lIIH Hoofdpijn 'ASPRO' I SpödMcwia A W’veen-zat. verliest Kwiek trekt meer Na aanrijding1 overleden 1 WADD/NXVEENS SPORTNIEUWS Weer melk voor de schooljeugd Hengelsportver. begint activiteiten Geen coals in treffen W’veen(zon.)-RV C met rake cijfers van Bergambacht Be Fair dacht zonder voetballen van Schoonhoven te kunnen winnen Veel bekijks voor draaiende molen jongeren aan Th. Verbree werd EI, EI.... neem RCV verloor eervol van Bodegraven (7-6) Waddinxveen-zat. stelt andermaal teleur WIK gaat wandelen in Zeist Alleen winst voor De duiven vlogen schaakkampioen ..WATDOEV WE METMOEDER” RCV mogelijk? Grootste banken in de vrije wereld WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1962 PAGINA 2 KERKWEG 9 TEL:2384 I I PROGNOSE KOMEND WEEKEND P.V. DE SPERWER Familieroman door Maartje Zeidenrijk P.V. DE ZWALUW B AA. w en verrast V kers. i december 1961 L 1 HOOFDSTUK 13 - Nr. 25. (Wordt vervolgd.) Be Fair en Waddinxveen(zon) werden door Schoonhoven en RVC volk I Bergambacht, meer overtuigd van eigen kunnen, kwam uit de ver dediging. Uit een ongevaarlijke aan val liet spil Twigt van W’veen zich de bal afhandig maken door Beze- mer. Alleen voor doelman Brou wer staande doelpuntte hij onhoud baar. In de zomercompetitie van de schaakvereniging WSV is de heer Th. Verbree uit Waddinxveen kam pioen geworden. Hij behaalde uit elf wedstrijden evenzoveel punten. Tweede werd W. van Vuur en met acht punten uit acht partijen en derde P. Broer met achtenhalve punt uit 12 partijen. Aan deze com petitie werd door 24 spelers deel genomen. t i i MiiiiiiuiniMMnBinuiiiiiuiiiHiMwiiiuunuMiiiiiiiuiiiiiiiii^ echter door slecht schieten verloren gingen. Bij één der sporadische aan vallen van Bergambacht loste mid- voor Pol een ongevaarlijk schot, doelman Brouwer, tever voor zijn doel opgesteld, greep evenwel weer jammerlijk mis (20). Toen drie minuten later drie achterspelers elkaar in de weg lie pen en daarbij de bal vergaten, was het een koud kunstje voor rechtsbinnen van Arkel van Berg ambacht om de stand op 30 te brengen. Zonder geloof in eigen kunnen werd het Bergambacht doel onder druk gezet. Midvoor Monster verscheen na 25 minuten spelen alleen voor de Bergambacht- doelman, doch ook hij deelde in de malaise. Toen rechtsbinnen van Pruisen vlak voor rust met een vliegend schot de achterstand ver kleinde bestond er nog hoop op een gunstig resultaat. Maar toen er na de thee na der tig minuten spelen nog geen ver andering in de stand kwam was deze hoop volledig verdwenen. De volgende week zal op de scho len de melkverstrekking weer be ginnen. De melkinrichting heeft de prijs van de schoolmelk met twee cent per vier kwartliter flesjes ver hoogd, zodat de ouders een hogere bijdrage zullen moeten geven. In het vervolg zal deze bijdrage 40 cent per week zijn, zodat de ver hoging vijf cent bedraagt. Om te verrekenen wat op deze wijze te veel wordt betaald zal aan het ein de van het kwartaal aan hen die schoolmelk gebruiken, een week gratis melk worden verstrekt. r a wuifde even. Ze zag hem na tot de bocht en liep toen met gebogen hoofd naar huis. Om half tien wilde ze de gordijnen sluiten, toen Tonnie en Wim op de fietsen het erf opreden. Meteen begreep ze het: Arie is bij hen geweest. Mevrouw Dinkla zag ze ook komen, toen Tonnie joviaal haar hand op stak. „Daar hebben we Wim en Tonnie ook nog. Zo laat op de avond. Wat zouden die moeten Aaltje haalde haar schouders even op en sloot toen de gordijnen. Ze liep naar de deur en draaide het lichtknopje om. Mèteen trad het tweetal binnen. „Hay, Aal! Dag, moe! Het was zulk mooi weer, Ton nie en ik dachten: we rijden nog even een eindje om en gaan efkes bij moe een kopje koffie halen.” Tonnie knikte lachend en gaf ongemerkt een knip oogje naar Aaltje, die nog steeds lusteloos bij de deur stond. „En of! Ik dacht, dat kan Aaltje wel voor ons klaarmaken, niet? Tonnie lachte nog steeds en knip oogde opnieuw. Toen kreeg het meisje weer nieuwe moed en ging naar de keuken. Enkele minuten later kwam ze met de koppen bin nen en hoorde ze Wim zeggen: „Ja, onze Aal wil dit weekeind uit, naar Woerden. Kennismaken met de ouders van die opzichter, waarmee ze_verkering heeft. De oude mensen hebben haar uitgenodigd en wij vin den, dat zij dat moet aannemen. Tonie en ik komen dan vrijdag wel logeren. Mevrouw Dinkla schudde haar hoofd. „Welnee, me jongen, dat is niet meer nodig. Aal heeft gezegd, dat ze niet gaat. Ze blijft thuis, dus het is helemaal niet nodig. Wim, die wel begreep, waar de schoen wrong, keek zijn zusje kwasi-verwonderd aan. „Wat nou, Aal Wil je nou ineens niet meer? En je was nog wel zo blij Ze keek voor zich op het tafelkleed. „Nee ik ga niet. Moeder gunt het me niet. En moeder klaagt, dat ik Zaterdag 22 september a.s. treed de hengelsportvereniging „Wad dinxveen” voor het eerst naar bui ten en wel voor een kennismakings wedstrijd die gehouden wordt aan het Weegje. Deze wedstrijd is uit sluitend voor leden. Nieuwe leden die zich voor vrijdag 21 september vóór 19 uur opgeven, kunnen nog meedoen. Deelname is kosteloos. Opgeven bij de heer J. Hoogen- doorn jr., Zuidkade 28 of een der andere bestuursleden. grootsten Centrale Raiffeisenbank. Op het overzicht neemt zij de 75ste plaats in, het geen negen plaatsen hoger is dan een jaar tevoren. Op de lijst der vijfhonderd ban ken komen in totaal acht Neder landse banken voor, in .de hieronder aangegeven volgorde (achter de naam van elke bank is het bedrag aan toevertrouwde middelen in mil joenen US. dollars vermeld. 75 Coöperatieve Centrale Raiffeisen Bank 989; 117 Amsterdamsche Bank N.V. 681; 121 Ned. Handel Maat schappij N.V. 661; 133 Coöp. Cen trale Boerenleenbank 587; 178 Rot- terdamsche Bank N.V. 452; De Twentsche Bank N.V. 398; 294 De Hollandsche Bank Unie N.V. 261; 335 Ned. Middenstandsbank N.V. 229. sprong voor de voeten van v. Hol ten, die niet aarzelde en raak schoot (11). Aangemoedigd door dit succes speelde Schoonhoven zich naar een gelijke spelverhouding met voor beide partijen wisselende scoringskansen. Toch nam Be Fair weer de lei ding door haar aanvalsleider Bree- dijk die een goede pass af ronde van Haak en laag inschoot (2l).Toch kon men Schoonhoven niet belet ten dat van der Horst zes minuten voor rust de stand weer gelijk kop te (2—2). De twee spoedig na rust geplaat ste coals wezen er aanvankelijk óp dat Schoonhoven inderdaad een forse nederlaag zou lijden. Breedijk ronde direkt al een fraaie combi natie tussen Hofman en van Erk af (3-2) en tien min. later besloot Haak een individuele actie met een prachtige schuiver (42). Het spelpeil zakte hierna evenwel naar bedenkelijke normen, waar door Schoonhoven weer ruime kans kreeg agressie te plegen. In de 37e min. leidde een foutje van de rechtsback tot een doelrijpe kans voor van der Horst en dat bete kende 43. Be Fair zag geen ge vaar en bleef op de vermeende lauweren rusten; totdat van der Horst vijf min. voor tijd keeper Russcher op „dubieuze” wijze voor de vierde maal passeerde. Het was hierbij arbiter Verhoeff kennelijk ontgaan dat de bal op onfaire wijze uit handen werd geslagen en hier door wat al te gemakkelijk kon inschieten. Een krachtig slot-offensief ver mocht in deze stand geen verande ring meer te brengen. In een slecht gespeelde wedstrijd hebben Waddinxveen en RVC de punten broederlijk gedeeld. Na de aftrap ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd, waarbij de voorhoede van Waddinxveen iets gevaarlijker was dan die van RVC. In de 32ste minuut schoot links binnen van Muijen een voorzet van rechtsbuiten van Loon, ineens in, maar de RVC-doelman Schoonder- woerd sloeg de bal uit het doel en de terugspringende bal werd door linksbuiten Alblas in het zij-net geschoten. Even voor de rust kreeg RVC rechtsbinnen Den Dijken een mooie kans, maar hij treuzelde telang, zo dat linksachter Tol de bal kon weg werken. In de tweede helft kreeg men het zelfde spel te zien, dat zich hoofd zakelijk op het middenveld afspeel de. Na twintig minuten spelen kop te de Waddinxveense rechtsbinnen Quist uit een vrije trap genomen door van Muyen hard in, maar doel verdediger Schoonderwoerd stond op de goede plaats. In de 38ste min. nam RVC bijna de leiding, toen middenvoor Blom een ver hard schot loste dat met moeite door doelman van Vuuren tot hoekschop verwerkt kon worden. Hoe de beide voorhoeden het ook probeerden, de beide defensies ble ken te hecht voor de doorzichtige aanvallen. Om de draagkracht van een ei te weten nam een tweetal studenten van de Universiteit Vermont de volgende proef. Ze legden ’n plank over 36 eieren die ze precies recht op de punt gezet hadden. Vervol gens gingen de beide jongelui die tezamen 163 kg wogen, op de plank liggen. Geen enkel ei brak bij deze proef zodat de draagkracht per ei ten minste 4,5 kg bleek te zijn. Het is een bekend feit dat zelfs een sterke man een ei moeilijk tus sen de handen kan stuk drukkgn zolang de druk precies op de pun ten van het ei wordt uitgeoefend, aldus het blad „Veevoeding.” Het Rijswijkse RAS staat in de klassering momenteel op zelfde hoogte als Be Fair. Zaterdag zullen beide teams elkaar ontmoeten en zal een hunner aansluiting met de koploper verlopig moeten missen. Vergissen we ons als we, gezien de povere resultaten van de Wad- dinxveners, de kansen voor de Rijs- wijkers wat hoger aanslaan Wil Waddinxveen(zon.) niet ver der achterop geraken dan zal het roer drastisch moeten worden om gegooid. De kans dat zondag van Nic. Boys zal worden gewonnen is o.i. niettegenstaande klein. Ook voor WSE zijn de kansen tegen Groeneweg minimaal - een deling der winst behoort tot de enigste mogelijkheid. Zwammerdam zal zaterdag moed putten uit de tot nog toe slechte staat van dienst van Waddinxveen en met klein verschil de volle winst opeisen. Boskoop is in deze afde ling ook puntloos en zal dat ook zaterdag nog blijven, want RCV zal niet toestaan dat er ook maar één puntje met de boomkwekers mee naar huis gaat. Volledig programma: RAS-Be Fair 4.15 uur Nic. Boys-W’veen(zon.) 2.30 u. WSE-Groeneweg 2.30 uur W’veen(zat.)-Zw’dam 4 uur RCV-Boskoop 4 uur Be Fair 2-W’veen 2 4.30 uur W’veen(zon.) 2-M’drecht 2 2.30 Moercapelle 3-WSE 2 12 uur Sportief-RCV 2 4 uur Spirit 3-Be Fair 3, 5 uur Juniorenvoetbal: afdeling A: GDS-Be Fair 4 uur Woerden-WSE 4 uur afdeling B: Be Fair-Donk 3.15 uur Waddinxveen-RVC 4 uur WSE-Haastrecht 2,45 uur Schoonhoven heeft in Waddinx veen een goede indruk achtergela ten. De wijze waarop zij zich tegen het ongetwijfeld technisch beter spelend Be Fair hebben geweerd en een verdiend 44 gelijkspel bevochten, heeft liet niet na be wondering te wekken en deed menige Be Fair-supporter de ja loerse verzuchting slaken dat hun favorieten een dergelijk enthousi asme zou kunnen opbrengen. Ware dit inderdaad het geval geweest dan zou de score zeker anders zijn uit gevallen. Tot driemaal toe verspeelde Be Fair een voorsprong, waarvan één maal een kwartier voor tijd, zelfs met twee doelpunten verschil. De defensie van de thuisclub nam de zaak evenwel wat al te luchtig op en zodoende konden de gasten zich telkens herstellen en zich steeds door laaiend enthousiasme aan Be Fair optrekken. De Waddinxveners startte veel belovend en zette dadelijk een fel offensief in. Succes bleef niet uit, want na twaalf minuten kwam de bal na een verre ingooi van half- speler van Zanten terecht bij links buiten van Erk. De door hem hoog ingeschoten bal zou zeker voor de Schoonhovense goalie grijpbaar zijn geweest als niet een der backs de bal van richting had veranderd (10). Be Fair zich blijkbaar be wust van overmacht en overtuigd van de overwinning, liet de touw tjes toen al vieren en kreeg Schoon hoven ruim kans het doelman Rus scher lastig te maken. Nadat Bar doel zijn schot bekwaam zag ge keerd, probeerde hij het even later opnieuw. Nu ketste de bal af en aan m’n leven en als ik dan elke avond alleen ben „Houdt er nou maar over op.” Aaltje was spinnijdig. „Ik blijf wel thuis, hoor. Ik zal altijd wel thuis blijven. Ik mocht eens teveel plezier in m’n leven hebben.” „Ja maar, me kind, en vroeger danbegon mevrouw Dinkla, maar Aaltje was al naar de keuken gegaan en luisterde niet meer. Die avond wachtte Arie Schilders tevergeefs. Hij zat voor het raam en keek naar de noodbrug, maar al wie er overkwam, geen Aaltje. Hij wachtte tot half negen, toen liep hij naar buiten, sloot de deur en stapte in zijn wagen. Binnen twee minuten reed hij op het Zuiderpad. Aaltje zat voor het raam en schrok, toen ze de grote Chevrolet op het smalle weggetje zag aankomen. Hij toeterde even en reed toen door tot de hoek. Daar zette hij de wagen aan de kant en wachtte. Ze keek even naar haar moeder, die zat te knikke bollen en kwam toen resoluut overeind. Even later stond ze naast de auto. „Ik kan vanavond niet, Arie,” zei ze zuchtend. „En ik kan ook vrijdag niet met je mee. Moeder vind het niet goed.” „Dat is ook wat!” riep hij verschrikt uit. „Wil ik wil ik eens met je moeder gaan praten Ze schudde haar hoofd. Doe het maar niet, het heeft toch geen zin. Ze heeft het nu eenmaal in haar hoofd gezet, dat jij niet deugt en dat het geen pas geeft, als ik mee ga naar Woerden. Het spijt me, Arie Hij keek nadenkend voor zich uit. „Ik weet wel raad. Houd maar moed, m’n poesje, ik laat je niet meer los. Later zullen we gelukkig zijn samen. En moeilijkheden zal ik voor je overwinnen. Heb jij maar vertrouwen in Arie.” Hij trok haar hoofd door het raam en drukte er een kus op. „Zo, nu ga ik weer, want ander zeggen je buren er misschien wat van. Heb geduld, poesje, dit maak ik wel in orde „Maar, Arie Doch hij trok de wagen al op en P.V. de „Sperwer” had 91 duiven in concours voor een wedvlucht vanuit St. Ghislain Hornu. Afstand 183 km. De duiven werden gelost om 8 uur. Aankomst le duif 9-55- 41 uur. Snelheid 1586,7 m.p.m. Aan komst 23e duif 10-13-05 uur. De uitslag was als volgt: Jac. de Beer 1,2; P. van Gelooven 3, 14, 15, 16; J. C. den Riet 4, 6; L. Verhoef 5, 8; J. C. Koren 7, 18; A. de Bruyn 9, 10; D. Heeren 11, 13; H. Metselaar 12, 20, 22; H. Lagen dijk 17, 19; H. van der Wilk 21; L. W. van Hevelingen 23. P.V. de „Zwaluw” nam met tachtig duiven deel aan de wedvlucht uit Neufvilles. Afstand 173 km. De duiven werden gelost om 13.30 uur. Aankomst le duif 16-00-14 uur en aankomst 27e duif 16-25-45 uur. De uitslag was als volgt: H. N. van Haren 1; C. J. Smit 2, 9, 13, 21, 23; W. Hofman 3, 6, 7, 25, 27; L. W. Versluis 4, 17; Joh. Brans 5, 11, 14, 16; G. van der Werf 8, 26; Colla 10; W. Tamerus 12, 20, 22, 24; A. J. van Essen 15, 18, 19. Volledige uitslagen: Be Fair-Schoonhoven 44 W’veen(zon.)-RVC 00 Bodegraven-RCV 76 Bergambacht-W’veen(zat.) 41 Sportlust 2-Be Fair 2 23 ONA 5- W’veen 2 13 W’veen(zat-) 2-B’graven 2 46 Be Fair 3-Sportief 15 Bergambacht 3 Be Fair 4 33 Uitslagen juniorenvoetbal: afdeling A: Be Fair-Woerden 13 WSE-Bodegraven 61 afdeling B: Be Fair-ONA 4—2 GDS-WSE 1—2 Olympia 3-Be Fair 2 42 W’veen 2-Bodegraven 2 15 Woerden 2-Be Fair 3 80 afdeling C: Be Fair-Olympia 133 Olympia 2-W’veen 05 GDS-WSE 0—10 Be Fair 2-NSV 3—1 Zwervers 3-WSE 2 afg. Be Fair 3-Jod. Boys 2 2—1 w G „American Banker,” het enige dagblad voor het bankbedrijf zoals het zichzelf noemt, maakt jaarlijks een lijst op van de vijfhonderd grootste banken in de vrije wereld. Als maatstaf is hierbij genomen het totaal van de aan een bank toevertrouwde middelen. Van de Nederlandse banken komt er één op de lijst van de honderd voor: de Coöperatieve Zaterdag 22 september a.s. gaat de wandelsporvereniging W.I.K. weer op pad, ditmaal naar Zeist waar de Bartimeus-wandeltocht wordt gehouden. De bus vertrekt om één uur bij garage Buitelaar en via Boskoop stopt hij om 1.15 uur bij de Waddinxveense brug. Zes oktober a.s. wordt de Rode Kruis tocht gelopen. WEEKBLAD VOOB WADDIMYveem Na een kwartier spelen waren de zaterdagspelers reeds mentaal gebroken door twee kapitale blun ders van doelman Brouwer. Tot overmaat van ramp deelde de ach terhoede eveneens in de malaise. Ondanks een uitgesproken veld- meerderheid speelde men zonder overtuiging. Van de aftrap af waagde links binnen Bezemer een ver schot, dat achter de onthutste Waddinxveen - doelman verdween. Niet ontmoe digd bouwde W’veen vanuit het middenveld aardige aanvallen op, waaruit voor rechtsbinnen van Pruisen en linksbuiten de Haan doelrijpe kansen ontstonden, die Op het Zuiderpad waren opnieuw harde woorden gevallen, want moeder Dinkla was er helemaal niet over te spreken, dat haar dochter 3 dagen en nachten zo ver weg zou gaan. „En dan met een wildvreemde man, waarover men zoveel lelijke dingen gezegd had. Ik had je verstandiger gedacht. Dat kan toch nooit wat worden? Dat geeft heel geen pas, zomaar met hem mee te gaan, drie dagen en drie nachten. Dat hebben de andere kinderen ook nooit gedaan. En je mag niet vergen, dat Wim en Tonnie die drie dagen zich voor jou opofferen. Dat is toch veel te gek. Nee, me kind, zet dat maar uit je hoofd, want daar kan niets van komen „Ook goed,” had Aaltje nors geantwoord. „Dan blijf ik thuis. Bindt me maar met een eind touw vast, dan kan ik helemaal niet van het erf af.” De oude vrouw schudde haar hoofd. „Sinds die opzichter er is, ben jij een verschrikkelijk ontevreden kind geworden. Dat gaat maar iedere avond de hort op en laat je moeder alleen. Ik heb toch al niet zoveel Voor supporters van Be Fair vertrekt er om 3 uur vanaf het terrein een speciale bus naar Rijswijk. De kosten bedragen slechts 1,50. Het terrein van RAS is gelegen aan de Schaap- weg te Rijswijk. Voor de schaakvereniging WSV vangt de wintercompetitie aan op maandag 24 september a.s. in het verenigingsgebouw aan de stationsstraat. Aanvang 20 uur. Op vrijdag 5 oktober speelt W.S.V. een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen de schaak club „Reeuwijk”. Voor de leden van de wandel- sportvereniging WIK is er op dinsdag 25 september weer een clubavond. (Van onze sportmedewerker) Bracht de start min of meer schokkende verrassingen - de tweede ronde van de competitie was niet minder emotioneel. Be Fair en Waddinxveen die beiden op winst waren gezet werden totaal door hun tegenstanders/ overrompeld en moesten noodgedwongen genoegen nemen met een drawn. Geen beste beurt van beide teams. Niet minder teleurstellend was het verlies van Waddinxveen-zat. dat met niet minder dan 4-1 in Bergambacht haar meerdere moest erkennen. Er zullen nu toch echt successen van de geel-zwarten moeten volgen, wil men tenminste nog mee gaan tellen. Ook RCV verloor, maar de uitslag 7-6 is geen schande tegen het grote plannen hebbende Bodegraven. De Verheul-mensen zijn kennelijk in goede vorm en zullen zeker nog meer van zich doen horen. Moordrecht 2-Be Fair 2 4.30 u. Be Fair 3-W’veen 2 2 uur afdeling C: Be Fair-Donk 4 uur Waddinxveen-Donk 2 2.45 uur Be Fair 3-Zwervers 2 2.45 uur Nederland staat buiten de gren zen nog steeds bekend als een molenland, aldus de „Molenaar”. Het aantal molens wordt steeds kleiner, het aantal draaiende mo lens is zeer klein. Het is zelfs zover gekomen dat een draaiende molen een sensatie is geworden. De voor delen van gratis windkracht wegen zeker niet op tegen de nadelen van hoge arbeidslonen, de kostbare tijd, de korte arbeidstijden en de hoge onderhoudskosten. De Provinciale Gelderse Molen commissie heeft het initiatief ge nomen één windmolen te laten draaien bij wijze van proef tegen een bescheiden draaipremie voor de betreffende molenaar. Het be trof de molen te Bronkhorst. Automobilisten, fietsers, wande laars, allen stoppen om naar de molen te kijken. Als de molen draait komen er ieder dag bezoe- Vrijdagavond 14 september hield de tafeltennisclub „Kwiek” haar jaar vergadering. Na de gebruikelijke pun ten op de agenda afgewerkt te neb ben, kwam in verband met de nade re competitie de samenstelling van de teams ter sprake. Door het ver trek naar elders van enige prominente spelers vormde dit een moeilijk punt en de vereniging heeft dringend be hoefte aan nieuwe spelers. Belang stellenden voor de tafeltennissport worden uitgenodigd om op een vrij dagavond in de cantine van Verheul aan de Henegouwerweg eens met de ze sport kennis te komen maken. Onder motto „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst” werd' tevens be sloten een juniorenafdeling in het le ven te roepen. De jeugd van Wad dinxveen kan zich iedere vrijdaga vond om 7 uur onder deskundige leiding de eerste (beginselen van de tafeltennissport eigen maken. elke avond de hort op ben, naar een wildvreemde man, waarover men zoveel lelijke dingen verteld heeft. En drie dagen en nachten naar Woerden vindt moeder, dat het geen pas geeft. Ik zal wel altijd thuis blijven, hoor. Ik ben een verschrikkelijk ontevreden kind geworden, sinds ik Arie ken. Ik deug niet. Ik ben een sloerie, want ik ga in m’n eentjt bij hem in z’n woonwagen zitten. Maar die sloerie is wel goed genoeg om de hele dag hard te werken en moeder te ver zorgen, maar een paar uurtjes plezier wordt me niet gegund. Nou, ik zal Arie wel schrijven, hoor, dat het uit is. Dat ik niet mag van moe Dat ik niks meer mag dan alleen maar werkenwerkenZelfs dat pakje misgunt ze me Niks gunt ze me, niks, niks! O, ik wou dat ik er niet was En terwijl ze in tranen uitbarstte, rende ze de kamer uit, de trap op naar haar kamer. De drie men sen in het vertrek hoorden de deur dichtvallen en keken elkaar ontzet aan. Het was Wim, die de be nauwde stilte verbrak door te zegggen: „Nou, moeder, je hebt wel eer van je werk, dat moet ik zeggen Op haar kamer was Aaltje languit op bed neer gevallen en snikte hartstochtelijk haar leed uit. Ze verlangde naar Arie, naar zijn sterke armen om haar heen en naar zijn lippen op de hare. Maar moeder misgunde haar alles, zelfs een aardige jongen, van wie ze hield. Op wie ze ineens krankzinnig verliefd was. Moeder dacht alleen maar aan zichzelf en zij, de jongste, was het kind van de rekening geworden. De anderen waren geleidelijk aan allemaal getrouwd, en dat zij te zijner tijd ook eens thuis zou kunnen komen met een vrijer, daar had eigenlijk niemand bij stil gestaan. Dat paste niet in het hokje, dat klaar gemaakt was voor Aaltje Dinkla. Moeder’s oppas moest maar thuisblijven. O zo. In het ziekenhuis de Wijk te Gou da is zondag j.l. de 54-jarige me vrouw N. van der Spek-van Rooijen overleden. Mevrouw van der Spek werd vorige week donderdagmiddag onder Zevenhuizen op het kruispunt Plasweg-Bredeweg aangereden door een vrachtauto. per 31

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 2