent van terugkomtWat vind ik dat gemeenEn ik was zo blij met dat geldEn ik heb het al zo half en half gekocht in die winkelik zei, dat ik morgen of overmorgen het wel kwam halen, dat mantelpakjeen nu heb ik niets meergeen centnu ben ik nog veel armerZe zakte voorover op de tafel en snikte het uit. De vrouw boog zich naar haar toe en wilde haar over het hoofd strijken. Maar Aaltje trok zich met een ruk terug en keek haar moeder als een furie aan. „Blijf van me af U met uw Dirk! Het is bij u altijd Dirk geweest. Dirk voor en Dirk na. Die Dat was vroeger al zo, toen we klein waren, Dirk kon alles krijgen, want Dirk was uw lieveling, die geen kwaad kon doen en is nog steeds uw lieveling. En hij maar klikken van ons, als we wat uitgehaald hadden, om maar een nog witter voetje bij moeder te krijgen! Dacht u, dat we dat als Het echtpaar F. van Kempen-Boom, dat vorige week donderdag zijn gouden huwelijksfeest vierde, heeft op deze dag vele gelukwensen in ontvangst mogen nemen. Onder degenen, die het echtpaar de hand kwam drukken bevonden zich ook loco-burgemeester S. Pille en de loco-secretaris, dhr. L. Koopman. Het echtpaar L. C. Verzijden-Vonk vierde vorige week zijn gouden huwelijksfeest, welk feit in de hui selijke kring werd herdacht. De buidegom, die 76 jaar is, en gebo ren in Waddinxveen, heeft het vak van timmerman-aannemer uitge oefend. Zijn echtgenoot werd ge boren te Berkenwoude en is een jaar jonger. Het echtpaar woonde eerst aan de Noodkade en nu aan de Kerkweg. Uit het huwelijk wer den zes kinderen geboren. toch wel naar de kelder. Enfin, ik geef je tien dagen en geen dag meer. Vandaag over tien dagen sta ik hier weer en dan wens ik zestienhonderd gulden te ont vangen. Geen cent minder. En of je nu over tien dagen failliet gaat of over tien maanden, eens ga je er toch aan, jij met je eigenwijze kop. Over tien dagen m’n centen en anders maak ik er werk van. De politie zal wel weten, hoe hij zoiets moet aanpakken, reken maar. En stuur fien maar naar moeder, want ik kom voor vanavond niet meer thuis. Aju, stuk verdriet Even later fietste ze naar de stad. Arie moest het weten. Die zou misschien wel raad kunnen verschaf fen. Ze snikte nog na van emotie. Zestienhonderd guldenzo maar ineens weg Ze zag Arie staan aan de Purmersteenweg. Ze was al van haar fiets gestapt, toen hij naar haar opkeek. Er kwam een glimlach op zijn gezicht. Met een paar stappen was hij bij har. Hay, Aaltje, begon hij opgewekt, maar toen hij haar bedrukte gezicht zag, schrok hij: „Is er wat gebeurd?” Ze knikte. „Iets heel ergs. Ik kan het hier niet zeggen op de weg.” Hij dacht even na en keek in ’t rond. „Ga dan maar mee. Daar staat de auto.” „Maar m’n fiets Hij keek naar haar fiets en zette die tegen een boom. „Jaap?” Een arbeider keek op. „Ja?” „Neem om half zes die damesfiets even mee naar de Kanaalkade, wil je? „Jawel, meneer.” „Zo, kom maar mee.” Toen hij wegreed, zei hij: „In de salonwagen zijn ze aön het werk: twee tekenaars en de boekhouder. Het is erg gehorig. Zullen we de stad uitrijden en daar even babbelen?” Ze knikte zwijgend. Wat is dan wel die investeringsaf trek? Deze fiscale tegemoetkoming bestaat met het doel om de industria lisatie te bevorderen. Indien men be drijfsmiddelen koopt, verbetert of zelf maakt, kan men aanspraak ma ken op de aftrek. Deze houdt in, dat men een be paald percentage van de in één jaar aangegane verplichtingen in minde ring van de winst mag brengen. De investeringsaftrek is dus een echte vrijstelling; afschrijving, al dan niet vervroegd, staat er geheel buiten. Een zeker bedrag wordt dus ex tra in mindering van de winst ge bracht, nadat men het winstcijfer heeft bereikend, maar vóórdat men dat winstsaldö op het aangiftebiljet invult. Als vereiste geldt, dat er verplich tingen zijn aangegaan. Voor bepa ling van het tijdstip van investering

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 2