baby deRM Wadd.in,M/e.e*r De beschaafde wereld misbruikt tientallen geneesmiddelen Verkoudheid 'ASPRO' Gemeenteraad besliste over toekomstplannen (vervolg van pag 1) Betere voeding „Veldwijk” Verheul bij het verkeer Gemeente koopt grond van Schoneveld C'Fl' Iedere nieuwe spaarder ontvangt een gratis inleg van f 2,50 Kinderboekenweek Ruzie met de buren I Een receptje halen Duizenden kilogrammen Hevige botsing op de Piasweg In de krant Wrak op straat Bejaardenmiddag Leden Reservepolitie onderscheiden Eendjes in de kas Wachtverbod Rolschaatsbaan Brozems Uitslag verloting Duur hek Mej. Greydanus trad in het huwelijk Werk Noordkade Nieuwe school PAGINA 3 j AOEDER-ZALF-OM*.ZEEP I Altijd gaaf htritfje 1 I Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: i WEEK RT. AD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 1 NOVEMBER ’62 Advertentie Advertentie (Advertentie) ’t 9-12.30 uur verlich- tot en met zaterdag 3 november Staten gebruikt 60% van de bevol king geregeld laxeermiddelen. Advertentie A. H. VAN GENT „Te simpel" Spaar bij de Oranjelaan 42 „De spaarbank met bankservice „Wat vroeg dat het meeste geld gaat zitten in nieuwe hek Kerk en f 12.500 totaal Bij ons in Nederland is het alle maal niet zoveel anders: duizenden mensen hebben altijd tabletten tegen de pijn of slaapmiddelen bij zich en ze nemen daar dagelijks ook een zekere hoeveelheid van in. Zodra men zich maar even on prettig voelt: een ruzietje met de buren, een uitbrander van de baas, een bekeuring voor een verkeers overtreding, een brutale mond van him grote kinderen, grijpen ze naar het doosje met geneesmiddelen. Dergelijke toestanden zijn niet ongevaarlijk. Men bederft de maag, raakt verslaafd aan medikamenten, vergiftigt hart en hersenen door overdadig gebruik van middeltjes, die slechts in kleine hoeveelheid onschadelijk zijn. Bovendien ontstaat er ook op economisch gebied door al dat over matig geneesmiddelengebruik een heel merkwaardige en verkeerde situatie. Het komt voor, dat de aan geneesmiddelen bestede bedragen hoger zijn dan de som der aan de dokters uitgekeerde honoraria. Voor de ziekenfondsen wordt dat natuur lijk een moeilijke situatie. De fouten in deze liggen niet al leen bij opvattingen van ’t publiek Ook de artsen gaan hier niet geheel vrijuit: zij schrijven soms wel heel spoedig allerlei geneesmiddelen voor. Al te hard kan men hen daar ook al weer niet om vallen, want er wordt meestal grote druk op hen Geopend: maandag t.e.m. vrijdag van en van 2-4 uur vrijdagavond van 7-9 uur De Vitamines zijn weliswaar voor de gezondheid onmisbare stoffen, maar men kan die gewoonlijk veel beter aan het lichaam toevoeren met de voeding, dan dat men deze stoffen afzonderlijk als geneesmid del inneemt. Juist in een verkeerde samen stelling van het dagelijks voedsel is bij veel mensen de oorzaak van al die bestaande malaisegevoelens te zoeken. Zouden die mensen hun menu wat minder eenzijdig samen stellen en hun spijsverteringsstelsel niet voortdurend belasten met on geschikte spijzen, dan was er veel kans op dat zij zich aanmerkelijk monterder voelden. uitgeoefend. Een dokter die niet onmiddelijk naar het receptenbriefje grijpt, is in de ogen van de patiënt geen goede arts. Zo’n dokter deugt ook niet in de ogen van de geneesmid delenindustrie, die de artsen per manent overlaadt met reklame, gesteund door meer of minder uit gebreide wetenschappelijke argu menten. Maar nu geheel los van deze maatschappelijke problemen: Kijkt u nu bij u thuis eens na of het in uw eigen gezin wel gaat zoals het gaan moet. Ruim gerust maar flink op onder al die potjes, flesjes, doos jes en tubes, die u zich heeft aan geschaft. Werkelijk uw gezondheid wordt echt niet beter van al die middelen, hoogswaarschijnlijk zelfs slechter. Sta dan verder niet bij elk pijntje en bij elk klachtje klaar om naar „medicijnen” te willen grijpen. De meeste ongemakken verdwijnen vanzelf! sprak de heer van Gent over ;en van de ij vond de er meer in Waddinxveen, waar nogal wat mensen wonen die van het weer in orde maken van kapotte auto’s een broodwinning maken. Dit kan volgens W. niet langdurig op de rijweg net daar mee eens, plaatsje in de gemeentekas en verkeren in prima toe- Het is vooral na de laatste oorlog dat het gebruik - leest u gerust 1 misbruik - van medikamenten zo schrikbarend is toegenomen, niet alleen in de Verenigde Staten van Amerika, maar ook in ons eigen Europa. Het heeft weinig zin om hier op te sommen, hoeveel duizenden kilo grammen maagtabletten, laxeer middelen en vitaminepillen er in de Verschillende landen worden verbruikt, een gewoon mens kan zich bij al die getallen toch nau welijks iets voorstellen. Voor wie er toch wel iets meer van wil weten, zij vermeld, dat gr in een land als Denemarken, een bevolking van vier miljoen mensen, per jaar 150 miljoen aspirine- tabletten en evenveel andere pijn stillende middelen worden opge peuzeld. Ook in Engeland weet men er weg mee: de 52 miljoen inwo ners van dit land verorberen per dag (ja zeker, per dag) tien mil joen aspirientjes. In de Verenigde Vorige week donderdag vond er s morgens op de Piasweg een hevige botsing plaats tussen twee personen- autos. De heer P.J. B. uit Rotterdam werd, toen hij in de richting Wad dinxveen reed, afgeleid door het ma chinale bietenrooien op de akkers. Hij week hierdoor teveel naar links en botste tegen een tegenligger, be stuurd door A. M. uit Waddinxveen. Een botsing volgde en de auto van de heer H. schoot naar beneden in de sloot. De voertuigen liepen grote schade op, de bestuurders liepen geen verwondingen op. name enkele besloten vergaderinge raad over dit onderwerp Hij hele materie te simpel behandeld. De burgemeester stelde daar tegen over, dat indertijd in het Weekblad voor Waddinxveen de plannen uit voerig zijn besproken, terwijl er een uitnodiging van het gemeentebestuur in stond afgedrukt, voor iedereen die belangstelling had om op het gemeen tehuis de plannen te komen inzien. „Slechts 15 mensen hebben van die gelegenheid gebruik gemaakt”, aldus de burgemeester, die de heer Van Gent beloofde, dat de kwestie Raad huis in de toekomst zo veel mogelijk in de openbaarheid behandeld zal worden. Boekhandel Oranjelaan 9 - Telefoon 2238 HET GEBRUIK van geneesmiddelen neemt in het zogenaamd beschaafde deel van de wereld hand over hand toe. Het slikken van medikamenten tegen van alles en nog wat zou men weer een ziekte op zichzelf kunnen noemen. Boven aan de lijst staan tabletten tegen hoofdpijn, onmiddellijk daarna komen de kalmerende middelen. Ook allerlei vitamines worden in grote hoeveelheden ingenomen. Meestentijds is dit alles volkomen overbodig, soms is het zelfs schadelijk. O. K. en W. verzonden. Niettemin bracht de burgemeester naar voren, dat het schoolbestuur, dat het gebouw huurt van de ge meente, verantwoordelijk is voor de ongelukkige gang van zaken. Helaas wil de inspekteur de school nog niet afkeuren, dat zou de bouw van een nieuwe nog weer versnellen. „Den Haag weet niet, hoe hard we groeien” zei de burgemeester ten slotte, doelend op de dringende nood zaak van een nieuwe lagere school in de Oranjewijk. Bij aankoop van f 3,50 aan kinderboeken ontvangt U gratis het geschenk Voor café Royal staat al meer dan een half jaar een oude Citroen op blokken, waaraan zo nu en dan iets wordt gerepareerd. Zulke auto’s staan Het was dinsdag een belangrijke dag voor de bejaarden sociëteit. In de plaats van mevr, van der Tor- ren-Veendorp, die bedankt heeft als presidente werd mevr. H. C. A. Has- pels-Bijl, Brugweg 90, voorgesteld als presidente van het V.V.H. De jaarlijkse verkoopmiddag staat ook weer voor de deur op 20 novem ber a.s. Er zijn al veel mooie hand werken binnengekomen. De loten zijn reeds uitgereikt aan de leden die ze u aan komen bieden. Stel hen niet teleur! Goederen of gaven die voor deze verkoopmiddag bestemd zijn kunt u afgeven bij het bestuur der V.V.H. Drie leden van het korps Reserve Rijkspolitie ontvingen vorige week vrijdag uit handen van de burge meester een eervolle onderscheiding. Het waren de heren W. J. Versluis, H. Dekker en Nic. Versluis die dit jaar geslaagd zijn voor het dinloma buitengewoon geoefend man van de Reserve Rijkspolitie. In tegenwoordigheid van de adju dant der reserve rijkspolitie, de heer Kronenburg, van wethouder J. P. H. Venema en van de chef Algemene Zaken de heer W. F. Meyer werden de geslaagden in bijzijn van het vol ledige korps der reserve politie en hun dames dbor de burgemeester toegesproken. Spr. was trots op dit uit 9 man be staande korps, dat blijk gaf van een grote teamgeest. Mannen met zeer grote plichtsbetrachting, noemde spreker de leden van de reserve po litie. Adj. Kronenburg wees er op dat thans 6 van de 9 leden van het Wad- dinxveense korps in het bezit zijn van dit diploma. Zeer veel waardering had spreker voor de medewerking die in Waddinxveen van de plaatse lijke overheid wordt ondervonden. De instructeur van het korps, opper wachtmeester Stilma was uiteraard ook zeer verheugd met dit goede re sultaat, dat kon worden bereikt dank zij de goede opkomst. Zo bleef een carrosserietfa- briek toch in ’t verkeer: Ver- heul maakte een regel-huisje voor de Amsterdamse ver- i keerspolitie In de sloot aan de Jan Dorrekens- kade, ter hoogte van de gemeente lijke kweekkas heeft vorige week een eend haar jongen in de steek ge laten. De gemeente-tuinman, de heer A. van Elswijk heeft zich over de tien eendekuikens ontfermd. Eén diertje was door de kou echter al be zweken. De negen anderen hebben een warm gekregen stand. het middelpunt is van gebeurtenissen, die de verkeersstroom sterk beïn vloeden. Over de plaatsing van het huisje, dat ontworpen is door architect W. J. Odink van de afdeling bouwwer ken van de Dienst Publieke Werken van de gemeente Amsterdam, is heel wat te doen geweest. Men meende dat het aanzien van het plein geschaad zou worden. De sobere lijnen en grijze kleur van het geheel zijn oorzaak, dat het huisje precies past in het pleinbeeld. De plaats is zo gekozen, dat men vanaf dit punt een maximum vrij uit zicht heeft over Rokin en Damrak. Het huisje is geheel van staal opge bouwd met drie stuks zeer grote zakkende raamsystemen. Op elke zakkende ruit is een dubbelwerkende electrisch bediende ruitenwisser aangebracht. Het gehele huisje is geisoleerd en kan in de winter electrisch worden verwarmd. Bovendien wordt de warme lucht stroom zodanig geleid, dat deze als defroster dienst doet. Onder de ramen zijn aluminiumpanelen aangebracht. Bij Verheul heeft men een bijdrage tot de verkeersveiligheid mogen leve ren in de vorm van een werkstuk, dat wel enigszins uit het kader van de gewone produktie valt. Het gaat hier niet om een zeer speciale bus, maar om een verkéérskiosk. Deze moet dienen als behuizing voor de verkeers agent, die het lichtensysteem rond de Amsterdamse Dam controleert en zo nodig tot op zekere hoogte kan in grijpen in het verloop van de electro- technische afwikkeling. De Dam is na het Muntplein een der meest gecompliceerde verkeers- knopen van de hoofdstad. Bovendien moesten er bepaalde voorzieningen getroffen worden omdat dit plein vaak WT orige week schreven wij opge- wekt, dat eindelijk de telefoon ellende tot het verleden zou behoren. De telefoon zou weer normaal wer ken, nadat de nieuwe centrale in Gouda in werking zou zijn gesteld. ■Welaas zijn we, in Waddinxveen althans, wel bedrogen uitge komen. Het is met onze telefoon zelfs nog nooit zó slecht geweest als nu. Het tot stand brengen van een verbinding tussen Waddinxveen en een van de grote plaatsen gaat zo mogelijk nog trager dan voor de in dienststelling van de nieuwe centrale. ïl’ e hopen, dat de Telefoondienst te Rotterdam nu eens een diepgaand onderzoek zal instellen naar de oorzaken van de maar moei zaam tot stand komende gesprekken van Waddinxveen uit. Ook de kwa liteit van het geluid is ver beneden peil. Storingen zijn aan de orde van de dag. Het is zelfs zo erg, dat bewoners van Waddinxveen, die in den Haag of Rotterdam werken, hun telefoonge sprekken maar liever uitstellen, tot dat zij in de stad zijn, omdat het dan aanzienlijk minder tijd kost ’n gesprek te krijgen en men de mensen een stuk beter verstaat. De heer J. H. Mol (WD) stelde dan ook voor, van deze knik af tot aan de Beatrixlaan een wachtverbod in te stellen, welk voorstel door de raad werd aanvaard. Over de verlichting van de sport velden in het Wamaarplantsoen is uitvoerig gesproken. De heer T. Ververs (PvdA) wilde eerst expirimenteren, voordat de licht masten er definitief komen. De burgemeester wilde liever óp schieten, omdat het al gauw kan gaan vriezen. En de banen zullen dan als ijsbaan worden gebruikt. De heer Mol wilde graag een verlichting, die tennis bij avond mogelijk maakt. De heer V.d. Rovaart (CHU) stelde vast, dat dan de lichtmasten hoger moeten worden en meer licht moeten ver spreiden, anders kan men de bal niet volgen. Nadat de vergadering even geschorst was, om de heer Kranenveld, direc teur gemeentewerken gelegenheid te geven uit te rekenen wat eventuele extra lichtpunten zouden kosten, bleek dat f 3500 nodig was, om ook de rolschaatsbaan direct van verlich ting te voorzien. Samen met de f 8500 die reeds voor de verlichting van het overige sportcomplex noodzakelijk was, werd dit f 12.000. Er zullen 8 De burgemeester vertelde nog aan vullend, dat deze werkzaamheden bijzondere problemen met zich bren gen, omdat veel huizen aan de Noord kade niet onderheid blijken te zijn. Daarna sprak de heer Uitbeijerse in afkeurende bewoordingen over het gedrag van de jeugdige bromfietsers bij een patat-winkel aan de Eiken laan. Tot diep in de nacht laten zij hun motoren hier stationair draaien, en de omwonenden klagen voortdu rend over het nachtelijk lawaai. Vijf bromfietsen hebben enkele maan den op het politiebureau gestaan en de kantonrechter veroordeelt de jongelui die het te bont maken (en daarbij een verkeersovertreding be gaan. steeds strenger. Helaas is de Waddinxveense politiemacht, met het vertrek van de heer Buwalda tot zes man ingekrompen, en dat is veel te weinig, zo zei de burgemeester. Bovendien is een opperwachtmeester voor 3 maanden vertrokken, wegens een herhalingscursus voor politie personeel. De prijzen van de verloting ten bate van het Wellfare Werk van het Rode Kruis zijn op onderstaande nummers gevallen: 3, 16, 17, 85, 129, 139, 170, 189, 193, 198, 230, 249, 260, 264, 270, 279, 327, 368, 384, 386, 393, 395, 407, 454, 468, 490, 496. Prijzen af te halen bij mevr, van Slot, leplaan 116, Waddinxveen. B. en en de raad was want zonder hoofdelijke stemming werd dé extra politie-verordening aangenomen, die de parkeer-excessen voortaan onmogelijk zullen maken. B. en W. vroegen de raad om on geveer f 20.000 voor diverse werk zaamheden en grondaankopen voor de verbreding van de Kerkweg. krijgen we voor dit bedrag?” de heer Kooyman. Het blijkt, 'net voor de Gereformeerde het slopen van het oude hek: 1 De grond, die de Geref. Kerk afstaat, gaat f 1250 kosten. „Is dit niet te veel?” overwoog de heer Kooyman. „Neen”, aldus de burgemeester, „want vergeet niet, dat de kerk zijn kerkplein voor een deel kwijt raakt en een kerkplein is heel wat meer waard dan een stuk sloot, dat best voor een symbolische prijs weg kan. Op het plein praten de kerkbezoekers nog eens na en dat maakt de grond waardevol.” Ondanks de verbreding van de Kerkweg zal de knik, even voorbij de Passage, er toch in blijven zitten en dat levert steeds weer gevaar op voor de automobilisten. Op het gemeentehuis werd dinsdag onder grote belangstelling het hu welijk voltrokken tussen mej. G. J. Greydanus, directrice van de chr. Landbouwhuishoudschool en de heer C. van der Wal. Voorlopig zal mevr. v.d. Wal-Grey- danus nog als directrice aan genoem de school verbonden blijven. Naar wij vernemen heeft de Raad vorige week na enige tijd in besloten vergadering bijeen te zijn geweest, nog een korte openbare vergadering gehouden, waarbij overigens noch pers, noch publiek aanwezig was. Tijdens deze vergadering is besloten de grond en de woning van de heer C. G. Schoneveld aan de Zuidelijke Dwarsweg aan te kopen. Dit eigen dom zal door de gemeente in de onteigeningsprocedure tegen de heer Th. Sluys ter vervanging van diens grond en woning aan de Kerkweg worden aangeboden. De grond van de heer Th. Sluys moet worden onteigend, in verband met de doortrekking van de Juliana van Stolberglaan. lichtmasten worden geplaatst met TL armaturen. Voor het openbaar lager onderwijs, de bijzondere scholen en het vak onderwijs stelden B. en W. vergoe dingen beschikbaar, waarmee de raad zien zonder hoofdelijke stemming verenigde. Voor de Ned. Herv. kleuterschool aan de Onderweg stelde de raad bijna f 7000 ter beschikking voor meubilair en materiaal. Aan de openbare scholen zal voort aan 214 uur per week vakonderwijs worden gegeven, zo besloot de raad. Over de gemeentebegroting zal 20 december a.s. worden vergaderd, waarschijnlijk aanvangende drie uur ’s middags. De raadsleden werden verzocht, hun beschouwingen op te schrijven en niet langer dan een kwartier te spreken. De volgende raadsvergadering is op donderdag 22 november a.s. Als eerste kreeg tijdens de rondvraag de heer Huizer het woord. Hij vroeg, waarom de Noordkade zo slecht be rijdbaar is en waarom daar momen teel niet veel meer gebeurt. De heer Kranenveld gaf op verzoek van de burgemeester een overzicht van de werkzaamheden aan de riolering, die momenteel stilliggen in verband met en noodzakelijke verlenging van een duiker. Volgende week begint men met de bestrating en daarna zal het leed wel gauw geleden zijn. De koolmonoxyde-vergiftiging in de school aan de Kerkweg werd ten slotte ter sprake gebracht door de heer Lips. Deze hoopte, dat de publi citeit om dit geval er toe zou leiden, dat er nu snel een urgentie-verklaring zal afkomen voor de bouw van een nieuwe school. Het bleek, dat B. en W. de nodige stappen al hadden gedaan en zelfs een telegram naar de minister van

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 11