8.deB I Marius Quee uit Den Haag tekent de mensen fijntjes Raad voor het eerst als „werkgroep” bijeen Sam Swaap geeft weer een concert s i hri IM Bfonchiletten Onafhankelijk nieuwsblad Winterdienst N.S. Nieuwe g.Lo. school in Putte-Noord toont nauwelijks veranderingen ^Sportraad ÏW L11 Iv V er schijnt elke donderdag KUNSTCENTRUM BEGINT MET FRISSE MOED I Vrije tijd naar Symphonieorkest Waddinxveen Figuratief tekenaar leerling van de bekende schilder Co Westerik TELEVISIE abonnee Details Kranenburg J ruin Voorbeeld Haagse Salon Motor gaf auto geen voorrang 'O fit bfite EpV O--’: K Passage 133 Telefoon|3003 Nu televisie voor iedereen als Verzeker U nu van jarenlang TV genot I r Prestatie Hoestdrank in tabletvorm.95ct cnze. Dienstregeling Citosa Nieuwe vroege rit op lijn twee Jeugdcoiicert r j f O- 7È 1 j 5 Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 27 SEPTEMBER '62 18e JAARGANG - Nr. 900. reacties in de Haagse Salon, 5 te Philips Grundig Blaupunkt Erres Marius Quee kreeg zijn opleiding aan de Kon. Academie voor Beel dende Kunsten te Den Haag. Een van zijn leraren was de bekende schilder Ko Westerik, die onlangs een uitnodiging ontving om te ko- Kijken zonder zorgen Geen risico Geen onderhoudskosten Gloednieuwe apparaten Geen huurkoop Voor een laag bedrag per week een grootbeeld televisie bij U thuis. reacties in de Haagse Salon, waar enkele tekeningen van Marius Quee hebben gehangen. De critici schre ven over dit werk, als van „fraaie tekening” met een „heel persoon lijke stijl”. Over zijn liefhebberijen wil hij wél iets vertellen: „Ik zoek het nu eenmaal in het fijnere werk,” zegt hij, „en ik maak voor m’n plezier vogelkooien. Steeds weer andere en betere.” „En van dieren houdt hij ook: een papegaai, een Japanse nachtegaal, en voorts slangen, kikkers, sala manders en padden. Tekenen doet hij d^ze dieren niet; hij observeert ze alleen maar en ontdekt steeds weer nieuwe overeenkomsten met het object dat hij zo graag tekent: de mens. Bergschenhoek 7.37 uur. problematiek van de noh- ugiuancvc u.ciiötu uxC voor niet-ingewijden zo ver- in Ir- tv-»z-»z-ii 1 ii ly zl /-»zvtv” De Kunststichting is alleen ■BR gemeente- de belang- i te klein daardoor de subsidies te hoog opmerkelijker van de heer Ergens in de buurt van Wad dinxveen zag Marius Quee deze zomer een vissertje zit ten, turend naar zn hengel. Zo tekende hij hem, met weg lating van al het overbodige, maar toch met een scherpe blik op de details. foto Sjaak Noteboom Redactie en administr.s Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Z’n onderwerpen zullen ook de „leek” aanspreken, vandaar dat wij iedereen met enige belangstelling voor kunst, aanbevelen deze ten toonstelling te gaan zien. Marius Quee interesseert zich bij zonder voor mensen. Hij tekent ze het liefst, als ze rustig en ontspan nen zitten. Dus geen actie-schetsen. Daarbij ziet hij details scherp. Let u bijv, eens op de handen van het vissertje, dat hiernaast staat gere produceerd. En op de ogen, die naar de dobber staren. x De nu 26-jarige tekenaar ver diend zijn brood door de helft van de week bij een groot warenhuis in Den Haag als decorateur op te treden. De andere helft van de week tekent hij. „Dan ben ik mezelf,” zegt hij. Zoals bij zoveel schilders het geval is, was hij aanvankelijk opgeleid De nieuwe winterdienstregéling van de Ned. Spoorwegen verschilt niet veel met de zomerdienstregeling Wat Waddinxveen betreft, de tijden op de lijn Alphen a.d. Rijn-Gouda en vice versa zijn hoegenaamd het zelfde gebleven. De trein, die eerst vanuit Wad dinxveen naar Gouda om 7.47 uur vertrok, gaat nu om 7.44 uur. Om In vroeger jaren verleende de ge meente garanties voor dergelijke con certen, doch het vorig jaar werd hier- Co Westerik is het eigenlijk ge weest, die voor de jonge Quee een lichtend voorbeeld was, om te kie zen voor de vrije kunst. Zoals dat voor Har Sanders de schilder Kees Bol is geweest. Het tekenwerk van Marius Quee vond in de ogen van zijn leraren al zoveel waardering, dat op zijn diploma van de Acade mie de opmerking „Met Lof” staat. Deze gegevens vernamen wij alle maal niet uit de mond van de jeug dige exposant, wiens eerste ten toonstelling dit wordt. (Wellicht zullen we veel later nog eens lezen, in een „grote critiek”, dat Marius Ouee als jong tekenaar nog in Waddinxveen met een eigen expo sitie heeft gedebuteerd. Hij is een te bescheiden persoon lijkheid, om veel over zichzelf te vertellen. We moesten het allemaal horen van z’n vrind Sanders, die hem overigens ook zo ver heeft gekregen, dat hij zijn werk nu eens „den volke vertoont”. De tekeningen, allemaal fijn uit gewerkte figuren, („Landschappen interesseren me niet zo”) spreken gelukkig voor zichzelf. Daaraan hoeft deze kunstenaar verder erg weinig toe te voegen. Dat z’n werk ook elders al waar dering ondervindt bleek uit de van afgezien, omdat de raad van oordeel was dat stelling voor de concerten was en Des te opmerkelijker is daarom de prestatie van de heer Jongeneel, die sindsdien de organisatie van de con certen op zich genomen heeft en die kans heeft gezien ondanks deze ge meentelijke garanties toch een slui tende begroting te krijgen. Gesteund door andere muziekliefhebbers, en vooral door de burgemeester, die een warm en enthousiast voorstander is van deze concerten, heeft de organi sator deze muziekuitvoeringen tot be langrijke data in het Waddinxveense leven weten te maken. Wanneer het succes van dit volgend concert weer overduidelijk zal blijken, dan spreken wij de hoop uit, dat men een po~- zal wagen een dergelijk muzi evenement meermalen per jaar laten plaats vinden. Het bestuur van de vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Waddinxveen heeft de gemeente ver zocht om medewerking voor de bouw van een nieuwe g.l.o. school in het uitbreidingsplan Putte Noord. Men wil een school bouwen met zes lokalen en het gebouw zal ruim te moeten bieden aan 211 leerlingen. B. en W. wijzen de raad er op, dat in het uitbreidingsplan Putte Noord ca 950 woningen gebouwd zullen worden en menen dat daar ook ze ker behoefte zal zijn aan een derge- lijke school. Zij stellen voor de ge vraagde medewerking te verlenen. „Je moet nu eenmaal geld ver dienen,” zegt Marius Quee „en aangezien je dat als jong kunste naar in de vrije kunst niet lukt, tenminste niet in dit land, moet je iets gaan doen, dat eigenlijk je hart niet heeft. Gelukkig heb ik daarbij genoeg vrije tijd om te kunnen blijven tekenen, en me verder te ontwikkelen”. W n een snel groeiende gemeente als Waddinxveen, met bewo ners, die al generaties lang getoond hebben, bepaald niet bang te zijn voor het nemen van initiatief, óók al levert dat risico’s op, is het een heel natuurlijk zaak, dat het ge meentebestuur bepaalde taken dele geert aan groeperingen uit de bur gerij. Dat gebeurt al gauw, wanneer die taken liggen op gespecialiseerd gebied. Het was dan ook een wijs besluit van burgemeester C. A van der Hooft, toen hij enkele jaren gele den het initiatief nam tot oprichting van een Sportraad. Deze raad had tot taak het gemeentebestuur te adviseren over allerlei zaken de sport betreffende. Aanvankelijk werkte deze Sportraad snel en doel treffend en er werden enkele zeer mooie resultaten in onze gemeente door deze Sportraad geboekt Maar helaas, wat zo veelbelovend begon, doofde als de bekende nacht kaars. En wat nu de oorzaken zijn is onbelangrijk, feit is dat de Sport raad nu al vijftien maanden niet is bijeengeweest. Dit zou een logische zaak zijn, als er op het gebied van de sport geen werk meer te wach ten lag. In dat geval kan een com missie, of raad, maar beter worden opgeheven. De Sportraad echter zal nog ber gen werk moeten verzetten, voor dat er in onze gemeente op het gebied van de sport aan minimale eisen is voldaan. >11 ij noemen hier voor de vuist weg vier punten op, waar mee men al gereed had kunnen zijn als er maar van enige activiteit sprake was geweest. 1. Het zwembad, waarover wij in ons vorig nummer uitvoerig schreven. De toestand is hier nu zo, dat het niet verantwoord is, nog langer te wachten met verbeteringen aan het oude, of met de bouw van een geheel nieuw zwembad. Er bestaat zelfs nog een „zwem badcommissie” die al vele ja ren niet meer werkt, maar die nooit officieel schijnt te zijn opgeheven. Waarschijnlijk is deze commissie, in het vertrou wen dat er daar meer aan zou worden gedaan, opgenomen in de Sportraad, maar ook dat werd een teleurstelling. 2. De voetbalvelden in de Putte- polder, die nodig verdeeld moeten worden tussen de clubs. 3. De tribune, die langs het sport veld in het Burg. Warnaar- plantsoen zou komen. En de overige accomodatie, die hier noodzakelijk moet worden ge bouwd, wil het veld attractief blijven. 4. Er moet dringend een advies worden uitgebracht over het zwemmen in de Gouwe, dat volgens enkele artsen bepaalde gevaren met zich mee brengt. ^Foals gezegd, er zullen beslist voldoende redenen zijn, waar door de Sportraad zo lang niets van zich heeft laten horen. Maar deze raad heeft desondanks toch niet voldaan aan de taak, die hij van het gemeentebestuur kreeg. Wij zou den wensen, dat vóór het gemeen tebestuur deze Sportraad als zijn de onnuttig opheft, de actieve le den zich beraden over de moge lijkheden, om weer het vertrouwen van sportief Waddinxveen te krij gen èn dat van het gemeentebe stuur. Zoals reeds aangekondigd begint de Waddinxveense Kunststichting het nieuwe tentoonstellingsseizoen met een expositie van de jonge Haagse tekenaar Marius Quee, van 5 oktober tot en met 2 november, in de kunst- zaal aan de Kerkweg. Het zal een interessante tentoonstelling worden, zeker voor hen die de exposities van de Waddinxveense kunstschilder Har Sanders indertijd hebben gezien. Marius Quee, die overigens zeer bevriend is met de heer Sanders, kan worden beschouwd als diens tegenpool op het gebied van de beeldende kunst. Werkt Har Sanders snel en emotioneel, z’n vriend Marius moet zijn onderwerpen lang laten „bezinken” voor hij een pen op papier zet. De pentekeningen van deze Hagenaar zijn produk- ten van omzichtige arbeid, en bepaald geen wilde uitingen. in de toegepaste kunst. Zijn vak is dus eigenlijk decorateur, evenals dat bij Har Sanders het geval is, die bij hetzelfde warenhuis zijn brood verdient. UIIIIIMIIUEIIIIIIIIIUUIIIIIIIIIIMHIMIIIIH^ g men exposeren op de Biennale te Venetië. Onze nieuwe gemeenteraad zal vanavond voor het eerst als „werkgroep” in de raadszaal van het gemeentehuis bijeenkomen. Er staat een vrij' lange agenda op ’t programma, waarvan wij de belangrijkste punten hier onder laten volgen. Enkele onderwerpen, die belangrijk voor de lezers zijn, hebben wij elders in dit nummèr besproken. Na de aanwijzing en benoeming van een aantal leden in verschillende commissies, komen vanavond de volgende agendapunten aan de beurt Een wachtverbod in de Burg. Trooststraat; Credieten voor de gemeentebedrijven; Verhuur van een deel van de oude gasfabriek; Verbetering van de straatverlichting; Wijziging van het reglement van Sociale Zaken; Meer crediet voor de openbare ULO; Plannen voor nieuwe chr. lagere school in Putte-Noord; Verkoop van bouwgrond; Nieuwe ambtenarensalarissen; Salarissen ULO-leraren; De Hondenbelasting; Wijziging in de begroting; Rondvraag; Wij vernamen, dat tijdens de rondvraag enkele dringende gemeentelijke voorzieningen aan de orde zullen worden gesteld. 4 e Het West Nederlands Symphonic Or kest zal wederom een bezoek bren gen aan Waddinxveen. Woensdag avond 17 oktober concerteert dit in onze gemeente reeds bekende en ge liefde orkest onder leiding van Sam Swaap in het Gereformeerde Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Het programma vermeldt werken van Mozart, Haydn, Schubert,Strauss en Frans von Suppé. De prijs voor het concert, inclusief garderobe en programma, zal dit jaar niet hoger worden dan f 2,50. Het is een verheugend feit te con stateren dat de belangstelling van de Waddinxveense bevolking voor der gelijke muzikale manifestaties bijzon der groot is. Dit is dan ook de reden waarom de organisatoren detoegangs prijs aanmerkelijk lager dan vorig jaar hebben kunnen vaststellen (vo rig jaar betaalde men f 3,—); men is bij voorbaat verzekerd van een grote toeloop. 7.04 vertrekt een trein uit Gouda richting Waddinxveen inplaats van, zoals voorheen om 7.05 uur. De verdere aanvangs- en vertrek tijden zijn hetzelfde gebleven. Ook in de duur van het overstappen naar de richtingen Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Leiden is nauwelijks geen verandering gekomen. De Waddinxveense Kunst stichting, ónze kunststichting, i waarmee we echt wel blij moeten zijn (want welke ge- meente van zo’n omvang heeft zoiets?) heeft weer gelegen- heid nieuwe leden in te schrij ven. 1 Kerkweg kennen en die zo regelmatig eens binnenlopen, als er een tentoonstelling is. Het bestuur zit vol plannen i maar moet zich daarbij wel geruggesteund voelen door héél Waddinxveen eigenlijk, g De tentoonstelling van de Hagenaar Marius Quee is een mooie gelegenheid om eens kennis te komen maken met het werk van de Waddinx veense Kunststichting. Denk niet dat de leden van deze stichting mensen zijn, die constant bezig zijn met <je - problematiek van de noh- figuratieve kunst, mensen die j voor niet-ingewijden zo ver is schrikkelijk „moeilijk doen”. p. TJ-- bestemd voor mensen, die het gewoon fijn vinden om echte kunst te zien, voor mensen die een hekel hebben aan kitsch, voor mensen die door veel naar echte kunst te kjj- g ken, het onderscheid goed g leren kennen. Kom dus ook, op 5 okto ber, ’s avonds om half negen? De wijzigingen in de dienstrege ling van de Citosa per 30 september zijn niet van ingrijpende aard. Onder invloed van de vijfdaagse werkweek is het aantal reizigers voor de zeer vroege ritten op zaterdag morgen sterk gedaald. Daarom heeft men enkele van deze ritten laten ver vallen. De rit van lijn 4, vertrek Boskoop 5.44 uur, via Waddinxveen Gouda en Bodegraven naar Alphen a.d. Rijn zal niet meer gereden wor den. Lijn 2 werd met verschillende rit ten uitgebreid. Voor Waddinxveen is hiervan belangrijk de rit Boskoop- Rotterdam, van maandag tot en met vrijdag. De bus vertrekt bij deze nieuwe rit om 6.39 uit Waddinxveen, de aankomst in Rotterdam is, via Moerkapelle, Kruisweg, Bleiswijk, Bergschenhoek en Hillegersberg om Het niet verlenen van voorrang aan een personenauto, die uit de richting Waddinxveen over de Henegouwer- weg reed, kwam de motorrijder E. J. G. H. uit Mourik (Gld) op vrijdag 21 september duur te staan. De mo tor kwam omstreeks 8 uur van de af rit langs N.V. Verheul en wilde af slaan in de richting van Gouda. Zon der voorrang te verlenen sloeg hij links af en botste op de auto, be stuurd door de A. Oudijk uit Wad dinxveen. De motorrijder liep een gebroken enkel op, motor en auto kregen lichte schade. Zoals wij vorige week reeds ver meldden, zal het West Nederlands Symphonie Orkest onder leiding van Sam Swaab maandag 1 oktober een jeugdconcert geven. Gezien de grote belangstelling, er zijn reeds 600 aan vragen binnen, zal er twee keer ge concerteerd worden. De aanvangs tijden zijn: 2 uur en 3.30 uur. Abonnement per kwartaal fl.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur Belangstellenden, die de I weg naar de kunstzaal aan de Kerkweg kennen en die zo als er een tentoonstelling is. g 1 Wf 'f i

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1