Saton A Komt er een miss zebra Geschoolde arbeiders zijn overal hard nodig Haastrecht krijgt zwembad fira SA TON DE KEUKEN NODIGEN 4 l i Zacht water in een Indus Horloges Wollen Shetland regenton Expeditiebedrijf opgericht Gouwekade is moeilijk berijdbaar Realisering Weeg je brengt pas uitkomst Kunststichting weer groter Engeland snoept BUR.GËRLURG I STUUD Ontbrekende schakel in economische lilUfilil raadsbesluit Leverancier van alle ziekenfondsen Belangrijk Uw eerste indruk is uw bril en uw handdruk.... Kranenburg ruin Grote verwachting Inheemse bevolking Nieuwe methode ontwikkeling van vele landen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 18 OKTOBER ’62. PAGINA 4 c. j. VOOR KERKWEG 9 TEL 238-^1 Tel. 3003 GRAMMOFOONS met PHILIPS diamantnaald gaan 10 maal langer mee SPECIALE^AANBIEDING: ij -y f/k Advertentie (Foto Sjaak Noteboom) Advertentie Sleutelbos, rijbewijs, zij naar (Advertentie) de zaak met de buitenklok. perimeter f 9.80 Telefoon 2077 b.g.g. 3080 (Advertentie) (Advertentie) j Wat u zelf maakt is het eerste verdiend. Remonstrantse Kerk. Geen dienst. de zaak met de buitenklok. Telefoon 2077 bgg. 3080. De medische zondagsdienst wordt wordt waargenomen door dr. E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tele foon 2078. Speciaalzaak; Passage 133 f 89.- f 69.- f 59.- GEVONDEN EN VERLOREN VERLOREN VOORWERPEN Gevondendonkergroene plastic A. Comelisse en T. G. van De Ned. Bond van Plattelands vrouwen komt vanavond bijeen in lunchroom V. d. Water om te luiste ren naar mevrouw A. J. Brinkerink- Hibma uit Oostvoome, die zal spre ken over het onderwerp „Moed om opnieuw te beginnen”. van Wijk en Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 10.00 uur ds. Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdooml. Van. 9,30 uur ds. J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur ds Joh. Verwelius N.H. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 en nam. 7 uur ds. E. H. Kalkman De Haastrechtse gemeenteraad heeft tijdens de laatste zitting het zeer belangrijke besluit ge nomen, gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuw zwembad. Dit bad komt in de Loete te liggen. Het is de bedoeling, dat het plan voor de a.s. zomer zal worden verwezenlijkt. De grond, die voor het zwem bad nodig is, is al in handen van de gemeente, zoals burgemeester J. W. Wegstapel tijdens de zitting met voldoening opmerkte. re genjas, 1 legertasje met inh., 2 ge wichten, zwart-wit poesje. Verloren den sjaal. 160 cm breed Regenwater verzamelen is voor voor vele mensen begonnen in de oorlog, toen watergebrek ons nood zaakte de regen op te vangen. Door de vele voordelen van het regenwater heeft de regenton zich echter in veel gezinnen gehand haafd. Onze planten doen het ab soluut veel beter als ze regenwater krijgen. Voor onze was kunnen we min der zeep gebruiken en dure ont- hardingsmiddelen voor het water zijn niet meer nodig. Als de heren eenmaal aan scheer water uit de ton gewend zijn, wil len ze niets anders meer, en de dames, die zich regelmatig met regenwater wassen, merken dat er geen beter schoonheidsmiddel be staat. Er mee afwassen betekent een groot voordeel voor uw handen. HEEFT Pt L PASVORM k ONTPEKT 4 zullen maken in de trant van het Vredescorps of de uitbreiding van reeds onderhanden projecten zullen aankondigen. Andere onderwerpen die ter tafel gebracht zullen wor den zijn onder meer het gebruik van vrijwilligers voor de opleiding van ongeschoolde arbeiders tot vak lieden en de wijze waarop door middel van internationale samen werking alle beschikbare hulpbron nen kunnen worden aangewend voor de vorming van geschoold per soneel, waaraan de samenleving in stijgende mate behoefte heeft. In gezaghebbende Amerikaanse kringen acht men het onnodig hier voor een nieuwe internationale organisatie in het leven te roepen: bestaande organisaties zijn geheel competent hierin coördinerend op te treden. Ter illustratie van hoe groot be lang de doelstellingen van de con ferentie zijn moge blijken uit te dien aanzien verrichte onderzoe kingen, die er op zouden wijzen dat om een gegeven percentage van economische groei in stand te hou den de toevoer van geschoolde krachten van drie- tot zesmaal zo groot moet zijn, d.w.z. dat als een land een groeipercentage van vijf wil aanhouden het elk jaar toe voer van geschoolde krachten met 15 tot 30 procent moet vergroten. en A. M. zv J. Matulessij en Onlangs is de N.V. Havenbedrijf Feyenoord opgericht, door drie deelnemers, waarvan er één in Waddinxveen woont: de heer J. de Bruyn. De vennootschap heeft tot doel: de uitoefening van het expe ditie-, bevrachtings-, transport-, stuwadoors-, opslag-, en een veem- bedrijf, en tevens het bezorgen van verzekeringen. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 25.000, verdeeld in 250 aan delen van honderd gulden. De drie oprichters zijn tot direc teuren benoemd, en nemen ieder deel voor 30 aandelen. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5.00 uur ds. A. P. Verloop Woensdag nam. 7.00 uur ds. A. P. Verloop Het is een algemene klacht van het wegvervoer, dat de kaden langs de westelijke Gouweoever buiten gewoon moeilijk te berijden zijn. Pas voorbij de Zuidelijke Dwars weg zal een klein stuk van deze kade, door de momenteel in uit voering zijnde bochtverbetering van de Gouwe, binnenkort over een breder stuk zijn te berijden. De smalle kade is, zo vernamen wij, niet of zeer moeilijk te ver beteren. Een aantal bedrijven heeft de voorpui aan deze kade liggen en het zou ondoenlijk zijn deze puien ten behoeve van de kadeverbre- ding, naar achteren te brengen. Wellicht zou een goede wegmar kering (een bus witte verf kost tenslotte niet zó veelhier nog iets aan de toestand kunnen ver beteren. Zodra de plannen voor het re creatieoord ’t Weegje in uitvoering komen, zal het vervoer over dit stuk kade verlichting krijgen, door aanleg van een weg van de Kanaal dijk naar de Wilhelminakade De conferentie moet worden ge zien als het begin van een inten sieve, de gehele wereld omspan nende campagne met het doel de ontbrekende schakel in de econo mische ontwikkeling in te voegen. Wat de economische ontwikkeling zeer bemoeilijkt is het tekort aan geschooide arbeiders, landbouwers en technische vaklieden. Zonder deze grote groepen mensen is het ondenKbaar dat de investering van kapitaal en het werk van geleerden, economen en bedrijfsleiders een ontwikkelingsland de genoopte mo dernisering xan brengen. De regering is van mening dat de resultaten van deze conferentie niet te hoog kunnen worden aangesla gen. Dit blijkt wel uit het feit dat de leiding van de Amerikaanse delegatie in handen is gelegd van Vice-president Lyndon Johnson. Verder behoren tot deze delegatie de Minister van Arbeid W. Willard Wirtz, de Minister van Gezondheid, Onderwijs en Maatschappelijk Werx. A. J. Celebrezze, de voorzitter van de Beleids Planningraad van het State Departement Walt W. Ros- tow, de Onderminister van Arbeid George Weaver, de directeur van het Vredescorps Sargent Shriver Jr, de voorzitter van de Raad van Economische Adviseurs van de President Walter Heller, de wnd. Onderminister van Buitenlandse Zaken voor inter-Amerikaanse aan gelegenheden Richard N. Goodwin en de wnd. directeur van het Bureau voor Internationale Ontwikkeling Frank Coffin. Gedurende de laatste vijftien jaar hebben tal van landen en inter nationale bureaus zich van de moei lijke taak gekweten de onderont wikkelde landen te helpen met geschoold personeel en dit ook uit de inheemse bevolking te recru- teren. De hiermee opgedane erva ring heeft geleerd dat de scholing van arbeidskrachten en personeel van fundamenteel belang is voor de ontwikkeling van een land. De laatste jaren heeft ook het Ame rikaanse Vredescorps deze ervaring opgedaan en dit neeft geleid tot het organiseren van een conferentie op hoog niveau, die President Ken nedy in een op Labor Day gepubli ceerde verklaring „een mijlpaal in de formulering van een strategie voor economische ontwikkeling” heeft genoemd. De Verenigde Staten en de ont wikkelingslanden beseffen zeer goed dat de enige oplossing op lange ter mijn van hun economische proble men de opleiding is van de nodige geschoolde krachten uit het eigen volk. Aan dit vraagstuk zal tijdens de conferentie zeer veel aandacht worden besteed. Op het gebied van de opleiding van de „middelbare” werkkrachten zijn de laatste jaren een groot aan- De Kunststichting Waddinxveen is weer in omvang gegroeid. Door de laatste tentoonstelling zijn weer een aantal inwoners van onze ge meente lid geworden van deze Kunststichting, waardoor het totale ledental momenteel bijna negentig bedraagt. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat er nu geen leden meer bij mo gen komen. In een gemeente van meer dan 12000 inwoners, oftewel van ongeveer 3000 gezinnen, moet het toch mogelijk zijn een Kunst stichting in het leven te roepen, die een paar honderd leden heeft. Mensen, die interesse hebben voor het werk van de Kunststich ting, die behalve het houden van tentoonstellingen, deze winter ook enkele lezingen zal organiseren (o.a. van Pierre Jansen, over „Di verse kunstuitingen”) kunnen zich opgeven bij de secretaresse mej. M. Havenaar, in het kunstzaaltje aan de Kerkweg. De Britten consumeren ruim twee en een kwart kilo bonbons en cho- colaadjes per persoon. Gedurende het afgelopen jaar bedroeg de bin nenlandse omzet van chocolade 308.000 ton ad 1650 miljoen gulden tegen 294.000 ton ad 1550 miljoen gulden in 1960. De omzet van sui- kerversnaperingen vertoonde daar entegen een daling vergeleken met 1960. Overigens consumeerde de Britten vorig jaar nog altijd voor een slordige 320.000 ton ad 110 miljoen Voor de fabrikanten van suiker werk is de gang van zaken deson danks niet helemaal bevredigend, nu blijkbaar duizenden Britten op chocolaadjes en bonbons zijn over gestapt. Sommige (grote) fabrikan ten vinden hiervoor nog wel de nodige compensatie op de buiten landse markten, waar zij hun om zet konden opvoeren van 80 mil joen tot 85 miljoen, zulks ondanks de scherpe prijsconcurrentie van de suikerwerkfabrieken in de voor naamste afzetgebieden in Europa en de dollarlanden. Maar veel pers pectief voor een verdere verhoging van de export zit er toch niet in. Vanavond is er een ledenverga dering van de Ned. Chr. Vrouwen bond in ’t Geref. Verenigingsgebouw aan de stationsstraat. Ds. A. H. Hel- lemans uit Scheveningen zal „Mijn werk in de gevangenis” bespreken. In zijn boek „Aspecten van de twintigste eeuw” heeft André Sieg fried veel rake typeringen neerge schreven over het tijdperk waarin wij onze dagen doorbrengen. Hij spreekt daarbij over de eeuw van snelheid, van het prototype en van het toerisme. Die opsomming is na tuurlijk niet helemaal volledig. Want dan zouden er op zijn minst ook de managersziekte, de naad loze nylon of de verwervingskosten bij genoemd moeten worden. En niet te vergeten de Miss-verkiezin- gen. Want laten wij eerlijk zijn, er lopen zo langzamerhand op deze aardbodem meer „Missen” rond dan menigeen vermoedt. Missen die „Miss” zijn omdat ze zo’n mooi figuurtje hebben. Of juist niet. Omdat ze geen bril dragen of dat juist wél doen. Omdat ze aan doénlijk mooi een liedje kunnen zingen. Of zo maar gewoon omdat er nu eenmaal een „Miss Benelux” moet zijn. Wij voorspellen hier nog een grootse ontwikkeling. Want er zijn héél veel goede dingen waar een .„Miss” bitter nodig èn ook zinvol zou zijn. Wij denken in dat ver band aan netjes kousen stoppen en snijboontjes afhalen. Maar er is één Miss-verkiezing, die tot nu toe niet in de inventieve brein van ideeën-zoekers is door gedrongen en die het Verbond voor Veilig Verkeer daarom als tip aan de openbaarheid prijsgeeft: Miss Zebra. Voor de meest opvallende, goedbedoelde en langdurige welle vendheid jegens de zebra. En dan dolen wij niet op de zebra van vlees en bloed, maar op dat gestreepte dingetje dat u overal behalve juist in de apentuin op de weg kunt tegenkomen. Wellevendheid jegens onze mede mens is echt iets waarin ook op de weg nog veel te verbeteren valt. Het gebruik van de zebra is daarbij een goede graadmeter. Daar immers blijkt of wij de wellevendheid kun nen opbrengen om geduldig een ander te laten voorgaan, op onze beurt te wachten. Dat geldt voor alle „Missen” te voet. Maar ook zij die op de fiets, op de brommer, op de scooter of achter het autostuur zitten kunnen meedingen naar de titel die wel eens de meest begeerde van deze eeuw zou kunnen worden. Juist bij de zebra zijn er moge lijkheden te over om te laten zien wat wellevendheid in het verkeer is. Een prachtige competitie met een gezonde rivaliteit wie het er het beste zal afbrengen: de rijden de of de lopende Missen-in-spé. De jonge of de oude. De mooie of de lelijke. Met of zonder bril of (naad loze) nylons. En als grote en extra bijzonderheid: dat de mannen dit maal ook mogen meedoen. Op instigatie van het Amerikaanse Vredescorps en met medewerking van de Ministeries van Buitenlandse Zaken en Arbeid en van het Bureau voor Internationale Ontwikkeling heeft de Federale Regering uitnodigin gen gezonden aan ruim 40 landen voor het houden van een „top” confe rentie over de scholing van arbeiders en ander personeel, die van 10 tot 12 oktober in San Juan, in Puert Rico, zal worden gehouden. Het betreft hier de technische en beroepsopleiding van de brede lagen van de bevolking tussen de ongeschoolden arbeider en de academisch gevormden: er behoren de verpleegsters, onderwijzers, voormannen en de honderden anderen toe, wier kunde het doelmatig gebruik van de nationale hulpbronnen mogelijk maakt. Het lijdt geen twijfel of de op dit terrein ontwikkelde methoden zullen direct van toepassing kunnen zijn op het gehele behoeftenpatroon van de bevolkingsgroep. tal nieuwe methoden ontwikkeld. In de Verenigde Staten hebben vooral de industrie en de strijd krachten mooi werk op dit terrein verricht. Over het algemeen hebben de industrielanden bij de opleiding van geschoold personeel reeds veel ervaring opgedaan en zij kunnen dus volgende maand op de confe rentie waardevolle bijdragen leve ren. De ontwikkelingslanden kun nen door uitwisseling van eigen ervaring elkaar waardevolle inlich tingen verstrekken. Verwacht mag worden dat bij de opening van de conferentie enkele landen nieuwe programma’s bekend OndertrouwdA. A. Janssen en J. Bakker. W. F. Cvan der Vaart en G. J. de Bruin. G. Slootweg en H. G. Ming T. Bakker en G. Tiele. GeborenPieter zv J. J. Sanders en M. J. van den Berg. Rudolf Johannes zv J. A. A. den Uijl. Rokus zv G. v. Wijk en Hendrik, zv C. Slinger den Heuvel. Astrid, dv C. J. Verkerk en Verkalk. Maiko Johannis, F. J. Crouwel. Maria Johanna, dv W. T. Zijderhand en H. G. Regters. Gehuwd K. G. Houdijk Compeer. OverledenJöhanna Dijksman ev C. Verwaal, oud 76 jaar. Philips platenspeler in fraaie koffer Op voet Voor inbouw Tijdens een druk bezochte con tactbijeenkomst van de Wad- dinxveense vrijwillige brand weer heeft burgemeester C. A. van der Hooft onderbrandmees ter S. Versloot gehuldigd, die 25 jaar brandweerman is. De burgemester dankte de heer Versloot voor de véle diensten die hij de gemeenschap in deze 25 jaar heeft bewezen. Ook mevrouw Versloot werd in de hulde betrokken, en ontving 'n bouquet. Van de brandweer vereniging kreeg de jubilaris ’n delftsblauw wandbord aange boden, waarop de Magirus- brandspuit staat afgebeeld, waarmee de jubilaris 25 jaar geleden bij de brandweer be gon 'Wij zullen U dan ook gaarne de weg wijzen en het geheim verklappen, waaraan een montuur moet voldoen. Vooraanzicht van de nieuwe fabriek van de N.V. v.h. H. A. van Berkestein te Weert. (Foto Sjaak Noteboom) KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Missen’s zondags 7 uur de vroeg mis 8.30 uur de Hoogmis11 uur de late Mis *s avonds 7 uur Lof Door de week ’s morgens 7 en 8 uur Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Geref. Kerk (in Ned. Herv. Kerk) V.m. 8.30 en nam. 4.30 uur ds. J. Snoey GEBR.y^ GOUDA l-Tl j-rE

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 4