^rveer Gemeenteraad weer met frisse moed aan de slag KT'Dampo Waddinxveen begint met bouw van Putte-Noord De> wyefe nieuwsblad Onafhankelijk Mantel Snelle vaart Snelle houw V er schijnt elke donderdag EERSTE PAAL DE GROND IN IN IJLTEMPO DOOR AGENDA Kranenburg &.deB ruin Pracht handen ■Tub?„95ct, Hamea-Gelei Het la da Hamamalls dia 'I *m daal Besluiten over nieuwe school, nieuwe verlichting, en nieuws over t zwembad Burgemeester„Onze gemeente is de snelst groeiende van Nederland?’ ÉS 1 Gouda J LICHT- en KRACHT INSTALLATIES afLaAte Japon W achtver bod Burg. Trooststraat Riolering al klaar lingen staan, die het algemeen belang willen dienen. Straatverlichting De raadsvergadering van vorige week donderdag - de eerste’ van de nieuwe Raad - kenmerkte zich door het in ijltempo afwerken van de zestien agendapunten. Het blijkt wel dat de nieuwe Raad' oog heeft voor de belangen van de gemeente en dat er in samen’- werking met B. en W., die duidelijk liet blijken dat die activiteit hun heel welkom is, in de komende tijd heel wat kan worden gepresteerd. De hele tendens van deze raadsvergadering was gericht op een streven naar vernieuwing en B. en W. zullen - dat werd duidelijk - bij hun plannen om tot een beter „leefbaar” dorp te komen, deze nieuwe Raad in zijn geheel achter zich voelen staan. Dat er, door onervarenheid, nog wel foutjes tegen de Raads- etiquette worden gemaaktach wie zal dat de nieuwelingen kwalijk nemen. Zeker B. en W. niet, die wel aanvoelen dat achtef* dat nog wat onwennige vragen stellen alleen maar goede bedoe- 1OOO Woningen (laïtig Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 4 OKTOBER 1962. 18e JAARGANG - Nr. 901. en een zei de burgemeester. I Tiendeweg de uitbreidings (Foto Sjaak Noteboom) I .'I VOOR i Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen rond Vele straat de bewoners van de andere kant van de straat altijd met de auto’s voor hun deur zitten. De heer H. C. Kooyman (SGP) stelde voor het verbod alleen voor de nacht in te stellen, of een wis selend verbod, de ene dag voor de ene kant, de andere dag voor de andere. landelijk erkend installateur voor electro-techniek Passage 133 Telef. 3003 g I van eerste palen zo langzamer hand routine begint te krijgen, ook ditmaal weer goed af. Heier De Pater, die goedkeurend stond te De heer Pekelder sprak de hoop uit, dat dit deel van Waddinxveen heel aantrekkelijk zal worden, zodat men later nog met plezier kan terug kijken op dit deel van de uitbreidings plannen. Maar voor een van de pers, ook wanneer dat slechts kan, door de vinger te leg gen op wellicht pijnlijke plekken. De krant vertegenwoordigd vele duizenden lezers, allemaal mensen die afhankelijk zijn van wat het gemeentebestuur doet of niet doet. Over het al dan niet instellen van een wachtverbod in de Burg. Trooststraat werd enige tijd gedis cussieerd, omdat men van mening was, dat door het instellen van een wachtverbod aan één kant van de „23 augustus 1959 kreeg „Stad en Landschap van Zuid-Holland” op dracht voor het ontwerpen van de wijk Putte Noord. 27 december 1961 kwam de goedkeuring van Gedepu teerde Staten af, en daarna zorgde ons bureau voor Openbare werken er binnen negen maanden voor, dat de grond bouwrijp was.” „Compleet met rioleringen, waar door veel geld kan worden uitge spaard. Alle voorbereidende werk zaamheden zijn door ’t bureau Open bare Werkzaamheden zelf uitge voerd, er kwam geen ingenieur van buiten aan te pas. Ik ben daar echt wel trots op,” aldus de burgemeester I oor deze duizenden burgers is het van belang, dat hun ver tegenwoordigers in de Raad het spel spelen, zoals het gespeeld moet worden. Want wanneer raads leden het woord ontnomen wordt, omdat zij zich niet aan de regels houden, of omdat zij verzuimden de stukken te lezen, dan kunnen zulke raadsleden daarmee de be langen van die burgers benadelen. De raad moet, ook in zijn kritiek, positief zijn en is dat gelukkig - zoals uit het verslag blijkt - over het algemeen ook wel. Een positief probleem als dat van het nieuwe zwembad is door B. en W. uitvoe rig behandeld. Er moet nog zó veel gebouwd worden in Waddinxveen, en dat gaat met zo’n lawaai ge paard, dat we de bel van de vuil nisman daarbij maar nauwelijks horen. naar MODEHUIS veen is dan ook de snelst groeiende gemeente van de Randstad”, zo zei burgemeester Van der Hooft. En ietwat bitter voegde hij daar nog aan toe: „In officiële publika- ties over de Randstad wordt Wad dinxveen nooit genoemd. Men rea liseert zich blijkbaar niet, wat er hier allemaal gebeurt. Maar wij blijven groeien, dank zij de durf en de energie van velen. En de be woners van de Randstad leren Waddinxveen al kennen. Als een gemeente, waar het goed en rus tig wonen is, waar oude en nieu we bewoners een nieuw dorp ma ken: een parel aan de Gouwe. In dezelfde trant sprak nog de heer W. Pekelder, bedrijfsleider van de Arnhemse firma H. Janzen, die de woningen bouwt. Het worden zoals gemeld 28 eengezinswoningen met 16 garages. n wie zich niet aan de (wel- XJ licht ongeschreven ver keersregels van de raadsvergade ring houdt, die loopt kans van de voorzitter een bekeuring in de vorm van een openbare afstraffing te krijgen. Zeker wanneer dat ie mand is, die het klappen van de zweep reeds lang behoort te ken nen. Het is bekend, dat het Week blad voor Waddinxveen het ge meentebestuur zijn kritiek niet ont houdt, wanneer de redaktie meent, daarmee een algemeen belang te dienen. Dat is nu eenmaal de taak In snelle vaart werden de rou- tine-zaken, die de zestien punten van deze agenda toch eigenlijk waren, afgedaan. De ingekomen stukken gaven geen aanleiding tot debat. Voor de plaatselijke commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenaren zaken werden drie leden aange wezen: de heren H. C. Kooyman (SGP), P. Lips (PvdA), en J. P. van Oosten (KVP), met als plaats vervangers: H. Huizer (Herv.), T. Ververs (PvdA) en J. H. Mol (VVD). De laatste omdat mr. H. T. van Schaik (KVP) voor deze toe treding in commissie had bedankt. Tot leden van de plaatselijke adviescommissie inzake de Woon- ruimtewet werden benoemd: mevr. Y. Postma-Mulder in de plaats van de afgetreden heer J. van Nielen, terwijl herbenoemd werden: mevr. C. E. Schutte-van Kersen, de heren F. Alblas, A. H. van Gent en W. J. Moons. Burg. Trooststraat zouden daar juist wel auto’s komen te staan. De vergadering besloot het voor stel van B. en W. aan te nemen, met die verandering dat het wacht verbod nu voor de zuidzijde van de Burg. Trooststraat geldt. Het wordt dus een definitief wachtverbod. Laden en lossen is uiteraard toe gestaan. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van kredieten voor de gemeentebedrijven werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het ging om 12.500, voor honderd gasgeysers en vijftig muntgasme ters; 15.500 voor allerlei meters; en 162.983 voor de electrische, gas- en watervoorziening van bijna tweehonderd nieuwe woningen. Na enige discussie werd het voor stel, om een deel van de voorma lige gasfabriek aan de Henegouwer- weg - verhuurd aan de firma J. van den Berg - weer door de ge meente te laten gebruiken voor het stallen van bedrijfsauto’s, aan vaard. Zonder hoofdelijke stemming werden (eveneens de voorstellen van B. en W. inzake de verbetering van de verlichting aan de Middel- burgseweg en het Stationsplein aangenomen. In plaats van de hui dige, niet voldoende verlichting aan de Middelburgseweg, zullen elf lantaarnmasten worden geplaatst, op afstanden van zestig meter. Ook de verlichting van het Sta tionsplein behoeft volgens B. en W. verbetering. Hier zal één lichtmast worden geplaatst, met een TL- armatuur en twee lichtmasten met HPL-lampen. De afrit van de Prinses Beatrix - laan een drukke toegangsweg tot de Oranjewijk - was ook niet vol doende verlicht. Hier zullen vier masten worden neergezet. Tenslotte werd besloten, aan de St. Victorstraat één lantaarnmast bij te plaatsen, tegenover het begin van de Kanaalweg. De totale kosten van deze ver lichtingsprojecten bedroegen 9.682 gulden. (Lees verder op pagina 3) ijdens de laatste raadsverga- dering is weer eens duide lijk geblexen, noe belangrijk het is, dat mensen zich aan de regels van het spel houden. Wie zich niet aan de verkeersregels houdt, krijgt een bekeuring en die is (bij overschrij ding van de maximum snelheid) niet mals ook. En een bekeu ring is het minste: de man die zich niet aan de regels in het verkeer wenst te houden, kan zijn mede weggebruikers een zondvloed van menselijk leed berokkenen. Dit vertederde drietal komt U er aan herinneren, dat het van daag Dierendag is. Zoals Hen ri Knap elders in dit nummer schrijft, is het niet de bedoe ling, uw dieren deze dag extra te verwennen. Wel kan het nut tig zijn, uzelf weer eens te rea liseren, dat de dieren die ons zijn toevertrouwd, zo volledig afhankelijk zijn van ons men sen. En door deze afhankelijk heid hebben zij recht op een goede verzorging, op een rede lijke behandeling, op een vrien delijk woord op zijn tijd. Een moederdag en een vaderdag zijn leuk, maar vaders en moe ders kunnen tenslotte voor zichzelf opkomen. Dat kan het dier en zeker ons huisdier niet. „Met Putte Noord heeft Waddinx veen er weer een capaciteit van 1000 woningen bijgekregen, mannen hebben er hard voor moeten werken, dat deze paal reeds nu ge slagen 'kon worden. Maar Waddinx- Aan het kleine gezelschap, dat daar in de nog groene vlakte van Putte- Noord, aohter de oude fabriek van Dobbelmann de plechtigheid mee maakte, vertelde de burgemeester, hoe de bouw in noordelijk Waddinx veen tot nu toe is verlopen. „Op 1 december 1955 werd het uitbreidingsplan voor de Oranjewijk - in de volksmond de Puttepolder of Pettepolder genoemd - gelanceerd. 29 januari 1958 ging de eerste paal in de Oranjewijk de grond in. Hier zijn nu 750 woningen gereed, 274 zijn er nog in aanbouw en er is nog plaats voor een complexje van 40.” Iedereen die iets geeft om te- f I kenen en schilderen is morgen- avond om half negen welkom in het Kunstcentrum aan de Kerkweg 215, waar de tentoon- 1 stelling van de jonge Marius Quee wordt geopend. De te- kening, die u hiernaast ziet af- t geheeld, zal hier „in het echt” J te zien zijn, evenals een groot aantal andere pentekeningen van Marius Quee. Tot en met 2 november zal deze tentoon- J stelling duren. Daarna expo- seert de Haagse kunstschilder g Jos v.d. Berg. (Foto Sjaak Noteboom) „Vandaag is het een heel bijzondere dag, want we slaan de eerste paal voor een heel nieuw uitbreidingsplan. Ik ben blij dat de bouw in Putte-Noord zó snel op gang is gekomen,” aldus burgemeester C. Avan der Hooft, die dinsdagmiddag jl. regen en wind trotseerde om aan de Jacob Catslaan een heipaal in de grond te slaan. Het ging de burgemeester, die in het slaan hand routine begint te krijgt die goedkeurend stond te kijken, vernam even later van de heer Van der Hooft,, dat hij in Waddinxveen al zo’n 12.000 palen de grond in heeft ge slagen, voor 450 a 500 woningen in de Oranjewijk. „Ik hoop dat er nog vele duizenden palen bij zullen komen,” zo zei de burgemeester. ,Als niet auto bezitter vind ik een auto voor m’n deur wel daftig,” zei de heer P. Lips (PvdA), die van me ning was dat de argumen ten van dhr. Kooyman voor j/z iedere straat „ddltig golden. De heer Lips vond ’t voorstel van B. en W. heel redelijk en stelde zich er achter. Ook de heer J. H. Mol (VVD) voelde voor een wisselverbod, zo als hij opmerkte. Tijdens de verdere discussies bleek, dat het voorstel niet hele maal juist was geredigeerd. Het was de bedoeling, om de ingang van het r.k. bondsgebouw zo veel mo gelijk van auto’s vrij te houden, maar door het voorgestelde wacht verbod voor de noordzijde van de Abonnement per kwartaal fl.~ bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag I voor 12 uur li - A Z’

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1