SPORT-varia pil Taxi naar de maan Nieuwe competitie biedt Waddinxveense clubs zeker kampioenskansen Be Fair in tweede helft niet meer te stuiten HEEMSKERK MDiwama Be FMlleiM WADDINXVEENS SPORTNIEUWS s v.v. Waddinxveen oefende Het gaat goed met W.S.E. Indeling voor de competitie 1962/’63 WIK gaat wandelen in Oosterbeek V er j ongingsmiddel bleek waardeloos Be Fair wees Loosduinen inmiddels De met fraaie overwinning terug (5-0) I „WAT DOEI WE METMOEDER” Offensief De duiven vlogen Opvallend PAGINA 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 WEEI v I I Familieroman door Maartje Zeidenrijk 'Ailrnnln P.V. DE ZWALUW J Wim van de Panne bespeelt het orgel P.V. DE SPERWER Waddinxveen(zat.) kampioen? I l i la e JmT| I II1 VLEKVRU 1 llkDOOR EH DOORJ mTTrniiniirrfTtm van HOOFDSTUK 12 - Nr. 23. Wad waai grot kleii 1 Groep 5. Donk 2, GDS, Gouda 2, Jodan Boys, Olympia 2, Waddinx veen, WSE. Groep 7. Be Fair 2, Bodegraven 2, Boskoop 2, Nic. Boys 2, Sportlust 2, NSV 2, Woerden 2. Groep 9. Be Fair 3, Donk 4, Gouda 5, J. Boys 2, Schoonhoven 2, WSE 2, Zwervers 3. Voor supporters van Be Fair, vertrekt zaterdagmiddag om 2.45 uur vanaf het terrein een speci ale bus naar De Lier. Het ter rein is gelegen aan de Kerklaan. De vo vo 4e klasse B, K.N.V.B. (zat): Be Fair, DUNO, Hoekse Boys, RAS, Kouderkerk, De Lier, Loosduinen, Oegstgeest, ORNAS, Schoonhoven. Zondagcompetitie (afd. Gouda): le klasse. Waddinxveen, Groene weg, Moercapelle, Nieuwkoop, WSE Nic. Boys, Groot Ammers, Esto, NSV, RVC. 2e klasse A. Nieuwerkerk 2, Ona 5, Zwervers, Moercapelle 2, Donk 3, Moordrecht 2, GSV 3, Waddinx veen 2. [GÊROl(ZILMETA) Di bi ze w; er vc n Tc a< E h g r; rr o n d t s V I t 1 de Voor de leden wandelsportver- eniging W.I.K. is er op dinsdag avond 11 september a.s. weer ’n clubavond. Er zullen dan dia’s worden vertoond van Zwitser land (tweedaagse Bern) en van de Nijmeegse vierdaagse 1961 en 1962 en mooie dia’s over een bloemencorso enz. Aanvang 7 u. De toto-leider van de v.v. „Wad dinxveen”, de heer A. van Vuu- ren blijkt nog voldoende regi- stratiekaarten voor aspirant to- to-deelnemers te hebben. Men kan terecht op Kleikade 37. Hij maakte twee van de vijf doel punten, die Be Fair wist te scoren. Hier tegenover wisten de bezoekers geen enkele goal te stellen, iets waarover de thuisclubtoeschouwers verruimd konden adem halen. Bij hun club stond namelijk geen echte doelman tussen de palen. De eigen lijke goalie Russcher gaf vlak voor de competitie de brui aan de voet ballerij en reservekeper Zalm was geblesseerd waardoor men een be roep had moeten doen op de derde elftal (veld) speler De Joode, die al eens blijk gegeven had een en an der van doelverdedigen af te weten. Wat hij te doen kreeg weerde hij voortreffelijk af, hoewel het niet veel was. Aanvoerder-linksback van Bergen was uitstekend op dreef en X als zij toen van Arie gekregen had. P.V. de Zwaluw nam met 120 dui ven deel aan de wedvlucht vanuit Essen. Afstand 66 km. De duiven werden gelost om 7.30 uur. Aan komst le duif 8-29-37 uur. Aan komst 40e duif 8-49-50 uur. De uit slag was als volgt: Joh. Brans 1, 2, 10, 17, x18.- A. J. van Essen 3, 29. W. Hofman 4, 13, 34. W. Tamerus 5, 16, 24, 31. H. Russcher 6, 30, 39. A. J. Sytzema 7, 19. C. J. Smit 8, 9, 11, 12, 15, 22. L. W. Versluis 14. Colla 20, 28, 35. F. Abbema 21, 26, 32, 37, 38. L. C. ’t Hart 23, 25, 27, 40. G. A. van’t Slot 33, 36. Het offensief van de gasten werd in de tweede helft spoedig inge damd. Be Fair nam het initiatief over en na 22 minuten maakte de rustig en effectief spelende Hof man het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Midvoor Breedijk, naar rechts afgezwenkt, speelde hem de bal. Tegen Breedijks inzet was doel man Farla kansloos (30). Vijf minuten later kreeg Hofman op nieuw de bal van zijn middenvoor toegespeeld en nu maakte hij er met een vinnige schuiver 40 van. Farla was te verbluft om naar de linkerhoek te duiken. Loosduinen begreep, dat alleen stug verdedigen nog een uitbreiding van de score kon voorkomen, hoewel dit niet kon verhinderen dat De Jong na een soloactie voor de vijfde maal het Loosduinen doel doorboorde Onder auspiciën van het Neder lands Orgel Comité, gevestigd te Rotterdam zal de organist Wim van der Panne, oud-leerling van Feike Asma, op maandag 10 september a.s. des avonds om 8 uur in de St. Janskerk te Gouda een concert ge ven. Zijn programma vermeldt wer ken van J.S. Bach, F. Mendelssohn, César Franck, Hendrik Andriessen en tot slot fantasie en fuga over psalm 72 vers 11 van Jan Zwart met samenzang. P.V. de Sperwer had 245 duiven in concours voor de wedvlucht uit Duffel. Dit betekende een afstand van 106 km. De duiven werden om 7 uur gelost. Aankomst le duif 8- 15-59 uur. Aankomst 61e duif 8-30- 41 uur. De uitslag was als volgt: H. v.d. Willik 1, 11, 26, 27, 35. T.H. Twigt 2. A. H. Fase 3, 16, 33, 37, 48. Jac. de Beer 4, 28, 36, 44, 54. H. La gendijk 5, 21, 61. H. Metselaar 6, 8, 29, 41, 45, 52, 53. D. Degenhardt 7, 10. D. Heeren 9, 12, 13, 14, 17, 43, 60. P. Metselaar 15, 23, 49. L. Ver hoef 18, 34, 38, 58. A. Lam 19, 32, 47 51. J.C. den Riet 20, 24. L. van Ho velingen 22. P. van Gelooven 25, J. v.d. Kraats 30. W. van Ringelen- stein 31. W. Lapair 39, 42, 56. J. C. Koren 40, 46, 59. W. Groen 50, 57. D. la Grand 55. De wandelsportvereniging WIK gaat a.s. zaterdag 8 september naar Oosterbeek om daar deel te nemen aan ’t jaarlijkse wandelevenement. Vertrek vanuit Waddinxveen om 8 uur vanaf garage Buitelaar over Boskoop, waarna om 8.15 uur bij de Waddinxveense hefbrug nog maals gelegenheid is om in te stap pen. De jeugd van WIK wordt er op geattendeerd dat er a.s. zaterdag dan tevens gelegenheid is tot in schrijving voor de wandeltocht in Zeist op zaterdag 22 september. Dorpsstraat 33 Telefoon 2218 Eén speler kan voor de kracht van een elftal van grote betekenis zijn. Dat ondervond zaterdag Be Fair in positieve en Loosduinen in negatieve zin. De ex-derdeklassers zagen hun formatie verzwakt door het vertrek van De Zoete, die tot de profgelederen bij het Haagse ADO toetrad. De gastheren daarentegen kregen er in Wim Hofman, die het vorig jaar in het eerste elftal van het Goudse ONA excelleerde, een gewaardeerde kracht bij, waar de Waddinxveners veel plezier aan kunnen beleven. I Waddinxveen-zat 2 speelde tegen het Leidse VWS een prima wed strijd. Op het uitstekende veld, werd, ondanks het warme weer, een levendig partijtje gespeeld. De kleine nederlaag, deed aan de goede geest geen afbreuk. We verwach ten van dit elftal dan ook betere resultaten dan vorig jaar. Het eerste zaterdagelftal wist de volle winst niet te behalen. On danks een duidelijke veldmeerder- heid wist de voorhoede de prachtig opgezette aanvallen niet in doel punten om te zetten. Hoewel paal en lat de verdediging van VWS een handje hielpen, liet de gehele VWS achterhoede een prima partijtje verdedigen zien. In de a.s. compe titie verwachten we niet een ver dediging van gelijke sterkte als VWS, derhalve zien we met opti misme de competitie tegemoet. Waddinxveen-zon. 1 speelde te gen een Alphen-comb. voor de thee een vlot partijtje voetbal. De bal ging snel van man tot man, wat resulteerde in een duidelijk over wicht met enkele fraaie doelpunten. De tropische hitte en de ruime voor sprong deden na de rust ’t spel geen goed, ’t tempo was eruit en men geloofde het wel. Wanneer ons eer ste in de competitie het zelfde spel speelt, als in deze oefenwedstrijd vóór de rust, dan kunnen ook zij hoge ogen gooien. wat die niet kon opknappen namen de gebroeders Troost, respectieve lijk spil en linkshalf, uitstekend van hem over. Het gevolg was dat de voorhoede van Loosduinen niets, maar dan ook niets in te brengen had. Technisch speelde het kwintet vooral in de eerste speelhelft niet slecht, maar het verrassende ele ment ontbrak totaal en bovendien werd de toch altijd gevaarlijke en goed spelende midvoor Kuiper sr. te weinig in het spel betrokken. Was dit wel meer het geval geweest dan zou de Be Fair-defensie een veel zwaardere pijp hebben moeten roken. Twee technici van de ruimtevaart afdeling van de Lockheed-fabriek hebben plannen bekendgemaakt voor wat zij noemen een „maan taxi”. Hun voertuig dat plaats zal bieden aan twee personen zal zich losmaken van een om de maan cir kelende raket om een landing op het maanoppervlak uit te voeren en na een verblijf van ongeveer een week weer terug te keren naar de raket voor de retourvlucht naar de aarde. De raket zal van de aarde wor den gelanceerd met een bemanning van vier man aan boord. Hij zal dan op ca. 160 kilometer hoogte om de maan gaan cirkelen. Twee van de vier man begeven zich dan aan boord van de maantaxi en zette koers naar het oppervlak van de maan. De maantaxi zal zes motoren heb ben waarvan er maar twee nodig zullen zijn voor de iandingsopera- tie. Brandstof voor deze motoren wordt meegevoerd in vier bolvor mige tanks. De maantaxi zal 4.50 meter lang en 4 meter breed zijn en in het midden een cylindervor- mige tank hebben waarin de twee bemanningsleden met de voeten naar elkaar en het gezicht naar beneden een ligplaats vinden. Na de landing kunnen de twee mannen, gekleed in een ruimtepak, hun taxi verlaten voor het maken van verkenningstochten. Ook kun nen zij voor langere tochten met hun voertuig vlak over het maan oppervlak vliegen. Na hun taak te hebben volbracht en ongeveer een week op de maan te hebben doorgebracht keren de twee mannen met hun maantaxi terug naar de wachtende raket, die hen dan terugbrengt naar de aar de. De taxi wordt daarbij in de ruimte achtergelaten waar hij ter beschikking blijft van volgende ruimtevaarders. (Van onze sportmedewerker) Na de enkele maanden rust - waarin de voetballers van hun vacantie hebben genoten en/of zich serieus hebben voorbereid op het nieuwe sei zoen - eist komend weekend de met veel verwachting tegemoet geziene competitie ’62-’63 de aandacht van de liefhebbers van deze gezonde sport weer op. Ook voor de Waddinxveense clubs betekent dit weer veel aangename uren in een hopenlijk sportieve strijd om de bal. Bij het maken van prognoses - toch altijd een hachelijke onderneming - zijn we tot de overtuiging gekomen dat deze competitie voor de Waddinx veense clubs zeker niet zonder pretentie is. Drie jaar geleden stond het ver- jongingsmiddel H-3 van de Roe meense doktor Anna Aslan in het brandpunt van de belangstelling en werd over de gehele wereld het voor en tegen in de pers breed uitgemeten. De raad voor Medicamenten van de American Medical Association heeft thans bekend gemaakt dat na uit gebreide proeven door Britse ge leerden is aangetoond dat aan in jecties met procaine geen enkele waarde kan worden toegekend. Gebleken is dat de verwachte re sultaten bij bejaarden uitbleven en dat derhalve het gebruik van pro caine als verj ongingsmiddel onver antwoord is. HOOFDSTUK XII. De volgende morgen, tijdens het koffiedrinken, be leefde Aaltje de vreemdste gebeurtenis van haar leven. Een norse Dirk Dinkla wandelde de kamer binnen en legde twee briefjes van honderd gulden voor haar op de tafel neer. „Zo, dit heb ik los kunnen maken, zus, dan kun jij dat mantelpakje en die bijpassende tas kopen. Het is tenminste wat.” Het meisje keek naar de twee briefjes en toen naar haar broer. „Hoe heb je dat voor elkaar gekregen? Gisteren zei je, dat je al het geld geïnvesteerd had?” Hij haalde zijn schouders op. „Voor noodgevallen heb ik altijd nog wel wat achter de hand. Het is ten slotte jouw geld, nietwaar?” Ze knikte, half begrijpend. „En als je voor de rest nou een beetje geduld wilt hebben Aaltje zat nog steeds aan de tafel en staarde op het bankpapier. Ze begreep er niets van: en toch waren dat twee echte briefjes van honderd gulden. Ze nam ze even op en streek er over. Ja, het waren net zulke, Be Fair gaat naar De Lier en zal daar heftige tegenstand ontmoeten. Toch is een tweede overwinning niet onmogelijk. Esto zal zondag geen antwoord weten op het ant- housiaste Waddinxveen-offensief en zal beide punten af moeten staan. WSE-Nieuwkoop wordt een open strijd met gelijke kansen; een de ling der winst is daarom niet on waarschijnlijk. Zwammerdam zal met succes RCV bekampen en beide punten opstrijken. Of Bodegraven in staat is hetzelfde resultaat te bereiken tegen Waddinxveen-zat. valt moeilijk te raden. Een drawn als einduitslag zal beide partijen tot tevredenheid stemmen. Volledig programma: De Lier-Be Fair 4.15 uur Esto-Waddinxveen 2.30 uur WSE-Nieuwkoop 2.30 uur W’veen zat.-Bodegraven 4 u. RCV-Zwammerdam 4 uur Be Fair 2-Zwervers 2 5 uur GSV 3-Waddinxveen 2 11 uur Nieuwerkerk 4-WSE 2 12 uur Waddinxveen 3 RVC 2 2.30 u. Rijnstreek 2-Be Fair 3 4 uur Be Fair 4-Sportief 2 3.15 uur Programma jeugdvoetbal: Afdeling A: Bodegraven-Be Fair 3.15 uur RVC-WSE 4 uur Afdeling B: W’veen-Olympia 4 uur WSE-GSV 2.45 uur Be Fair 2- Donk 3 2 uur Nic. Boys 2-B Fair 3 4 uur Afdeling C: GSV-Be Fair 2 uur WSE-Olympia 2 4 uur W’veen-Jod. Boys 2.45 uur Sportlust 2-Be Fair 2 2.45 u. WSE 2-Be Fair 3 2.45 uur „En als je nu misschien een kop koffie voor me hebt Hij keek haar een beetje angstig aan. „Hè? O ja, natuurlijk” Meteen kwam ze overeind en liep naar de keuken. Terwijl ze gedachtenloos met de koffie bezig was, hoorde ze Dirk praten met moeder. Tweehonderd gulden had ze terug. Zo maar ineens, de volgende dag al. Dat viel haar geweldig mee. Ze had er zich al zo’n beetje mee verzoend, dat ze zo af en toe eens een tientje van hem zou kunnen krijgen. Maar nu, in één keer tweehonderd guldenNou, dan hoefde ze misschien niet de hoop op te geven. Dan kwam het mogelijk toch nog in orde. ’s Middags was ze in dubio: koop ik het of koop ik het niet? Als ik al dit geld besteed, dan heb ik weer niks en wanneer zal Dirk over de brug komen met de volgende afbetaling? Het ligt voor de hand, dat hij nu ook op zwart zaad zit. Haar eerste reactie was: ik doe het niet; ik bewaar het. Maar later dacht ze: Zoiets moois heb ik nog nooit gehad en ik zal er zondags fantastisch mee uitzien: nieuw pakje, nieuwe tas en nieuwe schoentjes. Wat let me? Ik doe het. Ik heb toch thuis m’n natje en droogje en een paar zakcenten? En Arie zal het zeker leuk vinden Toen moeder Dinkla haar middagdutje deed, stapte ze op de fiets en reed naar de winkel. De juffrouw herkende haar terstond. „U komt het mantelpakje halen?” Aaltje knikte. „Tenminste, als het me past.” De juffrouw monsterde met kennersoog Aaltje’s figuurtje en knikte. „Ik zou me al heel erg moeten vergissenHet zal u als gegoten zitten. Let maar op mijn woorden.” Toen Aaltje uit de paskamer kwam en zich rond draaide voor de grote spiegel, knikte de juffrouw. „U bent een geluksmens, u hebt een zeldzaam mooi figuur, dat nu wel heel bizonder tot zijn recht komt in dit Op de jaarlijkse algemene ver gadering van de v.v. „Waddinx- ven” werden de heren Lenzen en Lammertse benoemd tot res pectievelijk ere-voorzitter en lid van verdienste. In het bestuur zagen we enkele nieuwe gezich ten, nl. de heren de Joode, Beu mer, Schildt en Van Hofwegen. De vergadering was enerverend, doch had een alleszins vrucht baar en prettig verloop. B 4e klasse A. Zwervers 3, Nieuwer kerk 4, Groeneweg 3, Moercapelle 3, Boskoop 3, WSE 2, Soccer Boys 2, Donk 5. 4e klasse B. Zwervers 4, Nieuwer kerk 5, GDS 3, Waddinxveen 3, RVC 2, Boskoop 4, Soccer Boys 3. Zaterdagcompetitie (afd. Gouda) le klasse. Bodegraven, Waddinx veen, Groot Ammers, Zwammer dam, Rijnstreek, Boskoop, RCV, Zwervers, Bergambacht, Moerca pelle. Res. le klasse. Spirit 2, Sportlust 2, Zwammerdam 2, Be Fair 2, Bode graven 2, Waddinxveen 2, Zwervers 2, Jodan Boys 3, Boskoop 2. 2e klasse A. RCV 2, Sportlust 3, Spirit 3, WDS, Sportief, Be Fair 3, Rijnstreek 2. 3e klasse. Jodan Boys 5, Sportief 2, Zwammerdam 4, WDS 2, Bergam bacht 3, Jodan Boys 6, Be Fair 4 (eventueel Moercapelle 2 en Groot Ammers 2). JUNIOREN-INDELING, afdeling A: Groep 3. Be Fair, Bodegraven, GDS, Nieuwkoop, NSV, RVC, Woerden, WSE, Zwammerdam. Afdeling B, groep 1: Be Fair, Donk, Gouda Olympia, Ona, RVC, Wad dinxveen. Groep 4. Bodegraven, Boskoop, Jod. Boys, GDS, GSV, Haastrecht, WSE. Groep 7. Be Fair 2, Boskoop 2, Ona 3, Donk 3, Gouda 3, Moordrecht 2, Olympia 3. Groep 8. Be Fair 3, Bodegraven 2, Esto 2, Nic. Boys 2, Vep 2, Waddinx veen 2, Woerden 2. Afdeling C, groep 1: Be Fair, GSV, Bodegraven, Boskoop, Donk, Gouda, Olympia, Ona. ster zijn, want dat is Ze trok haar handen o, grijpen en zei zacht: „Draai je eens langzaam Arie Schilders In het r.k. verenigingsgebouw hield WSE zijn algemene jaarver gadering, waarvoor een behoorlijke belangstelling bestond. In zijn openingswoord riep de voorzitter, de heer A. Compeer, in het bijzonder de nieuwe geestelijke adviseur, pastoor B. Emmelkamp, een welkom toe. Over de resultaten van de verschillende elftallen toon de voorzitter Compeer zich tevre den. Vooral het kampioenschap van de B-junioren vond hij een prachtig resultaat. In zijn jaarverslag getuigde sec retaris Verwoerd van de gestadige groei bij de jeugd, terwijl enkele senioren bedankten. Uit het over zicht van penningmeester J. Jaspers bleek, dat er een batig saldo is. De heer Jaspers noemde dit een aardige steun voor de toekomst, vooral nu er een nieuwe kleedgele- genheid komt. Het bestuur onderging geen wij ziging, daar de heren L. Rip en T. Zoethout herbenoemd werden. Dat de elftalcommissie aan de verwach tingen voldoet, bleek uit het feit, dat de heren M. Gerts, T. Zoethout, J. Bruystens, C. Bosman en T. Bun- nik werden herbenoemd. De juni- oren-commissie onderging ook geen verandering zodat de heren T. Bunnik, F. Jacobi, C. Toor en A. Bruystens deze functie nog een jaartje zullen bekleden. pakje.” Aaltje glom van genoegen en bekeek zich nog eens. „Het staat me wel aardig, vind u niet?” De winkeljuffrouw wist, hoe ze met haar klanten moest omgaan. „Aardig is niet het juiste woord, juf frouw; het zit als maatwerk. U bent er in één woord gekleed mee.” „Is de stof wel sterk?” De ander knikte. „Het beste van het beste, werkelijk. U zult het zelf zien: geen kreukje komt er in, als u lang achter elkaar zit. En voor deze prijs moogt u heus wel iets goeds verwachten. U zult er veel genoe gen aan beleven.” „Goed, ik neem het.” Tien minuten later verliet Aaltje de zaak, honderd- vijfenzestig gulden armer en een modern mantelpakje rijker. Ze liep enkele winkels verder, waar ze tasjes verkochten en kocht daar een bijpassende moderne tas. Nu had ze nog drie gulden over. Net genoeg voor een paar nylons. Terwijl ze terugfietste, dacht ze: Ik trek het van avond aan, als ik naar Arie ga. Hij zal het ook mooi vinden. Nou ben ik weer gelukkig. En die resterende veertienhonderd gulden zullen ook wel terugkomen.” Tijdens het theedrinken zei ze langs haar neus weg: „Ik heb het gekocht, dat mantelpakje Mevrouw Dinkla keek haar aan en schudde het hoofd. „Kind, wat haal je toch in je hoofdZonde van al dat kostelijke geld. Ik snap niet, hoe Dirk dat zo ineens kon missen „Hij heeft z’n leren jas en bromfiets van mijn centen. Mag ik alsjeblieft eens één keer in m’n leven iéts goeds hebben voor de zondag?” Na het afwassen liep ze die avond vlug naar boven en verkleedde zich. Ze trok haar nieuwe kousen en schoenen aan en besloot ditmaal te gaan lopen. Zonde om ermee op de fiets te gaan zitten. In de kamer gekomen, vroeg ze haar moeder: „En? en oefenden een lichte druk uit op het Be Fairdoel, maar door kundig ingrijpen van Van Bergen cs, bleef het gewenste Loosduinse succes uit. Aan de andere kant gaf Van Erk drie minuten voor rust een korte voorzet, waarop rechtsbinnen De Jong de bal onverwacht hard tus sen de palen joeg (20). Om bij Waddinxveens nog enige overgebleven K.N.V.B.-elftal, Be Fair, maar te beginnen, voorzien we voor de wit-zwarten, in tegenstel ling tot vorig jaar, geen moeilijk heden. Het elftal is duidelijk ver sterkt en ’n succesvolle serie oefen wedstrijden heeft bewezen dat een vooraanstaande rol kan worden ge speeld. Bepaalde kringen in deze verengingen zien het 3de klasser- schap zelfs niet de onmogelijkhe den. Hoe het ook zij, de 5-0 over winning op ex-derdeklasser Loos duinen van vorige week zaterdag, moet voor de tegenstander een te ken aan de wand zijn. Het zondagteam van v.v. Wad dinxveen, dat weer in de Goudse afdeling is teruggekeerd, zal toch o.i. wel in staat zijn zich te accle- matiseren en het verloren K.N.V.B. terrein te herwinnen. Uit de enkele oefenwedstrijden hebben we ons nog niet duidelijk kunnen oriënte ren, maar de wil tot herstel is aan wezig en dan kan succes zeker niet uitblijven, of zoals de vereniging zelf schrijft, zullen hoge ogen wor den gegooid. Van WSE moeten dit jaar geen grote daden worden verwacht. Het vorig seizoen was de kracht nog in het offensief, maar door een kleine verzwakking in het team zal deze competitie het accent op defensief spel moeten worden gelegd. Uiter aard moeten we nog even afwach ten wat de tegenstanders in hun mars hebben, maar in een kampi oenschap geloven we pertinent niet. Dat WSE verrassend kan optreden is evenwel in het verleden ons wel duidelijk geworden. De grote vraag voor het zaterdag elftal is of men nu eindelijk eens de race naar de top tot het eind kan volhouden. De kans is niet klein dat de geel-zwarten andermaal tot de top-teams van de afdeling gaat behoren; maar of het kampioen schap bereikbaar is hangt groten deels af van de onberekenbare da den van b.v. Boskoop en Bodegra ven, die zeker ook weer tot de rivalen moeten worden gerekend. De serieuze training kan bijdragen dat de cadans kan worden onder broken en men volgend jaar in de K.N.V.B. zal kunnen uitkomen. R.C. Verheul is voor ons een vraagteken. Tot een kampioenschap zijn de carrosseriebouwers o.i. niet in staat. Een lastige tegenstander zal men zoals altijd wel zijn, waar over menigeen zal struikelen. Hoe vindt u het?” Mevrouw Dinkla keek haar aan, terwijl het meisje zich ronddraaide. En het enige, wat ze antwoordde was: „Maar me kind, dat draag je er toch nooit af? Zoveel geld?” De blijde lach op haar gezicht betrok. „Hè, waarom bent u nu niet eens aardig, nu ik wat moois heb? Maar ik ben er blij mee, hoor.” Toen ze op het pad liep, voelde ze de blikken de buren en andere bewoners van achter de ramen op zich gevestigd. De buurt zou het onderhand wel weten, dat ze met Arie Schilders omgang had, daar zou haar geliefde broer, de grutter, wel voor gezorgd hebben. Nou, het zou haar een zorg zijn. En van de beloning wisten ze natuurlijk ook. Konden ze zien, hoe ze haar geld besteedde. Er zou wel wat geroddeld wor den over Aaltje Dinkla: moet je die hupmadam eens zien in dat dure mantelpakjeom ons de ogen uit te steken natuurlijkZe wist het al precies, maar het kon haar geen fluit schelen. Als ze dat maar wisten. Ze stak schuin qver naar de Zuiderweg en toen ze over de noodbrug was, keek ze naar de salonwagen. Als Arie naar me uit zit te kijken, zal hij me zien aankomen. Doch in de salonwagen bleef alles stil. Ze opende zacht de deur en zag hem zitten lezen. Voor zichtig deed ze de deur dicht en sloop op haar tenen naar hem toe. Toen ze vlak achter zijn rug stond, legde ze haar handen voor zijn ogen. „Raad eens, wie van je oude geliefden achter je staat,” vroeg ze met een diepe stem. Hij lachte hardop en antwoordde: „Dat kan alleen maar een zekere juffrouw Aaltje Dinkla uit de Beem- ster zijn, want dat is en blijft mijn enige geliefde.” terug, omdat hij die wilde Om, Opvallend was ook de goede par tij van de stevig gebouwde Loos duinse linkshalf Adink. Toch was hij er indirect de oorzaak van dat Be Fair de score kon openen. Op een moment, dat er geen enkel ge vaar voor zijn doel dreigde, gaf hij royaal een hoekschop cadeau. Van Erk nam deze keurig. De Jong kopte door naar Haak, die op zijn beurt een stevige ja-knik in doel- mond gaf. De bal raakte via de haren van de vertwijfelde spil Kuiper het net (10). De bezoekers bleven iets sterker 1 I i Het is weer september. De R is weer in de maand, de R van sport en dus gaan we weer beginnen met de wekelijkse training onder leiding van dé heer van Elburg. Wist u nog niet dat u in Waddinx veen kon volleyballen en hebt u in teresse, komt u dan eens op onze trainingsavond. U bent van harte welkom! Wij trainen in de Jan Ligthartschool op donderdagavond. De trainingstijden zijn als volgt: 19.30-20.45 uur dames; 20.45-22.15 uur heren; 22.15-23.30 uur vete ranen. Dames en heren leden denkt u om de inzending van uw formulier, want de competitie staat weer voor de deur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 2