n< Da Da Ki Ki N' Openbare ulo HERFST-fWeettfw/ is gestart burgerlijke Twee nieuwe exposities in het Kunstcentrum Zaterdags mogen de melkhandelaren niet bellen TV ABONNEE I B 1 O Nu televisie voor iedereen als N’ V OF KERKEN NODIGEN STAND Kranenburg ruin Zangavond NX-beveiliging op Gouds spoor STAAT V EVEN STIL 3 SI Welkom van B. W. Nieuwe schoenenzaak aan de Kanaalstraat ZONDAGSCHOOL Voorlichting en St. Nicolaasactie Auto raakt berm en slaat over de Kop WEEKBLA PAGINA 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1962 t 8.90 breed 4.90 Wollen Schotse Ruiten VEI KOI KOI Geslaagd weekend van Geref. Jeugd Auto verongelukt door klapband Bejaardenmiddag Benoemd Ds W. B. den Brave in Nederland Bedrukte Japon stoffen VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Wollen Shetland Composé Stoffen in geruit en gestreept -140 cm breed 9.80 Brillant Fluweel kreukherstellend en waterafstotend, in 20 kl., 90 cm br. *13.50 Samenwerking in voetverzorging Reis van de bejaardenclub Geref. jeugd elftal contra kerkeraad Herv. Jeugd bezocht Waddinxveen Jubileum Concordia* KLANTEN NEBBEN GEEN BEZWAREN ii 18.30 uur Wachttorenstudie 4 Wat u zelf maakt is het eerste verdiend. ploit GEBR. Speciaalzaak Passage 133 Telefoon 3003 N.H. Kring «Wet en Evangelie”. 9.30 en 7 uur Ds W. Kalkman Gereformeerde Kerk. 9.30 en 6.30 uur Ds J. Snoey Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur Vraag eens inlichtingen bij: 140 cm breed Kijken zonder zorgen geen risico geen onderhoudskosten gloednieuw apparaat geen huurkoop Nederlands Hervormde Kerk. 9.30 uur: Ds J. R. Cuperus 6.30 uur: Ds Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Esdoornl. 9.30 uur: eerw. heer C. W. van Kooten, Vinkeveen 6.30 uur: Ds D. van der Ent Braat, Monster Chr. Afgescheiden Gemeente. 9.30 en 5 uur: Ds A. P. Verloop Woensdag a.s. nam. 7 uur: Ds A. P. Verloop DE MEDISCHE ZONDAGDIENST wordt waargenomen door Dr. P. van der Linde, Kerkweg 214, tele foon 2250. o G B Als inleiding op de jeugdweek van het landelijke gereformeerde jeugd werk hield de Gereformeerde Jeugd vereniging te Waddinxveen een zeer geslaagd weekend in het va kantieoord «De Duiventil” te Nun- speet. Toen de heer E. S. uit Gouderak vrijdagmiddag j.l. over de Hene- gouwerweg in de richting Boskoop reed, klapte zijn linkervoorband. De auto zwenkte naar rechts en raak te in de berm een drietal paaltjes. De bestuurder kreeg geen verwon dingen, zijn voertuig werd echter zwaar beschadigd. tnp, Zaterdag biechtgelegenhi Missen s zondags 7 Vorige week donderdagmiddag vond onder grote belangstelling de opening plaats van de nieuwe schoenenzaak van de heer van der Lee aan de Kanaalstraat, welke opening werd verridht door de bur gemeester, de heer C. A. van der Hooft. Voorts waren aanwezig de gemeentesecretaris, de heer H. Jen- nè en de heren H. K. van der Loo, T. Ververs en C. van Mourik na mens de plaatselijke middenstands- vereniging en tal van genodigden. De eerstvolgende bejaardenmid dag wordt gehouden op dinsdag 18 september a.s. in het Herv. wijk gebouw aan de Esdoornlaan. Aan vang 2:30 uur. Onze plaatsgenoot mejuffrouw T. van Stijn is benoemd als lerares biologie aan de r.k. H.B.S. te Gouda 3126 schepen passeerden gedu rende de maand augustus de pro vinciale hefbrug over de Gouwe. Voor 103 schepen behoefde de brug niet omhoog. In het curatorium van een schrif telijke oecumenische leergang, waar toe zowel leden van de rooms-ka- tholieke als protestantse kerken het inititatief hebben genomen, heeft de heer J. M. M. de Valk uit Waddinxveen van r.k. zijde zitting genomen. De oliebollenaktie die de mu ziekvereniging Concordia eind vo rige week hield, heeft 550,op gebracht. Zondag 10 september begint de zondagschool weer die uitgaat van de Geref. Kerk in het verenigings gebouw aan de Stationsstraat. Wij verwachten al onze kinderen. Er mogen vriendjes en vriendinnetjes worden meegebracht. Aanvang om 3 uur. John Buurman, de bekende zan ger van het geestelijk lied, zingt op donderdag 20 september in het verenigingsgebouw aan de Stati onsstraat op de avond waarin het startsein wordt gegeven voor het plaatselijk Geref. verenigingswerk. Het Geref. kerkkoor verleent even eens medewerking. Ds. den Brave, laatstelijk in Ne derland Geref. Pred. te Dordrecht, thans verbonden aan de Reformed Churches of Australia behoort tot de pioniers dezer kerken. Ongeveer 8 jaar geleden is hij met zijn gezin geemigreerd naar de toen nog wel zeer kleine gemeente van Dande- nong. In de loop der jaren is deze kerk zo sterk gegroeid dat zij ge rekend kan worden tot een der grootsten der Reformed Church. Ds. den Brave, die momenteel met verlof is, heeft zich bereid ver klaard voor de Chr. Emigratie Cen trale te spreken over de emigratie naar en de emigrant in Australië. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit nummer. in div. exclusieve dessins, 90 cm GOUDA Verloren: badpak met handdoek, zwarte regenbroek, bloedkoralen ketting, bruine herenportemonnaie, rood armbandje, onderstel van een kinderwagen, doublé kettinkje met hangertje, zilveren broche, arm bandje, rapport, fietstas met inh., portemonnaie met inh., damessport- schoen, bruine herenportemonnaie met foto’s, blauwe zwembroek, groene parkiet, zilveren armbandje met bedeltjes, doublé armbandje met kwastje, bruin lederen aktetas met inh. Met deze derde schoenenzaak is er in Waddinxveen aan een grote behoefte in deze branche voorzien. Terecht noemde de burgervader het bedrijf van de heer Van der Lee dan ook een aanwinst voor de Wad dinxveense middenstand. In het winkelpand was vroeger een manufacturenzaak gevestigd. Voordat de heer Van der Lee het betrok, heeft het een grondige ver bouwing ondergaan welke een maand in beslag heeft genomen en die werd uitgevoerd door het aan nemersbedrijf De Bas uit Waddinx veen. Er is een ruime en moderne winkelruimte geschapen en ook de inrichting is aangepast aan de eisen des tijds, terwijl er een grote sor tering schoenen aanwezig is. De heer van der Lee, die een rasechte Boskoper is en jaren als schoen- verkoper heeft gewerkt, had de eerste dagen handen vol werk om zijn klanten van nieuw schoeisel te voorzien. De moderne verlichting in de zaak werd aangebracht door de fir ma Neeleman, terwijl de firma De Wilde de aantrekkelijke stoffering leverde. De firma Hoogendoom voorzag een en ander van een fris verfje. Het geheel wordt gecom pleteerd door een lichtreclame bo ven het pand. Tal van bloemstukken (in totaal 65) van vrienden en bekenden ga ven de zaak tijdens de opening een extra feestelijk tintje. Onderstaande firma’s zullen in de naaste toekomst nauw gaan samen werken op het gebied van de voet verzorging: Van der Lee schoenen en speciaalschoenen; Streng schoen- hersteller en Jeanne Willemse Pedicure. Maandag j.l. is de eerste en enige klas van de nieuwe Openbare ulo school met de lessen gestart in het gymnastieklokaal van de Theo Thijssenschool. De 26 leerlingen hebben daar voorlopig hun intrek genomen totdat omstreeks 22 okto ber het nieuwe houten schoolge bouw aan het Wilhelminaplein waarin zij een lokaal krijgen, ge reed zal zijn. Dan zal de officiële opening van de eerste openb. ulo school in Waddinxveen plaats vin den. Ondanks het officieuze van het begin van de leergang in de Theo Thijssenschool vonden burgemees ter C. A. van der Hooft, de beide wethouders Pille en Venema en gemeentesecretaris Jenné, genoeg aanleiding om met de leerlingen te komen kennismaken. De burge meester sprak hen een hartelijk welkom toe en trakteerde ieder op een siroopwafel. De heer C. M. Visser, hoofd van de Theo Thijssenschool, treedt nog voorlopig als hoofd van de ulo op. Het nieuw benoemde hoofd, de heer Egberts, zal binnen afzienbare tijd zijn functie komen vervullen. Woensdagmorgen 5 september j.l. startte twee bussen met clubleden en het damescomité der V.V.H., om hun voorgenomen reis in vervul ling te zien gaan. De stemming was prima en allen genoten van de tocht die via Woer den naar Amersfoort ging. Na een heerlijk kopje koffie met tractatie ging de reis naar Lunteren. De broodjes met een heerlijk bord soep hadden ’n gretige aftrek even als de bananen. Ook konden er wandelingen in de omgeving wor den gemaakt, waar de natuur prach tig was. In Leersum werd een kop thee geserveerd met cake. Daarna werd de tocht weer voortgezet langs Krimpen a.d. Yssel over de nieuwe brug. Via Schoonhoven arriveer den wij ongeveer 8 uur in Wad dinxveen. Lang is gespaard en veel werd gedaan om deze reis weer zo gezel lig mogelijk te maken. Allen dank en tot ziens op de bejaardenmiddag. In het kader van de jeugdweek van het landelijk gereformeerde jeugdwerk wordt vanavond om 6.30 uur op het Be Fair-terrein een voet balwedstrijd gespeeld tussen een jeugdelftal tegen een elftal uit le den van de kerkeraad. Zaterdag wordt er een besloten ontspanningsavond in het Vereni gingsgebouw gehouden. Dinsdag avond vond ter gelegenheid van deze bijzondere week een rijwiel- speurtocht plaats. Zondag a.s. is de landelijke Jeugd zondag. Aan de ochtendkerkdienst werken voor en na de dienst het kerkkoor en het kinderkoor mee. De kerkkollecte voor het Gerefor meerde Jeugdcentrum wordt door de jeugd zelf ingezameld. Na deze mst zal de jeugd met de predi kant de preek van die morgen be spreken in een bijeenkomst in het verenigingsgebouw. Woensdag vijf september vond om half negen op de rijksweg 12 in de richting Rotterdam-Den Haag een verkeersongeluk plaats. Een bestuurder van een personen auto wilde een vrachtwagen inha len doch op het moment dat hij passeerde zwenkte de vrachtwagen ook naar links. De personenauto, bestuurd door de heer T.D. uit Bo degraven reed in de middenberm en ging over de kop. De bestuurder kwam er zonder verwondingen af, zijn auto werd ernstig beschadigd. De vrachtwagen, bestuurd door W. D.J. uit Velden liep geen beschadi gingen op. Wanneer u één dezer dagen een collectebus voorgehouden krijgt en er een muntstuk inwerpt, staat u dan even stil. Staat u even stil bij het feit, dat u een muntstuk in een collectebus geworpen heeft en dat thans een oranje vlagge tje uw revers siert. Bedenk dat deze collecte gaat om mensen, die net als u zijn opgehouden in hun dagelijks ritme, echter niet voor een enkele seconde, doch voor maanden, jaren. Uw weg ligt buiten de ge vangenis en is dus gemakke lijk te hervatten; zij echter, die maanden, jaren zijn opge houden, hebben een weg met bochten bewandeld en het is voor hen moeilijk de rechte weg te vinden. Staat u dan even stil bij het feit dat uw muntstuk maar een klein deel is van de munt stukken die nodig zijn om hen, die maanden, jaren zijn opgehouden, in de gelegen heid te stellen weer in eigen onderhoud en in dat van hun gezin te kunnen voorzien. Ja, staat u dan even stil wanneer straks de collecte bus ten bate van de reclas- seringsarbeid u voorgehouden wordt en realiseert u zich dat op het vlaggetje geschreven staat: „NATIONALE RECLASSERINGSDAG.” Zestig jongeren uit verschillende delen van ons land van Hervormde jeugdverenigingen op Gereformeer de grondslag, hebben het vorige weekend een bezoek gebracht aan Waddinxveen. Er werd een kijkje genomen in de meubelfabriek van Kempkes, terwijl er ’s avonds een meeting werd gehouden, waarbij het onder werp: „yZie is mijn naaste” werd besproken. Tijdens deze bijeen komst werd een bedrag van 150,- ingezameld dat ten goede zal komen aan de slachtoffers van de aard- De tweede dag werd er o.m. een bevingen in Perzië. avonddienst gehouden, die door Ds J. R. Cuperus en Ds Joh Verwelius werd verzorgd. Na afloop van de kerkdienst werd er in het Herv. wijkgebouw in kleine groepjes over de predikatie gediscussieerd. De tentoonstelling van de beeld houwer Frank Letterie werd een suc ces. Dit bleek o.a. duidelijk uit de verkoop van een ruiterbeeld en een beeld van een haan, tesamen voor meer dan duizend gulden. Dank zij de rijkssubsidie die via de Kunst stichting verstrekt wordt behoefden de kopers slechts een gedeelte van de koopsom te voldoen. u— Jarenlang kijkgenot voor een laag bedrag per week. verser is dan voorheen, toen de bussen en flessen vaak tot diep in de middag stonden te schudden en het feit, dat de melk voor de mid dag in huis is. De melkhandelaren blijven aan huis bezorgen in gevallen van ziekte, invaliditeit en dergelijke. Bo vendien hebben zij afgesproken vanaf zeven uur zaterdagmorgen tot negen uur op de normale ma nier te venten en dan pas te gaan bellen, om de mensen niet uit hun slaap te halen. In verschillende gemeenten, o.a. Alphen en Apeldoorn, wordt dit bel-systeem op zaterdag al met suc ces toegepast. De steeds toenemende groei van de gemeente heeft het dagelijkse werk van de melkhandelaren extra belast. Vooral in de Puttepolder is de bezorging zeer gecompliceerd ge worden. Binnenkort zal zich daar echter een nieuwe melkhandel ves tigen, die de taak van de andere zaken aanzienlijk zal ontlasten. De gezamenlijke Waddinxveense melkhandelaren vinden het moei lijk een verschil te zien tussen him zaterdagse bel en die van de vis handelaren en de gekneentelijke vuilnisdienst. Zij hopen van harte zo spoedig mogelijk een accoord te bereiken met de burgemeester, op dat hun ook een vrije zaterdagmid dag wordt gegund. Bij het ter perse gaan van dit blad vernamen wij dat tijdens een ver gadering op hét gemeentehuis tus sen de burgemeester en de Wad dinxveense melkhandelaren geen verandering in de situatie is geko men zoals die zaterdag j.l. was. De burgemeester is op zijn stand punt blijven staan wat betreft het belverbod. De volgende zaterdagen zullen de melkbezorgers dus niet met een bel de klanten waarschu wen, doch er zal huis aan huis worden gebeld, waarna de melk aan de wagen kan worden afge haald. Op 16 maart 1963 is er een groot feest in Waddinxveen. Het fanfare corps Concordia zal op die dag 65 jaar bestaan vieren. Het is een hele ouderdom en ieder die weet hoeveel zorgen Con cordia heeft gehad in de loop van deze 65 jaar zal verwonderd zijn, dat dit fanfarecorps er nog is. Dat kon ook alleen maar, omdat er zo- velen zijn die daarvoor hard - zeer hard - hebben gewerkt. Concordia bleef gezond, groeide en werd ouder. Jammer, dat Con cordia niet genieten mag van de A.O.W. Dat zou wel een heel mooie tegemoetkoming zijn in alle zéér hoge kosten, die een fanfarecorps heeft. Dit fanfarecorps gaat niet met pensioen, maar blijft werken, heel hard werken om alle inwoners van Waddinxveen te laten genieten van de muziek. Ruim vijftig werkende leden telt het corps, waarvan er zeven zijn, die reeds meer dan vijfentwintig jaar lief en leed van dit corps de len. Een ere-saluut voor deze man nen is zeker op zijn plaats Enige echtgenoten van de leden van het fanfarecorps hebben thans een comité gevormd, dat op deze grote feestdag een geschenk wil aanbieden namen de gehele bevol king. Zij zullen daarvoor iedere woning in ons dorp bezoeken om een bijdrage te vragen. Daar het meer dan drieduizend woningen zijn, die bezocht moeten worden, doen deze dames een beroep op u mee te willen helpen en u bij mij op te geven om in uw wijk of straat de collecte te organiseren. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. VAN DER HOOFT. 1 week van 4 september tot en met 10 september 1962 Ondertrouwd: Geen. Geboren: Johannes Petrus z.v. F. J. Bos en C. A. van Zuilen. Jeannette Dea d.v. S. Douma en L. A. J. van Kammen. Paulus z.v. A. Zwanen burg en M. W. Verkade. Marcus Willem z.v. A. D. Piris en C. M. Lekahena. Carla d.v. A. Hoogerdijk en A. B. L. Morsink. Jannetje Mar- garetha d.v. T. H. Nieuwets en A. C. Brinkman. Rob z.v. J. Vos en M. de Bruijn. Johanna Geertruida d.v. T. A. Heukelom en J. G. de Ridder. Ferdinand Hendrik z.v. H. van Trierum en J. Hofman. Erika d.v. H. S. Vermeij en S. Scharff. Gehuwd: W. Groeneveld en W. P. Alblas; F. M. Cowan en H. L. Bol. Overleden: Geen. Gevonden: rode portemonnaie, bril, lichtbruine portemonnaie, zwarte regenbroek, wit schort, rode vul pen, blauw wit gestreepte badpak met blauw wit badhanddoek, grijs manteltje met capuchon, Ancre herenhorloge, dameshorloge, div. jassen, badmutsen, zwempakken. KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 _ieid 4-8 uur. uur de vroeg mis 8.30 uur d<T Hoogmis11 uur de late Mis ’s avonds 7 uur Lof Door de week ’s morgens 7 en 8 uur Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag Vijf oktober wordt in het Kunstcen trum een tentoonstelling geopend van tekeningen van M. Quee uit Den Haag. Daarna zal er een expositie worden ingericht van Grafisch werk, schilderijen en tekeningen van Jos van den Berg eveneens uit Den Haag. Direct daarop aansluitend organi seert de Kunststichting Waddinxveen een Sint Nicolaas actie waarbij ieder een in staat wordt gesteld tegen een zeer büliike prijs een ets of litho van de Waddinxveense kunstenaar Har Sanders te kopen. Deze ets of litho zal een typisch. Waddinxveens onder werp hebben. De aangekondigde maatregel van de Waddinxveense melkbezorgers, om ’s zaterdags met de bel rond te gaan en de melkprodukten niet meer huis aan huis te bezorgen, is niet geheel volgens plan verlopen. Een schriftelijke waarschuwing van de zijde van de burgemeester dat dit bellen in strijd is met. Arti kel 21 van de Algemene Politiever ordening weerhield de bezorgers ervan met de bel de klanten te waarschuwen. Temeer daar zij nauwlettend in het oog werden ge houden door leden van de rijkspo litie, die controleerden of het gebod niet werd overtreden. De burgemeester had dit reeds aangekondigd in zijn brief, die o.a. vermeldde: „Tijdens de vakantieperiode heb ik dit oogluikend toegelaten, doch in normale omstandigheden kan ik dit niet gedogen, daar zulks inge volge artikel 21 is verboden. Ik heb dan ook de rijkspolitie op dracht gegeven hiertegen op te tre den”. De melkbezorgers worden door dit verbod ernstig gedupeerd in hun streven naar een vrije zater dagmiddag, omdat het huis-aan- huis aanbellen veel tijd kost. Zij hebben dan ook, onder leiding van de voorzitter van hun vereniging, de heer D. Kool, contact opgenomen met B. en W. om nog toestemming te krijgen voor het bellen. Dezer dagen zal er een bijeenkomst op het gemeentehuis plaats vinden. Door deze nieuwe maatregel wor den de handelaren in staat gesteld de bezorging vóór de middag ach ter de rug te hebben, terwijl voor heen wel tot vier uur, half vijf werd gevent. Voor velen volgde daarna nog het helpen in de win kel, het schoonmaken en opruimen en het schrijven van weekrekenin- gen, zodat nauwelijks over een vrije zaterdagavond gesproken kon wor den. Van de zijde der klanten hebben de melkhandelaren geen enkele te genwerking ondervonden. Tegen het nadeel van het zelf halen van de melk aan de wagen staat het voordeel dat de melk aanzienlijk Dertig september komt er bij de Spoorwegen te Gouda een nieuw bedieningstoestel in gebruik, die vier seinhuizen overbodig zal ma ken. Een daarvan is de post bij Moordrecht, waar de sporen uit Rotterdam en Den Haag samen komen. Dit bedieningstoestel zorgt voor een z.g. NX-beveiliging, en kan vanuit een centraal punt wis sels en seinen bedienen. De seinhuiswachter kiest via twee knoppen de route die de trein moet volgen en het toestel zoekt uit of dit veilig kan gebeuren. Het doet de wissels in de goede stand lopen, controleert daarna of dat is gebeurd en laat dan de seinen kleuren en eventueel cijfers vertonen waaraan de machinist kan zien of hij mag rijden en met welke snelheid. Op het toestel bekijkt de sein huiswachter dan via lampjes wat er gebeurt en of de trein passeert. Vele overwegen in de omgeving van Gouda zullen van deze auto matische beveiligingen voorzien worden. Dit NX-systeem zal de Spoor wegen in Gouda in staat stellen efficiënter, met minder mensen, sneller en veiliger te werken. Zaterdagmiddag acht september vertrok de groep, die ruim zestig jongens en meisjes van zestien jaar en ouder omvatte per trein, de lei ding berustte bij een staf van zes jongens en meisjes onder supervi sie van Bert Bezoen. Als gasten gin gen mee Ds. J. Snoey en zijn vrouw en de voorzitter van de plaatselijke gereformeerde jeugdcen trade, de heer A. van Veen met echtgenote. De zaterdagavond was gevuld met een spelprogramma gevolgd door een avondwandeling door de bossen bij maanlicht. De dagslui ting werd gehouden door Ineke Kruit. Zondagmogen werd de kerk te •Nunspéet bezocht en des middags werd een balonnenspeurtocht in de bossen gehouden. Na het avond- kerkbezoek werd de avond besteed aan creatief spel. Een vijftal groe pen trad met geïmproviseerde cre aties voor het voetlicht. Na een geanimeerde discussie over de toekomstmogelijkheden van het plaatselijk gereformeerde jeugdwerk werd de kampsluiting gehouden door ds. J. Snoey. Dit besloot het bestuur van de Kunststichting tijdens een vergade ring die dinsdagavond werd gehou den. Het bestuur werd met twee le den uitgebreid, n.l. de heren Har Sanders en H. Verschoor. Het volgend jaar zal de Kunst stichting zich ook gaan wijden aan de voorlichting op kunstgeoied. Men heeft de bekende kunstkenner en te- levisiespreker Pierre Janssen reeds aangezocht om een causerie te hou den. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 4